Amazon spasio The Expanse

poruka: 18
|
čitano: 6.238
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Amazon spasio The Expanse".
15 godina
offline
Amazon spasio The Expanse

iako su "malo" ispremiješali radnju prema knjigama, uzimajući dijelove proizvoljno, ova mi je serija izvrsna a i znanstveno je sasvim smislena. kad bolje promislim, realno moguća u nekoj budućnosti. ljudi su takvi. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
20 0 hvala 0
16 godina
offline
Amazon spasio The Expanse

Serija se smeće u odnosu na knjige. Borba ratnih brodova je presmiješno napravljena. A glumci su low-level. I, točno, radnja je ispremiješana. Sve skupa - loše. Ima (dosta) boljih serija.

Moj PC  
0 32 hvala 0
10 godina
offline
Amazon spasio The Expanse

Pa bolja je od svih "svemirskih" SF unatrag par godina. U biti niti ih nema pa možda zato. 

 

Bolja je za sferu od Discoverya. Kaj je još tak izašlo od 2008 do danas? 

 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
23 0 hvala 0
16 godina
offline
Amazon spasio The Expanse

Pa u zadnjih pola godine Altered Carbon je klasu iznad. A Dicovery je crapy-crap.

 

Moj PC  
3 18 hvala 0
16 godina
offline
Re: Amazon spasio The Expanse
shkval kaže...

Pa u zadnjih pola godine Altered Carbon je klasu iznad. A Dicovery je crapy-crap.

 

 Altered Carbon je dobar ali po meni ima vise problema nego Expanse.

 

Mozda najveci problem je sto se jos nije dokazala.

Izasla je samo jedna sezona, a pitanje kako ce nastaviti bez glumca koji je do sad utjelovljivao Takeshi Kovaca koji je svojim odlicnim performansom nosio seriju.

 

S druge strane Expanse je potvrdeno dobra serija vec trecu sezonu za redom, sve bolja i bolja!

 

Nisam toliko bio uzbuden oko nekog Sci Fi-a od Battlestar Galactice (Firefly ne racunamo :( )

 

Hvala ti Bezos!!

- Psiho246
15 godina
offline
Re: Amazon spasio The Expanse
Volim sf, ali ovo gledam na silu.
Moj PC  
3 9 hvala 0
9 godina
offline
Re: Amazon spasio The Expanse
najjaca sf serija ikad
Moj PC  
1 1 hvala 0
10 godina
offline
Amazon spasio The Expanse

Baš sam u nedostatku serija htio pogledati ili Stargate SG1 ili Battlestar Galactica. 

 

Nisam gledao niti jednu 

 

Pustim na Terrariumu prvu epizodu prve sezone BG a serija počne; Gledali ste u posljednjoj epizodi... Wtf 

 

Onda sam se bacio na Stargate, pogledao 2 epizode i mislim da neću dalje. 

 

Čitam da je bolja BG?

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Amazon spasio The Expanse

Battlestar galactica je meni osobno najbolja sf serija. Prva epizoda se veze na film ako se nevaram, doduse dosta je vremena proslo od kada sam gledao sve epizode. Firefly je isto super ali nazalost otkazana nakon jedne sezone. Stargate sam isto pregledao sve, nije lose al mi nikada nije sjeo kao BG

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
15 godina
offline
Amazon spasio The Expanse

Babylon 5 je ipak naj naj ali na stranu to serija je fenomenalna. Da ne ćekam ostale sezone uzeo sam si knjige. 

 
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Amazon spasio The Expanse

BSG ima miniseriju od 2 epizode kao uvod prije prve sezone, to si preskocio. SG je smijesna serija, ne valja je uzimat ko ozbiljan sf, ali isplati se pogledat per je zabavan (barsezone 2-6)

 
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Amazon spasio The Expanse
CroVandal kaže...

Battlestar galactica je meni osobno najbolja sf serija. Prva epizoda se veze na film ako se nevaram, doduse dosta je vremena proslo od kada sam gledao sve epizode. Firefly je isto super ali nazalost otkazana nakon jedne sezone. Stargate sam isto pregledao sve, nije lose al mi nikada nije sjeo kao BG

 Koliko je meni poznato film je edit pilot epizode koji je universal gura van SAD-a da pomogne pokrit troškove produkcije...s tim teško da se nadovezuje obzirom da ima nekih razlika tipa Baltara koji je u filmu pogubljen,a u seriji je i dalje živ.

16 godina
neaktivan
offline
Amazon spasio The Expanse

Slušat Shohreh Aghdashloo je iritantnije od punih jaslica ukakanih i gladnih beba koje pokušavaju smiriti sa Best of Tonči Huljič. Mislim da 80% krivice za malu gledanost snosi isključivo ona. Ostalih 20% što je serija poprilično dosadna.

 
0 2 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Amazon spasio The Expanse
BlackDog22 kaže...

Slušat Shohreh Aghdashloo je iritantnije od punih jaslica ukakanih i gladnih beba koje pokušavaju smiriti sa Best of Tonči Huljič. Mislim da 80% krivice za malu gledanost snosi isključivo ona. Ostalih 20% što je serija poprilično dosadna.

 
Ozbiljno misliš da u toj mjeri i toliki broj ljudi dijeli istu netrepeljivost koju ti imaš prema njenom naglasku? Ja se osobno Avasaraline karizme ne mogu zasititi, plus što je dobila lik koji je snažan bez da je kompromitiran feminizmom i sličnim glupostima, a objektivno - glumi vrhunski.

 

Usporedi naprimjer sa statičnom Carom Gee (ona što je služila pod Fredom Johnsonom, a sad je s Naomi i Ashfordom) koja je najslabija karika s obzirom na vrijeme koje dobiva na ekranu.

15 godina
offline
Re: Amazon spasio The Expanse
shkval kaže...

Serija se smeće u odnosu na knjige. Borba ratnih brodova je presmiješno napravljena. A glumci su low-level. I, točno, radnja je ispremiješana. Sve skupa - loše. Ima (dosta) boljih serija.

 Kopao sam dok nisam našao ovaj tvoj post. Nakon citanja knjige stvarno moram priznati da je serija nula. Knjige su mi ekstra a nisam fan sf knjiga fantazi mi je draži.

16 godina
offline
Re: Amazon spasio The Expanse

Galactica ima miniseriju kao uvod prije 1. sezone. Mislim da se doslovno radi od 2 epizode od po 75 minuta. (Davno je bilo)

 

Ujedno sam skroz obrnut od komentara iznad, meni čisti fantasy nikada nije legao. Pogotovo srednjovjekovni fantasy. Samo GOT  me je osvojio iako je zog žanra, ali uvijek je fantasy element bio donekle sporedan političkim intrigama pa sam tako imao volju gledati sve. Star Wars je fantasy u svemiru pa sam lakše provario.

 

Volim tematike ideje za budućnost. Zato sam i čitao Clarka kao klinac. Tehnologija u službi čovjeka i određeni problemi vezani uz korištenje istoga. Altered Carbon sam čitao roman - solidno. Serija smeće.

Stargate SG1 - to je tipična serija 90ih. Bila mi je odlična.

Problem je što je teško vratiti se na StarTrek The next generation i slične stvari nakon što smo se svi naviknuli na nove tehnike snimanja, bolji kontrast, bolji cgi, bolju šminku.

 

Kao klinac sam gledao i ST iz 60ih i nisam se bunio, a danas mi 90ete smetaju.

Problem je što malo serija danas ima neku priču koja bi me privukla. Kao stari ljubitelj filma i serija nekako sam sve već vidio i nemam živaca za sporu radnju.

Većina modernih serija ide "korak naprijed- natrag dva" ili krenu dobro kao Vikinzi i Black Sailes pa dosade nakon 3 sezone.

 

Definitivno bi gledao seriju iz Mass Effect svemira. Zanimljive rase, zanimljiva fabula, a i dosta prilike za golotinju koja je danas in.

Boris_CRO (War thunder, il2 Sturmovik, DCS, Steam)
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.3.2019 12:58 (Korny1603987).
13 godina
offline
Re: Amazon spasio The Expanse
"Babylon 5 je ipak naj naj ali na stranu to serija je fenomenalna. Da ne ćekam ostale sezone uzeo sam si knjige"

Ah, Babylon.. savrsenstvo za prave sfljupce :) Mozda se ovo ljeto malo rijesim zene i klinca, zatvorim se doma uz gajbu dobrog vina i odradim trece gledanje :)
16 godina
offline
Amazon spasio The Expanse

babylon 5 sam pogledao, ali ne smatram je vrhom žanra.
Obično tema stanice nije zanimljiva - gledao sam sve star trekove osim deep space 9 gdje sam pogledao samo prvu sezonu.

i naravno zadnjeg star trek discoverya koji je piece of shit.

Boris_CRO (War thunder, il2 Sturmovik, DCS, Steam)
 
0 1 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice