AMD-ov prvi 7-nanometarski GPU u ofenzivi na podat

poruka: 24
|
čitano: 5.831
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "AMD-ov prvi 7-nanometarski GPU u ofenzivi na podat".
16 godina
odjavljen
offline
AMD-ov prvi 7-nanometarski GPU u ofenzivi na podat

Jadna nam majka sad kad rambox pocne...

Freak Show Inc.
 
26 0 hvala 1
15 godina
offline
AMD-ov prvi 7-nanometarski GPU u ofenzivi na podat

još ga nema. da mu se nije kaj dogodilo? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
AMD-ov prvi 7-nanometarski GPU u ofenzivi na podat

Ne smije ni prismrdit temi jer dobro zna da sam ja još prije par mjeseci rekao da je Vega arhitektura odron kojem neće previše pomoć ni 7nm, i da sigurno AMD neće ni pokušat izbacit gamerske kartice zato jer taj odron debelo preskup za takvo nešto (odron ima na sebi samo 500$ vrijedne memorije) onda se tu seruckalo po meni.

Gdje ste sad miševi?

 

Godinu dana stariji Nvidijin dizajn, na dvije stepenice krupnijem nodu obriše pod s ovim AMDovim overclockanim smećem u profi segmentu. Zbilja se nadam da su im Epyc 2 chipovi toliko dobri koliko se i oni sami nadaju.

GPU odjelu trebaju ozbiljne investicije jer sa svakom generacijom zaostaju sve više, pored ovakve Nvidije više uskoro neće imat što tražit.

 
0 2 hvala 0
9 godina
offline
Re: AMD-ov prvi 7-nanometarski GPU u ofenzivi na p
Statsman kaže...

Ne smije ni prismrdit temi jer dobro zna da sam ja još prije par mjeseci rekao da je Vega arhitektura odron kojem neće previše pomoć ni 7nm, i da sigurno AMD neće ni pokušat izbacit gamerske kartice zato jer taj odron debelo preskup za takvo nešto (odron ima na sebi samo 500$ vrijedne memorije) onda se tu seruckalo po meni.

Gdje ste sad miševi?

 

Godinu dana stariji Nvidijin dizajn, na dvije stepenice krupnijem nodu obriše pod s ovim AMDovim overclockanim smećem u profi segmentu. Zbilja se nadam da su im Epyc 2 chipovi toliko dobri koliko se i oni sami nadaju.

GPU odjelu trebaju ozbiljne investicije jer sa svakom generacijom zaostaju sve više, pored ovakve Nvidije više uskoro neće imat što tražit.

 Nije tebi lako u zivotu. Vega je 40 puta brza od nvidije.

10 godina
offline
Re: AMD-ov prvi 7-nanometarski GPU u ofenzivi na p
pravi_covijek kaže...
Statsman kaže...

Ne smije ni prismrdit temi jer dobro zna da sam ja još prije par mjeseci rekao da je Vega arhitektura odron kojem neće previše pomoć ni 7nm, i da sigurno AMD neće ni pokušat izbacit gamerske kartice zato jer taj odron debelo preskup za takvo nešto (odron ima na sebi samo 500$ vrijedne memorije) onda se tu seruckalo po meni.

Gdje ste sad miševi?

 

Godinu dana stariji Nvidijin dizajn, na dvije stepenice krupnijem nodu obriše pod s ovim AMDovim overclockanim smećem u profi segmentu. Zbilja se nadam da su im Epyc 2 chipovi toliko dobri koliko se i oni sami nadaju.

GPU odjelu trebaju ozbiljne investicije jer sa svakom generacijom zaostaju sve više, pored ovakve Nvidije više uskoro neće imat što tražit.

 Nije tebi lako u zivotu. Vega je 40 puta brza od nvidije.

 60 puta, nemaju zalud nove AMDove grafulje 60 u imenu LoL

10 godina
offline
Re: AMD-ov prvi 7-nanometarski GPU u ofenzivi na p
Nije Vega toliko loša, samo je precijenjena.
6 godina
protjeran
offline
Re: AMD-ov prvi 7-nanometarski GPU u ofenzivi na p
Chico12 kaže...
Nije Vega toliko loša, samo je precijenjena.

 Puno troši i grije se. Ali da, da je cijena konkurentna sve bi se pregrmilo. Ovako, da nemam Freesync monitor Vegu ne bi kupio ni pijan.

10 godina
offline
Re: AMD-ov prvi 7-nanometarski GPU u ofenzivi na p

Dupli

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.11.2018 9:57 (Statsman).
10 godina
offline
Re: AMD-ov prvi 7-nanometarski GPU u ofenzivi na p
Statsman kaže...
Chico12 kaže...
Nije Vega toliko loša, samo je precijenjena.

 

 Vega je odron

Paolo Maldini kaže...
Chico12 kaže...
Nije Vega toliko loša, samo je precijenjena.

 Puno troši i grije se. Ali da, da je cijena konkurentna sve bi se pregrmilo. Ovako, da nemam Freesync monitor Vegu ne bi kupio ni pijan.

 Ne može bit cijena konkuretna kad je cijena proizvodnje daleko iznad očekivanih performansi a nisu ludi da prodaju grafulje ispod cijene proizvodnje, pogotovo ne u njihovoj financijskoj situaciji.

 

Činjenica je da je AMD ciljao na bazne taktove 14nm Vege koliko su im sad max clockovi na 7nm. Totalni pušing, jedno vrijeme su ih vadili mineri, sad ni njima Vege više nisu zanimljive. Ova Vega 7nm veoma lako moguće ima proizvodnu cijenu blizu 1000$, ovisi kakvi su im yieldovi.

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.11.2018 10:02 (Statsman).
6 godina
protjeran
offline
Re: AMD-ov prvi 7-nanometarski GPU u ofenzivi na p

Mene ne zanimaju razlozi skupoće. Vega 56 a pogotovo 64 su nekonkurentne u većini slučajeva (govorim o kupnji novih ne polovnih).

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.11.2018 10:02 (Paolo Maldini).
10 godina
offline
Re: AMD-ov prvi 7-nanometarski GPU u ofenzivi na p
Paolo Maldini kaže...

Mene ne zanimaju razlozi skupoće. Vega 56 a pogotovo 64 su nekonkurentne u većini slučajeva (govorim o kupnji novih ne polovnih).

1. Vege imaju HBM koji je već u startu 4-5 puta skuplji naspram običnog GDDR, plus taj HBM zbog egzotičnosti na sebe veže još dodatnih troškova - sve vezano za njega je skupo ko vrag.

 

2. U odnosu na direktnu konkurenciju GP104 (GTX 1080/1070) Vege dolaze na daleko većem komadu silicija (312 vs 486 mm2), opet skupo.

 

3. Zbog HBM, veličine chipa tj. potrošnje moraju imat skuplje pakiranje - od VRMova pa nadalje

 

4. Zadnjih godina tržišni udio tj. volumen proizvodnje im je veoma opao, što veći volumen niže prosječne cijene svega i obratno

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.11.2018 10:28 (Statsman).
16 godina
offline
Re: AMD-ov prvi 7-nanometarski GPU u ofenzivi na p
Statsman kaže...
    Vega je odron

 Da mi je samo znati od kud si iscupao naziv odron...

10 godina
offline
Re: AMD-ov prvi 7-nanometarski GPU u ofenzivi na p
dd.inc kaže...
Statsman kaže...
    Vega je odron

 Da mi je samo znati od kud si iscupao naziv odron...

 

14 godina
offline
AMD-ov prvi 7-nanometarski GPU u ofenzivi na podat

 Evo ja nedavno promjenio odličnu rx 480 nitro+ za gtx 1070 ti, al nije mi to-to. Planirao ono 100% ubost novu vegu kada ono "brate preskupo", al vratit će se Šime i donjet frišku vegu možda druge godine još.

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.11.2018 19:28 (rokonja).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
online
Re: AMD-ov prvi 7-nanometarski GPU u ofenzivi na p
rokonja kaže...

 Evo ja nedavno promjenio odličnu rx 480 nitro+ za gtx 1070 ti, al nije mi to-to. Planirao ono 100% ubost novu vegu kada ono "brate preskupo", al vratit će se Šime i donjet frišku vegu možda druge godine još.

 Nagodinu će ti taman doći Navi 12 performansi tvoje GTX1070ti.

11 godina
offline
Re: AMD-ov prvi 7-nanometarski GPU u ofenzivi na p
rokonja kaže...

 Evo ja nedavno promjenio odličnu rx 480 nitro+ za gtx 1070 ti, al nije mi to-to. Planirao ono 100% ubost novu vegu kada ono "brate preskupo", al vratit će se Šime i donjet frišku vegu možda druge godine još.

 zašto nije to to, ako se može znati?

dobio si skoro duplo jaču karticu od prijašnje i to ti nije to?

i radije bi vegu koja je podjednaka po snazi ovoj koja ti "nije nešto", ali troši duplo više struje, grije se ko luda i skuplja je

 

stvarno ne kužim, nisam nikakav ljubitelj nevidije, ne kužim i dalje

12 godina
offline
AMD-ov prvi 7-nanometarski GPU u ofenzivi na podat

Jebiga, fučkaj ga...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD-ov prvi 7-nanometarski GPU u ofenzivi na p
picajzla0707 kaže...
rokonja kaže...

 Evo ja nedavno promjenio odličnu rx 480 nitro+ za gtx 1070 ti, al nije mi to-to. Planirao ono 100% ubost novu vegu kada ono "brate preskupo", al vratit će se Šime i donjet frišku vegu možda druge godine još.

 zašto nije to to, ako se može znati?

dobio si skoro duplo jaču karticu od prijašnje i to ti nije to?

i radije bi vegu koja je podjednaka po snazi ovoj koja ti "nije nešto", ali troši duplo više struje, grije se ko luda i skuplja je

 

stvarno ne kužim, nisam nikakav ljubitelj nevidije, ne kužim i dalje

 

  E da sjetio me, još sam se bojao radi struje. Ja kupio ovu GTX-cu, i još mi lik veli da trebam 1x8 kad ja ono blenem. A "to-to", ajd relno neznam relano tek ju imam 3-4 radna dana. Ali kada sam vidio da mi stavlja drivere od 8 mj. (mislim to su bili zadnji do jučer), a kod adm malo sam drugačije navikao (ažuriranje svaka 2 tj. - 1 mj. konstantno).

11 godina
offline
Re: AMD-ov prvi 7-nanometarski GPU u ofenzivi na p
rokonja kaže...

 

  E da sjetio me, još sam se bojao radi struje. Ja kupio ovu GTX-cu, i još mi lik veli da trebam 1x8 kad ja ono blenem. A "to-to", ajd relno neznam relano tek ju imam 3-4 radna dana. Ali kada sam vidio da mi stavlja drivere od 8 mj. (mislim to su bili zadnji do jučer), a kod adm malo sam drugačije navikao (ažuriranje svaka 2 tj. - 1 mj. konstantno).

 ma navikli smo svi na nove drivere, no nevidija je posljednje vrijeme vrlo nepuzdana s novim driverima i sad je to već kockanje

meni su jedni driveri sjebali neki ženin mmo, instalirao ih po navici čim su izašli i žena neko vrijeme pauzirala, pa kad je počela igrati sve trza, jebe, a ja nikako skužiti što je, jer niti na jednoj drugoj igri nije bilo problema - dok se nisam sjetio da su možda driveri

vratio na stare i sve ok, sad imam 398.36, negdje od sredine 2018. i sve fercera kako treba 

 

realno, nema baš neke potrebe za čestim mijenjanjem drivera, prošlo je vrijeme kad se s njima dobivao neki značajniji boost

evo ti jedan malo stariji test - link, u osam mjeseci gtx 1080 napredak s driverima na razini statističke pogreške, amd isto tako - fine wine je daleka prošlost, jer sad konačno izvuku maksimum iz kartica u startu i teško se kasnije dobiva značajniji boost

noviji test - link, u godinu dana amd 2,3% i nevidija 4,3% prosječnog dobitka kroz drivere, pa sad ti vidi koliko ti se isplati svaki put riskirati s novim driverima

 

prićekaš da prođe neko vrijeme, da drugi istestiraju i kad vidiš da su stabilni mijenjaš - ja to sad radim možda dvaput godišnje i bogme ne vidim neke velike razlike

10 godina
offline
Re: AMD-ov prvi 7-nanometarski GPU u ofenzivi na p
Zašto svaka vijest o hardwareu postane birtija???
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD-ov prvi 7-nanometarski GPU u ofenzivi na p
picajzla0707 kaže...
rokonja kaže...

 

  E da sjetio me, još sam se bojao radi struje. Ja kupio ovu GTX-cu, i još mi lik veli da trebam 1x8 kad ja ono blenem. A "to-to", ajd relno neznam relano tek ju imam 3-4 radna dana. Ali kada sam vidio da mi stavlja drivere od 8 mj. (mislim to su bili zadnji do jučer), a kod adm malo sam drugačije navikao (ažuriranje svaka 2 tj. - 1 mj. konstantno).

 ma navikli smo svi na nove drivere, no nevidija je posljednje vrijeme vrlo nepuzdana s novim driverima i sad je to već kockanje

meni su jedni driveri sjebali neki ženin mmo, instalirao ih po navici čim su izašli i žena neko vrijeme pauzirala, pa kad je počela igrati sve trza, jebe, a ja nikako skužiti što je, jer niti na jednoj drugoj igri nije bilo problema - dok se nisam sjetio da su možda driveri

vratio na stare i sve ok, sad imam 398.36, negdje od sredine 2018. i sve fercera kako treba 

 

realno, nema baš neke potrebe za čestim mijenjanjem drivera, prošlo je vrijeme kad se s njima dobivao neki značajniji boost

evo ti jedan malo stariji test - link, u osam mjeseci gtx 1080 napredak s driverima na razini statističke pogreške, amd isto tako - fine wine je daleka prošlost, jer sad konačno izvuku maksimum iz kartica u startu i teško se kasnije dobiva značajniji boost

noviji test - link, u godinu dana amd 2,3% i nevidija 4,3% prosječnog dobitka kroz drivere, pa sad ti vidi koliko ti se isplati svaki put riskirati s novim driverima

 

prićekaš da prođe neko vrijeme, da drugi istestiraju i kad vidiš da su stabilni mijenjaš - ja to sad radim možda dvaput godišnje i bogme ne vidim neke velike razlike

 Ma kakvi boostevi, ma kakvi bakrači kad danas ne mijenjaju hardver po skoro tri godine. AMD toliko prepakirava da još malo može cijekupni brand promijenit u Rebrandeon dok su nekad prašili u godišnjem ritmu. Onda i kad konačno promijene riječ je evoluciji postojeće arhitekture.

Isti kurac je i s igrama, iz nastavka u nastavak s minornim promijenema na enginu, kojih je isto sve manje u upotrebi - recimo cijeli EA je spao na Frostbite a imam filing da je bar 90% onih indie i AA naslova na Unrealu.

Naravno da svako normalan ima isključen automatski update, što na driverima, što na prozorima, taman posla da im mukte glumim beta testera -a opeko sam se ne jedanput.

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.11.2018 10:27 (Statsman).
5 godina
neaktivan
offline
Re: AMD-ov prvi 7-nanometarski GPU u ofenzivi na p
Chico12 kaže...
Zašto svaka vijest o hardwareu postane birtija???

 zato sto se ovi nvidijasi nemogu igrati na dx11 karticama

i sline na amdove stalno

pa cim cuju amd ,odma su tu da bi rekli kako su gtx bolje :)

iako vega 20 sije nvidiju u gpgpu sad valjda placu jer gv100 800+ mm a vega 20 100 nesto

 nedo bog da ih pitas kad je ono nvidija rekla da ce dobiti async drivere :)

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.11.2018 10:31 (fx-mooog).
11 godina
offline
Re: AMD-ov prvi 7-nanometarski GPU u ofenzivi na p
Chico12 kaže...
Zašto svaka vijest o hardwareu postane birtija???

 zato što je ovo forum, a ne moderirana konferencija u lisinskom s unaprijed određenim dnevnim redom i obaveznom kravatom, jbga

10 godina
offline
Re: AMD-ov prvi 7-nanometarski GPU u ofenzivi na p
Forum nije birtija
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice