AMD predstavio najbrže procesore na svijetu

poruka: 40
|
čitano: 11.546
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "AMD predstavio najbrže procesore na svijetu".
5 godina
protjeran
offline
AMD predstavio najbrže procesore na svijetu

Svr*io sam na naslov .

 
9 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
AMD predstavio najbrže procesore na svijetu

Druga novost su više cijene – 50 dolara više za sve modele. Ovim potezom AMD se stavio u poziciju da prodaje skuplje procesore od ekvivalentnih Intelovih.

 

Ako su AMD-ovi najbrži na tržištu, kako onda postoje ekvivalentni Intelovi?

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
 
9 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: AMD predstavio najbrže procesore na svijetu
kasnite samo skoro jedan dan s viješću

Skuplji modeli AMD Ryzen 5000 procesora neće dolaziti u paketu s hladnjakom
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
3 4 hvala 0
6 godina
offline
Re: AMD predstavio najbrže procesore na svijetu
MrBlc kaže...

Druga novost su više cijene – 50 dolara više za sve modele. Ovim potezom AMD se stavio u poziciju da prodaje skuplje procesore od ekvivalentnih Intelovih.

 

Ako su AMD-ovi najbrži na tržištu, kako onda postoje ekvivalentni Intelovi?

Ekvivalenti u klasifikaciji?

16 godina
offline
Re: AMD predstavio najbrže procesore na svijetu
MrBlc kaže...

Druga novost su više cijene – 50 dolara više za sve modele. Ovim potezom AMD se stavio u poziciju da prodaje skuplje procesore od ekvivalentnih Intelovih.

 

Ako su AMD-ovi najbrži na tržištu, kako onda postoje ekvivalentni Intelovi?

 .......................

 

AMD,........is that Epyc or what?
3 godine
odjavljen
offline
AMD predstavio najbrže procesore na svijetu

Kazu da je Envy vec narucio par komada. Samo je poslao paket susjedu da se ne dozna.

 
8 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
AMD predstavio najbrže procesore na svijetu

A i to što ne dolaze sa hladnjakom nije neki big deal, dovoljno je kupiti jeftini zračni i poslužit će, dok za Intel 10th nisam baš siguran, pogotovo za 5 ghz takt koji ih i pretvara u konkurentne proizvode.

 
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD predstavio najbrže procesore na svijetu
ford eleanor kaže...

 Iskreno, nikada nisam koristio stock hladnjak.

Sa stock hladnjakom samo se dobije veća buka i temperature

Ne baš, ovisi koji stock CPU hladnjak ide uz koji proc tu je kvaka.

 

Wraith Prism ide uz R7 3700X, i da realno ne treba ti bolji hladnjak to sigurno.

 

Wraith Spire, bio bi sasvim dosta za bilo koji Zen 2 ili Zen 3 6/12 proc.

 

Wraith Stealth, eto njega dobiš uz novi R5 5600X.

 

 

Jeftinije matične ploče, stock CPU hladnjak ili na dolje pušeči CPU hladnjak je uvijek bolja opcija.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/scythe-katana-3-ac-freezer-7-pro-rev2/99961.aspx?page=0&jumpto=1931244&sort=asc&view=flat

 

 

Uz prvi stari originalni R5 1600, uz njega si dobil Spire model.

 

Dakle AMD malo škrtari, ali to je sve očekivnao s obzirom na trenutnu situaciju.

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
Moj PC  
3 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: AMD predstavio najbrže procesore na svijetu
Riot kaže...

Svr*io sam na naslov .

 Ja ću morat doktoru jer imam tvrdih problema od jučer od 18 sati. 

15 godina
offline
AMD predstavio najbrže procesore na svijetu

Ja se samo nadam da ce Intel uspjeti u neko razumno vrijeme presloziti se i ukljuciti se u utrku.

 

Srecom, AMD je ostavio otskrinuta vrata cijenom (kao sto je Intel ostavio AMD-u u proslosti)

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
 
2 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: AMD predstavio najbrže procesore na svijetu
A čime bi se ukljucio u utrku? Doslovno nemaju ništa do danjega, s taktom su več prešli temperaturnu granicu. Treba ti hladenje od min 500 kn.
Moj PC  
4 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD predstavio najbrže procesore na svijetu
Kako nema, spusti cijene i uvijek ima onih koje nije briga za par fps koje izgube. Bar je na ovoj temi to bila glavna filozofija već godinama :)))
15 godina
offline
Re: AMD predstavio najbrže procesore na svijetu
Zelenapaprika2 kaže...
A čime bi se ukljucio u utrku? Doslovno nemaju ništa do danjega, s taktom su več prešli temperaturnu granicu. Treba ti hladenje od min 500 kn.

 Ok ali i za Ryzena boljeg ti treba dobro hladenje to su cinjenice...

Ako gledas temperaturu procesora u samom gamingu npr to intel nije nista topliji ili hladniji od Ryzena (gledam isti cjenovni rang), Intel ide u nebo s temperturama iskljucivo kada ga opteretis na 100% bilo to vodeno ili zracno

 

Bnet: mNik987#2148
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD predstavio najbrže procesore na svijetu
syncmaster245b kaže...

Ja se samo nadam da ce Intel uspjeti u neko razumno vrijeme presloziti se i ukljuciti se u utrku.

 

Srecom, AMD je ostavio otskrinuta vrata cijenom (kao sto je Intel ostavio AMD-u u proslosti)

 Ja se ne nadam, tako me zaboli za njih. Imaju 10 puta više para od AMD-a pa nek se snalaze kako znaju.

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD predstavio najbrže procesore na svijetu
toxic kaže...

 Ok ali i za Ryzena boljeg ti treba dobro hladenje to su cinjenice...

Ako gledas temperaturu procesora u samom gamingu npr to intel nije nista topliji ili hladniji od Ryzena (gledam isti cjenovni rang), Intel ide u nebo s temperturama iskljucivo kada ga opteretis na 100% bilo to vodeno ili zracno

 

 Kakav hladnjak ti treba za 5 ghz takt?

15 godina
offline
Re: AMD predstavio najbrže procesore na svijetu
Riot kaže...
toxic kaže...

 Ok ali i za Ryzena boljeg ti treba dobro hladenje to su cinjenice...

Ako gledas temperaturu procesora u samom gamingu npr to intel nije nista topliji ili hladniji od Ryzena (gledam isti cjenovni rang), Intel ide u nebo s temperturama iskljucivo kada ga opteretis na 100% bilo to vodeno ili zracno

 

 Kakav hladnjak ti treba za 5 ghz takt?

 za 5.2ghz ovaj sto imam u sigu..

Bnet: mNik987#2148
3 godine
protjeran
offline
Re: AMD predstavio najbrže procesore na svijetu
toxic kaže...
Riot kaže...
toxic kaže...

 Ok ali i za Ryzena boljeg ti treba dobro hladenje to su cinjenice...

Ako gledas temperaturu procesora u samom gamingu npr to intel nije nista topliji ili hladniji od Ryzena (gledam isti cjenovni rang), Intel ide u nebo s temperturama iskljucivo kada ga opteretis na 100% bilo to vodeno ili zracno

 

 Kakav hladnjak ti treba za 5 ghz takt?

 za 5.2ghz ovaj sto imam u sigu..

 Je kako da ne, s tim hladenjem si pod 100% opterecenjem vjerovatno na 90°c u roku keks na tom taktu.

15 godina
offline
Re: AMD predstavio najbrže procesore na svijetu
Zelenapaprika2 kaže...

 za 5.2ghz ovaj sto imam u sigu..

 Je kako da ne, s tim hladenjem si pod 100% opterecenjem vjerovatno na 90°c u roku keks na tom taktu.

 Apsolutno tocno, sto sam napisao gore? cak mi nakon 10 minuta prime95 spusti takt na par jezgri.

u gamingu meni temperature ne idu iznad 55 stupnjeva... ne opterecujem procesor na 100% nemam di niti zasto..

Bnet: mNik987#2148
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD predstavio najbrže procesore na svijetu
toxic kaže...

 Kakav hladnjak ti treba za 5 ghz takt?

 za 5.2ghz ovaj sto imam u sigu..

 Može li proći neki osrednji zračni cooler za 5 ghz takt? Za potrošnju sam vidio da je ogromna na tom taktu, no temperature su mjerili na high end vodenim hlađenjima.

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.10.2020 15:41 (Riot).
15 godina
offline
Re: AMD predstavio najbrže procesore na svijetu
Riot kaže...
toxic kaže...

 Kakav hladnjak ti treba za 5 ghz takt?

 za 5.2ghz ovaj sto imam u sigu..

 Može li proći neki osrednji zračni cooler za 5 ghz takt? 

 Moze Hyper TX 212 kojeg sam prodao oko 70-80 stupnjeva u gamingu... 5.2 ne.. na prime95 niti ne pokusati :=

Linus je testirao cak i9 10900k i preporucio je tx 212 ako ne ocas bez problema

Bnet: mNik987#2148
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.10.2020 15:43 (toxic).
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD predstavio najbrže procesore na svijetu
toxic kaže...

 Moze Hyper TX 212 kojeg sam prodao oko 70-80 stupnjeva u gamingu... 5.2 ne.. na prime95 niti ne pokusati :=

Linus je testirao cak i9 10900k i preporucio je tx 212 ako ne ocas bez problema

 Bit i je u clocku, tj Intelova prednost je u visokom taktu s kojom kompenziraju manjak IPC-a, tako da za minimum treba uzeti sposoban hladnjak za 5 ghz takt.

15 godina
offline
Re: AMD predstavio najbrže procesore na svijetu
Riot kaže...

 Ja se ne nadam, tako me zaboli za njih. Imaju 10 puta više para od AMD-a pa nek se snalaze kako znaju.

 Nije mene briga za njihove pare, nego za moje,

 

Sto mislis, kako sad odjednom nvidija grune toliki skok u performansama za manje novaca?

 

Sigurno nema veze sa Navi-jem.

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
15 godina
offline
Re: AMD predstavio najbrže procesore na svijetu
syncmaster245b kaže...
Riot kaže...

 Ja se ne nadam, tako me zaboli za njih. Imaju 10 puta više para od AMD-a pa nek se snalaze kako znaju.

 Nije mene briga za njihove pare, nego za moje,

 

Sto mislis, kako sad odjednom nvidija grune toliki skok u performansama za manje novaca?

 

Sigurno nema veze sa Navi-jem.

 Znam za AMD i procesore da su povijesti bili bolji od Intela... no jel se ikada u povijesti dogodilo da je AMD\ATI bio bolji od Nvidie ?

Fakat se ne mogu sjetiti tog razdoblja, hd7950 ?

Bnet: mNik987#2148
AMD predstavio najbrže procesore na svijetu

Ako to bude moglo vrtiti crysis (s integriranom grafikom) onda im ... 😑 ...😎  svaka ćas!

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD predstavio najbrže procesore na svijetu
290/290x kad su izašle, bile su prave zvijeri od grafa i satrale su kompletnu 7xx seriju
12 godina
offline
Re: AMD predstavio najbrže procesore na svijetu
Ma jedna je Voodoo sve ostalo su grafičke.
 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD predstavio najbrže procesore na svijetu
picajzla0707 kaže...
Kako nema, spusti cijene i uvijek ima onih koje nije briga za par fps koje izgube. Bar je na ovoj temi to bila glavna filozofija već godinama :)))

 Intel je več spustio cijene, ili niže od toga ne buš videl dakle INtel CPU je jeftiniji.

 

Ali eto ljudi i dalje ko šašavi kupuju samo R5 3600, dakle sudar ili bolje je reč AMD gaženje jeftine Intel 6/12 konkurencije.

 

https://www.mindfactory.de/product_info.php/Intel-Core-i5-10400F-6x-2-90GHz-So-1200-BOX_1364474.html

 

https://www.mindfactory.de/product_info.php/AMD-Ryzen-5-3600-6x-3-60GHz-So-AM4-BOX_1313643.html

 

Intel proc+jeftina matična, memorija je ograničena na samo 2666mhz.

 

Ryzen+jeftina matična nema takvih ograničenja, i to je jedan od bitnih razloga zakaj danas "velika večina kupaca bira samo Ryzen jeftin komp".

 

Recimo ova moja jeftina matična podržava 3600mhz ddr4 memoriju.Dakle defoltna 3600mhz memorija, ili ak neko hoče naklokat do 3600mhz.Večina ljudi ne kupuje bržu memoriju od 3200mhz, dakle u startu na jeftinoj AMD matičnoj ploči imaš samo 500mhz prednosti na memoriji.

 

https://www.gigabyte.com/Motherboard/B450M-S2H-rev-10/sp#sp

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.10.2020 16:25 (rambox).
3 godine
protjeran
offline
AMD predstavio najbrže procesore na svijetu

će ići 5000 serija na msi b450 ploče koje nisu max, zna li tko?

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.10.2020 16:29 (nemrem_stara_mi_sere).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD predstavio najbrže procesore na svijetu
toxic kaže...

 Znam za AMD i procesore da su povijesti bili bolji od Intela... no jel se ikada u povijesti dogodilo da je AMD\ATI bio bolji od Nvidie ?

Fakat se ne mogu sjetiti tog razdoblja, hd7950 ?

 Bas sad kad pitas, pokusavam se sjetiti.

 

Nvidija se pojavila sa RIVA-on 128 koja je odmah bila 3D kartica i mislim da je tada Ati-jev MACH64 bio jaci (koliko se sjecam nesto se petljala i S3 Virge medju tu ekipu ali nisu imali prevelikog uspjeha, pa cak i intel sa i740)

 

Mislim da od TNT-a nvidiju nitko nije ostavio "u prasini" iza sebe. Ako je netko i prisao blizu (Voodoo npr., iako mozda i nije najbolji primjer jer Voodoo je bio dodatna kartica), nije bio odnos, kao recimo upravo ovaj koji komentiramo, sa CPU-ima AMD vs Intel

 

Hrpa proizvdjaca kartica nije uspjela ukljuciti se u utrku tamo kraje 90tih i pali su u zaborav ili jednostavno odustali od grafike ( npr. koliko vas se sjeca da je i Western Digital proizvodio graficke? )

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.10.2020 16:39 (syncmaster245b).
16 godina
online
Re: AMD predstavio najbrže procesore na svijetu
toxic kaže...
syncmaster245b kaže...
Riot kaže...

 Ja se ne nadam, tako me zaboli za njih. Imaju 10 puta više para od AMD-a pa nek se snalaze kako znaju.

 Nije mene briga za njihove pare, nego za moje,

 

Sto mislis, kako sad odjednom nvidija grune toliki skok u performansama za manje novaca?

 

Sigurno nema veze sa Navi-jem.

 Znam za AMD i procesore da su povijesti bili bolji od Intela... no jel se ikada u povijesti dogodilo da je AMD\ATI bio bolji od Nvidie ?

Fakat se ne mogu sjetiti tog razdoblja, hd7950 ?

Radeon 9700pro, 2002. ili 03. U to vrijeme je nVidia imala GeForce 4, odnosno 4600 a koliko se sjećam ni nasljednica FX 5800 nije bilo bolja.

Morat ću prvom (ne)prilikom prekopat šupu, trebala bi biti negdje, u originalnoj Hercules kutiji i dodatnim Accelero hladnjakom :)

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice