AMD Ryzen Threadripper 3970X - Potpuna dominacija

poruka: 89
|
čitano: 15.585
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "AMD Ryzen Threadripper 3970X - Potpuna dominacija".
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen Threadripper 3970X - Potpuna domina
Friday kaže...

Corsair ti pokrije cijenu ploce koja je upropastena zbog leaka a sto sa potencijalnih par tisuca (ili desetaka tisuca) eura stete zbog neobavljenog posla?

 Ništa. Jednako kao kad ti crkne bušilica. Tu su se svi fino ogradili a najfinije vi softveraši.

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen Threadripper 3970X - Potpuna domina
BlueMax kaže...
Friday kaže...

Corsair ti pokrije cijenu ploce koja je upropastena zbog leaka a sto sa potencijalnih par tisuca (ili desetaka tisuca) eura stete zbog neobavljenog posla?

 Ništa. Jednako kao kad ti crkne bušilica. Tu su se svi fino ogradili a najfinije vi softveraši.

 

Mi softverasi supportamo kriticne sustave 24 sata dnevno 365 dana u godini

Freak Show Inc.
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen Threadripper 3970X - Potpuna domina
dabar_solta_V2 kaže...
Jakovp kaže...

..... to je samo DC velika struja....

  napajanje procesora koji radi na 4ghz nikako nije samo DC !

What?

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen Threadripper 3970X - Potpuna domina
Father_Dougal kaže...
dabar_solta_V2 kaže...
Jakovp kaže...

..... to je samo DC velika struja....

  napajanje procesora koji radi na 4ghz nikako nije samo DC !

What?

 Mislim naravno da ima nešto AC ripple-a, ali to je nepoželjno i nije bitan integritet tog dijela signala.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen Threadripper 3970X - Potpuna domina
Father_Dougal kaže...
dabar_solta_V2 kaže...
Jakovp kaže...

..... to je samo DC velika struja....

  napajanje procesora koji radi na 4ghz nikako nije samo DC !

What?

 

Valjda čovjek misli da ostatak sustava "prlja" harmonicima ovih visokih frekvencija iz ostatka

sustava ovaj DC iz napajanja...inače mu je post besmislen jer na izlazu iz regulatora napajanja

imamo čist DC

14 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen Threadripper 3970X - Potpuna dominacija

Odlican clanak tocno o onome o cemu sam pricao, testiraju 3970x ogranicen na 180W. Rezultat su 10% nize performanse pri 35-36% nizoj potrosnji i 20°C nize temperature.

Da su odabrali ostati na 250W imali bi minimalno losije performanse a zracni cooleri bi dosta lakse izlazili na kraj s cpu-om.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen Threadripper 3970X - Potpuna domina
ansha kaže...

Odlican clanak tocno o onome o cemu sam pricao, testiraju 3970x ogranicen na 180W. Rezultat su 10% nize performanse pri 35-36% nizoj potrosnji i 20°C nize temperature.

Da su odabrali ostati na 250W imali bi minimalno losije performanse a zracni cooleri bi dosta lakse izlazili na kraj s cpu-om.

 

Kod novih Ryzena je primjetna ta granica nakon koje moras suludo dizati potrosnju da bi dobio minimalni pomak u performansama. Ja svoj 3900x drzim u Eco modu cijeli vrijeme. TDP mu je otprilike prepolovljen a performanse su nize za 10-ak%. Cijeli stroj necujan cak i pod dugotrajnim opterecenjima (cijelonocni folding npr). A da stvar bude bolja - pojedine jezgre svejedno burstaju visoko tako da nema apsolutno nikakvog utjecaja na igre.

Freak Show Inc.
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen Threadripper 3970X - Potpuna domina
Friday kaže...
BlueMax kaže...
Friday kaže...

Corsair ti pokrije cijenu ploce koja je upropastena zbog leaka a sto sa potencijalnih par tisuca (ili desetaka tisuca) eura stete zbog neobavljenog posla?

 Ništa. Jednako kao kad ti crkne bušilica. Tu su se svi fino ogradili a najfinije vi softveraši.

 

Mi softverasi supportamo kriticne sustave 24 sata dnevno 365 dana u godini

 Bez obzira na sarkazam support je jedna a obeštećenje za neostvarenu dobit zbog greške u softwareu sasvim druga stvar.

 

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen Threadripper 3970X - Potpuna domina
ansha kaže...

Odlican clanak tocno o onome o cemu sam pricao, testiraju 3970x ogranicen na 180W. Rezultat su 10% nize performanse pri 35-36% nizoj potrosnji i 20°C nize temperature.

Da su odabrali ostati na 250W imali bi minimalno losije performanse a zracni cooleri bi dosta lakse izlazili na kraj s cpu-om.

 U biti je to točno ono o čemu sam ja pisao. Nitko ti ne brani držati procesor na nižem taktu i TDP-u, ALI uz dobro hlađenje iz njega možeš izvući maksimum.

 

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen Threadripper 3970X - Potpuna domina
Denis kaže...
Mladen kaže...

Uz ovu tablicu koju je rambox stavio trebalo bi dodati i da je 3960X (24-core) jači od 2990WX (32-core) tako da se nešto veći TDP i potrošnja ne mogu smatrati nekim velikim minusom.

 

 

 Jel netko negdje napisao da je to veliki minus? Hvatate se za te minuse i pluseve ko pijanac plota. Jel itko uopće čita tekst?

 Prebaci to u plus i sve ti je oprošteno.

kradem mine iz minskog polja
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen Threadripper 3970X - Potpuna domina
BlueMax kaže...
ansha kaže...

Odlican clanak tocno o onome o cemu sam pricao, testiraju 3970x ogranicen na 180W. Rezultat su 10% nize performanse pri 35-36% nizoj potrosnji i 20°C nize temperature.

Da su odabrali ostati na 250W imali bi minimalno losije performanse a zracni cooleri bi dosta lakse izlazili na kraj s cpu-om.

 U biti je to točno ono o čemu sam ja pisao. Nitko ti ne brani držati procesor na nižem taktu i TDP-u, ALI uz dobro hlađenje iz njega možeš izvući maksimum.

 

Lol, ranit cu se...

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen Threadripper 3970X - Potpuna domina
Friday kaže...
ansha kaže...

Odlican clanak tocno o onome o cemu sam pricao, testiraju 3970x ogranicen na 180W. Rezultat su 10% nize performanse pri 35-36% nizoj potrosnji i 20°C nize temperature.

Da su odabrali ostati na 250W imali bi minimalno losije performanse a zracni cooleri bi dosta lakse izlazili na kraj s cpu-om.

 

Kod novih Ryzena je primjetna ta granica nakon koje moras suludo dizati potrosnju da bi dobio minimalni pomak u performansama. Ja svoj 3900x drzim u Eco modu cijeli vrijeme. TDP mu je otprilike prepolovljen a performanse su nize za 10-ak%. Cijeli stroj necujan cak i pod dugotrajnim opterecenjima (cijelonocni folding npr). A da stvar bude bolja - pojedine jezgre svejedno burstaju visoko tako da nema apsolutno nikakvog utjecaja na igre.

Ne kuzim zasto su tolko zrtvovali efikasnost i na stocku ga tako nabrijali,  i sa 180W tdp-a bi razvaljivao sve Intelove procesore, single core ne bi bio kompromitiran, a u recenzijama bi se pisalo o cudesnoj efikasnosti...

Ovako tko zeli koristit zracni cooler mora instalirat ono smece od wattman-a za spustit power limit.

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.12.2019 12:37 (ansha).
12 godina
offline
AMD Ryzen Threadripper 3970X - Potpuna dominacija

Web site Chromium build.

Citiram s gornjeg site-a:

"Faster builds

  • - Reduce file system overhead by excluding build directories from antivirus and indexing software.
  • - Store the build tree on a fast disk (preferably SSD).
  • - The more cores the better (20+ is not excessive) and lots of RAM is needed (64 GB is not excessive)."

 

Koliko treba vremena da se Chromium browser izgradi (build) na novom treadrepperu,

obzirom da 20 jezgri nije pretjerano.

Molim BUG uredništvo da ako može napravi test izgradnje Chromium browser-a! Please!

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen Threadripper 3970X - Potpuna domina
Denis kaže...

 Krepala pumpa, ok, to se i meni na jednom desilo. Curenja nikad nisam imao. 

Denise, mozda bi ja trebao poslati svoj u BUGLab pa da ti i Sustic malo pogledate sto se dogodilo sa mojim H80i :)?

Igrom slucaja sam rastavljo mahsinu (Dual Xeon u Corsair 900D kucistu) i skuzim nakon sto sam skinuo H80i-ke da ima nesto mokro na jednom cosku. Kad ono hladnjak nabubrio/curi.
Srecom ovo je bilo s gornje strane (stajali su na vrhu kucista oba) i nije curilo dok ih nisam skinuo i provrtio po rukama.

Nazalost vise nemam racun/garanciju jer proslo je vise od 5 godina (poslao sam case Corsairu i rekli su mi da poslajem scan racuna ali nisam to dalje isao tjerait jer proslo je 5 godina od kad sam ih kupio a vec su mi jednom mjenjali H80 jer su crijeva oko konektora bila ispucala - nisu curila ali kad sam im poslao sliku kako crijeva izgledaju nakon 2 godine odmah su mi odobrili zamjenu za druge - na drugima s enije to dogodilo ni nakon 3 godine i dalje su ok i nema znakova istrosenosti crijeva :)).

Imam jos i 2*H90, 2*H80i, H60, imao sam H100 i H50, uglavnom jedno 10ak tih corsairovih i ovaj jedan H80 je prvi na kojem se to dogodilo.

Evo par slika:
http://prntscr.com/qdjb49
http://prntscr.com/qdjbdn

--- Lewis --- www.ram-studio.hr --- Skype: lewis3d ---
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.12.2019 13:44 (Lewis).
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen Threadripper 3970X - Potpuna domina
absolon kaže...

Web site Chromium build.

Citiram s gornjeg site-a:

"Faster builds

  • - Reduce file system overhead by excluding build directories from antivirus and indexing software.
  • - Store the build tree on a fast disk (preferably SSD).
  • - The more cores the better (20+ is not excessive) and lots of RAM is needed (64 GB is not excessive)."

 

Koliko treba vremena da se Chromium browser izgradi (build) na novom treadrepperu,

obzirom da 20 jezgri nije pretjerano.

Molim BUG uredništvo da ako može napravi test izgradnje Chromium browser-a! Please!

 

 

Isprobat cu ja kod kuce

Freak Show Inc.
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen Threadripper 3970X - Potpuna domina
Lewis kaže...
Denis kaže...

 Krepala pumpa, ok, to se i meni na jednom desilo. Curenja nikad nisam imao. 

Denise, mozda bi ja trebao poslati svoj u BUGLab pa da ti i Sustic malo pogeldate sto se dogodilo sa mojim H80i :)?

Igrom slucaja sam rastavljo mahsinu (Dual Xeon u Corsair 900D kucistu) i sluzim nakon sto sma skinuo H80i-ke da ima nesot mokro na jednom cosku. Kad ono hlandjak nabubrio/curi.
Srecom ovo je bilo s gornje strane (stajali su na vrhu kucista oba) i nije curilo dok ih nisam skinuo i provrtio po rukama.

Nazalost vise nemam racun/garanciju jer proslo je vise od 5 godina (poslao sam case Corsairu i rekli su mi d aposlajem scan racun ali nisma to dalje isao tjerait jer proslo je 5 godina od kad sam ih kupio a vec su mi jendom jenjali H80 jer su crijev aoko konektor abial ispucala - nisu curila ali kad sma im poslao sliku kako crijeva izgeldaju nakon 2 godine odmah su mi odobrili zamjenu za druge :).

Imam jos i 2*H90, 2*H80i, H60, imao sam H100 i H50, uglavnom jedno 10ak tih corsairovih i ovaj jedan H80 je prvi na kojem se to dogodilo.

Evo par slika:
http://prntscr.com/qdjb49
http://prntscr.com/qdjbdn

 

 

Neka hvala - ne ide voda kod mene...

Freak Show Inc.
7 godina
offline
AMD Ryzen Threadripper 3970X - Potpuna dominacija

...jel' tko vidio forumaša Envy?

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobi, dobimo, dobite, dobe...
 
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen Threadripper 3970X - Potpuna domina
Louis Pluto kaže...

...jel' tko vidio forumaša Envy?

Zasto? Jel to onaj sta mu je kuca poplavila kad mu je vodeno propisalo?

11 godina
online
Re: AMD Ryzen Threadripper 3970X - Potpuna domina
ansha kaže...
Louis Pluto kaže...

...jel' tko vidio forumaša Envy?

Zasto? Jel to onaj sta mu je kuca poplavila kad mu je vodeno propisalo?

 

7 godina
offline
Re: AMD Ryzen Threadripper 3970X - Potpuna domina
ansha kaže...

Zasto? Jel to onaj sta mu je kuca poplavila kad mu je vodeno propisalo?

 Ne, to ti je onaj: jaro moj, neće to gofno od AMD-a u moju radnu stanicu, ja radim samo ozbiljne medicinske simulacije na mojim deset godina starim Xeonima, i to ne samo za region, nego i za švajcarsku...

(a u slobodno vrijeme popravljam vešmašine ).

 

itd., itd....

 

P.S. a može bit i da je i taj "poplavljeni" isto on (ne bi me čudilo).

 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.12.2019 16:11 (fer-de-lance).
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen Threadripper 3970X - Potpuna domina
itomic009 kaže...

 * * * Za takav CPU i s takvom pozicijom to nisu nikakvi minusi. * * *

Znaš li koliki je to minus budući da se cijeli svijet vrti oko Energetike/Ekologije?
Dajte nam max jezgri, dajte nam max jezgri i eto šta se desilo... da PC iz utičnice troši 600W kao nekadašnje plazme od 42" i to one "energetski učinkovite".


Nejasna je i sama platforma tj ovaj HEDT, Niti je server niti Workstation, što bi ljudi rekli "ni na nebu ni na zemlji".
 

Friday kaže...

Ne kuzim zasto bi u oci upadao izostanak WIFI kartice?

Pa zar ne upada u oci nedostatak drugog lan porta - po mogucnosti 10 gigabitnog?

Ako ti treba jedna PCIe kartica od 4 10 GbpE porta, samo reci da ju negdje iskopam i pošaljem ti brzom poštom kada budeš dolazio u Osijek. Mada iskreno 10GbpE sa 4 porta vrlo brzo neka od komponenti bude usko grlo.
 

Mad Ant kaže...
AIO nije bas za nekog tko se nikad ne bavi svojim HW-om, tj. fire-and-forget i nikad ga ne otvara. Cak ni u servere ne preporucam vodeno, a kada se mora onda su pod prismotrom non-stop sa rezervnim dijelovima odmah dostupnim i trostruki backup. Po mogucnosti u poseban ormar.

Predpostavljam da se baviš "teškim strojevima" tj. da si u Enterprise branši tako da vodeno hlađenje itekako koristi. Google ili moža je MS ili FB nisam siguran. To su oni kontejner modularni serveri. Kad mislim na kontejner doslovce je velik kao onaj kontejner za Maersk Line.

A što se tiče Enterprise tržišta unutar zgrada, moja zadnja posjeta N1 / NovaTV (sve ih je kupio United Group) u zgradi gdje je NovaBH klimatizirani ormar je kao apoteka. U njemu ide sve, NAS, Backup, Serveri, bukvalno sve osim onih alata za krajnje korisnike (tonci, PC-evi za sekretarice i sl.).

Ali i dalje govorimo o HEDT platformi koja je kao što sam rekao ni na nebu ni na zemlji. U BiH i HR prodat će se ravno 4 komada ovih procesora.

Ja sam odustao od Customizacije PC-a i idealno mi je ovaj Fire-and-forget kako ti kažeš pogotovo sa ove zadnje dvije Lenovo radne stanice i nečuju se uopšte tako da sa ovog mog Logi Z-5500 čuje svaka činčela u svaki doticaj na čeličnu žicu neke violine primjerice.

* * *

Denis volio bih da si ovu konfiguraciju podvrgao onomo Intelovom stress testu pa da vidimo kako se ista ponaša. Isto tako volio bih test gdje (ako se može) pola jezgri isključi pa onda pola jezgri uključi pa da vidimo je li ubtzanje zbog samog broja jezgri ili nečega drugoga po srijedi. Ono 1 core mi i nije baš neki najbolji pokazatelj.

Osim toga puno ljudi priča o nekakvoj animaciji i vizualizaciji a čisto sumnjam da ima ikoga ovdje tko se time bavi osim pokretanja istoga na nekakvim benčmarcima. Ak, ima i njih možda na prste ruke ali takvi isti vjerojatno nemaju pojma o AC/DC konverziji unutar napojne jedinice i siguran sam da posjećuju daleko specijaliziranije forume koje su adekvatni njihovoj branši.

AMD je imao nekada fantastične inovacije kao što je prebacivanje Sjevernog Mosta (Ili Chipseta) na kojem je bio memorijski kontroler u sam CPU.
Nekada je i preuranio sa nekim inovacijama kao što je bilo malo prerano predstavljanje x64 arhitekture a svi tko poznaju arhitekruru samog CPU-a znaju da je to ništa drugo nego širina memorijske sabirnice. Sjećam se i samog Microsofta nakon što su prestavili 64-bitni Windowse rekli da će sledeći Windowsi biti 128-bitni od toga ništa.
I Intel je imao jedan veliki fail o dužini Pipelinea kada je najavio da će 2009. izaći CPU od 11 GHz a kasnije će brzina i rasti. Ehh da im je u tome uspjelo današnji dvojezgreni CPU-ovi od primjerice 30GHz bi jeli ove od lupam, 256 jezgri.. ali znamo kako se to završilo kada je AMD probio prvi granicu od 1 GHz i dominirao u onom gdje treba da dominira - u video igricama.

Sada je li ovo potpuna dominacija ili ne... Hm.. kao što kritičari za novi Star Wars kažu Uspon ili Pad a u suštini film je fantastičan, pa bih sada dao jednu usporedbu o Agregatnim ruterima koji povezuju zemlje i kontinente. Kod nji odavno nije jedinica za računanje Gb/s nego Gb/w, tj. koliko je takav Router sposoban po jedinici Watta isporučiti signal u vidu koliko i toliko GB i u tom segmentu jedan Router može da propusti nula i jedinica.

Tako da je ovdje po pitanju energetske učinkovitosti ne potpuna dominacija nego bih rekao - totalni fijasko.

Svaka čast AMD-u ali imam osjećaj da i dalje Budi lava koji spava. Plus cijena ovog CPU-a i sama nejasna ta HEDT patforma prelazi cijenu Brandiranih Worsktation računara.

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen Threadripper 3970X - Potpuna domina
Louis Pluto kaže...

...jel' tko vidio forumaša Envy?

Ne vdije ranije post jer sam malo prošetao sa termosicom i udahnuo svježek zraka (grlo me je prestalo pobiliti kao rukom odnešeno). da te citiram. Tu sam i kao što sam rekao nekada o ovoom forumu i kompletnom Bugu online:

Nema bolje vijesti od vijesti o prestavljanju novogo čipa. PS. htio sam tamo da slikam naslovnicu Bug-online pa da u Photoshopu maknem sve vezano za mobitele, bilo bi sve bijelo i samo pokoja vijest od računarima. 

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen Threadripper 3970X - Potpuna domina
Envy kaže...


Sada je li ovo potpuna dominacija ili ne... Hm.. kao što kritičari za novi Star Wars kažu Uspon ili Pad a u suštini film je fantastičan

Mislio sam da si samo Intel fanboy, al sad vidim da je puno tezi slucaj u pitanju ;-)

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen Threadripper 3970X - Potpuna domina
picajzla0707 kaže...
* * *

Zasto? Jel to onaj sta mu je kuca poplavila kad mu je vodeno propisalo?

 

Nikada nisam imao vodeno hlađenje niti sam nekome htio da složim vodenu konfiguraciju. Ok. bilo je par njih kojima sam složio konfiguraciju ali oni sami su morali sa onim stezaljkama da završe dio posla tako da sam se ja ogradio oko te vode u složencima.
 

fer-de-lance kaže...
ansha kaže...

Zasto? Jel to onaj sta mu je kuca poplavila kad mu je vodeno propisalo?

(1) Ne, to ti je onaj: jaro moj, neće to gofno od AMD-a u moju radnu stanicu, ja radim samo ozbiljne medicinske simulacije na mojim deset godina starim Xeonima, i to ne samo za region, nego i za švajcarsku...

(2) (a u slobodno vrijeme popravljam vešmašine ).

 

* * *

(3) P.S. a može bit i da je i taj "poplavljeni" isto on (ne bi me čudilo).

 

 

(1) Eh baš taj. * * *

(2) Da, i o veš mašinama imaš otvoren post, napisao sam mnogo toga. kao i bonus: radio sam serviser za Canon printere pa eto malo tko zna da onaj "obični" kopir aparat u boji ima neraspakrina OS od 1,1 GB u .zip formatu.
I ne znam što se čudiš što mnogo toga znam raditi svojim rukama.. mi u BiH (a slična situacija je i u HR, da ne kažem ista) je narod koji doslovce evoluira, barem ja, jer se moram prilagoditi datim uslovima. Ovdje je ogromna potražnja za Developerima, ali malo manja za Sistemce. Sistemci jednom kada se uvale u dobru poziciju ne mrdaju dok developeri stalno iz firme u fimru.

(3) Ne znam tko je taj.. ali drago mi je da da imam svojih vjernih pratitelja, postat ću ozbiljna konkurencija Friday jer ja vas dvojicu ni po čemu ne mogu povezati.

PS: Nakon goreš što pričitate pod (1) morat ću obrisati post jer ne samo što je Offtopic nego više što pričam o ljudima koji nisu tu.

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.12.2019 8:41 (Envy).
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen Threadripper 3970X - Potpuna domina
Father_Dougal kaže...
...

What?

 stara specifikacija ali svejedno ok objasnjeno - https://www.edn.com/designing-high-current-vrm-compliant-cpu-power-supplies/

cp:

You should pay special attention to the output-current slew rate of 50A/µsec. Such fast transients make it practically impossible to meet the output-voltage dynamic tolerances without special design tricks. Consider a VRM on a socket next to a processor. Because the CPU and the VRM power supply are not integrated into one unit, there is some physical distance between them. Even with the minimum distance between the CPU and the VRM power supply, the pc-board traces between the two would have a total length of approximately 1 to 1.5 in. The inductance of the stand-alone, not-sandwiched pc-board traces would have a typical range of 10 to 25 nH, depending upon their geometry.

Assuming a favorable case of only 10 nH/in. and a total trace length of 1 in., the total wire's parasitic inductance between the CPU and VRM hardware would be 10 nH. The voltage step at the CPU, therefore, is: V=–Ldi/dt, so DV=10 nH´50A/µsec or DV=500 mV.

These 500-mV deviations should cause the CPU to make many errors because the VRM9.0 specification tolerances are only 0/–125 mV. Interestingly enough, the VRM/CPU combination still works well, even with CPUs that operate at 900 MHz or more. In this case, the specification has fallen prey to overspecification, one of the seven sins of power-supply design. But the message is clear: The interconnection parasitics will soon limit the CPU power-supply quality and thus its speed and reliable operation.



Poruka je uređivana zadnji put pet 20.12.2019 20:45 (dabar_solta_V2).
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen Threadripper 3970X - Potpuna domina
Envy kaže...


(1) Eh baš taj. Samo da te malo isrpavim "ba", "jarane" i sl. riječi (tipične za sarajlije) ja ne upotrebljavam niti u ludilu. Ako me pomno pratiš nije bilo riječ o regionu nego o sklapanju kompletnog mainframea sa ovu kompaniju. Vidim imaju i nešto što se zove Flight Simulatro for Doktors, mislio sam da imaju sada veze sa pravim Avio simulacijama (jer doktor koji je kupio patent od dr. Alberta iz Njemačke (koji imao tu viziju) osim što je i Lovac ima i Pilotsku licencu.
Tada je firma radi zakonskih regulativa morala biti registrovana kao Game Developer firma.

Ovaj lik: 

 koji se zove Matijas (ako ćeš prezime može u pp) a CEO je te firme koji je prešao iz menadžera Casina u St. Gallenu u Simedis Ag. Rekao sam da je doveo lika iz Noovog Zelanda koji je gledajući LOTR upisao neku akademiju za kompjutersku vizualizaciju i radio rame-uz-rame sa Peter Jacksonom na Hobbitima. Ostala dvojica je programer iz Argentine i inžinjer Elektrotehnike iz Brazila. (ili obrnuto). Njih trojica su na čelu sa Dr. Alberom jer je Dr. Vučković sve to uzeo na sebe (pa kasnije zapostavio svoju vlastitu orjentaciju). Inače ta firma je sada glavni investitor ljudima koji razvijaju Blender programu za vizualizaciju.

Bilo je i trenutaka kada su se ova trojica genijalaca skoro htjeli pokupiti i naći neki drugi posao u CH pa i svađe i nervoze jer su radili ispod prosjećne plaće (a ona je 5300 CHF) i pod velikim pritiskom, tako da je sve na kraju završilo da su morali Dr. Alberta prebaciti oz Njemačke u Švicarsku jer se Dr. Vučković bojao da ovaj neće ngdje zasapti na autoputu i ubiti i sebe i još neke (jer je Alber jako dobar čovjek ali spava 2 sata dnevno i od vrhunskog doktora "spao" je da ne može plaćati Almentaciju a ni račune). Na kraju čije je sve to bilo pod kapom Dr. Vučkovića morao prodati svoj većinski udjel i posvetiti se svojoj privatnoj ordinaciji. A Matijas je da ne pričam kakav čovjek, (ako hoćeš sve ću ti detalje u p.p. napisati), iako je Dr. Albert rekao za mene da mi se ganja viza ca CH (a Dr. Vučković koji je otkupio taj patent od Dr. Alberta) ker sam ima onekih ideja (osim tih par mjeseci provedenih u Švicarskoj i pravi ove konfugracije konfigurši ovaj NAS sa ovim Routerom sa ovim Switchem idt) kao glavna ideja bila mi je da idemo na plaćanje po licenci OS-a koji pokreće te Medicinske simulatere kao Fazu II po uzorku kako to MS naplaćuje za svoj Windows Server ili još bolje koliko naplaćuje Cisco za svoje nove IOS verzije.... bla bla bla.. na kraju me Matijas zavlačio za vizu (iako je Dr. Vučković rekao da će potegnuti neke veze sa nekakvim pravim švicarcima Schmidtovima.) tipa sad sam na odmoru, pošalji mi mail sa podatcima tad i tad. Ja se vratio u BiH... bla bla.. u međuvremenu da se to sve ubrza jer su dosta toga krili od konkurentskih firmi a ljudi su nekako načuli za taj produkt koji treba da izađe pa mi je sam Dr. Vučković govorio da i njemu nije jasno kako Indijci su saznali za taj produkt i hoće 1000 narudžbi a svaki od simulatora košta je lupam 100.000€). Izgubiše mi se nešto misli.. :-D

Sad znaš odakle mi i ovaj Moj PC vrijedan oko 30.000 € tada kupljeno njih par komada.

Uglavno... Dr. Vučković koji je to sve uzeo na sebe morao se riješiti tih akcija, prodao nekim Švicarcima i izašli su na berzu i predpostavljam da su ova trojica već multimiloneri ili možda nisu ali sigurno sada imaju 10 puta veću plaću od prosjeka u državi. Eto sad sve znaš ako ti treba koja slika iz tog ureda tada mogu ti poslati na p.p.

(2) Da, i o veš mašinama imaš otvoren post, napisao sam mnogo toga. kao i bonus: radio sam serviser za Canon printere pa eto malo tko zna da onaj "obični" kopir aparat u boji ima neraspakrina OS od 1,1 GB u .zip formatu.
I ne znam što se čudiš što mnogo toga znam raditi svojim rukama.. mi u BiH (a slična situacija je i u HR, da ne kažem ista) je narod koji doslovce evoluira, barem ja, jer se moram prilagoditi datim uslovima. Ovdje je ogromna potražnja za Developerima, ali malo manja za Sistemce. Sistemci jednom kada se uvale u dobru poziciju ne mrdaju dok developeri stalno iz firme u fimru.

(3) Ne znam tko je taj.. ali drago mi je da da imam svojih vjernih pratitelja, postat ću ozbiljna konkurencija Friday jer ja vas dvojicu ni po čemu ne mogu povezati.

PS: Nakon goreš što pričitate pod (1) morat ću obrisati post jer ne samo što je Offtopic nego više što pričam o ljudima koji nisu tu.

A di je Rodrigo u cijeloj priči? Jedino on nedostaje u ovoj sapunici.

 

I btw, nama u tvrtku brzo stižu serveri sa Epyc 7742 procesorima, mijenjaju se 3 stara Xeon based za 2 Epyc, a mislim da će biti sve više takvih slučajeva sa ovakvim performansama.

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.12.2019 21:20 (bruno11).
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen Threadripper 3970X - Potpuna domina
dabar_solta_V2 kaže...

 stara specifikacija ali svejedno ok objasnjeno - https://www.edn.com/designing-high-current-vrm-compliant-cpu-power-supplies/

 

Ovo je uvijek točno, ali se zato kompenzacija radi približavanjem elektrolita k procesoru.

Naravno, ono kaj kažu na tom linku je točno, kvalitetan dizajn PCB-a je prvi, a onda se može praktički sve kompenzirati, tak da bi se i VRM dao bez problema napraviti na daughterboardu, pogotovo kad vidiš kaj sve radi s današnjim softverom za dizajn PCB-a, ovo im je mačji kašalj...

 

Kruha i igala...
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen Threadripper 3970X - Potpuna domina

i nekad jako puno keramike na procesoru samom :D , na intelu uglavnom više

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.12.2019 22:18 (dabar_solta_V2).
16 godina
online
Re: AMD Ryzen Threadripper 3970X - Potpuna domina
bruno11 kaže...
A di je Rodrigo u cijeloj priči? Jedino on nedostaje u ovoj sapunici.

 

I btw, nama u tvrtku brzo stižu serveri sa Epyc 7742 procesorima, mijenjaju se 3 stara Xeon based za 2 Epyc, a mislim da će biti sve više takvih slučajeva sa ovakvim performansama.

To onda nije zamjena nego debeli upgrade.

Jasno, ovisi koji su Xeoni u pitanju ali jedan malecki 3900X je jači od dual E5 v3 10-core Xeona za nekih 20% (V-Ray ili Corona) ... o cijeni ne moram :).

 

Za 3970X je možda malo nategnuto, ali 3990WX će biti doslovno mala render-farma od prije 15-tak godina.

Možda će ga ovakvo hlađenje obuzdati i bez vode ...

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice