Američki predsjednik ne smije blokirati korisnike

poruka: 42
|
čitano: 7.620
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Američki predsjednik ne smije blokirati korisnike ".
6 godina
offline
Re: Američki predsjednik ne smije blokirati korisn

Koji ekstrem da bi dokazao nešto. U današnjem svijetu novac je preduvjet da bi živio ugodno. Naravno da se do tog novca dolazi na xy načina, između ostalog i primjenom svog znanja i vještina.

16 godina
neaktivan
offline
Američki predsjednik ne smije blokirati korisnike

Citat:

 

"Parnica je ovoga tjedna okončana na Prizivnom sudu, koji je potvrdio da Donald Trump kao američki predsjednik ne smije blokirati građane SAD-a na Twitteru – jer je to krštenje slobode govora i pristupa javnim dužnosnicima, što je zajamčeno Prvim amandmanom Ustava SAD-a."

 

Ova odluka se ne odnosi samo na trenutnog predsjednika već na sve američke dužnosnike koji su izabrani na izborima. Upravo ovih dana pokrenuto je nekoliko istovjetnih sudskih postupaka za isto djelo blokiranja na tviteru. A u američkom pravosuđu nema da jedan sudac dosudi ovako, a drugi onako za isto djelo. Presedan važi za sve.

 

NY Post

 

washingtonpost

 

theguardian

 

 

 

 

Što nam rade loše sluge loših gospodara.
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.7.2019 21:19 (Jura iz druge galaksije).
Moj PC  
0 2 hvala 0
6 godina
offline
Re: Američki predsjednik ne smije blokirati korisn
Jura iz druge galaksije kaže...
Presedan važi za sve.

 


 

 

 

Ovo mi nikada nije bilo jasno, dakle svaki slučaj koji dovoljno liči na prvi takav podliježe takvom pravilu, čemu onda parničenja kada se već zna ishod ako se zna da je prije već postojao takav slučaj?

15 godina
offline
Re: Američki predsjednik ne smije blokirati korisn

-ne, presedan je stvar samog tumačenja zakona, tj da se neki zakon-pravilo-tumačenje ako se primjenjuje mora jedanko primijeniti na jednak slučaj.. tj kao da želiš nekome suditi za prometni prekršaj po kaznenom ili trgovačkom zakonu, po pogrešnoj osnovi i sl.. tad se optužba odbacuje, obrnuto, sad se zakon primjenjuje, jer postoji važeća presuda-presedan i to je tad standard za iduće presude tj procese, tj zakon je jednak za sve (slučajeve, optužbe i sudionike..).

-ali to nikad ne znači da će neki spor biti presuđen u krorist ili na štetu neke stane u sporu, tj i dalje sud odlučuje, ovisi o odvjetnicima-dokazma pa i uvjerljivosti-poroti.. ali se zbog presedana PRIMJENJUJE neki zakon, dok bez tog se ne primjenjuje, neovisno kakva presuda može biti, npr kriv-nevin, jer svako suđenje je po istim zakonima i svaka presuda je na kraju kriv ili nevin, a sudi isti sud, zakon, djelo.. samo drugi slujaj i svaki slujaj je za sebe tj mora se utvrditi krivnja za presudu. -jasnije? :))

 

ili obrnuto, da je tako, da se sve presude mogu jednostavno kao mat.formulom izračunati, tad ne bi ni bilo potrebe za sudcima, procesom i sl.. tad bi teoretski nakon sekunde optužbe i dokaza imali presudu a sve ostalo bi bilo višak.. -kraće, nema presude na temelju neke druge presude, tj ništa ne znači ako je osoba a u slučaju a bila proglašena kvirmom , po istom zakonu može osoba b biti nevina jer je svaki sulučaj za sebe potrebno provesti i dokazati a presedan je samo stvar korištenja zakona koji tad ne mora imati specifično preciznu stavku da bi se odnosi na specifičan slučaj nego za postojeći presedan tad zbog jednakosti kažu da se ista pravila tad primjenjuju na ostalim sudovima i tad imaš jednakost pred zakonom (bio kriv ili nevin, što će dokazati proces i dokazi..) i tad opet sankcija ne mora biti jednaka za slično djelo jer je to diskrecijsko pravo suda mada postoje smjernice ili standardi itd..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.7.2019 20:22 (ihush).
7 godina
protjeran
offline
Re: Američki predsjednik ne smije blokirati korisn
love2ml86 kaže...
O_O_O kaže...
love2ml86 kaže...
O_O_O kaže...

Tip je glup, ali ima love. Lovu mu je vecinom napravio tata.

Clinton je podigao ekonomiju, kao i Obama. A Trumpove dosege ces moci analizirati slijedeci mandat. 

Većinom mu napravio tata? Puno manje je dobio od tate nego što sada ima tako da ti ta logika pada u vodu. Za vrijeme Trumpa je zaposlenost veća nego za vrijeme druga dva navedena predsjednika. Nije sve crno bijelo.

 https://www.voanews.com/usa/new-york-times-trump-lost-more-1-billion-1980s-and-90s

Zaposlenst je pocela rasti sa Obamom, ali ne mozes te stvari analizirati u jednoj-dvije godine i reci da je on zasluzan. To potpuna glupost, ne radi tako ekonomija.
https://www.bbc.co.uk/news/world-45827430

Je izgubio je love i opet zaradio, i opet ima daleko više nego što mu je stari dao, tako da je ta teza i dalje čvrsta.

Slažem se, ne možeš reći da je on zaslužan, ali se desilo u njegovo vrijeme, kao što je i Obama neke dobre stvari odradio na temeljima svojih prethodnika.

Poanta je da ga se može donekle s pravom omalovažavati na osobnoj razini, ali dostignuća su mu dosta veća nego njegova osobnost.

 To se jos ne zna. Kad otvore njegov tax file javnosti onda cemo vidjeti. Ostalo je muljaza. 

6 godina
offline
Re: Američki predsjednik ne smije blokirati korisn
O_O_O kaže...
love2ml86 kaže...

Je izgubio je love i opet zaradio, i opet ima daleko više nego što mu je stari dao, tako da je ta teza i dalje čvrsta.

Slažem se, ne možeš reći da je on zaslužan, ali se desilo u njegovo vrijeme, kao što je i Obama neke dobre stvari odradio na temeljima svojih prethodnika.

Poanta je da ga se može donekle s pravom omalovažavati na osobnoj razini, ali dostignuća su mu dosta veća nego njegova osobnost.

 To se jos ne zna. Kad otvore njegov tax file javnosti onda cemo vidjeti. Ostalo je muljaza. 

Slažem se, onda i rečenica da mu je tata ostavio većinu love je pod upitnikom jer je sve ostalo muljaža dok mu se ne vide financije.

15 godina
offline
Re: Američki predsjednik ne smije blokirati korisn
Neuk kaže...
Samo si pored Trumpovih idiotskih komentara iz 2002 godine, nekako sasvim slučajno zaboravio napisati da se predsjednik Clinton nije zaustavio samo na komentarima kao Trump, nego da je bio iznimno blizak prijatelj sa ovim Epsteinom koji mu je navodno pomogao osnovati i Clinton zakladu.

Tema je bila Trump.

Kad bude tema o Clintonu onda cu argumentirati kontra njega.

 

Jer ako netko podvodi maloljetnicu u Miamiu, da li to oslobadja krivnje onoga tko ih podvodi u New Yorku?

Ili, ako ja tebi ukradem to racunalo na kojem pises ove nelogicne komentare, je li bitno sto je netko u Londonu ukrao 200 000 000 funti?

 

Znaci - ako se Clintonu dokaze krivnja (a vec je jedan od losijih predsjednika) onda je - kriv.

To ne oduzima od krivnje Trumpa.

 

I da zaustavimo daljnje glupe poveznice na ostale americke predsjednike - otkad je Kissinger uvazeni gost i savjetnik, ne postoji kvalitetan americki predsjednik niti ga je bilo u relevantnoj povijesti.

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
6 godina
offline
Re: Američki predsjednik ne smije blokirati korisn
wyks kaže...
Neuk kaže...
Samo si pored Trumpovih idiotskih komentara iz 2002 godine, nekako sasvim slučajno zaboravio napisati da se predsjednik Clinton nije zaustavio samo na komentarima kao Trump, nego da je bio iznimno blizak prijatelj sa ovim Epsteinom koji mu je navodno pomogao osnovati i Clinton zakladu.

Tema je bila Trump.

Kad bude tema o Clintonu onda cu argumentirati kontra njega.

 

Jer ako netko podvodi maloljetnicu u Miamiu, da li to oslobadja krivnje onoga tko ih podvodi u New Yorku?

Ili, ako ja tebi ukradem to racunalo na kojem pises ove nelogicne komentare, je li bitno sto je netko u Londonu ukrao 200 000 000 funti?

 

Znaci - ako se Clintonu dokaze krivnja (a vec je jedan od losijih predsjednika) onda je - kriv.

To ne oduzima od krivnje Trumpa.

 

I da zaustavimo daljnje glupe poveznice na ostale americke predsjednike - otkad je Kissinger uvazeni gost i savjetnik, ne postoji kvalitetan americki predsjednik niti ga je bilo u relevantnoj povijesti.

 

Slažem se, Trump je tema, koji se do sada pokazalo nije ništa gori za američke građane od drugih predsjednika.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Američki predsjednik ne smije blokirati korisn
Kako znas da nije? Nitko mi nemre rec da zna sta ce bit u buducnosti i kako ce se ekonomija kretat. Necu ulazit u to tko je donio rast, obama ili on ali za svaku dobru stvar koju je on kao napravio ja mogu iskopat dvije lose kad bi mi se dalo. Srecom imam pametnijeg posla xD.

A s druge strane predsjednik bi trebao biti uzor svima, a kakvi su nam to predsjednici i predsjednice uzori, pogotovo on...da se covjek zapita.
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Američki predsjednik ne smije blokirati korisnike

Kad već još pričate o Trumpu, evo malo da se nasmijemo   

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Američki predsjednik ne smije blokirati korisn
Sale_ds kaže...
Kako znas da nije? Nitko mi nemre rec da zna sta ce bit u buducnosti i kako ce se ekonomija kretat. Necu ulazit u to tko je donio rast, obama ili on ali za svaku dobru stvar koju je on kao napravio ja mogu iskopat dvije lose kad bi mi se dalo. Srecom imam pametnijeg posla xD.

A s druge strane predsjednik bi trebao biti uzor svima, a kakvi su nam to predsjednici i predsjednice uzori, pogotovo on...da se covjek zapita.

Nije trenutno gori. A hoće li biti vidjet ćemo u budućnosti kao što si rekao.

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.7.2019 16:03 (love2ml86).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Američki predsjednik ne smije blokirati korisn
Neuk kaže...

Kad već još pričate o Trumpu, evo malo da se nasmijemo   

 ima još. samo je malo kiseli osmjeh

 

 

Što nam rade loše sluge loših gospodara.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice