Apple navodno razmišlja o vlastitom gamerskom raču

poruka: 10
|
čitano: 3.305
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Apple navodno razmišlja o vlastitom gamerskom raču".
15 godina
offline
Apple navodno razmišlja o vlastitom gamerskom raču

pa ne bi im trebao biti problem kupiti si ga. može se naći već za cijenu manju od ajfona. imaju oni love da si movgu kupiti i dva-tri, za turnire. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
10 0 hvala 0
13 godina
offline
Apple navodno razmišlja o vlastitom gamerskom raču

Ovo zvuči zanimljivo 
Kao kada Ferrari uradi limuzinu sa četverim vratima, ili kada Bentley učini, a već je, terenca! 

Pitanje je, moje skromno subjektivno, kakav bi prije svega to bio dizajn samog računala, a za svim time i koji je vrh specifikacija, ako bi se radilo o laptopu?!?! 

ATJ Lučko
Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
online
Apple navodno razmišlja o vlastitom gamerskom raču

5000 $ za "gamersko" računalo koje neće moći voziti PC naslove, a grafička (najbitniji komad u gamingu pored monitora) neće biti zamjenjiva? Može, daj dva odmah. 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
15 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Apple navodno razmišlja o vlastitom gamerskom
overhaul kaže...

5000 $ za "gamersko" računalo koje neće moći voziti PC naslove, a grafička (najbitniji komad u gamingu pored monitora) neće biti zamjenjiva? Može, daj dva odmah. 

 Hmm, ovo ce biti zanimljivo.

 

Svako se jace gamersko racunalo moze koristiti kao profesionalno racunalo za rad, ugasis RGB za -5% speeda, ali +10 u PRO.

Kod Maca je situacija naopaka - skuplje prodaju ist x86 PC hardver pod gimickom da je to bolje poslozeno i da pod MacOSom bolje radi, i nekome tko koristi FinalCut ne mozes nista ni reci jer pravog benchmarka ni nemas.

 

Ovdje je sve u benchmarcima i to da pojedini proizvodjac ni nema nekog utjecaja, jer mozda je EVGA graficka bolji model, ali u isto vijeme Asusova maticna daje vise FPSA. Karikiram, ali gotova racunala su postala popularna tek zadnjih par godina, jer se gaming popularizirao pa je vise onih koji imaju 200$ vise, a ne zele sami muckati komponente.

 

Apple bi ovdje vrlo lako mogao doci na slippery slope - gdje bi bilo ocito da previse naplacuje svoje Pro i obicne masine, jer kod gaminga nema feelinga za osjecaj - pa kako opravdati da se drlog od hardvera u MacuPro prodaje za 6000$ kada bi u ovaj potencijalni gaming stroj morali ugraditi jace komponente a da ne prijedju neku cifru.

 

U biti mozda previse razmisljam - ali kod svih drugih proizvodjaca je jasna podjela - Asus ima svoje Zenbook uredjaje koji su vecinom ultra-prenosivi i imaju business look - dok imaju i svoju ROG seriju koja je opravdno deblja, teza i sa gaming gimmickima.

Kako ce sad Apple promjeniti svoju filozofiju s ovime - jer je thermal trottling i ok ako kupujes Mac iz subjektinih razloga, ali nikakav dizajn ne moze opravdati pad performansi u igrama.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
13 godina
neaktivan
offline
Apple navodno razmišlja o vlastitom gamerskom raču

Na prvu mi se čini da Apple pokašava iskoristiti (iscijediti) što je više moguće njihovu postojeću bazu korisnika kako bi što više zaradili. Ako budu išli na uređaj koji će koštati 4000 dolara i više biće to teško progurati kao dobitnu kombinaciju, " win deal" bilo kojoj bar elementarno pismenoj/razumnoj osobi. Računica je neumoljiva:

- Mac OS ne podržava novije NVIDIA kartice, koje predstavljaju sam vrh u svijetu GPU za gaming (zadnje podržane kartice od Nvidia-e starije su više od 5 godina: GTX 680 npr)

 https://appleinsider.com/articles/18/09/24/apple-says-these-mac-pro-graphics-cards-are-mojave-compatible-reveals-boot-camp-support-limited-for-imac

- imaju manji broj igara u odnosu na PC platformu .....

- Apple se već tradicionalno trudi da smanji modularnost njihovog hardware, tj. ili u najmanju ruku limitiraju mogućnost nadgradnje  izvan Apple sistema.

- Cijena komponenti na koju je zalijepljen "Mac sticker" do sada bila i do  dva puta skuplja od istih komponenti gdje nema tog stikera ( dobro se sjećam razlike u cijeni AMD -ovih kartica 5770 i 7950 za Mac i PC).

 

Drugim riječima ako eliminišemo emocije iz jednačine onda korisnik na kraju daje više novaca a dobija manje.

 

Dugoročno možda će gaming računar od Apple imati više smisla kada bolje razviju njihovu plarformu za igrače, tj. kada ograniče korisnike da moraju kupiti hardware od Apple ako žele "otključati" sve draži koje njihova platforma za igranje nudi. Kratkoročno  glasine dobro dođu kako bi se dionice firme što više naduvale. Glasine su več odavno dobile funkciju besplatnih ili krajnje jeftinih reklama.

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.1.2020 14:21 (1student).
 
3 0 hvala 0
8 godina
offline
Apple navodno razmišlja o vlastitom gamerskom raču

Mislim da krivo gledate na sliku, Apple ako ovo i bude radio onda sumnjam da ce ici u direktnu borbu na istom tereneu sa postojecim PC rjesenjima, pretpostavljam da ako i idu u ovo da ce ici na nacin da ce okrenuti stvari drugacije i napraviti nišu ili područje na kojem samo oni mogu raditi. To je način na koji oni funkcioniraju. Ne natječu se direktno nego rade svoje okruženje u kojem onda mogu i naplaćivati stvari skuplje u zamjenu za drugačije iskustvo. A možda sam i u krivu ali nekako sumnjam da bi išli u otvorenu borbu na područje u kojem su u startu inferiorni.

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Apple navodno razmišlja o vlastitom gamerskom

Znaci Rockstar ce raditi RDR2 samo za Mek? NVidia ce izdati karticu koja radi samo na Macu i daje bolje performanse?

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
13 godina
neaktivan
offline
Re: Apple navodno razmišlja o vlastitom gamerskom
just_dont kaže...

Mislim da krivo gledate na sliku, Apple ako ovo i bude radio onda sumnjam da ce ici u direktnu borbu na istom tereneu sa postojecim PC rjesenjima, pretpostavljam da ako i idu u ovo da ce ici na nacin da ce okrenuti stvari drugacije i napraviti nišu ili područje na kojem samo oni mogu raditi. To je način na koji oni funkcioniraju. Ne natječu se direktno nego rade svoje okruženje u kojem onda mogu i naplaćivati stvari skuplje u zamjenu za drugačije iskustvo. A možda sam i u krivu ali nekako sumnjam da bi išli u otvorenu borbu na područje u kojem su u startu inferiorni.

 A šta može Apple ponuditi, a da ne bude u direktnoj borbi s ostalima?
Odgovor: Ništa!

 

Jedino šta mogu napraviti jeste da krenu putem okretanja devoperskih studija da prave ekskluzive samo za njihovu platformu, a to moraju dobro platiti inače se neće isplatiti kako je tržište za PC značajno veće od onoga koga pokriva ili bi mogao pokrivati Mac. Ako se dobro sjećam Mac OS drži negdje oko 10% tražišta desktop OS. E sada tu ubrojte Apple poslovne, ozbiljene korisnnike koji neće željeti niti primirisati igranje, pa sve one koji se vrte na Air laptopima (mlađe korisnike; one tanjem džepa) pa hackintosh zajednicu ...... u najboljem slučaju ta brojka će biti prepolovljena tj. mogu računati na popriličnu usku grupu ljudi koji bi željeli ići putem "dajem više novaca za manje ili slabije proizvode".

13 godina
neaktivan
offline
Re: Apple navodno razmišlja o vlastitom gamerskom
wyks kaže...

Znaci Rockstar ce raditi RDR2 samo za Mek? NVidia ce izdati karticu koja radi samo na Macu i daje bolje performanse?

 Apple i Nvidia su u zavadi. A kako se Nvidia usudila da digne glas sveti Apple je istjerao buntovnika iz njegovog dvorišta. Amen.

https://appleinsider.com/articles/19/01/18/apples-management-doesnt-want-nvidia-support-in-macos-and-thats-a-bad-sign-for-the-mac-pro

 

8 godina
offline
Apple navodno razmišlja o vlastitom gamerskom raču

da znam sta ce napraviti onda bi to dobro unovcio, nemam pojma sta ce napraviti ali sigurno je da nece direktno krenuti na trziste koje je vec definirano i da oni tamo budu novi igrac, oni uvijek traze alternative i stvaraju nove niše/proizvode

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice