Apple odustaje od bežičnog punjača AirPower

poruka: 14
|
čitano: 4.299
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Apple odustaje od bežičnog punjača AirPower".
12 godina
offline
Apple odustaje od bežičnog punjača AirPower

Zeznuli su prihvativši Qi standard. Sad napraviti punjač van toga standarda nema smisla a ako ga naprave po standardu nitko pametan neće ga platiti koliko bi oni naplatili.

 
7 3 hvala 0
15 godina
offline
Apple odustaje od bežičnog punjača AirPower

Nisu krivi boja, kupci i spremacica koja ne poklopi direktorov Macbook, pa prasina uleti ispod tipkovnice i unisti ju!?

 

Svasta!

 

Trebali su napraviti svoj standard, nazvati ga Thunderstruck, istodobno svima ponovo, kao i sa U2, preko noci downloadati AC/DC album na iPhone, i napraviti da se moze puniti samo preko ThunderBolt 3 porta sa Macbooka, ili zasebnog docka od 279.99$

 

In other news - Smsung - 199.99$

 

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Apple odustaje od bežičnog punjača AirPower

možda odustanu i od bežičnih telefona. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 1 hvala 0
16 godina
offline
Apple odustaje od bežičnog punjača AirPower

Eto, kad smo več kod Jabučarskih trulih standarda kvalitete.

 

iKovasšljivi+klasičan disk 5400okretaja

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Moj PC  
5 2 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Apple odustaje od bežičnog punjača AirPower
rambox kaže...

Eto, kad smo več kod Jabučarskih trulih standarda kvalitete.

 

iKovasšljivi+klasičan disk 5400okretaja

 

 Ovaj lik s yt sustavno zlostavlja apple takvo pljuvanje po njima vec dugo nije viđeno s takvim guštom i lakocom u svakom svome video istrese dušu 

12 godina
offline
Re: Apple odustaje od bežičnog punjača AirPower
ivan599 kaže...

 Ovaj lik s yt sustavno zlostavlja apple takvo pljuvanje po njima vec dugo nije viđeno s takvim guštom i lakocom u svakom svome video istrese dušu 

 Da je ovo radio na Appleu možda bi uspio sinkronizirati zvuk :P

9 godina
offline
Apple odustaje od bežičnog punjača AirPower

Strasno koliko glupih komentara, a onda se zale na kvalitetu "clanaka". Apple je odustao od ovoga radi pregrijavanja. 

 

Za razliku od drugih uredjaja teoretski bi mogao puniti vise uredaja odjednom, bez obzira gdje ih stavis na povrsinu. Zbog toga su morali staviti coils koje se preklapaju sto je uzrokovalo pregrijavanje. Ali tako je to kad marketing dizajnira uredjaje. 

 
5 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Apple odustaje od bežičnog punjača AirPower

Kako Apple ima lojalnu bazu korisnika ja se nadam da će to iskoristiti da od trenutnih i budućih korisnika traži unaprijed novac za razvoj budućih proizvoda. Nešto kao crowdfunding ako sve ispadne kako treba ljudima koji su učestvovali poslati zahvalnicu putem maila, ako ne napisati na web stranici kako firma podupire najviše standarde i da da još nije  došlo vrijeme na nove inovativne proizvode. Tako bi mogli uštedjeti dosta novaca kako sada štede na razvoju MacOS pa korisnike koji  prelaze na tek izašli OS pretvaraju beta testere.
Na zadnjoj konferenciji održanoj u ponedjeljak posebno je ironičan bio onaj video na temu reklame "1984" gdje djevojka razbija ekrane velikim čekićem simbolizirajući na taj način raskidanje okova koji su postavile druge firme. Apple je danas razvio svestraniju platformi nego što je to bilo tko ranije učinio, pa je ta parabola gotovo pa oksimoron.

 
0 1 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Apple odustaje od bežičnog punjača AirPower
pravi_covijek kaže...

Za razliku od drugih uredjaja teoretski bi mogao puniti vise uredaja odjednom, bez obzira gdje ih stavis na povrsinu. Zbog toga su morali staviti coils koje se preklapaju sto je uzrokovalo pregrijavanje. Ali tako je to kad marketing dizajnira uredjaje. 

Točno tako. Išlo se vjerojatno po ustaljenoj Jobsovoj špranci - netko si je zamislio nešto posebno, još takoreći neviđeno (ili neviđeno u tom obliku), Jobs naredio da se to mora napraviti i nije prihvaćao "ne možemo" kao odgovor. I dugo godina je to super funkcioniralo.

 

A sad si je Cook zabrijao da Apple mora imati najbolji bežični punjač, koji će biti "nešto još neviđeno" na tržištu, al nemreš ti fiziku prevarit.  Jednom je moralo doći i do toga da s vrha dođe naredba da se napravi nešto što se ne može napraviti. Nema to veze sa standardom Qi, odnosno time što ga je i Apple prihvatio, kao što su to kolege ranije komentirali. Apple je htio biti Apple, ali postoji i nešto više od Applea (fizika) pa su morali kapitulirati. Da je to što su htjeli napraviti izvedivo na drugi način, onda bi to i izveli na svoj način i odbacili Qi, kao što su odbacili hrpu drugih standarda - najmanji problem im je odbaciti standard koji im ne treba.

8 godina
offline
Re: Apple odustaje od bežičnog punjača AirPower

 Ako sam dobro razumio, apple je htio napraviti punjač koji ima dvije zavojnice na jednom punjaču, pa se može staviti 2 uređaja ili više da istodobno pune ?

 

Nije im uspjelo jer su oboje preblizu i dolazilo je do pregrijavanja.

 

Možda čudno pitanje dali je moguće isto to uraditi ali na drugačiji način. Kao Lanac primjerice ja stavim na punjač smartphone, a smartphone puni usput i sat koji je na njemu. Ali ne u smislu da struja ide iz baterije smartphonea već da samo prolazi kroz smartphone kao vodić tako nema potrebe za duplim punjačem ali mob mora svakako imati mogučnost da puni nesto drugo dok je on na punjaču.

Vjerujem da se budu neki išli sada zajebavat zbog moje ideje, no volio bi čuti mišljenje od nekog iskusnog tko se razumijem u to, koliko je to izvedivo jer ipak ovo IT forum gdje bi trebali diskusirati i razmišljati o takvim mogučnostima a ne diskusirati u pesimističnom smislu da je to neizvedivo bolje kopčat na žicu itd.

 

 

 

 

5 godina
offline
Re: Apple odustaje od bežičnog punjača AirPower

Koja je poenta toga? Koliko uredjaja mozes naslagati jedan na drugi?

16 godina
moderator
online
Re: Apple odustaje od bežičnog punjača AirPower
T700 kaže...

Možda čudno pitanje dali je moguće isto to uraditi ali na drugačiji način. Kao Lanac primjerice ja stavim na punjač smartphone, a smartphone puni usput i sat koji je na njemu. Ali ne u smislu da struja ide iz baterije smartphonea već da samo prolazi kroz smartphone kao vodić tako nema potrebe za duplim punjačem ali mob mora svakako imati mogučnost da puni nesto drugo dok je on na punjaču.

Vjerujem da se budu neki išli sada zajebavat zbog moje ideje, no volio bi čuti mišljenje od nekog iskusnog tko se razumijem u to, koliko je to izvedivo jer ipak ovo IT forum gdje bi trebali diskusirati i razmišljati o takvim mogučnostima a ne diskusirati u pesimističnom smislu da je to neizvedivo bolje kopčat na žicu itd.

Moj komentar nije pesimistični, nego realistični. Tvoj komentar je fantazični. 

8 godina
offline
Re: Apple odustaje od bežičnog punjača AirPower
Primjerice smartohone sad ima mogučnost punit drugi mobitel a ovako bi se ta mogučnost mogla koristit za punjenje drugih ali sitnih gadgeta poput slušalica, satova itd.

Smartphone ionako ima veliku površinu da na njemu može biti još nešto.
16 godina
moderator
online
Re: Apple odustaje od bežičnog punjača AirPower
T700 kaže...
Primjerice smartohone sad ima mogučnost punit drugi mobitel a ovako bi se ta mogučnost mogla koristit za punjenje drugih ali sitnih gadgeta poput slušalica, satova itd.

Smartphone ionako ima veliku površinu da na njemu može biti još nešto.

Ne može. Pročitaj ovaj tekst pa ćeš možda shvatiti zašto: https://www.bug.hr/recenzije/bezicni-punjaci-za-mobitele-koji-izabrati-7808

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice