Apple Pay službeno dostupan i u Hrvatskoj

poruka: 70
|
čitano: 19.802
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Apple Pay službeno dostupan i u Hrvatskoj".
13 godina
neaktivan
offline
Re: Apple Pay službeno dostupan i u Hrvatskoj
Evo kolega sve rekao.
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Apple Pay službeno dostupan i u Hrvatskoj

Da, znam za Touch ID i Face ID autorizaciju. Zanimalo me treba li se što još napraviti kod većih iznosa. Hvala za info. 

 

Dodao sam Revolut karticu u Wallet aplikaciju pošto HPB još ne podržava niti znaju kad će (bitno da im na stranici stoji "Najnaprednije mobilno bankarstvo u Hrvatskoj"). Testirao sam večeras u dvije trgovine i radi odlično. 

13 godina
neaktivan
offline
Apple Pay službeno dostupan i u Hrvatskoj

ja sam izuzetno zadovoljan nakon tjedan dva koristenja, malo i vise jer sam prije to radio preko revolut kartice, al sad mi je ovo jos bolje preko pbz-a bez prebacivanja love..

 

jednom mi se desilo da sam tankao gorivo i skuzio da mi je kartica u dzepu drugih hlaca a ne u novcaniku i tad sam odlucio aktivirati apple pay cim stigne u hr i evo konacno zivim san hahahaha

 

fora je i sto vidis u aplikaciji di si i kolko potrosio, a i stvarno bi pohvalio cak i pbz aplikaciju koja je miljama bolja od rba, a posebno je korisno dizanje love na bankomatu bez kartice.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Apple Pay službeno dostupan i u Hrvatskoj

Pardon što upadam kao padobranac, jel mogu u Wallet aplikaciju ubaciti karticu od Zagrebačke banke ( tekući i žiro ), ili moram najprije otvoriti Revolut pa s time? 

1969 Dodge Charger R/T WoT: DamageHigh : http://wotlabs.net/sig_dark/eu/damagehigh/signature.png
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Apple Pay službeno dostupan i u Hrvatskoj
Stolnik kaže...

Pardon što upadam kao padobranac, jel mogu u Wallet aplikaciju ubaciti karticu od Zagrebačke banke ( tekući i žiro ), ili moram najprije otvoriti Revolut pa s time? 

 ZABA trenutno nije podržana tako da ćeš morat ići preko tog revolta ili kako već

PBZ je trenutno jedini dostupan za izravno ubacivanje kartice.

Vjerovatno će kasnije i ZABA kartice se moć dodavat ali zasad nemože izravno.

10 godina
offline
Apple Pay službeno dostupan i u Hrvatskoj

Apple Pay u HR radi samo s PBZ Visom (samo tekući) i Revolut. Ostale banke/kartice ništa. ZABA iskreno sumnjam da će donjeti Pay uskoro, pošto s HTom rade na nekim novim uslugama.

 
2 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Apple Pay službeno dostupan i u Hrvatskoj
Syke kaže...

Apple Pay u HR radi samo s PBZ Visom (samo tekući) i Revolut. Ostale banke/kartice ništa. ZABA iskreno sumnjam da će donjeti Pay uskoro, pošto s HTom rade na nekim novim uslugama.

 Hvala, za aktivaciju Revoluta treba samo skinuti aplikaciju, registrirati se, unijeti podatke kartice, te povezati s Wallet aplikacijom? Nema nikakvog ugovora, plačanje usluge i slične stvari?

1969 Dodge Charger R/T WoT: DamageHigh : http://wotlabs.net/sig_dark/eu/damagehigh/signature.png
14 godina
offline
Re: Apple Pay službeno dostupan i u Hrvatskoj
Za revolut nema pretplate ako uzmeš opciju koja je besplatna. Revolut nudi i mogućnost mjesečne pretplate, a u tom paketu dobiješ više opcija. Ali tebe to ne zanima. Aktiviraj revolut preko nekog referal linka kojima se tu na forumu razbacuju. Tako ćeš dobiti besplatno karticu. Inače se kartica plaća 6€ ili tak nešto. To je jednokratno 6€, ali preko referal linka ne plaćaš ništa. Karticu ti dostave na kućnu adresu
13 godina
neaktivan
offline
Re: Apple Pay službeno dostupan i u Hrvatskoj
retoocs007 kaže...
brada09 kaže...
Meni radi apple pay preko pbz tekuceg i skroz sam zadovoljan.. dosat cesto mi se neda novcanik gurat u dzep samo da bi otisao po par stvari u ducan ili natocit gorivo..
Jos kad tu kod nas uvedu na web placanje apple pay opciju to ce bit to, jer mi je nepotrebno ukucavat broj kartice svaki put pa potvrdivanje tokenom

 

Kod kartica je ona fora da do 100kn ne upisuješ pin kartice, a kod iznosa iznad tih 100kn moraš utipkat pin na POS uređaju. Kako to funkcionira s tim Apple Pay-om, tj. traži li te pin kod iznosa većih od 100kn?

Jesi li nailazio na kakve probleme do sada, da ti plaćanje negdje nije prošlo? Radi svugdje gdje si mogao do sada bezkontaktno plaćati karticom? 

 

 

u principu da bi dosao do apple pay-a na zakljucanom zaslonu dva puta stisnes home tipku i automatski je spreman za placanje (pretpostavljam da u ta dva brza klika home tipke automatski i skenira prst). procedura je ista za placanje neovisno o iznosu. tako barem radi na iphone 8, na desetki je vjerojatno drugaciji nacin posto nema home tipke.

 

i da radi na bilo kojem POSu koji podrzava beskontatkno placanje. 

 

ovako izgleda ekran pa nemoras ni teti na blagajni objasnjavat ista, ona vidi da se radi o pbz kartici i da ti samo POS da skenira..

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.8.2019 13:14 (brada09).
4 godine
neaktivan
offline
Re: Apple Pay službeno dostupan i u Hrvatskoj

Koristim evo tjedan dana preko Revoluta i za sada radi OK. Jedino se u Walletu aplikaciji statusi transakcija malo kasnije ažuriraju (dan-dva nakon što u Revolutu pokaže da je transakcija Completed). Za prvu transakciju mi i dalje stoji Pending iako je u Revolutu Completed, za sve ostale mi je Approved. Gledao sam po netu ali ne nađem ništa pametno.

 

I još jedna stvar vezana uz Revolut, u nekim trgovinama (neću imenovat) trgovci znaju pitat od koje je banke kartica (PBZ, HPB, Addico...) jer neke moraju provlačiti preko drugog POS-a zbog provizije (ukratko). Ne bude im jasno kad im kažem da je Revolut (Mastercard) kartica pa ne znaju preko kojeg POS-a trebam platiti. No budu ljubazni i puste preko jednog...

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice