Apple predstavio novu generaciju iPhonea

poruka: 148
|
čitano: 20.974
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Apple predstavio novu generaciju iPhonea".
16 godina
neaktivan
offline
Re: Apple predstavio novu generaciju iPhonea
BlueMax kaže...

 Evo ga opet. A ja sam siguran da 98% ljudi vidi razliku između IPS i OLED ekrana. 1% je valjda slijepih a 1% takvih ko ti koji ne žele vidjeti. Pa čak je i njima teško ne vidjeti kad mobitel upotrebljavaju na suncu.

 

Ko pijan plota si se uhvatio jednog podatka o prodaji, očigledno lažiranog jer na listi nema ni jednog Huawei modela ali ajde. I što nam taj podatak govori? Da je XR bolji od XS-a ili XS Max-a? Da je IPS bolji od OLED-a? Vidi, iPhone 8 se bolje prodaje od XS-a i XS Max-a! IPS rules!

A kakav appleovski razlog ćeš dati za one statistike koje govore kako je ukupna prodaja iPhonea nikad gora? Možda gube tržište zato što su u flagshipe počeli ugrađivati OLED?? Nemoj sad samo početi o tome kako prodajni rezultati ništa ne govore o kvaliteti uređaja jer si upravo ti taj koji u citiranom postu tvrdi suprotno.

 

To što je neki iPhone najprodavaniji model (u biti statistika na koju se pozivaš govori o isporukama a ne o prodaji) a opet gubi udio na tržištu može značiti samo jednu stvar. To znači da je u Android svijetu sve žešća konkurencija i da sve više proizvođača danas nudi dobre Android uređaje. Da nije Amerike koja političkim igrama održava Apple na životu i gdje se (uz Australiju) jedino iPhone dobro prodaje, tek bi onda vidio što su poražavajuće statistike.

 

Meni se čini da si ti siguran u puno toga što veze s mozgom nema. Nađi mi tu na forumu nekoga (znači jednu osobu, ne 95% forumaša) koja ima OLED i ne vidi razliku između njega i IPS-a.

Taj podatak govori isključivo da je za 27 milijuna kupaca OLED ekran manje bitan od cijene. Naravno, čim nije Android na prvom mjestu odmah je "belosvetska zavera", statitike su valjane samo kad potvrđuju tvoju tezu. Osobno me boli ona stvar kakav mobitel ćeš imati ti ili bilotko drugi, no uvijek se nađe neka manjina koja je uvijek u pravu i kojima sve smeta, osim onoga što oni imaju i samo njihovo valja. Prešao sam sa iPhone-a 8 na XS i razlika mi nije toliko bitna da bih radi toga radio upgrade, a XR nisam uzimao iz drugih razloga.

 

Što se tiče konkurencije i sve boljih i jeftinijih Android modela to me izrazito veseli jer radi toga i iPhone postaje bolji uređaj. Od toga što Apple proda 150 ili 300 milijuna uređaja godišnje nemam ništa, no činjenica je da se ciklusi prodaje vrte u krug i Apple je imao i gorih perioda od ovog tako budi spreman liti suze kad opet poraste prodaja, pogotovo jer se puno korisnika nabrijava na model 2020.-e i vjerojatno će radi toga preskočiti 11-icu. Jedino što me smeta u komentarima pametnjakovića kao što si ti je što implicirate da svatko tko koristi iPhone je glup, kenjate na svaku vijest o Appleu, pametni ste samo vi koji imate uređaj na kojem je glavni feature da možeš imati 18 različitih launchera i hrpu drugih bedastoća koje mi nikad neće trebati. I najgore kod takvih mi je kad prijeđu na iPhone onda promijenje priču - primjer poznanik kad je koristio vlastiti mobitel nije mogao prehvaliti Samsung, a ispljuvati iPhone i onda je dobio službeni iPhone i od onda drugo ne valja.

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
8 godina
offline
Re: Apple predstavio novu generaciju iPhonea
ivicask kaže...
just_dont kaže...

meni samo nije jasno sta su ocekivali ovi koji se zale da je isto kao i prosle godine, budimo realni tehnologija je sazrila (hardver) iOS je sazrio (softver) znaci ostala su blaga poboljsanja svega toga, nikakve revolucije.

 

druga stvar price da su ih kinezi i korejci presli itd... ok u cemu su tocno bolji? mozda kamera? vjerujete hajp masini huaweija koji prica bajke o najboljim fotografijama a sve reklame i sve fotke koje su "snimljene" tim mobitelima su u biti snimljene profi DSLR aparatima, u tome su ulovljeni vec par puta ali i dalje ekipa pusi spiku.

 

vjerujete ekipi (influenserima) koja se proda za jedan mobitel, kao recimo jedan od bugovih autora starosjedioca i onda pise bajke o kvaliteti slike i radi kvazi usporedbe sa pravim foticima a ekipa koja pojma nema o fotografiji pusi te fore i kao vau gle stvarno kako su dobre fotke a u biti smece, i onda kupe taj mob koji kosta kao i appleov i onda sami sebe uvjeravaju da su fotke koje radi taj mob odlicne jer cuj platis 10 hiljada mora da bude dobro, a ono kinezi samo dignu saturaciju i sjene i evo lajbeki misle sad sam profi fotograf

 

osobno sam imam xiaomi telefon jer nedam lovu koju traze "top igraci" za ove igracke, cijene top modela i samsunga i huaweija su usporedive sa appleom, ali moderno je pljuvati po appleu pa ajmo udri ruljo

 

ajfon sam imao jos davno 4tvorku i mogu reci da je bio definitivno najbolje napravljen mob od svega sto sam imao i prije i poslije, a imao sam svega, top modele i samsunga i huaweija, da ne kazem da su se do prije koju godinu samsungovi top modeli doslovno raspadali nakon godine dana koristenja jer su bili cista plastika, danas ih ipak bolje rade

 Telefoni bez ikakvog  notcha, otisak prsta koji radi instant i po cijeloj površini ekrana, baterije i brzo punjenje, da kamere su i dalje bolje na huawei, zoom, noćni modovi, AI processing, sve je kinez napravio još prošle godine, tebi to nisu inovacije? Pa i Samsung i Apple počeli kopirati njih i hvatati, do toga smo došli. 

jedino što priznam su baterije, ali i to je diskutabilno jer su neki uređaji tipa Note 10 puno veći nego ajfoni pa normalno stane i veća baterija, druga stvar, svi ti androidi su napucani do kraja, pa nije čudo da se događaju stvari kao sa Note 7 prije koju godinu kad su se zapaljivali. Ali generalno i razlika u bateriji nije ništa revolucionarno, nije da ja razlika duplo pa da stvarno osjetiš.

 

sve ostalo je hajp mašinerija i ništa što ti stvarno realno pomaže ili odmaže u svakodnevnom radu, ajfoni su izbalansirani uređaji i to je to, a ti i dalje vjeruj influenserima i fejk reklamama snimanim profi DSLRovima i onda podvaljivanim pod revolucionarnu kameru

15 godina
offline
Apple predstavio novu generaciju iPhonea

Schwarzeneger bi rekao na novi Iphone : You're One Ugly Motherfucker!

be Cool
Moj PC  
4 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: UŽIVO: Apple predstavlja novu generaciju iPhon
zuper kaže...
Mitch kaže...

 Sales tax ti je mozda 8%.

 

Inace, ovo se pretpostavljalo da ce biti veliko nista od eventa i samo nesto do 2020...ali ispalo je cak ok.

 

Mozda je ovo prvi put da Apple nije pretjerao sa svojim egom...malo su se spustili na zemlju.

 

iPhone 11 sa 128GB za 749$ je cisto ok.

 To je OK cijena ako ga uspoređuješ sa ostalim iPhone-ima.

Ako ideš uspoređivati sa Android ekipom u tom cjenovnom rangu, onda definitivno nije OK.

700$ za HD ready IPS ekran u 2019... Teška prevara.

 To je jasno...vec sam pricao kako za jedan 11 Pro 64GB imas dva Mi 9T Pro...

15 godina
offline
Re: UŽIVO: Apple predstavlja novu generaciju iPhon
Mitch kaže...
zuper kaže...
Mitch kaže...

 Sales tax ti je mozda 8%.

 

Inace, ovo se pretpostavljalo da ce biti veliko nista od eventa i samo nesto do 2020...ali ispalo je cak ok.

 

Mozda je ovo prvi put da Apple nije pretjerao sa svojim egom...malo su se spustili na zemlju.

 

iPhone 11 sa 128GB za 749$ je cisto ok.

 To je OK cijena ako ga uspoređuješ sa ostalim iPhone-ima.

Ako ideš uspoređivati sa Android ekipom u tom cjenovnom rangu, onda definitivno nije OK.

700$ za HD ready IPS ekran u 2019... Teška prevara.

 To je jasno...vec sam pricao kako za jedan 11 Pro 64GB imas dva Mi 9T Pro...

 

Sjećam se kad dobri mobiteli nisu morali imati Pro u nazivu.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
9 godina
offline
Apple predstavio novu generaciju iPhonea

Ukratko iphonei su dobri i preskupi uređaji koji rade odlično ono što Apple dopušta. 

Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Apple predstavio novu generaciju iPhonea
pqweasdyxc kaže...

Ukratko iphonei su dobri i preskupi uređaji koji rade odlično ono što Apple dopušta. 

 

I to je nekad stvarno dobro. Npr, na iphoneu nećeš vidjeti hrpu reklama koje iskaču na mobitelima koje koriste djeca kao što na androidu redovito viđam. Neki dan se klinac nije mogao javiti na poziv od reklama.

No, naravno da neću djeci kupiti i dati da koriste iphone, ali je kontrola aplikacija nekad i dobra stvar. No, možda da postoji neka jeftinija verzija za djecu prije bih kupio iphone nego android.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.9.2019 13:53 (Bitanga).
9 godina
offline
Apple predstavio novu generaciju iPhonea

kužim ja Amerikance koji odu kupiti svake godine najnoviji Iphone. U biti ne kužim baš ni njih ali mi je jasnije kad su oni u pitanju. Prosječna američka neto plaća je 2800 $, a SAD ima ogroman broj ljudi, i ogroman broj zaposenih, i jako puno onih koji imaju dosta veće plaće od ove navedene. Ovima koji imaju baš prosječnu plaću je najnoviji Iphone malo iznad trećine jedne mjesečne plaće. Dakle oni rade za taj telefon 7-8 radnih dana.

 

onaj tko meni nije jasan je prosječni Hrvat. Ako ja i žena skupa donosimo u kuću 12-13 k kuna i imamo dijete, mi si ne možemo priuštiti taj telefon. Točka. Tu nema puno rasprave. To u Hrvatskoj koša 9-10 k kuna. Prosječan Hrvat za to radi punih 35 radnih dana. Ali budale i kreteni odma trče u trgovinu, potpisuju tarife na 500 kn i idu spavati ko bebe. I onda dođe ovrha pa im je kriva i država i tuđman i plenković i tito i pavelić. Koliko god oni svi bili gamad nisu krivi onima koji razjebavaju lovu kao da nema sutra

 

ono što je najveća misterija u toj priči je što ogromnoj većini to ne treba, ali će ga kupiti jer je iphone, jer je jabukica, iako si ga nikako matematički ne mogu priuštiti.

Moj PC  
3 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Apple predstavio novu generaciju iPhonea
just_dont kaže...

jedino što priznam su baterije, ali i to je diskutabilno jer su neki uređaji tipa Note 10 puno veći nego ajfoni pa normalno stane i veća baterija, druga stvar, svi ti androidi su napucani do kraja, pa nije čudo da se događaju stvari kao sa Note 7 prije koju godinu kad su se zapaljivali. Ali generalno i razlika u bateriji nije ništa revolucionarno, nije da ja razlika duplo pa da stvarno osjetiš.

 

sve ostalo je hajp mašinerija i ništa što ti stvarno realno pomaže ili odmaže u svakodnevnom radu, ajfoni su izbalansirani uređaji i to je to, a ti i dalje vjeruj influenserima i fejk reklamama snimanim profi DSLRovima i onda podvaljivanim pod revolucionarnu kameru

 Ne zajebaji. Evo ti lagana usporedba s mrskim Huaweiem.

 

XR i P30pro koštaju isto para u RH dućanu s tim da govorimo o verziji s 64 GB memorije kod XR-a.

 

Skoro su istih dimenzija, XR z teži i ima manji ekran manje rezolucije. Isto tako ako se ne varam IPS troši manje od OLED-a.

Tako da tvoja teorija o bateriji baš ne drži vodu.

 

Ja razliku na bateriji između P10 i P30pro osjetim. P30pro punim 20 min ujutro dok se otuširam prije posla(toliko o brzom punjenju), dok je ovaj visija na punjaču po noći .

 

Šta se kamere tiče i ona mi je korisna na terenu, naročito wide jer fotografiram masu u velikim oknima na uskom prostoru.

Mislim moš srat po kameri j... se meni, ali bar stavljaju relativno velike senzore u odnosu na konkurenciju.

 

 

 

 

 

 

15 godina
offline
Re: Apple predstavio novu generaciju iPhonea
Cansee kaže...

kužim ja Amerikance koji odu kupiti svake godine najnoviji Iphone. U biti ne kužim baš ni njih ali mi je jasnije kad su oni u pitanju. Prosječna američka neto plaća je 2800 $, a SAD ima ogroman broj ljudi, i ogroman broj zaposenih, i jako puno onih koji imaju dosta veće plaće od ove navedene. Ovima koji imaju baš prosječnu plaću je najnoviji Iphone malo iznad trećine jedne mjesečne plaće. Dakle oni rade za taj telefon 7-8 radnih dana.

 

onaj tko meni nije jasan je prosječni Hrvat. Ako ja i žena skupa donosimo u kuću 12-13 k kuna i imamo dijete, mi si ne možemo priuštiti taj telefon. Točka. Tu nema puno rasprave. To u Hrvatskoj koša 9-10 k kuna. Prosječan Hrvat za to radi punih 35 radnih dana. Ali budale i kreteni odma trče u trgovinu, potpisuju tarife na 500 kn i idu spavati ko bebe. I onda dođe ovrha pa im je kriva i država i tuđman i plenković i tito i pavelić. Koliko god oni svi bili gamad nisu krivi onima koji razjebavaju lovu kao da nema sutra

 

ono što je najveća misterija u toj priči je što ogromnoj većini to ne treba, ali će ga kupiti jer je iphone, jer je jabukica, iako si ga nikako matematički ne mogu priuštiti.

 

Ne kužim šta te briga na što će netko trošiti novce. Netko pije po cijele dane, netko troši na pljuge, netko na aute, netko na kladionice, netko na kurve, netko na putovanja, netko na igre, netko na iphone, a netko na sve to skupa. Tko je gluplji od tih kategorija?

Svatko ima svoje razloge, zabavu. Novac je da se troši. Uvijek ga možeš više zarađivati nego gledati na što drugi troše novce.

Ja bih uvijek prije kupio nešto kvalitetno i skuplje, nego jeftino i poslije se nervirao zbog problema koje imam.

Meni je recimo nepojmljivo da netko štedi novac cijelu godinu i onda ga spiska na neko putovanje od tjedan dana. Ali ljudi to masovno rade i super im je. Ja bih rađe kupio skupi uređaj i imao ga cijelu godinu.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
16 godina
neaktivan
offline
Re: Apple predstavio novu generaciju iPhonea
Bitanga kaže...
pqweasdyxc kaže...

Ukratko iphonei su dobri i preskupi uređaji koji rade odlično ono što Apple dopušta. 

 

I to je nekad stvarno dobro. Npr, na iphoneu nećeš vidjeti hrpu reklama koje iskaču na mobitelima koje koriste djeca kao što na androidu redovito viđam. Neki dan se klinac nije mogao javiti na poziv od reklama.

No, naravno da neću djeci kupiti i dati da koriste iphone, ali je kontrola aplikacija nekad i dobra stvar. No, možda da postoji neka jeftinija verzija za djecu prije bih kupio iphone nego android.

Priča se o tome da će sljedeće godine (valjda na proljeće) izaći nova SE verzija iPhonea koja bi trebala biti u form factoru 8-ice za 399$ što je u rangu modela Samsung A serije i sličnih. iOS je u odnosu na Android znatno sigurniji i moru reći bolji mobilni OS, jedino što na njemu ne možeš samo tako staviti cajke da ti budu ringtone i nemaš odabir 27 različita launchera i slične gluposti. Ja telefon koristim u praktične svrhe i ponekad kad uzmem neki od Androida u ruke (posebno ove u rangu 1000 kn) iznenadim se gomilom ne znam kako to drugačije nazvati nego sr***a u brojnim aplikacijama.

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
13 godina
neaktivan
offline
Apple predstavio novu generaciju iPhonea

Ima li pro model notch ili ne? Sve fotografije koje se vrte od jučer većinom prikazuju kameru, a i iz ovih fotografija gdje se vidi ekran, ne vidi se ima li notch ili ne.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Apple predstavio novu generaciju iPhonea
krikesa kaže...

Ima li pro model notch ili ne? Sve fotografije koje se vrte od jučer većinom prikazuju kameru, a i iz ovih fotografija gdje se vidi ekran, ne vidi se ima li notch ili ne.

 Ima notch

9 godina
offline
Re: Apple predstavio novu generaciju iPhonea
Bitanga kaže...
Cansee kaže...

kužim ja Amerikance koji odu kupiti svake godine najnoviji Iphone. U biti ne kužim baš ni njih ali mi je jasnije kad su oni u pitanju. Prosječna američka neto plaća je 2800 $, a SAD ima ogroman broj ljudi, i ogroman broj zaposenih, i jako puno onih koji imaju dosta veće plaće od ove navedene. Ovima koji imaju baš prosječnu plaću je najnoviji Iphone malo iznad trećine jedne mjesečne plaće. Dakle oni rade za taj telefon 7-8 radnih dana.

 

onaj tko meni nije jasan je prosječni Hrvat. Ako ja i žena skupa donosimo u kuću 12-13 k kuna i imamo dijete, mi si ne možemo priuštiti taj telefon. Točka. Tu nema puno rasprave. To u Hrvatskoj koša 9-10 k kuna. Prosječan Hrvat za to radi punih 35 radnih dana. Ali budale i kreteni odma trče u trgovinu, potpisuju tarife na 500 kn i idu spavati ko bebe. I onda dođe ovrha pa im je kriva i država i tuđman i plenković i tito i pavelić. Koliko god oni svi bili gamad nisu krivi onima koji razjebavaju lovu kao da nema sutra

 

ono što je najveća misterija u toj priči je što ogromnoj većini to ne treba, ali će ga kupiti jer je iphone, jer je jabukica, iako si ga nikako matematički ne mogu priuštiti.

 

Ne kužim šta te briga na što će netko trošiti novce. Netko pije po cijele dane, netko troši na pljuge, netko na aute, netko na kladionice, netko na kurve, netko na putovanja, netko na igre, netko na iphone, a netko na sve to skupa. Tko je gluplji od tih kategorija?

Svatko ima svoje razloge, zabavu. Novac je da se troši. Uvijek ga možeš više zarađivati nego gledati na što drugi troše novce.

Ja bih uvijek prije kupio nešto kvalitetno i skuplje, nego jeftino i poslije se nervirao zbog problema koje imam.

Meni je recimo nepojmljivo da netko štedi novac cijelu godinu i onda ga spiska na neko putovanje od tjedan dana. Ali ljudi to masovno rade i super im je. Ja bih rađe kupio skupi uređaj i imao ga cijelu godinu.

 

Ništa mene to ne zanima, nek troši svatko tko šta hoće, što se mene tiče razjebi svu životnu ušteđevinu u sat vremena u kasinu. To se mene stvarno ne tiče. Tiče me se ako me dođeš tražiti da ti posudim novce jer ti dijete nema jer si razjebao. Tiče me se kad se ljudi žale da nemaju novaca za struju ali se novi iphone fura po kavicama. 

Ovo što sam pisao nije uopće zapravo stvar Iphonea, nego ekonomskog razmišljanja prosječnog Hrvata. Može na mjestu iphonea biti motor. Ne smeta to meni, nek se troši i nek se pokazuje da selo vidi. kažem da mi to nije jasno i to je to. I opet ću pohvaliti Amere, jer su oni utoliko pošteni da kad sve razjebu i rasture završe na ulici i ne žale se nikome, umiru pod mostom i gotovo. Al se zato Hrvat dere "di su moja prava" i "jesam se za ovo borijo"

13 godina
offline
Apple predstavio novu generaciju iPhonea

Poanta svega je da je iPhone vrhunski telefon, ali ne vrijedi toliko, i tko se ne slaže sa tim nešta mu ne štima sa mozgom ili voli bacati pare.

Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
online
Re: UŽIVO: Apple predstavlja novu generaciju iPhon
mar123 kaže...

Meni je kao dugogodisnjem korisniku iphona ovo bilo bezveze. Nista ama bas nista novo. Pogotovo sat, pa totalno isti sat ko 4-ka, zato valjda i izbacuju cetvorku i ostavljaju trojku u prodaji uz peticu. ...

 Koliko sam shvatio, velika novost na novom satu je to što je dobio always on display mod. 

 

Vezano za IPS i (Super)AMOLED, kod mene je prvi, a kod lepše trećine drugi. Prema njenim sopstvenim rečima, boje kod nje nisu ništa življe (možda bi se dale podesiti, ali među fabričkim presetima nema nekog uverljivog, a živog prikaza) i kad izađemo van isto tako mora podići pozadinsko osvetljenje da bi videla šta je na ekranu. E sad, ako će me neko zbog ovoga pitati dokle ćemo više lagati ovaj napaćeni narod (nemamo to pravo!), tu ništa ne mogu. Meni se na OLED-ima sviđa always on opcija, a definitivno ima i impresivnih televizora, ali što se tiče prikaza na telefonima, da mi neko stavi 5 komada sa OLED ekranima i 5 komada sa pristojnim IPS panelima i da mi kaže da ih razvrstam, mislim da se ne bih proslavio.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
7 godina
protjeran
offline
Apple predstavio novu generaciju iPhonea

Kruze glasine da ce iPhone 11 Pro/Max biti jedan od najprodavaniji u Srbiji,

odmah nakon iPhone 4S modela.

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.9.2019 16:27 (Čitatelj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Apple predstavio novu generaciju iPhonea
Bitanga kaže...
pqweasdyxc kaže...

Ukratko iphonei su dobri i preskupi uređaji koji rade odlično ono što Apple dopušta. 

 

I to je nekad stvarno dobro. Npr, na iphoneu nećeš vidjeti hrpu reklama koje iskaču na mobitelima koje koriste djeca kao što na androidu redovito viđam. Neki dan se klinac nije mogao javiti na poziv od reklama.

No, naravno da neću djeci kupiti i dati da koriste iphone, ali je kontrola aplikacija nekad i dobra stvar. No, možda da postoji neka jeftinija verzija za djecu prije bih kupio iphone nego android.

 Reklame koje si ti vidio nema veze sa androidom vec sa time sta je tvoj klinac instalirao na njega... Niti jedan android nema reklame......Moja djeca nemaju reklame na telefonu zato sto ja kontrolisem sta instaliraju na njega....Ne uzdam se u Apple i Google da paze na moju djecu....

15 godina
offline
Re: Apple predstavio novu generaciju iPhonea
Posmatrač kaže...
Bitanga kaže...
pqweasdyxc kaže...

Ukratko iphonei su dobri i preskupi uređaji koji rade odlično ono što Apple dopušta. 

 

I to je nekad stvarno dobro. Npr, na iphoneu nećeš vidjeti hrpu reklama koje iskaču na mobitelima koje koriste djeca kao što na androidu redovito viđam. Neki dan se klinac nije mogao javiti na poziv od reklama.

No, naravno da neću djeci kupiti i dati da koriste iphone, ali je kontrola aplikacija nekad i dobra stvar. No, možda da postoji neka jeftinija verzija za djecu prije bih kupio iphone nego android.

 Reklame koje si ti vidio nema veze sa androidom vec sa time sta je tvoj klinac instalirao na njega... Niti jedan android nema reklame......Moja djeca nemaju reklame na telefonu zato sto ja kontrolisem sta instaliraju na njega....Ne uzdam se u Apple i Google da paze na moju djecu....

 

Ima veze i sa Google Playom i sa Googleom koji ne kontrolira aplikacije i zarađuje na reklamama pa ih zato i dopušta u aplikacijama.

Ima veze i sa Androidom koji mogućava instalaciju iz unknown sources jednim klikom i koji dozvoljava da jedna aplikacija instalira background service koji će popupati reklame u pozadini perodički i na razne evente koji su joj na raspolaganju.

A djeca ko djeca instaliraju igre bez da razmišljaju što će im se nasrati u pozadini i klikaju na Allow permissione bez razumjevanja.

Onaj tko ima djecu zna koliko je roditeljima i sa tehničkim predznanjem teško boriti se sa raznim uređajima i zaštitama, a kamoli nekom bez tehničkog predznanja.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
12 godina
neaktivan
offline
Re: UŽIVO: Apple predstavlja novu generaciju iPhon
Mitch kaže...
zuper kaže...
Mitch kaže...

 Sales tax ti je mozda 8%.

 

Inace, ovo se pretpostavljalo da ce biti veliko nista od eventa i samo nesto do 2020...ali ispalo je cak ok.

 

Mozda je ovo prvi put da Apple nije pretjerao sa svojim egom...malo su se spustili na zemlju.

 

iPhone 11 sa 128GB za 749$ je cisto ok.

 To je OK cijena ako ga uspoređuješ sa ostalim iPhone-ima.

Ako ideš uspoređivati sa Android ekipom u tom cjenovnom rangu, onda definitivno nije OK.

700$ za HD ready IPS ekran u 2019... Teška prevara.

 To je jasno...vec sam pricao kako za jedan 11 Pro 64GB imas dva Mi 9T Pro...

 Misliš tri Mi 9T Pro ? 

12 godina
offline
Re: Apple predstavio novu generaciju iPhonea
southy kaže...

Taj podatak govori isključivo da je za 27 milijuna kupaca OLED ekran manje bitan od cijene. Naravno, čim nije Android na prvom mjestu odmah je "belosvetska zavera", statitike su valjane samo kad potvrđuju tvoju tezu. Osobno me boli ona stvar kakav mobitel ćeš imati ti ili bilotko drugi, no uvijek se nađe neka manjina koja je uvijek u pravu i kojima sve smeta, osim onoga što oni imaju i samo njihovo valja. Prešao sam sa iPhone-a 8 na XS i razlika mi nije toliko bitna da bih radi toga radio upgrade, a XR nisam uzimao iz drugih razloga.

 

Što se tiče konkurencije i sve boljih i jeftinijih Android modela to me izrazito veseli jer radi toga i iPhone postaje bolji uređaj. Od toga što Apple proda 150 ili 300 milijuna uređaja godišnje nemam ništa, no činjenica je da se ciklusi prodaje vrte u krug i Apple je imao i gorih perioda od ovog tako budi spreman liti suze kad opet poraste prodaja, pogotovo jer se puno korisnika nabrijava na model 2020.-e i vjerojatno će radi toga preskočiti 11-icu. Jedino što me smeta u komentarima pametnjakovića kao što si ti je što implicirate da svatko tko koristi iPhone je glup, kenjate na svaku vijest o Appleu, pametni ste samo vi koji imate uređaj na kojem je glavni feature da možeš imati 18 različitih launchera i hrpu drugih bedastoća koje mi nikad neće trebati. I najgore kod takvih mi je kad prijeđu na iPhone onda promijenje priču - primjer poznanik kad je koristio vlastiti mobitel nije mogao prehvaliti Samsung, a ispljuvati iPhone i onda je dobio službeni iPhone i od onda drugo ne valja.

 Opet krivo. Ne kupuju ljudi ekrane nego mobitele. Da si napisao "Taj podatak govori isključivo da je za 27 milijuna kupaca iPhonea OLED ekran manje bitan od cijene." onda bi bio u pravu. A čak i tada se to što preferiraju cijenu ne odnosi samo na ekran nego i na sve ostalo po čemu su XS i XS Max bolji od XR-a. Slobodno vjeruj u statistiku u kojoj nema niti jedan model drugog najvećeg proizvođača na svijetu, ja neću.

Kažeš prešao si sa iPhonea 8 na iPhone XS a ekran ti nije toliko bitna razlika? Sve ok, imaš pravo na vlastite kriterije ali pisati kako 95% ljudi ne vidi razliku između IPS-a i OLED-a je stvarno idiotizam.

Znači to što je 27 milijuna ljudi kupilo XR govori o tome kako je OLED manje bitan od cijene. Jel tako? A zašto si ti kupio XS ako 27 milijuna ljudi kaže da ni to po čemu je XS bolji od XR-a nije vrijedno cijene? Jedostavno ti argument kako prodaja XR-a dokazuje kako je OLED nebitan ne drži vodu. Itekako je bitan samo nije svak spreman to platiti.

 

Onda ovo "samo njihovo valja"?! Opet nekakva inteligentna procijena ko i ovih 95% koji ne vide razliku između IPS-a i OLED-a. Vidiš, ja uvijek pljujem po svemu što imam. Tako pljujem po Samsungovom senzoru za otisak prsta, po softwareu koji samo nagrđuje čisti Android, po updateima koj znaju masakrirati bateriju... ali da mu je ekran fenomenalan to nitko ne može osporiti. Upravo su korisnici iPhonea ti kojima je sve na njihovom mobitelu super. Sve bolje od onoga što oni imaju je nebitno a sve gore od onoga što oni imaju je must have. Allooo?! XR ima govno od ekrana s obzirom koliko košta. I apsolutno sam siguran da čak ni ti koji "ne vidiš razliku" sigurno više nikad nećeš kupiti IPS mobitel.

 

Nije svatko ko koristi iPhone glup. Nije ni Apple glup. Jasno im je da su ljudi poćeli shvaćati da njihovi mobiteli ne vrijede onoliko koliko koštaju i da su borbu u najvišem segmentu odavno izgubili, da najbolje prodaju svoj najjeftiniji (onaj 2 godine star neću spominjati) mobitel a da i njemu moraju spuštati cijenu. Taj XR ili sad iPhone 11 ima valjda 100 Android modela koji mu konkuriraju. Žalosno bi bilo da kao jedini predstavnik iOS-a u tom segmenu nije najprodavaniji. Je li odluka da proizvode "budget" mobitel bila dobra zato što se on dobro prodaje ili su na taj način sami sebi oduzeli kupce flagship modela, ko zna.

5 godina
offline
Re: Apple predstavio novu generaciju iPhonea
Bitanga kaže...
Posmatrač kaže...
Bitanga kaže...
pqweasdyxc kaže...

Ukratko iphonei su dobri i preskupi uređaji koji rade odlično ono što Apple dopušta. 

 

I to je nekad stvarno dobro. Npr, na iphoneu nećeš vidjeti hrpu reklama koje iskaču na mobitelima koje koriste djeca kao što na androidu redovito viđam. Neki dan se klinac nije mogao javiti na poziv od reklama.

No, naravno da neću djeci kupiti i dati da koriste iphone, ali je kontrola aplikacija nekad i dobra stvar. No, možda da postoji neka jeftinija verzija za djecu prije bih kupio iphone nego android.

 Reklame koje si ti vidio nema veze sa androidom vec sa time sta je tvoj klinac instalirao na njega... Niti jedan android nema reklame......Moja djeca nemaju reklame na telefonu zato sto ja kontrolisem sta instaliraju na njega....Ne uzdam se u Apple i Google da paze na moju djecu....

 

Ima veze i sa Google Playom i sa Googleom koji ne kontrolira aplikacije i zarađuje na reklamama pa ih zato i dopušta u aplikacijama.

Ima veze i sa Androidom koji mogućava instalaciju iz unknown sources jednim klikom i koji dozvoljava da jedna aplikacija instalira background service koji će popupati reklame u pozadini perodički i na razne evente koji su joj na raspolaganju.

A djeca ko djeca instaliraju igre bez da razmišljaju što će im se nasrati u pozadini i klikaju na Allow permissione bez razumjevanja.

Onaj tko ima djecu zna koliko je roditeljima i sa tehničkim predznanjem teško boriti se sa raznim uređajima i zaštitama, a kamoli nekom bez tehničkog predznanja.

 Znaci tvoj zakljucak je da je android los jer tebi dopusta da pravis gluposti.... Zanimljivo.... 

5 godina
offline
Re: Apple predstavio novu generaciju iPhonea
BlueMax kaže...
...

 

Nije svatko ko koristi iPhone glup. Nije ni Apple glup. Jasno im je da su ljudi poćeli shvaćati da njihovi mobiteli ne vrijede onoliko koliko koštaju i da su borbu u najvišem segmentu odavno izgubili, da najbolje prodaju svoj najjeftiniji (onaj 2 godine star neću spominjati) mobitel a da i njemu moraju spuštati cijenu. Taj XR ili sad iPhone 11 ima valjda 100 Android modela koji mu konkuriraju. Žalosno bi bilo da kao jedini predstavnik iOS-a u tom segmenu nije najprodavaniji. Je li odluka da proizvode "budget" mobitel bila dobra zato što se on dobro prodaje ili su na taj način sami sebi oduzeli kupce flagship modela, ko zna.

 Visokom cijenom i neinovativnoscu su sebi oduzeli kupce flagshipova. Ne mozes prodavati jednu te istu pricu u beskonacnost.... 

Eto recimo 3d touch za koji meni od pocetka nije bilo jasno zasto uopste postoji kad je ugradjen hardware koji ne donosi aposlutno nista. Eto sad su ubacili long press i priznali svoju gresku a to andorid ima vec puno godina.... 

 

Biti najskuplji a ne donositi nista novo vec godinama nije odrziva prica. Nece oni propasti jos dugo godina ali ovdje pricamo o iphoneu koji ima je donosio ukupno prihoda ko svi ostali proizvodi zajedno a sada vise nije tako.....

12 godina
neaktivan
offline
Re: Apple predstavio novu generaciju iPhonea
southy kaže...

Taj podatak govori isključivo da je za 27 milijuna kupaca OLED ekran manje bitan od cijene. Naravno, čim nije Android na prvom mjestu odmah je "belosvetska zavera", statitike su valjane samo kad potvrđuju tvoju tezu. Osobno me boli ona stvar kakav mobitel ćeš imati ti ili bilotko drugi, no uvijek se nađe neka manjina koja je uvijek u pravu i kojima sve smeta, osim onoga što oni imaju i samo njihovo valja. Prešao sam sa iPhone-a 8 na XS i razlika mi nije toliko bitna da bih radi toga radio upgrade, a XR nisam uzimao iz drugih razloga.

 

 Taj podatak govori da će 27 milijuna kupaca kupiti novi iPhone jer ima Apple logo. Upravo sam vodio razgovor s frendom koji je kad sam mu rekao da je izašao novi iPhone odmah rekao "Kupujem", znači nije mu bitno što ima taj novi iPhone i vrijedi li ga kupiti. Kupuje se isključivo jer ima Apple brend, jer još uvijek ima Jobsovu karizmu. Veliki broj ljudi i dalje vjeruje da Apple postavlja standarde i donosi novitete i zato uopće ne razmišljaju o konkurenciji, mnogi i nemaju znanja usporediti uređaje i razumijeti specifikacije, a neki se uopće ne žele s tim zamarati. I to je njihovo pravo, svatko će si kupiti što želi i što mu odgovara.

 

Da se razumijemo imam solidan broj Apple uređaja i dalje smatram da moj MacBook Pro nema konkurenciju u obliku Windows laptopa, gledano u kompletu dizajn+performanse.

 

Isto tako smatram da Samsung i Huawei flagship uređaji ne opravdavaju svoju cijenu, ali ne opravdava ni kava na Stradunu pa se prodaje i jedno i drugo, tako da je o tome apsurdno pričati. Tko od nas ne bi prodao svoj proizvod 5x skuplje od tržišne cijene da to može? Apple je odavno izgradio ime i oni to mogu, pa što ne bi.

 

Osobno neću kupiti jedanaesticu jer su me već razočarali sa prethodnom serijom i jer ova ne donosi apsolutno ništa novo. Da ne govorim da je sa prethodnom serijom XS Max cijene 13.000kn dolazio običan punjač i žične slušalice. Ne bi im kruna sa glave pala da su ubacili bežični punjač i slušalice. Istovremeno sam uzeo i Mi Mix 3 i kad sam odradio usporedbu bilo mi je jasno koliko realno vrijedi, a koliko se plaća članarina. Naravno uz Mi Mix 3 dolazi u kutiji i bežični punjač i 4.5x manja cijena.

 

Poanta je da nam je svima potreban inovativni Apple jer od ovakvog koristi ima samo Apple i njegovi dioničari.

15 godina
offline
Re: UŽIVO: Apple predstavlja novu generaciju iPhon
Great Scott! kaže...
Ponavljam opet: sada se vidi koliko im fali Jobs.
* * *

Jobs izmislio mp3 svirač pod nazivom iPod i to je jedino što je vratilo kompaniju iz totalnog bankrotra... ostalo je prošlost. Sad ga dižu u nebesa kao da je Budda, Isus v2 i sl.

 

A inače je totalni (mislim Pokoj mu duši) kreten, moron, debil i ne znam još koje stručne (da ovo su stručni medicinski izrazi) izraze da koristim.

iPod je bio tako moćan gadged da se kredit dizao da se kupi za Boćić, rođendan, kćerki koja diplomira/maturia ili šta već... pa je onda svijet totalno poludio za iPhoneom koji još nije bio ni prestavljen ali je naravno masa popudalila kada je vidjela kako se može "štipati" slika, meljati lijevo i/ili desno po ekranu... da telefon koji nije imao ni Delivery Report, a MMS mu je bio znanstvena fantastika.

 

Imam iPhone SE i ne mogu reći da nije super komad hardwera. Radi.. ugodno i fluidno.. ali nema je*enu lampicu da mi miga kad imam neku obavjest tako da ga već dulje vrijeme ne koristim. A o drag 'n' dropu želudac mi se okrene.

 

Poanata: Puno buke se diže oko ničega i još da dodam "ničija nije do zore sjala". Zadnji primjer onaj Mac Pro ili Rende za Sir.. pa bog-ih-vidio Lenovo P920 već ima radnu stanicu od 2 TB radne memorije sa mogućom konfiguracijom od preko 50.000€ i to pola godine prije nego će i HPz i Apple najaviti svoje sa 1,5 TB radne memorije.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Apple predstavio novu generaciju iPhonea
southy kaže...
 iOS je u odnosu na Android znatno sigurniji i moru reći bolji mobilni OS,...

Misliš na ovaj iOS? Koji preko dvije godine ima sigurnosni propust preko kojeg te netko može špijunirati 24h dnevno i imati pristup gotovo svim tvojim podacima na uređaju.

 

 

"...sigurnosni tim ranije ove godine otkrio je "u divljini" propust u Appleovom mobilnom operacijskom sustavu iOS, koji je bio aktivan još od inačice 10.0.1 (lansirane u rujnu 2016. godine) pa sve do 7. veljače ove godine, kada je potiho zakrpan u verziji iOS-a 12.1.4..."

 

"Zanimljivo, tada je Apple prijavio tek kako su nadogradnjom zakrpali propust u FaceTimeu koji je omogućavao prisluškivanje korisnika, dok ovaj – daleko veći i ozbiljniji – nisu niti spomenuli."

 

"Hakeri koji su koristili ovaj vid napada imali su pristup gotovo svemu što se na iPhoneu nalazi – lokaciji, kontaktima, slikama, pa čak i kriptiranim porukama iz aplikacija poput WhatsAppa i Telegrama. Da bi stvar bila još gora, malware je imao mogućnost osvježavanja svakih 60 sekundi, pa su napadači mogli gotovo u stvarnom vremenu nadzirati što se na ciljanom iPhoneu događa."

 

Sva sreća da se onih 27 milijuna uopće ne brine oko toga. 

10 godina
offline
Re: Apple predstavio novu generaciju iPhonea
just_dont kaže...

.....

 

vjerujete ekipi (influenserima) koja se proda za jedan mobitel, kao recimo jedan od bugovih autora starosjedioca i onda pise bajke o kvaliteti slike i radi kvazi usporedbe sa pravim foticima a ekipa koja pojma nema o fotografiji pusi te fore i kao vau gle stvarno kako su dobre fotke a u biti smece, i onda kupe taj mob koji kosta kao i appleov i onda sami sebe uvjeravaju da su fotke koje radi taj mob odlicne jer cuj platis 10 hiljada mora da bude dobro, a ono kinezi samo dignu saturaciju i sjene i evo lajbeki misle sad sam profi fotograf

 

.....

 

 

Lako meni za infulensere, ali nemaš pravo bez dokaza klevetati BUG-ove autore.

Bugovci sve što napišu, rade to na profesionalni, viskokvalitetni, stručni i nadsve zanimljiv način.

Iza njih stoje dokazi i višegodišnja praksa stručnih članaka.

Infulesner može trajati mjesec-dva, ali BUG roka nadmoćno već više od 25 ljeta.

 

Ne iznosiš nikakve dokaze, nego pišeš bez pokrića.

 

-------------

BTW, Apple je svemir za sebe, te ne diraju previše ostale galaksije.

Osobno sam Samsungovac.

 

 

 

Panzerkampfwagen.d-ZG.Hard work, pays off.
9 godina
online
Re: Apple predstavio novu generaciju iPhonea
southy kaže...

iOS je u odnosu na Android znatno sigurniji i moru reći bolji mobilni OS, jedino što na njemu ne možeš samo tako staviti cajke da ti budu ringtone i nemaš odabir 27 različita launchera i slične gluposti. Ja telefon koristim u praktične svrhe i ponekad kad uzmem neki od Androida u ruke (posebno ove u rangu 1000 kn) iznenadim se gomilom ne znam kako to drugačije nazvati nego sr***a u brojnim aplikacijama.

ejplovci uglavnom kazu da su sranja i nepotrebne gluposti za sve ono sto nemaju i za sto su ograniceni, iz godine u godinu se ponavlja sve, kad je na ajfonu kamera bila smece onda su svi redom ejpl fanatici govorili da nikad nece slikati mobitelom i da naravno svi imaju dslr-ove koje nosaju sa sobom 24/7, kad nisu imali nikakvu gps navigaciju govorili su da im to ne treba jer imaju posebnu navigaciju u autu, kad nisu imali multitasking ste ce im to, kad nisu mogli otvoriti 50% web stranica imali su laptop uvijek pored sebe, kad su morali kopati po opcijama da iskljuce mobilne podatke - to je tako bolje, itd, itd.. onda najednom sve to koriste.. al dobro navikli smo se ne te fore..

 

inace postoji malo vise stvari u korist androida osim ringtone i launchera, koje cine razliku i cine android racunalom u odnosu na ios mobitel. osim ako mob ne koristis za pozive i fejsanje.

kroz godine je dosta toga ejpl ubacio zbog pritiska, ali dosta toga jos uvijek nedostaje.

 

politika storea je uzasna, nema hrpe apliakcija npr. kodi, raznih emulatora, raznih klijenata, autodijagnostike, itd. sto samo po sebi nije nikakva ilegala i ne predstavlja apsolutno nikakav sigurnosni rizik, ali ne ulazi u okvir njihove politike ogranicavanja.

jos uvijek nema splitscreen za dvije app unatoc vecim ekranima, nema ni aplikacija u prozorima, nema desktop modea (spajanje monitora, tipkovnice i misa, joysticka), nema default aplikacija, nema aod, postavke aplikacija su uglavnom izvan aplikacija, dugme back je jos uvijek gore lijevo unatoc velikim ekranima tako da moras koristiti dvije ruke, upload download s weba svega i svacega, baratanje fajlovima medu aplikacijama je nepotrebni pain in the ass.. 

 

ne mozes npr skinuti legalno neki album neke grupe koji isti dijeli na svojoj web stranici i ubaciti ga na svoj uredaj i playati sa zeljenim playerom (ovo sad cak i mozes raznim kemijanjem) kojeg pokrenes tikplom play na slusalicama (postavljanje default aplikacija)

android moze stremati glazbu na bilo koji bt autoradio, dok ios samo na tocno odredene.. komunikacija opcenito sa raznoraznim uredajima.. itd.

 

ima tu hrpica nekih stvari koje netko primjeti, netko ne, nekom bitno netko ne, poanta je da se sa ajfonom jos uvijek dosta toga ne moze, i da se ne radi samo o ringtone cajkama.. preskociti cemo dio customizacije svega i svacega, od izgleda do navigiranja sustavom..

 

znam da je tvoj odgovor (i ostalih fanatika) na to sve, pa kome to jos treba, ja to nikad nisam koristio niti cu ikad koristiti na taj nacin, itd. to preskoci odmah..

mobitel je postao najosobnija stvar na svijetu, i nekima je bitno da moze sve moguce i nemoguce jer je nekima to jedini uredaj (samo zato jer moze zamijeniti dosta uredaja), a ne da kosta kao suho zlato i jos pri tome softverski nepotrebno ogranicen pa ti za neku osnovnu glupost treba laptop ili nesto...

 

ako vec nesto placam najskuplje, onda logicno ocekujem da taj uredaj moze nesto vise od konkurencije, a ne manje. barem osnovne stvari koje cine moj uredaj mojim.

 

nekad je imao prednost u brzini i kvaliteti aplikacija pa su ljudi pregrmili te redardacije oko zatvorenosti i naviknuli na svasta.. sad vise nije takva situacija, tako da reci da je jednostavno bolji je jako subjektivno misljenje

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.9.2019 17:07 (digitall).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Apple predstavio novu generaciju iPhonea
Posmatrač kaže...
Bitanga kaže...
Posmatrač kaže...
Bitanga kaže...
pqweasdyxc kaže...

Ukratko iphonei su dobri i preskupi uređaji koji rade odlično ono što Apple dopušta. 

 

I to je nekad stvarno dobro. Npr, na iphoneu nećeš vidjeti hrpu reklama koje iskaču na mobitelima koje koriste djeca kao što na androidu redovito viđam. Neki dan se klinac nije mogao javiti na poziv od reklama.

No, naravno da neću djeci kupiti i dati da koriste iphone, ali je kontrola aplikacija nekad i dobra stvar. No, možda da postoji neka jeftinija verzija za djecu prije bih kupio iphone nego android.

 Reklame koje si ti vidio nema veze sa androidom vec sa time sta je tvoj klinac instalirao na njega... Niti jedan android nema reklame......Moja djeca nemaju reklame na telefonu zato sto ja kontrolisem sta instaliraju na njega....Ne uzdam se u Apple i Google da paze na moju djecu....

 

Ima veze i sa Google Playom i sa Googleom koji ne kontrolira aplikacije i zarađuje na reklamama pa ih zato i dopušta u aplikacijama.

Ima veze i sa Androidom koji mogućava instalaciju iz unknown sources jednim klikom i koji dozvoljava da jedna aplikacija instalira background service koji će popupati reklame u pozadini perodički i na razne evente koji su joj na raspolaganju.

A djeca ko djeca instaliraju igre bez da razmišljaju što će im se nasrati u pozadini i klikaju na Allow permissione bez razumjevanja.

Onaj tko ima djecu zna koliko je roditeljima i sa tehničkim predznanjem teško boriti se sa raznim uređajima i zaštitama, a kamoli nekom bez tehničkog predznanja.

 Znaci tvoj zakljucak je da je android los jer tebi dopusta da pravis gluposti.... Zanimljivo.... 

 Ista rasprava se nekada vodila između Windowsa i MacOS-a. Jedno je zatvoreni kontrolirani sistem, a drugo nije i nema se tu sad što uspoređivati jedno i drugo jer je besmisleno. Kupac si sam bira ono što mu bolje odgovara. Netko želi da mu je sve user ili dummy friendly, a netko želi imati veću slobodu u korištenju. Jedno i drugo ima svoje prednosti i mane, treba samo znati odabrati ono što ti najbolje odgovara za tvoje potrebe.

 

Isto je i sa fotićima, ja sve što slikavam radim u manual modu jer sam tako navikao još na dSLRu dok moja draga ni ne zna da manual mod postoji i njoj je slikanje samo point and shoot. Kritikovati jedan mod na račun drugog nema smisla.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Apple predstavio novu generaciju iPhonea
Bitanga kaže...
Onaj tko ima djecu zna koliko je roditeljima i sa tehničkim predznanjem teško boriti se sa raznim uređajima i zaštitama, a kamoli nekom bez tehničkog predznanja.

 Tko god ima djecu i daje im u ruke uređaj bilo to iOS ili Android bez aplikacije koja će kontrolirati korištenje tog uređaja je idiot, kratko i jasno. Neka se roditelji malo više posvete svojoj djeci, najlakše im je tutnuti mobitel ili tablet u ruke kako bi ih djeca pustila na miru. Ti uređaji imaju pristup svemu na internetu, pa tko normalan to može napraviti vlastitom djetetu?

 

Naravno poslije će biti kukanje, pa ja nisam znao, pa ja ovo, pa ja ono. Pa imaju li ljudi i dalje mozga u glavi?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice