Autodesk se rekonstruira i otpušta 1150 radnika

poruka: 24
|
čitano: 11.338
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Autodesk se rekonstruira i otpušta 1150 radnika".
13 godina
offline
Autodesk se rekonstruira i otpušta 1150 radnika

Članak nije potpun jer samo prenosi PR izvješće Autodeska. Situacija je bitno lošija po Autodesk i njihovo vrludanje te prelazak na novi sustav napalte softvera im se obija o glavu. Ako se pogledaju njihovi razultati (zadnjih godina) vidljivo je da su oni loši (izvor 1, izvor 2 , izvor 3). U tom svjetlu treba gledati i ovo restruktuiranje. Nastoje poboljšati bilancu i smanjiti troškove. Kako će se to odraziti na proizvode veliko je pitanje. U cijeloj toj priči je očito da je vidjela žaba kako se konji potkivaju te ispružila nogu (Autodeskova težnja da kopira Adobe).

 

Na stranu njihovi problemi ali ono što je najgore je katastrofalan odnos prema korisnicima s stalnom licencom koji plaćaju godišnju licencu za održavanje na način da ih se pritiska da zamjene takvu licencu s pretplatom (uz tzv popust odnosno povećanje prethodne licence za održavanje). Nadam se da će ih netko drugi preuzeti ili skorijoj promjeni trnutnog poslovnog modela.

Stručnjak za odmaganje...
 
14 0 hvala 2
15 godina
offline
Autodesk se rekonstruira i otpušta 1150 radnika

Ovaj softver na pretplatu sve vise uzima maha.

 

Cekamo i da se i M$ toga sjeti (ili mozda vec je nek me netko ispravi)

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Autodesk se rekonstruira i otpušta 1150 radnika

office 365?

 

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
7 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Autodesk se rekonstruira i otpušta 1150 radnik
Stric_Jura kaže...

office 365?

 

 Da u pravu si na to sam potpuno zaboravio.

 

Iako, kada sam postavljao pitanje, mislio sam na Windowse.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
15 godina
offline
Re: Autodesk se rekonstruira i otpušta 1150 radnik

-to je roadmap od (malo prije) 2008me.. 2020+.. (računa se s pokojom odgodom, support, kao za XP, ali ne 5 i više godina).

-za primjer, vidi vip/tcom pakete.. to je model pretplate, mjesečno/godišnje, beskonačno. S razlikom, win (i mso) je potreban juzerima, acad manje (potkivanje žabe..).

..  a tek kad MS postane free, tad će ljudi vidjeti koliko je to skupo.

 

-jedino, što je u međuvremenu, uzrok ideje mobilni, devices.. MS vidio da tu nema što trkeljati, odustaje, ali zarađuje (nevažno koja platforma, zarađuje više na linuxu nego Canonical, zarađuje na androidu.. MS je happy), to bi bila šansa za povratak fokusa na desktop (ergonomija, silovanje besmislicama kao start meni..). Proljevasto izmišljanje prozora, kojeg u mobilnom nema (fullscreen apps) pa se pojavi split, pa 4x.. neš ti windoza, imaju prozor! :) .. no tako je, cifre, devicesi. Računati godišnje s +100$, vjerojatno kroz neki telekom..

-što će tad autodesk? što će juzer s licencom acada ako nema win (nije platio mjesec..) ..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Autodesk se rekonstruira i otpušta 1150 radnik
ihush kaže...

-to je roadmap od (malo prije) 2008me.. 2020+.. (računa se s pokojom odgodom, support, kao za XP, ali ne 5 i više godina).

-za primjer, vidi vip/tcom pakete.. to je model pretplate, mjesečno/godišnje, beskonačno. S razlikom, win (i mso) je potreban juzerima, acad manje (potkivanje žabe..).

..  a tek kad MS postane free, tad će ljudi vidjeti koliko je to skupo.

 

-jedino, što je u međuvremenu, uzrok ideje mobilni, devices.. MS vidio da tu nema što trkeljati, odustaje, ali zarađuje (nevažno koja platforma, zarađuje više na linuxu nego Canonical, zarađuje na androidu.. MS je happy), to bi bila šansa za povratak fokusa na desktop (ergonomija, silovanje besmislicama kao start meni..). Proljevasto izmišljanje prozora, kojeg u mobilnom nema (fullscreen apps) pa se pojavi split, pa 4x.. neš ti windoza, imaju prozor! :) .. no tako je, cifre, devicesi. Računati godišnje s +100$, vjerojatno kroz neki telekom..

-što će tad autodesk? što će juzer s licencom acada ako nema win (nije platio mjesec..) ..

Gle Autodesk je u padu (još uvijek to nije slobodni pad već padobran ponešto pomaže) već neko vrijeme što je vidljivo iz njihovih financijskih pokazatelja. Nemaju jasnu ideju i viziju koja bi navela korisnike da pređu na potpuni pretplatni model. Zašto je to tako? Pa iz jednostavnog razloga što je pretplata duplo skuplja (po godini) od dosadašnje licence za održavanje. U pretplatnom modelu možaš koristiti softver samo ako si platio dok si do sada plaćanjem osiguravao novu licencu a stara je bila tvoja i mogao si ju koristiti do kada želiš. Netko je očito krivo računao da će korisnici biti lojalni. Tu se zahebao i to opako. Ljudi prelaze na druge platforme (da ih sve po redu ne reklamiram).

Stručnjak za odmaganje...
14 godina
offline
Autodesk se rekonstruira i otpušta 1150 radnika

Autodesk sa svojim glavnim adutima (AutoCAD, Revit...) je sam sebi konkurencija, svake godine se izdaju nove verzije koje ne donose nista novo sta korisnicima treba. Pa zasto bi korisnik koji je iskrcao brdo novaca sljedece godine to opet napravio? Za napraviti do kraja neki projekt, 90% ljudi ga moze zavrsiti i na AutoCAD-u 2010. 

 

Dionicari zele rast, pa se netko sjetio pretplate, koja sluzi iskljucivo tome da ljudima koji su platili za sw i ne planiraju kupit noviji jer im je ovaj stariji sasvim ok, uzmu jos novaca. 

 

A Autodesk nije napravio nista novo na cemu se moze temeljiti rast, sve cloud tehnologije s kojima experimentiraju jako malo korisnika koristi ili zaista treba. Bazicni produkti su im isti vec duze vrijeme.

Lack of money is the root of all evil. George Bernard Shaw
 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Autodesk se rekonstruira i otpušta 1150 radnik

svi su bili na menagerskom tečaju za S.Jobsa u tri koraka..

ne vide razliku između biznisa i hypea, radnog stroja i gađeta.. ne vide da nitko ne želi platiti bocu vode kunu skuplje (kao neophodno), dok plati bocu domperinjona u dubajiju..

ne pomaže im ni umejtna logika u tom modelu, jer robot to ne gradira, ne razlikuje.. pa jadni nisu ni mogli drugačije (promašiti..).

 

-želje dioničara su smijurija.. (legitmno, svi .. pa i njegov brat, žele profit-zaradu, više.. no gluparija je iz sasvim drugog razloga).

Fifa (igra) će sasvim normalno svake godine izdati verziju.. i prodati je. Biz ne funkcionira tako. Želje i stvarnost..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.12.2017 13:59 (ihush).
13 godina
offline
Re: Autodesk se rekonstruira i otpušta 1150 radnik
CalvinRi kaže...

Autodesk sa svojim glavnim adutima (AutoCAD, Revit...) je sam sebi konkurencija, svake godine se izdaju nove verzije koje ne donose nista novo sta korisnicima treba. Pa zasto bi korisnik koji je iskrcao brdo novaca sljedece godine to opet napravio? Za napraviti do kraja neki projekt, 90% ljudi ga moze zavrsiti i na AutoCAD-u 2010. 

 

Dionicari zele rast, pa se netko sjetio pretplate, koja sluzi iskljucivo tome da ljudima koji su platili za sw i ne planiraju kupit noviji jer im je ovaj stariji sasvim ok, uzmu jos novaca. 

 

A Autodesk nije napravio nista novo na cemu se moze temeljiti rast, sve cloud tehnologije s kojima experimentiraju jako malo korisnika koristi ili zaista treba. Bazicni produkti su im isti vec duze vrijeme.

AutoCAD već neko vrijeme nije glavni dio njihovog biznisa. Bitan je i svi povezuju Autodesk s njim ali oni rade hrpetinu softvera. S AutoCAD-om su, odavno, došli do granica (govorim o 2D crtanju, 3D crtanje je na AutoCAD-u moguće ali ima hrpa boljih alata). Revit je druga priča. On je negdje na nivou verzije AutoCAD 2000 (možeš s njim napraviti puno ali nekih bitnih stvari nema ili su loše riješene).

 

Što se tiče novosti i toga što Autodesk radi ne bih se složio da nemaju ništa novo. Po meni je problem u tome što imaju toga i previše pa novci cure na sve strane bez ikakve kontrole. Vidi njihovu product listu:

3ds Max
A360 (US site)
Advance Steel (US site)
Alias AutoStudio (formerly Alias Automotive)
Alias Concept
Alias Design
Alias SpeedForm
Alias Surface
Architecture, Engineering & Construction Collection
Arnold (US site)
ArtCAM
AutoCAD
AutoCAD Architecture
AutoCAD Civil 3D
AutoCAD Design Suite (renewal only) (US site)
AutoCAD Electrical
AutoCAD for Mac
AutoCAD Inventor LT Suite
AutoCAD LT
AutoCAD LT for Mac
AutoCAD Map 3D
AutoCAD Mechanical
AutoCAD MEP
AutoCAD mobile app (formerly AutoCAD 360)
AutoCAD OEM
AutoCAD P&ID (US site)
AutoCAD Plant 3D
AutoCAD Raster Design
AutoCAD Revit LT Suite
BIM 360 Docs
BIM 360 Field
BIM 360 Field iPad app
BIM 360 Glue
BIM 360 Glue iPad app
BIM 360 Ops (formerly Building Ops)(US site)
BIM 360 Plan
BIM 360 Plan iPad app
BIM 360 Team
Building Design Suite (renewal only) (US site)
Buzzsaw (US site)
CFD (Autodesk CFD) (US site)
Character Generator
Collaboration for Revit
Composite
Configurator 360 (US site)
Constructware (US site)
Creative Market
Design Review (US site)
DWF Writer (US site)
DWG TrueConvert (see DWG Viewers)
DWG TrueView
Dynamo Studio
EAGLE
Ember
Entertainment Creation Suite (renewal only) (US site)
Fabrication CADmep (US site)
Fabrication CAMduct (US site)
Fabrication ESTmep (US site)
Factory Design Utilities (US site)
FBX (US site)
FBX Review mobile and desktop app (US site)
FeatureCAM (US site)
Flame
Flame Assist
Flare
Flow Design
Forge
FormIt
Fusion 360
Fusion Connect
Fusion Lifecycle
Fusion Team
Helius Composite
Helius PFA (US site)
HSM (US site)
Infrastructure Design Suite (renewal only) (US site)
Infrastructure Map Server (US site)
InfraWorks
InfraWorks 360 iPad app
Insight (US site)
Instructables
Inventor
Inventor Engineer-to-Order (US site)
Inventor HSM (US site)
Inventor LT
Inventor Professional
Lustre
MatchMover
Maya
Maya LT
Media & Entertainment Collection
Meshmixer
Moldflow Adviser (US site)
Moldflow Communicator (US site)
Moldflow Insight (US site)
Motion FX
MotionBuilder (US site)
Mudbox
Nastran (US site)
Nastran In-CAD (US site)
Navisworks Freedom (US site)
Navisworks Manage
Navisworks Simulate
Netfabb
ObjectARX
Plant Design Suite (renewal only) (US site)
Point Layout (US site)
PowerInspect (US site)
PowerMill (US site)
PowerShape (US site)
Product Design & Manufacturing Collection
Product Design Suite (renewal only) (US site)
ReCap
ReCap Pro
ReMake
Autodesk Rendering (US site)
Revit
Revit Live
Revit LT
Robot Structural Analysis Professional (US site)
Screencast
Shotgun (US site)
Showcase (US site)
Simulation Mechanical (US site)
SketchBook for Enterprise
SketchBook for mobile
SketchBook Pro
Smoke
Stingray
Structural Analysis for Revit (US site)
Structural Bridge Design (US site)
Tinkercad
TruFiber (US site)
TruLaser (US site)
TruNest (US site)
TruPlan (US site)
Vault Basic (US site)
Vault Office (US site)
Vault Professional (US site)
Vault Workgroup (US site)
Vehicle Tracking
VRED
VRED Design
VRED Presenter
VRED Professional
VRED Server
Within Medical (US site)

 

ihush kaže...

svi su bili na menagerskom tečaju za S.Jobsa u tri koraka..

ne vide razliku između biznisa i hypea, radnog stroja i gađeta.. ne vide da nitko ne želi platiti bocu vode kunu skuplje (kao neophodno), dok plati bocu domperinjona u dubajiju..

ne pomaže im ni umejtna logika u tom modelu, jer robot to ne gradira, ne razlikuje.. pa jadni nisu ni mogli drugačije (promašiti..).

 

-želje dioničara su smijurija.. (legitmno, svi .. pa i njegov brat, žele profit-zaradu, više.. no gluparija je iz sasvim drugog razloga).

Fifa (igra) će sasvim normalno svake godine izdati verziju.. i prodati je. Biz ne funkcionira tako. Želje i stvarnost..

Mi smo kao i hrpa drugih plaćali održavanje licence a sada razmatramo alternativni softver jer ne želimo prelaziti na novi sustav pretplate. Koliko sam vidio i hrpa ekipe radi isto i to ne samo kod nas. Ovaj njihov pokušaj je dodatno oderati korisnike i ništa više. To je vrlo jasno svakome tko ima više od dvije moždane vijuge. Bogu hvala pa ima više od jednog proizvođača softvera.

Stručnjak za odmaganje...
12 godina
online
Re: Autodesk se rekonstruira i otpušta 1150 radnik

Da, samo što prelazak na alternativni sw zahtjeva opet vrijeme prilagodbe, gladam kako je to kod mene u firmi gdje imamo manje od 10 cad licenci, pa si mislim kako li je onima koji imaju više.

Isprobavao sam neke alternative, međutim nijedna mi nije zadovoljavajuća, od neotvaranja postojećih dwg fajlova pa do nedostajanja nekih naredbi na koje si naviknut, kao npr. FILTER.

Tko uspije pronaći alternativu, super.

 

13 godina
offline
Re: Autodesk se rekonstruira i otpušta 1150 radnik
sosta kaže...

Da, samo što prelazak na alternativni sw zahtjeva opet vrijeme prilagodbe, gladam kako je to kod mene u firmi gdje imamo manje od 10 cad licenci, pa si mislim kako li je onima koji imaju više.

Isprobavao sam neke alternative, međutim nijedna mi nije zadovoljavajuća, od neotvaranja postojećih dwg fajlova pa do nedostajanja nekih naredbi na koje si naviknut, kao npr. FILTER.

Tko uspije pronaći alternativu, super.

 

Evo ti odlična alternativa. Vrijeme prilagodbe je relativno kratko te dobiješ kvalitetan softver po pristojnoj cijeni (kao dodatni bonus tu je BIM istina samo za građevine, za instalacije treba tražiti neki drugi dodatak). Nabavit ga možeš i kod nas.

Stručnjak za odmaganje...
11 godina
offline
Re: Autodesk se rekonstruira i otpušta 1150 radnik
ihush kaže...

Fifa (igra) će sasvim normalno svake godine izdati verziju.. i prodati je. ...

Pa da, sad mi je jasno zašto ima toliko transfera u nogometu. Da Fifa može svake godine prodat novu verziju igre. Kauč fusbaleri moraju bit u toku. 

 

Na nesreću (za Autodesk) Autodesk ne može svake godine mjenit standard za vijke.

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.12.2017 18:30 (markoBT).
12 godina
online
Re: Autodesk se rekonstruira i otpušta 1150 radnik
mario.L_hr kaže...
sosta kaže...

Da, samo što prelazak na alternativni sw zahtjeva opet vrijeme prilagodbe, gladam kako je to kod mene u firmi gdje imamo manje od 10 cad licenci, pa si mislim kako li je onima koji imaju više.

Isprobavao sam neke alternative, međutim nijedna mi nije zadovoljavajuća, od neotvaranja postojećih dwg fajlova pa do nedostajanja nekih naredbi na koje si naviknut, kao npr. FILTER.

Tko uspije pronaći alternativu, super.

 

Evo ti odlična alternativa. Vrijeme prilagodbe je relativno kratko te dobiješ kvalitetan softver po pristojnoj cijeni (kao dodatni bonus tu je BIM istina samo za građevine, za instalacije treba tražiti neki drugi dodatak). Nabavit ga možeš i kod nas.

 Baš Brics nema FILTER npr. i nisam našao prozor za pregled UCS-ova, ali je bolji od npr. od progecada i zwcada.

Inače kao free alternativu za neki brzi pregled cad fajlova na terenu koristim draftsight.

15 godina
offline
Re: Autodesk se rekonstruira i otpušta 1150 radnik
Trebate pogledati Ciscov naplatni softver. Ljudi moji za licenciranje IOS-a (ne treba ga mješati sa iOS-om gdje Apple plaća Ciscu za licenciranje tog imena) treba na fakultet ići (i to naravno Ciscov) da se sve promozga i složi u glavi. A osim toga treba reći da je Cisco veći monopolist od Adobea i Microsofta zajedno.

Microsoft odavno naplaćuje svoje Windows Servere po licenci jezgre.

A ljudi koji rade u Autodeskovim programima (prave zapadnjačke firme - bio sam u jednoj) toliko zarađuju da im je naplata softvera smijurija kao inventar Selotepa i Skalpela u prosječnom BAU Centru na Balkanu.

Otkaz će popuśiti većinom marketinški odjel. Hint: I BMW je bio u slobodnom padu 2007 (mislim) i otpustili 7000 radnika (pretežno iz marketinga) da bi par godina sjeo na tron Premium segmenta automobila. Rezultat toga da BMW grupa vrijedi (barem prošlu godinu) 44 MLRD USD a skoro duplo od Mercedesovog odjela za automobile tj. 24 MLRD USD.

Za Autodesk ja se ni malo ne brinem.
Because anything Korea does, Japan does it better.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Autodesk se rekonstruira i otpušta 1150 radnik
Envy kaže...

Microsoft odavno naplaćuje svoje Windows Servere po licenci jezgre.


Meni je jos apsurdnije sto i dalje imaju CAL-ove za servere.

Kupis server i mogu se spojiti cak 5 klijenata, a ako hoces jos, plati majstore.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
16 godina
offline
Re: Autodesk se rekonstruira i otpušta 1150 radnik
ihush kaže...

svi su bili na menagerskom tečaju za S.Jobsa u tri koraka..

ne vide razliku između biznisa i hypea, radnog stroja i gađeta.. ne vide da nitko ne želi platiti bocu vode kunu skuplje (kao neophodno), dok plati bocu domperinjona u dubajiju..

ne pomaže im ni umejtna logika u tom modelu, jer robot to ne gradira, ne razlikuje.. pa jadni nisu ni mogli drugačije (promašiti..).

 

-želje dioničara su smijurija.. (legitmno, svi .. pa i njegov brat, žele profit-zaradu, više.. no gluparija je iz sasvim drugog razloga).

Fifa (igra) će sasvim normalno svake godine izdati verziju.. i prodati je. Biz ne funkcionira tako. Želje i stvarnost..

 Tako je. Igra je sama sebi svrha, Softver je alat. Kramp, lopata, čekić. Netreba ti svakih 12 mjeseci novi, pogotovo ako si postojeći zakompliciraš i nadopuniš brdom skupih plug inova koja ga osposobe daleko izvan gabarita osnovnog softvera. Potom dođe na vidjelo ona najistinitija fraza u ovom poslu: ako nije pokvareno, ne popravljaj. To sam najbolje iskusio sad kad mi se ruši autodeskov backburner manager nakon što upalim bb monitor, a naravno srušeni manager ubija sve servere. To zato jer sam (morao) "nadograditi" kupljeni i pouzdani stari max2010 na 2018. 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
13 godina
offline
Re: Autodesk se rekonstruira i otpušta 1150 radnik
sosta kaže...

 Baš Brics nema FILTER npr. i nisam našao prozor za pregled UCS-ova, ali je bolji od npr. od progecada i zwcada.

Inače kao free alternativu za neki brzi pregled cad fajlova na terenu koristim draftsight.

Pa Filter (naredbu) ne unapređuju od verzije 2000. Kad sam priupitao Autodesk za neke novije elemente (kojih nema u Filteru) rekli su mi da koristim Quick Select naredbu a Filter neće unapređivati u dogledno vrijeme (info od prije godinu dana). Naj šira usporedba Brics vs AutoCAD je ova. Inače imašmanual za AutoCAD korisnike koji prelaze na Brics.

 

Stručnjak za odmaganje...
8 godina
offline
Re: Autodesk se rekonstruira i otpušta 1150 radnik
syncmaster245b kaže...

Ovaj softver na pretplatu sve vise uzima maha.

 

Cekamo i da se i M$ toga sjeti (ili mozda vec je nek me netko ispravi)

 

Fakat su smiješni.

AutoCAD - DWG Viewer & Editor:

"Get the most from AutoCAD mobile with our customized Google Pixelbook version"
Ja jesam fan ultrabooka i cloud je budućnost, ali za CAD ipak preferiram "kantu" - 6-18€ mjesečno za "mobile" verziju???
OK, Autodesk. Vrluda, pokušava.
Ali ovo - službeni MS Office blog, 30.11.2017.:

"Earlier this week, we released a preview of the Office Mobile apps for Google Chromebooks... As with all of our mobile apps, an Office 365 subscription is required to edit documents..."

A gdje da to uzmem i aktiviram tu pretplatu? Pa preko Google Play Dućana na uređaju, automatski, unutar aplikacije. Nemaš problema, samo plati.

Ček malo, isti "sales manager" koji ti je do prije par godina (>2014.) pametovao "You've been Scroogled" - sad ti sugerira da uzmeš pretplatu preko Scroogle dućana?

Our strategy has not changed. Office for Android is supported on Chrome OS devices via the Google Play Store. While Google Play on Chrome OS is in beta, we are partnering with Google to deliver the best experience for Chromebook users and plan to make the apps available on all compatible devices by general availability.
– Microsoft Office Team

Dobro da vam se strategija nije promijenila, mora da sam ja to sanjao.

The most, the best... evo odmah plaćam pretplate, otvaram trajni doživotni nalog. Može i cevka za infuziju da se hranite odmah iz vene.

12 godina
online
Re: Autodesk se rekonstruira i otpušta 1150 radnik

Ma gledao sam sve to, ovo sam samo izvukao kao primjer što mi fali, za sad još uvijek ostajem na AutoCAD-u.

A što se tiče unaprijeđenja, mogli bi napokon ubaciti podršku za više jezgri, ovako nikakve koristi od novih višejezgrenih procesora.

13 godina
offline
Re: Autodesk se rekonstruira i otpušta 1150 radnik
sosta kaže...

Ma gledao sam sve to, ovo sam samo izvukao kao primjer što mi fali, za sad još uvijek ostajem na AutoCAD-u.

A što se tiče unaprijeđenja, mogli bi napokon ubaciti podršku za više jezgri, ovako nikakve koristi od novih višejezgrenih procesora.

Mi ćemo paralelno koristiti Brics i AutoCAD pa ćemo vidjeti gdje će nas to odvesti.

Stručnjak za odmaganje...
8 godina
offline
Re: Autodesk se rekonstruira i otpušta 1150 radnik
@syncmaster - krece i prica s Windowsima. Potrazi pojam Microsoft 365. Moja prognoza: za koju godinu MS ce ukinuti onpremise trajne licence i sve gurnuti na pretplate i cloud.
Zato sto mogu.
Life is jazz. Play it cool.
16 godina
neaktivan
offline
Autodesk se rekonstruira i otpušta 1150 radnika

Tako to obično bude kad su sva jaja u istoj košari. Zamislite da tehnologija/firma/softver o kojem ovisite sutra nestane. Možete li preživjeti? Ako je odgovor ne, reagirajte na vrijeme.

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Autodesk se rekonstruira i otpušta 1150 radnik
hrvooje kaže...

Tako to obično bude kad su sva jaja u istoj košari. Zamislite da tehnologija/firma/softver o kojem ovisite sutra nestane. Možete li preživjeti? Ako je odgovor ne, reagirajte na vrijeme.

 

Ne vrijedi ti govoriti. Nitko nece prstom mrdnuti dok god nije direktno vezano uz cijenu, odnsono dok ne lupa po dzepu.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
11 godina
offline
Re: Autodesk se rekonstruira i otpušta 1150 radnik

Nije to baš tako jednostavno.

Prije tih pretplata i sl. imao si posloženu radnu stanicu koja je mogla raditi godinama, dok se ne pokaže kao neproduktivna/spora i sl. Tako da ako firma i propadne je imaš sasvim dovoljno vremena da se prebaciš na nov software jer za postojeci imaš licencu.

 

Sad je puno komplikovanije, ako se firma koja ti daje software u najam ugasi ili joj samo "padnu serveri" na dan dva možeš se naći u ozbiljnom problemu.

 

Kako to spriječiti, držati u najmu dva skupa radna softwarea, šta vuče i skuplju obuku ljudi za njih i slično...ne znam ni sam šta predložiti.

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice