Britanski poreznici traže tehnologiju za praćenje

poruka: 18
|
čitano: 4.327
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Britanski poreznici traže tehnologiju za praćenje ".
16 godina
odjavljen
offline
Britanski poreznici traže tehnologiju za praćenje

Sad kad se uzjebu ovi nasi dezurni vukovi s wall streeta...

Freak Show Inc.
 
9 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Britanski poreznici traže tehnologiju za praćenje

100 tisuća funti za tehnologiju koja će omogućiti identifikaciju korisnika Zcasha i Monera, kriptovaluta koje ciljaju upravo na potpunu anonimnost :)

 

To je otprilike kao da ponudite 1000 kn nagrade onome tko hakira novi iOS - smiješna nagrada za ogroman posao koji traži vrhunske stručnjake. Čak i da se takav propust otkrije, bio bi zakrpan u rekordnom roku, dakle uzaludan trud (s aspekta nekakvog dugoročnog praćenja i korištenja). Naravno, odmah se vidi i tko stoji iza svega toga - informatički nepismeni birokrati kojima je vjerovatno dosadno u 2020. i izmišljaju nove razloge da bi opravdali proračunski trošak koji stvaraju, pa su odlučili hakirati kriptovalute :)

 
9 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Britanski poreznici traže tehnologiju za praće
Bolje ziviti 3 dana kao siromah nego sto godina kao bogatas. Uostalom svi pamenti bitcoin investori koriste anonymizer. Drzavi sipak treba dati.

Kad bi se udruzili svi bitcoin vlasnici drzave bi padale.

A sto se tice Engleza i njihove porezne oni ne znaju ni porez izracunati kako treba. Toliko o tim lakrdijasima.
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.1.2020 10:09 (dva_ujutro).
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Britanski poreznici traže tehnologiju za praćenje
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Britanski poreznici traže tehnologiju za praćenje
Jeep!Nešto je mala cifra za takav posao.
Uostalom,nemam pojma kako misle pratit Monero transakcije?
Pošto večina burzi več ima KYC program,nebu nešto teško nač ljude koji trejdaju tamo,ali ako i primjerice skinem lovu sa burze na svoju adresu,kak netko može dokazat da je to moja adresa ili lova?Uvijek mogu reč da sam nekoj drugoj osobi "poklonil" lovu ili neki drugi izgovor.To bi išlo kad bi ljudi imali registrirane bitcoin adrese,da se zna kamo i kome se šalje lova,ali ovako je ono.."divlji zapad".
 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Britanski poreznici traže tehnologiju za praće
Friday kaže...

Sad kad se uzjebu ovi nasi dezurni vukovi s wall streeta...

 

dva_ujutro kaže...
Bolje ziviti 3 dana kao siromah nego sto godina kao bogatas. Uostalom svi pamenti bitcoin investori koriste anonymizer. Drzavi sipak treba dati.

Kad bi se udruzili svi bitcoin vlasnici drzave bi padale.

 

Evo ih, krenuli su

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Re: Britanski poreznici traže tehnologiju za praće
Friday kaže...

Sad kad se uzjebu ovi nasi dezurni vukovi s wall streeta...

 ovce.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Britanski poreznici traže tehnologiju za praće
dva_ujutro kaže...
Bolje ziviti 3 dana kao siromah nego sto godina kao bogatas. Uostalom svi pamenti bitcoin investori koriste anonymizer. Drzavi sipak treba dati.

Hmmm.

 

Je li ok i da Todoric i Mamic izbjegavaju placanje poreza? Ne? Sto si onda ovako glup?

 

dva_ujutro kaže...
Kad bi se udruzili svi bitcoin vlasnici drzave bi padale.

I sta cemo onda?

 

 

Genijalni ljudi!

- Ne treba placati porez jer drzava treba propast! Onda djecu u folciku i pravac Njemacka, tamo je sve super jer - ljudi isto ne placaju... Da khm, da, ovaj.

- Treba drzava propast, nista im nedat, al pogle onih glupih amerikanaca placaju 100 iljada dolara za vadit mandule.

- Sta ce meni oni nabit porez na zrak, al Todoric je govno koje mora u zatvor eto nije placao porez!

 

 

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
15 godina
offline
Re: Britanski poreznici traže tehnologiju za praće

prosipaš bisere pred... ovce. :)) još si mlad, prva faza pomisliš da su okso-moroni, druga faza, pomisliš to za sebe, .. treća faza tipkaš ovo sa smješkom :)) = nirvana.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
4 godine
protjeran
offline
Britanski poreznici traže tehnologiju za praćenje

kako ću ja sad piti kavu, platiti anonimno sa cryptom i onda sve to postati na instaću??!?!?!??!?!?!?!?!!?!??!!? ovo je ozbiljan napad na ljudska prava 

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Britanski poreznici traže tehnologiju za praće
wyks kaže...

 

Genijalni ljudi!

- Ne treba placati porez jer drzava treba propast! Onda djecu u folciku i pravac Njemacka, tamo je sve super jer - ljudi isto ne placaju... Da khm, da, ovaj.

- Treba drzava propast, nista im nedat, al pogle onih glupih amerikanaca placaju 100 iljada dolara za vadit mandule.

- Sta ce meni oni nabit porez na zrak, al Todoric je govno koje mora u zatvor eto nije placao porez!

1. nije bit koliko poreza plaćaš nego što dobiješ za to. Kad usluge ništa ne valjaju, a tvojim porezom se farbaju tuneli i kupuju S klase za načelnika općine od 236 stanovnika onda se čovjek zamisli. Druga stvar je npr. u Skandinaviji gdje je porez visok, ali bar vidiš što si platio.
2. Jašta su nego glupi, pametni Amerikanci sjednu na avion odu npr. u Španjolsku i operacija ih košta 10 puta manje (uključujući kraći odmor). Ima i drugih varijanti, ali to je ona koju većina odabere. Inače najveći udio u cijeni zdravstvenih usluga u SAD ima - osiguranje. Pitanje je samo jel to zbog velikih odšteta ili učestalosti liječničkih pogrešaka. U svakom slučaju nešto nije u redu.

3. Todorić je govno jer nije plaćao dobavljače, jer je dizao kredite za koje je znao da ćemo ih vraćati ti i ja, i zbog još sličnih stvari. Opet, nije veće govno od onih koji su mu to omogućili (a onda se vraćamo na ljude s točke 1). To što nije plaćao porez mu je još najmanji grijeh.


A da se sad vratim na temu... Rezultat ovoga bi mogla biti razdioba korisnika kripto zajednice na ilegalce i regulirane. Većina će htjet bit anonimna, ali onda neće moći koristiti svoje coine gotovo nigdje. Na kraju će svi imati dva novčanika (registrirani i anonimni), a pojavit će se i neki servisi za pranje kriptonovca. Eto poslovne prilike.

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.1.2020 13:20 (jozef).
15 godina
offline
Re: Britanski poreznici traže tehnologiju za praće
jozef kaže...
1. nije bit koliko poreza plaćaš nego što dobiješ za to. Kad usluge ništa ne valjaju, a tvojim porezom se farbaju tuneli i kupuju S klase za načelnika općine od 236 stanovnika onda se čovjek zamisli. Druga stvar je npr. u Skandinaviji gdje je porez visok, ali bar vidiš što si platio.

A vidis.

 

Porez zna tko ga placa, i rasist je, pa u Njemackoj i Skandinaviji funkcionira, a kod nas ne. Ajme taj porez! Sovinist, ksenofob i rasist.

jozef kaže...
2. Jašta su nego glupi, pametni Amerikanci sjednu na avion odu npr. u Španjolsku i operacija ih košta 10 puta manje (uključujući kraći odmor). Ima i drugih varijanti, ali to je ona koju većina odabere. Inače najveći udio u cijeni zdravstvenih usluga u SAD ima - osiguranje. Pitanje je samo jel to zbog velikih odšteta ili učestalosti liječničkih pogrešaka. U svakom slučaju nešto nije u redu.

Aha. Vidis.

 

A operacija u Spanjolskoj je placena cime? Dosao je onaj rasisticki porez iz tocke 1. i platio se sam dobrotvorno?

 

jozef kaže...
3. Todorić je govno jer nije plaćao dobavljače, jer je dizao kredite za koje je znao da ćemo ih vraćati ti i ja, i zbog još sličnih stvari. Opet, nije veće govno od onih koji su mu to omogućili (a onda se vraćamo na ljude s točke 1). To što nije plaćao porez mu je još najmanji grijeh.

Aha.

 

Todoric koji je govno jer nije placao nista nece iskorstiti anonimno izbjegavanje poreza putem bitocina kojeg zaziva anonimni forumaski financijski strucnjak?

 

jozef kaže...
A da se sad vratim na temu... Rezultat ovoga bi mogla biti razdioba korisnika kripto zajednice na ilegalce i regulirane.

Kako, sta!?

 

jozef kaže...
 Na kraju će svi imati dva novčanika (registrirani i anonimni), a pojavit će se i neki servisi za pranje kriptonovca. Eto poslovne prilike.

Opet pitanja:

 

Kako sta!?

Je su li Mamic i Todoric onda vrhunski biznismeni?

 

Ili je Todoric govno kada ne placa dobavljace i porez, ali mi smo tu sveci jer zazivamo isto ne placanje poreza jer drzava treba propast jer se izbjegavanjem poreza kupuje S klasa? Bit ce da je kriv taj rasisticko porez koji eto funkcionira u Svedskoj i Njemackoj.

 

Ne znam kako itko moze biti toliko glup da navija za osudjivanje poreznih neplatisa, a u isto vrijeme navija da im se omoguci jos bolji alat za cinjenje istog kriminalnog djela.

Eto ja cu placat pr0n bitcoinom i ne placat porez, al Todoric ce biti castan pa ce reci - eto necu ovaj put varat drzavu i dobavljace preko ovog bas zgodnog anonimnog alata.

Jebem mater drzavi jer porezom placamo S klasu, al cemo zato omogucit drugim kriminalcima da peru novac preko kriptovaluta jer treba platit porez da ja vidim!

 

 

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
14 godina
offline
Re: Britanski poreznici traže tehnologiju za praće
wyks kaže...
<big pile of crap was here>

 Ne znam jel trolaš ili... 
1. Porez svuda funkcionira - prikupljanje istog. Budžetski rashodi ne funkcioniraju svugdje, u tome je razlika između sređenih država i onih za koje ne bi bilo šteta ako bankrotiraju.
2. Ameri u Španjolsku (i još neke zemlje) idu u privatne klinike, ne idu u ustanove javnog zdravstva. Dakle operaciju plaćaju svojim novcem, na koji su već platili porez u SAD (na prihod), a ponovo će platiti porez u Španjolskoj (na uslugu). Što znači da ne koriste usluge koje plaćaju Španjolci ali daju doprinos u njihov budžet.
3. Mamić i Todorić jesu vrhunski biznismeni, istovremeno su i kriminalci. Realno malo koji "vrhunski biznismen" ima visoka (ili ikakva) moralna načela i zapreke. 
Nitko ne zaziva ne plaćanje poreza, ja samo obrazlažem (vidi pod 1) da nije neobična motivacija ljudi da smanje ili izbjegnu poreznu obvezu jer im nije prihvatljiv način na koji se troši njihov novac (pa i na Todorića). Na kraju svi žele platiti manje i dobiti više. Nisi valjda ti iznimka?

10 godina
offline
Britanski poreznici traže tehnologiju za praćenje

Portugal je ukinuo oporezivanje Bitcoina. Porez gubi svaki smisao kad država stalno netransparentno printa novac.

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.1.2020 14:38 (Noel).
 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Britanski poreznici traže tehnologiju za praće
wyks kaže...
jozef kaže...
2. Jašta su nego glupi, pametni Amerikanci sjednu na avion odu npr. u Španjolsku i operacija ih košta 10 puta manje (uključujući kraći odmor). Ima i drugih varijanti, ali to je ona koju većina odabere. Inače najveći udio u cijeni zdravstvenih usluga u SAD ima - osiguranje. Pitanje je samo jel to zbog velikih odšteta ili učestalosti liječničkih pogrešaka. U svakom slučaju nešto nije u redu.

Aha. Vidis.

 

A operacija u Spanjolskoj je placena cime? Dosao je onaj rasisticki porez iz tocke 1. i platio se sam dobrotvorno?

 

 

 

 Cijena usluge u Spanjolskoj i USA ne bi trebala da bude toliko razlicita, problem je korumpirani sustav u USA, kad ljudi uzimaju Uber kad umiru umjesto hitne jer voznja u jednom smjeru kosta $2000 onda znas da nesto ne stima. 

Ali ti si sveznajuci internet ratnik i zastitnik kapitalizma, porez za sve, a ne samo za siromasne.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Britanski poreznici traže tehnologiju za praće
jozef kaže...

1. Porez svuda funkcionira - prikupljanje istog. Budžetski rashodi ne funkcioniraju svugdje, u tome je razlika između sređenih država i onih za koje ne bi bilo šteta ako bankrotiraju.

Samo što se bankrot ne bi prelomio preko leđa onih koji upravljaju tim rashodima, već upravo suprotno - preko leđa najugroženijih skupina. Ovi koji su državu doveli do bankrota bi samo još koji pinku za bagatelizaciju društvenih resursa spremili sebi u džep. Ti ovakvim razmišljanjem zapravo daješ legitimitet takvima.

 

 

Inače, postoji jedan učinkovit sustav - podrijetlo imovine. Ok, možeš malo ukrasti, ali ako se javlja veći nesrazmjer između prihoda i imovine, izvoli dokazati podrijetlo ili se udara brutalan porez. Kad se to uvede, onda onima koji posluju s bitcoinom bude jeftinije prijaviti prihod i platiti redovna davanja.

 

 

Noel kaže...

Portugal je ukinuo oporezivanje Bitcoina.

Nije ukinuo, već je pojasnio da prema trenutno važećim zakonima nije oporeziv. Nikakv zakon se nije promijenio, već su zaključili da je tumačenje po kojem je oporezivo previše nategnuto. Moguće da imaju za to neki motiv ili je nezgodno sročeno, pa bi moglo pasti na sudu (što bi dovelo do povrata i nestabilnosti proračuna).

 

Noel kaže...

Porez gubi svaki smisao kad država stalno netransparentno printa novac.

Koja država i koji novac? Da nisi pomiješao Portugal i Venecuelu?

 

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.1.2020 17:39 (MrBlc).
9 godina
offline
Re: Britanski poreznici traže tehnologiju za praće
wyks kaže...
dva_ujutro kaže...
Bolje ziviti 3 dana kao siromah nego sto godina kao bogatas. Uostalom svi pamenti bitcoin investori koriste anonymizer. Drzavi sipak treba dati.

Hmmm.

 

Je li ok i da Todoric i Mamic izbjegavaju placanje poreza? Ne? Sto si onda ovako glup?

 

dva_ujutro kaže...
Kad bi se udruzili svi bitcoin vlasnici drzave bi padale.

I sta cemo onda?

 

 

Genijalni ljudi!

- Ne treba placati porez jer drzava treba propast! Onda djecu u folciku i pravac Njemacka, tamo je sve super jer - ljudi isto ne placaju... Da khm, da, ovaj.

- Treba drzava propast, nista im nedat, al pogle onih glupih amerikanaca placaju 100 iljada dolara za vadit mandule.

- Sta ce meni oni nabit porez na zrak, al Todoric je govno koje mora u zatvor eto nije placao porez!

 

 

 

stvarno ima genijalaca ovdje..

koji ne vide se anonimno kriptovalute koriste uglavnom za malverzacije, i koji bi unistili drzave, pa bi kukali kad drzava nema da plati vatrogasca koji ce mu ugasit pozar u kuci, ili doktora koji ce mu spasiti zivot, ili policajce/vojsku koji ce koliko toliko biti strah za one koji mu pokusaju oteti kucu/stvari/zenu/djecu.. ili da ima cestu do posla, i jos milijun stvari..

ako nisi kriminalac cemu skrivanje transakcija? da netko ne vidi da si kupio dildo od 30cm?

 

valjda takvi vole kad mu klinci naoruzani kalasnjikovima (koje ce na taj nacin milijun puta lakse i bez straha kupovati oruzje i drogu) hodaju po ulicama i prave reda..

 

genijalci.. ne vide dalje od svog nosa.

 

ne kazem da nam je drzava krasna i bajna i da se porezi trose onako kak bi trebali, govorim opcenito.

takodem mislim da ce i u drzavama dolaskom digitalizacije i javne dostupnosti sve to biti puno teze nekom politicaru prebaciti u svoj dep

https://varazdinski.rtl.hr/vijesti/drustvo/3450933/bjelovar-postaje-najtransparentniji-grad-u-hrvatskoj-hoce-li-njegov-primjer-slijediti-i-varazdin/

 

i kao sto mrblc kaze najbitnije je podrijetlo imovine, cak je nebitno placa li se kriptovalutama, dolarima, burecima.. bitno je da se zna odakle je doslo i kud je otislo

15 godina
offline
Re: Britanski poreznici traže tehnologiju za praće
jozef kaže...
 Ne znam jel trolaš ili...

Mislim da trolas ti, jer istices ocitu praksu ali ju nekako argumentiras u sasvim suludom smjeru.

 

Pa ajmo ispocetka.

 

Ako bilo tko moze anonimno skrivati novac po raznoraznim walletima, i na to ne placati porez - iz razloga kojeg je naveo onaj gore - da drzava propadne jer se porez krivo trosi - sto mislis tko ce skrivati vise novaca?

Ti sa svojih 7-14-25 000 kuna place ili Mamic koji je sa sadasnjim mogucnostima vec sakrio 130 milijuna kuna, od toga 13 milijuna poreza?

 

S time da ja ne ulazim koliko je sve to moguce ili je li uopce to moguce preko bitocina, vec se referiram na komentar kolege koji navija da obican covjek ne placa porez na nesto - i da to cini sa ovim alatom.

Ok, tko, po toj istoj logici, onda sprijecava i lopove ala Mamic i lopove sa vlasti da cine istu stvar?

 

Sto lopovi nece korsititi istu semu?

 

E sad ako Mamic krade na porezu, pa ti iz bunta kazes da ces i ti, onda i Mamic ima pravo jer je i Kutle varao na porezu jelda?

Ako navijas za takav kriminalni i poremeceni vid necega sto kriminalci poremeceno nazivaju "gradjanskim neposluhom", pa veca je i sansa da te netko kriminalniji i poremeceniji prevari. A ako nema traga novca - eto eskhumacije onog jadnika sto je umro u Indiji i odnio 200 milijuna dolara u grob.

 

Gle, nismo Mad Max anarhija da kalasnjikovi i "ja kradem malo jer netko krade puno" racionalizacija prolaze.

100 kriminalaca na populaciju naroda jest uobicajni broj kriminalaca, no puno je opasnije ako imamo stotine tisuca onih koji bi iz razloga "ja kradem malo jer netko krade puno" ukrali cim stignu.

Mislim, imamo ih, ugostitelji prije fiskalizacije.

 

Btw ti uvijek vidis sto si platio - jer postoji detaljan proracun, pa mozes ne glasati za onoga tko trosi porez na S klasu, ili prijaviti nezakonitost, no vecina to ne cini. Pa sto je onda veci problem - pojedinac koji krade ili masa koja za tog istog pojedinca glasa? Bandic dobiva izbore 20 godina, sa oko 300-400 000 glasova.

Pa sad, ako omogucimo neko anonimno izbjegavanje zakona, hoce li to promjeniti lopova koji je krao svo ovo vrijeme?

 

dva_ujutro kaže...
Drzavi sipak treba dati.

Kad bi se udruzili svi bitcoin vlasnici drzave bi padale.

Eto opet citiram ovo na sto sam reagirao.

 

Kad bi se udruzili svi bitcoin vlasnici - pa tko bi onda imao vise koristi od ovoga? Ja i ti sa sanjam - 50000 kuna place ili Mamic koji je izvukao 130 milijuna kuna?

Drzavi sipak treba dati. - tko ima vise korsiti od ovoga, ti koji placas porez na cekinovu piletinu za rucak, ili Todoric koji bi ovime izbjegao iznose kojima bi kupio bilijune cekinovih pilica?

Ili cemo uvesti neki super mocni AI koji ce bas utvrditi da eto ti si onaj sa foruma ti ces izbjec porez, a ne ti Todoricu ti neces ovaj put!

 

Zasto si ti meni uopce odgovarao?

 

O_O_O kaže...
Cijena usluge u Spanjolskoj i USA ne bi trebala da bude toliko razlicita, problem je korumpirani sustav u USA, kad ljudi uzimaju Uber kad umiru umjesto hitne jer voznja u jednom smjeru kosta $2000 onda znas da nesto ne stima. 


Ali ti si sveznajuci internet ratnik i zastitnik kapitalizma, porez za sve, a ne samo za siromasne.

Ne znam kako si iz mog komentara, kojim ocito ukazujem koliko je nakaradna logika da se smije izbjegavati porez jer eto netko drugi izbjegava vise, shvatio da sam ja za neke "bogatase" ili da hvalim americki sustav?

 

Prvo - taj komentar za Spanjolsku je promasen iz dva razloga - prvo netocan je, drugo - apsolutno moze postojati razlika u cijeni jer ni cijena kruha nije ista svugdje, vec je to dio standarda. Koliko Talijana ima rijecke zube, tj. koliko Zagoraca i Medjimuraca ima madjarske...

 

Sad, naravno da je solidarni i u nekim slucajevima potpuno besplatni zdravstveni sustav, uz obrazovanje i brigu za nemocne i starije najvisi ideal kojem treba teziti svatko. Mislim da je to ocito. Ali postoje finese. Finese su takve da u drzavama u kojima pucanstvo nema vec spomenutu nakaradnu logiku da se smije malo krasti jer netko krade puno, imaju bolji standard za sve, jer je porezni odgoj visi i precizniji. Vece su sanse da pojedinac koji je ukrao na malo, ukrade i kad se docepa veceg, sto je vidljivo po svim kriminalnim slucajevima privatizacije ili opcinskih nacelnika.

 

O_O_O kaže...
Ali ti si sveznajuci internet ratnik i zastitnik kapitalizma, porez za sve, a ne samo za siromasne.

Ovo boldano ti je kontradiktorno, jer se ja slazem da bi porez trebao biti za sve, ali visi za kompanije i bogate pojedince.

 

Iz dva argumenta. Vlasnik kompanije trosi ljude koji rade za njega - zdravstveno, psihicki i fizicki, samim time bi morao placati zdravstveno svakom zaposleniku u punom iznosu svakog tretmana, bez ikakivh izmotavanja.

Takodjer ako netko ima 100 000 kamiona, taj vise trosi infrastrukturu zemlje, pa samim time i treba vise platiti poreza kojim bi se ta infrastruktura odrzavala.

 

Eto Amerika ti je super primjer za oba argumenta:

1. Radnici se boje odlaska na bolovanje jer to znaci gubitak posla - sto je, na uzasno grub nacin, u biti i gubitak za poslodavca jer gubi treniranog radnika.

2. Americka cestovna infrastruktura je medju najgorima u zemljama zapada, jer se oslanjaju na kamione, pa samim time jedan Bezos unisti vise mostova i okolisa nego njegov radnik koji putuje na posao svako jutro. A oboje plate jednaki porez na benzin i autocestu!

 

Slazes se da to nije ok?

 

Mogu se uvesti porezne olaksice, ali tek ukoliko se povecanje profita prati povecanjem placa svih zaposlenika, ili na kapitalan projekt koji iziskuje ogromna ulaganja.

Smanjivanje poreza u dobroj vjeri da ce se onim starim nedosanjanim trickle down sistemom poboljsati stanje radnika nikada se nije ostvarilo, pa samim time bi trebalo biti uvjetovano pozitivnom akcijom od strane kompanije cime bi smanjivanje poreza bila pozitivna reakcija od strane drustva.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice