Chrome i adblockeri – samo za poslovne korisnike

poruka: 20
|
čitano: 6.942
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Chrome i adblockeri – samo za poslovne korisnike".
8 godina
offline
Chrome i adblockeri – samo za poslovne korisnike

chrome koristim samo jer ima  odlicne  adblockere , jbga vrijeme je za migraciju,tko ga hebe !

waaagh
 
17 0 hvala 1
14 godina
offline
Chrome i adblockeri – samo za poslovne korisnike

Koristiti OS, browser, mail ili nešto treće od kompanije koja živi od reklama i onda se boriti protiv toga adblockerima je besmisleno.

 
2 9 hvala 0
16 godina
offline
Chrome i adblockeri – samo za poslovne korisnike

Koristim Operu sa ugradjenim adblockerom i nemam nikakvih problema niti potrebe za necim trecim 

 
13 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Chrome i adblockeri – samo za poslovne korisni
devotion kaže...

Koristiti OS, browser, mail ili nešto treće od kompanije koja živi od reklama i onda se boriti protiv toga adblockerima je besmisleno.

 

Pa, adblockeri trenutno svoj posao obavljaju sasvim dobro,

tako da ti komentar i nema nekog smisla.

 

Kad/ako se stvari promijene, tražit će se novi pretraživač.

Split your lungs with Blood and Thunder
13 godina
offline
Chrome i adblockeri – samo za poslovne korisnike

Ukidanje podrške za ad blockere natjerati će jako puno korisnika Chromea da potraže alternativu što nema nikakvog smisla. S druge strane, Google je oglašavačka kompanija i ad blockeri su ono što ih najviše smeta. Iz ovog poteza neće izaći ništa dobro (za Google); Chrome će izgubiti hrpu korisnika, a ništa se neće promijeniti ponajprije jer će drugi preglednici i dalje imati mogućnost korištenja ad blockera.

 

Microsoftu je ovo dobro došlo jer izrađuju preglednik baziran na Chromiumu, te ako se ne odluče na isti potez, Edge bi itekako mogao postati jedan od najpopularnijih i korištenijih preglednika. Dio ekipe će otići na Firefox i Brave (iz kojeg su potvrdili kako to neće implementirati).

 
12 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Chrome i adblockeri – samo za poslovne korisni
fler kaže...
devotion kaže...

Koristiti OS, browser, mail ili nešto treće od kompanije koja živi od reklama i onda se boriti protiv toga adblockerima je besmisleno.

 

Pa, adblockeri trenutno svoj posao obavljaju sasvim dobro,

tako da ti komentar i nema nekog smisla.

 

Kad/ako se stvari promijene, tražit će se novi pretraživač.

 Nisi ti ništa skužio, nit moj komentar, niti adblockere, a najmanje pretraživače :-)

16 godina
offline
Chrome i adblockeri – samo za poslovne korisnike

Jbg, filozofija tvoje poruke je nedokučiva umu prosječnog posjetitelja Bugovog foruma.

Baš si me sad zaskočio prosvijetljenošću glede Googleovog utjecaja na konzumerističko društvo.

Split your lungs with Blood and Thunder
 
2 2 hvala 0
14 godina
offline
Re: Chrome i adblockeri – samo za poslovne korisni
fler kaže...

Jbg, filozofija tvoje poruke je nedokučiva umu prosječnog posjetitelja Bugovog foruma.

Baš si me sad zaskočio prosvijetljenošću glede Googleovog utjecaja na konzumerističko društvo.

Znam 

15 godina
offline
Re: Chrome i adblockeri – samo za poslovne korisni
Dr. Vicko kaže...

Koristim Operu sa ugradjenim adblockerom i nemam nikakvih problema niti potrebe za necim trecim 

 Neki dan sam napravio clean instal Win7 64 bit i sa ninite između ostalih instalirao Operu, rekoh da malo probam i iznenadio sam se sa učinkovitošću ugrađenog adblockera. U nekih 4,5 sati korištenja blokirao je skoro 2 000 reklama .

Uvezao sam bookmarkse sa Chroma i sve fino radi bez ikakvih problema. Kod kuće koristim Firefox, no ako mi se Opera pokaže boljom, vjerovatno ću nastaviti sa njom...

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
16 godina
offline
Re: Chrome i adblockeri – samo za poslovne korisni
boxer kaže...
Dr. Vicko kaže...

Koristim Operu sa ugradjenim adblockerom i nemam nikakvih problema niti potrebe za necim trecim 

 Neki dan sam napravio clean instal Win7 64 bit i sa ninite između ostalih instalirao Operu, rekoh da malo probam i iznenadio sam se sa učinkovitošću ugrađenog adblockera. U nekih 4,5 sati korištenja blokirao je skoro 2 000 reklama .

Uvezao sam bookmarkse sa Chroma i sve fino radi bez ikakvih problema. Kod kuće koristim Firefox, no ako mi se Opera pokaže boljom, vjerovatno ću nastaviti sa njom...

 Meni je Opera ponajbolje legla od svih ovih nekih "vecih" browsera, ima ugradjen adblocker, VPN (ukoliko je potrebno), dosta vremena koristim onaj sidebar gdje sam se logovao na messenger i whatsapp pa mogu i komunicirati lakse dok sam u poslu, tako da je po meni trenutno ponajbolji browser. 

15 godina
offline
Re: Chrome i adblockeri – samo za poslovne korisni

Otkda Opera ima taj ugrađeni adblocker, prije nekih pola godine nije imala kada sam je isprobavao...

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
16 godina
offline
Re: Chrome i adblockeri – samo za poslovne korisni
Edge je i onako 10x bolji, ima puno bolje hendlanje videa na stranicama, puno je brži od Chromea u korištenju, a prednost Chromea u syncu izmedju mobitela i pc-a je besmislena jer mobilni nema adblock pa koristim Samsung browser koji je skroz dobar.
 
5 0 hvala 0
7 godina
offline
Chrome i adblockeri – samo za poslovne korisnike

nije mi jasno zašto su mnogi pobjegli od firefoxa? ...od quantuma leti po internetu, financira se transparentno, siguran (njegov engine odabran za tor browser), iz about:config možeš podesiti stvari koje u chromeu/chromiumu ne možeš, modernog dizajna, tone addonova, kompatibilan sa svime, prati sve žive i mrtve trendove/tehnologije?

 

zašto?

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.6.2019 0:31 (Louis Pluto).
 
8 0 hvala 0
7 godina
offline
Chrome i adblockeri – samo za poslovne korisnike

čemu mučenje jednog programa/aplikacije sa ekstenzijom koja je jako intezivna u hw zahtjevima ?

Program/app koji to radi na sitemskoj razini aa sve je daleko bolje (čitaj brže, svestranije, elegantnije i modernije) riješenje koje ima daleko manji HW footprint, uz performanse koji niti jedna slična eksteznija nemože ni pratiti.

Adguard prog/app i ciao bella !

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.6.2019 8:47 (CrniPero).
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Chrome i adblockeri – samo za poslovne korisni
boxer kaže...

Otkda Opera ima taj ugrađeni adblocker, prije nekih pola godine nije imala kada sam je isprobavao...

Opera već nekoliko godina ima ugrađen ad blocker, no trebalo ga se uključiti u postavkama (kao i VPN). 

Louis Pluto kaže...

nije mi jasno zašto su mnogi pobjegli od firefoxa? ...od quantuma leti po internetu, financira se transparentno, siguran (njegov engine odabran za tor browser), iz about:config možeš podesiti stvari koje u chromeu/chromiumu ne možeš, modernog dizajna, tone addonova, kompatibilan sa svime, prati sve žive i mrtve trendove/tehnologije?

 

zašto?

Evo nekih razloga zašto ne koristim Firefox:

- nema ugrađen prijevod stranica (a dodaci namijenjeni za to nisu previše funkcionalni)

- Chrome podržava više web tehnologija i gotovo su sve web stranice optimizirane za njega

- nepravilno renderira fontove; čak ako ih i prilagodim preko about:config, ispadaju mutni i jedini način da se to riješi je isključivanje hardverske akceleracije što ne želim

- videozapisi na nekim stranicama su choppy, događa se screen tearing

 

Kad bi Mozilla riješila navede probleme i nedostatke, Firefox bi postao moj broj 1 preglednik; za sada ostajem na Chrome-u. Ukoliko Chrome uvede taj Manifest V3 koji bi trebao blokirati rad ad blockera, prelazim ili na Brave ili na Microsoft Edge (baziran na Chromiumu).

Iz Bravea su potvrdili da neće uvesti Manifest V3, a iz Microsofta se još nisu izjasnili. Microsoft je također nekim dijelog oglašavačka kompanija, doduše, nisu toliko veliki u tom polju kao Google tako da bi i to moglo utjecati na njihovu odluku.

CrniPero kaže...

čemu mučenje jednog programa/aplikacije sa ekstenzijom koja je jako intezivna u hw zahtjevima ?

Program/app koji to radi na sitemskoj razini aa sve je daleko bolje (čitaj brže, svestranije, elegantnije i modernije) riješenje koje ima daleko manji HW footprint, uz performanse koji niti jedna slična eksteznija nemože ni pratiti.

Adguard prog/app i ciao bella !

Softverski ad blocker je također dobra ideja; imam lifetime licencu za AdGuard koji će mi, ukoliko do toga dođe, dobro poslužiti. Na mobitelu isti već ionako koristim te odlično obavlja svoj posao.

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.6.2019 8:57 (Marko :D).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Chrome i adblockeri – samo za poslovne korisni
Dr. Vicko kaže...
boxer kaže...
Dr. Vicko kaže...

Koristim Operu sa ugradjenim adblockerom i nemam nikakvih problema niti potrebe za necim trecim 

 Neki dan sam napravio clean instal Win7 64 bit i sa ninite između ostalih instalirao Operu, rekoh da malo probam i iznenadio sam se sa učinkovitošću ugrađenog adblockera. U nekih 4,5 sati korištenja blokirao je skoro 2 000 reklama .

Uvezao sam bookmarkse sa Chroma i sve fino radi bez ikakvih problema. Kod kuće koristim Firefox, no ako mi se Opera pokaže boljom, vjerovatno ću nastaviti sa njom...

 Meni je Opera ponajbolje legla od svih ovih nekih "vecih" browsera, ima ugradjen adblocker, VPN (ukoliko je potrebno), dosta vremena koristim onaj sidebar gdje sam se logovao na messenger i whatsapp pa mogu i komunicirati lakse dok sam u poslu, tako da je po meni trenutno ponajbolji browser. 

Opera mi je primarni browser, al u zadnje vrijem ga trpaju glupostima, sponzoriranim bookmarksima, crypto wallet i generalno mi se ne svidja gdje to sve ide... prije je bilo instaliraj i vozi, sad je instaliraj i kopaj po postavkama da poiskljucujes sve gluposti. 

 

p.s. kad pricam o "glupostima" koje trpaju... planiraju predstavit Opera GX... gaming browser 

 

boxer kaže...

Otkda Opera ima taj ugrađeni adblocker, prije nekih pola godine nije imala kada sam je isprobavao...

 vec godinama, ali je po default-u ugasen... i kad ga upalis google i facebook su u whitelist-i, ali se daju maknit u postavkama.

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.6.2019 12:55 (nathan.fake).
5 godina
offline
Chrome i adblockeri – samo za poslovne korisnike

Godinama sam vjeran Operi. Prije par godina je Opera prešla na Chromium, pa je po tome jako slična Chromu, samo što nije u vlasništvu Googla, pa ne dosađuje s prijavama na google account i slične google reklame i gluposti.

 

Uz adblocker koji dolazi s Operom, koristim Ghostery i AdGuard. Znači 3 komada. Nema problema, rade dobro, pokrivaju jedan drugoga, sve mi je ugašeno i maknuto sa stranica i mogu u miru čitat ono što želim, a ne gluposti. Bez Ghostery-a i AdGuarda radi OK, ali ostaju neke sitnice, kao npr facebook like botun ili google nešto, bio je i G+... Ne znam točno, jer ne vidim te gluposti više, pa sam i zaboravio da postoje. Netko je jednom ovdje spomenuo youtube oglase, a ja ko budala se pitam što je to, nikad vidio u životu još.

 

Maximalno sam zadovoljan s Operom, svako malo dodaju neku glupost, ali to se lako ugasi, pa ne smeta pretjerano, a i slušaju community, pa uklone stvari koje ljudima smetaju. Vidio sam da dosta ljkudi prigovara jer nisu stavili mogućnost da se potpuno ukloni sidebar, da bi u jednoj od zadnjih verzija to stavili kao mogućnost.

 

U rijetkim slučajevima neka stranica ne radi dobro, ne znam radi kojeg od adblockera, pa ih po potrebi ugasim sva tri, izborim se kroz reklame, pogledam što me zanima i ponovno ih upalim sva tri.

 

Po meni je AdGuard manje potreban od kad ima ugrađeni adblocker od Opere, ali Ghostery bi preporučio svima, i uz Operinu zaštitu.

Live long and prosper.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Chrome i adblockeri – samo za poslovne korisni
Filox kaže...

Godinama sam vjeran Operi. Prije par godina je Opera prešla na Chromium, pa je po tome jako slična Chromu, samo što nije u vlasništvu Googla, pa ne dosađuje s prijavama na google account i slične google reklame i gluposti.

 

Uz adblocker koji dolazi s Operom, koristim Ghostery i AdGuard. Znači 3 komada. Nema problema, rade dobro, pokrivaju jedan drugoga, sve mi je ugašeno i maknuto sa stranica i mogu u miru čitat ono što želim, a ne gluposti. Bez Ghostery-a i AdGuarda radi OK, ali ostaju neke sitnice, kao npr facebook like botun ili google nešto, bio je i G+... Ne znam točno, jer ne vidim te gluposti više, pa sam i zaboravio da postoje. Netko je jednom ovdje spomenuo youtube oglase, a ja ko budala se pitam što je to, nikad vidio u životu još.

 

Maximalno sam zadovoljan s Operom, svako malo dodaju neku glupost, ali to se lako ugasi, pa ne smeta pretjerano, a i slušaju community, pa uklone stvari koje ljudima smetaju. Vidio sam da dosta ljkudi prigovara jer nisu stavili mogućnost da se potpuno ukloni sidebar, da bi u jednoj od zadnjih verzija to stavili kao mogućnost.

 

U rijetkim slučajevima neka stranica ne radi dobro, ne znam radi kojeg od adblockera, pa ih po potrebi ugasim sva tri, izborim se kroz reklame, pogledam što me zanima i ponovno ih upalim sva tri.

 

Po meni je AdGuard manje potreban od kad ima ugrađeni adblocker od Opere, ali Ghostery bi preporučio svima, i uz Operinu zaštitu.

Preporučeno je koristiti samo jedan ad blocker jer više njih usporava rad, te može doći do konflikta (kada se ad blockeri bore tko će blokirati neki element).

15 godina
offline
Chrome i adblockeri – samo za poslovne korisnike

Evo što kaže Operin ugrađeni adblocker:

 

1 - 5623 blokirane reklame u posljednjih 7 dana, od toga na netu bio sveukupno možda 5 sati u 3 dana sa Operom. U posljednjih 30 minuta jutros i što sam učitao Bug 133 reklame. 

Zar to nije puno? 

 

2 - Testiranje brzine učitanja ove stranice na temi sa Operom sa i bez uključenog adblockera...

 

Da se zapitamo...

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Chrome i adblockeri – samo za poslovne korisni
Marko :D kaže...
Filox kaže...

Godinama sam vjeran Operi. Prije par godina je Opera prešla na Chromium, pa je po tome jako slična Chromu, samo što nije u vlasništvu Googla, pa ne dosađuje s prijavama na google account i slične google reklame i gluposti.

 

Uz adblocker koji dolazi s Operom, koristim Ghostery i AdGuard. Znači 3 komada. Nema problema, rade dobro, pokrivaju jedan drugoga, sve mi je ugašeno i maknuto sa stranica i mogu u miru čitat ono što želim, a ne gluposti. Bez Ghostery-a i AdGuarda radi OK, ali ostaju neke sitnice, kao npr facebook like botun ili google nešto, bio je i G+... Ne znam točno, jer ne vidim te gluposti više, pa sam i zaboravio da postoje. Netko je jednom ovdje spomenuo youtube oglase, a ja ko budala se pitam što je to, nikad vidio u životu još.

 

Maximalno sam zadovoljan s Operom, svako malo dodaju neku glupost, ali to se lako ugasi, pa ne smeta pretjerano, a i slušaju community, pa uklone stvari koje ljudima smetaju. Vidio sam da dosta ljkudi prigovara jer nisu stavili mogućnost da se potpuno ukloni sidebar, da bi u jednoj od zadnjih verzija to stavili kao mogućnost.

 

U rijetkim slučajevima neka stranica ne radi dobro, ne znam radi kojeg od adblockera, pa ih po potrebi ugasim sva tri, izborim se kroz reklame, pogledam što me zanima i ponovno ih upalim sva tri.

 

Po meni je AdGuard manje potreban od kad ima ugrađeni adblocker od Opere, ali Ghostery bi preporučio svima, i uz Operinu zaštitu.

Preporučeno je koristiti samo jedan ad blocker jer više njih usporava rad, te može doći do konflikta (kada se ad blockeri bore tko će blokirati neki element).

 Znam, ali kod mene nema konflikata. Isto tako ne vidim da nešto sporije radi, dapače, sve leti bolje nego u drugim browserima. Ghostery i nije klasičan adblocker, više je baziran na praćenje, odnosno sakrivanje "do-not-track" mojih tragova, tracker blocker. Od prije koju godinu je tek postao i adblocker. A tek kad stavim sva 3 skupa sam zadovoljan s blokiranim sadržajem. Naime, ni jedan adblocker sam nije dovoljan za reklame, pop-upove, facebook i google botune i sve ostalo šta samo smeta dok surfamo. Svaki od ovih ima neke svoje postavke i kad sve podesim kako treba, radi odlično, brzo i bez problema. Instalacija svega traje točno 2 minute, pa može svak isprobat i sam odlučit.

 

Istina, nije preporučljivo više od jednog adblockera stavljati. Ja sam imao sreće da sam našao 3 koja rade u kombinaciji bez problema.

 

P.S.

 

Svaki od ova tri adblockera (Opera default, Ghostery i AdGuard) blokira dio oglasa i prometa u bilo kojem trenutku. Znači da iza svakog nešto ostane i nije filtrirano, pa ima posla i za sljedećeg.

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.6.2019 11:43 (Filox).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice