Dellov XPS 15 laptop dostupan i s Intelovim Core H

poruka: 19
|
čitano: 4.075
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Dellov XPS 15 laptop dostupan i s Intelovim Core H".
16 godina
neaktivan
offline
Dellov XPS 15 laptop dostupan i s Intelovim Core H

Nekoć sam smatrao da je ovo laptop u rangu MacBook Pro, no nakon sto sam ga imao prilike koristiti dosta sam se razočarao. Ovo je dosta lošije od MBP i Surface Book, čak je i Lenovo T serija mi prihvatljivija. Čudi me da već godinama nisu napravili bas nikakvu promjenu u dizajnu jer nije bas da je savršen.

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Dellov XPS 15 laptop dostupan i s Intelovim Co
southy kaže...

Nekoć sam smatrao da je ovo laptop u rangu MacBook Pro, no nakon sto sam ga imao prilike koristiti dosta sam se razočarao. Ovo je dosta lošije od MBP i Surface Book, čak je i Lenovo T serija mi prihvatljivija. Čudi me da već godinama nisu napravili bas nikakvu promjenu u dizajnu jer nije bas da je savršen.

Kakav je Surface Book u odnosu na MBP? Navodno ce kasnije ove godine ili pocetkom 2020 izaci redizajnirani 16" MPB. Najvjerojatnije isto sa 9 generacijom Intela.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Dellov XPS 15 laptop dostupan i s Intelovim Co
Skuplji 😉
Isprobao sam ga u shopu samo, ne mogu reci da je los i ima jako dobar ekran i brz disk, ali osobno mi se ne dopada i ne bih ga kupio radi nekoliko stvari. Trenutno mi je MBP 2015 izbor jer su noviji bezobrazno skupi (kao i Surface), ali nakon novih najava mislim da ću ipak sljedeće godine investirati u novi MBP i opet 5-6 godina miran. Koliko vidim najave tek će 2020.-e biti 16” sto je i u skladu sa dinamikom novih modela, ove godine dolazi samo još Air i MacBook, navodno sa novom-starom tipkovnicom.
The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Poruka je uređivana zadnji put pet 5.7.2019 17:53 (southy).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Dellov XPS 15 laptop dostupan i s Intelovim Co
Imam identičnu situaciju i gledao sam XPS kao zamjenu za MBP.
Ne znam želim li drugi MBP. Sve više cijene, svi korisni portovi odbačeni, a sad krenule glasine da će 16” MBP s “popravljenom” tastaturom startat od 3000$ što se u HR prevodi u 30.000kn, dakle jači modeli debelo preko 40.000kn ... za laptop.
Digli su cijene radi super duper katastrofa butterfly tipkovine - i sad su opet digli cijene da vrate staru :-)
To su već iznosi gdje ću bez problema trpjet XPS i neki Linux.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Dellov XPS 15 laptop dostupan i s Intelovim Co
MBP je papreno skup, ali je velika razlika između njega i XPS-a koju ćeš shvatiti ako predjes na njega. Najviše se primijeti ako trebaš brz I/O jer diskovi koje Dell stavlja su smijurija. Jedini tko realno može parirati je Surface Book, a on je cjenovno još i skuplji. Osobno bih radije uzeo polovni MBP 2015 nego novi XPS
The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
12 godina
offline
Re: Dellov XPS 15 laptop dostupan i s Intelovim Co
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Dellov XPS 15 laptop dostupan i s Intelovim Co
Ne znam, nisam to nigdje vidio uživo ni probao.
Po specifikacijama jedino vidim da koristi U procesore koji su slabiji od HQ pa je pitanje jel bi se to osjetilo u svakodnevnom radu (virtualke, dosta kompajliranje, a u slobodno vrijeme obrada fotografija i ponešto videa).
6 godina
offline
Dellov XPS 15 laptop dostupan i s Intelovim Core H

Za iste novce bi radije uzeo lenovo thinkpad seriju, nabio max ram i peglao linux.

Trust nobody, become the best !
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Dellov XPS 15 laptop dostupan i s Intelovim Co
Mr.ddevil kaže...

Za iste novce bi radije uzeo lenovo thinkpad seriju, nabio max ram i peglao linux.

 Thinkpad u toj klasi je skuplji. Daleko skuplji.

 

Uzeo sam XPS 15 prije mjesec dana, doduše sa 8750H procesorom, ali razlika izmešu 9750H i osmice je minorna prema benchmarku. 

 

Kod XPS-a je korisno što se rastavi ekstremno jednostavno. 12 šarafa i donja strana se samo odvoji. Stavio sam 32 GB rama i intel-ovu wifi karticu i laptop je zvijer. Plus je što ubuntu pusha BIOS update out of the box kroz software centar pa nemam brige s tim. Planiram još staviti neki samsungov EVO ssd da upotpunim upgrade i miran sam 5-6 godina.

 

Razmišljao sam i ja o thinkpadu ali modeli s takvim specifikacijama su mi bili preskupi.  Pogledaj samo cijenu thinkpada sa istim procesorom i istom količinom rama:

 

https://www.lenovostore.hr/prijenosna-racunala/lenovo-thinkpad/p-serija/lenovo-thinkpad-p1-detail

 

Srećom uhvatio sam XPS na američki memorial day kad je cijena bila $300 manja pa mi prijatelj kupio u americi. Nakon carine i svega je i dalje bio 6000 kuna jefitiniji nego u HR 

Samomrzeći hrvat
6 godina
offline
Re: Dellov XPS 15 laptop dostupan i s Intelovim Co

A shvacam te, ali meni je prevagnula tipkovnica, stavio sam tipkovnicu iz starije serije i to mi je prevagnulo, za staru tipkovnicu bi platio i 500$ vise, zvuci retardirano, ali tko je kucao na staroj tipkovnici zna o cemu pricam xD. Opcenito, thinkoad postaje brand kao apple, po meni je bolji od mbp

Trust nobody, become the best !
14 godina
protjeran
offline
Re: Dellov XPS 15 laptop dostupan i s Intelovim Co
southy kaže...
MBP je papreno skup, ali je velika razlika između njega i XPS-a koju ćeš shvatiti ako predjes na njega. Najviše se primijeti ako trebaš brz I/O jer diskovi koje Dell stavlja su smijurija. Jedini tko realno može parirati je Surface Book, a on je cjenovno još i skuplji. Osobno bih radije uzeo polovni MBP 2015 nego novi XPS

Cuj smijurija   Svi ti laptopi su smijurija ako ti trebaju ozbiljne performanse, smijurija je i kako brutalno throttle-aju svi ukljucujuci MBP, ali 99% korisnika tih, nazovimo ih tako, naprednijih laptopa nece primjetit ni da je disk duplo sporiji niti da je procesor totalno neadekvatno ohladjen....

 

 

 

10 godina
offline
Re: Dellov XPS 15 laptop dostupan i s Intelovim Co
Mr.ddevil kaže...

A shvacam te, ali meni je prevagnula tipkovnica, stavio sam tipkovnicu iz starije serije i to mi je prevagnulo, za staru tipkovnicu bi platio i 500$ vise, zvuci retardirano, ali tko je kucao na staroj tipkovnici zna o cemu pricam xD. Opcenito, thinkoad postaje brand kao apple, po meni je bolji od mbp

 Imam i stari thinkpad (x230), radio sam na nekoliko njih. Mogu jedino reći da je thinkpad nekad bio vrh, iznad svih. Danas ga je masovna proizvodnja i 50 različitihserija razvodnila. Što se tipkovnice tiče:

 

https://www.tomshardware.com/news/lenovo-laptop-quality-control-issues,37510.html

 

Jedino što je i danas dobro, to su odvojive baterije + 2 baterije po laptopu. Sve ostalo unutar njega prodaju duplo skuplje od ostalih. Dakle prodaju brand name.

Samomrzeći hrvat
16 godina
neaktivan
offline
Re: Dellov XPS 15 laptop dostupan i s Intelovim Co
Koristim laptop intenzivno kao DB developer te intenzivno za virtualizaciju i MBP mi daleko najgladje radi. Probao XPS, ali vrlo brzo odustao jer sam mogao dobiti MBP. Lenovo je svakako bolji izbor, Surface je po cijeni ko Mac ili skuplji, ali XPS je tu najjefitiniji pa mu je to jedina prednost.
The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
16 godina
neaktivan
offline
Re: Dellov XPS 15 laptop dostupan i s Intelovim Co
Huawei je po meni jako dobar izbor, bar po specifikacijama. No, nije bas da je povoljan. I dobro izgleda
The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
6 godina
offline
Re: Dellov XPS 15 laptop dostupan i s Intelovim Co
Entry Point kaže...
Mr.ddevil kaže...

A shvacam te, ali meni je prevagnula tipkovnica, stavio sam tipkovnicu iz starije serije i to mi je prevagnulo, za staru tipkovnicu bi platio i 500$ vise, zvuci retardirano, ali tko je kucao na staroj tipkovnici zna o cemu pricam xD. Opcenito, thinkoad postaje brand kao apple, po meni je bolji od mbp

 Imam i stari thinkpad (x230), radio sam na nekoliko njih. Mogu jedino reći da je thinkpad nekad bio vrh, iznad svih. Danas ga je masovna proizvodnja i 50 različitihserija razvodnila. Što se tipkovnice tiče:

 

https://www.tomshardware.com/news/lenovo-laptop-quality-control-issues,37510.html

 

Jedino što je i danas dobro, to su odvojive baterije + 2 baterije po laptopu. Sve ostalo unutar njega prodaju duplo skuplje od ostalih. Dakle prodaju brand name.

 Dobro, nove tipkovnice su lutrija, ja imam jednu cca 10god staru iz T-serije koja rula, 2 baterije i odličan docking station su za mene faktori koji presuđuju

Trust nobody, become the best !
10 godina
offline
Re: Dellov XPS 15 laptop dostupan i s Intelovim Co
southy kaže...
Koristim laptop intenzivno kao DB developer te intenzivno za virtualizaciju i MBP mi daleko najgladje radi. Probao XPS, ali vrlo brzo odustao jer sam mogao dobiti MBP. Lenovo je svakako bolji izbor, Surface je po cijeni ko Mac ili skuplji, ali XPS je tu najjefitiniji pa mu je to jedina prednost.

Nije mu to jedina prednost. Daleko veća i možda presudna prednost je da ga možeš rastaviti u 3 minute i imati pristup svim komponentama. Možeš mjenjati CPU, RAM, bateriju, WIfi karticu i SSD. Javi kad ćeš to moći kod kuće sigurno i jednostavno napraviti na MBP-u.

 

Nema problema s pregrijavanjem ko MBP s istim procesorom. Imaš Dell remote support. Možeš mjenjati OS-eve kako želiš i nisi vendor locked. MBP nema ni jednu prednost naspram XPS, ima samo subjektivnu prednost koju ljudi osobno doživljavaju. 

 

 

Mr.ddevil kaže...

 Dobro, nove tipkovnice su lutrija, ja imam jednu cca 10god staru iz T-serije koja rula, 2 baterije i odličan docking station su za mene faktori koji presuđuju

 Sve ti je to krama naspram HQ i H serije procesora. Znam, kao što sam napisao imam X230 i imao sam još par poslovnih lenovo thinkpada. Na XPS-u mi baterija traje 11 sati na Ubuntu-u, na Windowsima bi vjerojatno i više jer power management je na linuxu lošiji.

 

Vjeruj mi razmišljao sam o Thinkpadu, ali jednostavno nije vrijedio te novce, sve dobijem sa XPS-om koji je manji i lakši a koristit ću ga isti broj godina kao thinkpad.

 

Ali na kraju krajeva, kao i sve drugo, to je osobni izbor 

Samomrzeći hrvat
14 godina
protjeran
offline
Re: Dellov XPS 15 laptop dostupan i s Intelovim Co
Entry Point kaže...

 

Nema problema s pregrijavanjem ko MBP s istim procesorom. Imaš Dell remote support. Možeš mjenjati OS-eve kako želiš i nisi vendor locked. MBP nema ni jednu prednost naspram XPS, ima samo subjektivnu prednost koju ljudi osobno doživljavaju. 

 

Svi ti tanji poslovni/workstation laptopi pa tako i XPS gadno throttleaju tj. neadekvatno su hladjeni. Kome za posao trebaju cpu performanse (ne single core!) taj treba gledat ona deblja gamerska cudovista...

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Dellov XPS 15 laptop dostupan i s Intelovim Co
MBP sigurno nije pogodan za prckanje i rastepanje, ali prošlo mi je doba kad sam nešto kupio prvo išao to rastaviti da vidim da mogu. Laptop kad kupim nemam vise volje previše rastepati, iako kad nešto treba sto mogu odradim sam. Činjenica da su procesor, disk i memorija neodvojivi od matične sigurno nije plus, ali nije mi to bitno.
MBP je objektivno bolji u skoro svim aspektima, XPS jedino sto ima visu rezoluciju i touchscreen, ali svejedno MBP ima bolji ekran. Eventualno XPS ima prednost u tipkovnici, makar ja nisam imao nikakvih problema sa ovom buterfly na Macu. Slažem se da ako trebaš intenzivno CPU da nećeš uzeti ništa od navedenog.
The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
15 godina
offline
Dellov XPS 15 laptop dostupan i s Intelovim Core H

kakav je ovaj zenbook od asusa u usporedbi? onaj sta ima drugi ekran umjesto touchpada(ne mislim na ovaj najnoviji koji ima ekrancinu jos jednu iznad tipkovnice).

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice