Detaljna digitalna rekonstrukcija Panonskog mora

poruka: 13
|
čitano: 4.404
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Detaljna digitalna rekonstrukcija Panonskog mora".
16 godina
odjavljen
offline
Detaljna digitalna rekonstrukcija Panonskog mora

Vazda neke pretenzije na hrvatsku nam grudu. Ako nisu ratoborni susjedi onda su morski psi i skoljkasi. Pa dokle majku vam vise???

Freak Show Inc.
 
12 0 hvala 0
16 godina
offline
Detaljna digitalna rekonstrukcija Panonskog mora

funfact, koji je vjerojatno nasiroko poznat..

po medvednici se na nekim mjestima, gdje je goli kamen, mogu vidjeti otisci starih skoljaka..

posto je moja kuca, tj prizemlje, radjeno od kamena iz markuseveckog kamenoloma, tako s vanjske strane, na terasi, mozes uzivati u mozaiku otisaka skoljaka i ostalih prehistorijskih podvodnih bica.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Moj PC  
16 0 hvala 1
7 godina
offline
Detaljna digitalna rekonstrukcija Panonskog mora

i dan danas se oko markovog trga vide nakupine žabokrečine

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
 
22 0 hvala 0
15 godina
offline
Detaljna digitalna rekonstrukcija Panonskog mora

sad bar znam otkud potječe mađarska ratna mornarica. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
13 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Detaljna digitalna rekonstrukcija Panonskog mora

jezero Balaton im je bila glavna vojna baza...

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Detaljna digitalna rekonstrukcija Panonskog mora
...a na dnu Balatona leži prikrivena mađarska atomska podmornica.
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Detaljna digitalna rekonstrukcija Panonskog mo
Anđeo bez falinge kaže...

jezero Balaton im je bila glavna vojna baza...

 što vidimo i iz njihovog ubibože protouralskog s 18 padeža. nije ni čudo da su visoko (iznad nas) u popisu samoubojstava per capita te da se austro-ugarska raspala. oni ni sebe ne razumiju. 

 

morski cucak = cápa

cucak bez mora = kutya

ratna mornarica = haditengerészet

more = tenger

školjka = kagyló

szia, tengerész = hello, sailor

itd. = stb.

 

za sve kojima je žao što more nije ostalo tamo, eo i njihovih riječi koje nam se uvukle. dakle, kad nekoga od milja (kilometara) nazoveš "šogore", ustvari si mu rekao "_______ ti sestru". na mađarskom. 

 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.7.2019 5:12 (Ajar).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Detaljna digitalna rekonstrukcija Panonskog mo
Prodajem kuću u Gračanima, prvi red do mora.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
6 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Detaljna digitalna rekonstrukcija Panonskog mo
nixass kaže...

funfact, koji je vjerojatno nasiroko poznat..

po medvednici se na nekim mjestima, gdje je goli kamen, mogu vidjeti otisci starih skoljaka..

posto je moja kuca, tj prizemlje, radjeno od kamena iz markuseveckog kamenoloma, tako s vanjske strane, na terasi, mozes uzivati u mozaiku otisaka skoljaka i ostalih prehistorijskih podvodnih bica.

 
Ima još jedna zanimljiva stvar u hercegovini. Naime na nekim planinskim vrhovima se nalaze veliki metalni prsteni, kao da su služili za privezivanje brodova  
međutim sad me ova karta zbunila, jer ispade da je herzogovina bila suha i tada 

14 godina
offline
Detaljna digitalna rekonstrukcija Panonskog mora

Da se more održalo, sada bi Bosna bila prava pomorska zemlja sa 100+ km obale, a ne ovaj mali komadićak na Jadranu, slovenci bi imali lijep komad obale osim Piranskog zaljeva, a mađara ne bi ni bilo, osim nešto malo na onim njihovim otocima. Nije li to more nestalo tako da se otvorila Đerdapska klisura i kroz nju je voda otekla u Crno more, a sada tuda protječe Dunav.

dolazim odmah - Godot
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.7.2019 9:59 (učo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Detaljna digitalna rekonstrukcija Panonskog mo
Ajar kaže...

 što vidimo i iz njihovog ubibože protouralskog s 18 padeža. nije ni čudo da su visoko (iznad nas) u popisu samoubojstava per capita te da se austro-ugarska raspala. oni ni sebe ne razumiju. 

 

morski cucak = cápa

cucak bez mora = kutya

ratna mornarica = haditengerészet

more = tenger

školjka = kagyló

szia, tengerész = hello, sailor

itd. = stb.

 

za sve kojima je žao što more nije ostalo tamo, eo i njihovih riječi koje nam se uvukle. dakle, kad nekoga od milja (kilometara) nazoveš "šogore", ustvari si mu rekao "_______ ti sestru". na mađarskom. 

 

 

 Ono najbitnije nisi napisao. Mađarski jezik ima najjače psovke. Vrlo su slikovite . To su me odma naučili baranjski Mađari (s obje strane granice) početkom 90tih. A nije baš da nisam bio zainteresiran za ta nova saznanja.

 

Moš si mislit kad ti Mađarica mlada kaže: Serem te

Što nam rade loše sluge loših gospodara.
15 godina
offline
Detaljna digitalna rekonstrukcija Panonskog mora

"Gledam Banat, Srem i Bačku s Fruške gore

Gledam tako a u duši lom

Tu je nekad, kažu knjige, bilo more

Čekalo me, pa presušilo

 

O gdje baš mene da tako nešto snađe

Ovo je priča i za suze i za smeh

Poneki mornar možda ostane bez lađe

Ali bez mora to je izuzetan peh"

 

Đorđe Balašević, Panonski mornar

 

ili od 1h26min ovo:

 
6 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Detaljna digitalna rekonstrukcija Panonskog mo
Sad bar znamo zasto nas Slavonce toliko privlaci more. Do prije parsto tisuca godina smo bili barbe, plovili, ribali i prije jutra u zoru bili s galebima na moru, a sad zito, kukuruz i to... nije genetika krompir :D
To ask why we fight, is to ask why the leaves fall. It is in their nature...
Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice