Europska komisija Qualcomm kaznila s gotovo milija

poruka: 6
|
čitano: 2.725
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Europska komisija Qualcomm kaznila s gotovo milija".
14 godina
offline
Europska komisija Qualcomm kaznila s gotovo milija

A Apple-u ništa??? Oni nisu jadni znali da im ovi daju mito??? Pa valjda tribaju bar dvi strane biti uključene u razmjenu mita ili ne? A ja mislija da je u HR lakrdija od sudova

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Europska komisija Qualcomm kaznila s gotovo mi

-apple je stvar riješio na 'civiliziraniji' način, tj mitom. Zato Irska ne želi naplatiti 13milijardi.. tj političari koji o tome odlučuju (a bez dokaza, se može samo pretpostavljati zašto..).

.. dok istovremeno kažnjeni Qualcomm, nije podmazao.. pa je kažnjen :) .. pravda? Pa ako su tržišni zakoni u osnovi ''jednakost'' svih tad je alanfordovskom logikom-zakonom upravo tako, apple je platio, mora i ovaj drugi.. a drugi put će to na 'civiliziraniji' način pa neće biti kazne.

 

bottomline, države-političari ne vole kad ne dobiju svoj dio kolača, tad te kazne.

 

edit: + mora postojati 'druga strana' koja pokrene postupak, lobira.. neki drugi proizvođač chipova u ovom slučaju, koji ima interes tužiti jednu stranu, dok istovremeno time računa dobiti posao s drugom stranom. Zakoni sami po sebi, ne zanče ništa, ne pokreću se dok nema nekog interesnog lobija koji to pogurne, podmaže pa čak možda i mitom.. kao svaka arbitraža :) no o tome ćemo možda čitati u nekom budućem vremenu ako je netko bio traljav i ostavio dokaze i ako postoji treća strana koja će to pogurati. .. sve se vrti u krug, isti, zatvoreni. Mito.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.1.2018 11:48 (ihush).
14 godina
offline
Europska komisija Qualcomm kaznila s gotovo milija

Ako vas stvarno zanima ta tema ovdje imate sve puno detaljnije napisano. 

Apple vs. Qualcomm: Everything you need to know

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Europska komisija Qualcomm kaznila s gotovo mi
devotion kaže...

Ako vas stvarno zanima ta tema ovdje imate sve puno detaljnije napisano. 

Apple vs. Qualcomm: Everything you need to know

 Tema ove rasprave je presuda Komisije koju taj članak UOPĆE ne spominje.

 

 

Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.1.2018 3:35 (Feudalac).
8 godina
offline
Re: Europska komisija Qualcomm kaznila s gotovo mi
nani kaže...

A Apple-u ništa??? Oni nisu jadni znali da im ovi daju mito??? Pa valjda tribaju bar dvi strane biti uključene u razmjenu mita ili ne? A ja mislija da je u HR lakrdija od sudova

 Apple nije dobio nikakav mito već običan popust koji je uvjetovan ekskluzivom. Taj uvjet je problematičan jer otežava pristup tržištu drugim proizvođačima. Imaju gomilu patenata na tehnologiju koju ne žele licencirati po normalnim uvjetima kao što je uobičajeno; da je tako Apple bi po njihovoj tehnologiji vjerojatno sam izrađivao čipove. Nije ih kaznila samo EU za istu stvar već i Tajvan, Južna Koreja, a bit će toga još. U konačnici možemo očekivati više konkurencije i bolje tehnologije u budućnosti tako da je to dobra stvar.

Ja rekoh
8 godina
offline
Re: Europska komisija Qualcomm kaznila s gotovo mi
ihush kaže...

 

edit: + mora postojati 'druga strana' koja pokrene postupak, lobira.. neki drugi proizvođač chipova u ovom slučaju, koji ima interes tužiti jednu stranu, dok istovremeno time računa dobiti posao s drugom stranom. Zakoni sami po sebi, ne zanče ništa, ne pokreću se dok nema nekog interesnog lobija koji to pogurne, podmaže pa čak možda i mitom.. kao svaka arbitraža :) no o tome ćemo možda čitati u nekom budućem vremenu ako je netko bio traljav i ostavio dokaze i ako postoji treća strana koja će to pogurati. .. sve se vrti u krug, isti, zatvoreni. Mito.

Druga strana je ovdje Samsung, formalno, a stvarno smo svi mi koji to plaćamo. Imaju (Samsung) svoju tehnologiju, proizvodnju a kad dođu na američko tržište ne mogu samo licencirati njihovu tehnologiju već moraju kupiti čip i još dodatno platiti licencu. Normalno da je stvar pukla, Apple se pridružio Samsungu i dostavio dokaze, a Qualcomm se pokušao osvetiti Appleu pa sad puše tužbe širom svijeta. Za posljedicu će izgubiti i Apple koji im je bio najveći kupac (30%)

Ja rekoh
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice