Feniletilamin i flavonoidi - neuromodulatori iz ta

poruka: 20
|
čitano: 3.013
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Feniletilamin i flavonoidi - neuromodulatori iz ta".
14 godina
offline
Feniletilamin i flavonoidi - neuromodulatori iz ta

Vidio bi ja koliko je depresivan kad bi mu se stavilo na stol janjetine, pršuta i sira.

 
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Feniletilamin i flavonoidi - neuromodulatori iz ta

prošao sam to veselje (nekih dvije godine mrcvaringa) i (pretpostavljam, neam pojma) izvukao se kombinirajući sintetiku s pamukom, odn. lijek s tamnom čokoladom. ok, uz "farmakologiju" dođu upute no čokolada je došla naoko spontano, ničim izazvana, onako nedužno zapakirana, s minimumom informacija (marka, proizvođač, postotak kakaa, rok trajanja i nutritivna vrijednost). najgore je to što u početku i ne kužiš da si nadrapao upavši u nizozemsku vrtaču. no kad šamanija proradi i skužiš da nekaj ne štima, tamna čokolada skladno upotpunjuje rekonvalescenciju. nešto te samo odvuče prema polici s. tu je znatnu ulogu obavio i pas - nezamjenjiva terapija zajedničkog divljanja u prirodi, što dalje od društva. je, i seksovi pomažu ali čokoladu mogu mnogije puta dnevno pa ... 

 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.8.2019 10:02 (Ajar).
Moj PC  
6 0 hvala 1
14 godina
offline
Feniletilamin i flavonoidi - neuromodulatori iz ta

Doc je izgleda hardkoo čokomanijak.

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-Nokia 6120-Nokia 5310-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Feniletilamin i flavonoidi - neuromodulatori i
Ma, šarlatan najobičniji...namamio me (tekstom) na čokoladu, kikiriki i crno vino, a onda mi na fotki ukaže da su flavonoidi maltene u svemu. ;)
Pis on ju, tu :P
14 godina
offline
Feniletilamin i flavonoidi - neuromodulatori iz ta

je svugdje ih ima, osobito ovdje (kao antidepresivi):

 

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.8.2019 12:04 (Stric_Jura).
Moj PC  
4 0 hvala 0
8 godina
offline
Feniletilamin i flavonoidi - neuromodulatori iz ta
Flavonoidima je vrlo bogat i kupus, koji je usto bogat i vitaminom C, kalijem te vlaknima. Pa se onda govori kako za zdravu hranu treba mnogo novaca!
 
4 0 hvala 4
11 godina
offline
Feniletilamin i flavonoidi - neuromodulatori iz ta

Imam dva pitanja (više za dr. Raosa, ali članak me je inspirirao):

 

1. Kako kemičari daju imena spojevima? Postoji neka komisija za imenovanje (na čijem čelu je neki sadist) ili ima neka druga metoda?

 

2. Da voda nema ime (koje joj nisu dali kemičari) kako bi je kemičari nazvali? Hirooksidinopenuol?

42
 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Feniletilamin i flavonoidi - neuromodulatori i
Pjesma Atomik harmonika "Choco la" dobila je potvrdu.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Feniletilamin i flavonoidi - neuromodulatori i
Voda se službeno zove divodikov monoksid.

Sustavna imena se slažu u skladu s Crvenom (anorganski spojevi) i Plavom knjigom (organski spojevi). Trivijalna imena se dijele proizvoljno.
Moj PC  
3 0 hvala 1
8 godina
offline
Feniletilamin i flavonoidi - neuromodulatori iz ta
Postoji mnogo sistema imenovanja spojeva. Jedan je trivijalan, recimo kada se H2O zove vodom. U drugom se novi spojevi izvode kao derivati osnovnih, dobro poznatih spojeva, npr. trinitrotoluen (TNT) - jer toluen je trivijalno ime na metilbenzen. Svoj toj zbrci na kraj je stala Unija za čistu i primjenjenu kemiju (Union for Pure and Applied Chemistry, IUPAC) koja svako malo izdaje službenu nomenklaturu na engleskom jeziku i to anorgansku ("crvenu knjigu") i organsku ("plavu knjigu") koju potom njezine sastavnice, nacionalna kemijska društva, prihvaćaju i prevode, tj. prilagođuju svome jeziku. Te se prilagodbe uglavnom svode na ortografiju; npr. voda je dihydrogen oxide = divodikov oksid. Za organske spojeve vrijede vrlo stroga pravila koja jamče da će se ime spoja napisati samo na jedan način. Spoj kojem je riječ u ovom članku, feniletilamin, zapravo je po IUPAC-ovoj nomenkalaturi nešto sasvim drugo, naime Ph-NH-Et. Njegovo sustvno (IUPAC) ime je 1-amino-2-feniletan. No pravila sustavnog imenovanja kemijskih spojava tako su stroga i komplicirana da ih i kemičari rijetko upotrebljavaju. Recimo, sa strane čiste kemijske logike moglo bi se napisati i 1-fenil-2-aminoetan, 2-amino-1-feniletan, i još mnogo kombinacija (koje uvijek vode do nedvojbeno iste formule), no pravilo je da se prvo piše manji broj i prvije slovo u abecedi. To ponekad zbunjuje, jer engleski 1-chloro-2-fluoroethan prevodi se na hrvatski kao 1-fluor-2-kloretan, jer abeceda ide a...c....f....k. No da se vratimo prvom primjeru, TNT = 1-metil-2,4,6-trinitrobenzen. U svakom slučaju lijepa zabava za kemičare.
 
7 0 hvala 4
11 godina
offline
Re: Feniletilamin i flavonoidi - neuromodulatori i
danen kaže...
...

Znači komisija na čijem čelu je sadist. 

42
8 godina
offline
Feniletilamin i flavonoidi - neuromodulatori iz ta
A prevoditelj može biti i manijak... Kurioziotet je hrvatske nomenklature da se ista funkcijska skupina, CN, u anorganskoj kemiji piše "cian" a u organskoj "cijan", jer je prevoditelj anorganske nomenklature bio pristalica korijenskog pravopisa i uopće tradicionalnog hrvatskog jezika. Svi oni problemi koji se prelamaju u jeziku općenito prelamaju se i u kemijskoj nomenkaturi.
 
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Feniletilamin i flavonoidi - neuromodulatori i
danen kaže...
A prevoditelj može biti i manijak... Kurioziotet je hrvatske nomenklature da se ista funkcijska skupina, CN, u anorganskoj kemiji piše "cian" a u organskoj "cijan", jer je prevoditelj anorganske nomenklature bio pristalica korijenskog pravopisa i uopće tradicionalnog hrvatskog jezika. Svi oni problemi koji se prelamaju u jeziku općenito prelamaju se i u kemijskoj nomenkaturi.

 može i jesam. iako, mnijeh da istriebismo sve korienske maimune no pričinja se - nismo još. sranje u rvata (za razliku od kranjcih i srba; oni ispravljaju prema potrebi i imaju općenito bitno bolje prijevode svega) je u tome što jedan idiot jednom napiše pogrešno i to se onda vuče u nedogled (doslovce godinama) jer se svi boje nekog q (sami sebe?). sve to još potiču klijenti koji o prijevodima (a često ni o vlastitu jeziku) nemaju blagog pojma ali mogu srati za ne povjerovati. najbolji primjer za to je lokaliziranje windows-a i ponašanje ms hrvatska (tu je bilo - i nažalost ostalo - strahota) no ima toga u svemu. kad pokušam ispraviti, otvaraju se nebesa i sve munje na me kao heretika. užas! mislim da je i vaš brat to mnogo puta iskusio.  

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
7 godina
protjeran
offline
Feniletilamin i flavonoidi - neuromodulatori iz ta

Ne znam koliko je ova informacija o cokoladi tocna. Naime, ja jedem pola kila crne cokolade dnevne i dalje sam debeo i depresivan?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Feniletilamin i flavonoidi - neuromodulatori i

Povećaj dozu ;)

13 godina
neaktivan
offline
Re: Feniletilamin i flavonoidi - neuromodulatori i
Ne znam za čokoladu, ali meni je od bombona super.
 
2 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Feniletilamin i flavonoidi - neuromodulatori i
Depresija uzrokovana znanstvenim istinama...:(
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Feniletilamin i flavonoidi - neuromodulatori iz ta

Nazalost, za one koji imaju i GERB, ovo je samo usputna vijest (ne nuzno jer svaciji organizam reagira drugacija, no ajmo reci vecina).

Uskoro novi projekt: #ZdraveMinute - Nutricionizam
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Feniletilamin i flavonoidi - neuromodulatori iz ta

znaci nije lose sto se non stop ubijam u cokoladi

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Feniletilamin i flavonoidi - neuromodulatori iz ta
Dobra je čokolada ali je vraški kalorična, pa je treba jesti vrlo umjereno. Jedeš čokoladu za depresiju, zaljevaš se maslinovim uljem radi krvnih žila, jedeš žitarice radi probave, piješ pivo jer je dobro za sve (kao što kaže naš doktor) - i u tili čas dođeš do 4000 kcal dnevno, dok trošiš jedva nešto više od 2000. Gdje je rješenje? Možda baš u kupusu (i drugom povrću) koje je niskokalorično, a bogato svima rečenim sastojcima. No ljudi se libe povrća jer ga ne znaju prirediti. Ono uz meso dolazi uvijek kao prilog, no kada se jede samostalno na njega treba primijeniti sve tehnike majstorske kuhinje. Dva savjeta: 1.) nikada ne jesti jednu vrstu povrća zasebno (što više kombinirati to bolje) i 2.) dobro začiniti (biber, lovor, češnjak, ljuta paprika... ).
 
3 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice