File Manager iz Windowsa 3.0 dostupan i u Windowsi

poruka: 31
|
čitano: 12.510
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "File Manager iz Windowsa 3.0 dostupan i u Windowsi".
15 godina
offline
File Manager iz Windowsa 3.0 dostupan i u Windowsi
 
12 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
File Manager iz Windowsa 3.0 dostupan i u Windowsi

Da, al ga danas ne mozes koristiti, dok Totalku mozes:

https://en.wikipedia.org/wiki/Total_Commander

Moj PC  
7 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: File Manager iz Windowsa 3.0 dostupan i u Wind
Grognard kaže...

 

Midnight Commander i dan danas rabim na redovnoj osnovi.

 

 

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
13 godina
offline
File Manager iz Windowsa 3.0 dostupan i u Windowsi

Stvarno im hvala. Ne znam kako sam se do sada snalazio bez prapovijesnog programa.

 
4 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: File Manager iz Windowsa 3.0 dostupan i u Wind

Rekla bih da je poenta u izvornome programskom kodu.

Zlo se vratilo. Ime mu (b)je Arendelle.
14 godina
neaktivan
offline
Re: File Manager iz Windowsa 3.0 dostupan i u Wind
Čitatelj kaže...

Da, al ga danas ne mozes koristiti, dok Totalku mozes:

https://en.wikipedia.org/wiki/Total_Commander

Ja čim imam za iskopirati ili premjestiti više od (karikiram) 10 fajlova i/ili par gigabajta palim Total Commander A prije Windowsa 10 koji napokon ima koliko-toliko sposoban File Explorer je to bilo skoro svakodnevno.

6 godina
protjeran
offline
Re: File Manager iz Windowsa 3.0 dostupan i u Wind

Zar ne umiješ rabiti Windows Explorer?

Zlo se vratilo. Ime mu (b)je Arendelle.
13 godina
offline
Re: File Manager iz Windowsa 3.0 dostupan i u Wind
Mary Sue kaže...

Rekla bih da je poenta u izvornome programskom kodu.

Pa da, ali čemu izdavati izvodni kod programa iz prošlog stoljeća? Bolje bi im bilo da su izdali izvorni kod Windowsa.

14 godina
neaktivan
offline
Re: File Manager iz Windowsa 3.0 dostupan i u Wind
Mary Sue kaže...

Zar ne umiješ rabiti Windows Explorer?

haha, nije u tome bit, nego ima daleko više mogućnosti i praktičniji je za "ozbiljnije" stvari. Npr. pauziranje (to napokon ima i Explorer), ograničenje brzine, queue mod, side-by-side pogled, keyboard šortkate itd.

15 godina
offline
Re: File Manager iz Windowsa 3.0 dostupan i u Wind
Mirko935 kaže...
Čitatelj kaže...

Da, al ga danas ne mozes koristiti, dok Totalku mozes:

https://en.wikipedia.org/wiki/Total_Commander

Ja čim imam za iskopirati ili premjestiti više od (karikiram) 10 fajlova i/ili par gigabajta palim Total Commander A prije Windowsa 10 koji napokon ima koliko-toliko sposoban File Explorer je to bilo skoro svakodnevno.

Kad već spominješ TC... Ja sam u TC ogrezao do te mjere da ga pokrećem s OS-om (čak i po nekoliko kopija) i gasim prije nego gasim kante. Da mi makneš TC s kompa unazadio bi mi produktivnost i "informatiku" u razinu C64 ili Spectruma 48k. Smatram da je glavni nedostatak bilo kojeg desktop operativnog sustava na bilo kojoj platformi u odnosu na MS Windowse to što nema TC. Bez zafrkancije . Ono, čista droga. Nedostatak TC-a na pojedinim operativnim sustavima je meni praktički jedini razlog što se dublje u životu nisam bavio ičim osim Windowsa (ako izuzmemo assembler na Amigi prije oko 100 i kusur godina). Duboko u sebi šovinistički dijelim korisnike Windowsa na one koji koriste TC (dakle oni koji znaju s tipkovnicom, koji koriste obje ruke kad koriste tipkovnicu i miš, koji su brzi u interakciji s kantama, koji koriste komandnu liniju) i one koji primarno koriste (File)Explorer/Manager (obično dijametralno suprotnih karakteristika od ovih što ga koriste).  Eto tako je dobar TC.

Deckard
16 godina
offline
Re: File Manager iz Windowsa 3.0 dostupan i u Wind
Nakon mog NC u plavoj boji imao sam teskoca naci verziju koj bi mi radila u Win 7
Sad imam Win 10, ne volim Start i Explorer (bolji mi po tom pitanju bio Win XP) pa sam nesto na brzinu nasao Q-Dir
Imam problema s ocima pa sam si mogao prilagoditi sucenje (personalizirati bojom) pa OK mi je zasad.
Ali Norton Commander je uvijek bio FIle Manager.Steta sto nemam strpljenja konfigurirati ako uopce ima za Win 10, rado bi i njega koristio.

Nemam ja nista protiv danasnjeg izgleda ali jako je zamorno
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: File Manager iz Windowsa 3.0 dostupan i u Wind
deckard kaže...
Mirko935 kaže...
Čitatelj kaže...

Da, al ga danas ne mozes koristiti, dok Totalku mozes:

https://en.wikipedia.org/wiki/Total_Commander

Ja čim imam za iskopirati ili premjestiti više od (karikiram) 10 fajlova i/ili par gigabajta palim Total Commander A prije Windowsa 10 koji napokon ima koliko-toliko sposoban File Explorer je to bilo skoro svakodnevno.

Kad već spominješ TC... Ja sam u TC ogrezao do te mjere da ga pokrećem s OS-om (čak i po nekoliko kopija) i gasim prije nego gasim kante. Da mi makneš TC s kompa unazadio bi mi produktivnost i "informatiku" u razinu C64 ili Spectruma 48k. Smatram da je glavni nedostatak bilo kojeg desktop operativnog sustava na bilo kojoj platformi u odnosu na MS Windowse to što nema TC. Bez zafrkancije . Ono, čista droga. Nedostatak TC-a na pojedinim operativnim sustavima je meni praktički jedini razlog što se dublje u životu nisam bavio ičim osim Windowsa (ako izuzmemo assembler na Amigi prije oko 100 i kusur godina). Duboko u sebi šovinistički dijelim korisnike Windowsa na one koji koriste TC (dakle oni koji znaju s tipkovnicom, koji koriste obje ruke kad koriste tipkovnicu i miš, koji su brzi u interakciji s kantama, koji koriste komandnu liniju) i one koji primarno koriste (File)Explorer/Manager (obično dijametralno suprotnih karakteristika od ovih što ga koriste).  Eto tako je dobar TC.

 Sarma je bolja !        :)

14 godina
neaktivan
offline
Re: File Manager iz Windowsa 3.0 dostupan i u Wind
deckard kaže...

Kad već spominješ TC... Ja sam u TC ogrezao do te mjere da ga pokrećem s OS-om (čak i po nekoliko kopija) i gasim prije nego gasim kante. Da mi makneš TC s kompa unazadio bi mi produktivnost i "informatiku" u razinu C64 ili Spectruma 48k. Smatram da je glavni nedostatak bilo kojeg desktop operativnog sustava na bilo kojoj platformi u odnosu na MS Windowse to što nema TC. Bez zafrkancije . Ono, čista droga. Nedostatak TC-a na pojedinim operativnim sustavima je meni praktički jedini razlog što se dublje u životu nisam bavio ičim osim Windowsa (ako izuzmemo assembler na Amigi prije oko 100 i kusur godina). Duboko u sebi šovinistički dijelim korisnike Windowsa na one koji koriste TC (dakle oni koji znaju s tipkovnicom, koji koriste obje ruke kad koriste tipkovnicu i miš, koji su brzi u interakciji s kantama, koji koriste komandnu liniju) i one koji primarno koriste (File)Explorer/Manager (obično dijametralno suprotnih karakteristika od ovih što ga koriste).  Eto tako je dobar TC.

A u kojoj sam onda ja kategoriji ako ne koristim TC za svako otvaranje fajla ili copy/paste, ali ipak je među prva 4 programa koji instaliram na komp?

14 godina
offline
File Manager iz Windowsa 3.0 dostupan i u Windowsi

Za Linux: Double Commander, MC (Midnight Commander) +  još nekoliko različith verzija

 

Za WIn također se može koristiti Double Commander (besplatan je i ima skoro sve opcije kao i TC... rekoh skoro).

 

Za Apple također Double Commander plus još nekoliko (doduše davno sam isprobavao dok sam još radio na Appleu).

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
File Manager iz Windowsa 3.0 dostupan i u Windowsi

Pa TC je idalan za rad sa datotekama, mrezom, arhivama, pretrazivanje,

arhiviranje, preimenovanje mnogo datoteka, u svemu je kralj.

 

Moram se pohvaliti da je to jedan od prvih programa koji sam kupio jos tamo negdje 98-99.,

morao bi pronaci racun - ali znam da sam ga tad platio 450 Silinga, dakle nekih 225kn, odnosno oko 30€,

dok je danas 45€ - a licenca i dalje vrijedi - i u slucaju da zbog nadogradnje ne radi - posaljes mail i obnovi

ju za novu verziju bez doplate.

 

Od kupljenih jos imam i WinRAR (makar koristim sve manje, jer mi je 7-zip bolja alternativa u vecini slucajeva),

te najbolji Email klijent - The Bat.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: File Manager iz Windowsa 3.0 dostupan i u Wind
Mirko935 kaže...

A u kojoj sam onda ja kategoriji ako ne koristim TC za svako otvaranje fajla ili copy/paste, ali ipak je među prva 4 programa koji instaliram na komp?

Pa ako TC pretežito koristiš objeručke s minimalno korištenja miša onda si definitivno u prvoj (posebno vrijedi za funkcije koje se pozivaju preko funkcijskih tipaka da se koriste kako i priliči, preko tipkovnice). Ideš u prvu kategoriju čak i ako ti se omakne koji put da koristiš miš za drag and drop fileova ali pod uvjetom da imaš ugašenu traku s function key buttonsima  . Jer pravi freakovi moraju znati što koji function key radi  .

Deckard
15 godina
offline
Re: File Manager iz Windowsa 3.0 dostupan i u Wind
Jebodiah kaže...
Nakon mog NC u plavoj boji imao sam teskoca naci verziju koj bi mi radila u Win 7
Sad imam Win 10, ne volim Start i Explorer (bolji mi po tom pitanju bio Win XP) pa sam nesto na brzinu nasao Q-Dir
Imam problema s ocima pa sam si mogao prilagoditi sucenje (personalizirati bojom) pa OK mi je zasad.
Ali Norton Commander je uvijek bio FIle Manager.Steta sto nemam strpljenja konfigurirati ako uopce ima za Win 10, rado bi i njega koristio.

Nemam ja nista protiv danasnjeg izgleda ali jako je zamorno

 

WinNc, a tabbed file manager like Norton Commander

15 godina
offline
Re: File Manager iz Windowsa 3.0 dostupan i u Wind
Grognard kaže...

 Directory Opus rulez! ;-)

 

(MultiCommander ako ces besplatno)

16 godina
offline
Re: File Manager iz Windowsa 3.0 dostupan i u Wind
Grognard kaže...
Jebodiah kaže...
................

 

WinNc, a tabbed file manager like Norton Commander

 JEst ......

Njega sam koristio tokom win 7 i imao nesto bugova ne znam sto je bilo. malo me zivcirao smetnjama sto livec.

Dobro da si napomenuo to.

Bas cu sad vidjeti kako ide.

12 godina
offline
Re: File Manager iz Windowsa 3.0 dostupan i u Wind
Mary Sue kaže...

Rekla bih da je poenta u izvornome programskom kodu.

 nesto kao fetiširanje starih Amiga, Spektruma i Komodoraca? :D

ne bih bas rekao :D

 

a sa edukativne strane, takodjer nista sto bi me zanimalo pogledati a jos manje korisnoga moze donjeti :)

sto ne izdaju source code windowsa 95, 98, ME... NT/2000??

 

 

 

 

 

s druge strane TC i samo TC :D krusaderi i sunfloweri niti izbliza ne mogu konkurirati takvome remekdjelu :D

14 godina
neaktivan
offline
Re: File Manager iz Windowsa 3.0 dostupan i u Wind
deckard kaže...
Mirko935 kaže...

A u kojoj sam onda ja kategoriji ako ne koristim TC za svako otvaranje fajla ili copy/paste, ali ipak je među prva 4 programa koji instaliram na komp?

Pa ako TC pretežito koristiš objeručke s minimalno korištenja miša onda si definitivno u prvoj (posebno vrijedi za funkcije koje se pozivaju preko funkcijskih tipaka da se koriste kako i priliči, preko tipkovnice). Ideš u prvu kategoriju čak i ako ti se omakne koji put da koristiš miš za drag and drop fileova ali pod uvjetom da imaš ugašenu traku s function key buttonsima  . Jer pravi freakovi moraju znati što koji function key radi  .

Kad otvorim TC, isto kao i kad otvorim cmd, ulazim u HC mod i samo je tastatura aktivna

A miš? To je ono što se tera po stolu? Pravi freakovi koriste trackball, molit ću lijepo

 

8 godina
offline
Re: File Manager iz Windowsa 3.0 dostupan i u Wind
Zabrijali ste
 
4 0 hvala 1
7 godina
neaktivan
offline
File Manager iz Windowsa 3.0 dostupan i u Windowsi

naravno da cu preuzeti zastarjeli program jer je "retro" danas iapk "in"

Netko radi što zna a netko zna šta radi.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: File Manager iz Windowsa 3.0 dostupan i u Wind
Cmd.exe
Cd/
Dir
...




:-)
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
File Manager iz Windowsa 3.0 dostupan i u Windowsi

Dostupan i u Windowsu 10 ili dostupa i za Windows 10... velike su to razlike.

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
File Manager iz Windowsa 3.0 dostupan i u Windowsi

Toliko nahvaliste TC da sam ga skoro ponovo instalirao.

 

Ali dovoljna mi je bila i posjeta web stranici Total Commandera http://www.ghisler.com/

 

Prekrasna starinska web stranica, pregledna, brza, bez budalaština.

I dolje hit counter star 22 godine.

 

Savršeno.

 

Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
online
Re: File Manager iz Windowsa 3.0 dostupan i u Wind
uuY kaže...

Toliko nahvaliste TC da sam ga skoro ponovo instalirao ...

 

TC se ne instalira nego se kopira složeni direktorij sa svim settingsima i plug-inovima :))

 

Meni je također nezamjenjiv alat već 20-tak godina.

 

8 godina
offline
Re: File Manager iz Windowsa 3.0 dostupan i u Wind
Kad već spominjete programe iz pleistocena, podsjetio bih na PC tools koji je bio prije NC-a i njegovih klonova. Meni je on bio zakon u mračno doba DOS-a 3.x.
Life is jazz. Play it cool.
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: File Manager iz Windowsa 3.0 dostupan i u Wind
Macumba kaže...
..PC tools koji je bio prije NC-a i njegovih klonova. ..

 -ne. Tools/utils je stariji norton, dok dio tog paketa nc izlazi iste godine kad i pctools (koj je btw smeće-bugovit), ostalo su klonovi pod dosom.. klasičnih *nix alata, tj novella.. kao što je i npr laplink koji je postao sinonim za transfer mreže-lpt-..

-prvi su ipak xtree, flist/list.. pathminder i sl, dok NC uvodi dva panela kao standardno.. i zato su sve ostalo klonovi NCa, ne obrnuto. :)

 

-nešto kao prvi može biti dir-ed.. (Stallman..) iz '74. ali je za njegovo korištenje potrebno skriptiranje..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.4.2018 1:52 (ihush).
6 godina
protjeran
offline
File Manager iz Windowsa 3.0 dostupan i u Windowsi
Brajanov život
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice