U Francuskoj će preglasna vozila početi automatski

poruka: 17
|
čitano: 5.031
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "U Francuskoj će preglasna vozila početi automatski".
16 godina
odjavljen
offline
U Francuskoj će preglasna vozila početi automatski

Pozdravljam inicijativu

Freak Show Inc.
 
27 0 hvala 0
15 godina
offline
U Francuskoj će preglasna vozila početi automatski

Hm, ovime se nastoji smanjiti razina buke, a istodobno se uvodi obveza proizvodnje dodatne buke električnim i hibridnim vozilima kod manjih brzina... baš zanimljivo.

KaeR
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.9.2019 17:44 (KaeR).
Moj PC  
4 18 hvala 0
Re: U Francuskoj će preglasna vozila početi automa
Ovo mi se jako sviđa. Već mi na jetru idu oni 'bajkeri' na debilskim Harley-ima koji voze 50 km/h kroz uske ulice grada, a glasniji su od mlaznog aviona. To, i oni koji voze Golf 'duje' pa se utrkuju pored parka gdje se djeca igraju.
Da bar to dođe kod nas.
Moj PC  
21 1 hvala 1
15 godina
offline
U Francuskoj će preglasna vozila početi automatski

Nije valjda da nema više razvlačenja benzinca u drugoj brzini sa glazbom do daske i otvorenim prozorom dok prolaziš pored skupine cura koje čekaju bus/tramvaj..  

Give a man a fish; you have fed him for today. Teach a man how to fish; and you have fed him for a lifetime
Moj PC  
14 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: U Francuskoj će preglasna vozila početi automa
Ali taj Harley je prošao homologaciju...
Onak, kupiš motor i dobiješ kaznu jel je pre glasan 🤦🏻‍♂️
15 godina
offline
U Francuskoj će preglasna vozila početi automatski

Ja vidim puno veći problem u konstantnoj izloženosti nekoj recimo "umjerenoj" buci, nego u povremenim pojavama "neprilagođenih".

A kad kroz neko vrijeme ove mjere suzbiju te "neprilagođene", prag za kažnjavanje samo će se snižavati, pa baš me zanima koliko... 

KaeR
Moj PC  
1 2 hvala 0
15 godina
offline
U Francuskoj će preglasna vozila početi automatski

francuzi, osim pameti, nemaju (posebno u doba odmora/spavanja):

 

- kupimo stare vešmašine, stare bojlere, stare akmulatore ...

- krumpira, luka, jabukeeeee...

- oko ponoći pred susjednom kućom iz otvorenog auta, do daske: "samo tebe sam volela, a ti si me ostavio, proklet biooooo ..."

- nesnosno cviljenje (kao da istodobno u mukama umire 996 mačaka) tramvajskih kotača u zavojima (posebno na horvaćanskoj) i autobusnih kočnica

- suludo isprobavanje sirena za uzbunu bar jednom mjesečno

- vesele dječake iz hitne i "sanitetskog prijevoza" koji pale sirene kad im se žuri iz smjene doma

- itd. 

 

motori i auti su najmanji problem. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
15 4 hvala 0
6 godina
offline
Re: U Francuskoj će preglasna vozila početi automa
Uskoro se uvode detektori za vjetrove....tko ispusti staklenički plinove(prdne)...ide kazna
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
2 5 hvala 0
7 godina
offline
Re: U Francuskoj će preglasna vozila početi automa
HCMAA kaže...
Uskoro se uvode detektori za vjetrove....tko ispusti staklenički plinove(prdne)...ide kazna

 treba ovim sportašima i dizačima tegova nabiti poreze jer previše dišu i jedu... zagađuju nemilice iz čiste obijesti dok mi normalni provodimo miran sjedilački život za dobrobit klime na planetu i svega ostalog...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.9.2019 20:39 (Louis Pluto).
4 godine
protjeran
offline
Re: U Francuskoj će preglasna vozila početi automa
Ovo bi i kod nas trebalo uvesti. Pijana i drogirana mularija maltretira sve oko sebe, u starim golfovima prde svojim proširenim auspusima i turiraju u mjestu a uz to odvrnu srpsku primitivnu muziku do daske. Misle da su face ali su zapravo toliko jadni da su smiješni. Od mene su već dobili, ali neće biti mira dok takve manijake ne opali policija po džepu. Sve ih je više jer neimaština i neobrazovanost te totalna nebriga sustava i roditelja čine svoje.
 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: U Francuskoj će preglasna vozila početi automa
Kokobil50 kaže...
Ovo bi i kod nas trebalo uvesti. Pijana i drogirana mularija maltretira sve oko sebe, u starim golfovima prde svojim proširenim auspusima i turiraju u mjestu a uz to odvrnu srpsku primitivnu muziku do daske. Misle da su face ali su zapravo toliko jadni da su smiješni. Od mene su već dobili, ali neće biti mira dok takve manijake ne opali policija po džepu. Sve ih je više jer neimaština i neobrazovanost te totalna nebriga sustava i roditelja čine svoje.

 Gdje ti to zivis?

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
8 godina
offline
U Francuskoj će preglasna vozila početi automatski

Ovo je ok....

 

Ne pada mi na pamet niti jedan serijski auto, bez obzira na snagu, koji bi u uvjetima normalne voznje (dakle, po ogranicenju brzine i u skladu sa zdravim razumom) ispustao toliko glasan zvuk, bilo svog motora, bilo samog ispusnog sistema.

 

A stalo bi se na kraj svim raznim konzervama, loncima i poklopcima koje pojedinci stavljaju na svoje auspuhe (motor ili auto - svejedno), kako bi svog supermocnog 75ks ljubimca magicnim komadom cijevi pretvorili u punokrvnu sportsku jurilicu s pripadajucim zvukom.....

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
11 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: U Francuskoj će preglasna vozila početi automa
Odlicna stvar...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
U Francuskoj će preglasna vozila početi automatski

Podržavam inicijativu, ali sam skeptičan po pitanju implementacije rješenja. Zvuk nižih frekvencija se lako reflektira i teško je odrediti točan smjer, a do mikrofona dolazi suma zvuka iz izvora i refleksija okolnih izvora. Također, guma u doticaju s oštećenjima na kolniku uzrokuje povećanje buke, što diže ukupnu količinu buke (a za što vlasnik vozila nije kriv), tako da mislim da ovakav sustav ne može biti vjerodostojan dokaz za kažnjavanje, već bi trebao služiti za targetiranje vozila za izvanredni tehnički, gdje bi se buka mjerila u kontroliranim uvjetima, a osim kazne, povukla bi za sobom i oduzimanje prometne dozvole dok se kvar ne riješi.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: U Francuskoj će preglasna vozila početi automa

Pa nije samo stvar auta već i načina vožnje. Ako ti stisneš motor koliko ide u niskoj brzini to nije normalna vožnja, a i u kontroliranim uvjetima i sa serijskim automobilom bi mogao probiti granice?

Uostalom, vjerojatno su se toga dosjetili na prvom sastanku kao što si se i ti odmah dosjetio mogućih problema i razradili su rješenja.

9 godina
offline
U Francuskoj će preglasna vozila početi automatski

Nekako sam mišljenja da informacije u članku nisu potpune. Ako moj motor ima serijski auspuh, koji je prošao nekakvu homologaciju, onda me šalji na izvanredni tehnički ako nešto sumnjaš. Mislim da nema osnove da se kazna automatski prikelji. A ne sjećam se baš da ima negdje propis da ne smiješ vrtiti preko xyk okretaja... postoje ograničenja brzine, al za buku nisam ziher.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: U Francuskoj će preglasna vozila početi automa
miki_the_pirat kaže...

Nekako sam mišljenja da informacije u članku nisu potpune. Ako moj motor ima serijski auspuh, koji je prošao nekakvu homologaciju, onda me šalji na izvanredni tehnički ako nešto sumnjaš. Mislim da nema osnove da se kazna automatski prikelji. A ne sjećam se baš da ima negdje propis da ne smiješ vrtiti preko xyk okretaja... postoje ograničenja brzine, al za buku nisam ziher.

 

 Nije članak nepotpun, nego ga nisi dobro pročitao.

 

 bit će aktivirano čim to dopuste francuski zakoni

 

Lokalne vlasti ovim žele spriječiti "divljanje" na cestama, isprobavanje mogućnosti moćnih automobila i motocikala, ali i zagađenje bukom koje ometa miran život stanovnika.

 

Dakle bit će doneseni zakoni koji će sve regulirati. I dalje neće biti zabranjeno turiranje dok je buka ispod određene granice, tako da se glupost neće kažnjavati sama po sebi, nego tek kada ima loš učinak na ostale ljude.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice