Google će investirati u razvoj genske terapije pov

poruka: 12
|
čitano: 3.095
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Google će investirati u razvoj genske terapije pov".
15 godina
offline
Google će investirati u razvoj genske terapije pov

Najskuplji radnik je onaj sto je bolestan. Svaka cast Guglu. 

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Google će investirati u razvoj genske terapije pov

Ukratko - zele genetskom terapijom omoguciti ljudima da nastave lose zivjeti i jos gore se hraniti, a imati smanjene posljedice po zdravlje. Jer je educirati se i postivati svoje tijelo tako prokleto tesko.

 

Izuzetna tehnologija puna potencijala, ali IMHO u ovom slucaju usmjerena na krivu stranu. Radije bi zelio da se fokusiraju na korekcije onih genetskih bolesti/predispozicija koje se ne mogu rijesiti na drugi nacin.

Moj PC  
5 2 hvala 0
14 godina
offline
Re: Google će investirati u razvoj genske terapije
Imam viška kolesterola, ako nekome fali, neka se javi. Isto vrijedi i za kile.
 
3 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Google će investirati u razvoj genske terapije pov

čim pročitam genetska bolest odmah znam da se radi o glupostima ili pranju/izvlačenju novaca. Od bolesti kojima se pripisuje genetika, možda je 0.1% zbilja genetski uzrokovano.

Genetska teorija već 25 godina prodaje maglu i još ništa nije postigla. Sve navedene, a i ostale, bolesti se mogu izliječiti pravilnim načinom života i prehranom.

 

Tako da ovo ostaje za mazohiste koji namjerno truju svoje tijelo i onda se mazohistički pokušavaju izliječiti rezanjem dijelova tijela ili nekim ubrizgavanjem "terapija".

Moglo bi se reći da je medicinski kult najveći ispirač mozga na zemlji. Jedino što valja u medicinskom kultu je hitna pomoć koja će te zakrpati ako te pregazi auto, ostalo je uglavnom laž.

Treba imati dobru propagandu da bi prodao ovakve stvari ljudima.

 
0 8 hvala 0
11 godina
offline
Re: Google će investirati u razvoj genske terapije
kerum kaže...

Ukratko - zele genetskom terapijom omoguciti ljudima da nastave lose zivjeti i jos gore se hraniti, a imati smanjene posljedice po zdravlje. Jer je educirati se i postivati svoje tijelo tako prokleto tesko.

 

Izuzetna tehnologija puna potencijala, ali IMHO u ovom slucaju usmjerena na krivu stranu. Radije bi zelio da se fokusiraju na korekcije onih genetskih bolesti/predispozicija koje se ne mogu rijesiti na drugi nacin.

 nije baš tako: https://www.zdravobudi.hr/clanak/448/obiteljska-hiperkolesterolemija-vaznost-rane-dijagnoze-i-lijecenja

8 godina
offline
Re: Google će investirati u razvoj genske terapije
bmg kaže...

čim pročitam genetska bolest odmah znam da se radi o glupostima ili pranju/izvlačenju novaca. Od bolesti kojima se pripisuje genetika, možda je 0.1% zbilja genetski uzrokovano.

Genetska teorija već 25 godina prodaje maglu i još ništa nije postigla. Sve navedene, a i ostale, bolesti se mogu izliječiti pravilnim načinom života i prehranom.

 

 

 Ne bih išao s ovakvim tonom, ali činjenično si u pravu. Dijabetes i srčane bolesti nisu produkt loših gena (blaga predispozicija, da) već loše prehrane i načina života. Ne treba zbog toga kriviti pojedinca koji na tome želi zaraditi ili čak generalno pomoći takvim ljujdima. Ako su toliko glupi da se svjesno truju - pa treba im onda uzeti i pare, oguliti ih do koske. Kroz ovakva istraživanja se skupljaju znanja koja će negdje sigurno biti iskorištena, što više znanja to generalno bolje.

Ja rekoh
5 godina
protjeran
offline
Re: Google će investirati u razvoj genske terapije
Feudalac kaže...
bmg kaže...

čim pročitam genetska bolest odmah znam da se radi o glupostima ili pranju/izvlačenju novaca. Od bolesti kojima se pripisuje genetika, možda je 0.1% zbilja genetski uzrokovano.

Genetska teorija već 25 godina prodaje maglu i još ništa nije postigla. Sve navedene, a i ostale, bolesti se mogu izliječiti pravilnim načinom života i prehranom.

 

 

 Ne bih išao s ovakvim tonom, ali činjenično si u pravu. Dijabetes i srčane bolesti nisu produkt loših gena (blaga predispozicija, da) već loše prehrane i načina života. Ne treba zbog toga kriviti pojedinca koji na tome želi zaraditi ili čak generalno pomoći takvim ljujdima. Ako su toliko glupi da se svjesno truju - pa treba im onda uzeti i pare, oguliti ih do koske. Kroz ovakva istraživanja se skupljaju znanja koja će negdje sigurno biti iskorištena, što više znanja to generalno bolje.

 

Djelomično se slažem da glupe članove medicinskog kulta treba oderati, ipak je to kult kao i scijentologija. Neki se smiju scijentologiji, ja se smijem medicinskom kultu. I sam sam bio član, pa znam kakav je. Nakon izlaska iz tog kulta zdravlje mi se popravilo daleko više u 2 godine nego u 20 godina u medicinskom kultu. No ove stvari koje sam napisao su dokazane od strane najvećih liječnika koji su razotkrili medicinski kult. Nisam ja to bezveze pisao, već se radi o neifnormiranosti članova kulta kojima je to nepoznato. Prodavanje magle im ide itekako dobro. Kako bi inače uspjeli, među ostalim, godišnje ubiti ~ 300 tisuća ljudi u SAD-u i da im članovi kulta i dalje vjeruju.

12 godina
offline
Re: Google će investirati u razvoj genske terapije
telefon 2 kaže...
kerum kaže...

Ukratko - zele genetskom terapijom omoguciti ljudima da nastave lose zivjeti i jos gore se hraniti, a imati smanjene posljedice po zdravlje. Jer je educirati se i postivati svoje tijelo tako prokleto tesko.

 

Izuzetna tehnologija puna potencijala, ali IMHO u ovom slucaju usmjerena na krivu stranu. Radije bi zelio da se fokusiraju na korekcije onih genetskih bolesti/predispozicija koje se ne mogu rijesiti na drugi nacin.

 nije baš tako: https://www.zdravobudi.hr/clanak/448/obiteljska-hiperkolesterolemija-vaznost-rane-dijagnoze-i-lijecenja

Ako sam dobro razumio clanak, doticna bolest je rijetka, genetski naslijedna te ne ovisi o nacinu zivota pojedinca. Ako je tako, definitivno ima smisla pomocu CRISPR ciljano traziti trajno rjesenje za nesretnike pogodene njome. Samo je pitanje koliko je isplativo u kapitalistockom drustvu ulagati na edge case bolest, a cini se da je veci problem u ispravnoj i pravovremenoj dijagnozi. Ukoliko sam pogresno razumio clanak te je obiteljska hiperkolesterolemija samo genetska predispozicija, a los nacin zivota aktivira sve potencijalne opasnosti koje nosi, prevencija je puno bolji izbor.

8 godina
offline
Re: Google će investirati u razvoj genske terapije
Feudalac kaže...
bmg kaže...

čim pročitam genetska bolest odmah znam da se radi o glupostima ili pranju/izvlačenju novaca. Od bolesti kojima se pripisuje genetika, možda je 0.1% zbilja genetski uzrokovano.

Genetska teorija već 25 godina prodaje maglu i još ništa nije postigla. Sve navedene, a i ostale, bolesti se mogu izliječiti pravilnim načinom života i prehranom.

 Ne bih išao s ovakvim tonom, ali činjenično si u pravu. Dijabetes i srčane bolesti nisu produkt loših gena (blaga predispozicija, da) već loše prehrane i načina života. 

 Natječete se u "glup i gluplji"? 

Znači, dijete koje se rodi sa dijabetesom ili srčanom manom je imalo loše prehrambene navike i loš način života u uterusu?

 

Dijabetes tip 1 je cca 10% dijabetesa, genetička predispozicija je dokazana (uostalom u oba tipa) i ugl. se možeš fućkati sa zdravim životom kao preventivom/lijekom (inzulin je jedini ...lijek); odnosno:

ako si "dobitnik", dijabetes će ti se pojaviti do puberteta, a ako se baš jako paziš (i "sporo stariš"), najvjerojatnije bar do 30-te. Neizbježno.

 

O srčanim bolestima tek ne bih.

 

Dajte malo pazite na izričaj, čovjek treba jako, jako "zažmiriti" da proguta ono malo mudrosti što ste htjeli podijeliti.

 

Kerum je gore jasnije napisao - mijenjanje gena itd nije i ne može biti supstitut za nezdrav (glup) način života (uključujući naravno loše prehrambene navike).

 

Druga je pak krajnost ovo - genima pripisivati sve i svašta, i to još apsolutno.

Mogao bih još štošta napisati, ali bih zabrazdio u eugeniku, što ne bi bilo mudro u našem živozidaški laičkom kontekstu.

8 godina
offline
Re: Google će investirati u razvoj genske terapije
Zechina kaže...
Feudalac kaže...

 Ne bih išao s ovakvim tonom, ali činjenično si u pravu. Dijabetes i srčane bolesti nisu produkt loših gena (blaga predispozicija, da) već loše prehrane i načina života. 

 Natječete se u "glup i gluplji"? 

Znači, dijete koje se rodi sa dijabetesom ili srčanom manom je imalo loše prehrambene navike i loš način života u uterusu?

 

Dijabetes tip 1 je cca 10% dijabetesa, genetička predispozicija je dokazana (uostalom u oba tipa) i ugl. se možeš fućkati sa zdravim životom kao preventivom/lijekom (inzulin je jedini ...lijek); odnosno:

ako si "dobitnik", dijabetes će ti se pojaviti do puberteta, a ako se baš jako paziš (i "sporo stariš"), najvjerojatnije bar do 30-te. Neizbježno.

 

O srčanim bolestima tek ne bih.

 

Dajte malo pazite na izričaj,

 Zeko, ponekad si brzoplet. Ako na forumu očekuješ članak od 5000 riječi s popisom citata, literature, bilješkama i ostalom, moram te razočarati - ovo je ipak Bug. Kontekst rasprave je genska terapija za najčešći uzročnik smrti danas, a to rijetke srčane mane i dijabetes tipa I nisu. Dvojka je bolest modernog doba, toliko da već djeca od par godina starosti dobiju dijagnozu što samo prije trideset godina nije uopće bilo moguće. Preporučam pročitati Fat chance, iz ruku liječnika, endokrinologa.

Ja rekoh
8 godina
offline
Re: Google će investirati u razvoj genske terapije
Feudalac kaže...

  Kontekst rasprave je genska terapija za najčešći uzročnik smrti danas, a to rijetke srčane mane i dijabetes tipa I nisu

 

Sve 5, znam da nisi mulac, ali

1) "krvožilne bolesti" ili kako li se to već zove (povišeni tlak, kolesterol itd) + dijabetes JESU najraširenije bolesti (^ pandemija);

2) Genetička predispozicija je ovdje ozbiljan (naravno ne i jedini) faktor.

 

Veći je problem što je ovo ulazak na mala vrata za poboljšavanje gena ukupno (> Gattaca, Vrli novi svijet itd), a o tome su se već izjasnili ne samo pokojni Hawking već i Ray KurzweilGoogle's Director of Engineering, koji je ujedno i spiritus movens čitavog Google projekta.

 

Ne bi to bio etički problem da je riječ o "normalnoj distribuciji" već... u praksi, to zazivaju oni koji bi inače upotrijebili drugi kraj iste "race supremacy" poluge - prisilnu eutanaziju "inferiornih". Npr "extremely stable genius" koji tvrdi da ima najveći IQ uopće...

8 godina
offline
Re: Google će investirati u razvoj genske terapije
Zechina kaže...

 

Sve 5, znam da nisi mulac, ali

1) "krvožilne bolesti" ili kako li se to već zove (povišeni tlak, kolesterol itd) + dijabetes JESU najraširenije bolesti (^ pandemija);

2) Genetička predispozicija je ovdje ozbiljan (naravno ne i jedini) faktor.

 

Veći je problem što je ovo ulazak na mala vrata za poboljšavanje gena ukupno (> Gattaca, Vrli novi svijet itd), a o tome su se već izjasnili ne samo pokojni Hawking već i Ray KurzweilGoogle's Director of Engineering, koji je ujedno i spiritus movens čitavog Google projekta.

 

Ne bi to bio etički problem da je riječ o "normalnoj distribuciji" već... u praksi, to zazivaju oni koji bi inače upotrijebili drugi kraj iste "race supremacy" poluge - prisilnu eutanaziju "inferiornih". Npr "extremely stable genius" koji tvrdi da ima najveći IQ uopće...

 1 i 2 - Genetska predispozicija je s nama oduvijek, za pretpostaviti je. Pa ipak, epidemija je nastupila prije par sekundi kad se gleda iz perspektive naše evolucije. To nas vodi prema utemeljenoj tezi da je uzrok u okolišu a ne u nama i našim genima. 

 

Kaj se tiče prekrajanja gena, tehnologija je već s nama. Duh je pušten iz boce i vrlo je važno u najkraćem mogućem roku usavršiti tehnologiju kako bi se mogli boriti protiv malicioznih upotreba kojih će sigurno biti. Zamisli samo vojne stratege i potencijal koji to ima... Ja ne bih išao prema eutanaziji, posve suprotno - ako imamo jeftinu tehnologiju kojom možemo od svakog ološa napraviti genijalnog i poštovanog člana zajednice, to će svi željeti primijeniti na sebi, čak i ako je ilegalno. Dolaze fantastična vremena.

Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.6.2019 23:20 (Feudalac).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice