Google će kod mobilnog pretraživanja preferirati b

poruka: 9
|
čitano: 3.912
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Google će kod mobilnog pretraživanja preferirati b".
8 godina
offline
Google će kod mobilnog pretraživanja preferirati b

Hm, netko je pobrkao lončiće. Na mobitelu imam 70-120, a na wifiju 20 mbita, optika valjda nikad neće doći. Sirotinja po africi ionako nema fiksni vec odmah kreću s mobilnim sasvim solidne brzine

Ja rekoh
Moj PC  
0 2 hvala 0
7 godina
offline
Re: Google će kod mobilnog pretraživanja preferira

e moj Feudalac !

Kakve ima veze brzina tvog pristupa naspram brzine tj mogućnosti neke stranice da pošalje kompletan sadržaj odabranog ?

 

8 godina
offline
Re: Google će kod mobilnog pretraživanja preferira
Da, uglavnom nema. Zato mi je ovo još čudnije, kad je rezultat relevantan - onda je relevantan
Ja rekoh
16 godina
neaktivan
offline
Google će kod mobilnog pretraživanja preferirati b

Rangiranje nece ovisiti o brzini interneta nego o hrpi stvari na stranicama koje usporavaju ucitavanje. Nije isto ako ti se za isti sadrzaj stranica ucitava 3 sekunde ili 30 sekundi. Ja bi uvijek odabrao ovu od 3 sekunde i preferirao da mi google isporucuje takvu stranicu prvu.

 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Google će kod mobilnog pretraživanja preferirati b

Pomalo je poražavajuće da se ovo mora komentirati počevši s osnovnim.
Dakle, očito je riječ o intenciji da se dvije stranice uglavnom redudantnog sadržaja (prema Google bot algoritmima) sortiraju prema tome da brže dostupna ima prioritet.

Valjda je nepotrebno dalje objašnjavati zašto je to pozitivan faktor (zagušenje, baterija, dostupnost itd).

 

Potencijalni problem jest u tome da Google ima trajnu povijest (u stvari i sadašnjost, aktualnost) selekcije sadržaja "savijajući" relevantnost prema plaćenim oglašivačima.
Ako u to uključimo i aktualni trend usporavanja uređaja, opravdano sigurnošću i trajanjem baterija (btw Italija izgleda namjerava tužiti i Samsung, a ne samo Apple zbog istog), postoji bojazan da Google koristi maglu kako bi "ubrzao" servis, a sam može prilagoditi ubrzano učitavanje vlastitim Chromeom.

 
3 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Google će kod mobilnog pretraživanja preferira
Zechina kaže...

Pomalo je poražavajuće da se ovo mora komentirati počevši s osnovnim.
Dakle, očito je riječ o intenciji da se dvije stranice uglavnom redudantnog sadržaja (prema Google bot algoritmima) sortiraju prema tome da brže dostupna ima prioritet.

Valjda je nepotrebno dalje objašnjavati zašto je to pozitivan faktor (zagušenje, baterija, dostupnost itd).

 

Potencijalni problem jest u tome da Google ima trajnu povijest (u stvari i sadašnjost, aktualnost) selekcije sadržaja "savijajući" relevantnost prema plaćenim oglašivačima.
Ako u to uključimo i aktualni trend usporavanja uređaja, opravdano sigurnošću i trajanjem baterija (btw Italija izgleda namjerava tužiti i Samsung, a ne samo Apple zbog istog), postoji bojazan da Google koristi maglu kako bi "ubrzao" servis, a sam može prilagoditi ubrzano učitavanje vlastitim Chromeom.

 Definitivno si dobro uklopio "slijedi novac" u razmišljanje o razlozima za uvođenje ovakve funkcije. Osobno ne nailazim na spore stranice, obično više vremena izgubim na proširenje pojma pretrage kako bi našao relevantnu stranicu; internet je 99% redudantan tako da mislim da je više inteligencije u pretraživanju ne trivijalnih stvari puno važnije. Btw, nevjerojatno je koliko su sve stranice brže kada se isključi javascript uz bonus uklanjanja reklama.

 

Kaj se tiče Samsunga; oni ionako imaju ugrađenu mogućnost korisničkog targetiranja nivoa performansi što mi se nekad činilo kao nepotreban fičer, ali nakon ovog Appleovog debakla mislim da to čak ima i smisla - korisnik žrtvuje dio fluidnosti za dulje trajanje baterije, a ako je baterija pri kraju točno zna što može napraviti. E sad, da li se nešto događa izvan reklamiranih svojstava a vezano za status baterije, ne znam i ne bih nagađao osim što mi je za oko zapela njihova izjava: "mi ne usporavamo telefone kroz softverske nadogradnje" što ostavlja prostora da je opcija implementirana u startu, oduvijek.

Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.1.2018 12:02 (Feudalac).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Google će kod mobilnog pretraživanja preferira
Feudalac kaže...

Hm, netko je pobrkao lončiće. Na mobitelu imam 70-120, a na wifiju 20 mbita, optika valjda nikad neće doći. Sirotinja po africi ionako nema fiksni vec odmah kreću s mobilnim sasvim solidne brzine

Pod brzinom stranice se ne misli količina podataka koju je potrebno prenijeti, već optimiziranost za što brže učitavanje i rendering over the fold sadržaja (u prijevodu, da što brže dobiješ sadržaj na ekranu dok se ostatak učitava).

 

Tu je jedna od najbitnijih stvari zapravo organizacija js i css fileova - ako tvoj browser mora učitati 15 css i js fileova prije nego uopće može početi renderirati sadržaj, općenito ćeš imati očajno korisničko iskustvo. Ako si pri tom na mobitelu, unatoč tome što imaš brži net, u pravilu imaš i veću latenciju, pa takvi dodatni upiti znaju poprilično više usporiti render na mobitelu nego na desktopu.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
8 godina
offline
Re: Google će kod mobilnog pretraživanja preferira
MrBlc kaže...
Feudalac kaže...

Hm, netko je pobrkao lončiće. Na mobitelu imam 70-120, a na wifiju 20 mbita, optika valjda nikad neće doći. Sirotinja po africi ionako nema fiksni vec odmah kreću s mobilnim sasvim solidne brzine

Pod brzinom stranice se ne misli količina podataka koju je potrebno prenijeti, već optimiziranost za što brže učitavanje i rendering over the fold sadržaja (u prijevodu, da što brže dobiješ sadržaj na ekranu dok se ostatak učitava).

 

Tu je jedna od najbitnijih stvari zapravo organizacija js i css fileova - ako tvoj browser mora učitati 15 css i js fileova prije nego uopće može početi renderirati sadržaj, općenito ćeš imati očajno korisničko iskustvo. Ako si pri tom na mobitelu, unatoč tome što imaš brži net, u pravilu imaš i veću latenciju, pa takvi dodatni upiti znaju poprilično više usporiti render na mobitelu nego na desktopu.

 Shvaćam kamo to vodi, hvala na pojašnjenju. 

Ja rekoh
10 godina
neaktivan
offline
Re: Google će kod mobilnog pretraživanja preferira
https://www.ixquick.com/
ili
duckduckgo.

Odavno ne koristim google, start page mu je dostojna zamjena
 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice