Google Pay od danas dostupan u Hrvatskoj

poruka: 102
|
čitano: 31.502
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Google Pay od danas dostupan u Hrvatskoj".
14 godina
offline
Re: Google Pay od danas dostupan u Hrvatskoj
morska psina kaže...

Ovo pišem bez ikakve zlobe pogotovo jer sam jedini u obitelji koji koristi Android a ne iOS. Međutim Googleova podrška za malo hrvatsko tržište - jezik, navigacija, Play dućan... a sad i Google pay Android čini daleko vrijednijom platformom od iOS-a.

Appleova podrška za malo hrvatsko tržište - jezik, navigacija, Apple dućan. Koliko vidim sad Google u Hrvatskoj ima Google Pay i to isključivo preko PBZ-a sa Visa Inspire karticom.

 

P.S. ovo pišem bez ikakve zlobe.

16 godina
neaktivan
offline
Google Pay od danas dostupan u Hrvatskoj

Normalno radi ako prvo dodaš karticu u pbz aplikaciji, al prvo ju moraš updateat.

Only real programmers collect their own garbage.
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Google Pay od danas dostupan u Hrvatskoj

Imaju ugovor sa Amexom do kraja iduće godine, 31.prosinac 2019. E sad, Amex je bio glavni razlog zašto sam kao student napravio račun u Pbz-u. Google pay za mene nema baš nekih prednosti da bih radi toga ostao u Pbz-u 

Why so serious?
9 godina
offline
Google Pay od danas dostupan u Hrvatskoj

pitanje je dana kada ce druge banke uvesti isto

meni je vec dovoljna prednost sto ne moram misliti da li mi je zena otela karticu i traziti je okolo (ili mozemo sa istom karticom oboje u soping svatko na svoju stranu), uvijek mi je mob u depu, i sto ne moram za google music, trgovinu i ostalo koristiti neke druge racune/kartice/pinove itd.. 

jos kad ubace da mozes platiti na taj nacin na ebay, amazon i sl., onda je to to

 

po pitanju amex-a tete iz banke su mi rekle da ce najvjerojatnije ostati sve isto kao i do sada, mozda samo naziv promijene

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.8.2018 9:15 (digitall).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Google Pay od danas dostupan u Hrvatskoj

 koje su prednosti amex-a? zasto vam je toliko bitan?

 

edit: a prednosti ovog iz naslova naspram pbz way2pay je sto sada vise nece trebati svaki put otvarati aplikaciju, upisivati pin i cekati da transakcija bude spremna, vec samo upalis ekran/otkljucas mobitel

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.8.2018 9:55 (ShadoW).
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Google Pay od danas dostupan u Hrvatskoj
smeće ne radi na rootanom telefonu... piše da ne mogu plaćati zbog toga što je uređaj rootan
Moj PC  
0 2 hvala 0
9 godina
offline
Re: Google Pay od danas dostupan u Hrvatskoj
ShadoW kaže...

 koje su prednosti amex-a? zasto vam je toliko bitan?

 

edit: a prednosti ovog iz naslova naspram pbz way2pay je sto sada vise nece trebati svaki put otvarati aplikaciju, upisivati pin i cekati da transakcija bude spremna, vec samo upalis ekran/otkljucas mobitel

meni jedina prednost kupovina na rate, npr. kupis auto na 60 rata u roku 5 minuta

drugo, nekad davno je bila jedna od rijetkih opcija kojom si mogao povezati paypal i sl. racune

lllnuclearlll kaže...
smeće ne radi na rootanom telefonu... piše da ne mogu plaćati zbog toga što je uređaj rootan

logicno. sto si ocekivao?

pa mob ti je sirom otvoren za sve moguce i nemoguce vrste malverzacija

16 godina
neaktivan
offline
Google Pay od danas dostupan u Hrvatskoj

Kupio užinu, radi kako je i rečeno. Sad ću konačno imati sa sobom i sve te bonus kartice za vjernost kupaca. Dosad sam i prije pitanja vikao 'nemam', jer je blagajnicama valjda zapovjeđeno da moraju pitati.

 

Radi sigurnosti, nikakvo čudo da ne radi na rootanom uređaju, gdje aplikacije mogu izaći iz pješčanika, pogotovo sa Xposed frameworkom. Uglavnom, to je igra mačke i miša između xda-developers i Googela. Detaljnije na linku ispod

https://www.howtogeek.com/241012/safetynet-explained-why-android-pay-and-other-apps-dont-work-on-rooted-devices/

Only real programmers collect their own garbage.
 
5 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Google Pay od danas dostupan u Hrvatskoj
hrvooje kaže...

Kupio užinu, radi kako je i rečeno. Sad ću konačno imati sa sobom i sve te bonus kartice za vjernost kupaca. Dosad sam i prije pitanja vikao 'nemam', jer je blagajnicama valjda zapovjeđeno da moraju pitati.

 

Radi sigurnosti, nikakvo čudo da ne radi na rootanom uređaju, gdje aplikacije mogu izaći iz pješčanika, pogotovo sa Xposed frameworkom. Uglavnom, to je igra mačke i miša između xda-developers i Googela. Detaljnije na linku ispod

https://www.howtogeek.com/241012/safetynet-explained-why-android-pay-and-other-apps-dont-work-on-rooted-devices/

vid stvarno i to mozes unijeti.. i ja isto stalno vicem "nemam" prije nego me pitaju na blagajni, iako je imam, ali mi se neda traziti.. znaci kad uvedem npr. karticu od dm-a, platim putem gpay, on automatikom i tu karticu uvodi, tj. ne mora se posebno pokazivati i sl?

12 godina
offline
Re: Google Pay od danas dostupan u Hrvatskoj
lllnuclearlll kaže...
smeće ne radi na rootanom telefonu... piše da ne mogu plaćati zbog toga što je uređaj rootan

 Meni radi na rootanom S7e s Magiskom koji prolazi SafetyNet

13 godina
offline
Re: Google Pay od danas dostupan u Hrvatskoj
"znaci kad uvedem npr. karticu od dm-a, platim putem gpay, on automatikom i tu karticu uvodi, tj. ne mora se posebno pokazivati i sl?"

Nekako sumnjam, barem zasada. Mislim da ipak moras koristiti jednu od aplikacija za bonus kartice, pa joj pokazes pa ona skenira barcode itd. ...
9 godina
offline
Re: Google Pay od danas dostupan u Hrvatskoj
Mad Ant kaže...


Nekako sumnjam, barem zasada. Mislim da ipak moras koristiti jednu od aplikacija za bonus kartice, pa joj pokazes pa ona skenira barcode itd. ...

sad sam uveo na gpay par tih kartica i dobijem veliki barcode na ekranu kojeg oni mogu skenirati.. ne treba jos neka treca aplikacija..

do sada sam u nekim trgovinama pokazivao sliku kartice koju sam uslikao mobitelom, i to skenira sa ekrana mobitela.. znaci takoder bez neke njihove aplikacije...

13 godina
offline
Re: Google Pay od danas dostupan u Hrvatskoj
OK super, ali jos uvijek nije automatika skroz koju bi htjeli, onako prislonis, beep i sve odradi odjednom bez skena...
9 godina
offline
Google Pay od danas dostupan u Hrvatskoj

to bi bilo odlicno, kroz neko vrijeme ce vjerojatno i biti.. nadam se

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Google Pay od danas dostupan u Hrvatskoj
dabar39 kaže...
lllnuclearlll kaže...
smeće ne radi na rootanom telefonu... piše da ne mogu plaćati zbog toga što je uređaj rootan

 Meni radi na rootanom S7e s Magiskom koji prolazi SafetyNet

 Da... Baš čitam. No sumnjam da će mi se dati zafrkavati s tim. Još sam na LG G2, planiram vrlo skoro novi uređaj tako da.... izdržat ću bez Google Pay usluge još koji mjesec.

13 godina
offline
Re: Google Pay od danas dostupan u Hrvatskoj
"Još sam na LG G2"

Također 😉 Plus sto meni Gpay ne znaci puno, novcanik i mobitel imam uvijek uz sebe (ili sve ili nista kod sebe), a gro bonus kartica ima samo draga koja je prosli tjedan dobila V30 pa ako ce htjeti...
13 godina
offline
Google Pay od danas dostupan u Hrvatskoj

Jel netko upućen jel postoje neke naknade za taj Google Pay?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Google Pay od danas dostupan u Hrvatskoj
digitall kaže...

jos kad ubace da mozes platiti na taj nacin na ebay, amazon i sl., onda je to to

 Koliko vidim na netu, može se spojiti paypal na google pay

 

https://pay.google.com/about/paypal/

 

 

display name ivo kaže...

Jel netko upućen jel postoje neke naknade za taj Google Pay?

 Nisam nigdje uspio pronaći da se naplaćuje neki fee, izgleda da ne uzimaju niš, nisam čak ni na official stranici nigdje vidio da spominju fee

 

https://www.digitaltrends.com/mobile/googles-unwanted-advantage-no-transaction-fees-for-android-pay/

9 godina
offline
Google Pay od danas dostupan u Hrvatskoj

sad idem uplatit bon na hl, i nudi mi da platim putem gpay.. zanimljivo

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Google Pay od danas dostupan u Hrvatskoj
Radi li gpay ako nemam NFC? Uređaj je Xiaomi Mi A1?
 
0 1 hvala 0
9 godina
offline
Re: Google Pay od danas dostupan u Hrvatskoj

Ne radi

16 godina
offline
Re: Google Pay od danas dostupan u Hrvatskoj
DJecko23 kaže...
Radi li gpay ako nemam NFC? Uređaj je Xiaomi Mi A1?

naravno da ne radi... htio sam kupit Mi A2 Android One, i vidim nema NFC... totalno su fulali s tim...

 

Vjerojatno ću uzet Nokiu 7 Plus Android One, a baš mi se svidio Xiaomi.

14 godina
offline
Re: Google Pay od danas dostupan u Hrvatskoj
Jel Xiaomi Redmi Note 4 ima NFC ?
U postavkama nigdje ne vidim to, ja sam instalirao aplikaciju ali nisam dodao još karticu, pokušao sam pbz visa žiro račun ali nju ne prihvaća, nego samo hoće od tekućeg računa, ne znam zbog čega neće onu prvu
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Google Pay od danas dostupan u Hrvatskoj

na android 9 beta ne radi.. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Google Pay od danas dostupan u Hrvatskoj

Zašto je unos loyalti kartica toliko ograničen?

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Google Pay od danas dostupan u Hrvatskoj

1. Mislim da je u tekstu morao biti spomenut NFC. To je ipak važan detalj! (Isprike ako piše, pa sam preskočio)

2. Pitanje za znalce, ni jedan Xiaomi Redmi nema NFC, ako se ne varam?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Google Pay od danas dostupan u Hrvatskoj
CyberDemonVZ kaže...

2. Pitanje za znalce, ni jedan Xiaomi Redmi nema NFC, ako se ne varam?

 Niti jedan Redmi, samo Mi serija

 

https://www.gsmarena.com/results.php3?chkNFC=selected&sMakers=80

14 godina
offline
Google Pay od danas dostupan u Hrvatskoj

i ja tek sad skužio da mi mob nema nfc , lijepo instalirao gpay povezao karticu kad li k**** ,thx xiaomi  

Moj PC  
4 0 hvala 0
13 godina
offline
Google Pay od danas dostupan u Hrvatskoj
Zar nije m-novčanik što ima Zaba slično ovome?
Moj PC  
0 1 hvala 0
9 godina
offline
Re: Google Pay od danas dostupan u Hrvatskoj
zuper kaže...
Zar nije m-novčanik što ima Zaba slično ovome?

Ovo je brže jer ne treba otvarati aplikaciju, samo prisloniš mobitel na onaj čitač kartica i tjt. Ako je iznad 100kn onda samo treba još otisak prsa/pin/pattern bez ikakave dodatne interakcije. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.8.2018 22:15 (Avensac).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice