Googleu je globa od 5 milijardi dolara "kao plaćan

poruka: 43
|
čitano: 10.824
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Googleu je globa od 5 milijardi dolara "kao plaćan".
14 godina
offline
Googleu je globa od 5 milijardi dolara "kao plaćan

To govori da je kazna premala i da se trebala formirati u odnosu na dobit i veličinu kompanije.

 

Nadam se da će EK uspjeti spriječiti monopolističko ponašanje sa sljedećim kaznama, kao i da će konkurencija ojačati. Nema gorega u našem društvu kad postoji toliko silovita koncentracija moći.

 
15 2 hvala 0
6 godina
offline
Googleu je globa od 5 milijardi dolara "kao plaćan

Opčenite kazne (za sve isto) su uvijek bile glupost, po meni bi se sve kazne morale u postotcima naplačivat, i onda kad bi Googlu puknio kaznu od 30% godišnjega profita bi ih sigurno malo više zabolilio ko ove 4 milijardice. Isto tako bi se po meni sve kazne morale računat, i prometne i bilo kakve druge. Kod nas je istina to malo teže, jer fala bogu crne ekonomije ne fali pa ispada da su svi na socijali.

Moj PC  
7 1 hvala 0
5 godina
offline
Re: Googleu je globa od 5 milijardi dolara "kao pl
nikonja kaže...

Opčenite kazne (za sve isto) su uvijek bile glupost, po meni bi se sve kazne morale u postotcima naplačivat, i onda kad bi Googlu puknio kaznu od 30% godišnjega profita bi ih sigurno malo više zabolilio ko ove 4 milijardice. Isto tako bi se po meni sve kazne morale računat, i prometne i bilo kakve druge. Kod nas je istina to malo teže, jer fala bogu crne ekonomije ne fali pa ispada da su svi na socijali.

 Istina, generalno sve novcane kazne bi se trebale progresivno racunati, nemamo svi jednako dubok dzep..

Sto se tice Google-a, kazna koju su dobili je ~40% prošlogodišnje neto dobiti krovne kompanije Alphabet, ali vjerojatno im je i to sitan novac..

https://www.statista.com/statistics/513049/alphabet-annual-global-income/

15 godina
neaktivan
offline
Re: Googleu je globa od 5 milijardi dolara "kao pl

Trump će malo potkresat EU, već je rekao da neće dopuštati da EU silom izvlači novce iz američkih kompanija. EU je prebirokratizirana zajednica, puna uhljeba, s malo proizvodnje, koja bi živjela samo od nerada.

 

https://twitter.com/realDonaldTrump/status/1019932691339399168

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.7.2018 11:52 (Kobe24).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Googleu je globa od 5 milijardi dolara "kao pl
BarbaVeli kaže...

To govori da je kazna premala i da se trebala formirati u odnosu na dobit i veličinu kompanije.

 

Nadam se da će EK uspjeti spriječiti monopolističko ponašanje sa sljedećim kaznama, kao i da će konkurencija ojačati. Nema gorega u našem društvu kad postoji toliko silovita koncentracija moći.

 Prestani koristiti Googleove proizvode onda. Uvjeren sam da i sam pridonosiš njihovoj moći, jer koristiš nekoliko njihovih proizvoda.

16 godina
offline
Googleu je globa od 5 milijardi dolara "kao plaćan

Ih kad je Trump reka onda znas da je istina!

Computers will never take the place of books. You can't stand on a floppy disk to reach a high shelf. -- Sam Ewing
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.7.2018 11:55 (J-man).
 
2 2 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Googleu je globa od 5 milijardi dolara "kao pl
J-man kaže...

Ih kad je Trump reka onda znas da je istina!

Naravno da je istina. Zapitaj se samo je li normalno da su njemačka auta jeftinija u SAD-u nego u Njemačkoj. EU je zajednica poreza i uhljeba. Zašto Norveška i Švicarska ne žele ući u tu zajednicu, pa zato jer bi gramzljiva EU samo tražila para od njih, poreze i poreze.

 

Najbolji potez UK je bio izlazak iz EU.

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.7.2018 11:57 (Kobe24).
14 godina
offline
Re: Googleu je globa od 5 milijardi dolara "kao pl
Kobe24 kaže...

Trump će malo potkresat EU, već je rekao da neće dopuštati da EU silom izvlači novce iz američkih kompanija. EU je prebirokratizirana zajednica, puna uhljeba, s malo proizvodnje, koja bi živjela samo od nerada.

 

https://twitter.com/realDonaldTrump/status/1019932691339399168

 Kad je Trump reka onda to mora da je to!

Kobe24 kaže...
 Prestani koristiti Googleove proizvode onda. Uvjeren sam da i sam pridonosiš njihovoj moći, jer koristiš nekoliko njihovih proizvoda.

 Mater mi je prešla pješački na crveno, više ne iden u nje na ručak nediljom!

14 godina
protjeran
offline
Re: Googleu je globa od 5 milijardi dolara "kao pl
Kobe24 kaže...

Trump će malo potkresat EU

Trump je redikul s kojim se cijeli svijet sprda i imat ce srece ako odgura mandat do kraja...

12 godina
neaktivan
offline
Googleu je globa od 5 milijardi dolara "kao plaćan

nek meni bace samo milion...

Svaka akcija ima svoju reakciju.
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Googleu je globa od 5 milijardi dolara "kao plaćan

Kakve veze ima EU sa cijenama auta u Americi, po toj logici bi playstation trebao isto koštat u nas i u Njemačkoj pa je gore sigurno 15-20% jeftiniji.

Zašto su pojedini modeli jeftiniji u Americi je samo zbog toga što EU auto industrija ima cca 6% udijela u ukupnoj prodaji u Americi i normalno da se gura na jedno od največih svjetskih tržišta. U EU isto tako Američki auto proizvođači imaju mizeran udio.

Treba malo razumjet ekonomiju prije nego pljuvat po Eu i hvalit idiota Grumpa koji nema šanse da izgura mandat na ovaj način, tako da izolira američko tržište od svih drugih, jer če kako uvijek biva samo domači narod naj... kad budu morali kupovat skuplje domaće proizvode.

 

Moj PC  
2 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Googleu je globa od 5 milijardi dolara "kao pl
Neka mi neko objasni kako je 5 mld mala kazna ako im je poslije toga ostalo 3.2 mld. To je preko 60% kvartalne dobiti. Tko plaća takve parkirne kazne?

I naravno da je kazna određena proporcionalno, zar mislite da svima naplaćuju 5 mld? Tko bi to još mogao platiti?

Što se Brexita tiče, evo u Londonskom cityju euforija ko na dočeku vatrenih.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
5 0 hvala 0
10 godina
offline
Googleu je globa od 5 milijardi dolara "kao plaćan

Mislim da bi puno ljudi bilo uzrujano da više ne radi google, gmail, karte, play store itd... ako si iz EU.

Mislim da bi si google mogao tako nešto priuštiti na par dana, i da bi nebulozne odluke puno prije pale nego google.

 

Kao što je netko napisao jadna skupina parazita koji služe ničemu. Ako ne želiš koristiti, ne koristi i bok.

Najednom su svi naučeni da mailboxovi sa gigabajtima poruka ne koštaju ništa i da je to ustavno pravo

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.7.2018 15:06 (filter160).
Moj PC  
0 5 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Googleu je globa od 5 milijardi dolara "kao pl
Ti beskorisni paraziti su nam jedina zaštita od velikih korporacija.

Ako je regulacija tako loša stvar zašto Trump stalno pokušava nešto regulirati? Te porezi na uvoz ovog i onog, te subvencije ovima i onima, te prijetnje kompanijama koje imaju pogone van zemlje ili razmišljaju o preseljenju.

On je za regulaciju jednako kao i najveći socijalisti, samo što on to radi isključivo u korist bogatih.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Googleu je globa od 5 milijardi dolara "kao pl
nikonja kaže...

Opčenite kazne (za sve isto) su uvijek bile glupost, po meni bi se sve kazne morale u postotcima naplačivat, i onda kad bi Googlu puknio kaznu od 30% godišnjega profita bi ih sigurno malo više zabolilio ko ove 4 milijardice. Isto tako bi se po meni sve kazne morale računat, i prometne i bilo kakve druge. Kod nas je istina to malo teže, jer fala bogu crne ekonomije ne fali pa ispada da su svi na socijali.

 

Puno bi ljudi ostalo bez posla.

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
6 godina
offline
Re: Googleu je globa od 5 milijardi dolara "kao pl

a reci ti to sudu za prekršaje kad dobiješ kaznu za 30% plače , naravno da se uvijek lomi na najjadnijima, neće sigurno Bezos platit niti jednu kaznu za Amazon iz svog đepa, boli ga čuna, tako i ove u Guglu.

8 godina
offline
Re: Googleu je globa od 5 milijardi dolara "kao pl
Kobe24:

Obzirom da pišeš na hrvatskom, malo lokalpatriotizma ili barem poznavanje okoliša u kojem živiš bi ti dobro došlo.

Pa, za tvoju info, EU je prvo ili drugo gospodarstvo svijeta ovisno gleda li se nominalni iznos ili kupovna moć, velik je izvoznik, veći od SAD-a, a tek malo manji od Kine. Što eu proizvodi? Glupe sitnice poput strojeva i robota koji pokreću ostatak svjetske ekonomije, kemikalije bez kojih ne bi bilo ničega, automobile gdje su najveći izvoznik na svijetu, brutalno, veći od ostatka svijeta zajedno i tako redom. Al šta ja znam, idem pitati žutog lažova...
Ja rekoh
15 godina
neaktivan
offline
Re: Googleu je globa od 5 milijardi dolara "kao pl
Visak kaže...
Ti beskorisni paraziti su nam jedina zaštita od velikih korporacija.

Ako je regulacija tako loša stvar zašto Trump stalno pokušava nešto regulirati? Te porezi na uvoz ovog i onog, te subvencije ovima i onima, te prijetnje kompanijama koje imaju pogone van zemlje ili razmišljaju o preseljenju.

On je za regulaciju jednako kao i najveći socijalisti, samo što on to radi isključivo u korist bogatih.
  1. Ti beskorisni paraziti onemogućavaju slobodu tržišta.
  2. Zbog njih su nam svi proizvodi enormno skuplji, a porez na dohodak je 50%, jer sve njih treba nahraniti.
  3. Zašto google ne bi reklamirao svoje proizvode u svom OS-u, ako ti se ne sviđa ne koristi.

 

 

Trump štiti američko gospodarstvo, i ima potpuno pravo u nekoliko stvari:

  1. EU carini američke proizvode mnogo više nego Amerika europske, primjer automobili
  2. Kina je godinama krala američke i europske patente, bez da je itko ikad trepnuo, i pravila jeftine verzije proizvoda
  3. Kina godinama nije dala američkim korporacijama ulaz na svoje tržište

 

Volio bih da Google pokaže muda, i na mjesec dana ukini svoje usluge unutar EU. Vidili bi onda panike.

 

Vječna slava Trumpu, i krah europskim uhljebima. Prebirokratiziranoj EU mora doći kraj.

 

#maga

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.7.2018 17:12 (Kobe24).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Googleu je globa od 5 milijardi dolara "kao pl
nikonja kaže...
Treba malo razumjet ekonomiju prije nego pljuvat po Eu i hvalit idiota Grumpa koji nema šanse da izgura mandat na ovaj način, tako da izolira američko tržište od svih drugih, jer če kako uvijek biva samo domači narod naj... kad budu morali kupovat skuplje domaće proizvode.

 

Nema šanse da izdrži mandat je li ? Pa ti nemaš pojma što govoriš.

 

POLL: Trump's Approval Reaches All-Time High

 

Evo ti članak od prije 2 dana, Trump nikad nije imao veću potporu. Ovo je najbolji predsjednik od Reagana.

14 godina
protjeran
offline
Re: Googleu je globa od 5 milijardi dolara "kao pl
Kobe24 kaže...

 

Volio bih da Google pokaže muda, i na mjesec dana ukini svoje usluge unutar EU. Vidili bi onda panike.

 

Lol, to bi bio tezi pucanj u vlastito koljeno, par dana bi ljudima trebalo da se snadju i pocnu korostit alternative, nakon mjesec dana bi se navikli i vise iz inata nitko u europi ne bi koristio googleove proizvode. 

Ne nudi google svoje usluge iz altruizma...

15 godina
neaktivan
offline
Re: Googleu je globa od 5 milijardi dolara "kao pl
ansha kaže...

Lol, to bi bio tezi pucanj u vlastito koljeno, par dana bi ljudima trebalo da se snadju i pocnu korostit alternative, nakon mjesec dana bi se navikli i vise iz inata nitko u europi ne bi koristio googleove proizvode. 

Ne nudi google svoje usluge iz altruizma...

 Opet gluposti, Google je daleko najbolji u barem nekoliko usluga koje nudi. Ljudi bi se itekako vratili najboljim uslugama.

8 godina
offline
Re: Googleu je globa od 5 milijardi dolara "kao pl
Kobe24:

Dok se razvijala i amerika je imala 40% carine, nije priznavala patente već je otvoreno podržavala krađu itd. Čitaj. Uči.

Priča s Kinom je mazanje očiju, trgovinski deficit im je 150 milijardi, što je kikiriki u odnosu na bilo koji parametar njihove bilance. Zapravo, to se može tumačiti i na drugi način - kinez izveze robe za 500 milijardi dolara, 350 potroši na robu koju vraća natrag. Sa 150 milijardi američkih papirića ne zna što bi pa ih odtavi u sad-u zamijenivši ih za drugi papir - trezorske zapise kojima efektivno financira američku državu pa i trumpovu plaću. Za deset godina opet nema kaj kupiti pa novce ostavi još deset godina da se ameri igraju s njima... država koja konstantno više uvozi nego što izvozi, a financira se vlastitom valutom -efektivno krade od ostatka svijeta, odnosno oporezuje iste za razliku u bilanci
Ja rekoh
15 godina
offline
Googleu je globa od 5 milijardi dolara "kao plaćan

vidiš, vidiš. mogao bih ih ja kazniti s nekih parsto tisuća, čisto da se nađe pod stare dane. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Googleu je globa od 5 milijardi dolara "kao plaćan

Ma  istina je da  googe ima  love na  pretek slažem  se eh. ali i da meni neko kešira ovoliku lovu što bih ja sa njom  vjerovatno dio  za sebe  osnovo neku manju kompaniju i uživo ko   bubreg u loju  sve u svemu mora se opet još jednom reći  za  google  je  ova  novčana  kazna  kao  da su nekom siromaku udjelili  šaku kikiririkja  stara  izreka  veli ima  se  može  troši  se 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Googleu je globa od 5 milijardi dolara "kao plaćan

Socijalisti samo grabe od uspješnih, a još nevjerojatnije je kad ljudi to podržavaju. Zamisli, google je u svoj besplatni operativni sustav stavio svoju tražilicu. EU socijalisti samo traže takve dlake u jajetu da grabe novce jer su kompletno nesposobni. Uostalom ima i armija ljudi na socijalnoj pomoći, treba i njima nešto love, zar ne?

Samomrzeći hrvat
Moj PC  
3 1 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
Re: Googleu je globa od 5 milijardi dolara "kao pl
Entry Point kaže...

Socijalisti samo grabe od uspješnih

Nope, socijalisti su ti koji su uspjesni, ne rade a imaju.

11 godina
offline
Re: Googleu je globa od 5 milijardi dolara "kao pl
nikonja kaže...

Zašto su pojedini modeli jeftiniji u Americi je samo zbog toga što EU auto industrija ima cca 6% udijela u ukupnoj prodaji u Americi i normalno da se gura na jedno od največih svjetskih tržišta. U EU isto tako Američki auto proizvođači imaju mizeran udio.

Treba malo razumjet ekonomiju prije nego pljuvat po Eu i hvalit idiota Grumpa koji nema šanse da izgura mandat na ovaj način, tako da izolira američko tržište od svih drugih, jer če kako uvijek biva samo domači narod naj... kad budu morali kupovat skuplje domaće proizvode. 

isto tako ima i drugih razloga, recimo da su automobili za američko tržište često drukčijih specifikacija, koristi je jeftinija plastika, slabiji dijelovi ovjesa, jeftinije gume, felge, štedi se i na kvaliteti kože itd.

nekad zna biti i konkretnijih razlika, pa je tako primjerice mazda 6 za američko tržište prije nekoliko godina bila 10-ak centimetara duža od one za japansko i eu tržište, a istovremeno i s puno jeftinijih dijelova

isto tako ima razlika i kod američkih automobila za europsko tržište, gdje se pojačavaju ovjes i kočnice, stavlja se kvalitetnija plastika itd.

 

dakle, treba malo razumjet temu o kojoj govoriš prije nego pljuješ po drugima iz istih razloga 

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.7.2018 19:53 (picajzla0707).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Googleu je globa od 5 milijardi dolara "kao pl
picajzla0707 kaže...
nikonja kaže...

Zašto su pojedini modeli jeftiniji u Americi je samo zbog toga što EU auto industrija ima cca 6% udijela u ukupnoj prodaji u Americi i normalno da se gura na jedno od največih svjetskih tržišta. U EU isto tako Američki auto proizvođači imaju mizeran udio.

Treba malo razumjet ekonomiju prije nego pljuvat po Eu i hvalit idiota Grumpa koji nema šanse da izgura mandat na ovaj način, tako da izolira američko tržište od svih drugih, jer če kako uvijek biva samo domači narod naj... kad budu morali kupovat skuplje domaće proizvode. 

isto tako ima i drugih razloga, recimo da su automobili za američko tržište često drukčijih specifikacija, koristi je jeftinija plastika, slabiji dijelovi ovjesa, jeftinije gume, felge, štedi se i na kvaliteti kože itd.

nekad zna biti i konkretnijih razlika, pa je tako primjerice mazda 6 za američko tržište prije nekoliko godina bila 10-ak centimetara duža od one za japansko i eu tržište, a istovremeno i s puno jeftinijih dijelova

isto tako ima razlika i kod američkih automobila za europsko tržište, gdje se pojačavaju ovjes i kočnice, stavlja se kvalitetnija plastika itd.

 

dakle, treba malo razumjet temu o kojoj govoriš prije nego pljuješ po drugima iz istih razloga 

 

Smješno je kad netko ide podcjenjivat i spuštat sugovorniku da "on treba razumijeti temu".

 

Američki modeli Mercedesa, BMW-a, bilo kojeg europskog automobila, u principu u Americi imaju jače i skuplje motore.

 

http://mercedesbenz.starmotorcars.com/blog/2019-mercedes-benz-c-class-release-date-engine-options/

 

Recimo C klasa, čiji osnovni model u Europi starta s 140 konja, u Americi kreće s 250 konja. Ogromna razlika. C klasa od 250 konja u Hrvatskoj košta pola milijuna kuna.

U Americi 40 000 dolara. Dakle ne samo da su im automobili jeftiniji, već su i jači.

12 godina
offline
Googleu je globa od 5 milijardi dolara "kao plaćan

Hoće li Trump sada dići C2 na dvije i četiristo ako udari carinu na naše aute?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Googleu je globa od 5 milijardi dolara "kao pl
Kobe24 kaže...

Smješno je kad netko ide podcjenjivat i spuštat sugovorniku da "on treba razumijeti temu".

 smiješno je i kad netko komentira spuštanje "spuštaču", a ne pročita što komentira, pa da ponovim: 

 

isto tako ima i drugih razloga

dakle, pored toga što je naveo, između ostalog... a i to je dijelom radi toga što su američki automobili domaćih proizvođača drukčijih, čitaj - jeftinijih, specifikacija i samim time jeftiniji u proizvodnji

u principu se strani automobili za američko tržište rade s drukčijim specifikacijama kako bi bili konkurentni američkim, ne govorim o pojedinim modelima ili markama - prije ili kasnije skoro svi budu prisiljeni ugrađivati jeftinije komponente, koje su, uostalom, i propisima dopuštene, a isto tako i očekivane od strane američkih kupaca 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice