Je li Greta Thunberg fejk?

poruka: 183
|
čitano: 33.580
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Je li Greta Thunberg fejk?".
6 godina
offline
Re: Je li Greta Thunberg fejk?
dtdtdt kaže...
love2ml86 kaže...
dtdtdt kaže...

Nemam ništa protiv aktivizma, no interesira me da li živi u skladu s prirodom i nikako ne zagađuje okoliš npr. korištenjem (praktički) bilokojeg vida moderne tehnologije? 

Ne mora netko biti 100% u skladu s prirodom da bi bio aktivist.. 

 Pa da, jer za život u skladu s prirodom treba puno odricanja i žrtve da bi bilo uspješno koliko je to moguće. A za biti aktivist samo trebaju velika usta

U moderno doba je to nemoguće, barem u 100% obliku. Osim ako ne misliš ići u kolibu i živjeti od onoga što sam uhvatiš i posadiš i obući se od onog što sam sašiješ itd.

To je već ekstremizam. Ali voditi se filozofijom da napraviš što više moguće za što manje štete za okoliš je već realna stvar.

11 godina
offline
Re: Je li Greta Thunberg fejk?
@Sasoon a kako je njoj ukradeno djetinjstvo?
6 godina
offline
Re: Je li Greta Thunberg fejk?
Jura iz druge galaksije kaže...
love2ml86 kaže...

Ne mora netko biti 100% u skladu s prirodom da bi bio aktivist.. 

 U pravu si. Imamo masu primjera. Npr. kada na svjetski sastanak o globalnoj klimi dolaze političke i medijske zvijezde svaki svojim mlažnjakom. Ili kad o socijalnoj pravdi i jednakosti na sav glas talambasaju milijarderi. A ti im samo drži stranu.

 

Po toj logici ti nisi ništa pozitivino kao čovjek jer nisi 100% u skladu s onim za što se zalažeš, što god to bilo..

8 godina
online
Je li Greta Thunberg fejk?

To sam baš htio reći. Trk u špilju/kolibu i onda će tek biti prava aktivistica. 

Moj PC  
3 2 hvala 1
6 godina
offline
Re: Je li Greta Thunberg fejk?
dtdtdt kaže...

To sam baš htio reći. Trk u špilju/kolibu i onda će tek biti prava aktivistica. 

Nisi skužio.. ako trčiš u kolibu onda nisi aktivist nego ekstremist.

8 godina
online
Je li Greta Thunberg fejk?

Ekstremist=aktivist level 100

Moj PC  
8 0 hvala 1
6 godina
offline
Re: Je li Greta Thunberg fejk?
dtdtdt kaže...

Ekstremist=aktivist level 100

Tako je, postoje različiti leveli, ne moraš biti lvl 100 da bi se zvao aktivistom.

6 godina
offline
Re: Je li Greta Thunberg fejk?
Koliko je djece ostalo siroče od tog švedskog oružja...neka prvo očisti u svom dvorištu...ona je koristila medicinsku skrb...koja se je jednim dijelom financira od izvoza ORUŽJA...hebiga svijet je u boji a ne crno-bijeli...neka pozove svoje vršnjake i vršnjakinje iz švedske na građanski neposluh...sve dok u Švedskoj ne dođe do potpune zabrane proizvodnje oružja...djeluje lokalno misli globalno...koliko je stakleničkih plinova proizvedeno kad se proizvodi oružje.

Ono kad homo sapiens misli da njegovih 2-3 milijuna godina je važnije nego zemaljskih 4,5 milijardi
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
7 2 hvala 0
11 godina
offline
Re: Je li Greta Thunberg fejk?
jozef kaže...
telefon 2 kaže...
Gadgeti kaže...

 

 A što ako Greta vrišti baš zato jer ljudi poput Boyana, Slata nisu dovoljno valorizirani i njihove ideje i rješenja nisu u široj uporabi? Ne doživljava ih se.

Zaista, pripisivati nekome s Aspergerovim sindromom da želi pozornost...

 

1. čudno je za nekoga s AS što ju je pogodila činjenica da ju "Trump nije primijetio", većina osoba s AS ne doživljava geste drugih ljudi i ne ostvaruje emocionalni kontakt, pa tako ne bi doživjeli niti to da im se Trump osobno ne obrati.
2. ljudi s AS su vrlo monovalentni, pa se kao takvi ne mogu baviti složenim problemima niti razumijevati cjelokupnu situaciju i dalekosežnost posljedica njihovih radnji, s te strane je razumljivo da ne nudi rješenja jer ne shvaća da problem postoji (izvan problema koji je njoj u fokusu).
3. na kraju mislim da pozornost ne traži Greta već razni zlostavljači koji njome manipuliraju (roditelji, interesne skupine iz političkog i ekonomskog područja, netko tko provodi društveni eksperiment i slično...), dok ona možda i ne shvaća što se događa oko nje. Vjerojatno je uslijed poremećaja ravnodušna na taj publicitet pa je dobar materijal za manipulaciju tog tipa.

 Organizirati emisiju s garniturom za sjedenje, koju moderira netko tko je taj dan probrowsao par tekstova na temu o kojoj se razgovara, pozvao makakve autoritete u svom polju, ali reže ljude u pola rečenice kad hoće nešto složenije reći, ne može se smatrati rješavanjem problema.

Meni, recimo, dođe da vrištim kad čujem odrasle ljude kako govore da je Greta fejk ( ili nije) jer je imala nekakav stav prema ovome ili onome, a sad ima drugačiji. Ili tako nešto. O tome je li ili nije nuklearna energija rješenje nije da odluče šesnaestogodišnje djevojčice, nego je to stvar koju trebaju raspraviti stručnjaci. Problem je što mi ne znamo dovesti zajedno stručnjake različitih struka da rade zajedno. Mi znamo organizirati evente, sjedjeljke pred kamerama, gdje voditelj svako malo ispusti neku pošalicu kako gledatelji ne bi okrenuli program. Sat vremena uvrh glave. Komisije se osnivaju kada se problem ne želi riješiti. 

Politika je kao tržnica, ima na prodaju onoga čega trenutačno ima. Ne znači da su oni koji se tamo trenutno motaju sposobni rješavati probleme koje život nameće. Zato nam trebaju institucije. Ovaj ekološki problem je malo veći od razine pojedine države, i možda zahtijeva nešto više organizacije nego što mi sada nudimo, a ne da se svaki pojedini znanstvenik nadvikuje u eteru s kolegama. 

 

Edit: da ti imaš problem kojeg smatraš važnim, ne bi li tebe "pogodilo" da oni koji mogu riješiti taj problem te "ne doživljavaju"? Da recimo ne znaš koliko je sati, pitaš osobu (za koju smatraš da je relevantna za pitanje vremena) koliko je sati, a ona ti odgovori "Četvrtak"?

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.10.2019 17:08 (telefon 2).
8 godina
online
Je li Greta Thunberg fejk?

Ovo me podsjeća na poznate glumice/pjevačice/štogod koje su P.E.T.A.-ine aktivistice i koje drže govore kako treba zaštititi životinje a onda ih kasnije uslikaju u bundi od pravog krzna. 

Moj PC  
7 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Je li Greta Thunberg fejk?
love2ml86 kaže...

Po toj logici ti nisi ništa pozitivino kao čovjek jer nisi 100% u skladu s onim za što se zalažeš, što god to bilo..

 Prvo, poradi malo na pravopisu ili je to neki novi, aktivistički! Drugo, u mojim primjerima nije riječ o 100%, nego o 0% sklada između onog što tvoji "aktivisti" rade i onog što govore. Ustvari, 100% licemjeri. Kad smo već kod brojki.

Što nam rade loše sluge loših gospodara.
6 godina
offline
Re: Je li Greta Thunberg fejk?
Jura iz druge galaksije kaže...
love2ml86 kaže...

Po toj logici ti nisi ništa pozitivino kao čovjek jer nisi 100% u skladu s onim za što se zalažeš, što god to bilo..

 Prvo, poradi malo na pravopisu ili je to neki novi, aktivistički! Drugo, u mojim primjerima nije riječ o 100%, nego o 0% sklada između onog što tvoji "aktivisti" rade i onog što govore. Ustvari, 100% licemjeri. Kad smo već kod brojki.

Svi ljudi su licemjeri, samo ovisi u kojem omjeru..

6 godina
offline
Re: Je li Greta Thunberg fejk?
We’re so self-important. Everybody’s going to save something now. “Save the trees, save the bees, save the whales, save those snails.”

And the greatest arrogance of all: save the planet. Save the planet, we don’t even know how to take care of ourselves yet. I’m tired of this shit. I’m tired of f-ing Earth Day. I’m tired of these self-righteous environmentalists, these white, bourgeois liberals who think the only thing wrong with this country is that there aren’t enough bicycle paths. People trying to make the world safe for Volvos.

Besides, environmentalists don’t give a shit about the planet. Not in the abstract they don’t. You know what they’re interested in? A clean place to live. Their own habitat. They’re worried that some day in the future they might be personally inconvenienced. Narrow, unenlightened self-interest doesn’t impress me.

The planet has been through a lot worse than us. Been through earthquakes, volcanoes, plate tectonics, continental drift, solar flares, sun spots, magnetic storms, the magnetic reversal of the poles … hundreds of thousands of years of bombardment by comets and asteroids and meteors, worldwide floods, tidal waves, worldwide fires, erosion, cosmic rays, recurring ice ages … And we think some plastic bags and some aluminum cans are going to make a difference? The planet isn’t going anywhere. WE are!

We’re going away. Pack your shit, folks. We’re going away. And we won’t leave much of a trace, either. Maybe a little Styrofoam … The planet’ll be here and we’ll be long gone. Just another failed mutation. Just another closed-end biological mistake. An evolutionary cul-de-sac. The planet’ll shake us off like a bad case of fleas.

The planet will be here for a long, long, LONG time after we’re gone, and it will heal itself, it will cleanse itself, ’cause that’s what it does. It’s a self-correcting system. The air and the water will recover, the earth will be renewed. And if it’s true that plastic is not degradable, well, the planet will simply incorporate plastic into a new paradigm: the earth plus plastic. The earth doesn’t share our prejudice toward plastic. Plastic came out of the earth. The earth probably sees plastic as just another one of its children. Could be the only reason the earth allowed us to be spawned from it in the first place. It wanted plastic for itself. Didn’t know how to make it. Needed us. Could be the answer to our age-old egocentric philosophical question, “Why are we here?”

Plastic… asshole.
George Carlin

Oni koji priznaju da su LICEMJERI....pola im se prašta....stoga priznajem da sam LICEMJER(u nekim stvarima)
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.10.2019 17:17 (HCMAA).
Moj PC  
6 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Je li Greta Thunberg fejk?
Jura iz druge galaksije kaže...

 Prvo, poradi malo na pravopisu ili je to neki novi, aktivistički! Drugo, u mojim primjerima nije riječ o 100%, nego o 0% sklada između onog što tvoji "aktivisti" rade i onog što govore. Ustvari, 100% licemjeri. Kad smo već kod brojki.

 a što desnica, "vi" pretpostavljam radi po pitanju globalnog zatopljenja?

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
12 godina
offline
Je li Greta Thunberg fejk?

God damn it CJ

Moj PC  
9 1 hvala 0
16 godina
offline
Je li Greta Thunberg fejk?

Sveta Greta od Crkve PResvetlog Zatoplenja koja vidi CO2 golim okom

 

Ovi vjernici su dotakli dno dna i gube bitku za bitkom,pa su počeli iz očaja koristiti i djecu,ka što je Hitler koristi Hitlerjugend u zadnjim danima Drugog svjetskog rata.

Samo čekam da se osnuje zelena inkvizicija ili da se krene u Sveti Zeleni rat protiv nevjernika.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
7 6 hvala 0
8 godina
offline
Re: Je li Greta Thunberg fejk?
dtdtdt kaže...

Ovo me podsjeća na poznate glumice/pjevačice/štogod koje su P.E.T.A.-ine aktivistice i koje drže govore kako treba zaštititi životinje a onda ih kasnije uslikaju u bundi od pravog krzna. 

 Bolje da te zivotinje dograbe ti sto prave bunde nego peta

16 godina
neaktivan
offline
Re: Je li Greta Thunberg fejk?
Louis Pluto kaže...

 a što desnica, "vi" pretpostavljam radi po pitanju globalnog zatopljenja?

 Kad budali pokazuješ Mjesec ona gleda u prst!

Što nam rade loše sluge loših gospodara.
15 godina
neaktivan
offline
Je li Greta Thunberg fejk?

.

Why so serious?
 
11 1 hvala 2
12 godina
offline
Re: Je li Greta Thunberg fejk?
Komentari su jako interesantni.

Jasno je da čovjek negativno djeluje na prirodu, ali što kad priroda djeluje (negativno) na prirodu? Je li to pozitvno, neutralno ili negativno?

Kako je ona uspjela doći u zgradu UNa i održati taj govor? Tko to dopušta?

Da li je ona buduća vlasnica Nobelove nagrade? 😃

Internet mi je spor...nisam pogledao predstavu.

Lp svima.
vicious
Moj PC  
4 1 hvala 0
7 godina
offline
Re: Je li Greta Thunberg fejk?
Jura iz druge galaksije kaže...

 Kad budali pokazuješ Mjesec ona gleda u prst!

desničar ne vidi ni mjesec ni prst, vidi samo svoj nos... osim debilizma jaka je i kratkovidnost

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.10.2019 20:46 (Louis Pluto).
8 godina
offline
Je li Greta Thunberg fejk?
Budala nije riječ ženskog, nego muškog roda!
 
1 3 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Je li Greta Thunberg fejk?
PzKpfw kaže...

Grete dođe kao primjer nekog religijskog fanatika koji se tobože bori za visoke ideale, a u stvari želi pozornost

Više manje se mogu složiti sa svime što si napisao, osim ovo gore jer mislim, upravo zbog dijagnoze, da njoj pozornost nije cilj. Da oko nje ima ljudi kojima jest, ne sumnjam, da li su i njeni roditelji među njima ne znam, ali koliko sam informiran o sindromu, rekao bih da njoj nije do pozornosti, već stvarno vjeruje da nešto treba mijenjati i upravo tu je najbitniji onaj komentar da prije konačnog suda trebamo čuti odgovor na pitanje "kako".

 

Louis Pluto kaže...

 jet i am one of lucky ones... kakve veze ona ima sa švedskim izvozom oružja? nije se rodila u sudanu i somaliji ali će osjetiti posljedice klimatskih promjena, ona kao pojedinac iz generacije koja će prva osjetiti posljedice globalnog zagrijavanja opominje i podsjeća svijet na katastrofu koja će se dogoditi ako se ne poduzme ništa ili premalo... u koga će upirati osuđujući desničarski prst kad ti sudanci, somalijci i ini ljudi iz nenastanjivih krajeva budu dolazili k nama u europu?

Na stranu izvoz oružja, ali jesi li uopće gledao video? Znaš li da najviše CO2 otpuštaju zemlje u razvoju? Zato je bilo pitanje kako tim državama objasniti "mi smo se razvili i pritom zagađivali, ali vi sad ne smijete jer smo mi ispucali kvotu". Koliko djece u tim državama će ostati bez nade i snova (djetinjstvo im je već oduzeto) danas zbog problema kojeg ćemo sutra možda znati riješiti bez tolikih žrtava? Tko uopće ima pravo donijeti takvu odluku? Djeca u siromašnim državama danas umiru od gladi i bolesti, dok djeca zapada žive u blagostanju. Oni koji su najviše pogođeni zagađenjen i surovom klimom će biti još više pogođeni drastičnim rješenjima, ali oni nemaju vremena za emotivne govore jer su zauzeti preživljavanjem.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.10.2019 21:08 (MrBlc).
15 godina
offline
Re: Je li Greta Thunberg fejk?
BinHex kaže...
 Digao si se na zadnje noge i izvaljuješ spin gluposti u maniri HR političara kao da te se nešto osobno dira ova tema. :/

Odlično rečeno. Tvoja opaska vrijedi za sve ishlapljele trolove ovdje koji se iz nekog razloga osjećaju ugroženi djevojčicom koja zbori nešto pametno. Neznam da li ih muče sitna spolovila ili kompleks manje vrijednosti općenito. 

Potpuno je nebitno tko je Greta, koliko ima godina, kako izgleda, od kuda je i gdje je bila '91. Ona govori o problemu koji postoji. Apsurdno je govoriti govoriti da je u krivu jer nije svetica. Kad ti liječnik kaže da heroin ubija, da li je to manje istinito ako je i sam narkoman? Činjenica je činjenica, bez obzira što zbog nje mnogi dobivaju napade grižnje savjesti pa u svoju obranu pokušavaju izvrijeđati dijete.

7 godina
offline
Re: Je li Greta Thunberg fejk?
MrBlc kaže...

Na stranu izvoz oružja, ali jesi li uopće gledao video? Znaš li da najviše CO2 otpuštaju zemlje u razvoju? Zato je bilo pitanje kako tim državama objasniti "mi smo se razvili i pritom zagađivali, ali vi sad ne smijete jer smo mi ispucali kvotu". Koliko djece u tim državama će ostati bez nade i snova (djetinjstvo im je već oduzeto) danas zbog problema kojeg ćemo sutra možda znati riješiti bez tolikih žrtava? Tko uopće ima pravo donijeti takvu odluku? Djeca u siromašnim državama danas umiru od gladi i bolesti, dok djeca zapada žive u blagostanju. Oni koji su najviše pogođeni zagađenjen i surovom klimom će biti još više pogođeni drastičnim rješenjima, ali oni nemaju vremena za emotivne govore jer su zauzeti preživljavanjem.

za razliku od tebe smatram da treba stisnuti USA i zemlje u kojima su pobijedili populisti, treba okrenuti trend debilizma koji je zahvatio te zemlje i vratiti ga na pravi kolosjek, sam trend u takvim sustavima poticat će i poticao je razvoj CO2 neutralnih tehnologija... najveću emisiju stakleničkih plinova imaju kina, us, eu, indija, rusija, japan, brazil, njemačka što čini 70% sveukupne svjetske emisije stakleničkih plinova... te zemlje imaju snage nešto učiniti po tom pitanju... da je trupac pravi predsjednik sada bi zabranjivao uvoz iz kine radi kineske emisije stakleničkih plinova a ne još i svoju zemlju povlačiti iz pariškog sporazuma

 

demokratski svijet mora biti i jest pokretač promjena i trendova u svjetskim razmjerima a ne retardirati i biti kočničar zato su adrese na koje se greta obraća uz UN sasvim ok

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.10.2019 22:55 (Louis Pluto).
13 godina
online
Je li Greta Thunberg fejk?

Vladimir Putin criticises Greta Thunberg's UN speech on climate change

 

Ive lived in darkness a long time, over the years my eyes adjusted, until the dark became my world, I could see.?
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Je li Greta Thunberg fejk?

Mama i tata antifa a sponzor čika Soros.

 
9 3 hvala 0
8 godina
online
Je li Greta Thunberg fejk?

Mudro zbori taj čika Vlado

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Je li Greta Thunberg fejk?
Louis Pluto kaže...

desničar ne vidi ni mjesec ni prst, vidi samo svoj nos... osim debilizma jaka je i kratkovidnost

 Logika na nivo čimpanze.

Što nam rade loše sluge loših gospodara.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Je li Greta Thunberg fejk?
Ma sva ta priča o spašavanju planeta je jedno veliko sranje. Ne treba planetu spašavanje, lako se priroda nas riješi kad joj je dosta. Umjesto da se koncentriramo na izvore energije koji imaju veliku iskoristivost i potencijal, mi sve karte stavljamo na "obnovljive" izvore čija je iskoristivost više nego smiješna, pri tom stvarajući puno opasniji otpad od onog od kojeg "svi" zaziru. U tom trenu se dogode ovakve stvari, izletavanje nekakvog lika koji je kao glas "običnih" ljudi. Nije bitno ima li dijagnozu ili ne, ali sjetite se sami sebe dok ste bili djeca. O koliko stvari danas razmišljate na isti način kao i onda? Ona je eto upecana u tu populističku priču o plastičnim slamkama i "zloj" nuklearnoj energiji i zatopljavajućim babarogama. S druge strane, samo luđak može ignorirati očite činjenice da se nešto događa, ali možda i opasnije od ignoriranja su nekakvi javni nastupi u kojima toliko viču da počnu pljucati i slično. Složeni su to problemi, nema tu nikakvog omalovažavanja djece, ali kao što je već netko spomenuo, preozbiljan je to problem da bi se o njemu raspravljalo na ovako populistički način. Sam dokaz tome je i znanstvena zajednica koja je počela voditi populističku politiku i ne doprinosi ničem korisnom u raspravi...
Moj PC  
5 2 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice