Hakirao i opljačkao bankomat u Splitu

poruka: 39
|
čitano: 6.995
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hakirao i opljačkao bankomat u Splitu".
12 godina
offline
Re: Hakirao i opljačkao bankomat u Splitu
Dex.pwn kaže...
Čekaj, znači nije pobjego s novcem? Šteta

Pobjegao je s novcem (za točan iznos ne znam, niti je uspio uzet sve iz bankomata), + dio mu je ispao po cesti.

6 godina
protjeran
offline
Re: Hakirao i opljačkao bankomat u Splitu
Horned Reaer kaže...

tu su svi trebali jamiti lovu i pobjeci skupa sa zastitarima i policijom! 

to se tako radi 

 

 aj nemoj zekiti..

zbog te realno sitne love možeš zaguziti uzatvoru...

 

da je nekakava dobra organizirana ekipa i da je svima osigurano bar 2mil € možda bih se i upustio u tu ekšn..

no, ne vjerujem nikome, tako da bi nas na kraju bilo dvojica a  i ni tome legi ne bih vjerovao da me neće otkucati pa bih ostao ja sam s lovom....ako shvaćate...

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
15 godina
offline
Re: Hakirao i opljačkao bankomat u Splitu
Anđeo bez falinge kaže...

 

da je nekakava dobra organizirana ekipa i da je svima osigurano bar 2mil € možda bih se i upustio u tu ekšn..

 

 anđelovih 11? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
6 godina
offline
Re: Hakirao i opljačkao bankomat u Splitu
Ne govori se za bez veze...da treba s informatikom od prvog razreda osnovne...tako da umjesto....oružjem...se do love dolazi...laptopom...tabletom...smartphone-om...evo u krugu 100 metara od mene ima 20 serekeš strojeva...
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Hakirao i opljačkao bankomat u Splitu
R36 kaže...
Anđeo bez falinge kaže...

a što sam ja iznad napisao....teoretsku situaciju koju si ti sada potvrdio, jer se vjerojatno tako i zbilo...

Novinar piše da mu je rekao šta radiš, lopov nije znao hrvatski, ovaj ga je pustio da bježi itd... dobro da nisu napisali da su skupa sjeli i popli kavu i da je nakon kave krenuo bježati.

 

Kakvo je to novinarstvo. Sklepao tekst tek toliko da kaže da je bankomat opljačkan., a tekst veze s vezom nema. 

 

A policija je zabrijala da je lažna dojava po nekim informacijama...jer prije izlaska na teren kad se upali alarm - zaštitari zovu prvo policiju.

 Naravno da će ga pustit da bježi pa nije lud riskirat glavu zbog plaće od 3000kn koliko u prosjeku zaštitari primaju.

8 godina
offline
Hakirao i opljačkao bankomat u Splitu

Po obicaju, zakazali ljudi a ne tehnika jer...:

1. Bankomat ima alarm, mora ga imati i mora raditi inace se prazni (nema love)

2. Alarm je dual ili triple path sa nadzorom komunikacije

3. Zastitari imaju nekoliko razina redudancije

4. Ako komunikacija totalno stane, bankomat ce biti na cuvanju dok se ne isprazni

5. Otvoriti ga je maltene nemoguće (tamperi...) bez da netko u roku od 2 sekunde dozna za to

6. Ovaj dio je kritican - ako je alarm okinut, kad se pojavljuju policija/zastitar? Taj dio je zakazao.

7. Natjerati bankomat da da novce je trivijalno - kao sto je netko napisao gore, samo treba popricati direktno sa cash modulom, ne sa ostatkom skalamerije - prvi hint odakle poceti pise na bankomatu.

 
1 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Hakirao i opljačkao bankomat u Splitu
Trebali su si svi podjeliti međusobno. Ovdje je ipak rijec o banci, glavnom lopovu kojeg treba zakinuti i uzeti na svakoj prilici koja se pruzi.
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.9.2019 19:54 (Hostile).
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Hakirao i opljačkao bankomat u Splitu
Vidio sam neki dan naslov u novinama o tome, ali sam ga pročitao 'lopov s lopatom uhvaćen u pljački bankomata', a vjerojatno je pisalo s laptopom. Činilo mi se bizarno, ali mi se nije dalo klikati na tekst.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
5 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Hakirao i opljačkao bankomat u Splitu
Visak kaže...
Vidio sam neki dan naslov u novinama o tome, ali sam ga pročitao 'lopov s lopatom uhvaćen u pljački bankomata', a vjerojatno je pisalo s laptopom. Činilo mi se bizarno, ali mi se nije dalo klikati na tekst.

 možda mu je trebala da utovari...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice