HD televizija u DVB-T2 sustavu od danas dostupna n

poruka: 221
|
čitano: 67.338
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "HD televizija u DVB-T2 sustavu od danas dostupna n".
15 godina
neaktivan
offline
HD televizija u DVB-T2 sustavu od danas dostupna n

.. mislio sam da neće ići s ovom malom drljom od antene, ali jučer sam ponovo skenirao i pojavili su se svi kanali u hd .. doduše, nisam jako daleko od odašiljača, ali opet da radi dobro s antenom od prijenosnog tv-a, eh to .. 1 kat zgrade, nekih 4-5km odašiljač

 

https://postimg.cc/gallery/29byo5twq/

 

pozz

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: HD televizija u DVB-T2 sustavu od danas dostup
JozoBozo121 kaže...

M1 mux (onaj s 8 glavnih nacionalnih kanala) bi trebao biti 64QAM 3/5 code rate ako se ne varam što daje malo više od 27 megabita, odnosno 3.375 po kanalu. S HEVC-om ta 3 megabita nisu loši, ali da bi moglo biti još malo bolje, moglo bi.

 

Neće biti 3.375 nego manje po kanalu jer zaboravljaš da u overall ulaze i druge stavke kao što su ttx, epg, hbb. U slučaju da se ostane na ovoj predloženoj mreži 64QAM onda bi imali najmanji mogući bitrate od 3 mbit i to je najlošija varijanta. Mogli bi na ljeto imati apsurdnu situaciju: M1 će biti tijesan i s 3mbit po kanalu, a M2 će bit poluprazan i s viškom protoka

 

14 godina
offline
HD televizija u DVB-T2 sustavu od danas dostupna n

Jel se meni cini ili zivot na vagi na RTL-u u HD-u?

Edit: definitivno jest

http://trakt.tv/user/MjezZza
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.11.2019 20:49 (maxy0).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: HD televizija u DVB-T2 sustavu od danas dostup
Majna kaže...
Gogy7 kaže...
Ja imam dvbt2 ali izgleda da nemam hevc dekoder tako da ne hvatam signal. Bas sam gledao da uzmem dvbt2 tv ali nisam nista znao o tom dekoderu. 😟 Lg43LF510V

 

 

Imao sam isti problem sa LG televizorom 47LB650V za koji su mi gospoda iz LG podrške rekli da ću morati nabaviti dekoder, ali sam lutajući forumima naišao na podatak da ukoliko prebacite zemlju na češka republika i ponovo poskenirate programe možete pratiti digitalnu TV!

Isprobano i radi!!!

 Hvala na postu Majna!!
Kod mene bila ista situacija. Bio sam siguran da mi TV ne podržava HEVC mada ima DVB-T2 tuner jer nigdje nije navedeno. Kad sam kupoval TV tad se još nije znalo da bude HEVC kodiranje. Za televizor, LG 42LB730V (model iz 2014.g.), kupljen u veljači 2015., nigdje u specifikacijama ne piše da podržava HEVC preko tunera. Pomirio se odavno da bum moral kupit nekakav dodatni dekoder kad pročitah tvoj post koji mi je dao tračak nade (1% ). Napravio jučer prvo sken na postavci "zemlja: Hrvatska" (do sad ga nisam radio jer pobrka raspored kanala a bio siguran da mi TV ne podržava HEVC) i TV nađe programe, tona ima, slike nema. U postavkama promijenim na "zemlja: Češka" napravim ponovno scan i evo i slike !! Ludilo!! Možda bi radilo i s nekom drugom državom, uglavnom nebitno, TV-u jezik ostaje na hrvatskom tak da nema nikakvih problema u korištenju TV-a. Vjerojatno imaju neki bug u firmware-u..., pa evo, tko ima istu ili sličnu seriju TV-a isprobajte, recite onima za koje sumnjate da bi mogli imati ovaj problem..

Heeey gringo I kill people for money, but you are my frieeend, I'll kill you for nothing!
10 godina
offline
HD televizija u DVB-T2 sustavu od danas dostupna n

Što vi gledate na tim hrvatskim televizijama..

Možda filmove na rtl i novatv, počne film u 8 navečer, kraj filma u ponoć..Napad Sabljozubog Tigra, jedan od hit filmova na novatv..

 

Ali ako je Život na vagi u pitanju..Onda je za razumjeti..

lol

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
HD televizija u DVB-T2 sustavu od danas dostupna n

Ima li ovo smisla?

TV Sharp LC-43CFE4142E kupljen 2016.g. sa specifikacijma da ima DVB-T2 i HEVC.265, nakon automatskog traženja kanala, pronađe samo standardne kanale. Dakle, ništa od HD programa.

Pregledao sam skoro sve linkove o tom TV-u i nigdje ne piše da on nema ugrađene te tunere. I sada ništa ne razumijem.

Ili je to samo fora s lažnim tehničkim detaljima?!

Ima li tko kakva iskustva slična mom?

Blaž
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: HD televizija u DVB-T2 sustavu od danas dostup
tosoblaz kaže...

Ima li ovo smisla?

TV Sharp LC-43CFE4142E kupljen 2016.g. sa specifikacijma da ima DVB-T2 i HEVC.265, nakon automatskog traženja kanala, pronađe samo standardne kanale. Dakle, ništa od HD programa.

Pregledao sam skoro sve linkove o tom TV-u i nigdje ne piše da on nema ugrađene te tunere. I sada ništa ne razumijem.

Ili je to samo fora s lažnim tehničkim detaljima?!

Ima li tko kakva iskustva slična mom?

Živiš u zgradi i koristiš zajednički antenski sustav (ZAS) za gledanje TV kanala? Mnoge zgrade još uvijek nisu namjestile ZAS da prima nove HD kanale, pa ih neki ne mogu gledati. 

9 godina
neaktivan
offline
Re: HD televizija u DVB-T2 sustavu od danas dostup
Marko :D kaže...
tosoblaz kaže...

Ima li ovo smisla?

TV Sharp LC-43CFE4142E kupljen 2016.g. sa specifikacijma da ima DVB-T2 i HEVC.265, nakon automatskog traženja kanala, pronađe samo standardne kanale. Dakle, ništa od HD programa.

Pregledao sam skoro sve linkove o tom TV-u i nigdje ne piše da on nema ugrađene te tunere. I sada ništa ne razumijem.

Ili je to samo fora s lažnim tehničkim detaljima?!

Ima li tko kakva iskustva slična mom?

Živiš u zgradi i koristiš zajednički antenski sustav (ZAS) za gledanje TV kanala? Mnoge zgrade još uvijek nisu namjestile ZAS da prima nove HD kanale, pa ih neki ne mogu gledati. 

 Ne, ne živim u zgradi već u kući s antenom na njoj. Starci dolje bez problema hvataju sa svojim Philipsom sve HD programe. Tako da....stvarno blesavo!

Blaž
13 godina
offline
Re: HD televizija u DVB-T2 sustavu od danas dostup

U tom slučaju, probaj mijenjati države na televizoru. Netko je već spomenuo da ima neki TV na kojem kad odabere Hrvatsku, ne može pronaći HD kanale, a uredno ih je pronalazi kada je promijenio državu na neku drugu (ne sjećam se točno koja je bila, ali probaj Njemačku, Austriju, Češku i slično).

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.11.2019 19:34 (Marko :D).
5 godina
offline
Re: HD televizija u DVB-T2 sustavu od danas dostup
Coobrraa kaže...
Majna kaže...
Gogy7 kaže...
Ja imam dvbt2 ali izgleda da nemam hevc dekoder tako da ne hvatam signal. Bas sam gledao da uzmem dvbt2 tv ali nisam nista znao o tom dekoderu. 😟 Lg43LF510V

 

 

Imao sam isti problem sa LG televizorom 47LB650V za koji su mi gospoda iz LG podrške rekli da ću morati nabaviti dekoder, ali sam lutajući forumima naišao na podatak da ukoliko prebacite zemlju na češka republika i ponovo poskenirate programe možete pratiti digitalnu TV!

Isprobano i radi!!!

 Hvala na postu Majna!!
Kod mene bila ista situacija. Bio sam siguran da mi TV ne podržava HEVC mada ima DVB-T2 tuner jer nigdje nije navedeno. Kad sam kupoval TV tad se još nije znalo da bude HEVC kodiranje. Za televizor, LG 42LB730V (model iz 2014.g.), kupljen u veljači 2015., nigdje u specifikacijama ne piše da podržava HEVC preko tunera. Pomirio se odavno da bum moral kupit nekakav dodatni dekoder kad pročitah tvoj post koji mi je dao tračak nade (1% ). Napravio jučer prvo sken na postavci "zemlja: Hrvatska" (do sad ga nisam radio jer pobrka raspored kanala a bio siguran da mi TV ne podržava HEVC) i TV nađe programe, tona ima, slike nema. U postavkama promijenim na "zemlja: Češka" napravim ponovno scan i evo i slike !! Ludilo!! Možda bi radilo i s nekom drugom državom, uglavnom nebitno, TV-u jezik ostaje na hrvatskom tak da nema nikakvih problema u korištenju TV-a. Vjerojatno imaju neki bug u firmware-u..., pa evo, tko ima istu ili sličnu seriju TV-a isprobajte, recite onima za koje sumnjate da bi mogli imati ovaj problem..

 

LG 2014. serija 6 pa na više svi podržavaju HEVC, treba ljude upozoravat da ne bacaju tv još:)

7 godina
offline
Re: HD televizija u DVB-T2 sustavu od danas dostup

drago mi je da sam pomogao!

11 godina
protjeran
offline
HD televizija u DVB-T2 sustavu od danas dostupna n

Resiver strong od evo TV-a koji  je dvbt2 ne nalazi nijedan HD kanal. Može pomoć . Lokacija Đakovo. Ostale programe vrata na 90% signala

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.11.2019 10:36 (ursusc355).
Moj PC  
0 4 hvala 0
13 godina
offline
HD televizija u DVB-T2 sustavu od danas dostupna n

Koprivnica, sve živo s HD nastavkom lovi bez problema, bez ikakvog trzanja i štekanja, zadovoljan slikom i signalom...

Jest da mađari imaju još bolju sliku, al ajd, nećemo se previše žalit 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: HD televizija u DVB-T2 sustavu od danas dostup
Coobrraa kaže...

 Hvala na postu Majna!!
Kod mene bila ista situacija. Bio sam siguran da mi TV ne podržava HEVC mada ima DVB-T2 tuner jer nigdje nije navedeno. Kad sam kupoval TV tad se još nije znalo da bude HEVC kodiranje. Za televizor, LG 42LB730V (model iz 2014.g.), kupljen u veljači 2015., nigdje u specifikacijama ne piše da podržava HEVC preko tunera. Pomirio se odavno da bum moral kupit nekakav dodatni dekoder kad pročitah tvoj post koji mi je dao tračak nade (1% ). Napravio jučer prvo sken na postavci "zemlja: Hrvatska" (do sad ga nisam radio jer pobrka raspored kanala a bio siguran da mi TV ne podržava HEVC) i TV nađe programe, tona ima, slike nema. U postavkama promijenim na "zemlja: Češka" napravim ponovno scan i evo i slike !! Ludilo!! Možda bi radilo i s nekom drugom državom, uglavnom nebitno, TV-u jezik ostaje na hrvatskom tak da nema nikakvih problema u korištenju TV-a. Vjerojatno imaju neki bug u firmware-u..., pa evo, tko ima istu ili sličnu seriju TV-a isprobajte, recite onima za koje sumnjate da bi mogli imati ovaj problem..

 da li skeniras na onom nekom predefiniranom češkom provideru kojeg nudi ili.. ?

9 godina
neaktivan
offline
Re: HD televizija u DVB-T2 sustavu od danas dostup
Marko :D kaže...

U tom slučaju, probaj mijenjati države na televizoru. Netko je već spomenuo da ima neki TV na kojem kad odabere Hrvatsku, ne može pronaći HD kanale, a uredno ih je pronalazi kada je promijenio državu na neku drugu (ne sjećam se točno koja je bila, ali probaj Njemačku, Austriju, Češku i slično).

 Eto ga! Prebacio na Njemačku i hvata HD programe!

O hvala nebesima i svima vama koji nesebično dijelite savjete i pomoć 

Blaž
9 godina
neaktivan
offline
HD televizija u DVB-T2 sustavu od danas dostupna n

Eto, baš je sad bio najbolji dio kongresa EPP-a na HRT4 i odjednom se slika totalno zbrejka, cijeli mux više ne radi. SD muxevi rade normalno.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: HD televizija u DVB-T2 sustavu od danas dostup
1samek kaže...

Koprivnica, sve živo s HD nastavkom lovi bez problema, bez ikakvog trzanja i štekanja, zadovoljan slikom i signalom...

Jest da mađari imaju još bolju sliku, al ajd, nećemo se previše žalit 

 Žalit se možeš ali ti je uzalud, dakle pomiri se sa situacijom u Hrvatskoj i to je to.  

 

https://www.bug.hr/forum/topic/televizori/koji-televizor-kupiti-vodi-odabir/48433.aspx?page=924&jumpto=6020339&sort=asc&view=flat

JozoBozo121 kaže...

Eto, baš je sad bio najbolji dio kongresa EPP-a na HRT4 i odjednom se slika totalno zbrejka, cijeli mux više ne radi. SD muxevi rade normalno.

Taj žbrkljaž je u 720p, i to takva sranje kvalieta da moš gledat i na starom CRT televizoru.

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
15 godina
neaktivan
offline
Re: HD televizija u DVB-T2 sustavu od danas dostup
Igor666 kaže...
Coobrraa kaže...

 Hvala na postu Majna!!
Kod mene bila ista situacija. Bio sam siguran da mi TV ne podržava HEVC mada ima DVB-T2 tuner jer nigdje nije navedeno. Kad sam kupoval TV tad se još nije znalo da bude HEVC kodiranje. Za televizor, LG 42LB730V (model iz 2014.g.), kupljen u veljači 2015., nigdje u specifikacijama ne piše da podržava HEVC preko tunera. Pomirio se odavno da bum moral kupit nekakav dodatni dekoder kad pročitah tvoj post koji mi je dao tračak nade (1% ). Napravio jučer prvo sken na postavci "zemlja: Hrvatska" (do sad ga nisam radio jer pobrka raspored kanala a bio siguran da mi TV ne podržava HEVC) i TV nađe programe, tona ima, slike nema. U postavkama promijenim na "zemlja: Češka" napravim ponovno scan i evo i slike !! Ludilo!! Možda bi radilo i s nekom drugom državom, uglavnom nebitno, TV-u jezik ostaje na hrvatskom tak da nema nikakvih problema u korištenju TV-a. Vjerojatno imaju neki bug u firmware-u..., pa evo, tko ima istu ili sličnu seriju TV-a isprobajte, recite onima za koje sumnjate da bi mogli imati ovaj problem..

 da li skeniras na onom nekom predefiniranom češkom provideru kojeg nudi ili.. ?

 Ne nudi mi nikakav njihov provider. Samo sam pod opcijama televizora: OPĆENITO/MJESTO odabrao pod zemlja emitiranja ČEŠKA i napravil automatski scan. Jednostavno, vidi slike..., izgleda da im HEVC dekoder spada pod posebne usluge koje nude za pojedine zemlje..

Heeey gringo I kill people for money, but you are my frieeend, I'll kill you for nothing!
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.11.2019 17:56 (Coobrraa).
12 godina
neaktivan
offline
Re: HD televizija u DVB-T2 sustavu od danas dostup
Flagship kaže...
JozoBozo121 kaže...

M1 mux (onaj s 8 glavnih nacionalnih kanala) bi trebao biti 64QAM 3/5 code rate ako se ne varam što daje malo više od 27 megabita, odnosno 3.375 po kanalu. S HEVC-om ta 3 megabita nisu loši, ali da bi moglo biti još malo bolje, moglo bi.

 

Neće biti 3.375 nego manje po kanalu jer zaboravljaš da u overall ulaze i druge stavke kao što su ttx, epg, hbb. U slučaju da se ostane na ovoj predloženoj mreži 64QAM onda bi imali najmanji mogući bitrate od 3 mbit i to je najlošija varijanta. Mogli bi na ljeto imati apsurdnu situaciju: M1 će biti tijesan i s 3mbit po kanalu, a M2 će bit poluprazan i s viškom protoka

 

Pa živimo u Apsurdistanu 

Music for life!!
13 godina
offline
Re: HD televizija u DVB-T2 sustavu od danas dostup
O ovome govorim. Znaci nudi mi se vec neki pred definirani ceski operator...
6 godina
protjeran
offline
Re: HD televizija u DVB-T2 sustavu od danas dostup
Igor666 kaže...
O ovome govorim. Znaci nudi mi se vec neki pred definirani ceski operator...

 

to je ipak nešto novo...

tamo gdje je forumaš postavio sliku klikneš na mjesto i ponudi se opcija REGIJA, te tamo biraš....

 

ovo tvoje još nisam vidio, kao da živiš u Čehoslovačkoj. 

 

meni pod desetak država (regija) pronađe HD a pod Hrvatska ne, pa me zanima da ne guglam jer idem raditi ....zašto se to događa da tuner pod drugom regijom pronađe naše programe a pod našom ne ?

 

Svaki Hd mi trza pa ću morati ipak pregledati antenski spoj da nema korozije a ako nema morat ću nabaviti pojačalo, i to je to....

 

 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.11.2019 6:38 (Anđeo bez falinge).
15 godina
neaktivan
offline
Re: HD televizija u DVB-T2 sustavu od danas dostup
Igor666 kaže...
O ovome govorim. Znaci nudi mi se vec neki pred definirani ceski operator...
 Ne znam, ali ovo kak tebi piše to bi bio neki kabelski provider i izgleda da nema veze sa digitalnim zemaljskim emitiranjem. Ne mogu ti pomoći, znam samo kak je to na LG-u moje serije... 
Heeey gringo I kill people for money, but you are my frieeend, I'll kill you for nothing!
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.11.2019 10:37 (Coobrraa).
16 godina
neaktivan
offline
Re: HD televizija u DVB-T2 sustavu od danas dostup
Frekvencijski spektar se ne koristi jednako u svakoj državi, pa tuneri skeniraju samo one frekvencije koje bi u nekoj državi trebale sadržavati TV programe. Problem je kada imaju krivu informaciju, pa preskaču frekvencije na kojima se zapravo nešto emitira.
Ova fora da se namjesti Njemačka se koristila još u doba analogije.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: HD televizija u DVB-T2 sustavu od danas dostup

ah naši kopiraju Njemce..ali ugl to lošije ispadne haha Stv šteta da je samo 3mbps..kada gledam samo video to ispadne oko 2.6 mbps...gledam Cobru 11 cim je nesto brze kretanje bas je losa kompresija tj mali bitrate za to sve...pa veci bitrate you tube ima na 720p....

14 godina
offline
Re: HD televizija u DVB-T2 sustavu od danas dostup
Filip100able kaže...

ah naši kopiraju Njemce..ali ugl to lošije ispadne haha Stv šteta da je samo 3mbps..kada gledam samo video to ispadne oko 2.6 mbps...gledam Cobru 11 cim je nesto brze kretanje bas je losa kompresija tj mali bitrate za to sve...pa veci bitrate you tube ima na 720p....

 To nije zabrinjavajuće s obzirom da su u testni MUX nagurani svi kanali, al zabrinjavajuće je da u Mux1 kada krene s emitiranjem planiraju strpati čak 8 kanala, a odabrali su onaj s najmanjim raspoloživim bandwidthom (otprilike 3.3 mbps).

nemam za potpis
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.11.2019 23:02 (tenac).
5 godina
offline
HD televizija u DVB-T2 sustavu od danas dostupna n

I manje kada se uračunaju ttx, epg, hbb. Ako bude 3,0 mbit bit će "dobro"

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
HD televizija u DVB-T2 sustavu od danas dostupna n

Pitanje nije za temu, ali da li netko zna kad će T scum u svoju IPTV platformu ubaciti ove HD RTLove, bar nama koji smo na optici i imamo hd paket? Skupi ko sam vrag, a ja nemogu gledati "Krv nije voda" u HD?

Sinoć sam lega jutros...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: HD televizija u DVB-T2 sustavu od danas dostup
Flagship kaže...

I manje kada se uračunaju ttx, epg, hbb. Ako bude 3,0 mbit bit će "dobro"

 Nije mi jasno kako nisu vodili računa o tome.

nemam za potpis
6 godina
protjeran
offline
HD televizija u DVB-T2 sustavu od danas dostupna n

Čini mi se baš kao da oni jesu "vodili računa o tome" 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: HD televizija u DVB-T2 sustavu od danas dostup
tenac kaže...
Flagship kaže...

I manje kada se uračunaju ttx, epg, hbb. Ako bude 3,0 mbit bit će "dobro"

 Nije mi jasno kako nisu vodili računa o tome.

 

"Vodili" su računa i zato u ponudi za koncesiju koju su i dobili piše da će garantiran protok biti 3 mbit koliko ispada kad se svi parametri uračunaju i broj kanala koji će emitirati: 8 kanala x 3 mbit + ostali parametri je taman negdje oko 27 mbit koliko iznosi maximalni protok u mreži koju je predložio OiV.

 

Dodatni problem bi mogao nastati ako još netko dobije nacionalnu koncesiju i time automatski mjesto u multiplexu M1, tada protok pada ispod ovih obećanih 3 mbit. Zbog toga, kao i zbog minimalnog bitrate-a ako ostane kako je predviđeno, moguće je da hakom intervenira pa M1 ipak krene u mreži s 36,50 mbit 256QAM (kao što sada imamo u M2)

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice