Hrvati vole novu e-uslugu MUP-a, online provjeru v

poruka: 37
|
čitano: 6.871
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hrvati vole novu e-uslugu MUP-a, online provjeru v".
12 godina
odjavljen
offline
Re: Hrvati vole novu e-uslugu MUP-a, online provje

Prijava na taj eGrađanin je (za mene) prava muka.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Hrvati vole novu e-uslugu MUP-a, online provje
Damir22 kaže...

Dakle, zelim provjeriti valjanost vozacke, za to mi je potrebna - tadaaa - vozacka. Kuzis ono, treba mi broj koji pise na vozackoj.

Glavna svrha ovog servisa je da poslodavci (ako ti za posao treba vozačka) i rent-a-carovi mogu vidjeti da li imaš izrečenu zabranu upravljanja kategorijom za koju ti vozačka treba, pri čemu im ionako moraš dati vozačku na uvid. Potencijalni poslodavac na ovaj način može provjeriti i broj bodova, pa ako se želiš zaposliti kao dostavljač ili trgovački putnik, a imaš puno bodova, predstavljaš rizik u odnosu na kandidata koji ima nula bodova.

 

Brk kaže...
Nisi u pravu. Vozacka se fizicki oduzima i cuci u policiji.

Fizički se oduzima dok traje stanje zbog kojeg privremeno ne možeš upravljati vozilom (pijan si, zaspao si za volanom i slično), a u pravilu to znači da je sljedeće jutro možeš predignuti. Na prekršajnom nalogu dobiješ prijedlog izricanja zabrane i taj prijedlog automatski vrijedi ako platiš kaznu, a ako ideš pred suca, onda ti zabrana vrijedi od dostave riješenja. Pri tom se zabrana odnosi samo na kategoriju za koju je izrečena, a vozačka ostaje kod tebe i ostale kategorije možeš uredno voziti (čak ako te uhvati na motoru koji je A2 kategorije, a imaš A kategoriju, ona ti ostaje).

 

Brk kaže...
T700, ako imas ogranicenje i dalje moras na pregled nakon isteka ogranicenja. Osim ako nisi ozdravio, pa ti ogranicenje ukinuto. Pregled za one sa 80 je za ljude bez ikakvih ogranicenja.

Opet netočno. Ograničenje može biti izrečeno sa ili bez ponavljanja liječničkog pregleda. Ja imam primjerice ograničenje za vid (uz nošenje naočala ili leća), te sam prvu vozačku dobio na kraći period, a kako mi se dioptrija nije mijenjala, ukinuta mi je obveza ponavljanja liječničkog, te sad samo dođem na policiju, produljim vozačku i u novu mi se prenosi ograničenje za vid, bez liječničkog.

 

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
16 godina
offline
Re: Hrvati vole novu e-uslugu MUP-a, online provje
MrBlc kaže...
Ja imam primjerice ograničenje za vid (uz nošenje naočala ili leća), te sam prvu vozačku dobio na kraći period, a kako mi se dioptrija nije mijenjala, ukinuta mi je obveza ponavljanja liječničkog, te sad samo dođem na policiju, produljim vozačku i u novu mi se prenosi ograničenje za vid, bez liječničkog.

 

Kvragu, kako si to uspio dobiti?

Ja moram svakih 10 godina...

15 godina
odjavljen
offline
Re: Hrvati vole novu e-uslugu MUP-a, online provje
Poslao sam upit MUP-u s točnom informacijom što piše na vozačkoj i odgovorili su mi da ne trebam ponavljati liječnički. Zakon to predviđa, a neke privatne medicine rada izbjegavaju to zbog zarade. Vjerojatno ima i ljudi koji zbog neupućenosti idu na liječnički bez da provjere da li uopće trebaju.
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
12 godina
odjavljen
offline
Re: Hrvati vole novu e-uslugu MUP-a, online provje
čak ako te uhvati na motoru koji je A2 kategorije, a imaš A kategoriju, ona ti ostaje"A kategorija je iznad A2, tako da ne vidim zašto bi te netko kaznio zato što si vozio A2 motor s A kategorijom
15 godina
odjavljen
offline
Re: Hrvati vole novu e-uslugu MUP-a, online provje
Nema veze što je iznad - za tu kategoriju imaš zabranu i točka. Glupo je u startu što ide odvojeno po kategorijama* ali je zako.

* Iako u nekim slučajevima i nije glupo - zamisli vozača kamiona koji za volan kamiona ne bi sjeo ni u ludilu ako ima više od 0.0, ali se u automobilu malo preračunao poslije ručka. Oduzimanje kompletne vozačke bi ga ostavilo bez prihoda, a bez ikakvog dokaza o neodgovornosti u profesionalnom obavljanju posla vozača. S druge strane, kod ponovljenog prekršaja u kraćem roku, može postojati sumnja da je alkoholičar, pa bi ga trebalo poslati na izvanredni liječnički pod sumnjom da ima problema s alkoholom.
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
8 godina
offline
Re: Hrvati vole novu e-uslugu MUP-a, online provje
Old Iggy kaže...
MrBlc kaže...
Ja imam primjerice ograničenje za vid (uz nošenje naočala ili leća), te sam prvu vozačku dobio na kraći period, a kako mi se dioptrija nije mijenjala, ukinuta mi je obveza ponavljanja liječničkog, te sad samo dođem na policiju, produljim vozačku i u novu mi se prenosi ograničenje za vid, bez liječničkog.

 

Kvragu, kako si to uspio dobiti?

Ja moram svakih 10 godina...

 Ja sam prije isao svakih 5 godina, i bio sam 3 puta i u posjednjem pregledu mi je doktor rekao da nije više obavezno  ici po liječničku. Prije su mi stavljali na vozačkoj rok od 5 godina, a sada više ne, sad je rok puno duzi i samo budem produzio u policiji bez liječničke.

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice