Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve najva

poruka: 500
|
čitano: 144.839
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve najva".
6 godina
protjeran
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n
Jura iz druge galaksije kaže...

D1 regija je proradila. Ukupno 11 kanala, nema Vinkovačke, Osječke i Sportske televizije.

 

HTV1, HTV2, RTL i Nova idu u full hd 1920x1080 50 fps

HTV3, HTV4, RTL2, Doma, Kockica, STV idu u hd 1280x720 50 fps

 

Video je u hevc formatu i ide do 3Mbps, a audio u aac formatu sa 66,0 kbps.

 

 

 Ja cijelo vrijeme, ne tebi, nego ekipi, govorim jedno te isto

Jučer sam vrtio na moja dva nova tivija 2017 i 2028 i ništa. Pronalazi iste programe kao i prije i vide se...čudo..

 

HEVC nije ni u naznakama.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
13 godina
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n
nickname86 kaže...

Za sve koji traže DVB-T2 reciever, ja sam danas uzeoSAMSUNG GX-MB540TL i toplo bih ga preporučio svima.

Prijemnik je kvalitetne izrade, elegantan, ima normalni daljinski, oku ugodno sučelje, normalan EPG, ažuriranje softvera, podršku za HEVC, player MKV-a s podrškom za naše titlove. Ukratko, sve što vam treba.

Cijena je 300kn u neutrinomobile (https://neutrinomobile.hr/samsung-gx-mb540tl-dvb-t2-hd-receiver-black.html)

 

Softwer se ažurira prilikom prvog pokretanja, našao sve kanale, radi super.

Ja sam ga spojio na Samsung TV tako da mogu s njim paliti i TV i  DVB prijemnik (ima dvije tipke za paljenje). 

Kada upalim TV automatski se pali prijemnik, kada ugasim TV prijemnik ode u standby. Praktički nema potrebe za starim daljinskim od TV-a (ne znam kako bi se ova automatika ponašala na TV-ima koji nisu Samsungovi).

 

Uz prijemnik se dobije čak i SCART.  Koliko sam gledao po netu jedina manja koju mu navode je što nema opciju snimanja na USB.

U nastavku link na youtube review, doduše na njemačkom ali sve bitno se vidi.

 

Već sam bio na rubu da uzmem THOMPSON ili STRONG i sasvim slučajno naletio na ovaj SAMSUNG. 

 

➡ Koliko traje boot (uključivanje uređaja do TV kanala)?

➡ Koliko brzo prebacuje kanale?

➡ Ima li Wi-Fi? Ako da, kakav je?

➡ Ima li sučelje na hrvatskom jeziku?

➡ Imaš li možda upute? Piše li u njima može li se daljinski programirati za televizore koji nisu od Samsunga?

➡ Kakva je osjetljivost tunera? Primjećuješ li lošiji signal na nekim kanalima?

➡ Koje su još mogućnosti dostupne da zahtjevaju internet (osim vremenske prognoze)?

➡ Imaš li doma neki TV koji nije Samsung da isprobaš kako se daljinski ponaša na njemu?

 

O ovom uređaju nema doslovno ništa na internetu, par videa i to je to.

 

Hvala. 😁

 

Pronašao sam uputstva, ali dostupna su samo na njemačkom (prijemnik je, koliko sam skužio, službeno dostupan samo na njemačkom tržištu za freenet tv). Uglavnom, izgleda da je podržano više televizora, a sve što može raditi je samo upaliti/ugasiti TV. 😛

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.11.2019 12:20 (Marko :D).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n

Da li živiš u zgradi? Moguće da treba podesiti kanalna pojačala.

Jesi skenirao ponovno? Možeš dodati ručno kanal. Ako ti vidi jačinu signala, a ne vidi programe, onda ti TV ne podržava codec ili modulaciju. Ako nema ni signala, onda je problem u odašiljaču (ili u tvojoj regiji nije još krenulo ili ti je antena usmjerena na manji repetitor koji nema sve muxove) ili samoj instalaciji (filtri, kanalni pojačalo, lokalne smetnje).

 

Tu možeš pogledati na kojem kanalu i na kojim odašiljačima imaš signal https://support.oiv.hr/reception/coverage/coverage.aspx

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.11.2019 12:13 (MrBlc).
6 godina
protjeran
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n
MrBlc kaže...

Da li živiš u zgradi? Moguće da treba podesiti kanalna pojačala.

Jesi skenirao ponovno? Možeš dodati ručno kanal. Ako ti vidi jačinu signala, a ne vidi programe, onda ti TV ne podržava codec ili modulaciju. Ako nema ni signala, onda je problem u odašiljaču (ili u tvojoj regiji nije još krenulo ili ti je antena usmjerena na manji repetitor koji nema sve muxove) ili samoj instalaciji (filtri, kanalni pojačalo, lokalne smetnje).

 

Tu možeš pogledati na kojem kanalu i na kojim odašiljačima imaš signal https://support.oiv.hr/reception/coverage/coverage.aspx

 Jesi li se doktore javio meni ili Marku ? 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
5 godina
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n
matrix777 kaže...
Flagship kaže...
stipest kaže...

Samo 2,5 Mbp/s po HD kanalu!! Malo je to . U A1 idu skoro po 10 Mbp/s

https://postimg.cc/yk1V2mDP

 

Treba uzeti u obzir da je to u HEVC codecu i da je to samo privremeno, u svibnju sljedeće godine svi ovi 1080p programi sele u M1 multiplex.

 Jel to znači da od svibnja će biti još kvalitetnija slika nego sada?

 

Da, u multiplexu M1 svi programi (8) će emitirati u 1080p50 rezoluciji ali problem ostaje sa bitrate-om. Ako ostane sadašnja odluka da M1 ide u 64 QAM onda je to minimalni bitrate od 3 mbit:(  Valjda će bit pameti i razuma u ovih iz Hakoma pa to preinače u 256 QAM što bi donijelo 36,5 mbit odnosno 4,5-5 mbit po kanalu što je ipak bolje od 3..

5 godina
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n
Majna kaže...
MrBlc kaže...

Izgleda da će ti trebati. Eventualno možeš pokušati naći više informacija o konkretnom modelu. Primjerice, za LG je netko u drugoj temi napisao da treba prebaciti zemlju na češku, pa onda radi.

 Da, ja sam to napisao-dok je bila postavljena regija Hrvatska, imao sam na istim kanalima ton, ali bez slike.

Kad sam prebacio na Češku (ostavio postavke jezika-Hrvatski) sve je proradilo-kako i zašto ne znam, ali bitno da radi!

 

LG još od 2013. podržava HEVC u High-end modelima, a od 2014. i u Full HD modelima od serije LB6xx pa na više. Svi koji imaju niže serije na žalost morat će kupit ili dodatni T2 HEVC receiver ili novi tv.

 

Ovisno o sw nadogradnjama i podršci moguć je i prijem T2 HEVC kanala. Zašto češka? Zbog činjenice da su oni, uz Njemačku, među prvima usvojili T2 HEVC standard i već nekoliko godina uspješno to funkcionira.

 

 

 

15 godina
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n
Marko :D kaže...
..

 

Već sam bio na rubu da uzmem THOMPSON ili STRONG i sasvim slučajno naletio na ovaj SAMSUNG. 

 

..

 

O ovom uređaju nema doslovno ništa na internetu, par videa i to je to.

 

..

 - sve je to neki generički uređaj, npr nitrobox je samo jedan naziv za isti opticum dvbt .. npr lion4m .. važan je Chipset: Ali 3822P tj tako možeš pronaći-usporediti i pretpostavka da generčiki uređaj podržava iste stvari, ali bolje je kupovati 'domaći' (regionalno, npr jezik) .. i čak je jeftinije, cca 200kn, sve je identično čaki i sama kutija-design osim naziva koji se printa po narudžbi.. :)

- nedostaci, npr nema hbbtv (mada nije jasno zašto je to važno, tj navedeno za evotv requirements, prije nije bio taj uvjet) pa kome je važan evotv..

- pa možda je to slično/isto kao samsungov uređaj, ali ima sve što tražiš barem deklarirano :) i jeftiniji + domaći distributer.. ako tražiš još jeftinije, alibaba-ebay.. tad traži po Chipsetu Ali3822P .. neki imaju lan/wlan, ant. ulaz-izlaz .. ostalo identično.

- zašto je 'vanžno' kupiti neku uređaj kao ''domaći'' (regionalno/distribucija) pa zbog jezika i (važnije) presetova kanala-frekvencija i postavki, tj kao titlovi dvd filma.. to je važno, + tad je veća šansa da uređaj ima potreban preset za hr (ili se koristi keo nekad dojčland za traženje tv kanala, sad češka..). Drugi problem može biti 'update' tj soft-firmware koji treba uključiti te postavke a pravi support je kilav-nepostojeći pa mada bi to bilo lako ovisiš jel to već tvornički obavljeno. (npr može uređaj sve podržavati ali ako nema nove hr-postavke za hd-hevc.. tad se može desiti da ne nađe kanale pa tražiš kao češka itd..)

-svi uređaji imaju istu osnovu, sve je to generički.. daljinski-tv.. ali je problem zanti kodove. Ako jedan uređaj radi, može i drugi tj nije to neki poseban fičer. (samo što netko prvi to mora porvjeriti i ostalima objaviti-potvrditi) :)

- npr mada postoje stotine modela TVa, svi rade na istoj osnovi, daljinski je ''isti''... kao što je gorivo za aute jednako kod nas ili u zanzibaru. Stvar je samo da daljinski nudi neki button-opciju a pošto se i daljinski (za tv, dvbt prijemnik..) radi jednako generički, može se 99% pretpostaviti da će što god uzmeš imati isto-slično.. tj progooglaj i kad vidiš npr izgled kutije jasno ti je da je to sve ista stvar/sadržaj/mogućnosti, možda čak ista smjena u nekom kinsekom zaseoku radi sve uređaje dok se naziv-logo razlikuje po naručitelju (za par tisuća komada možeš imati 'svoj' brand..).

linkovi : nitrobox opticum, ax-lion-m4 opticum .. itd.. :)

... jedino 'pravilo' je tad kad je sve 'isto' preferirati ''regionalnu'' verziju/dobavljača, jer je veća šansa da radi + support/jamstvo pa i cijena.

 

Anđeo bez falinge kaže...
..

 Jesi li se doktore javio meni ili Marku ? 

 -da (tebi).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
5 godina
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n
The_Fichek kaže...

Ne znam je li jedina, ali je velika mana sto nema opciju snimanja na USB. Sumnjam da je to nest bolji receiver od skoro 100kn jeftinijeg novog Optimus NytroBox-a o kojem smo se raspricali zadnjih stranica. Taj NytroBox isto ima opciju da prebacis funkcije daljinskog od TV-a, ali TV ne mora bit Samsung. Uz taj receiver se dobije HDMI kabel koji je svakako bolji konektor od SCART-a u 2019. Super stvar kod Samsunga je kaj lijepo izgleda :)

 

Dobar receiver ali to je skoro 3 godine star receiver. Nedostatak usb snimanja je dosta velik minus a povrh svega ima samo 12 mjeseci garancije što je smiješno jer je riječ o samsungu, pogotovo kad vidiš da neki no-name kineski receiveri imaju 24 mjeseca. Ili je možda to neki new-old stock pa sada neutrino prodaje zalihe iz 2017. godine

 

 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n

Kolega, nije problem to HAKOMU Ili OiV-u dić, ali stvar je tu tome da su 3 megabita minimum za zakupiti, a plaća se koncesija po propusnosti po broju stanovnika, tako da je teško da će ijedan kanal htjeti isprsiti više nego što mora.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n
Za ovaj moj jvc na svakoj stranici piše drugačije u vezi hevc-a i jutros sam provjerio i rade svi hd programi.
Bio sam uvjeren da ne podržava jer je prilično jeftin 1080p i nije smart, kupljen pred kraj 2017
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n
JozoBozo121 kaže...

Kolega, nije problem to HAKOMU Ili OiV-u dić, ali stvar je tu tome da su 3 megabita minimum za zakupiti, a plaća se koncesija po propusnosti po broju stanovnika, tako da je teško da će ijedan kanal htjeti isprsiti više nego što mora.

 

Isprsiti više nego što mora..Govorimo o vreći bez dna i praonici zvanoj hrt ili o ovim stranim multimedijskim korporacijama koje drže NOVU i RTL, s gotovo neograničenim proračunima? Nikome od njih nije problem dodatno platiti, s ovim sadašnjim prijedlogom 3 mbit nitko ne može biti zadovoljan. Pogotovo ne NOVA jer čeka nas EP, pa bi mogli bit neslavni rekorderi s najnižim bitrate-om. Hakom to može djelomično riješiti s 256 QAM, jer ipak je bolje 5 nego 3 mbit. Vidjet ćemo za nekoliko mjeseci što će na kraju biti.

6 godina
protjeran
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n
ihush kaže...

 Jesi li se doktore javio meni ili Marku ? 

 -da (tebi).

 niti si magistar niti si MrBlanc i ne znam zašto misliš da se svijet vrti oko tebe i tovij nagona.. 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
16 godina
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n
JozoBozo121 kaže...

Kolega, nije problem to HAKOMU Ili OiV-u dić, ali stvar je tu tome da su 3 megabita minimum za zakupiti, a plaća se koncesija po propusnosti po broju stanovnika, tako da je teško da će ijedan kanal htjeti isprsiti više nego što mora.

S obzirom kaj se može gledat,ili kvaliteta programa 1080p/3mbps je sasvim dovoljno.

 

Bolje gledat SD Nočnu Moru tri puta zaredom, nego samo jednom nekakvo moderno smeče u 1080p recimo 7mbps.

 

 

 

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
15 godina
odjavljen
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n
Anđeo bez falinge kaže...
 Jesi li se doktore javio meni ili Marku ? 

Uređivanje citata je na mobitelu horor, a ako ti već iz konteksta nije jasno, imaš link nadporuka, pa klikom na njega vidiš na koji post odgovaram.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
6 godina
protjeran
offline
Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve najva

gospodine, nekada se zafrkavam, nemojte sve uzimati zdravo za gotovo...... sve mi je jasno od Bili Gejtsovih vremena.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n
Anđeo bez falinge kaže...
na moja dva nova tivija 2017 i 2028

 

 

 

Ovaj iz "2028" bi lako mogao biti recimo jedan mainstream 75" 8K microLED, valjda će cijene za 9 godina i za takve tv biti povoljnije

6 godina
protjeran
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n
Flagship kaže...

 Ovaj iz "2028" bi lako mogao biti recimo jedan mainstream 75" 8K microLED, valjda će cijene za 9 godina i za takve tv biti povoljnije

 Nadamo se...moram ti rokati HVALA jer si zaslužio zvjedicu.

napunit ću te brate do Nove godine na stare postove da odmah uletiš u "elitu"  

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.11.2019 15:37 (Anđeo bez falinge).
13 godina
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n
JozoBozo121 kaže...

Kolega, nije problem to HAKOMU Ili OiV-u dić, ali stvar je tu tome da su 3 megabita minimum za zakupiti, a plaća se koncesija po propusnosti po broju stanovnika, tako da je teško da će ijedan kanal htjeti isprsiti više nego što mora.

Ovo mi je glupo; da se ja pitam, svima bi dao isti bitrate, a naplaćivao isključivo po rezoluciji, s tim niža rezolucija ima niži bitrate.

5 godina
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n
Anđeo bez falinge kaže...
Flagship kaže...

 Ovaj iz "2028" bi lako mogao biti recimo jedan mainstream 75" 8K microLED, valjda će cijene za 9 godina i za takve tv biti povoljnije

 Nadamo se...moram ti rokati HVALA jer si zaslužio zvjedicu.

napunit ću te brate do Nove godine na stare postove da odmah uletiš u "elitu"  

 

Ali Usrus i "ante-zg" redovno lupaju TD svima kao da ne postoji sutra

 

 

5 godina
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n
Marko :D kaže...
JozoBozo121 kaže...

Kolega, nije problem to HAKOMU Ili OiV-u dić, ali stvar je tu tome da su 3 megabita minimum za zakupiti, a plaća se koncesija po propusnosti po broju stanovnika, tako da je teško da će ijedan kanal htjeti isprsiti više nego što mora.

Ovo mi je glupo; da se ja pitam, svima bi dao isti bitrate, a naplaćivao isključivo po rezoluciji, s tim niža rezolucija ima niži bitrate.

 

Svi imaju bitrate onoliko koliko je dostupno i naravno koliko plate. Puno je veći problem KAPACITET Multiplexa. M1 će imati 27 mbit, broj kanala je minimalno 8 plus ostale stavke kao što su ttx, epg, hbb pa sad ti izračunaj koliko je to po kanalu. U tome slučaju svi će imati 3, sigurno se neće hrt i rtl odreći svojih mbps u korist NOVE da bi ovi mogli imati 5-6 mbit kad počne EP na ljeto.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n

krivo odgovorio na poruku, odgovor niže

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.11.2019 20:24 (nickname86).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n
Marko :D kaže...
nickname86 kaže...

Za sve koji traže DVB-T2 reciever, ja sam danas uzeoSAMSUNG GX-MB540TL i toplo bih ga preporučio svima.

Prijemnik je kvalitetne izrade, elegantan, ima normalni daljinski, oku ugodno sučelje, normalan EPG, ažuriranje softvera, podršku za HEVC, player MKV-a s podrškom za naše titlove. Ukratko, sve što vam treba.

Cijena je 300kn u neutrinomobile (https://neutrinomobile.hr/samsung-gx-mb540tl-dvb-t2-hd-receiver-black.html)

 

Softwer se ažurira prilikom prvog pokretanja, našao sve kanale, radi super.

Ja sam ga spojio na Samsung TV tako da mogu s njim paliti i TV i  DVB prijemnik (ima dvije tipke za paljenje). 

Kada upalim TV automatski se pali prijemnik, kada ugasim TV prijemnik ode u standby. Praktički nema potrebe za starim daljinskim od TV-a (ne znam kako bi se ova automatika ponašala na TV-ima koji nisu Samsungovi).

 

Uz prijemnik se dobije čak i SCART.  Koliko sam gledao po netu jedina manja koju mu navode je što nema opciju snimanja na USB.

U nastavku link na youtube review, doduše na njemačkom ali sve bitno se vidi.

 

Već sam bio na rubu da uzmem THOMPSON ili STRONG i sasvim slučajno naletio na ovaj SAMSUNG. 

 

➡ Koliko traje boot (uključivanje uređaja do TV kanala)?

➡ Koliko brzo prebacuje kanale?

➡ Ima li Wi-Fi? Ako da, kakav je?

➡ Ima li sučelje na hrvatskom jeziku?

➡ Imaš li možda upute? Piše li u njima može li se daljinski programirati za televizore koji nisu od Samsunga?

➡ Kakva je osjetljivost tunera? Primjećuješ li lošiji signal na nekim kanalima?

➡ Koje su još mogućnosti dostupne da zahtjevaju internet (osim vremenske prognoze)?

➡ Imaš li doma neki TV koji nije Samsung da isprobaš kako se daljinski ponaša na njemu?

 

O ovom uređaju nema doslovno ništa na internetu, par videa i to je to.

 

Hvala. 😁

 

Pronašao sam uputstva, ali dostupna su samo na njemačkom (prijemnik je, koliko sam skužio, službeno dostupan samo na njemačkom tržištu za freenet tv). Uglavnom, izgleda da je podržano više televizora, a sve što može raditi je samo upaliti/ugasiti TV. 😛

 

➡ Koliko traje boot (uključivanje uređaja do TV kanala)? - nisam mjerio ali normalno se pali, nema nekog dugog učitavanja, nešto malo dulje nego kad se pali samo TV.,nema nikakav loading screen ili sl. upali se ledica i nakon toga dođe slika

➡ Koliko brzo prebacuje kanale? - isto kao na TV-u, nisam primjetio nikakvu razliku 

➡ Ima li Wi-Fi? Ako da, kakav je? - nema, ali vidio sam po netu da ima nekih verzija gdje se u USB spoji WiFI adapter (tj. prodaju se u kompletu s njim)

➡ Ima li sučelje na hrvatskom jeziku? - nema. Engleski, Njemački, Poljski i Turski. Ali kao što sam napisao ima podršku za HR znakove

➡ Imaš li možda upute? Piše li u njima može li se daljinski programirati za televizore koji nisu od Samsunga? - ovo si vidim našao 

➡ Kakva je osjetljivost tunera? Primjećuješ li lošiji signal na nekim kanalima? - ja sam u ZG, direktan pogled na Sljeme, nisam nikada imao problema sa signalom tako da nemam ni sada. rekao bih da mu je osjetljivost kao i ugrađeni tuner u TV-u odnosno da ne spada u prijemnike koji mogu izvuci više nego što bi izvukao tuner u TV-u

➡ Koje su još mogućnosti dostupne da zahtjevaju internet (osim vremenske prognoze)? - iskreno nisam taj dio detaljno gledao, prijemnik je očito ciljan za Njemačko tržište pa ima neke servise ciljane za njihovo tržište, nisam stigo ni taj widget za vrijeme pogledati. volio bi da ima barem neku youtube aplikaciju, ovo kaj ima mi se čini uglavnom beskorisno

➡ Imaš li doma neki TV koji nije Samsung da isprobaš kako se daljinski ponaša na njemu? - ne, ali mislim da si i na ovo pitanje našao odgovor u onim uputama

 

ako te nešto specifično zanima šibni na PM pa ti provjerim za vikend kad odem kod staraca jer je kod njih instaliran prijemnik

4 godine
neaktivan
offline
Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve najva
 
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n

Prijemalo sam narucio ovo za 212kn s besplatnom dostavom: https://www.ekupi.hr/Opticum-NytroBox-H265-HEVC-HD-1435384.aspx s obzirom da je novi receiver na trzistu od poznatog branda. Imas detaljne dojmove kolege forumasa na zadnjih par stranica kao i dobru recenziju od ovlastenog uvoznika na jutubu. Tako da si u obzir mozes uzet i taj receiver..

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.11.2019 12:57 (The_Fichek).
13 godina
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n

Ima li taj prijemnik mogućnost sortiranja TV kanala, mijenjanja poredka i slično? Da li podržava Hbb TV?

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.11.2019 23:29 (Marko :D).
10 godina
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n
Anđeo bez falinge kaže...
Jura iz druge galaksije kaže...

D1 regija je proradila. Ukupno 11 kanala, nema Vinkovačke, Osječke i Sportske televizije.

 

HTV1, HTV2, RTL i Nova idu u full hd 1920x1080 50 fps

HTV3, HTV4, RTL2, Doma, Kockica, STV idu u hd 1280x720 50 fps

 

Video je u hevc formatu i ide do 3Mbps, a audio u aac formatu sa 66,0 kbps.

 

 

 Ja cijelo vrijeme, ne tebi, nego ekipi, govorim jedno te isto

Jučer sam vrtio na moja dva nova tivija 2017 i 2028 i ništa. Pronalazi iste programe kao i prije i vide se...čudo..

 

HEVC nije ni u naznakama.

 
Meni su oba TVa (neki LG 32" iz 2017 i Samsung UHD iz 2015 godine) danas pronasli sve u HDu osim Sportske Televizije - nju nema u HDu, ali Osjecka HD, Vinkovacka Plava HD mi rade.

--- Lewis --- www.ram-studio.hr --- Skype: lewis3d ---
5 godina
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n
Marko :D kaže...

Ima li taj prijemnik mogućnost sortiranja TV kanala, mijenjanja poredka i slično? Da li podržava Hbb TV?

 

Svi danas imaju sortiranje i ostalo vezano uz kanale. HBB ima samo strong 8550. Previše tražiš od T2 HEVC receivera, da ima wi-fi, hbb, learning remote, CI+ i... što još za 200 kn?

 

@Fichek, znači pao je Opticum..i stiže kada? Ostala je samo nepoznanica to snimanje (mada je jubito rekao da su 1gb file samo) ali to treba sa različito formatiranim stickovima testirati, moguće da ipak ide i u više od 1gb pa probaj. Negdje sam vidio da neki drugi opticumi, koji su stariji od ovog, snimaju bez problema preko 4gb u komadu.

 

 

10 godina
online
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n

Meni isto sranje 1 ili 4GB, ionak bu kod cure taj receiver, a ona nije snimala do sad (imala je receiver ugrađen u monitor). Pokazat ću joj kak se snima. Kolko uopće treba vremena snimanja da dođe do 1 ili 4GB? Piše dostava na ekupi 3-5 dana, pretpostavljam da stiže idući tjedan, iako ne mora bit jer je prodavač prejeftino.com.

5 godina
offline
Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve najva

Sada očekivano manje jer idu programi u 1080p50 i mada je HEVC to će bit veliki file-ovi.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve najva

Da li postoji neki prijemnik sa normalnim velikim kvalitetnim daljinskim. Kupio sam danas u Pevecu neki MAX POWER za 230kn . Nije bio najjeftiniji pa pomislio da je kvalitetniji. Daljinski izgleda kao dječja igračka , a tipke se moraju snažno pritisnut inače ne detektira. Problem je što zna preletit preko nekoliko programa iako je pritisak bio kratkotrajan. Pokušat ću to čudo vratit Pevecu .

shit happens too often
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice