HTC-ove financije loše i nakon dolaska HTC U12+ u

poruka: 17
|
čitano: 4.276
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "HTC-ove financije loše i nakon dolaska HTC U12+ u ".
14 godina
offline
HTC-ove financije loše i nakon dolaska HTC U12+ u

Ma nije moguće

 

Njihove cijene uređaja su van svake pameti, te se samim time sve više i više zakopavaju, čudo je što su uopće ovako dugo opstali.

Moj PC  
4 2 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
HTC-ove financije loše i nakon dolaska HTC U12+ u

Ne mogu se sjetit kad sam zadnji puta vidio da netko ima HTC mob.

Uz to, uređaji im izgledaju ko da ih je dizajnirao moj stric koji radi u pekari.

 
4 3 hvala 0
8 godina
offline
Re: HTC-ove financije loše i nakon dolaska HTC U12

Ne bi ulazio u razloge zašto htc ne zarađuje koliko bi trebao (o tome je bilo dosta članaka) ali što se tiče mobitela uvijek su bili top po dizajnu i performansama. 

15 godina
offline
HTC-ove financije loše i nakon dolaska HTC U12+ u

umjesto htc trebali su se nazvati ap-p. iako, u konačnici, np. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 0 hvala 0
10 godina
suspendiran
offline
HTC-ove financije loše i nakon dolaska HTC U12+ u

U vrijeme Windows Mobile su bili apsolutni lideri, doslovce nitko od poslovnih korisnika nije niti pomišljao da uzme nešto osim HTCa ili s druge strane Blackberrya. Megapopularni smartphoneovi za business use. 

Nažalost nisu se uspjeli na vrijeme preobratiti, dok je Android sve više i više sticao popularnost, oni su i dalje furali svoj Windows Mobile 6.5 čini mi se. 

 

Zadnji vrhunski uređaj koji su izdali u to vrijeme bio je HTC HD2. Majko mila kakva je to zvijer bila! Izgledom savršen, dimenzijama ekrana u to vrijeme suludih 4.3 incha, 800x480 rezolucija je bila kao da danas imaš 4k ekran, dolazio je s kapacitivnim zaslonom i nisi više morao imati sylus, kamera u to vrijeme vrhunac mogućnosti, ... ali eto ... dolazio je s Windows Mobile.

Bio je toliko popularan da je ekipa s XDA developers izdala neslužbenu verziju Androida za njega. I što je najbolje nakon više iteracija ovaj hackirani, neslužbeni Android je radio maltene savršeno.

 

Eto, onda su imali nekakve čudne odluke, pa su izdavali "Facebook Phone" ako se ne varam, i još svašta nešta namijenjenog svakome, ali u principu nikome, i tako su sve manje i manje bili popularni, dok su LG, Sony Ericsson i neki tamo maleni Samsungić krenuli u lagano preuzimanje tržišta. ... a onda je taj maleni i za pojam smartphoneova posve nebitni samsungić (poznat po frižiderima, klimama, radio uređajima i svačem nečem) izdao prvi "Samsung Galaxy S", ostatak je povijest... šmrc. Bio sam ponosni vlasnik baš tog HTC HD2. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.9.2018 9:53 (ZovemseZoranidolazimizRijeke).
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: HTC-ove financije loše i nakon dolaska HTC U12
MasterOfDisaster kaže...

Ma nije moguće

 

Njihove cijene uređaja su van svake pameti, te se samim time sve više i više zakopavaju, čudo je što su uopće ovako dugo opstali.

Mislis to sta su jeftiniji od samsunga? Trebali bi poskupit?

13 godina
offline
Re: HTC-ove financije loše i nakon dolaska HTC U12
MasterOfDisaster kaže...

Ma nije moguće

 

Njihove cijene uređaja su van svake pameti, te se samim time sve više i više zakopavaju, čudo je što su uopće ovako dugo opstali.

 

U11+ je bio apsolutni best buy u premium segmentu. Mobitel praktički identičan Pixelu XL za 300 eura manje.

 

U12+... pa, da su zadržali cijenu U11+ bio bi opet best buy. Zašto jednostavno ne ponude konkurentnije cijene i naprave nešto što će konkurirati OnePlusu, stvarno je teško razumjeti.

14 godina
offline
Re: HTC-ove financije loše i nakon dolaska HTC U12
ansha kaže...
MasterOfDisaster kaže...

Ma nije moguće

 

Njihove cijene uređaja su van svake pameti, te se samim time sve više i više zakopavaju, čudo je što su uopće ovako dugo opstali.

Mislis to sta su jeftiniji od samsunga? Trebali bi poskupit?

Tko uopće spominje Samsunga, pa pogledaj kvalitetne kineze Huawei, Xiaomi, Meizu, Vivo, Oneplus, Nokia, itd, sve redom bolji ili jednaki uređaji od HTC, a svi od reda i u svim segmentima jeftiniji od HTC-a i svi od reda grabe tržišni udio i rastu.

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.9.2018 10:54 (MasterOfDisaster).
10 godina
offline
Re: HTC-ove financije loše i nakon dolaska HTC U12

U11 je bio dobar, ali glomazniji i sa dizajnom kao galaxy s6 u vrijeme infinity displaya kod s8. Sa cijenom gotovo istom kao galaxy s8. Htio sam htc ali me odbio dizajn. Htc m9 nije imao stabilizaciju na fotoaparatu. M8 je gurao ultrapixelsku tehnologiju na 4mpixela. U doba m7 je to bilo neprihvatljivo, a kamoli kad je galaxy s5 dosao sa 16mpix. 10tka je konacno dosla sa normalnom kamerom i stabilizacijom, dok je samsung izbacio edge. Dok je prednjacio dizajnom, fulao je s kamerom. Kad je rijesio kameru fulao je dizajnom. 

12 godina
neaktivan
offline
Re: HTC-ove financije loše i nakon dolaska HTC U12
performanse su neupitne ali tek premijum mobitela.Low i medium segment je druga priča.ono što njih pokopava jeste low entry/medium segment..hoću kazati samo obrati šta nude danas s aktualnim desire mobitelima i koju cijenu traže.meni je možda njihova cijena čak i neupitna jer ću uvjek dati za njihov mobitel ma koliko god tražili samo zato što znam da će mi mobitel raditi čak i nakon 2je godine,a fala bogu znam sebe nije baš da štedim.
Svaka akcija ima svoju reakciju.
13 godina
offline
Re: HTC-ove financije loše i nakon dolaska HTC U12
MasterOfDisaster kaže...

Tko uopće spominje Samsunga, pa pogledaj kvalitetne kineze Huawei, Xiaomi, Meizu, Vivo, Oneplus, Nokia, itd, sve redom bolji ili jednaki uređaji od HTC, a svi od reda i u svim segmentima jeftiniji od HTC-a i svi od reda grabe tržišni udio i rastu.

 

Nemojmo se praviti da to ima ikakve veze s kvalitetom ili čak cijenom. Pad rasta (oksimoron?!) prihoda je krenuo prije nego je itko razmišljao o ovim kompanijama kao ozbiljnoj konkurenciji. Jedini i isključivi krivac za pad HTC-a je marketing (što se savršeno očituje u službenom sloganu - quitely brillant). Kvaliteta, dizajn i inventivnost nikad nisu bili upitni. Postoji jako dobar razlog zašto je Google preuzeo većinu inženjera baš iz HTC-a da rade na Pixelima.

14 godina
offline
Re: HTC-ove financije loše i nakon dolaska HTC U12
Chronosus kaže...
MasterOfDisaster kaže...

Tko uopće spominje Samsunga, pa pogledaj kvalitetne kineze Huawei, Xiaomi, Meizu, Vivo, Oneplus, Nokia, itd, sve redom bolji ili jednaki uređaji od HTC, a svi od reda i u svim segmentima jeftiniji od HTC-a i svi od reda grabe tržišni udio i rastu.

 

Nemojmo se praviti da to ima ikakve veze s kvalitetom ili čak cijenom. Pad rasta (oksimoron?!) prihoda je krenuo prije nego je itko razmišljao o ovim kompanijama kao ozbiljnoj konkurenciji. Jedini i isključivi krivac za pad HTC-a je marketing (što se savršeno očituje u službenom sloganu - quitely brillant). Kvaliteta, dizajn i inventivnost nikad nisu bili upitni. Postoji jako dobar razlog zašto je Google preuzeo većinu inženjera baš iz HTC-a da rade na Pixelima.

Najviše ima sa cijenom pa onda sa dizajnom HTC koji ga je odveo u propast, ali ima i marketing udjela u tome. Realno HTC ima kvalitetne uređaje, ali zastarijelog dizajna, odlične kvalitete, odličnih komponenti, apsurdno velikih cijena u nižem i srednjem segmentu i katastrofalne software nadogradnje uređaja (možda je tu iznimka premium kategorija, ali sumnjam).

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.9.2018 13:40 (MasterOfDisaster).
12 godina
offline
Re: HTC-ove financije loše i nakon dolaska HTC U12
Chronosus kaže...
MasterOfDisaster kaže...

Tko uopće spominje Samsunga, pa pogledaj kvalitetne kineze Huawei, Xiaomi, Meizu, Vivo, Oneplus, Nokia, itd, sve redom bolji ili jednaki uređaji od HTC, a svi od reda i u svim segmentima jeftiniji od HTC-a i svi od reda grabe tržišni udio i rastu.

 

Nemojmo se praviti da to ima ikakve veze s kvalitetom ili čak cijenom. Pad rasta (oksimoron?!) prihoda je krenuo prije nego je itko razmišljao o ovim kompanijama kao ozbiljnoj konkurenciji. Jedini i isključivi krivac za pad HTC-a je marketing (što se savršeno očituje u službenom sloganu - quitely brillant). Kvaliteta, dizajn i inventivnost nikad nisu bili upitni. Postoji jako dobar razlog zašto je Google preuzeo većinu inženjera baš iz HTC-a da rade na Pixelima.

 Točno tako. Marketing, marketing i samo marketing. Dok reklame za Samsung i Huawei iskaču iz paštete svakodnevno, onih za Htc nema ni za lijek. Mobitela, bez obzira na njihovu kvalitetu, jednostavno prolaze ljudima ispod radara.

13 godina
offline
Re: HTC-ove financije loše i nakon dolaska HTC U12
MasterOfDisaster kaže...

Najviše ima sa cijenom pa onda sa dizajnom HTC koji ga je odveo u propast, ali ima i marketing udjela u tome. Realno HTC ima kvalitetne uređaje, ali zastarijelog dizajna, odlične kvalitete, odličnih komponenti, apsurdno velikih cijena u nižem i srednjem segmentu i katastrofalne software nadogradnje uređaja (možda je tu iznimka premium kategorija, ali sumnjam).

HTC mora pod obavezno izmjeniti dizajn, izbaciti na tržište mid i low end modele s prihvatljivim čipsetima i radnom memorijom, SD 636/660/670 i slično za okej cijenu te to dobro izreklamirati i nema problema.

Ako treba čak i Mediatek ubaciti u priču po pitanju jeftinjaka.

Sučelje im je super.

 

8 godina
odjavljen
offline
HTC-ove financije loše i nakon dolaska HTC U12+ u

Ne prolaze ispod radara nego su im mobiteli po izgledu odbojni i godinama iza konkurencije.

Zna se da danas casuala i krema kupuju mobitele na osnovu izgleda, a ovi koji znaju šta kupuju spadaju u manjinu ...

 
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: HTC-ove financije loše i nakon dolaska HTC U12
Pod hitno tvrtku u potpunosti pribaciti u hrvatsku...radnici zaprite da će blokirati državu... premijer radi kupovine glasova... proglasi LEX HTC
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
HTC-ove financije loše i nakon dolaska HTC U12+ u

Od svih uređaja uvijek bi odabrao HTC,  neću sad nabrajat razloge,  to je moj odabir.  

Ali čude se kako loše financije? 

Nisam do sad vidio nijednu reklamu na tv za U12,  čak niti na internetu.  Nemaš da gdje vidjeti uživo i kupiti. 

Ako i nađeš u webshopu cijena je preko 6000.

Na taj način nece bas puno prodati. 

www.nanosola.com
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice