Huawei se našao usred trgovinskog rata Kine i SAD-

poruka: 36
|
čitano: 9.188
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Huawei se našao usred trgovinskog rata Kine i SAD-".
14 godina
offline
Huawei se našao usred trgovinskog rata Kine i SAD-

Reakcija tvrtke Huawei, kako ju je prenio novinar BOL-a, ne odgovara na pitanje sigurnosti, nego govori primarno u kontekstu "ali mi smo najjeftiniji".

Postoje li frakking dokazi da Huawei špija ili da je špijao za kinesku partiju i vladu? Također, ne manje bitno, postoje li dokazi da mrežni hardver proizveden na Zapadu radi isto (ugrađuju čipove za nadzor, imaju stražnja vrata za pristup obavještajcima...). Ako su odgovori na ova pitanja DA i NE, onda je gos'n Trump u pravu. Ako su odgovori na oba pitanja DA, onda smo svi isti i svim tim vladama želim sve najgore i put u brzu propast. 

 
3 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Huawei se našao usred trgovinskog rata Kine i
BarbaVeli kaže...

Reakcija tvrtke Huawei, kako ju je prenio novinar BOL-a, ne odgovara na pitanje sigurnosti, nego govori primarno u kontekstu "ali mi smo najjeftiniji".

Postoje li frakking dokazi da Huawei špija ili da je špijao za kinesku partiju i vladu? Također, ne manje bitno, postoje li dokazi da mrežni hardver proizveden na Zapadu radi isto (ugrađuju čipove za nadzor, imaju stražnja vrata za pristup obavještajcima...). Ako su odgovori na ova pitanja DA i NE, onda je gos'n Trump u pravu. Ako su odgovori na oba pitanja DA, onda smo svi isti i svim tim vladama želim sve najgore i put u brzu propast. 

 Da, postoje. Nedavno je open nađen backdoor u njiihovoj mrežnoj opremi.

 

https://www.theverge.com/2019/4/30/18523701/huawei-vodafone-italy-security-backdoors-vulnerabilities-routers-core-network-wide-area-local

 

Nije prvi puta. Uz njih je i Lenovo imao hrpu takvih stvari kroz zadnjih X godina.

Samomrzeći hrvat
9 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei se našao usred trgovinskog rata Kine i
Entry Point kaže...

 Da, postoje. Nedavno je open nađen backdoor u njiihovoj mrežnoj opremi.

 

https://www.theverge.com/2019/4/30/18523701/huawei-vodafone-italy-security-backdoors-vulnerabilities-routers-core-network-wide-area-local

 

Nije prvi puta. Uz njih je i Lenovo imao hrpu takvih stvari kroz zadnjih X godina.

 Kao da američki proizvođači nemaju backdoor. Ameri gube bitku s kinezima i sad koriste sva sredstva da im uzvrate i pokušaju oštetiti Kineze. Ja sam za opremu bez špijuniranja, ali nažalost takva ne postoji tako da mi je svejedno je li Huawei ili Ericsson ili neki treći.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
6 godina
offline
Re: Huawei se našao usred trgovinskog rata Kine i
Kad je riječ o kineskim mobitelima ( ne iznosim marku ovdje ) isti se svaki dan javlja s par paketa na kinesku ip adresu čim bude distupan wifi. Kod startup a iako je wifi ugašen, nasilno ga upali provjeri dostupnost i pošalje pakete tada gasi wifi nakon sto primi jedan nazad. Ukoliko rootas mobitel te nastancas svoj firewall koji blokira slanje paketa (jer oni sa stora to ne mogu, ugrađeni rom overridea tiho firewall za neke adrese) na tu adresu, mobitel počne 3 dana kasnije odbijati load drivera za wifi. Običnom korisniku izgleda da mob ne radi. Zanimljivo. Ako je to mob pitam se što je sa telekom opremom...preko koje idu i tajne službe...
14 godina
offline
Huawei se našao usred trgovinskog rata Kine i SAD-

Pitanje je tko je nasaao taj backdoor? Moze li se njima vjerovat ili su placeni od druge strane da takve informacije sire u javnost. Nemojmo se zavaravat, i Ameri to isto rade u svojim mobitelima samo eto, oni us prvi napali.

Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Huawei se našao usred trgovinskog rata Kine i SAD-

Dupli post, isprike.

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.5.2019 19:45 (toninho).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Huawei se našao usred trgovinskog rata Kine i SAD-

Ono kad Ameri nekoga optužuju da špijunira .

 
9 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Huawei se našao usred trgovinskog rata Kine i
toninho kaže...

Pitanje je tko je nasaao taj backdoor? Moze li se njima vjerovat ili su placeni od druge strane da takve informacije sire u javnost. Nemojmo se zavaravat, i Ameri to isto rade u svojim mobitelima samo eto, oni us prvi napali.

 Koji backdoor? Ne postoji pa ga i nisu mogli naci. Laprda klaun kako bi zastitio Apple i Cisco.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei se našao usred trgovinskog rata Kine i
Hoggy kaže...
Kad je riječ o kineskim mobitelima ( ne iznosim marku ovdje ) isti se svaki dan javlja s par paketa na kinesku ip adresu čim bude distupan wifi. Kod startup a iako je wifi ugašen, nasilno ga upali provjeri dostupnost i pošalje pakete tada gasi wifi nakon sto primi jedan nazad. Ukoliko rootas mobitel te nastancas svoj firewall koji blokira slanje paketa (jer oni sa stora to ne mogu, ugrađeni rom overridea tiho firewall za neke adrese) na tu adresu, mobitel počne 3 dana kasnije odbijati load drivera za wifi. Običnom korisniku izgleda da mob ne radi. Zanimljivo. Ako je to mob pitam se što je sa telekom opremom...preko koje idu i tajne službe...

 Di je neki dokaz o tome? Test? Nešto, a da nije forumsko napisivanje.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
9 godina
offline
Re: Huawei se našao usred trgovinskog rata Kine i
Pa i moj telefon se redovno javlja u kinu, mada, PiHole ga sprecava u lokalu tako da odgovora nema. Ali, isto tako se javlja i google-u, redovno.
 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Huawei se našao usred trgovinskog rata Kine i
Entry Point kaže...
BarbaVeli kaže...

Reakcija tvrtke Huawei, kako ju je prenio novinar BOL-a, ne odgovara na pitanje sigurnosti, nego govori primarno u kontekstu "ali mi smo najjeftiniji".

Postoje li frakking dokazi da Huawei špija ili da je špijao za kinesku partiju i vladu? Također, ne manje bitno, postoje li dokazi da mrežni hardver proizveden na Zapadu radi isto (ugrađuju čipove za nadzor, imaju stražnja vrata za pristup obavještajcima...). Ako su odgovori na ova pitanja DA i NE, onda je gos'n Trump u pravu. Ako su odgovori na oba pitanja DA, onda smo svi isti i svim tim vladama želim sve najgore i put u brzu propast. 

 Da, postoje. Nedavno je open nađen backdoor u njiihovoj mrežnoj opremi.

 

https://www.theverge.com/2019/4/30/18523701/huawei-vodafone-italy-security-backdoors-vulnerabilities-routers-core-network-wide-area-local

 

Nije prvi puta. Uz njih je i Lenovo imao hrpu takvih stvari kroz zadnjih X godina.

 

 Hajde ne prenosi gluposti. Niti je to novo, niti je istinito.

Bloomberg se već osramotio s tom "viješću" i već je djelomično reterirao.
Dapače. ako proučiš o čemu se radi, vidjet ćeš da:
1) spomenuti router sa propustima na koji su se pozivali (Vodaphone Italija) uopće nije bio Huaweijev;
2) "backdoor" nije backdoor već običan TELNET  - prastari bazični protokol koji imaju svi routeri (pa i američki Cisco), samo za lokalni servis (kad sve drugo omane) i nikako sam po sebi ne može omogućiti pristup internetu, kamo li "otvoriti backdoor".

S druge strane, Ciscu se u pravilu "dešavaju" "slučajni" propusti svake godine / godinama - sada je to već šezdeseti "slučajni" backdoor otkriven.


Ovo je trumpizam, "drš'te lopova" na razini nepostojećeg "tajnog oružja masovnog uništenja" u Iraku, koji je tad izmišljen kao alibi za napad na tu zemlju.

Što se tiče ostalih gluposti glede carina i zabrane Huaweia, pogledajte ono što je izjavio Lucijan Carić:

1) ne samo da ne postoje činjenice o malicioznim, namjernim propustima Huaweia

2) samo nek se usporedi koliko Huawei prodaje svojih mobitela u USA (službeno 0), a koliko Apple ajfona u Kini (iPhone se proizvodi u Kini!), pa će se uvidjeti koliko će carine/zabrane (kao zastarjeli oblik zaštite iz prošlog tisućljeća) štetiti Kini, koliko USA.

 

Zgodno je spomenuti i da je Kina najveći vjerovnik prezaduženim SAD, odnsno da prestane kupovati njihove obveznice USA bi implodirala. 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei se našao usred trgovinskog rata Kine i
Entry Point kaže...

 Da, postoje. Nedavno je open nađen backdoor u njiihovoj mrežnoj opremi.

 

https://www.theverge.com/2019/4/30/18523701/huawei-vodafone-italy-security-backdoors-vulnerabilities-routers-core-network-wide-area-local

 

Nije prvi puta. Uz njih je i Lenovo imao hrpu takvih stvari kroz zadnjih X godina.

Psi laju, karavane prolaze .... i tako to

https://arstechnica.com/tech-policy/2014/05/photos-of-an-nsa-upgrade-factory-show-cisco-router-getting-implant/

Mislim, dakle half adder
8 godina
offline
Re: Huawei se našao usred trgovinskog rata Kine i
hrvooje kaže...
Entry Point kaže...

 Da, postoje. Nedavno je open nađen backdoor u njiihovoj mrežnoj opremi.

 

https://www.theverge.com/2019/4/30/18523701/huawei-vodafone-italy-security-backdoors-vulnerabilities-routers-core-network-wide-area-local

 

Nije prvi puta. Uz njih je i Lenovo imao hrpu takvih stvari kroz zadnjih X godina.

Psi laju, karavane prolaze .... i tako to

https://arstechnica.com/tech-policy/2014/05/photos-of-an-nsa-upgrade-factory-show-cisco-router-getting-implant/

 

Nah; already implanted by default, officially:
https://www.cisco.com/c/en/us/td/docs/switches/lan/catalyst6500/ios/12-2SX/lawful/intercept/book/65LIch1.html

6 godina
offline
Re: Huawei se našao usred trgovinskog rata Kine i
Jozo Bozo, Imam preko 20 godina iskustva u izradi telecom hw i sw za velike poznate tvrtke , to mi struka i posao i dobro živim od toga te sam sam istraživao ponašanje za sebe jer sam slučajno nabasao na to. Nije rekla kazala, nisu forumi i nemam osobnog interesa nikog blatit. Zato nisam naveo ime tvrtke. Mogu samo reći da jedan proizvodjac operativnog sustava ima daleko gore stvari za vašu privatnost. U slučaju da nadje što ga zanima šalje podatke na nekoliko adresa i koristi daleko "sofisticiranije metode" . One svima uocljive su zapravo mamac da gledaš u krivom smjeru.
10 godina
offline
Huawei se našao usred trgovinskog rata Kine i SAD-

Whataboutism je jak u rvata vidim.

 

Uglavnom nitko ne osporava cisco-ove gluposti, i svih ostalih, ali to ne znači da to opravdava što huawei radi. Uglavnom ne znam što se jedni mali i nebitni hrvati ljute na SAD. Gledano sa sigurnosnog aspekta u ovom trenutku, huawei je rizik i prijetnja američkoj nacionalnoj sigurnosti. Recimo da Huawei ne radi sa Kineskom vladom, ali ta vlada u svakom trenutku može reći Huawei-u da žele podatke i oni to moraju napraviti ili glave lete.

 

Zaboravili ste da je to komunistička zemlja koja se nažalost sve više zatvara?

 

Dakle, dječije emocije na stranu, ajmo malo logiku upotrijebiti. SAD kao ekonomija br.1 na svijetu ne može ovisiti o mrežnoj tehnologiji ilivam ključnoj infrastrukturi od kompanije koja dolazi iz zemlje koja joj je izravni ekonomski i vojni konkurent u ključnoj regiji svijeta. Iz zemlje koja je pokrala toliko podataka i tajni da je to strašno. Iz zemlje iz koje djeluje jedno desetak ako i ne više APT (advanced persistent threat) grupa koje konstantno(!) hakiraju (ili pokušavaju) tvrtke, vladine odjele, vojne segmente itd.

 

Recite vi meni, što bi takva zemlja trebala napraviti? Ponovno, dječije emocije na stranu i na stranu što vam je Pro 30 naj mobitel u vašem životu.

 

Istovremeno, Kina blokira 50% internetskih kompanija sa zapada, i to je sasvim u redu? A sad ba godišnjicu Tiannena još i više. 

 

Shvatite da u igri za globalnu dominaciju nema dobrih i loših dečki, ima samo jedna i druga strana, jer su svi isti.

Samomrzeći hrvat
Moj PC  
7 1 hvala 4
7 godina
offline
Re: Huawei se našao usred trgovinskog rata Kine i
Hoggy kaže...
Jozo Bozo, Imam preko 20 godina iskustva u izradi telecom hw i sw za velike poznate tvrtke , to mi struka i posao i dobro živim od toga te sam sam istraživao ponašanje za sebe jer sam slučajno nabasao na to. Nije rekla kazala, nisu forumi i nemam osobnog interesa nikog blatit. Zato nisam naveo ime tvrtke. Mogu samo reći da jedan proizvodjac operativnog sustava ima daleko gore stvari za vašu privatnost. U slučaju da nadje što ga zanima šalje podatke na nekoliko adresa i koristi daleko "sofisticiranije metode" . One svima uocljive su zapravo mamac da gledaš u krivom smjeru.

lool radis i hw i sw za velike firme !!

Neznam onda koji k sve firme imaju sw i hw i hrpe drugih odjela kada imaju sve u jednoj osobi tj tebi 

A jesi majstor 

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.5.2019 7:57 (CrniPero).
16 godina
offline
Re: Huawei se našao usred trgovinskog rata Kine i
Entry Point kaže...

 

Shvatite da u igri za globalnu dominaciju nema dobrih i loših dečki, ima samo jedna i druga strana, jer su svi isti.

 To i jeste bit svega. SAD a posebno Europa nije nikad imala lošije političare. Kakve oni gluposti valjaju sa svojim izjavama da je to nevjerojatno. Snowden izleti sa informacijama a oni kao malo dijete, napad je najbolja obrana, na sva zona napadi kako je on terorista, opasnost za nacionalnu sigurnost, ustaša, partizan. Nije se nitko sjetio da objasni zašto su prisluškivali, koje su pozitivne a koje negativne stvari te iste politike, šta to znači za daljnje odnose SAD sa Europom, između ostalih. Dakle rasprave o konkretnim stvarim koje će biti posljedica te iste politike, a ne koristiti već isfucanu politiku skretanja pozornosti.

 

Isti slučaj imamo ovdje, ustani i lijepo reci ovo je borba za dominaciju, napredak, jači ekonomski i politički utjecaj u svijetu. Jer u ove u njihove gluposti sa nacionalnom sigurnosti još malo pa ni sami neće vjerovati. Koja je to zemlja danas sigurna, obrana za nacionalnu sigurnost se može primjeniti na koje god želiš područje. Zapravo se može reći da i ne postoji danas uz globalizaciju, napredak tehnologije, lako dostupno znanje, itd...

6 godina
protjeran
offline
Re: Huawei se našao usred trgovinskog rata Kine i
Entry Point kaže...

 

 

Shvatite da u igri za globalnu dominaciju nema dobrih i loših dečki, ima samo jedna i druga strana, jer su svi isti.

 Nisu svi isti, Kina i Rusija su puno veće zlo od SADa. Netko mora biti dominantna sila na svijetu, uvijek je tako bilo. Srećom po nas to je SAD a ne SSSR/Rusija ili Kina.

PS Trump i njegova ekipa slabe SAD a jačaju ove druge, na našu nažalost SAD nije imao dobrog  i sposobnog predsjednika u 21. stoljeću.

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.5.2019 9:49 (Paolo Maldini).
16 godina
offline
Re: Huawei se našao usred trgovinskog rata Kine i

Ajde da netko normalan komentar ostavi, Kinezi (a tu je Huawei vjerojatno najgori) ne poštuju patente i intelektualna vlasništva doslovno nikoga. I ne možeš im ništa po tom pitanju, jer ih jednostavno nije briga. Kaj da ih tužiš na sudu u Kini? Kak da ne...

 

Pa kaj već nisu Amerikancima maznuli nacrte za F-35? I zar stvarno mislite da će Amerikanci dopustiti da kineska firma (koja je po nekim izvorima doslovno državna, a čak i da nije prema zakonu im država može narediti špijuniranje vanjskih nperijatelja) postavlja mrežnu opremu, na kojoj se bazira cijela infrastruktura? 

 

Idemo skroz digresija, zašto recimo Kinezi mogu graditi Pelješki most u Hrvatskoj (EU), kad npr. strane tvrtke ne mogu prismrditi strateškim projektima u Kini? Kina čuva svoje interese, a kada im se uzvrati istom mjerom onda kmeče.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.5.2019 9:57 (HAL).
16 godina
offline
Re: Huawei se našao usred trgovinskog rata Kine i
Paolo Maldini kaže...
Entry Point kaže...

 

 

Shvatite da u igri za globalnu dominaciju nema dobrih i loših dečki, ima samo jedna i druga strana, jer su svi isti.

 Nisu svi isti, Kina i Rusija su puno veće zlo od SADa. Netko mora biti dominantna sila na svijetu, uvijek je tako bilo. Srećom po nas to je SAD a ne SSSR/Rusija ili Kina.

PS Trump i njegova ekipa slabe SAD a jačaju ove druge, na našu nažalost SAD nije imao dobrog  i sposobnog predsjednika u 21. stoljeću.

 Ima iskreno previše rusofila kod nas, a sada je ta ekipa sve više okrenuta Kini. Malo nek ekipa priupita ljude uz Baltičkih zemalja kako im je bilo živjeti pod ruskom čizmom npr. Ili neka usporede razvoj (u svakom smislu) zemalja koje su nakon WW2 bile pod utjecajem Amerikanaca i onih koje su bile pod utjecajem prekrasnog Sovjetskog saveza.

12 godina
offline
Huawei se našao usred trgovinskog rata Kine i SAD-

Volim Ameriku zbog industrije zabave, tehnologije, Apolla i štatijaznam, John Wayne i Prle su uvijek bili cool ali ne znači da slijepo podržavam svaki potez koji naprave. Po tome smo trebali 90-te bespogovorno ostati pod Slobom jer je tadašnja američka administracija rekla da nikako ne podržava raspad Juge, a budući da su Ameri bolji od Kineza trebali smo ih poslušati.

Globalizacija je dobra stvar dok ti sirotinja radi za dva dolara i prodaje ti jeftino svoj pijesak i naftu ali je sranje kad se malo nauči nekim stvarima pa ti počen konkurirati po svijetu s tehnologijom. Carine, državne namete, sumnje u špijunažu se nekad smatralo komunističko-titoističkim štićenjem vlastite nekonkurentne privrede, a sad lideri slobodnoga, liberalnog svijeta posežu za istim mjerama.

 
3 0 hvala 1
6 godina
protjeran
offline
Re: Huawei se našao usred trgovinskog rata Kine i
HAL kaže...

 Ima iskreno previše rusofila kod nas, a sada je ta ekipa sve više okrenuta Kini. Malo nek ekipa priupita ljude uz Baltičkih zemalja kako im je bilo živjeti pod ruskom čizmom npr. Ili neka usporede razvoj (u svakom smislu) zemalja koje su nakon WW2 bile pod utjecajem Amerikanaca i onih koje su bile pod utjecajem prekrasnog Sovjetskog saveza.

Hrvatići vole Putina i Orbana i ostale dikatoričiće jer i sami žele velikog vođu koji će lupati šakom o stol kao Pavelić, Tito ili Tuđman. Neznamo mi ni šta je demokracija ni šta je kapitalizam, a argumentirana rasprava sa rusofilima, kinezofilima i ostalima okupljenima u antiameričkoj koaliciji je nemoguća.

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.5.2019 10:17 (Paolo Maldini).
14 godina
offline
Huawei se našao usred trgovinskog rata Kine i SAD-

Demokracija nikad nije postojala, to je isto floskula...

 

od Atene u 5 st.pne. samo je pitanje cenzusa, tj. koji dio opće poulacije odlučuje... oligarhija je primjereniji naziv...

 

 

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
5 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Huawei se našao usred trgovinskog rata Kine i
Stric_Jura kaže...

Demokracija nikad nije postojala, to je isto floskula...

 

od Atene u 5 st.pne. samo je pitanje cenzusa, tj. koji dio opće poulacije odlučuje... oligarhija je primjereniji naziv...

 

 

 U SADu od FDR-a nitko ne može biti predsjednik u više od 2 mandata. Pogledaj koliko su nebitni bivši američki predsjednici danas. S druge strane Putini, Orbani i slični vrte predsjedničke i premijerske mandate do unedogled. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.5.2019 10:52 (Paolo Maldini).
14 godina
offline
Huawei se našao usred trgovinskog rata Kine i SAD-

 I?

 

FDR je bio koji predsjednik SAD-a? pa su skopčali da je malo previše... Putko je koji predsjednik Rusije? Drugi... ima vremena, ne brini se ti za Ruse, oni su pobili već careva... Hrvati su problem, mi smo kmetska nacija i dalje....

 

uostalom ja ne plaćam porez ni SADu ni Ruskoj Federaciji

 

 

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
3 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Huawei se našao usred trgovinskog rata Kine i
Entry Point kaže...

Whataboutism je jak u rvata vidim.

 

Uglavnom nitko ne osporava cisco-ove gluposti, i svih ostalih, ali to ne znači da to opravdava što huawei radi. Uglavnom ne znam što se jedni mali i nebitni hrvati ljute na SAD. Gledano sa sigurnosnog aspekta u ovom trenutku, huawei je rizik i prijetnja američkoj nacionalnoj sigurnosti. Recimo da Huawei ne radi sa Kineskom vladom, ali ta vlada u svakom trenutku može reći Huawei-u da žele podatke i oni to moraju napraviti ili glave lete.

 

Dokazi, a ne PR od Bloomberga & Henry Jackson Society think-tank, Eurasia Group think-tank itd, molio bih.

 

Sve se svodi oko 5G mreža i para oko toga. Sigurnost my ass.

 

Nego, čije ti interese zastupaš?

1.) Zaboravio si da smo mi EU
2.) Da je Trump nametnuo carine EU, ne samo Kini. Merkel je upravo stavila SAD u isti koš "protivnika" EU sa Rusijom i Kinom!
Merkel: Europe must unite to stand up to China, Russia and US
https://www.theguardian.com/world/2019/may/15/angela-merkel-interview-europe-eu-unite-challenge-us-russia-china

Kao što rekoh, Huawei je potencijalni rizik AMERIČKOJ nacionalnoj "sigurnosti", jer:

 

1.) NSA više neće moći implantirati svoje backdoorove u tuđi hw kad i koliko im paše;

https://www.theregister.co.uk/2019/05/17/cisco_prime_infrastructure_critical_vuln/


2.) Neće moći koristiti "pravo" na industrijsku i ostalu špijunažu;

Postoji vic koji kaže (ovlaš prevedeno): "Koja je razlika između Cisca i Huaweia? Oboje rade routere, ali Huaweijevi doista rade kako treba".


3.) Zaostali su kao entitet koji još uvijek diktira standarde i tehnologije. Usporedbe radi, US think-thankovi ozbiljno smatraju EU ne samo neprijateljem, već i "novom fašističkom tvorevinom koja prijeti američkoj nacionalnoj sigurnosti" (proslijedit ću linkove ako je netko zainteresiran). Da nije oko Huaweija, slična priča bi se vrtila oko Ericssona i Nokie, možda Siemensa (jedinih koji koliko-toliko mogu komparirati Huaweiu glede 5G).

"Land of free" koristi protekcionističke mjere 19. stoljeća i "drš'te lopova" PR kako bi pomogla npr Appleu i Ciscu spram Samsunga i Huaweia.

Land of free trade becomes land of free mind.

 

Btw Trump vjerojatno niti ne razumije pravo značenje sintagme "national emergency" - tek da te podsjetim, idiotski ZID prema Meksiku :D je također proglasio istim. 

"Znalci" Pompeo i Bolton mu tu sigurno nisu od pomoći.

https://en.wikipedia.org/wiki/National_Emergencies_Act

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_national_emergencies_in_the_United_States

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.5.2019 12:58 (Zechina).
10 godina
offline
Re: Huawei se našao usred trgovinskog rata Kine i
Paolo Maldini kaže...

Hrvatići vole Putina i Orbana i ostale dikatoričiće jer i sami žele velikog vođu koji će lupati šakom o stol kao Pavelić, Tito ili Tuđman. Neznamo mi ni šta je demokracija ni šta je kapitalizam, a argumentirana rasprava sa rusofilima, kinezofilima i ostalima okupljenima u antiameričkoj koaliciji je nemoguća.

Ovo nije bolje moglo biti rečeno. 

 

 

Stric_Jura kaže...

 I?

 

FDR je bio koji predsjednik SAD-a? pa su skopčali da je malo previše... Putko je koji predsjednik Rusije? Drugi... ima vremena, ne brini se ti za Ruse, oni su pobili već careva... Hrvati su problem, mi smo kmetska nacija i dalje....

 

uostalom ja ne plaćam porez ni SADu ni Ruskoj Federaciji

 

 

 Da, ali uvijek careva, diktatora itd. Nažalost oni vole velike i jake vođe i s obzirom na povijest to je sasvim razumljivo. A i mentatlitet. Demokracija i vladavina prava nikada tamo neće naići na plodno tlo. Istina nigdje nije savršeno, da se razumijemo.

Samomrzeći hrvat
10 godina
offline
Re: Huawei se našao usred trgovinskog rata Kine i
Zechina kaže...
....

 Uopće nisi razumio moj post. Svađaš se bezveze, pišeš plahte bezveze. I dalje po whataboutism-u lupaš.

Samomrzeći hrvat
6 godina
offline
Re: Huawei se našao usred trgovinskog rata Kine i
E Crni Pero bas se vidi odakle dolaziš. HW tj elektronika mi je struka, ali sam pisao gomilu drivera za embedded sustave, prilagodbe OSa za različiti HW dakle platformu . Što je fpga design recimo, hw ili sw? Naravno da imaju odjele i nas koji tu radimo. U 22 godine covjek svasta stigne raditi i proširiti znanje. Crni Pero to je normalno vani, ne moraš biti dobro skolovan i biti portir kao kod nas. Tebi je normalno čudno. Zapravo sramota.
12 godina
offline
Huawei se našao usred trgovinskog rata Kine i SAD-

Ne znam što će biti s Huawei mobitelima obzirom da je Google prekinuo odnosnio ograničio suradnju s istim ...

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice