Idući OnePlus neće imati mogućnost bežičnog punjen

poruka: 20
|
čitano: 4.400
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Idući OnePlus neće imati mogućnost bežičnog punjen".
15 godina
offline
Idući OnePlus neće imati mogućnost bežičnog punjen

Baciti bezžicni punjac ili ne kupiti oneplus?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Idući OnePlus neće imati mogućnost bežičnog punjen

čudno je to kako se tako samozatajno i potiho propala "inovacija" povlači s tržišta, iako je talambasana na sva zvona kao "izum važniji od kotača i šibice zajedno, skupa s parnim i neparnim strojem" 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 2 hvala 0
8 godina
online
Idući OnePlus neće imati mogućnost bežičnog punjen

S jedne strane ih razumijem jer imaju jedno od bržih punjenja kablom ali nadam se da će u budućnosti ipak imati bežično punjenje. Brzine će se povećati do te mjere da bežično više neće morati značiti i sporo, npr. Xiaomi na Mi 9 ima 20W bežično što je brže od većine tehnologija "brzog" punjenja kablom. 

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Idući OnePlus neće imati mogućnost bežičnog punjen

Nikad nisam vidio svrhu tog Qi punjenja. Telefon mora lezati na toj podlozi i ne mozes nista s njim. Preko zice je daleko brze, a i dalje ga mozes koristiti posto nije telefon "zaljepljen" na punjac.

Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Idući OnePlus neće imati mogućnost bežičnog pu
Ne vidim prednost u tome bežičnom punjenju. Može netko objasnit zašto je bežično punjenje toliko bolje od žičanog?
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Idući OnePlus neće imati mogućnost bežičnog punjen

upravo to, besmisleno je, umjesto da usb utor uguras u telefon, gurnes ga u punjac na koji onda stavis telefon, i kao bezicno punis, wow koja brejking tehnologija

 

pravo bezicno punjenje je ovo sto sada M20P i S10 imaju, ili ako vec imas ugraden Qi u monitoru, kucistu od kompa i slicno, to je onda ok, a ovako sa dediciranim Qi punjacem, ne vidim smisao

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
online
Re: Idući OnePlus neće imati mogućnost bežičnog pu

 

pravo bezicno punjenje je ovo sto sada M20P i S10 imaju

 

misliš na ono da se na stražnjoj strani mogu puniti drugi uređaji? 

 

 

6 godina
offline
Re: Idući OnePlus neće imati mogućnost bežičnog pu
dtdtdt kaže...

 

pravo bezicno punjenje je ovo sto sada M20P i S10 imaju

 

misliš na ono da se na stražnjoj strani mogu puniti drugi uređaji? 

 

 

 ma da, to sporo smece koje s kojim ti treba 2 godine da napunis 10% mobitela 

15 godina
offline
Idući OnePlus neće imati mogućnost bežičnog punjen

Bežićno punjenje je odlična stvar. Jest da je sporije od onog preko kabela al to nije problem ako ga puniš preko noći. Problem kod konektora je što se može lako pokvariti ako ga često uključuješ-isključuješ a onda ti servis ne gine. Kod bežićnog punjenja taj problem ne postoji. U svakom slućaju bolje je imati više opcija.

Checked-out since 1983
 
11 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Idući OnePlus neće imati mogućnost bežičnog punjen

Dok negdje bežično znači slobodu ovdje je upravo suprotno. Imam kabel s magnetom i ne brinem da bi utor mogao biti potrgan.

Give a man a mask and he will show you his true face
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Idući OnePlus neće imati mogućnost bežičnog pu
KingNothing kaže...

Nikad nisam vidio svrhu tog Qi punjenja. Telefon mora lezati na toj podlozi i ne mozes nista s njim. Preko zice je daleko brze, a i dalje ga mozes koristiti posto nije telefon "zaljepljen" na punjac.

 Dodjes u kafic i stavis telefon na stol. Stol ima ugradjen bezicni punjac i mali krug da vidis gdje se nalazi. Pijuckas viski-kavu-makijato dok se telefon lagano puni.

13 godina
offline
Idući OnePlus neće imati mogućnost bežičnog punjen
Znao sam po tjedan dana ne spojiti mob na žicu radi bežičnog punjenja. Meni iznimno koristan feature
Moj PC  
11 0 hvala 0
8 godina
online
Idući OnePlus neće imati mogućnost bežičnog punjen

bežično punjenje nije bolje nego jednostavno može biti praktičnije, za nekoga a ne za sve naravno. meni osobno nije problem što moram točno na određeno mjesto stavit mobitel jer imam vertikalni bežični punjač na koji ionako moram "točno" namjestit mob. jedan takav na noćnom ormariću i jedan kraj pc-a na stolu. kad neko zove samo uzem mob i javim se, kad bi bio priključen kabel moram prvo odštekavat i nakon toga zaštekavat kabel nazad. u noći isto tako mogu pogledat mob i lako ga vratiti nazad bez gledanja i sa jednom rukom jer samo opipam punjač i znam kako moram stavit mob, ne moram valjda spominjat da je to lakše nego s jednom rukom držat mobitel a s drugom ciljat u utor u mraku(još je ok ako je type-c, micro usb ja muka). pred koji dan sam također naručio power bank sa kojim se mob može punit bežično. još k tome koristim bluetooth slušalice tako da zadnjih par mjeseci nisam uopće koristio niti jedan kabel za mobitel. meni je to bez ikakve dvojbe praktičnije. bežični punjač jednom spojiš i to je to za razliku od mobitela koji moraš svakodnevno ponovo zaštekat-odštekat. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.3.2019 12:43 (dtdtdt).
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Idući OnePlus neće imati mogućnost bežičnog pu
KingNothing kaže...

Nikad nisam vidio svrhu tog Qi punjenja. Telefon mora lezati na toj podlozi i ne mozes nista s njim. Preko zice je daleko brze, a i dalje ga mozes koristiti posto nije telefon "zaljepljen" na punjac.

 Mobitel nisam spojio na punjač godinu i po. Doma bežični punjač, na poslu bežični kojeg četvorica koristimo, u autu bežični. N poslu nas četvorica imamo: iPhone, dvojica sa USB-C i jedan s Micro USB. Dakle umjesto četiri različita punjača i problema s kabelima i ukopčaj ovaj, iskopčaj onaj... imamo jednoga za kojega se neće dogoditi da ga netko slučajno ponese sa sobom.

Ovaj dio o zalijepljenom telefonu mi pogotovo nije jasan. Kad te netko nazove dok je mobitel na običnom punjaču moraš ga iskopčati ili se saginjati tj. držati glavu u dometu kabela, pa ga opet ukopčati, dok kod se bežičnog javiš  a poslije samo odložiš mobitel. Ako ti je baterija baš na 1% uvijek imaš obični punjač jer svaki mobitel dolazi s njim. Jako puno razgovaram na mobitel a takav scenario mi se dogodio točno 0 (nula) puta.

 

I sad ono najbitnije kod bežičnog punjenja:

Svi mobiteli koje sam do sad koristio imali su istu manu. Nakon nekog vremena uslijed puno korištenja oslabi kontakt na USB utoru. Pa onda imaš problem s punjenjem ili prebacivanjem podataka. O kvaliteti punjača koji dolaze uz mob da ne govorim. Do sad sam ih bar 10 bacio. Ovdje toga nema. U USB utor na mobitelu sam stavio gumenu kapicu koju sam platio nešto tipa 0,01$ i sad mi je vodonepropusnost mobitela barem dvostruka, a USB utor zaštićen od vlage, prašine i sitnih sranja iz džepa pa ne moram svako toliko iglicom čistiti utor da mogu spojiti data transfer.

 

Ranije sam i ja razmišljao kao ti. Onda sam baš zbog problema s USB utorom na prošlom mobitelu kupio bežični. Sad mi je to jedan od najdražih featurea i nema šanse da ću kupiti mobitel bez njega.

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.3.2019 12:59 (BlueMax).
8 godina
online
Re: Idući OnePlus neće imati mogućnost bežičnog pu

 

 

 ma da, to sporo smece koje s kojim ti treba 2 godine da napunis 10% mobitela 

 Namijenjeno da povremeno malo dupuniš slušalice ako se isprazne a želiš još malo slušat glazbu ili nekome da posudiš da si dopuni mob 5% ako je baterija potpuno prazna ili par posto, ništa više od toga. Zato nije bitno ako je sporo.

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.3.2019 13:16 (dtdtdt).
12 godina
odjavljen
offline
Re: Idući OnePlus neće imati mogućnost bežičnog pu
Kakav je to stol polu prazan bez pive?
14 godina
neaktivan
offline
Idući OnePlus neće imati mogućnost bežičnog punjen

Bežično punjenje je zamišljeno na javim lokacijama, kafićima i tako dalje, danas ne možemo bez mobitela ne zbog toga što su toliko bitni nego više većina ljudi ne zna pričat bez njih. Znaju samo za Viber, WhatsApp, Messenger i lajkove.

 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Idući OnePlus neće imati mogućnost bežičnog punjen

Koristim magnetski kabel i recimo da sam se prepoordio jer prije sam imao često problema sa prljavštinom u utoru ili ostečenje utora i to je islo nazivce kada nisam mogao namejstiti mob. Sad me počinje zezati magnetski jer se malo ostetio pa kad malo zanese na stranu pa ne puni dobro, znam treba samo kupiti drugi magnetski utor i problem riješen tj košta samo par dolara.

No za bezićni, nemam ga i nisam ga do sada koristio ali mogu reći da bi to rađe koristio ne moram brinuti kako ga budem odložio i spojio samo ga stavim na podlogu i puni se bez brige.

Ono najbolje nebi morao brinuti jesam li ga napunio ili nisam, već bi samo trebao imati naviku kada dođem na stol da ga stavim odma na podlogu bez gledanja u ekran, i kada idem od stola samo ga uzmem. Bit je samo stvoriti tu naviku u kojoj nemaš brige jesi li ga napunio ili nisi, samo ga stavi na podlogu :D Znači kada odem u auto odma staviti na njegovu podlogu i da uvjek baš uvjek imam dostupno preko 80% baterije :) pa si probajte zamisliti dali je praktičnije kopčati kablom ili "samo staviti na podlogu" 

 

 

 

 

 

 
1 0 hvala 0
7 godina
online
Re: Idući OnePlus neće imati mogućnost bežičnog pu

Inače, ako ti mob ne podržava wireless charging, imaš npr. ovakve adaptere:

https://m.gearbest.com/power-banks/pp_361272.html

Samo ga gurneš u maskicu i uštekaš, i to je to...

 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.3.2019 22:08 (fer-de-lance).
8 godina
offline
Re: Idući OnePlus neće imati mogućnost bežičnog pu
Isprobao jedan sa ebaya i bio je jako spor i odustao. Razmišljam o kupovini mi mix ali 4 kada izađe, trojka je upravo izasla i ima u paketu bezićni punjać . Ne žurim trenutno jer mi je ovaj mob još nov.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice