iFi Audio Zen DAC - Moćni metalac

poruka: 18
|
čitano: 6.723
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "iFi Audio Zen DAC - Moćni metalac".
15 godina
offline
iFi Audio Zen DAC - Moćni metalac

Procesuirati ili procesirati? Pravosuđe procesuira . Uglavnom, ako je suditi prema hard core testiranju na Audio Science Review forumu, ovaj kombo i ne bi trebao biti baš neka sreća bez obzira na cijenu: ifi Zen DAC and Headphone Amp Review .

Deckard
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: iFi Audio Zen DAC - Moćni metalac
deckard kaže...

Procesuirati ili procesirati? Pravosuđe procesuira . Uglavnom, ako je suditi prema hard core testiranju na Audio Science Review forumu, ovaj kombo i ne bi trebao biti baš neka sreća bez obzira na cijenu: ifi Zen DAC and Headphone Amp Review .

Te Audio Science Review treba uzet za mrvu soli. Oni nikad ne slusaju neki uredjaj nego ga samo izmjere, a proizvodjaci cesto naprave da zvuci dobro iako ce po mjernim instrumentima izgledati nesto losije od konkurencije i prosjeka.

Imao 2 DACa koji su oni tamo testirali, jedan 2.5x skuplji od drugog, i ovaj jeftiniji po mjerenjima izgleda puuuno bolje, ali meni ovaj skuplji zvuci puuuno bolje. Pokusao ispricati svoje iskustvo na njihovom forumu, oni me izvrjedzali i izbacili sa foruma:)

Inace, samo dobra iskustva sa iFi uredzajima, imao tube buffer i usb reclocker od njih, izrada vrhunska i radilo kako treba.

 

~~ sound sommelier ~~
16 godina
moderator
offline
Re: iFi Audio Zen DAC - Moćni metalac
hudo kaže...
deckard kaže...

Procesuirati ili procesirati? Pravosuđe procesuira . Uglavnom, ako je suditi prema hard core testiranju na Audio Science Review forumu, ovaj kombo i ne bi trebao biti baš neka sreća bez obzira na cijenu: ifi Zen DAC and Headphone Amp Review .

Te Audio Science Review treba uzet za mrvu soli. Oni nikad ne slusaju neki uredjaj nego ga samo izmjere, a proizvodjaci cesto naprave da zvuci dobro iako ce po mjernim instrumentima izgledati nesto losije od konkurencije i prosjeka.

Imao 2 DACa koji su oni tamo testirali, jedan 2.5x skuplji od drugog, i ovaj jeftiniji po mjerenjima izgleda puuuno bolje, ali meni ovaj skuplji zvuci puuuno bolje. Pokusao ispricati svoje iskustvo na njihovom forumu, oni me izvrjedzali i izbacili sa foruma:)

Inace, samo dobra iskustva sa iFi uredzajima, imao tube buffer i usb reclocker od njih, izrada vrhunska i radilo kako treba.

 

 

Slažem se za Audio Science Review, ista su takva i moja iskustva. Svaka čast na trudu i volji, ali meni se ti njihovi rezultati često pokazuju besmislenima, upravo iz razloga kojeg i sam navodiš.

 

Prilažem sliku razgovora s čovjekom koji je prije par dana na moju preporuku kupio ovaj Zen DAC - isti taj koji po ASR-u "nije baš neka sreća"  Nema čak ni neke spektakularno dobre slušalice (Sony MDR-1A).

Never put Dolby on snake detectors.
Poruka je uređivana zadnji put uto 31.3.2020 11:50 (Davor).
15 godina
offline
Re: iFi Audio Zen DAC - Moćni metalac
hudo kaže...
deckard kaže...

Procesuirati ili procesirati? Pravosuđe procesuira . Uglavnom, ako je suditi prema hard core testiranju na Audio Science Review forumu, ovaj kombo i ne bi trebao biti baš neka sreća bez obzira na cijenu: ifi Zen DAC and Headphone Amp Review .

Te Audio Science Review treba uzet za mrvu soli. Oni nikad ne slusaju neki uredjaj nego ga samo izmjere, a proizvodjaci cesto naprave da zvuci dobro iako ce po mjernim instrumentima izgledati nesto losije od konkurencije i prosjeka.

Imao 2 DACa koji su oni tamo testirali, jedan 2.5x skuplji od drugog, i ovaj jeftiniji po mjerenjima izgleda puuuno bolje, ali meni ovaj skuplji zvuci puuuno bolje. Pokusao ispricati svoje iskustvo na njihovom forumu, oni me izvrjedzali i izbacili sa foruma:)

Inace, samo dobra iskustva sa iFi uredzajima, imao tube buffer i usb reclocker od njih, izrada vrhunska i radilo kako treba. 

Sorry, ali ako nisi radio level matched double blind test u room corrected uvjetima, onda si žrtva autosugestije i razlike između tvojih DACova su isključivo psihoakustičke prirode . Da si odradio test kako valja shvatio bi da akustička razlika tvojih DAC-ova postoji samo u tvojoj glavi . A da si još spomenuo i tube buffer bilo bi ti objašnjeno da si dodao "svu tu silnu" distorziju zvuku i da to ne može nikako biti pozitivno. Tako je meni tamo objašnjeno u više navrata. Skužio sam da je tamo većina ekipe koja skače za vrat kad se počne s bilo kakvim subjektivizmom zapravo u poznim godinama (60-70+), pa si tako objašnjavam zašto ljudi ne kuže/čuju razliku, zašto im 90% svega mjereno unutar nekog ranga solidnih rezultata izmjera zvuči isto, i zašto se love isključivo za rezultate izmjera.

Deckard
16 godina
offline
Re: iFi Audio Zen DAC - Moćni metalac
deckard kaže...

Sorry, ali ako nisi radio level matched double blind test u room corrected uvjetima, onda si žrtva autosugestije i razlike između tvojih DACova su isključivo psihoakustičke prirode . Da si odradio test kako valja shvatio bi da akustička razlika tvojih DAC-ova postoji samo u tvojoj glavi . A da si još spomenuo i tube buffer bilo bi ti objašnjeno da si dodao "svu tu silnu" distorziju zvuku i da to ne može nikako biti pozitivno. Tako je meni tamo objašnjeno u više navrata. Skužio sam da je tamo većina ekipe koja skače za vrat kad se počne s bilo kakvim subjektivizmom zapravo u poznim godinama (60-70+), pa si tako objašnjavam zašto ljudi ne kuže/čuju razliku, zašto im 90% svega mjereno unutar nekog ranga solidnih rezultata izmjera zvuči isto, i zašto se love isključivo za rezultate izmjera.

 

Evo kao da citam ove sa Audio Science Reviewa:) Da sam svaki put dobio kunu za ovakve besmislene "nisi radio level matched double blind test u room corrected uvjetima", vec bi imao tamo neke Wilson Audio kante ...

 

Ako ne cujem razliku i bez tih "blind a/b testova", sto je gotovo nemoguce izvesti u normalnim kucnim uvjetima, onda niti ne kupujem uredzaj. Vecina danas ima 15 ili 30 dana money back garanciju, pa je lako probati.

 

Tube buffer sam prodao, i kupio cjevni preamp, koji ima valjda 10x vise distorzije od "obicnog" tranzistorca koji je 3x jeftiniji, al gle cuda, zvuci kudikamo bolje. Meni. Ti kupi i slusaj sto zelis al nemoj soliti pamet sto bi drugi trebali cuti i kupiti.

~~ sound sommelier ~~
12 godina
offline
iFi Audio Zen DAC - Moćni metalac

Nakon ove recenice sam odmah prestao citat "I must say, I am not a fan of the look of the Zen DAC. It hearkens back to 1960s furniture style which would look out of place on most desktops"

Sarlatanski forum koji nema veze sa stvarnoscu,samo gledaju grafove a ono najbitnije,zvuk su zanemarili!

AUDIOFIL
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: iFi Audio Zen DAC - Moćni metalac
hudo kaže...
deckard kaže...

Sorry, ali ako nisi radio level matched double blind test u room corrected uvjetima, onda si žrtva autosugestije i razlike između tvojih DACova su isključivo psihoakustičke prirode . Da si odradio test kako valja shvatio bi da akustička razlika tvojih DAC-ova postoji samo u tvojoj glavi . A da si još spomenuo i tube buffer bilo bi ti objašnjeno da si dodao "svu tu silnu" distorziju zvuku i da to ne može nikako biti pozitivno. Tako je meni tamo objašnjeno u više navrata. Skužio sam da je tamo većina ekipe koja skače za vrat kad se počne s bilo kakvim subjektivizmom zapravo u poznim godinama (60-70+), pa si tako objašnjavam zašto ljudi ne kuže/čuju razliku, zašto im 90% svega mjereno unutar nekog ranga solidnih rezultata izmjera zvuči isto, i zašto se love isključivo za rezultate izmjera.

 

Evo kao da citam ove sa Audio Science Reviewa:) Da sam svaki put dobio kunu za ovakve besmislene "nisi radio level matched double blind test u room corrected uvjetima", vec bi imao tamo neke Wilson Audio kante ...

 

Ako ne cujem razliku i bez tih "blind a/b testova", sto je gotovo nemoguce izvesti u normalnim kucnim uvjetima, onda niti ne kupujem uredzaj. Vecina danas ima 15 ili 30 dana money back garanciju, pa je lako probati.

 

Tube buffer sam prodao, i kupio cjevni preamp, koji ima valjda 10x vise distorzije od "obicnog" tranzistorca koji je 3x jeftiniji, al gle cuda, zvuci kudikamo bolje. Meni. Ti kupi i slusaj sto zelis al nemoj soliti pamet sto bi drugi trebali cuti i kupiti.

Nisi skužio sarkazam . I mene su tamo cipelarili jer čujem razliku .

Deckard
16 godina
offline
Re: iFi Audio Zen DAC - Moćni metalac
deckard kaže...

Nisi skužio sarkazam . I mene su tamo cipelarili jer čujem razliku .

 

Ups, moja duboka isprika, ruka brza od mozga;)

~~ sound sommelier ~~
14 godina
offline
Re: iFi Audio Zen DAC - Moćni metalac
A kakva je sad razlika ako imas kvalitetniju zvucnu karticu u kompu? Ne integriranu nego neku od Creativa ili Asusa...
VenAtoR#2231
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: iFi Audio Zen DAC - Moćni metalac
jocommb kaže...
A kakva je sad razlika ako imas kvalitetniju zvucnu karticu u kompu? Ne integriranu nego neku od Creativa ili Asusa...

Ja sam unazad par mjeseci nabavio najprije Topping D70 DAC, zatim Topping D50s DAC, pa dva komada Topping A50 pojačala za slušalice, dva komada FX-Audio Tube-03 cijevna preampa i gomilu svakakvih lampi, opampova i ostalog s namjerom da se konačno maknem od 7-8 godina stare Asus Xonar ST kartice s AD797 opampovima za slušalice i HT Omega Claro Halo XT kartice koja je vozila pojačalo i zvučnike. Spržio sam duplo love u odnosu na cijenu koju su te kartice koštale dok sam ih bio nabavljao davnih dana. Iskreno, na kraju se stvar svela na ganjanje zvuka tih kartica umjesto da se oduševim pomakom zvuka. Generički mi Topping D70 ne svira bass na razini HT Omega zvučne. Kad sam mu dodao Tube-03 preamp s nabildanim opampovima, boljim cijevima i drugim kondenzatorima, prosvirao je konačno zanimljivije od zvučne. Pa sam uzeo Topping D50s + A50 pojačalo za slušalice s namjerom da maknem Xonar ST karticu iz radnog kompa, ali šipak. D50s svira super na pojačalu, ali A50 s njim je nekako nedovršena priča. Uvjeravam se da je to super, ali kad se vratim kartici uvijek se iznova oduševim. Sad ganjam zvuk te Asusice na tome što imam žongliranjem s opampovima, cijevima... A to što sam uzeo je oprema koja jako dobro kotira u cjenovnom rangu i po testovima na netu. Po karticama za komp se danas uglavnom pljuje jer su "pune šuma", jer rade u "šumovitoj košnici", jer driveri ne valjaju, jer cvile, jer ovo, jer ono, jer Asus nije audiofilska firma, da ne pričamo o Creativeu... Iskreno, razmišljam da si nabavim još jednu Xonar ST PCI + neku PCI kompatibilnu ploču ako nađem negdje dok sve ovo s virusom završi, pa nek stoji za crne dane. Isprika za OT, ali kad čovjek pita.

Deckard
Poruka je uređivana zadnji put uto 31.3.2020 13:21 (deckard).
14 godina
offline
Re: iFi Audio Zen DAC - Moćni metalac
A cuj...i ja sam sam sebe dosta outa uhvatio da sam dao puno para a nista skoro dobio nisam... I sad imam Logije z5500 na tvu...i naravno ja sam htjeo i da hd audio zapise mogu cut i ubacio sam Denon x1400 i prikacio Logije na njega i super mi je...i malo malo gledam da zamjenim surround zvucnike za neke bolje pa na kraju odustanem... Nisam neki teski stereo slusalac i dobro mi zvuci mjuz i na ovom...i na kraju sigurno bi mi jako slicno zvucalo a dao bi puno para....
A ovo me onako zanimalo jer nevjerujem da bi te bolje zvucne imale znj DAC da su tolko losije da se mora ubacivat amp za sluske...
VenAtoR#2231
16 godina
moderator
offline
Re: iFi Audio Zen DAC - Moćni metalac
deckard kaže...

Po karticama za komp se danas uglavnom pljuje jer su "pune šuma", jer rade u "šumovitoj košnici", jer driveri ne valjaju, jer cvile, jer ovo, jer ono, jer Asus nije audiofilska firma, da ne pričamo o Creativeu... Iskreno, razmišljam da si nabavim još jednu Xonar ST PCI + neku PCI kompatibilnu ploču ako nađem negdje dok sve ovo s virusom završi, pa nek stoji za crne dane. Isprika za OT, ali kad čovjek pita.

 

Iznimno zanimljiv komentar! Osobito mi je zanimljiv jer su me samog na više mjesta razapeli nakon što sam napisao ovu recenziju VRHUNSKE zvučne kartice EVGA Nu Audio  Kao, kako se usudim reći da zvuči bolje od standalone DAC/ampa za slušalice, vidi se u mjerenjima (stranica 4 u recenziji) da tu ima nekih problema, bla ser truć - a kad ono, otkako ju imam u stroju, nisam spojio sluške u Audiolabov M-DAC, jer mi on jednostavno ne daje toliko dobre performanse. Imam trenutačno na stolu Astell&Kern Acro L1000 (6.750 kn) i Simaudio Moon 230HAD (cca 15.000 kn) - oba su moćna, ali ni u ludilu toliko moćnija koliko je Nu Audio jeftiniji (on je oko 2.000 kn). Ludilo od kartice.

 

U međuvremenu se pojavio i EVGA Nu Audio Pro, to će tek biti zanimljivo isprobati i usporediti  Već mi par tjedana čuči u ormaru, nikako da dođe na red...

 

Uglavnom, da odgovorim na ovo što je pitao jocommb: ako imaš kvalitetnu zvučnu karticu, koja dobro tjera tvoje sluške (možeš postići dostatnu glasnoću, zvuk ima energije i "šusa"), Zen DAC ti neće donijeti ništa revolucionarno. Ako imaš JAKO dobru zvučnu karticu, Zen DAC ti uopće neće biti upgrade. 

Never put Dolby on snake detectors.
Poruka je uređivana zadnji put uto 31.3.2020 14:20 (Davor).
12 godina
offline
iFi Audio Zen DAC - Moćni metalac

Davore koje sluske koristis za desktopom?

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: iFi Audio Zen DAC - Moćni metalac
volegradele kaže...

Davore koje sluske koristis za desktopom?

 

Ovo mi je trenutačni pogled na desnu stranu radnog stola (slika dolje)  Redom: Philips Fidelio X2, Oppo PM-3, Shure SRH840, Grado SR225e, Meze 99 Noir i Sennheiser HD 660 S. Prebacujem se između njih po potrebi/raspoloženju. Potrebna mi je profesionalna pomoć, znam.

Never put Dolby on snake detectors.
Poruka je uređivana zadnji put uto 31.3.2020 16:09 (Davor).
14 godina
offline
iFi Audio Zen DAC - Moćni metalac

Fenomen - to je ono kad čovjek jasno čuje razliku između dva DAC-a, ali ne čuje razliku između đ i dž. 

NHF, samo sam zločest zbog ove karantene :-D

Poruka je uređivana zadnji put uto 31.3.2020 19:49 (jozef).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
iFi Audio Zen DAC - Moćni metalac

Šišmiši, vidim (pardon, čitam) opet čujete zvukove u glavi. Sretno vam bilo 

Pis on ju, tu :P
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: iFi Audio Zen DAC - Moćni metalac

Davore svaka čast na recenziji EVGA Nu Audio.
Taman sam skupio lovu za FiiO K3, i sada nakon što sam pročitao tvoju ovu recenziju postao sam neodlučan, a možda i nisam. Šta dalje?
Da li kupiti  Fiio K3 ili uštedjeti za EVGA Nu Audio?
Primarno je to želja za malo boljim zvukom uz kežual gejming, i starinski rokenrol i malo metala, jer mi Logitechovi Z623 zvuče fino za moja ušesa osrednjeg kvaliteta sluha (profesionalno oštećenje u firmi). 
Logi mi često pucketa i ponekad nepodnošljivo jako bruji kada hoću da preko potenciometra pojačam i snizim jačinu zvuka na zvučnicima. Možda bi jedna od ove dvije zvučne karte to spriječila. Ne znam.
Mada neki Rus na Youtubeu rastavlja zvučnike i čisti i podmazuje poteciometar i navodno se rješava tog brujanja ili šta već. Kada Logija iskopčam sa integruše na matičnoj i dodirnem prstima 3,5 inčni džek, opet ima snažno brujanje iz zvučnika.
Od slušalica nemam ništa egzotično poput tebe, i ne treba mi za sada profesionalna pomoć (na žalost ;) ) . Tu su tek HyperX  Cloud Core Gaming Headset i V-moda Crossfade Wireless. Plus 10 sluški kvaliteta "srednja žalost" Philips, Genius, Senheisser, No nejm itd.

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.5.2020 22:27 (BLKnez).
16 godina
moderator
offline
Re: iFi Audio Zen DAC - Moćni metalac
BLKnez kaže...

Davore svaka čast na recenziji EVGA Nu Audio.
Taman sam skupio lovu za FiiO K3, i sada nakon što sam pročitao tvoju ovu recenziju postao sam neodlučan, a možda i nisam. Šta dalje?
Da li kupiti  Fiio K3 ili uštedjeti za EVGA Nu Audio?
Primarno je to želja za malo boljim zvukom uz kežual gejming, i starinski rokenrol i malo metala, jer mi Logitechovi Z623 zvuče fino za moja ušesa osrednjeg kvaliteta sluha (profesionalno oštećenje u firmi). 
Logi mi često pucketa i ponekad nepodnošljivo jako bruji kada hoću da preko potenciometra pojačam i snizim jačinu zvuka na zvučnicima. Možda bi jedna od ove dvije zvučne karte to spriječila. Ne znam.
Mada neki Rus na Youtubeu rastavlja zvučnike i čisti i podmazuje poteciometar i navodno se rješava tog brujanja ili šta već. Kada Logija iskopčam sa integruše na matičnoj i dodirnem prstima 3,5 inčni džek, opet ima snažno brujanje iz zvučnika.
Od slušalica nemam ništa egzotično poput tebe, i ne treba mi za sada profesionalna pomoć (na žalost ;) ) . Tu su tek HyperX  Cloud Core Gaming Headset i V-moda Crossfade Wireless. Plus 10 sluški kvaliteta "srednja žalost" Philips, Genius, Senheisser, No nejm itd.

 

Zahvaljujem na pohvalama!

 

S obzirom na opremu koju imaš, mislim da možeš mirna srca kupiti FiiO K3. Jedino, kažeš da imaš headset - ne znam jesi li svjestan, ali FiiO nema konektor za mikrofon, znači headset ćeš još uvijek morati spajati na integriranu zvučnu karticu, ako planiraš koristiti mikrofon. Ako headset koristiš često, tada ti je NU Audio zapravo jedini od ta dva izbora koji ti igraju ulogu. Naravno, postoje i jeftinije zvučne kartice, nije da moraš pod svaku cijenu kupiti NU Audio. Pogledaj, primjerice, Creative Sound Baster G3 (bit će recenzija ubrzo) ili X3, jedan i drugi su zbilja dobri i jeftiniji od EVGA NU Audio, a imaju sve što trebaš.

 

Još jedna dobra vijest: od moje recenzije su dosta poboljšali neke stvari kroz nadogradnje firmwarea (čistoću mikrofonskog ulaza, mogućnosti u driveru), tako da je to sada još bolja kartica no što je bila kad sam ju opisivao.

Never put Dolby on snake detectors.
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.5.2020 8:34 (Davor).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice