Čija je dlaka najjača?

poruka: 18
|
čitano: 6.514
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Čija je dlaka najjača?".
10 godina
offline
Čija je dlaka najjača?

Hoce li kosu prekinuti tlak ili vlak? :)

 
2 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Čija je dlaka najjača?
Kako žirafa drži rekord, ako odrasli slon ima gotovo 3 put deblju dlaku?
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
 
6 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Čija je dlaka najjača?
Traljavo napisan txt.
Pis on ju :P
Moj PC  
2 2 hvala 0
15 godina
offline
Čija je dlaka najjača?

Dlaka u jajetu je najjača

Moj PC  
2 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Čija je dlaka najjača?
"...Dobro bi bilo da i mi u Hrvatskoj o tome malo porazmislimo kad ne znamo što da činimo s runom domaćih ovaca, koje je – znanost kaže – jako slično Zlatokosinoj kosi..."

Dok dvonožne ovce budu birale ovakve pastire...to će se desiti nikad pa ni onda
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Čija je dlaka najjača?

ipak narod radije kaže "za picinu dlaku" nego "za premaz boje", a radi se o nanometrima (možda i piko bodljićima). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
5 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Čija je dlaka najjača?
Kada sam ja bio studirao pomorski fakultet(nisam ga završio:)...prof meteorologije je rekao da se ženska dlaka koristi u uređaju za mjerenje vlage i onda meni izletilo Jel "ona" dlaka:)
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
3 godine
protjeran
offline
Re: Čija je dlaka najjača?

krivom mjernom uređaju i dlaka smeta

15 godina
offline
Re: Čija je dlaka najjača?
nemrem_stara_mi_sere kaže...

krivom mjernom uređaju i dlaka smeta

 -zašto spominjati austrijskog kancelara u temi? :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Re: Čija je dlaka najjača?
HCMAA kaže...
Kada sam ja bio studirao pomorski fakultet(nisam ga završio:)...prof meteorologije je rekao da se ženska dlaka koristi u uređaju za mjerenje vlage i onda meni izletilo Jel "ona" dlaka:)

 Ja sam mislio da se koristila za ciljnike u bombarderima u WW2, ali sad sam izguglao da je to ipak mit, ipak je za mjerne instrumente korištena.

https://en.wikipedia.org/wiki/Mary_Babnik_Brown

16 godina
offline
Čija je dlaka najjača?

Poučan tekst.

Zanimljivo je da smo mi na vrhu, bar po testiranim vrstama, a bilo bi još zanimljivije znati razlog..

Šteta da dlaka majmuna nije među testiranim uzorcima.

Svemir.
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Čija je dlaka najjača?

Pitanje je zanimljivo, a odgovor na njega bio bi još zanimljiviji. Na žalost, ne znam ga. Ipak, bio bih slobodan da iznesem moguće objašnjenje. Dlaka služi životinjama za dvije svrhe. Jedna je održavanje topline tijela, druga je zaštita od okoliša (trnja i sl.). Tanja dlaka bolja je za prvu, a deblja za drugu svrhu. To možda objašnjava i činjenicu da je dlaka mladog slona tanja od dlake odraslog, jer mlade životinje trebaju puno bolju toplinsku izolaciju od velikih. 

 
1 0 hvala 2
6 godina
offline
Re: Čija je dlaka najjača?
Bez dlake na jeziku
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Čija je dlaka najjača?

Neće biti. Gotovo sigurno razlog je seksualna selekcija, inače glavna funkcija preostale dlakavosti u čovjeka.

8 godina
offline
Čija je dlaka najjača?

Točno je to, da evoluciju pokreće seksualna selekcija, no i ona je opet u funkciji preživljavanja. Dlakavija jedinka ima će dlakavije potomstvo, a to dlakavije potomstvo imat će veću šansu preživljavanja, jer će ga dlaka zaštićivati od vrućine i braniti od parazita. 

 
2 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Čija je dlaka najjača?
znači ja sam evolucijski pobjednik...čak i po prstima
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
15 godina
offline
Re: Čija je dlaka najjača?

to nisu prsti nego desanka šakić, omiljena u narodu, opjevana, prva cura... ili njena rodica :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Čija je dlaka najjača?

Forumaši su se čudili posebnosti ljudske dlake i uzrok toj posebnosti je seksualna selekcija (vrlo vjerojatno). Ovo što vi kažete vrijedi za dlake općenito, za sve sisavce.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice