Imate li klimu u uredu?

poruka: 51
|
čitano: 9.088
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Imate li klimu u uredu?".
9 godina
neaktivan
offline
Imate li klimu u uredu?

u uredu? kakvom uredu, radim u hali na plazma sjekaču tu je tek pakleno

Moj PC  
14 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Imate li klimu u uredu?
Umrla centralna klima, vijeće mudraca je odlučilo u svaki ured staviti zasebne jedinice, eta negdje 9 mjesec (bmti korporacije),do tada umiranje sa grijalicama u sobi (10 etak PCija).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Imate li klimu u uredu?

savjet: ugašena klima i 27-28°C pomaže protiv dolaska kolega-gnjavatora u vaš ured.

Moj PC  
19 0 hvala 0
8 godina
offline
Imate li klimu u uredu?

Imam klimu u uredu. Nego, odite van i pitajte građevinare i slične fizikalce da li imaju klimu u uredu.

Twitch-WTFrack
Moj PC  
18 2 hvala 0
12 godina
offline
Imate li klimu u uredu?

Imamo i sva sreća pa je kolega otišao na porodijni jer je on redovito gasio.

 
2 3 hvala 0
8 godina
offline
Imate li klimu u uredu?

Da, nazalost, u ovoj drzavi je vise onih koji nemaju ni ureda, a kamoli klime....

 

Sto volim tu sliku hrvatske gdje svi rade od 8-15 po nekim uredima, vikendi slobodni, logicno, poslije malo kavica, teretanica,vecerica u nekom restoranu, pa vikend na moru, pa spajanje slobodnih dana, pa cemo malo u spanjolsku, evo nam i zime pa valja malo po austriji i sloveniji....

 

Klima? Ured? Normalna placa? Bugovci....ovo je hrvatska, sjecate se.... 

Moj PC  
22 2 hvala 0
12 godina
offline
Re: Imate li klimu u uredu?
Damir22 kaže...

Da, nazalost, u ovoj drzavi je vise onih koji nemaju ni ureda, a kamoli klime....

 

Sto volim tu sliku hrvatske gdje svi rade od 8-15 po nekim uredima, vikendi slobodni, logicno, poslije malo kavica, teretanica,vecerica u nekom restoranu, pa vikend na moru, pa spajanje slobodnih dana, pa cemo malo u spanjolsku, evo nam i zime pa valja malo po austriji i sloveniji....

 

Klima? Ured? Normalna placa? Bugovci....ovo je hrvatska, sjecate se.... 

Ne možeš generalizirat...

Uvijek se vratim na iskustvo svoje supruge - klima u uredu (revizija), laptop, mobitel, radi od 07h do 22h, dođe doma pa pali laptop i radi još barem 2h. Klima radi i u kući.

 

Zaključak - ma najmanji problem je klima.

 

Od svega toga ni na moru pošteno nisam bio jer je i na godišnjem radila. 

 

Klima je ljudska potreba a ne poriv. Kao što mi je normalno imat u uredima wc i vodu., tako mi je pod normlano imat klimu. 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.7.2019 8:57 (R36).
11 godina
offline
Imate li klimu u uredu?

trenutno radim posao na kojem je -30, pa se ne zali nitko na klimu :)

No matter how much suffering you went through, you never wanted to let go of those memories.
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Imate li klimu u uredu?
DuxCro kaže...

Imam klimu u uredu. Nego, odite van i pitajte građevinare i slične fizikalce da li imaju klimu u uredu.

 

buraz moj svi smo birali kako ćemo i šta ćemo. roditelji mi cijeli život govore idi u školu, trudi se i bori se da ne bi kopao kanale. neki su učili a neki drkali kurac. imam odličan primjer na jednom prijatelju koji je cijeli život učio i grebao kolko je mogao, a nekoliko debila iz razreda ga tokom cijele osnovne zlostavljalo, u školi jad i bijeda, samo gledali kome da ujebu život, a on je sada gospodin čovjek inženjer geodezije, ima svoj ured ubija lovu, ima bome i klimu, a meni bi trebalo biti žao ove stoke što ga je gazila di god je mogla što se sad peku na suncu?? a kakvi su bili u osnovnoj isti su i sada, ništa mozak nije napredovao

 

 

12 godina
offline
Re: Imate li klimu u uredu?
Klima,pa nismo u kamenom dobu,doduse ja sam u autu non stop,naravno klimatizira a i kolege u ZG imaju klimatiziranu svaku prostoriju!
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Imate li klimu u uredu?
Cansee kaže...
DuxCro kaže...

Imam klimu u uredu. Nego, odite van i pitajte građevinare i slične fizikalce da li imaju klimu u uredu.

 

buraz moj svi smo birali kako ćemo i šta ćemo. roditelji mi cijeli život govore idi u školu, trudi se i bori se da ne bi kopao kanale. neki su učili a neki drkali kurac. imam odličan primjer na jednom prijatelju koji je cijeli život učio i grebao kolko je mogao, a nekoliko debila iz razreda ga tokom cijele osnovne zlostavljalo, u školi jad i bijeda, samo gledali kome da ujebu život, a on je sada gospodin čovjek inženjer geodezije, ima svoj ured ubija lovu, ima bome i klimu, a meni bi trebalo biti žao ove stoke što ga je gazila di god je mogla što se sad peku na suncu?? a kakvi su bili u osnovnoj isti su i sada, ništa mozak nije napredovao

 

 

 Ajde nemoj gluposti pričati, molim te. Znači prema tebi svi koji rade fizičke poslove su u školi bili totalni propaliteti i zlostavljači. Pa upravo zbog takvog odnosa prema radnicima u ovoj državi isti ti radnici odlaze van u brojkama od nekoliko stotina tisuća. Odi u Njemačku pa tamo nekom Njemcu koji radi kao fizikalac reci da je propalitet. Najbolje da svi budu gospoda koja radi u uredu.

Twitch-WTFrack
11 godina
offline
Re: Imate li klimu u uredu?
R36 kaže...

Imamo i sva sreća pa je kolega otišao na porodijni jer je on redovito gasio.

 Ucinio bih mu zivot paklom.... Npr upalio klimu na max i bacio "lazni" daljinski kroz prozor i reko mu... Ajd ju sada ugasi biseru!!! Na mobing mobingom!!!

16 godina
neaktivan
offline
Re: Imate li klimu u uredu?
DuxCro kaže...
Cansee kaže...

 

 

 Ajde nemoj gluposti pričati, molim te. Znači prema tebi svi koji rade fizičke poslove su u školi bili totalni propaliteti i zlostavljači. Pa upravo zbog takvog odnosa prema radnicima u ovoj državi isti ti radnici odlaze van u brojkama od nekoliko stotina tisuća. Odi u Njemačku pa tamo nekom Njemcu koji radi kao fizikalac reci da je propalitet. Najbolje da svi budu gospoda koja radi u uredu.

 Da su svi bili zlostavljači sigurno nije istina. Da su svi bili ispodprosječni učenici je poprilično točno. Iz kojih razloga to je sad za raspravu. Ima objektivnih razloga zašto netko nije bio dobar u školi (manjak inteligencije, socijalni ili problemi u obtelji itd.), no ima i popriličan broj onih koji su kao iz ove priče u postu iznad, ti su obično oni prvi koji se nešto bune i kojima ništa nije pravedno. A sigurno postoji i određen ljudi koji su bili odlični u školi, ali su se htjeli bavit nekim obrtom, obično su to obiteljski, uhodani obrti i sl. No takvih je vjerojatno zanemariv broj u ukupnoj populaciji.

 

Najbolji opis toga je dao jedan moj poznanik, relativno bistar dečko problematičnog školskog ponašanja, koji je ironično zaključio kako je nekima želja bila ići na faks, a njemu je uvijek kao malom životna želja bila radit na kasi u trgovini. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.7.2019 10:20 (BlackDog22).
8 godina
offline
Re: Imate li klimu u uredu?
Upravo sam sad rastavio i očistio klimu u svome uredu.
Ljudi, za dvije godine tu se razvije toliko gadosti da ne možete vjerovati. Gljivice 1mm sloj debel, odvratno. Dakle ne mislim na filter koji čistim dva puta godišnje, nego na propeler unutra. Čistio 15 minuta, na kraju umočio u izbjeljivač, pametnom dosta.
 
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Imate li klimu u uredu?
gurusinj kaže...
Upravo sam sad rastavio i očistio klimu u svome uredu.
Ljudi, za dvije godine tu se razvije toliko gadosti da ne možete vjerovati. Gljivice 1mm sloj debel, odvratno. Dakle ne mislim na filter koji čistim dva puta godišnje, nego na propeler unutra. Čistio 15 minuta, na kraju umočio u izbjeljivač, pametnom dosta.

 

Ili da recimo tvoj direktor ne bude škrti smrad pa pozovete i platite firmu koja odradi sve klime u jednom danu...i super, ti očistio filter, ali klima nema dovoljno plina ili je vanjska nešto u banani...što ćeš sad, lojtre pa u napad?

To me tako iritira taj pristup...ne tebe kao tebe, ti se brineš za svoje zdravlje pa očistiš, ali nije sve u filteru ;)

origin: mrxa
9 godina
offline
Re: Imate li klimu u uredu?
Cansee kaže...

 

buraz moj svi smo birali kako ćemo i šta ćemo. roditelji mi cijeli život govore idi u školu, trudi se i bori se da ne bi kopao kanale. neki su učili a neki drkali kurac. imam odličan primjer na jednom prijatelju koji je cijeli život učio i grebao kolko je mogao, a nekoliko debila iz razreda ga tokom cijele osnovne zlostavljalo, u školi jad i bijeda, samo gledali kome da ujebu život, a on je sada gospodin čovjek inženjer geodezije, ima svoj ured ubija lovu, ima bome i klimu, a meni bi trebalo biti žao ove stoke što ga je gazila di god je mogla što se sad peku na suncu?? a kakvi su bili u osnovnoj isti su i sada, ništa mozak nije napredovao

 

 

Sta s onima koji su ucili, zavrsili fakultet, pa im nitko nije ponudio posao osim McDonaldsa, nekog skladista ili autopraonice na primjer?

Ili netko tko je zaista talentiran ali posao im bas ovisi o drzavnoj sluzbi a tamo ne mozes doci zbog uhljeba nikada na red, kao profesori na primjer?

Sto ako je netko imao nesrecu ili mu roditelji nisu imali novaca placati skolovanje (dok ni srednja skola nije bila obavezna)?

 

Nikada ne znas tko ima kakvu zivotnu pricu i ne treba generalizirati

4 godine
protjeran
offline
Imate li klimu u uredu?

Imam no rijetko ju palim jer mi ne pase. solo sam u uredu pa nemam problema sa kolegama po pitanju toga.
medutim da mogu rado bi je podijelio sa onim jadnim ljudima sta rade na terenu, bausteli itd. koliko god da je to neizvedivo.
ali mislim da se ne treba zaliti cak i da je netko od nas nema u uredu, jer raditi vani na 35+ u radnim hlacama, koje nisu prozracne,
kad se jos zbroji npr. temp vruceg asfalta. ne znam ja se tim ljudima divim i skidam kapu ma sesir do poda i defitnitivno zasluzuju
bolje satnice i benificirani radni staz ( za razliku od nasih politicara koji se jadni umore od 1-2 sjednice vlade na kojima se mjesecno pojave
dok izmedu nadu vremena za pauzu od pospremanja para u svoj dzep ).

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.7.2019 11:01 (bloodborne).
Moj PC  
3 0 hvala 1
6 godina
protjeran
offline
Imate li klimu u uredu?

Imam klimu u uredu, uskoro i doma i mislim da je to danas standard a ne luksuz. I u autima također imam klime. Nije smak svijeta ako je netko nema ali jadna su opravdanja nekih poslodavaca o tome kako se nekad radilo bez klime.

 
6 0 hvala 0
14 godina
offline
Imate li klimu u uredu?

Sam u uredu, temperatura kao u frižideru. Milina.

PSN - darklydexter
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Imate li klimu u uredu?
Neko dan zvao bravara, dođe lik u luksuznom SUVu, fino obučen s curom u autu, dok je radio već zove druga mušterija, zapitao sam se malo.
HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-Nokia 6120-Nokia 5310-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2
15 godina
offline
Re: Imate li klimu u uredu?
gurusinj kaže...
Upravo sam sad rastavio i očistio klimu u svome uredu.
Ljudi, za dvije godine tu se razvije toliko gadosti da ne možete vjerovati. Gljivice 1mm sloj debel, odvratno. Dakle ne mislim na filter koji čistim dva puta godišnje, nego na propeler unutra. Čistio 15 minuta, na kraju umočio u izbjeljivač, pametnom dosta.

 hvala na podsjećanju. evo sam upravo završio čišćenje (iako je trebalo prije sezone, bitanga lijena). strava čega sve nema unutra. da imam love, mislim da bi više imalo smisla staviti novu nego ovo čistiti. brrrrrrrr 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.7.2019 13:06 (Ajar).
6 godina
offline
Re: Imate li klimu u uredu?
Radna temperature moje klime je trenutno 330°C=626°F=603K....ispred nje je oko 50°C...(ugostiteljstvo).....A lipo su mi ćaća i mater govorili da ne sidin na ušima u školi...
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
6 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Imate li klimu u uredu?
Ajar kaže...

 hvala na podsjećanju. evo sam upravo završio čišćenje (iako je trebalo prije sezone, bitanga lijena). strava čega sve nema unutra. 

 Jesi našao Juru, ili barem Carmen Sandiego?

Da razriješimo misterije za sva vremena, gdje su zaista....

 

 

Kruha i igala...
6 godina
protjeran
offline
Re: Imate li klimu u uredu?
DuxCro kaže...

Imam klimu u uredu. Nego, odite van i pitajte građevinare i slične fizikalce da li imaju klimu u uredu.

 da su učili, radili bi i oni u uredu pa bi i oni imali klimu... 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
15 godina
offline
Re: Imate li klimu u uredu?
fer-de-lance kaže...

 Jesi našao Juru, ili barem Carmen Sandiego?

Da razriješimo misterije za sva vremena, gdje su zaista....

 

 

 ne, u mojoj klimi nisu bili. no (sklonite djecu od užasa!) naslage od duhanskom dima, komarice, muhe, prašina, paučina .... još malo pa izvor ugljikovodika. 

 

 

enivej: postupak je mučan. valja skinuti prednji poklopac, izvaditi filtre (njih prvo vani istresti pa posebno oprati) pa hladnjak i propeler našpricati čistim alkoholom (apoteka, veće pakiranje, u prskalicu, ne razrjeđivati) pa dodatno nečim za dezinfekciju/dezinsekciju/deratizaciju - uzeh nekakav bio-frosch i nešto domaće univerzalno za čišćenje, oboje u spreju, u dm-u, za sitniju lovu (oboje nekih 30 novaca). poslije toga dođe pjena (posebna za to, s crijevom od nekih pol metra; ima u boje i lakovi ili kvartovskim željezarama; oko 45 novaca) po listićima, a koja se sliježe jedno 15 min. na koncu se još listići i propeler pošpricaju vodom. kad se sve to slegne (jedno 20 min.), oplete se na do daske (prvo odvlaživanje pa klima na najvećoj brzini ventilatora jedno pola sata pa onda ponovo uobičajen rad). ponoviti prema nuždi koja zakon mijenja ali ćud nikad. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.7.2019 13:19 (Ajar).
8 godina
offline
Imate li klimu u uredu?

Twitch-WTFrack
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Imate li klimu u uredu?
Cansee kaže...

buraz moj svi smo birali kako ćemo i šta ćemo. roditelji mi cijeli život govore idi u školu, trudi se i bori se da ne bi kopao kanale. neki su učili a neki drkali kurac. imam odličan primjer na jednom prijatelju koji je cijeli život učio i grebao kolko je mogao, a nekoliko debila iz razreda ga tokom cijele osnovne zlostavljalo, u školi jad i bijeda, samo gledali kome da ujebu život, a on je sada gospodin čovjek inženjer geodezije, ima svoj ured ubija lovu, ima bome i klimu, a meni bi trebalo biti žao ove stoke što ga je gazila di god je mogla što se sad peku na suncu?? a kakvi su bili u osnovnoj isti su i sada, ništa mozak nije napredovao 

 To je krivi način za učiti djecu. Idi na faks da ne bi trebao raditi. Pa koja je to glupost. Tko će onda postavljat stupove, tko će kupiti smeće što je krucijalan posao za bilo koji grad, općinu ili firmu, tko će kopati kanale, tko će zidati zgrade, tko će provlačiti kabele, vodu, parket??? I onda još nazivati ljude koji rade krucijalne poslove za ekonomiju i društvo stokom jer su oni, kao, eto, neobrazovani.

 

Smetlari vani u normalno uređenim državama imaju plaće po 60.000 dolara, u početku, a kasnije te plaće idu i na 100.000 dolara s bonusima i dodacima. Zašto? Pa zato jer su smetlari temeljni posao bez kojeg apsolutno ništa drugo ne može funkcionirati. 

 

Apslutno svaki posao je jednako vrijedan, bio netko smetlar, čistać, kirurg, pilot ili mehaničar. Problem je društvo i takvi koji razmišljaju nazadno poput tebe i stvaraju stigmu i samo nad drže u začaranom krugu snobizma. Pa ne mogu niti trebaju svi raditi u kancelarijama.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.7.2019 14:12 (JozoBozo121).
16 godina
offline
Imate li klimu u uredu?

Radio 4-5 godina u uredu bez klime i ikakve izolacije... Ovo sad s klimom mi je kao da sam na wellnessu

 
1 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Imate li klimu u uredu?
Paolo Maldini kaže...

Imam klimu u uredu, uskoro i doma i mislim da je to danas standard a ne luksuz. I u autima također imam klime. Nije smak svijeta ako je netko nema ali jadna su opravdanja nekih poslodavaca o tome kako se nekad radilo bez klime.

 

Apsolutno najveća glupost koju itko može reći. Jedino što ih može naučit pameti je da i oni mjesec dana odrade bez klime, pa bi ju onda instalirali u roku 2 dana

10 godina
offline
Re: Imate li klimu u uredu?
Klime se nažalost masovno krivo koriste, pogotovo u firmama. Ako je vani 35° u hladu, klima u uredu ne smije biti na 18° nego na 26-27°. Pa ljudi oblače hoodice u sred ljeta.

Poslije posla se izađe na tu vrućinu i još uđe u auto koji je stajao na suncu pa je u njemu 50° valjda, zdravo za poludit.

Al jbg., firmu nije briga, a ima i puno ljudi koje se žale jer se "tope" na 26 stupnjeva. Ljeto je i žale se na toplinu, jebeni genijalci.
Moj PC  
4 1 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice