InSight šalje meteorološka izvješća s Marsa, koji

poruka: 11
|
čitano: 3.018
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "InSight šalje meteorološka izvješća s Marsa, koji ".
6 godina
offline
InSight šalje meteorološka izvješća s Marsa, koji

sad bakula može i dnevnu prognozu s Marsa uvrstiti u program

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
InSight šalje meteorološka izvješća s Marsa, koji

sori, ameri, boli me q. u civiliziranom svijetu ne postoje fahrenheiti (osim kao parfem) i datum se označava prvo danom pa mjesecom pa godinom. jebote, do marsa ste došli a ni osnove niste u stanju svladati. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
7 3 hvala 0
16 godina
offline
InSight šalje meteorološka izvješća s Marsa, koji

Iz F u C se na ovoj grafici može prebaciti jednim klikom:

 

Onima kojima se nešto i može objasniti ne treba ništa niti objašnjavati. Onima kojima sve treba objašnjavati ionako se ništa ne može objasniti.
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.2.2019 10:02 (izith).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: InSight šalje meteorološka izvješća s Marsa, k
Ajar kaže...

sori, ameri, boli me q. u civiliziranom svijetu ne postoje fahrenheiti (osim kao parfem) i datum se označava prvo danom pa mjesecom pa godinom. jebote, do marsa ste došli a ni osnove niste u stanju svladati. 

Ni "civilizirani svijet" ne zna baš označavati datume. Jer ako u brojci 1234, 1 označava tisuće, 2 stotine itd. onda bi i u datumu lijevo trebalo biti najznačajnije brojke dakle godine, pa mjeseci, pa dani. Nismo Arapi. Tako je današnji datum, civilizirano napisan, 2019.2.22.

 

Dakle nije stvar u civiliziranosti, stvar je u navici. A ne znam zašto je naša navika civiliziranija od američke? Ali valja priznat, naša navika je manje glupa od američke.

42
15 godina
offline
Re: InSight šalje meteorološka izvješća s Marsa, k
markoBT kaže...

Ni "civilizirani svijet" ne zna baš označavati datume. Jer ako u brojci 1234, 1 označava tisuće, 2 stotine itd. onda bi i u datumu lijevo trebalo biti najznačajnije brojke dakle godine, pa mjeseci, pa dani. Nismo Arapi. Tako je današnji datum, civilizirano napisan, 2019.2.22.

 

Dakle nije stvar u civiliziranosti, stvar je u navici. A ne znam zašto je naša navika civiliziranija od američke? Ali valja priznat, naša navika je manje glupa od američke.

 jasno, pogrešno sam se zarazio. jasno mi je da je drugačije u onih koji pišu zdesna ulijevo (ili odozgo prema dolje i to) no većina svijeta ne koristi imperijalna sranja (čak ni englezi se više ne prave englezi), upotrebljava decimalni zarez (ne točku) i piše datume redosljedno dan-mjesec-godina. čudi me da ameri prvo je pišu sat pa minute. muko moja, koliko je to glupa nacija ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
15 godina
odjavljen
offline
Re: InSight šalje meteorološka izvješća s Marsa, k
markoBT kaže...

Ni "civilizirani svijet" ne zna baš označavati datume. Jer ako u brojci 1234, 1 označava tisuće, 2 stotine itd. onda bi i u datumu lijevo trebalo biti najznačajnije brojke dakle godine, pa mjeseci, pa dani. Nismo Arapi. Tako je današnji datum, civilizirano napisan, 2019.2.22.

 

Dakle nije stvar u civiliziranosti, stvar je u navici. A ne znam zašto je naša navika civiliziranija od američke? Ali valja priznat, naša navika je manje glupa od američke.

Korištenje lokalnih formata datuma za lokalne publikacije nije problem, međutim, ono što cilja na znanstvenu zajednicu ili međunarodnu objavu bi trebalo izraziti SI jedinicama i međunarodnim formatom datuma (2019-02-22, a ne 2019.2.22).

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
11 godina
offline
Re: InSight šalje meteorološka izvješća s Marsa, k
MrBlc kaže...
markoBT kaže...

Ni "civilizirani svijet" ne zna baš označavati datume. Jer ako u brojci 1234, 1 označava tisuće, 2 stotine itd. onda bi i u datumu lijevo trebalo biti najznačajnije brojke dakle godine, pa mjeseci, pa dani. Nismo Arapi. Tako je današnji datum, civilizirano napisan, 2019.2.22.

 

Dakle nije stvar u civiliziranosti, stvar je u navici. A ne znam zašto je naša navika civiliziranija od američke? Ali valja priznat, naša navika je manje glupa od američke.

Korištenje lokalnih formata datuma za lokalne publikacije nije problem, međutim, ono što cilja na znanstvenu zajednicu ili međunarodnu objavu bi trebalo izraziti SI jedinicama i međunarodnim formatom datuma (2019-02-22, a ne 2019.2.22).

Ah, opet si pobjedio. 

42
16 godina
neaktivan
offline
Re: InSight šalje meteorološka izvješća s Marsa, k
Ajar kaže...

upotrebljava decimalni zarez (ne točku) 

 Decimalni zarez je glupost. U ovom nizu brojeva pogodi koja dva su decimalna: 1,2,3,4,5,6,7,8,9

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
12 godina
offline
Re: InSight šalje meteorološka izvješća s Marsa, k
Visak kaže...
Ajar kaže...

upotrebljava decimalni zarez (ne točku) 

 Decimalni zarez je glupost. U ovom nizu brojeva pogodi koja dva su decimalna: 1,2,3,4,5,6,7,8,9

 Tu si u pravu, zbog nabrajanja sam i sam nekoliko puta imao problema s decimalnim zarezom.

 

Btw, nabrajanje ti se treba pisati s razmakom, a decimalni zarez bez. 1, 2, 3,4, 5, 6,7... ;)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
16 godina
neaktivan
offline
Re: InSight šalje meteorološka izvješća s Marsa, k
CyberDemonVZ kaže...

 

Btw, nabrajanje ti se treba pisati s razmakom, a decimalni zarez bez. 1, 2, 3,4, 5, 6,7... ;)

 Razmak je ponekad ljudima teško uočiti ili ga zaborave napisati, a računala ih uopće ne zarezuju . Probaj programirati s decimalnim zarezom, neće ići. Dakle imamo računala kojima obavezno moraš pisati točku i ljude kod kojih će biti manje zabuna ako tako radiš.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
12 godina
offline
Re: InSight šalje meteorološka izvješća s Marsa, k
Visak kaže...
CyberDemonVZ kaže...

 

Btw, nabrajanje ti se treba pisati s razmakom, a decimalni zarez bez. 1, 2, 3,4, 5, 6,7... ;)

 Razmak je ponekad ljudima teško uočiti ili ga zaborave napisati, a računala ih uopće ne zarezuju . Probaj programirati s decimalnim zarezom, neće ići. Dakle imamo računala kojima obavezno moraš pisati točku i ljude kod kojih će biti manje zabuna ako tako radiš.

 Sve znam, zato sam i rekao da sam imao podosta problema s zarezima :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice