Intel ima novi procesor za gamere - i9-9900KS

poruka: 105
|
čitano: 16.503
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Intel ima novi procesor za gamere - i9-9900KS".
8 godina
offline
Re: Intel ima novi procesor za gamere - i9-9900KS

A kaj da ti velim? Izreži si posteriziranu tonsku skalu od 30 segmenata  pa ih poslaži po tonovima. Fulat ćeš bar 5 dijelova. Uvijek. Osim: ako direktno pored upitnog para ne staviš bijelo i crno za usporedbu.
Ili: prebaci fotku u sivu skalu i snimi je sa 20% gubitne kompresije u jpg-u. Pa je zumiraj. Da doista vidiš više od 30 nijansi odjednom, ne bi (bez zuma) vidio sliku već mozaik, raster ili distorziranost :)

 

Raspon vidljivih (sivih) nijansi uopće je cca 700+ to nitko ne spori: uvijek ih, pod određenim okolnostima, možemo vidjeti. Ali ih ti ne možeš razlikovati 700 odjednom; ovisno o uvjetima (kontrastu, bkg...) možeš svaki dio toga raspoznati - vrednovati, ali samo ovisno o kontekstu. I opet, nikad više od 30 odjednom (max 50).

Baci na stol 1000 zrna graha. Možeš li ih ti trenutno prebrojati? Ne možeš. Što ne znači da ne znaš brojati do 1000. I vidiš svako od tih zrna.

Trenutno ćeš prebrojati do dvadesetak zrna, svaki segment; ukupno ne možeš. Svejedno je je li ih 800 ili 1200 - moći ćeš naslutiti razliku "ukupnosti" ("zasićenosti") - ali ne više (preciznije) od toga.
To bi ti bila analogija između ovog što ti govoriš i ovog što ja govorim.

Dat ću ti sličan primjer: postoje frekvencije zvuka koje mi naprosto ne možemo čuti (pa ni razlike među njima). Ali možemo "čuti razlike" među njima (tu frekvenciju koju ne čujemo) kad ih interpoliramo u naš zvučni spektar. Pročitaj kako brainwave koncept funkcionira (ne govorim ovdje o "ljekovitosti" itd).

Ti na onoj optičkoj varci gore jasno vidiš razlike među poljima, ali teoretski ne možeš utvrditi točnu nijansu tih polja (jer da možeš, vidio bi da su iste nijanse).

 

Ni jpg, ni mp3 itd ne bi postojali / funkcionirali da ne ovise o našoj "perciptivnoj nemoći", odn. da ne predviđaju ono što naš mozak aproksimira, predviđa, umjesto naših nesavršenih organa ćula.

edit: našao sam zgodan (neznanstveni!) test koji potvrđuje ono što pričam. Evo, na tom testu ja razlikujem 40 nijansi. Da sam bio malo koncentriraniji i manje nestrpljiv, vjerojatno bi rezultat bio nešto bolji, ali sumnjam da bi prešao 45. ;)
https://time.com/4663496/can-you-actually-see-50-different-shades-of-grey/ 

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.11.2019 4:27 (Zechina).
11 godina
offline
Re: Intel ima novi procesor za gamere - i9-9900KS

A kaj da ja velim kad sam vec rekao da sam radio test na 8-bita, dakle ne 30 nivoa, vec 256.
I ne kuzim kakve prakticne razlike ima to "odjednom". Ako imas 300 nivoa po redu i razlika je >1%, mozes uocit svaku razliku ako pogledas u taj dio slike, ne moze monitor dinamicki ignorirat dio ekrana u koji ne gledas.
Zasto HDR10 standard trazi 10 bita - nije samo radi sireg gamuta jer ne bi uvodili ST.2084 kodiranje koje je direktno bazirano na Bartenu. Po tebi ispada da su gubili vrijeme jer nitko ne vidi vise od 50, a kamoli >256. Zato sam te i pitao za kontekst tog clanka jer u kontekstu monitora, 5 bita sigurno nije dovoljno.

9 godina
offline
Re: Intel ima novi procesor za gamere - i9-9900KS
ansha kaže...
Thinker kaže...

 

Stari moj, daj molim te pročitaj s razumijevanjem što pišem. I dalje stojim iza toga da tvoja tvrdnja ne stoji, isplativost ne možeš gledati samo po najboljem FPS rezultatu jer bi, kako sam i napisao, svi imali 7980XE procesore.

Opet ponavljas ovu glupost, 7980XE je sporiji od 9700K/9900K sta se skupljanja fps-a tice....

 

Bluemax inzistira da je za 3-4 FPS-a razlike isplativo za ulupat brdo novca u neisplativ procesor. Ja gledam koji CPU ima najviši minimum, onih 1% i ispada da je 7890XE skroz OK procesor koji ima lufta biti i pod većim opterećenjem. Drugim riječima, ukoliko je opterečenje 9900K oko 80% u igri, tu će biti oko 60% opterećenje za 7890XE, pogledaj Civilisation VI Turn Time Benchmark.

 

https://www.gamersnexus.net/hwreviews/3421-intel-i7-9700k-review-benchmark-vs-8700k-and-more

12 godina
offline
Re: Intel ima novi procesor za gamere - i9-9900KS
BlueMax kaže...
Thinker kaže...

 

...i debelo bi fulao jer se i 9700K dobro drži u igrama a overclocka se kao i 9900K i na iste brzine kao i 9900KS. Onaj tko kupuje 9900K neće ga kupiti isključivo zvog igara već ide ciljano na taj procesor radi drugih prednosti u poslovnoj primjeni.

 Jel ti znaš čitati? Napisao sam "da razmišljam o kupovini 9900K, kupio bi 9900KS za 160kn više jer bi dobio procesor kojem garantirano sve jezgre idu na 5.0GHz". Razlika u tržišnom udjelu 9700K i 9900K je, vjerovao ili ne, tek 1%.

9700K nema HT, ne idu mu sve jezgre na 5.0 bez tekućeg dušika i nije najbolji gaming procesor pa ga onaj ko želi najboljeg neće ni pogledati.

 

A ja bi da biram između ta dva kupio R9 3950X tj. čekam da izađe.

 Ke ???

 

Lakše ide na 5 Ghz od bilo kojeg 9900k ...

 

Kod mene pod Noctom ide na 1,335 V i još je prosječan primjerak. Bolji idu na idu na 1.32.

 

Što se tiče striktno gaminga, puno racionalniji izbor.  

 

 

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.11.2019 11:33 (DarthMarkus).
4 godine
protjeran
offline
Re: Intel ima novi procesor za gamere - i9-9900KS
Thinker kaže...

 

Bluemax inzistira da je za 3-4 FPS-a razlike isplativo za ulupat brdo novca u neisplativ procesor. Ja gledam koji CPU ima najviši minimum, onih 1% i ispada da je 7890XE skroz OK procesor koji ima lufta biti i pod većim opterećenjem. Drugim riječima, ukoliko je opterečenje 9900K oko 80% u igri, tu će biti oko 60% opterećenje za 7890XE, pogledaj Civilisation VI Turn Time Benchmark.

 

https://www.gamersnexus.net/hwreviews/3421-intel-i7-9700k-review-benchmark-vs-8700k-and-more

 Nije razlika bas 3-4 fpsa nego oko 10% u prosjeku ako gledamo 9700k vs 3900x, nekome bitno, a nekome mozda i ne. Ako pak gledamo usporedbu 9700k vs 7890xe nema smisla pricati o nekakvoj iskoristenosti posto je 8 jezgri i vise nego dovoljno za danasnje naslove, a i one koje ce jos izlaziti ne znam kolko godina. Takoder imamo slucaj da igre ne mogu iskoristiti toliki broj thradova efektivno pa je tako svejedno sto ovaj 7890xe ima 356 threadova za pozadinske radnje u windowsima kad ce i ovih 16 threadova na 9900k biti i vise nego dovoljno. Druga stvar je ta da nije sve u postotku o kojem pricas, da se 1% low gleda samo po iskoristenosti ryzeni bi bili u debeloj prednosti nad jednim 9700k, a to znamo da nije slucaj. I daj mi objasni sto si mislio sa ovim zadnjim dijelom tj sa turn tajmom u civu ako nije problem. Kad sve zbrojimo i oduzmemo onaj tko zeli cpu koji ce prvenstveno koristiti za gaming i to jos godinama taj ce uzeti 9700k, a nikakav 9900k...

14 godina
protjeran
offline
Re: Intel ima novi procesor za gamere - i9-9900KS
Thinker kaže...

 

Bluemax inzistira da je za 3-4 FPS-a razlike isplativo za ulupat brdo novca u neisplativ procesor. Ja gledam koji CPU ima najviši minimum, onih 1% i ispada da je 7890XE skroz OK procesor koji ima lufta biti i pod većim opterećenjem. Drugim riječima, ukoliko je opterečenje 9900K oko 80% u igri, tu će biti oko 60% opterećenje za 7890XE, pogledaj Civilisation VI Turn Time Benchmark.

 

Cuj njega - "isplativo", ajde definiraj isplativo u ovom slucaju?! Po nekoj logici, ako recimo dajes 10k kn za 2080 Ti, onda je 9900K jedini procesor koji je isplativ...

 

Ova cijela prica o 7980xe ti je teski fail, 7980xe je malo do znacajno sporiji gaming cpu od 9900K, ukljucujuci 1% minimume. Tocka.

9 godina
offline
Re: Intel ima novi procesor za gamere - i9-9900KS
ansha kaže...
Thinker kaže...

 

Bluemax inzistira da je za 3-4 FPS-a razlike isplativo za ulupat brdo novca u neisplativ procesor. Ja gledam koji CPU ima najviši minimum, onih 1% i ispada da je 7890XE skroz OK procesor koji ima lufta biti i pod većim opterećenjem. Drugim riječima, ukoliko je opterečenje 9900K oko 80% u igri, tu će biti oko 60% opterećenje za 7890XE, pogledaj Civilisation VI Turn Time Benchmark.

 

Cuj njega - "isplativo", ajde definiraj isplativo u ovom slucaju?! Po nekoj logici, ako recimo dajes 10k kn za 2080 Ti, onda je 9900K jedini procesor koji je isplativ...

 

Ova cijela prica o 7980xe ti je teski fail, 7980xe je malo do znacajno sporiji gaming cpu od 9900K, ukljucujuci 1% minimume. Tocka.

 

Daj molim te čitaj s razumijevanjem. To je bila karikirana usporedba na Bluemaxove tvrdnje da je 9900KS isplativ. Prvo, sve igre jedva da koriste 8 jezgri a od više gotovo da i nema koristi jer se u igrama ta razlika više osjeti kao rasterećenje procesora od sistemskih procesa unutar Windowsa. Drugo, zbog razlike od 3-4 FPS-a pitam i dalje gdje je granica koliko novca je netko spreman uložiti u PC jer možemo po toj analogiji završiti na dvoprocesorskoj mašini sa serverskom pločom koja ima dovoljno PCI-Ex utora za 2-3 grafičke kartice.

Za prvo vidi 

.

14 godina
protjeran
offline
Re: Intel ima novi procesor za gamere - i9-9900KS
Thinker kaže...
 pitam i dalje gdje je granica koliko novca je netko spreman uložiti u PC jer možemo po toj analogiji završiti na dvoprocesorskoj mašini sa serverskom pločom koja ima dovoljno PCI-Ex utora za 2-3 grafičke kartice.

 

Lol, opet isto, pa 9900 je max, bolje nema, pricamo o gamingu. Ako das 10k kn za gpu, onda je suludo uz to ne stavit i procesor koji ce maksimalno iskoristit grafu. 

 

 

9 godina
offline
Re: Intel ima novi procesor za gamere - i9-9900KS
ansha kaže...
Thinker kaže...
 pitam i dalje gdje je granica koliko novca je netko spreman uložiti u PC jer možemo po toj analogiji završiti na dvoprocesorskoj mašini sa serverskom pločom koja ima dovoljno PCI-Ex utora za 2-3 grafičke kartice.

 

Lol, opet isto, pa 9900 je max, bolje nema, pricamo o gamingu. Ako das 10k kn za gpu, onda je suludo uz to ne stavit i procesor koji ce maksimalno iskoristit grafu. 

 

 

 

Da, 9900K je max, to ja i cijelo vrijeme tvrdim, BlueMax ne odustaje od tvrdnje da je 9900KS bolji makar benchmarci pokazuju da su performanse 9900KS procesora zapravo vrlo upitne.

12 godina
offline
Intel ima novi procesor za gamere - i9-9900KS

9900KS je 9900K samo ti proizvođač za 160kn više garantira stabilan rad svih jezgri na 5.0GHz. Pričalo se u ovoj temi o svemu, o overclocku drugih procesora, o kraćoj garanciji 9900KS... međutim zaboravlja se jedna stvar. Intelova garancija ne pokriva overclockiranje procesora. Kad neki procesor, makar on bio K ili X,digneš iznad tvorničkih taktova gubiš garanciju. Znači 9900K kad digneš na 5.0 garancija ti je nula dana. 9900KS na tim postavkama ima godinu dana garancije. Naravno, možeš ti dokupiti garanciju i za 9900K. Ona te dođe simboličnih 30$ godišnje. Dakle za 5$ više nego što je razlika u cijeni između 9900K i 9900KS ti kupuješ garanciju na kvar no ne i na to da ćeš zaista imati 5.0 na svim jezgrama. Samo to je dovoljno da se vidi kako se tih 25$ razlike u cijeni itekako isplati. Iako ta cijela priča oko garancije nema nikakvog smisla. Od kad su u procesor ugrađene sigurnosne mjere samogašenja u slučaju previsoke temperature i napona ja još nisam uspio spržiti neku procesor. A nije da se nisam trudio.

 

Performanse? Koliko god se ovaj procesor činio besmislenim uspio je jednu vrlo bitnu stvar. U Cinebenchu koji je jedino pravo mjerilo snage procesora preskočio je Ryzena 7 3800X. I to za finih 6% dok je 9900K još 2% niže. I sve to za 160kn. Velika je to stvar. AMD više ne može reći kako ima za trećinu jeftiniji (3800X - 360$ vs 9900K 480$ = 33.333..%) procesor koji je jači od Intela. Sad može samo reći kako za je malo slabiji od 40% skupljeg Intela. I to je u biti osnovni smisao ovog procesora.

A isplativost? Već se polovni testni primjerci prodaju za 600-700-800$ a u dućanima EU su 700€ pa i više. Ali 160kn je puno, jel tako?

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.11.2019 22:47 (BlueMax).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Intel ima novi procesor za gamere - i9-9900KS
ansha kaže...
Thinker kaže...
 pitam i dalje gdje je granica koliko novca je netko spreman uložiti u PC jer možemo po toj analogiji završiti na dvoprocesorskoj mašini sa serverskom pločom koja ima dovoljno PCI-Ex utora za 2-3 grafičke kartice.

 

Lol, opet isto, pa 9900 je max, bolje nema, pricamo o gamingu. Ako das 10k kn za gpu, onda je suludo uz to ne stavit i procesor koji ce maksimalno iskoristit grafu. 

 

 

 U 99% igara iskoristit će je i 9700K jednako dobro a u nekima i bolje. A tu je i5 koji će zaostati par postotaka a košta tri puta manje. No kad uključiš stream ili snimanje e onda 9900K dolazi do izražaja.

12 godina
offline
Re: Intel ima novi procesor za gamere - i9-9900KS
BlueMax kaže...

9900KS je 9900K samo ti proizvođač za 160kn više garantira stabilan rad svih jezgri na 5.0GHz. Pričalo se u ovoj temi o svemu, o overclocku drugih procesora, o kraćoj garanciji 9900KS... međutim zaboravlja se jedna stvar. Intelova garancija ne pokriva overclockiranje procesora. Kad neki procesor, makar on bio K ili X,digneš iznad tvorničkih taktova gubiš garanciju. Znači 9900K kad digneš na 5.0 garancija ti je nula dana. 9900KS na tim postavkama ima godinu dana garancije. Naravno, možeš ti dokupiti garanciju i za 9900K. Ona te dođe simboličnih 30$ godišnje. Dakle za 5$ više nego što je razlika u cijeni između 9900K i 9900KS ti kupuješ garanciju na kvar no ne i na to da ćeš zaista imati 5.0 na svim jezgrama. Samo to je dovoljno da se vidi kako se tih 25$ razlike u cijeni itekako isplati. Iako ta cijela priča oko garancije nema nikakvog smisla. Od kad su u procesor ugrađene sigurnosne mjere samogašenja u slučaju previsoke temperature i napona ja još nisam uspio spržiti neku procesor. A nije da se nisam trudio.

 

Performanse? Koliko god se ovaj procesor činio besmislenim uspio je jednu vrlo bitnu stvar. U Cinebenchu koji je jedino pravo mjerilo snage procesora preskočio je Ryzena 7 3800X. I to za finih 6% dok je 9900K još 2% niže. I sve to za 160kn. Velika je to stvar. AMD više ne može reći kako ima za trećinu jeftiniji (3800X - 360$ vs 9900K 480$ = 33.333..%) procesor koji je jači od Intela. Sad može samo reći kako za je malo slabiji od 40% skupljeg Intela. I to je u biti osnovni smisao ovog procesora.

A isplativost? Već se polovni testni primjerci prodaju za 600-700-800$ a u dućanima EU su 700€ pa i više. Ali 160kn je puno, jel tako?

 Postotak 9900k procesora koji odu zbog dizanja takta na 5 Ghz jednak je postotku broja žena koje se okrenu na dovikivanja bauštelaca.

 

Maxane, poštujem tvoje mišljenje, ali brate što se tiče ovoga, svašta si nadrobio.

 

Činjenica je da je ovo okrljašten proc sa 1. godišnjom garom. Ako je nekome bitno sigurnih 5Ghz, onda ima ona Der8aurerova sranja, gdje doslovno piše na koliko trebaš staviti voltažu da bi išao na 5 Gz. 

 

I dalje je top za gaming je 9900k (+stream) ili 9700k striktno za hrr gaming. Best buy Riža 3600 i za produktivnost 3900x.

 

Ovaj proizvod je potpuno deplasiran.

 

IMHO

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.11.2019 8:07 (DarthMarkus).
9 godina
offline
Re: Intel ima novi procesor za gamere - i9-9900KS
BlueMax kaže...

9900KS je 9900K samo ti proizvođač za 160kn više garantira stabilan rad svih jezgri na 5.0GHz. Pričalo se u ovoj temi o svemu, o overclocku drugih procesora, o kraćoj garanciji 9900KS... međutim zaboravlja se jedna stvar. Intelova garancija ne pokriva overclockiranje procesora. Kad neki procesor, makar on bio K ili X,digneš iznad tvorničkih taktova gubiš garanciju. Znači 9900K kad digneš na 5.0 garancija ti je nula dana. 9900KS na tim postavkama ima godinu dana garancije. Naravno, možeš ti dokupiti garanciju i za 9900K. Ona te dođe simboličnih 30$ godišnje. Dakle za 5$ više nego što je razlika u cijeni između 9900K i 9900KS ti kupuješ garanciju na kvar no ne i na to da ćeš zaista imati 5.0 na svim jezgrama. Samo to je dovoljno da se vidi kako se tih 25$ razlike u cijeni itekako isplati. Iako ta cijela priča oko garancije nema nikakvog smisla. Od kad su u procesor ugrađene sigurnosne mjere samogašenja u slučaju previsoke temperature i napona ja još nisam uspio spržiti neku procesor. A nije da se nisam trudio.

 

Performanse? Koliko god se ovaj procesor činio besmislenim uspio je jednu vrlo bitnu stvar. U Cinebenchu koji je jedino pravo mjerilo snage procesora preskočio je Ryzena 7 3800X. I to za finih 6% dok je 9900K još 2% niže. I sve to za 160kn. Velika je to stvar. AMD više ne može reći kako ima za trećinu jeftiniji (3800X - 360$ vs 9900K 480$ = 33.333..%) procesor koji je jači od Intela. Sad može samo reći kako za je malo slabiji od 40% skupljeg Intela. I to je u biti osnovni smisao ovog procesora.

A isplativost? Već se polovni testni primjerci prodaju za 600-700-800$ a u dućanima EU su 700€ pa i više. Ali 160kn je puno, jel tako?

E, stari moj, sad je već puno bolje, ubacio si argumente u raspravu. Hvala što si poslušao moj savjet.

Razlika između overclockanog 9900K i 9900KS je najvjerojatnije samo u default postavkama voltaže. Na taj način, tehnički gledano, nemoguće je bez pomnije analize uopće zaključiti da li je u računalu overclockani 9900K ili 9900KS. Jednako tako niti proizvođač ne može znati da li je CPU crkao overclockiran ili je radio na defaultnim postavkama. Naravno da će se jedino mogi vidjeti razlika ako su u pitanju bile nebulozne voltaže i temperature. Ja imam 9900K i na default postavkama s uključenim Sync all cores ide svih 8 jezgri na 5.00 GHz na 1.252 V na stress testu, većinom ih ide 4 na 5.00 i ostale 4 jezgre na 4.8 GHz na full load testovima. I imam 3 godine jamstva od dana kupovine procesora. Ne vidim dovoljno dobar razlog zašto bih želio dati tih 160 kn za procesor koji se grije jače, ima kraće jamstvo, a ono što je pogotovo zbunjujuće je nekoenzistentnost u performansama jer u benchmarcima malo ispada najbolji a malo maltene najlošiji.

 

BlueMax kaže...
ansha kaže...
Thinker kaže...
 pitam i dalje gdje je granica koliko novca je netko spreman uložiti u PC jer možemo po toj analogiji završiti na dvoprocesorskoj mašini sa serverskom pločom koja ima dovoljno PCI-Ex utora za 2-3 grafičke kartice.

 

Lol, opet isto, pa 9900 je max, bolje nema, pricamo o gamingu. Ako das 10k kn za gpu, onda je suludo uz to ne stavit i procesor koji ce maksimalno iskoristit grafu. 

 

 

 U 99% igara iskoristit će je i 9700K jednako dobro a u nekima i bolje. A tu je i5 koji će zaostati par postotaka a košta tri puta manje. No kad uključiš stream ili snimanje e onda 9900K dolazi do izražaja.

https://www.techsiting.com/best-processors-for-live-streaming/

 

Nije 9700K loš, daleko od toga. Samo računaj, opet ponavljam, da rijetko tko od "ozbiljnih" gamera to isto računalo koristi samo za igre. Tu su razne stvari koji oni odrade u pozadini koje mi ne vidimo, od audio i video montaže do izrade ilustracija. Tako da je nekome možda jednako važno da mu enkodiranje prolazi glatko, da ima što tišu i hladniju mašinu a da je opet u pitanju zvijer što se tiće performansi. Kad pogledamo općenito benchmarke, vidimo da se puno brojki vrti unutar 10-15% razlike, to korisnik u realnom radu niti neće primijetiti sve dok ne provrti benchmark. A nekome je možda važnije da mu enkodiranje završi što prije. Drugim riječima, netko tko ima 240 HZ monitor vidi tih 240 frejmova i ne znači mu ništa razlika između 300 i 500 FPS-a koji su vidljivi samo u benchmarku. Ali mu je zato itekako važno da ima monitor koji prikazuje kvalitetnu sliku na 240 Hz. A to opet košta.

4 godine
protjeran
offline
Re: Intel ima novi procesor za gamere - i9-9900KS
Thinker kaže...

E, stari moj, sad je već puno bolje, ubacio si argumente u raspravu. Hvala što si poslušao moj savjet.

Razlika između overclockanog 9900K i 9900KS je najvjerojatnije samo u default postavkama voltaže. Na taj način, tehnički gledano, nemoguće je bez pomnije analize uopće zaključiti da li je u računalu overclockani 9900K ili 9900KS. Jednako tako niti proizvođač ne može znati da li je CPU crkao overclockiran ili je radio na defaultnim postavkama. Naravno da će se jedino mogi vidjeti razlika ako su u pitanju bile nebulozne voltaže i temperature. Ja imam 9900K i na default postavkama s uključenim Sync all cores ide svih 8 jezgri na 5.00 GHz na 1.252 V na stress testu, većinom ih ide 4 na 5.00 i ostale 4 jezgre na 4.8 GHz na full load testovima. I imam 3 godine jamstva od dana kupovine procesora. Ne vidim dovoljno dobar razlog zašto bih želio dati tih 160 kn za procesor koji se grije jače, ima kraće jamstvo, a ono što je pogotovo zbunjujuće je nekoenzistentnost u performansama jer u benchmarcima malo ispada najbolji a malo maltene najlošiji.

 

 Daj pliz odvrti https://www.bug.hr/forum/topic/benchmark/cinebench-r20/266907.aspx

da vidimo temp i score, imas fenomenalan primjerak kojeg bi se posramio i der8auer, njegovi svi s potpisom su oko 1.25 do 1.35V

i da na procesoru se vidi jel kuren ili ne:

zz

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.11.2019 8:42 (IvanBrekalo).
9 godina
offline
Re: Intel ima novi procesor za gamere - i9-9900KS
IvanBrekalo kaže...
Thinker kaže...

E, stari moj, sad je već puno bolje, ubacio si argumente u raspravu. Hvala što si poslušao moj savjet.

Razlika između overclockanog 9900K i 9900KS je najvjerojatnije samo u default postavkama voltaže. Na taj način, tehnički gledano, nemoguće je bez pomnije analize uopće zaključiti da li je u računalu overclockani 9900K ili 9900KS. Jednako tako niti proizvođač ne može znati da li je CPU crkao overclockiran ili je radio na defaultnim postavkama. Naravno da će se jedino mogi vidjeti razlika ako su u pitanju bile nebulozne voltaže i temperature. Ja imam 9900K i na default postavkama s uključenim Sync all cores ide svih 8 jezgri na 5.00 GHz na 1.252 V na stress testu, većinom ih ide 4 na 5.00 i ostale 4 jezgre na 4.8 GHz na full load testovima. I imam 3 godine jamstva od dana kupovine procesora. Ne vidim dovoljno dobar razlog zašto bih želio dati tih 160 kn za procesor koji se grije jače, ima kraće jamstvo, a ono što je pogotovo zbunjujuće je nekoenzistentnost u performansama jer u benchmarcima malo ispada najbolji a malo maltene najlošiji.

 

 Daj pliz odvrti https://www.bug.hr/forum/topic/benchmark/cinebench-r20/266907.aspx

da vidimo temp i score, imas fenomenalan primjerak kojeg bi se posramio i der8auer, njegovi svi s potpisom su oko 1.25 do 1.35V

i da na procesoru se vidi jel kuren ili ne:

zz

 

https://www.bug.hr/forum/topic/benchmark/cinebench-r20/266907.aspx?page=4&jumpto=6010924&sort=asc&view=flat

 

Stavio screenshotove, ja superzadovoljan s obzirom da se radi o neoverclockanom primjerku 9900K. 

8 godina
offline
Intel ima novi procesor za gamere - i9-9900KS

eh a kad vidis koji ryzen ima score

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Intel ima novi procesor za gamere - i9-9900KS
DarthMarkus kaže...
BlueMax kaže...

9900KS je 9900K samo ti proizvođač za 160kn više garantira stabilan rad svih jezgri na 5.0GHz. Pričalo se u ovoj temi o svemu, o overclocku drugih procesora, o kraćoj garanciji 9900KS... međutim zaboravlja se jedna stvar. Intelova garancija ne pokriva overclockiranje procesora. Kad neki procesor, makar on bio K ili X,digneš iznad tvorničkih taktova gubiš garanciju. Znači 9900K kad digneš na 5.0 garancija ti je nula dana. 9900KS na tim postavkama ima godinu dana garancije. Naravno, možeš ti dokupiti garanciju i za 9900K. Ona te dođe simboličnih 30$ godišnje. Dakle za 5$ više nego što je razlika u cijeni između 9900K i 9900KS ti kupuješ garanciju na kvar no ne i na to da ćeš zaista imati 5.0 na svim jezgrama. Samo to je dovoljno da se vidi kako se tih 25$ razlike u cijeni itekako isplati. Iako ta cijela priča oko garancije nema nikakvog smisla. Od kad su u procesor ugrađene sigurnosne mjere samogašenja u slučaju previsoke temperature i napona ja još nisam uspio spržiti neku procesor. A nije da se nisam trudio.

 

Performanse? Koliko god se ovaj procesor činio besmislenim uspio je jednu vrlo bitnu stvar. U Cinebenchu koji je jedino pravo mjerilo snage procesora preskočio je Ryzena 7 3800X. I to za finih 6% dok je 9900K još 2% niže. I sve to za 160kn. Velika je to stvar. AMD više ne može reći kako ima za trećinu jeftiniji (3800X - 360$ vs 9900K 480$ = 33.333..%) procesor koji je jači od Intela. Sad može samo reći kako za je malo slabiji od 40% skupljeg Intela. I to je u biti osnovni smisao ovog procesora.

A isplativost? Već se polovni testni primjerci prodaju za 600-700-800$ a u dućanima EU su 700€ pa i više. Ali 160kn je puno, jel tako?

 Postotak 9900k procesora koji odu zbog dizanja takta na 5 Ghz jednak je postotku broja žena koje se okrenu na dovikivanja bauštelaca.

 

Maxane, poštujem tvoje mišljenje, ali brate što se tiče ovoga, svašta si nadrobio.

 

Činjenica je da je ovo okrljašten proc sa 1. godišnjom garom. Ako je nekome bitno sigurnih 5Ghz, onda ima ona Der8aurerova sranja, gdje doslovno piše na koliko trebaš staviti voltažu da bi išao na 5 Gz. 

 

I dalje je top za gaming je 9900k (+stream) ili 9700k striktno za hrr gaming. Best buy Riža 3600 i za produktivnost 3900x.

 

Ovaj proizvod je potpuno deplasiran.

 

IMHO

 Nisi me shvatio. Overclockiram procesore od 386 i to je prvi i zadnji procesor koji mi je uslijed overclocka crknuo. Nakon toga sam neke procesore koji su već odradili svoje pokušao spržiti, čak i bez hladnjaka i nisam uspio. Odmah se ugase kad pretjeraš. Zato i govorim da je trajanje garancije na procesor irelevantan podatak.Međutim ako se već spominje garancija onda treba reći da ako želiš da ti 9900K radi sa svim jezgrama na 5.0 garancija ti traje 0 godina dok je kod 9900KS garancija jednu godinu. 9900KS je ništa drugo nego dobar primjerak 9900K. Uvijek ga možeš postaviti na postavke 9900K i imati isti TDP i performanse ALI sigurno (Intel garantira) ga možeš dignuti 8x5.0. Vrijedi li to 160kn? Naravno da vrijedi. Vrijedi li to onoliko koliko sam mislio da će KS biti skuplji od K i onoliko za koliko ga se danas prodaje? Ni u ludilu. Od prvog trentutka kad su krenule glasine o ovom procesoru pomislio sam "još jedno Intelovo sranje na kojem će budalama uzeti 100-200$ više iz džepa". No kad sam vidio 25$ razliku u cijeni promijenio sam mišljenje.

 

S tvojom listom procesora se slažem osim što bi kao best buy stavio R5 2600 kojeg se može nabaviti za 100$.

12 godina
offline
Intel ima novi procesor za gamere - i9-9900KS

Ček, kako gubiš garanciju ako ga ocaš bogati ?

 

Još od prve iteracije I7 ovi procevi su nepoderivi.

 

Radi - radi, ne radi - ne radi. Der8aurerovi imaju garanciju na OC. Zaboravio si i aspekt int GPU-a.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.11.2019 11:42 (DarthMarkus).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel ima novi procesor za gamere - i9-9900KS
BlueMax kaže...

Zato i govorim da je trajanje garancije na procesor irelevantan podatak.Međutim ako se već spominje garancija onda treba reći da ako želiš da ti 9900K radi sa svim jezgrama na 5.0 garancija ti traje 0 godina dok je kod 9900KS garancija jednu godinu. 9900KS je ništa drugo nego dobar primjerak 9900K. 

Garancija na 9900K je 3 godine posto Intel nema nacina utvrdit dal je cpu bio clockan... Ako i imaju nacina, to ne rade...

 

 

12 godina
offline
Intel ima novi procesor za gamere - i9-9900KS

Vrlo jednostavno :

 

Imamo 3 godine gare, int GPU i bolju cijenu vs garantiranih 5 Ghz.

 

Ja ne bih dvoumio ni sekunde.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel ima novi procesor za gamere - i9-9900KS
DarthMarkus kaže...

Vrlo jednostavno :

 

Imamo 3 godine gare, int GPU i bolju cijenu vs garantiranih 5 Ghz.

 

Ja ne bih dvoumio ni sekunde.

Normalno, prosjecni 9900K ide na 4.9ghz a prosjecni KS je na 5.0ghz (silicon lottery statistika, ~30% ih ide na 5.1ghz), velikih 2% razlike u taktu i jos manje u performansama....

12 godina
offline
Re: Intel ima novi procesor za gamere - i9-9900KS
ansha kaže...
BlueMax kaže...

Zato i govorim da je trajanje garancije na procesor irelevantan podatak.Međutim ako se već spominje garancija onda treba reći da ako želiš da ti 9900K radi sa svim jezgrama na 5.0 garancija ti traje 0 godina dok je kod 9900KS garancija jednu godinu. 9900KS je ništa drugo nego dobar primjerak 9900K. 

Garancija na 9900K je 3 godine posto Intel nema nacina utvrdit dal je cpu bio clockan... Ako i imaju nacina, to ne rade...

 

 

 Imaju način ali ne rade. Stvari treba gledati ili u teoriji ili u praksi, a ne kako ti u kojem momentu paše. U teoriji i9 9900K kad su mu sve jezgre na 5.0 nema garanciju, godišnju možeš dokupiti za 30$. U praksi je nebitno je li garancija godinu ili tri kad će ti sve u konfiguraciji crknuti prije procesora.

12 godina
offline
Re: Intel ima novi procesor za gamere - i9-9900KS
DarthMarkus kaže...

Vrlo jednostavno :

 

Imamo 3 godine gare, int GPU i bolju cijenu vs garantiranih 5 Ghz.

 

Ja ne bih dvoumio ni sekunde.

 S druge strane imaš garantiranih  8 x 5.0 i procesor koji dana kupiš za 513$ i sutra staviš u oglasnik za 700-800....

Garancija mi je nebitna, iGPU još manje (a ima je i KS) a razlika u cijeni (ako govorimo o 25$) nije vrijedna spomena.

 

Teoretski ni se ni ja ne bi dvoumio. U praksi čekam 3950X :)

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.11.2019 12:25 (BlueMax).
11 godina
offline
Re: Intel ima novi procesor za gamere - i9-9900KS

Odakle tebi info da bi taj INTEL proc dobio na vrijednosti rabljen, kako vec par puta pises?!?!

coffe,coffe,coffe.....
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.11.2019 13:01 (metallic).
4 godine
protjeran
offline
Re: Intel ima novi procesor za gamere - i9-9900KS
Na sto mislis kad kazes da 9900k nema garanciju kad ga stavis na 5.0ghz? Nije valjda da tvrdis kako cpu gubi garanciju nakon sto ga overclockas?
15 godina
offline
Re: Intel ima novi procesor za gamere - i9-9900KS
metallic kaže...

Odakle tebi info da bi taj INTEL proc dobio na vrijednosti rabljen, kako vec par puta pises?!?!

 Kako ne ako sad imaš više godina stare i7 koštaju ko novi, onda taj ako ga nafriško staviš u prodaju ide duplo više.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.11.2019 13:12 (dery).
12 godina
offline
Re: Intel ima novi procesor za gamere - i9-9900KS
metallic kaže...

Odakle tebi info da bi taj INTEL proc dobio na vrijednosti rabljen, kako vec par puta pises?!?!

 Pa stavio sam već link s cijenama preprodavača.

 

Primjer.

 

Ne bi me začudilo da to ode još 50% gore. Nezamisljivo je kakvih sve budala ima među nas 7.7 milijardi.

11 godina
offline
Re: Intel ima novi procesor za gamere - i9-9900KS
BlueMax kaže...
metallic kaže...

Odakle tebi info da bi taj INTEL proc dobio na vrijednosti rabljen, kako vec par puta pises?!?!

 Pa stavio sam već link s cijenama preprodavača.

 

Primjer.

 

Ne bi me začudilo da to ode još 50% gore. Nezamisljivo je kakvih sve budala ima među nas 7.7 milijardi.

TUGY

 

edit: ONtopic AMD 3950x ftw!

coffe,coffe,coffe.....
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.11.2019 13:22 (metallic).
6 godina
offline
Re: Intel ima novi procesor za gamere - i9-9900KS
DonOscar kaže...
Na sto mislis kad kazes da 9900k nema garanciju kad ga stavis na 5.0ghz? Nije valjda da tvrdis kako cpu gubi garanciju nakon sto ga overclockas?

 

pa u pravu je, intel je to odavno objavio, overklokanjem K procesora se gubi garancija ako je doslo do ostecenja pri radu procesora van intelovih propisanih parametara

 

e sad, da li servisni centri mogu otkriti da li je procesor riknuo zbog OC-a, ako nije vidljivo "skuren", ne znam

 

ali tehnicki gubis jamstvo ako radis OC

 

zato i prodaju ona neki "tuning plan" 

 

"The standard warranty covers failures that occur while the processor is used within Intel’s published specification. The Performance Tuning Protection Plan covers an eligible processor that fails due to overclocking."

 

imas sve na njihovim stranicama, pise crno na bijelo, koliko god bilo nevjerovatno 

4 godine
protjeran
offline
Re: Intel ima novi procesor za gamere - i9-9900KS
3dfx kaže...

 

pa u pravu je, intel je to odavno objavio, overklokanjem K procesora se gubi garancija ako je doslo do ostecenja pri radu procesora van intelovih propisanih parametara

 

e sad, da li servisni centri mogu otkriti da li je procesor riknuo zbog OC-a, ako nije vidljivo "skuren", ne znam

 

ali tehnicki gubis jamstvo ako radis OC

 

zato i prodaju ona neki "tuning plan" 

 

"The standard warranty covers failures that occur while the processor is used within Intel’s published specification. The Performance Tuning Protection Plan covers an eligible processor that fails due to overclocking."

 

imas sve na njihovim stranicama, pise crno na bijelo, koliko god bilo nevjerovatno 

 Iskreno nisam to citao, ali po ovome sto si kopirao standardna garancija ti ne vrijedi ukoliko procesor ne radi van stock postavki sto je i logicno. Barem u ovom dijelu koji si kopirao ne spominje se da garancija prestane vrijediti (cak i na stock postavkama) ukoliko si ga overclockao. Naravno ako postoji nekakvo fizicko ostecenje (kao ona skurena slika to je druga stvar) to je druga prica, iako za takvo nesto moras biti genijalac da pogasis sve zive limite i sigurnosne postavke i onda nafrljis napon do neba... Takoder ovo sto govoris kako oni uopce mogu znati da li si ti oc il nisi. Prije nekih mjesec dana prijatelj dobio doa 9600k, zastekao bi kad bi se pokrenula instalacija windowsa, cak i kad sam rucno smanjio clock i povecao napon ne bi uspio do kraja odraditi instalaciju. Covjek vratio cpu u adm, nakon tri sata dobio mail da dode po novi. Nekako sumnjam da bi to tako brzo islo kad bi za k procesore postojale neki sistemi da se odgonetnu da li je cpu bio ocan il nije...

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice