Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen

poruka: 469
|
čitano: 55.543
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen".
10 godina
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen

 

@Bunker

 

Ajmo o Daruvarcu...Hm, njegova žrtva je njegova djevojka. Well, što da sada svaka djevojka ili žena nosi gun, zato kaj ju partner može istući?

Ljudi gdje vam je tu logika?

Pa, čovjeka može lupiti i grom, pa ne znam koja bi eto bila logika na svaki 2 m^2 stavljamo gromobrane?

 

Okay, oružje i defanzivna sredstva su dostupna? Koliko je ljudi u psihofizičkom stanju to ispravno i zakonski iskoristiti?

Što ćemo sa sudskom praksom? 

 

E, da braniteljima oružje služi da zveckaju sa istim, kada im neka stranka koja je državotvorna nije na vlasti. 

To su pak šatoraši u Savskoj dokazili u praksi. 

 

 

@Posmatrač

 

Hm, kaj se tiče doživljaja sa muškarcima poput Darka Daruvaca, gle ne volim dečke, nego samo žene.

Drugo, ne bi to prošlo ovako kako je prošlo sa njom, a i svaki huligan napada onoga koji je slabiji.

 

Bunker i Zechina imaju životnih stvarnih iskustava sa oružjem na ovaj ili onaj način, a za tebe mi se to baš ne čini, osim što mi izgleda da pišeš nešto u što nisi upućen.

Gledaš kao na oružje za rješenje svih tvojih problema. Al' sa oružjem nije baš tako. Oružje je samo alat. Nije to čaroban štapić koji će rješiti nečije probleme. 

Više mi tvoje pisanje vuče na nekog tko bi zbog svojih strahova nosio gun da ne nastrada, nego na nekoga tko je spreman se upustiti u fajt sa nekim.

Možeš ti nositi u bazuku, al ' ima ekipe kaj bez obzira na to ide na tebe, te možda nećeš ni vidjeti što te snašalo, a već ćeš biti upucan ili prebijen sa drškom pištolja.

Obučenim ljudima treba oko jedne sekudne da repetiraju oružje i da ga upere, a dvije sekunde da izvade iz futrole, repetiraju, te dva puta opale iz guna.

Ljudi vole gledati i razmišljati o oružju na način onoga što su vidjeli na TV ili na Internetu. 

 

Ako si ti nešto poput Ramba ili Bruce Leea, onda okay. 

Puno je Internet takvih. 

 

Stavljati neke ekstremne situacije kao primjer i opravdanje za nešto, nije baš nešto preveć pametno.

Eh, imali su i oni ljudi u NZG noževe iz kuhinje na raspolaganju za obranu od napadača kojih je pobio kao zečeve, pa im to nije baš pomoglo.

Kada ideš i na stadion na kojem se sakupi na velikim tekmama +30 somova ljudi, može zbog zakona velikih brojeva doći do napada na tebe, pa to ne znači da ćemo

ljudima pustiti da na tekme nose noževe, batine, palice, buzodovane itd....

Il pak u nočni klub, bi možda bilo dobro pustiti ljude da nose noževe iz kuhinje, ono za svaki slučaj da se nađe, za ono nedaj Bože??

 

 

---

Well, ljudi naš zakon ne poznaje termin "samoobrane", nego samo nužnu obranu. 

 

Panzerkampfwagen.d-ZG.Hard work, pays off.
7 godina
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen

@zechina

Nemozemo tako povrsno odokativno pristupati ovako ozbiljnoj temi. To što ti misliš da bi ti bjes pomogao je tvoje misljenje. Moje misljenje, isto na osnovu iskustva, da je adrenalin poput dodatnog izvora energije ali pumpa goriva u vozilu neodlucuje gdje ce ici benzin nego to radi rasplinjac, elektronika i sl. Kada si u smrtnoj opasnosti, dublji dio tvog zivcanog sustava će ti protiv tvoje logicne volje otvoriti usta da bi dosao do zraka makar si pod vodom. E isti taj dio zivcanog sustava odlucuje kako bu upotrijebio tvoju preostalu energiju bez obzira koliko ti tada bio bijesan. Tako su nas ucili u simunskoj i rakitju, a takvim dogadjajima sam i prisustvovao u 20 god sluzbe i 5 ratnih godina.

@pzkpfw

Pa dragi kolega dinamovac, 😀 , mozemo mi svakakve hipotetske situacije pretpostavljati, no to nas nebu nigdje odvelo. Mozda bismo vise postigli da analiziramo dogadjaje o kojima nesto znamo.

Kaj reci o inteligenciji cure koja dobrovoljno provodi vrijeme sa osobama tipa daruvarac ?? No ako se dobro sjecam tog videa, pocinitelj ju je vise puta udarao, navlacio, odlazio od nje pa se vracao, unezvjereno setao po tom lokalu, tako da ako bismo cjepidlacili mogli bismo reci da je bilo prilika za upotrebu oruzja kada bi ga imala...

Psihologija mase je poznata, ucio si to. Grupa daje hrabrost, ali svi u toj grupi ocekuju da netko drugi odradi najrizicniji dio posla. Lako je vikati "ajmo ljudi, nema on metaka koliko je nas!", no vjeruj da nitko od njih nezeli biti medju onih desetak koji bu pali prije nego ostatak mase me pregazi. Osim toga, u kebi imas 15 komada, u rezervnom okviru ti je jos 15, i stotinama puta smo to uvjezbavali da pucam desnom rukom, ljevom sam dotad izvadio rezervni spremnik, kada navlaka ostane u zadnjem polozaju palcem na dugme ispustas na tlo prazan okvir, ubacujes drugi i istim palcem otpustas navlaku....a 30 kom je solidna vatrena moć iako bu vec nakon drugog ispaljenog metka svi bjezali glavom bez obzira...

Pogledaj malo izraelske taktike kako tri vojnika iza nekog zidića razbucaju masu punu kalasnjikova i makarova iako je ta masa itekako bjesna i nabrijana i naoruzana.


Zato velim, bolje da analiziramo poznate dogadjaje nego da nagadjamo kaj bu bilo kad bi bilo...

Na javnim okupljanjima je uvjek i policija i zastitari i normalno da nebu dozvolili ulaz sa oruzjem.

Zakon raspoznaje nuznu obranu i krajnju nuzdu, a zbog stavka 4 cl 21 djevojka bi se izvukla cak i da je daruvarcu pucala u ledja dok odlazi...

https://www.zakon.hr/z/98/Kazneni-zakon
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.8.2019 21:45 (bunker).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen

Puške su samo za pičkice.

 

Uvijek bile i bit će.

 

Jedina stvar na kojoj ne zavidim murici.

 

Dobro veli moj frend bosanac u KY. NRA je kod njih prije uvodila propise, a sad je tolika industrija da su doslovno uvjerili masu debila da se povećanjem broja oružja može spriječiti nasilje.

 

Svaka im čast. Neka se rokaju.

 

Živio Japan !

 

echina kaže...

"

Kakvi k. "branitelji"? Branitelji su pravni termin! Možemo govoriti o veteranima, a ne o ovom SUBNORU, samo prepakiranom za novu upotrebu.  Kasta koja u 21. st. zvecka oružjem i slavi rat (a ne pobjedu) iz prošlog tisućljeća, od prije više od četvrt stoljeća! Još na to dodaj svećenike koji u pravilu, naravno nekažnjeno, huškaju narod (čast iznimkama).

Tek o političarima ne bi.

Svi ovi navedeni žive na račun toga i debelo profitiraju. Širenjem ksenofobije i straha. A onda bi suci, policajci, socijalne službe... trebali čistit govna za njima i držati se regula.

...

Naravno da u takvom društvu treba biti skeptičan oko "garantiranog" prava na slobodu, samoodbranu itd.

No riješenje ne bi trebalo biti da se prilagođavamo situaciji, već da situaciju prilagođavamo našim potrebama. One ne bi trebale uključivati strah i nasilje kao temelj društva.

Ne vjerujem u ravnotežu straha.

 

 Zato ja za svog starog velim da je dragovoljac ili gardist.

 

Primjera radi : kod mene je bio jedan pravi branitelj na rakijici prije godnu dana i priča mi : Obljetnica obrane Nuštra, nas 80 u univerzalkama bilo, znam svakog pojedinačno, došo ja na svečanost kad ono 700 ljudi !!!

 

Nikad VIŠE na nikakve svečanosti !

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.8.2019 22:00 (DarthMarkus).
Moj PC  
2 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen
Zechina kaže...
....
Posmatrač kaže...
 

Ovdje se provlaci pretpostavka da oruzje cini masovnog ubicu sto je pogresno na valjda svakom mogucem nivou.....

 

Ne provlači se ta teza, možda je ti tako želiš modulirati.

Već sam rekao, oružje je potencijalni okidač i katalizator, multiplikator nasilja.

 Svaki muskarac je potencijalni silovatelj. Sve ces kastrirati?

 

Zasto nigdje ne napises sta ces konkretno dobiti zabranom i jos mi nisi odgovorio odakel si izvukao podatak od milijun koamda oruzja za hrvatsku....

 

Kako ce zabrana sprijeciti daruvarca i slicne "daruvarce"

5 godina
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen
PzKpfw kaže...

 

.... 

 

 Ajd onda da skratimo. Mozes li u par recenica pojasniti po tvom misljenju kako ce zabrana posjedovanja i nosenja oruzja smanjiti kriminal? 

 

I smanji filozofirenja nego onako zdravo seljacki da te i mi potencijalni kriminalci i ubice razumijemo....

 

Kako bi ti spasio tu djevojku zakonski? Kako bi svoju sestru spasio da si u situaciji da ju malti daruvarac koji je jaci i od tebe i nje zajedno (hipoteticki, ne podcjenjujem tvoju snagu). Jer zakoni i sluze da zastite nevine ljude. Kako ce to zabrana postici? 

 

 

8 godina
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen
Posmatrač kaže...
Zechina kaže...
....
Posmatrač kaže...
 

Ovdje se provlaci pretpostavka da oruzje cini masovnog ubicu sto je pogresno na valjda svakom mogucem nivou.....

 

Ne provlači se ta teza, možda je ti tako želiš modulirati.

Već sam rekao, oružje je potencijalni okidač i katalizator, multiplikator nasilja.

 Svaki muskarac je potencijalni silovatelj. Sve ces kastrirati?

 

Zasto nigdje ne napises sta ces konkretno dobiti zabranom i jos mi nisi odgovorio odakel si izvukao podatak od milijun koamda oruzja za hrvatsku....

 

Kako ce zabrana sprijeciti daruvarca i slicne "daruvarce"

 

Opsjednut si zabranama. Riječ je o kontroli, a ne zabrani. Restriktivna kontrola - posljedično zabrana ide ciljano onima koji nisu stabilni ili su granični.

 

> Svaki muskarac je potencijalni silovatelj. Sve ces kastrirati?

Ček malo, ti ozbiljno radiš ovu analogiju? "Pravi muškarac" s "pravim oružjem"? Rođen si s pištoljem umjesto pimpeka?

Ova ...alegorija... o oružju kao produžetku muškog libida je odavno poznata, u pravilu je povezana sa seksualnom nemoći. Ja bih se zabrinuo na tvom mjestu. Sumljam da ćeš oružjem ostvariti svoje vlažne snove.  

 

Osim u slučaju Sledgea Hammera :D , ne shvaćam kako netko može "voljeti oružje". Taj bi meni išao na dodatne kontrole. :D Ne govorim o kolekcionarima, da ne bi bilo zabune.

Ok, postoji profesionalna deformacija (pozdrav Bunkeru  ). 

 

Smisao oružja nije obrana, već obrana od nasilja - poglavito drugog oružja. Razlučimo uzrok i posljedicu - obrana i napad:

Smisao oružja je NAPAD - a tek onda posljedično drugima za obranu (kontranapad). PRIJETNJA pa zaštita.

Pogledajte ovu simpatično morbidnu definiciju i razmislite o njoj. Doista želite da vas to definira - karakterizira?

Oružje predstavlja svaki predmet koji služi za ozljeđivanje, ubijanje ili onesposobavljanje ljudskih ili drugih živih bića, odnosno za uništavanje i onesposobljavanje drugih predmeta ili materijalnih dobara vezanih za određene ljude ili društva. Oružje služi kako za napad tako i za obranu, odnosno u svrhu prijetnje i zaštite. U širem smislu svako sredstvo (pa i psihološko) kojim se nekome ili nečemu namjerno nanosi ozljeda i šteta se naziva oružjem.

 

@milijuni oružja u rvata

Nemam pojma iz kojeg je to konteksta, ali se svodi na ovo moje ovdje

Mislim da treba razlikovati ono što je jasno: uzrok i posljedicu.
Ili naravoučenije: poslije j... nema kajanja. Prodaj milijune komada oružja jer si ljude uvjerio da im "baš treba", a onda očekuj da im sad "više ne treba".

FGTH - When two tribes go to war A point is all that you can score

(score - "to get laid: the ultimate GOAL of most teenagers." Dodao bih "i neostvarenih")

Da parafraziram onu hipijevsku "Make love, not war" -

 

Moj konačni odgovor je UZMITE VIAGRU A NE ORUŽJE.

7 godina
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen


@zechina

Kompa, imaš nekakvi problem sa karakterom: Ne samo da ocekujes da svi moraju misliti kao ti, nego si sada dajes i faraonske ovlasti kojima si dajes za pravo da ti tumacis namjenu oruzja a tvoje tumacenje je u suprotnosti sa zakonom.

Pogledaj na prilozenom linku da zakon definira da postoji oruzje za obranu, lov, sportsko, dekorativno itd.. Ti reče da je primarna funkcika oruzja napad, pa sad objasni zakaj zakon definira oruzja za obranu, oruzja za samoobranu, te kako sportsko ili dekorativno oruzje sluzi napadu...  Cl 6 st 19 cak definira da postoje i duga oruzja koja imaju namjenu samoobrane:

https://www.zakon.hr/z/1161/Zakon-o-nabavi-i-posjedovanju-oru%C5%BEja-gra%C4%91ana

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.8.2019 9:19 (bunker).
5 godina
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen
Zechina kaže...
.....

 

Opsjednut si zabranama. Riječ je o kontroli, a ne zabrani. Restriktivna kontrola - posljedično zabrana ide ciljano onima koji nisu stabilni ili su granični.

 

> Svaki muskarac je potencijalni silovatelj. Sve ces kastrirati?

Ček malo, ti ozbiljno radiš ovu analogiju? "Pravi muškarac" s "pravim oružjem"? Rođen si s pištoljem umjesto pimpeka?

Ova ...alegorija... o oružju kao produžetku muškog libida je odavno poznata, u pravilu je povezana sa seksualnom nemoći. Ja bih se zabrinuo na tvom mjestu. Sumljam da ćeš oružjem ostvariti svoje vlažne snove.  

 

Osim u slučaju Sledgea Hammera :D , ne shvaćam kako netko može "voljeti oružje". Taj bi meni išao na dodatne kontrole. :D Ne govorim o kolekcionarima, da ne bi bilo zabune.

Ok, postoji profesionalna deformacija (pozdrav Bunkeru  ). 

 

Smisao oružja nije obrana, već obrana od nasilja - poglavito drugog oružja. Razlučimo uzrok i posljedicu - obrana i napad:

Smisao oružja je NAPAD - a tek onda posljedično drugima za obranu (kontranapad). PRIJETNJA pa zaštita.

Pogledajte ovu simpatično morbidnu definiciju i razmislite o njoj. Doista želite da vas to definira - karakterizira?

Oružje predstavlja svaki predmet koji služi za ozljeđivanje, ubijanje ili onesposobavljanje ljudskih ili drugih živih bića, odnosno za uništavanje i onesposobljavanje drugih predmeta ili materijalnih dobara vezanih za određene ljude ili društva. Oružje služi kako za napad tako i za obranu, odnosno u svrhu prijetnje i zaštite. U širem smislu svako sredstvo (pa i psihološko) kojim se nekome ili nečemu namjerno nanosi ozljeda i šteta se naziva oružjem.

 

@milijuni oružja u rvata

Nemam pojma iz kojeg je to konteksta, ali se svodi na ovo moje ovdje

Mislim da treba razlikovati ono što je jasno: uzrok i posljedicu.
Ili naravoučenije: poslije j... nema kajanja. Prodaj milijune komada oružja jer si ljude uvjerio da im "baš treba", a onda očekuj da im sad "više ne treba".

FGTH - When two tribes go to war A point is all that you can score

(score - "to get laid: the ultimate GOAL of most teenagers." Dodao bih "i neostvarenih")

Da parafraziram onu hipijevsku "Make love, not war" -

 

Moj konačni odgovor je UZMITE VIAGRU A NE ORUŽJE.

 1. To je tvoj problem. Ne shvaćaš da ti nisi cijeli svijet i da ne mora svako misliti i voljeti isto što i ti. Ti ne voliš oružje i svako ko ga voli je automatksi masovni ubica. NEprocjenjivo....

 

2. Ovu definiciju si izvukao iz nekog vojnog prirucnika zar ne? "Oružje predstavlja svaki predmet koji služi za ozljeđivanje, ubijanje ili onesposobavljanje". Po ovoj definiciji i nož i sjekira i kamen i automobil je oružje jer sve to možeš iskoristiti za ubijanje.... Nigdje se u tvojoj definiciji ne spominje VATRENO oružje....Sam sebi skačeš u stomak...  Ostavi pištolj bilo gdje i neće ubiti nikoga nikad. Ja ga nažem i onda odlučujem hoću li ga koristiti za tucvanje oraha ili ću ubiti nekoga. Čovjek odlučuje šta će uraditi i krivi čovjeka a ne komad metala.....

 

3. Iz ovog konteksta. Tvoja izjava "Hrvatska si teoretski može dopustiti da ima milijun (!) pištolja u društvu, ali sa 20 milijuna ne postoji mogućnost da neće doći do enormne zlouporabe.! Odakle si izvuka cifru od milion? Iz dupeta ili nekog relevantnog dokumenta.... Vojna dokumenta nisu relevantna....

 

 

Do sada sam te shvatao kao koliko toliko razumnog čovjeka sa pogrešnim stavovima doduše ali si pokazao pravo lice zatucanosti i mjereneja svega po sebi čime se diskvalifikuješ kao ozbiljan sagovornik. Ostali Bunker i ja koji slično razmišljamo i dozvoljavamo da neko drugačije misli i time ga ne svrstavamo u maosvne ubice ili svece automatski.....

8 godina
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen
bunker kaže...

Ne samo da ocekujes da svi moraju misliti kao ti 

Ti reče

Posmatrač kaže...

Ne shvaćaš da ti nisi cijeli svijet i da ne mora svako misliti i voljeti isto što i ti. 

 

Zašto bi itko mislio kao ja, odakle to da ja "očekujem" da svi moraju misliti i voljeti što i ja? :D

Pa ja prvi ne bih htio biti član kluba koji bi mene htio za člana! (Groucho Marx; sorry, "mislim kao i on")

Dapače, zabranjujem vam da milsite kao ja: osim što to nije zdravo, to je moje i samo moje! My preciousss...

 

Iznosim svoj stav kao i ostali, ili biste mi to sad zabranili u ime sloboda onih koju slobodu mjere oružjem?

Imate krizu identiteta ili sam vas dirnuo u živac? :D

Tu je riješenje:

https://www.bug.hr/znanost/feniletilamin-i-flavonoidi-neuromodulatori-iz-tamne-cokolade-koji-lijece-10823

 

bunker kaže...

ti tumacis namjenu oruzja a tvoje tumacenje je u suprotnosti sa zakonom. 

Ti reče ... zakon definira

Posmatrač kaže...

Ovu definiciju si izvukao iz nekog vojnog prirucnika zar ne?

Vojna dokumenta nisu relevantna....

 

Odlika krda je da ne razmišlja svojom glavom. Onda se i desi stampedo, npr stampedo gluposti (btw, koliko je jedinki potrebno za krdo?).

Znači, oba niste vidjeli priloženi link. Ili ste ga ignorirali, niste se ni trudili pogledati. Već predrasudom predmnijevate da sam to sam izmislio!

Ne nisam, samo sam prethodno došao do identične konkluzije.

Razočarat ću vas, to je prvi rezultat koji iskače kad u Google upišete "oružje" i "wiki":

https://sh.wikipedia.org/wiki/Oru%C5%BEje

 

Oružje predstavlja svaki predmet koji služi za ozljeđivanje, ubijanje ili onesposobavljanje ljudskih ili drugih živih bića, odnosno za uništavanje i onesposobljavanje

 

https://hr.wikipedia.org/wiki/Oru%C5%BEje - okljaštreno, još više bazično - u osnovnoj definiciji nije čak ni pretpostavljena obrana (vaš argument) pa sam hr verziju preskočio:

Oružje je alat namijenjen onesposobljavanju ili ubijanju živih bića, ili za uništavanje velikih razmjera.

Nisam ja wiki izmislio, tumačio niti sam to tamo definirao. Osim toga, ako razmislite svojom glavom, pametno je sročeno. Nedostaju neke stvari, ali ovo je bazična definicija.

Pozvao sam vas da razmislite o toj definiciji.

Ono što je simptomatično kad čovjek ne razmišlja svojom glavom jest da se u bazičnim definicijama hvata za autoritete koji su u njegovom sklopu prioritet: zakon i vojni priručnik!

 

Bunkeru, pa zakon o oružju je ono na što se NRA i poziva i protiv čega se Kongres (pa sad i Senat) godinama bori!

Taj zakon je i doveo do stotina masovnih ubojstava u US samo ove godine!

Taj famozni 2nd Amandment donešen je 1791., "(It) was originally created to give citizens the opportunity to fight back against a tyrannical federal government."

Po zakonu se posjedovanje FFL (Federal Firearms License, dozvola za posjedovanje oružja) uopće ne provjerava! "Jer zadire u tradicionalno pravo...".

 

> zakon definira da postoji oruzje za obranu, lov, sportsko, dekorativno itd..

Tako je, a kanabis, opijum, koka itd se koristi za liječenje pacijenata. Je li to uobičajena, primarna, bazična (zlo)upotreba?

 

Sad ste svi branitelji, lovci, sportaši i dekorateri interijera?  Uključujući Nađa, Daruvarca i masovne mas-ubojice po Americi?

Ili se i vi, kao ameri, "po zakonu" imate potrebu oružano boriti protiv "tiranske države"???

 

Zakon definira dodatno neke stvari kako se ne bi uzurpirala neka prava. Jbt zakon i vojni priručnik ako su ti potrebni da razmišljaš svojom glavom!

Vrlo je jasno koja je primarna namjena oružja. Zakon o nabavi i posjedovanju oružja to ne definira već "podrazumijeva".

+ klasifikacija i namjena su različiti pojmovi.

 

(Da ne bi bilo zabune: zakon treba poštivati, ali ne može zakon misliti umjesto vas)

 

 

Posmatrač kaže...

2. Po ovoj definiciji i nož i sjekira i kamen i automobil je oružje jer sve to možeš iskoristiti za ubijanje.... Nigdje se u tvojoj definiciji ne spominje VATRENO oružje....Sam sebi skačeš u stomak...  Ostavi pištolj bilo gdje i neće ubiti nikoga nikad. Ja ga nažem i onda odlučujem hoću li ga koristiti za tucvanje oraha ili ću ubiti nekoga. Čovjek odlučuje šta će uraditi i krivi čovjeka a ne komad metala.....

 

3. Iz ovog konteksta. Tvoja izjava "Hrvatska si teoretski može dopustiti da ima milijun (!) pištolja u društvu, ali sa 20 milijuna ne postoji mogućnost da neće doći do enormne zlouporabe.! Odakle si izvuka cifru od milion? Iz dupeta ili nekog relevantnog dokumenta.... Vojna dokumenta nisu relevantna....

 

 

Do sada sam te shvatao kao koliko toliko razumnog čovjeka sa pogrešnim stavovima doduše ali si pokazao pravo lice zatucanosti i mjereneja svega po sebi čime se diskvalifikuješ kao ozbiljan sagovornik. Ostali Bunker i ja koji slično razmišljamo i dozvoljavamo da neko drugačije misli i time ga ne svrstavamo u maosvne ubice ili svece automatski.....

 

2. > "sam sebi skačeš u stomak" - momak, šepaš s logikom. Ako primjenimo oružje samo na vatreno oružje, tek onda stvari postaju egzaktnije (jasnije).

> "Ja (pištolj) nađem i onda odlučujem hoću li ga koristiti za tucanje oraha ili ću ubiti nekoga." - ne, nemaš prava tako da odlučuješ i zato postoji Zakon. Granica tvoje slobode je dok ne zadire u slobodu drugoga - za to se brine zakon ako sam ne možeš da vodiš računa o tome.

 

3. > "Hrvatska si teoretski može dopustiti da ima milijun (!) pištolja u društvu" - šta ti tu nije jasno? 

Brojka nije "iz dupeta" (hvala na izričaju) već moja cinična, teoretska pretpostavka o pretjeranosti već milion pištolja (kamo li dodatnog drugog vatrenog oružja) na 4 milona stanovnika. Mogućnost zloupotrebe raste sa brojem ukupnog oružja po stanovništvu; žalosno je ako to moram da dokazujem.

Postoji statistika o godišnjoj zloupotrebi vatrenog oružja, izražava se u procentima. Primjeni taj procenat na ukupnu količinu oružja i dobit ćeš odgovarajući rezultat (ujedno odgovor na tvoje "koja je razilka ako imam 1 ili 21 komad oružja").

Pretpostavljam da ti polaziš od toga da si ti osobno odgovorna jedinka pa je to svejedno. Ali: svatko to misli za sebe a zloupotreba se opet događa. Razmisli o tome.

- - -

> "Do sada..."
Niti sam ja za zabrane, niti "ne dozvoljavam da netko drugačije misli" (?), niti itko posjedovatelje oružja automatizmom svrstava u masovne ubice.

Opetovana kriva interpretacija tuđih stavova tebe diskvalifikuje kao ozbiljnog sagovornika.

 

Da ne bi opet bilo da ti inputiram "moj pogrešan stav", "tjeram te na svoje mišljenje" i sl:

Disclaimer: Ovo je moj stav i ne morate ga dijeliti, imate pravo na vlastito mišljenje: :D 

"Oružje je nužno zlo i ne bi trebalo biti predmet obožavanja".

7 godina
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen

@zechina

Tu smo : Iz nekog razloga mislis da smo mi nekakvi zaljubljenici u oruzje i da naginjemo nekakvom kultu kulture posjedovanja oruzja, a tako mozda mislis i za svakoga tko ima ili zeli oruzje. Znaš me dugo, pa mi dozvoli da ti probam pojasniti barem moj stav bez obzira da li ćeš i nakon toga misliti isto ili drugačije:

Ako trebam iscupati korijen debla, nemrem to rukama nego ću upotrijebiti prikladan alat, traktor i sl.

Trebam li dignuti paletu od 150 kg na krov zgrade, isto to nemogu rukama nego ću upotrebiti prigodnu dizalicu za taj posao.

Trebam li se obraniti od visestruko jaceg napadaca , ili od vise napadaca, ili od naoruzanog napadaca, upotrijebiti cu alat koji je tome najbolje namijenjen a to je vatreno oruzje. Mozda se mogu obraniti i boksom ili stolicom ( a mozda i nemogu ) kao što možda i spomenutu paletu možda mogu i drugačije dići na krov, ali zašto nebih upotrijebio alat koji mi najefikasnije i najsigurnije omogucuje da odradim ono kaj trenutno trebam ?

Neznam dali sam ti uspio prenijeti misao, no mi nismo nekakvi nastrani zaljubljenici u oruzje koji kebu drzimo pod jastukom i po cjele dane ju gladimo i glancamo. Nismo ni impotentni debilceki koji u oruzju vide kompenzaciju za sexualnu nemoć. Pa ja neznam nijednu tetku koja bi se palila na hladni metal za mojim pasom već se sve pale samo na znaš već kaj...

Možda da probaš shvatiti da je oruzje nama najobicniji alat koji će efilasno odraditi ono za što je osmišljeno i zasigurno ću se kebom lakše i efikasnije obraniti od naoruzanog napadača nego barskom stolicom. Nezaboravi i psiholoski efekt pa mozda neću noti morati pucati, ili eventualno u strop dok moje hvatanje za stolicu sigurno neće imati toliki efekt odvraćanja kao isukana keba.

Rezime, nama je to obicni alat, uopće ne razmisljamo o njemu do trenutka kada ga trebam ( bila to obrana, ciscenje, vjezba na streljani...nebitno... ) a imamo osjecaj da o tom oruzju daleko vise mozgate vi ( ne ti mozda osobno nego protivnici liberalizacije ) nego mi kojima je to obican alat i koji ćemo posegnuti za njim samo u onoj situaciji kada mi zaista i zatreba kao što će i tesar potegnuti za čekićem samo kada treba zakucati čavel i sl. Može tesar i kamenom zakucati čaval, jel tak, ali čekić je ipak za to namjenjen i sa njime će to efikasno i jednostavno obaviti...
8 godina
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen

Osim što mi imputiraš moje mišljenje :D u ostalom se u svemu slažem s tobom.

 

No: krenulo je (i smisao sveg ovog) od zloupotrebe slobode govora (8chan) i zloupotrebe vatrenog oružja + fašistodne radikalne ideologije.

To je problem koji ne bi trebali više ignorirati.

Postoji i problem lobiranja proizvođača oružja i tu smo komplementarni sa US (ogroman, bitan a i utjecajan biznis za hr!).

 

Niti možeš niti smiješ (niti je ispravno) sankcionirati luđake, budale i kvarne zato što su ludi, budale ili kvarni. Ali valja uspostaviti (i održavati) kontrolu, preventivno, kontinuirano, sukcesivno.

 

@oružje > alat

Da, slažem se (uvjetno, vidi niže). Samo ja se osjećam napeto kad god mi je flekserica, ubodna pila, motorna pila, nitro razređivač, solna kiselina itd otvorena i dostupna (kad je koristim), da ne bi slučajno netko greškom upotrijebio, upalio... napravio nešto glupo.

 

Sin mi je sa cca 3 godine sam, iza leđa, prerezao pločicu dok smo radili kupaonu - dobro da si nije prst otfikario. Drugi put je uzeo macu i štemajzl i počeo tući po zidu (mutant, bio je prejak za svoj uzrast; zamisli ga golog samo s pelenom i ogromnim čekićem i štemajzlom :o ). Zamisli da se takav "poduzetnik" dočepao "jednog od dvadeset pištolja" i otišao igrati. (a nažalost u US je to česti slučaj, pa se čak dešava i preventivno, greškom, pucanje/ubijanje djece od policije  - Corbit imao 10 godina, Rice imao 12 godina).

Zato i postoji jasna zakonska distinkcija o posjedovanju i nošenju oružja. I načinu čuvanja oružja.

 

Oružje nije tek alat, već primjenjeni alat -  za specifičnu namjenu (da ne idemo opet u raspravu koja je bazična funkcija oružja). Tako ga treba i tretirati.

Ne možeš to relativizirati.

8 godina
offline
Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen

addendum: vrijedi i za pravo na yebanje i pravo na ubijanje. Molim ne relativizirati.

(znate čega se to tiče)

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen
Zechina kaže...
.....

 Puno napisa ali izbjegavas odogovoriti na sva konkretna pitanja. Ti si za kontrolu VATRENOG oruzja a kacis linokve na definiciju oruzja za ubijenaj gdje se nigdje ne spominje iskljucivo vatreno oruzje. Ako ubijem vojeka cekicem je li to oruzje ili ne

 

 

Hoces li mi ti odgovoriti kako ce regulacija na bilo koji nacin ili zabrana VATRENOG oruzja sprijeciti bilo kojeg kriminalca da napravi bilo sta? Da ili ne. Ako da kako.....

 

Evo unazad par dana imas napad srafcigerom i nozem. Je li to oruzje ili nije? Ako je namjena oruzja napada je li samo posjedovanje oruzja automatski i napad na nekoga i mozes li se braniti na sudu da ti nisi kriv vec oruzje  koje si drzao u ruci?

 

Znam da neces odgovorit kao ni prethodnik ti. Samo pametujete ali nema konkretnog odgovora.  

 

Smisao oruzja nije napad. Odakle  ti to? Pa i u vojci hrpa oruzja niej napadacko... Cijeli rod vojske a to je PVO nije napadacki. A to je vojska i pricamo o velikim raketama. Lupardas bezevez i napises hrpu teksta.

Kao niko ne mora misliti kao ti a napises da ne razumijes kako neko moze voljeti oruzje. Poenta i jeste da ti to ne moras razumjeti ali trebas postovati da neko voli i da ga to ne cini automatski ubicom...Samo posjedovanje sredstva za neki kriminalni cin ne cini ga i kriminalcem. Otud analogija sa silovanjem....

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.8.2019 18:27 (Posmatrač).
4 godine
protjeran
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen

Rice je imao airsoft pištojčić... ništa, morat ćemo zabranit trgovcima na fašniku da prodavaju plastične pištolje. Opasni po život.

 

... ja nisam načisto još s tim njihovim 2nd amandmanom. Sigurno je da veća dostupnost oružja uvjetuje veću vjerojatnost da će neki debilček napravit s**nje. Mislim da je to nedvojbeno. No i dalje stoji činjenica da će uporni debilček svejedno doći do cilja, bio gun zabranjen ili ne. Kao i činjenica da je pištolj dobar alat, ko što je bunker opisao. Nisam takav tip ali poštujem takav stav. Ja se trudim izbjeći sranja i nerede u životu, a u kafić kad sjednem pijem zidarsku, za svaki slučaj. 

5 godina
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen

Konacno neko normalno razmislja ;) 

2nd amadman je donesen sa ciljem da omoguci odbranu gardjana od odmetnute vlasti. Po meni jedan visoko postavljen cilj demokratije. Omogucava naordu da se brani od diktature. Jedan od velikih ciljeva vlasti a sto kod nas je od pocetka dostignuto jeste da vlast u USA nema centralni registar oruzja. Vlada ne zna ko posjeduje i sta ali se svakom komadu legalno prodatog oruzja moze uci u trag. 

 

Poenta i jeste mojih i bunkerovih postova 2 stvari. Prva je da posjedovanje oruzja ne znaci da si automatski ubica a druga je da time ogranicavas postene gradjane da psojeduju oruzje a kriminalce to nece dotaci. 

Gradjani mogu posjedovati oruzje iz mnogo razlioga. Samoodbrana, lov, sport, ljubav prema oruzja whatever.....

8 godina
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen
Posmatrač kaže...

 

> Ako ubijem vojeka cekicem je li to oruzje ili ne

Pa da imaš jednaku ubojitost čekićem kao i vatrenim oružjem, nikad ne bi ni došlo do vatrenog oružja, zar ne?

Ili ti možeš rafalno bacati čekiće?

Zakon regulira različite vrste oružja kao i njihovu upotrebu. Zakon regulira i ograničenje brzine vozila po civilnim mjestima.

Zašto imaš potrebu relativizirati? 

 

> Smisao oruzja nije napad... PVO

Protuvazdušna odbrana je protu-napad, po definiciji. Da ne postoji prijetnja napadom, ne bi bilo ni kontranapada. Uzrok i posljedica.

PR svake vojske je da je "braniteljska", odbrambena. Držeći se te definicije, kako uopće dolazi do ratova?
Da bi se mogao / morao braniti, mora postojati napadač. Nemoj sad izmišljati napadače i prijetnje kako bi opravdao svoju vlastitu potrebu za odbranom (oružjem). Pa još ljubav prema oružju.

Da, postoji potreba za preventivnom odbranom i naoružanjem - stoga i npr. policija radi svoj posao. Nitko to ne spori.

No neopravdano je, neodgovorno neracionalno i nadasve opasno imati prekomjernu količinu naoružanja, sve kao zbog "nužne odbrane". Od nuklearnih projektila do ličnog naoružanja, primjeni gdje želiš.

Oružje primarno pretpostavlja nasilje i destrukciju. Potreba za oružjem, ljubav prema oružju... nadopiši sam.

 

> Samo posjedovanje sredstva za neki kriminalni cin ne cini ga i kriminalcem.

Potpisujem. Samo to jedva okvirno ima veze sa "ljubavlju prema oružju", kamo li (seksualnim) predatorima.

Da, jednako ako lisca ostaviš u kokošinjcu, ne znači da će poklati sve redom. Pitanje je želimo li mi biti kokošinjac. Postoje nijanse između "zabranjenog" i "dopuštenog" (da ne kažem normalnog).

Da ne bi opet krivo interpretirao: lisac je aluzija na seksualnog manijaka / silovatelja, te na predviđeni okvir slobode.

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.8.2019 19:25 (Zechina).
7 godina
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen

@zechina

E moj faraone....totalno si se pogubio...

Jedan po jedan argument ti osporismo, pa si se sad upustio u isprazno filozofiranje o napadu, kontra napadu, uzroku, posljedici... Nemozes igrom riječi promijeniti činjenice: Ako si me prvi napao sjekirom, a ja te stepem beretom da bih te zaustavio u napadu na mene, mozes ti moj postupak zvati kontranapad ili kako god hoćeš ali to nemjenja činjenicu da si ti svojim napadom mene natjerao da se branim kako znam i čime imam.

Mozes ti filozofirati o uzroku i posljedici no ja nebi pucal da me nisi napao sjekirom tako da ti teorija nedrži vodu jer moje oruzje ( za koje i nisi u pocetku napada znao da ga imam ) nije niti na koji nacin bila nikome prijetnja niti je moje oruzje ičime potenciralo tvoj napad...

Da od tvojih 100 kokoši bar 3 imaju kebu, onda neka lisac samo dodje... A tvoja filozofija nas vodi situaciji da su daruvarci lisice a mi bi trebali biti kokoši.

Ti kazes da nisi za zabranu nego za neki vid kontrole, brojcanog ogranicenja i sl, ako sam te dobro shvatio ? Malo mi je nejasan tvoj stav pa daj malo konkretiziraj... Čudno za prekaljenog ranjavanog ratnika da tako zbori...


8 godina
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen
bunker kaže...
Jedan po jedan argument ti osporismo

 Ova ti je dobra. 

 

edit: da, baš čudno da, za razliku od krda, nakon što sam proživio grozote rata i sve moguće zlouporabe oružja...

...nemam potrebu i dalje pucati po ljudima niti biti u situaciji da netko puca po meni.

Izgleda da sam imun na Štokholmski sindrom, jebga, svatko ima neki feler.

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.8.2019 0:34 (Zechina).
10 godina
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen

@Bunker

 

Pa, ti možeš nositi oružje. Za tebe mi je to sasvim okay, jer ti znaš sa njim rukovati, te si prošao brdo životnih situacija, gdje bio primoran između ostalog ponekad koristiti oružje....

Ta pretučena djevojka da je i imala oružje, vjerojatno bi prošla isto, jer bi je ovaj manijak prije razoružao. Pa, onda batine. Sumnjam da njezin dečko ili bivši dečko ne bi znao da nosi gun.

Da je ona sposobna koristi oružje, vjerojatno bi na njega potegnula razbijenu bocu u toj situaciji kojoj se snašla.

 

I tvoj post na koji se sada osvrćem govori o vojski i policiji, te mi sasvim okay da oni koriste oružje.

Ali mi je to sasvim bezveze da se daje prostor ljudima koji su obični civili, te kojima oružje služi zato da bi pobijedili neke svoje komplekse, odnosno strahove. Kao što DarthMarkus navodi u svojem postu.

Mnogi civili su u ratovima 90-ih imali oružje kod sebe doma, jer im je to netko dao. Pa nije samo tako korišteno za nužnu obranu i krajnju nuždu. Nego i za zločine.

 

 

 

Panzerkampfwagen.d-ZG.Hard work, pays off.
11 godina
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen
Cijelo vrijeme se bacaju usporedbe sa šrafcigerom, čekićem i sličnim alatom, koji primjerice osobno često koristim, iako mi je posao uredski. To je alat koji svatko od nas može koristiti skoro svakodnevno - netko ne, jer ne zna ni ladicu za zid složiti, ali dosta nas ga koristi doma za bilo kakve svakodnevne popravke i hobije. Oružje apsolutno nigdje nisam imao potrebu koristiti nakon rata, a nakon sto sam se skinul imao sam dva pištolja i kalaš. Pištolje sam prodao nakon par mjeseci, kalaš mi je uzela pandurija u pretresu stana, jer me navodni prijatelj pandur nakon svađe prijavio da sam diler. Naravno da nisam diler i da ekipa iz narkotika nije našla ništa osim komadića kraševe čokolade za kuhanje koju su njuškali, pa sam umro od smijeha i rekao liku da jel vidi utisnuta slova 'kraš'. Kaznu za držanje automatskog oružja nisam platio jer je otišla u zastaru i nikad mi ta puška nije zafalila. Ali jebeš moje dogodovštine, poanta je - oružje nije alat, ne više, jer ne živimo u doba divljeg zapada i kao što ne trebaš sagraditi betonsku gljivu iznad kuće samo zato jer postoji mogućnost da ti putnički avion padne na kuću, tako ti niti oružje u današnje doba ne trebaš pod nekakvim izgovorom samozaštite od neznam koga. Nisam se zadnjih 30 godina nasao u situaciji da bi mi trebalo oružje, niti znam ikoga tko je bio u takvoj situaciji - više znam ljudi koji su trebali lijekove od rijetkih tropskih bolesti na koje 99,9% ljudi i ne pomišlja, pa mi ne pada na pamet doma držat lijek protiv malarije ili nekog sličnog sranja.
Dakle - oružje nam u civiliziranom društvu ne treba, tko misli da mu treba, ima daleko gadnijih problema od fiktivnih napadača od kojeg bi se branio oružjem.
Moj PC  
6 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen

sloboda govora ili ne ?!

gdje su granice i smiju li postojati...

 

mislim da granice moraju postojati...

 

svojevremeno je na forum hr. postojala tema na znanosti; "thread za luđake koji sakupljaju kemikalije" ili tako nešto pa su se klinci zaigrali, a stariji, obrazovaniji, pisali postove o tome kako napraviti bombe i slične stvari od lako dostupnih kemikalija...

 

neki mulac je po uputama s foruma (tako je objasnio policiji) napravio neku spravicu i izgubio je oko.

 

reagirala je policija i čika Anderlon je skoro ugasio forum zbog toga.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
 
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen

@zechina

Opet si izbjegao odgovor. Ok, tebi netreba i ok, tvoj izbor i postujemo ga. Ali ti nepostujes izbor osobe koja misli da ga treba.


@pzkpfw

Bliska borba razbijenim bocama nosi vrlo veliku opasnost po napadnutoga, dok je ipak daleko sigurnije za napadnutoga da se brani vatrenim oruzjem dok je napadac jos uvjek udaljen par metara. Sam si rekao da su nasilnici kukavice i iskaljuju se tamo gdje neocekuju opasnost, pa mozda nebi niti doslo do napada jer bi u napadacevom mozgu titrala sumnja da bi cura mozda mogla i uzvratiti bilo tada bilo kasnije...

@picajzla

Drago mi je da i ti i svi koje poznas nikad nisu dosli u tu situaciju. No biti će ti dovoljno da procitas dnevne novine za zadnjih desetak dana pa ćeš vidjeti da nisu svi tvoje sreće i da se čak i u 2019-toj godini jos uvjek desavaju takve situacije da se netko posve neduzan mora braniti.

Mozemo i prosiriti pricu: U medjunarodnim odnosima kriterij uvazavanja i postovanja je moć ( oruzana, novcana...) a ne dosegnuti civilizacijski nivo. Dok ides sumom ili livadom, neces paziti da nestanes na mravinjak, no itekako ćes paziti da se nezapiknes u medvedji ili zmijski brlog. Ne zato kaj mrave manje postujes nego zato kaj ti mrav nije opasan a zmija ili medo bi mogli i uzvratiti.


@andjeobezfalinge

Ako nisi primjetio, i protivnici i pristase liberalizacije su za strogo postivanje zakona, bar u ovoj temi...

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen
Anđeo bez falinge kaže...

sloboda govora ili ne ?!

 Ne postoji nigdje osim u SAD-u.

11 godina
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen
bunker kaže...
Drago mi je da i ti i svi koje poznas nikad nisu dosli u tu situaciju. No biti će ti dovoljno da procitas dnevne novine za zadnjih desetak dana pa ćeš vidjeti da nisu svi tvoje sreće i da se čak i u 2019-toj godini jos uvjek desavaju takve situacije da se netko posve neduzan mora braniti.

Mozemo i prosiriti pricu: U medjunarodnim odnosima kriterij uvazavanja i postovanja je moć ( oruzana, novcana...) a ne dosegnuti civilizacijski nivo. Dok ides sumom ili livadom, neces paziti da nestanes na mravinjak, no itekako ćes paziti da se nezapiknes u medvedji ili zmijski brlog. Ne zato kaj mrave manje postujes nego zato kaj ti mrav nije opasan a zmija ili medo bi mogli i uzvratiti. 

 naravno da postoje te situacije, svakodnevno dobivam izvješća od policije - no pitanje je kolike su šanse da prosječnom građaninu zatreba utoka i da će od nje imat koristi čak ida je ima doma?

 

takve situacije su tolika rijetkost, jer nas ima četiri milijuna i tu i tamo neko sranje se mjeri u šansama manjim od promila, da ne spominjem da je 99% tih sranja, čak i da ti se dogodi, dogodi daleko od utoke koju imaš doma i od koje u većini takvih situacija nemaš koristi jer je - doma

 

nadalje, velika većina ljudi s utokom u ruci samo će napraviti veće sranje u nekoj fiktivnoj situaciji opasnosti - ili neće imat muda pucati, ili će se usrat i pucat pet metara od mete ili će samo natjerat napadača da puca kad i nije mislio pucati - jer većina kriminalaca jest spremnija i sposobnija roknuti nekoga, ali nisu baš svi toliko ludi da rokaju bezveze

 

dakle o čemu pričamo, pa nije to divlji zapad više pa da tih par promila opravdava išta osim još rigoroznjih uvjeta za dobivanje dozvole za držanje oružja

 

uostalom - ti si kolega, bez uvrede, ali toliki primjer profesionalne defomacije da bi vjerojatno mislio da ti treba utoka čak i kad bi te zauvijek zatvorili na jupiterovom mjesecu s mahatmom ghandijem - tvoja "logika" bi nalagala da će mahatma kad tad prolupati i napasti te, vjerojatno i vježba potajice pa zapravo nije onako slabašan kako izgleda, a nikad ne znaš i kad vas mogu napasti svemirski pirati... 

5 godina
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen
Zechina kaže...
....

 

PzKpfw kaže...

.....

 

 

 Obojica uporno izbjegavate odgovoriti koji kriminal ili zloupotrebu oruzja cete postici mjerama za koje se vi zalazete? 

 

To tako tesko odgovoriti????? 

 

Bez filozofiranja. Kojih kriminalnih djela ce biti manje ili ce nestati potpuno?

 

Ovo je jedno treci put da to pitam a obojica filozofirate i okrecete uzrok i posljedicu.

 

10 godina
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen

@picajzla0707 

 

 

Nastavno na ovo što piše Picajzla. Naime, da ljudi i imaju doma gun(-kao što i neki imaju), ne znači previše.

Kriminalci idu bez oružja pljačkati po privatnim domovima, jer je sa oružjem veća kazna ako se uhvate. 

Probaj roknuti kriminalca kod nas kada dođe kod tebe doma pljačkati pa ćeš vidjeti veselja sa pravosuđem.

Nije stvar samo da se ekipi dadne oružje, nego i u sudskoj praksi koja ne gleda da je tebe netko došao pljačkati ili ubiti, nego onoga tko potegne prvi oružje gledao kao potencijalnu ubojicu.

Nije stvar samo promijeniti zakon, nego bi morao mijenjati i sudsku praksu, a to je već čisti SF.

Stoga sam da sve ostane ovako kako je. A granične slučajeve ne uzimati kao primjer za nešto.

Stopa kriminala kod nas nije takva, da opravda da civili koriste oružje. Svatko bi volio imati gun, ali to ne znači da si zaštićen. Pak, dapače....veoma si ranjiv.

 

Na kraju krajeva, ak' se neko toliko boji ili mislim da mu to treba u životu, neka nosi oružje sa sobom. Pa, neka odgovora kada ga uptorijebi ili kada ga uhvate da ilegalno nosi.

 

 

 

Panzerkampfwagen.d-ZG.Hard work, pays off.
10 godina
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen

@Posmatrač

Ako daš civilu oružje bude nekog roknuo, a može i sebe na kraju roknuti.

Neće biti zločina manje, nego više. To je poanta.

Panzerkampfwagen.d-ZG.Hard work, pays off.
5 godina
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen
PzKpfw kaže...

@Posmatrač

Ako daš civilu oružje bude nekog roknuo, a može i sebe na kraju roknuti.

Neće biti zločina manje, nego više. To je poanta.

 Procitah dva puta i ne mogu vjerovati da sam ovo procitao...

Znaci cim neko uzme oruzje automatski ce ubiti nekoga? Kako do sada nisu ubijali? I samo se vatrenim oruzjem moze ubiti? LJudi ne ubijaju hladmin oruzjem i ubijaju sebe vjesanjem? Na kojoj planeti ti zivis i u kojoj paralelnoj stvarnosti?

 

Koliko ljudi sada posjeduje oruzje a koliko ubistava imas?  

 PRvo i osnovno niko nikome "ne daje" oruzje. Kupujes ga uz proceduru propisanu zakonom. Drugo od kada su civili tj  ljudi vulgaris porodicni ljudi koji idu na posao i placaju poreze postali problem???????????????????

 

Ja imam pistolj vec 25 godina i nikog ubio nisam a ocigledno ni sebe. Ja sam anomalija i izuzetak??????????

 Ti ako imas poriv da nekog ubijes cim uzmes pistolj u ruke nemas problem sa zakonom vec zdravljem....

 Ti i Zchenaima fundamentalni problem sa realnoscu i logikom po kojoj su ljudi ubice po prirodi i samo samo fizicko sprecavanje dodira sa oruzjem sprecavaju masovni pokolj.... 

 

Pricas kao dokona domacica koja je juce otkrila facebook pa vjeruje sve sto tamo pise....A mozda i jesi. Barem tako zvucis.....

 

Evo nadjoh podatak da je u 2016. godini u Hrvatskoj se desilo 17 ubistava vatrenim oruzjem. Samo 17 ljudi posjeduje oruzje u Hrvatskoj? Wow mislio sam barem 50 da ih ima ;)

Kladim se da ih daleko vise posjeduje zolje i rakete zemlja zrak a kamoli licno naoruzanje....

5 godina
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen
picajzla0707 kaže...
Cijelo vrijeme se bacaju usporedbe sa šrafcigerom, čekićem i sličnim alatom, koji primjerice osobno često koristim, iako mi je posao uredski. To je alat koji svatko od nas može koristiti skoro svakodnevno - netko ne, jer ne zna ni ladicu za zid složiti, ali dosta nas ga koristi doma za bilo kakve svakodnevne popravke i hobije. Oružje apsolutno nigdje nisam imao potrebu koristiti nakon rata, a nakon sto sam se skinul imao sam dva pištolja i kalaš. Pištolje sam prodao nakon par mjeseci, kalaš mi je uzela pandurija u pretresu stana, jer me navodni prijatelj pandur nakon svađe prijavio da sam diler. Naravno da nisam diler i da ekipa iz narkotika nije našla ništa osim komadića kraševe čokolade za kuhanje koju su njuškali, pa sam umro od smijeha i rekao liku da jel vidi utisnuta slova 'kraš'. Kaznu za držanje automatskog oružja nisam platio jer je otišla u zastaru i nikad mi ta puška nije zafalila. Ali jebeš moje dogodovštine, poanta je - oružje nije alat, ne više, jer ne živimo u doba divljeg zapada i kao što ne trebaš sagraditi betonsku gljivu iznad kuće samo zato jer postoji mogućnost da ti putnički avion padne na kuću, tako ti niti oružje u današnje doba ne trebaš pod nekakvim izgovorom samozaštite od neznam koga. Nisam se zadnjih 30 godina nasao u situaciji da bi mi trebalo oružje, niti znam ikoga tko je bio u takvoj situaciji - više znam ljudi koji su trebali lijekove od rijetkih tropskih bolesti na koje 99,9% ljudi i ne pomišlja, pa mi ne pada na pamet doma držat lijek protiv malarije ili nekog sličnog sranja.
Dakle - oružje nam u civiliziranom društvu ne treba, tko misli da mu treba, ima daleko gadnijih problema od fiktivnih napadača od kojeg bi se branio oružjem.

 Otkud onda ubistva? Ne treba tebi ali reci to curi koju je daruvarac malo obradio.... I drugoim zrtvama "daruvaraca".....

Poenta je da pistolj sam po sebi ne cini nikoga ubicom. 

 

Ogromnoj većini ljudi nikad vatrogasci nisu zatrebali a nisam cuo da iko govori kako ih treba ukinuti. Treba li?

Meni su zatrebali tebi nisu. Niti sam ja niti ti 100% društva....

 

 

 

 

5 godina
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen
picajzla0707 kaže...
bunker kaže...
Drago mi je da i ti i svi koje poznas nikad nisu dosli u tu situaciju. No biti će ti dovoljno da procitas dnevne novine za zadnjih desetak dana pa ćeš vidjeti da nisu svi tvoje sreće i da se čak i u 2019-toj godini jos uvjek desavaju takve situacije da se netko posve neduzan mora braniti.

Mozemo i prosiriti pricu: U medjunarodnim odnosima kriterij uvazavanja i postovanja je moć ( oruzana, novcana...) a ne dosegnuti civilizacijski nivo. Dok ides sumom ili livadom, neces paziti da nestanes na mravinjak, no itekako ćes paziti da se nezapiknes u medvedji ili zmijski brlog. Ne zato kaj mrave manje postujes nego zato kaj ti mrav nije opasan a zmija ili medo bi mogli i uzvratiti. 

 naravno da postoje te situacije, svakodnevno dobivam izvješća od policije - no pitanje je kolike su šanse da prosječnom građaninu zatreba utoka i da će od nje imat koristi čak ida je ima doma?

 

takve situacije su tolika rijetkost, jer nas ima četiri milijuna i tu i tamo neko sranje se mjeri u šansama manjim od promila, da ne spominjem da je 99% tih sranja, čak i da ti se dogodi, dogodi daleko od utoke koju imaš doma i od koje u većini takvih situacija nemaš koristi jer je - doma

 

nadalje, velika većina ljudi s utokom u ruci samo će napraviti veće sranje u nekoj fiktivnoj situaciji opasnosti - ili neće imat muda pucati, ili će se usrat i pucat pet metara od mete ili će samo natjerat napadača da puca kad i nije mislio pucati - jer većina kriminalaca jest spremnija i sposobnija roknuti nekoga, ali nisu baš svi toliko ludi da rokaju bezveze

 

dakle o čemu pričamo, pa nije to divlji zapad više pa da tih par promila opravdava išta osim još rigoroznjih uvjeta za dobivanje dozvole za držanje oružja

 

uostalom - ti si kolega, bez uvrede, ali toliki primjer profesionalne defomacije da bi vjerojatno mislio da ti treba utoka čak i kad bi te zauvijek zatvorili na jupiterovom mjesecu s mahatmom ghandijem - tvoja "logika" bi nalagala da će mahatma kad tad prolupati i napasti te, vjerojatno i vježba potajice pa zapravo nije onako slabašan kako izgleda, a nikad ne znaš i kad vas mogu napasti svemirski pirati... 

 Objasno to ljudima koji se nalaze u tih par promila.... 

 

Ti pretpostavljas da ljudi ne znaju sta rade i da ce braneci sebe napraviti vecu stetu nego korist? Odakli ti to? Iz dupeta ili vlastite nesposobnosti? Kako ti znas sta ce neko napraviti? 

 

Zasto onda zakljucavas vrata kad se nikad nece desiti da tebi bas neko upadne u stan ili kucu....Vjerovatnosca je par promila.... Kolika je vjerovatnoca da ces dozivi udes pa se uredno vezes i sl..... 

 

"nadalje, velika većina ljudi s utokom u ruci samo će napraviti veće sranje u nekoj fiktivnoj situaciji opasnosti - ili neće imat muda pucati, ili će se usrat i pucat pet metara od mete ili će samo natjerat napadača da puca kad i nije mislio pucati - jer većina kriminalaca jest spremnija i sposobnija roknuti nekoga, ali nisu baš svi toliko ludi da rokaju bezveze"

 

Koliko lud ili glup trebas biti da se uzdas u moralnost i pamet napadaca. Tvoja logika je da si braneci sebe isprovocirao napadaca je za psihijatrijsko posmatranje. Nije on kriv vec ga je zrtva isprovocirala kad se branila u svom stanu.....

 

 

 

Cim neko drugacije mislis 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice