Čišćenje vode na način crvene moruzgve

poruka: 6
|
čitano: 2.517
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Čišćenje vode na način crvene moruzgve".
15 godina
odjavljen
offline
Čišćenje vode na način crvene moruzgve

Voda će postati resurs važniji od nafte

 

A ovi naši idioti upravo planiraju ugroziti izvore pitke vode zbog mogućih zaliha nafte...

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Čišćenje vode na način crvene moruzgve
MrBlc kaže...

 

A ovi naši idioti upravo planiraju ugroziti izvore pitke vode zbog mogućih zaliha nafte...

 uvlačenje u guzicu je lančana pojava. prvo njonjo talasemičnom pa on amerima za najskuplji plin u galaksiji ... ima i međufaza. kako bilo, samo potvrđujemo status najgluplje nacije na svijetu 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
11 godina
offline
Čišćenje vode na način crvene moruzgve

Voda nikad neće biti važniji resurs od energije (nafta je samo, danas, njen najčešći izvor) naprosto zato jer na ovom planetu ima vode koliko hoćeš, otprilike 170 milijardi litara po glavi zemljanina. Samo sva nije pogodna za piće. A da bi bila pogodna treba je pročistit, a za pročistiti vodu treba vam energija. I zato će energija uvjek biti važniji resurs od vode.

 

Ali, to ne znači da bi trebalo izvor već pročišćene vode zagadit naftom. Jer će tu naftu trebat potrošit da bi se pročistila ona zagađena voda. A ni jedan proces nije 100% uspješan, pa će mo na kraju imat <100% čiste vode, ništa nafte i nešto zagađenog zraka. A to nikako nije dobra računica. 

42
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.2.2019 17:56 (markoBT).
 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Čišćenje vode na način crvene moruzgve

Da li se zna što se dešava sa filterima i smećem koje je uhvaćeno? Da li se može reciklirati?

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Čišćenje vode na način crvene moruzgve
Ja sam za čuvanje, reciklažu, ponovnu upotrebu. Pa i vode. Na stranu higijena, smatram da je WC u kojem se pitkom, vodom ispire nečisto i baca vrijedni materijal u daleke oceane, prilično slab civilizacijski doseg,

Ali svejedno mi nije jasno gdje se pojavljuje ta silna nestašica vode ako zanemarimo onih par promila čovječanstva koje živi na rubu pustinja?
Ja rekoh
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Čišćenje vode na način crvene moruzgve
Nestašica vode se javlja više manje svugdje. Negdje se manifestira kao nizak tlak ili prazna cijev (pustinje, otoci), jer je stvarno fizički nema dovoljno, a drugdje kao potrošnja koju izvori vrlo čiste vode ne mogu zadovoljiti, pa se dodaje voda iz prljavijih izvora. Rijetko koji veći grad ima na raspolaganju neograničene količine besprijekorno čiste vode, što je više trebaš to više manje čiste moraš dodati. Ako je možeš potpuno pročistiti to znači da je ona samo skuplja od čiste, ali ako ne možeš onda kvariš kvalitetu.

Dakle što ti je auto čišći, to prljaviju vodu piješ.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice