Iz priče "Kako je EU uništio beskontaktno plaćanje

poruka: 128
|
čitano: 35.583
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Iz priče "Kako je EU uništio beskontaktno plaćanje".
9 godina
offline
Re: Iz priče "Kako je EU uništio beskontaktno plać
Colossus7 kaže...
digitall kaže...

čoeče, nestade mi lova s računa najednom... i to preko mog mob android mobitela.. užas..

 

stvarno moram prijeći na ios, ili na keš, ili još bolje usluga za uslugu..

 

i dan danas se da naići na raznorane likove po internetu.. ispričavam se - stručnjake...

 

poanta dana; ako imate android mob i neku app za plaćanje, odmah bacajte mob, gasite sve aplikacije i usluge. stručnjak će vam skinuti lovu.

ali prije toga mu morate uključiti dev.options, spojiti mob na pc (adb), po mogućnosti uključiti android studio, potvrditi cert s pc-a, dati mu ip adresu.. ali dati mu i pin/otisak prsta za ulaz u bankarstvo.. i naravno morate rootat..

 

ali ipak mislim da ste i tada nakon tog svega sigurni od ovog stručnjaka, bez brige..

 

ili ćemo čekati da ode u skandinaviju (u te zaostale zemlje) pa da proba kupiti nešto kešom..

 

Ovo je doslovno 5 minuta googlanja random linkova na search I na youtube, mogao bi ovdje sad trpati omanju džunglu linkova, izvora, dokumentaraca, raznih security predavanja na tu temu itd, i da si neki normalan tip možda sjeo na kavu da serendamo o tome, ja ti i kolege koje znam satima, ali osim ovog što ću staviti (i previše) ja bi tebe sad trebao učiti nekim osnovama zašto je keš bitan, te zašto će još dugo biti tako iako neki to nežele, učiti te sigurnosti I rizicima digitalnog I kartičnog bankarstva, I to sve da ti naguram u jedan post da bi ti bio zadovoljan I argumentiran. Čak I za forumskog panja ,smiješan si sve više.  

 

Ali evo Vodeći, evo da ne ispadne da ti nisam bar malo pokazao koliko si neinformiran I koliko neznaš ,znam da nećeš ti pročitati 50% ovoga, ali netko na forumu sigurno hoće.

 

Ali bez brige tvoja ZABA™ tebe pokriva uvijek, jer oni su tu radi tebe, ti si im vrhovni prioritet.

 

 

Primjeri android trojani, malware, googleplay exploits:

 

https://www.welivesecurity.com/2018/12/11/android-trojan-steals-money-paypal-accounts-2fa/

https://www.phonearena.com/news/Android-hacked-apps-steal-money-play-store_id106155

https://www.digitalinformationworld.com/2019/01/data-stealing-android-malware-infiltrated-the-google-play-store.html

https://www.welivesecurity.com/2018/09/19/fake-finance-apps-google-play-target-around-world/

https://www.welivesecurity.com/2018/10/24/banking-trojans-continue-surface-google-play/

https://www.welivesecurity.com/2017/10/13/doublelocker-innovative-android-malware/

 

Sim Swapping primjeri:

 

https://securelist.com/large-scale-sim-swap-fraud/90353/

https://www.cnbc.com/2019/09/06/hack-of-jack-dorseys-twitter-account-highlights-sim-swapping-threat.html

 

Onda malo cards (sa I bez chipa) spoofing:

 

 

 

 

 

 

Onda malo keš je još uvijek kralj :

 

 

https://www.npr.org/2019/06/09/728323278/for-many-germans-cash-is-still-king

https://www.straitstimes.com/asia/east-asia/where-cash-is-still-king

https://www.cashmatters.org/blog/cash-remains-hugely-important-all-over-the-world-shows-g4s-report/

https://www.g4scashreport.com/

 

Mobilno plaćanje kreće samo da zamjeni kartično plaćanje, dok zamjeni keš ako ikad proći će još puno vode ispod mosta. I nemoj mi samo krenuti sa kenjanjem kako si ti prepametan da bi pobro bilo što od ovoga, jedno 90% ljudi na planeti koji koriste Android (pa i IOS) jednostavno nisu, I rizici su vrlo realni I očiti. A sad ide blok jer nemam dalje šta sa tobom diskutirati, jer tebi da je bilo bitno imati bilo kakvu argumentiranu raspravu nebi pisao meni I drugima prve replike na post u takvom tonu kako si nasrao.

 

 

brate ti me blokiras cijeli dan, ali nikako da me zblokiras... ajde više.

hvala ti na edukacijama, ja ne znam kako sam do sada živio bez tog znanja.. šokiran sam! i usput inspiriran tobom. hoćemo još! 

ah, ti današnji google stručnjaci, tehnički potkovani...

 

vidim raspištoljio si se googlanjem.. to sto si uspio pronaći i mala djeca znaju odavno. imaš nešto konkretno? lova mi nekako stoji na računu i dalje.. ne znam što se događa..

kod nas svaki dan ljudima nestaje lova s android mobitela, jel tako? jesi čuo kada za tako nešto? nisi? normalno da nisi (kao što nitko nije), jer bi taj link bio prvi.

što misliš koliko bi to odzvanjalo na sva zvona da se tako nešto događa.. da li bi itko na svijetu uopće instalirao neku payment app? ja prvi ne.

 

zanemari tu klinčadiju koja rootaju i skidaju appove sa raznoraznih shit servisa, pa je to sasvim normalna i očekivana pojava, i sam sam radio slične appove iz zajebancije..

a o aplikacijama za "optimizaciju" od "vrlo poznatih" izdavača nećemo.. 

 

sve to što si pronašao možeš naći za sve platforme na svijetu. mogu ti skinuti lovu s računa da ni nemaš internet bankartsvo čovječe.

security je živi organizam, nema kraja, što bi inače trebao znati ako išta znaš o tome.. osim guglanja i razglabanja s frendovima.. lol

koja je poanta pljuvati po bilo kojoj platformi po tom pitanju?

sad moram staviti tisuće linkova o security problemima windows-a, ios-a, macos-a, linux-a, unix-a? da bi došli do zaključka kojeg točno?

jedan od zaključaka bi bio da ti firma uplaćuje plaću putem internet bankarstva preko windows pc-a koji ima beskrajan broj security problema... ali je i dalje primaš jel?

 

svakodnevno se pojavljuju novi, za sve, uključujući android.. to je normalno još od doba prije interneta..

ako znaš zbrojiti 2+2 onda nećeš raditi/instalirati sranja na svoj mob ili pc (npr. imati root i bankarstvo na istom mobu :) )

ono kad se hvališ da znaš nešto o sigurnosti i kažeš da imaš root i bankarstvo lol koje skakanje u stomak. i onda kaže android i payment pucanj u nogu, a sam sebi uzme višecjevni bacač raketa i puca si u nogu s tim rootom koji više ništa ne znači u svijetu androida.. davno su prošla vremena igranja s voltazama procesora, block reklama na razini os-a, i sl. 

 

kad ti je glavni argument fejk battery optimization app koji nikad nitko ne instalira, a kamoli da joj dopusti screen overlay i sl. fore da djecu do 6 godina.. i to sve skupa pogađa određen postotak određene verzije andrida s određenim security patchem, i to samo određenu app (paypal), s tim da je u međuvremenu sve to skupa maknuto s playstore.. s tim da svaka slijedeća app više nema nikakve šanse za ponavljanje tako nečega.. to se inače ne zove argument.

 

nemoj plašiti ljude bezveze.

 

to je isto kao da kažeš; nemojte se voziti u autu ili nekom drugom prijevoznom sredstvu jer postoji mogućnost sudara.. ljudi će zbog te izjave ići pješke? neće, prihvatiti će taj rizik.

to je sve normalno, rizik je gdje god pogledaš, i u slučaju da se nešto dogodi, tu je osiguranje koje pokriva štetu na autu, ili štetu na tvom računu ako nije nastala tvojom krivnjom..

 

ispravak; prije ćeš doživjeti sudar u autu nego krađu preko androida..

 

što se tiče keša, prirodno je da nestane, prvo zbog komocije i digitalizacije svega oko nas, a drugo radi otežavanja/onemogućavanja transakcija raznim ilegalnim radnjama... tako da je to pitanje vremena.. hoće to biti za 10, 100 ili 1000 god., briga me, ja ga i dalje neću koristiti niti nosati okolo..

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.9.2019 21:45 (digitall).
14 godina
offline
Re: Iz priče "Kako je EU uništio beskontaktno plać
Ajar kaže...

bio jednom crtić (za one koji pamte): 

 

Evo ima i modernija verzija :) 

 

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
9 godina
offline
Iz priče "Kako je EU uništio beskontaktno plaćanje

kasno sam editirao gore....

 

zamisli da si sistemac toliko godina, i imas toliko malo tehnickog znanja.. kakav poraz.. ja bi bolje presao u baustelu od sramote, to je taman posao u rangu toga..

takvim tempom taman jos 20 godina i dodes do junior developera.. da dodes do core informacija o svijetu oko sebe, da imaš barem 1% kompetencije za poluozbiljnu raspravu..

iako za takav posao moras imati ipak malo veci iq.. tako da, sorry

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.9.2019 21:23 (digitall).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Iz priče "Kako je EU uništio beskontaktno plać
digitall kaže...

kasno sam editirao gore....

 

zamisli da si sistemac toliko godina, i imas toliko malo tehnickog znanja.. kakav poraz.. ja bi bolje presao u baustelu od sramote, to je taman posao u rangu toga..

takvim tempom taman jos 20 godina i dodes do junior developera.. da dodes do core informacija o svijetu oko sebe, da imaš barem 1% kompetencije za poluozbiljnu raspravu..

iako za takav posao moras imati ipak malo veci iq.. tako da, sorry

 O cemu su svi ovi jubito linkovi. 

14 godina
offline
Re: Iz priče "Kako je EU uništio beskontaktno plać
O_O_O kaže...
digitall kaže...

kasno sam editirao gore....

 

zamisli da si sistemac toliko godina, i imas toliko malo tehnickog znanja.. kakav poraz.. ja bi bolje presao u baustelu od sramote, to je taman posao u rangu toga..

takvim tempom taman jos 20 godina i dodes do junior developera.. da dodes do core informacija o svijetu oko sebe, da imaš barem 1% kompetencije za poluozbiljnu raspravu..

iako za takav posao moras imati ipak malo veci iq.. tako da, sorry

 O cemu su svi ovi jubito linkovi. 

Taman kad se ponadaš da si se riješio sekundarne sirovine blokom, dođeš ti kolega i kvotaš sirovinu , izleti mi notification za temu, i onda opet slučajno pročitaš misaoni proljev dotičnog, odmah ti dođe da odeš na youtube i pustiš sebi malo muzike da dođeš sebi od tolike brilijantne superiornosti, jer pasivno sekundarno trovanje neopisivio opasnim materijama koje zaglupljuju je ozbiljna stvar. Nemoj više molim te. Preporuka struke vrlo oprezno izbjegavati bilo kakav kontakt u slučaju da je zarazno, a u slučaju kontakta sa očima, za nuspojave javiti se svome liječniku ili ljekarniku.

 

Još da zna napisati i složiti uvredu u topicu, bez da ne siluje bar neke osnove gramatike, te da ne editira post jedno 20 puta, gdje bi mu bio kraj. 

 

 

 

 

 

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
9 godina
offline
Re: Iz priče "Kako je EU uništio beskontaktno plać
O_O_O kaže...
digitall kaže...

kasno sam editirao gore....

 

zamisli da si sistemac toliko godina, i imas toliko malo tehnickog znanja.. kakav poraz.. ja bi bolje presao u baustelu od sramote, to je taman posao u rangu toga..

takvim tempom taman jos 20 godina i dodes do junior developera.. da dodes do core informacija o svijetu oko sebe, da imaš barem 1% kompetencije za poluozbiljnu raspravu..

iako za takav posao moras imati ipak malo veci iq.. tako da, sorry

 O cemu su svi ovi jubito linkovi. 

odgovor ti je u postu prije tog.

tj odgovor nasem direktoru svemira kojem poslodavac isplacuje placu putem sigurnog internet explorera.

covjek uziva u sigurnoti dok nama svakodnevno nestaju pare s racuna preko android mobitela, stas, opametit cemo se i mi jednog dana (nekoliko nestalih milijuna s mobitela jos uvijek nije dovoljno da to prestanemo koristiti),  kad budemo tolko matori.. bit ce usluga za uslugu..

nema djecak odgovor pa me kao blokirao, jer da ima pokusao bi odgovoriti, a ne reci da mu je "iskocila notifikacija na temu" sto je nemoguce jer ga nitko nije spomenuo niti quotao.. haha kakav fail

sve vise se ponizava

i dalje naravno ocekivano nemam odgovora kako ce mi s mog nesigurnog androida skinuti lovu s bankarstva (zaba, pbz, gpay).. ma samo jedan teoretski primjer da mi pokusa dati.. tehnicki mogu samo sanjati da cu dobiti od njega (ali ga mogu dati :) )

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.9.2019 20:15 (digitall).
14 godina
offline
Re: Iz priče "Kako je EU uništio beskontaktno plać
digitall kaže...
O_O_O kaže...
digitall kaže...

kasno sam editirao gore....

 

zamisli da si sistemac toliko godina, i imas toliko malo tehnickog znanja.. kakav poraz.. ja bi bolje presao u baustelu od sramote, to je taman posao u rangu toga..

takvim tempom taman jos 20 godina i dodes do junior developera.. da dodes do core informacija o svijetu oko sebe, da imaš barem 1% kompetencije za poluozbiljnu raspravu..

iako za takav posao moras imati ipak malo veci iq.. tako da, sorry

 O cemu su svi ovi jubito linkovi. 

odgovor ti je u postu prije tog.

tj odgovor nasem direktoru svemira kojem poslodavac isplacuje placu putem sigurnog internet explorera.

covjek uziva u sigurnoti dok nama svakodnevno nestaju pare s racuna preko android mobitela, stas, opametit cemo se i mi jednog dana (nekoliko nestalih milijuna s mobitela jos uvijek nije dovoljno da to prestanemo koristiti),  kad budemo tolko matori.. bit ce usluga za uslugu..

nema djecak odgovor pa me kao blokirao, jer da ima pokusao bi odgovoriti, a ne reci da mu je "iskocila notifikacija na temu" sto je nemoguce jer ga nitko nije spomenuo niti quotao.. haha kakav fail

sve vise se ponizava

i dalje naravno ocekivano nemam odgovora kako ce mi s mog nesigurnog androida skinuti lovu s bankarstva (zaba, pbz, gpay).. ma samo jedan teoretski primjer da mi pokusa dati.. tehnicki mogu samo sanjati da cu dobiti od njega (ali ga mogu dati :) )

 

 S obzirom da na tim aplikacijama radi kalibar *programera* poput tebe , bar taj Internet explorer nije skoro jedini browser koji firmama radi minimalno sranja za banking pizdarije sa ActivClient/Java/Gemlato/Fina/Certifikatima/Card readerima, jer sa ostalim browserima je čupanje kose sa glave dok to ne proradi, to ti može potvrditi bilo koji sistemac bilo koje firme ili serviser koji ima klijente koji koriste isti, i to bi znao da nisi najobičniji prodavač magle koji pametuje o stvarima, gdje ti je razina znanja duboka koliko i asfaltna bara poslje proljetne kiše. Zaista nema potrebe više o tehnikalijama sa tobom uopće išta pisati, poslje ovakih idiotskih postova, gdje neznaš gdje bi počeo demantirati a gdje završio, previše posla brate, čak i za raspoloženu osobu koja se upustila u serendanje preko foruma, kao sad ja sa tobom, pokemonom rijetko viđenim čak i u divljini forumskih dubina.

 

Postoji notifications kada te netko kvota ili obilježi imenom, a postoji nešto što se zove *Teme u kojima sudjelujem* koji također izbacuje aktivnosti na forumu pa ako te zanima klikneš. Ali to bi trebao znati i sa minimalno znanja kako funkcionira forum, ali s obzirom na način na koji radiš reply svaki put na kilometarske postove i koliko puta uređuješ temu, mislim da je to razina koja je malo previše za očekivati od bipsića poput tebe.

 

 

 

 

Nije se desilo meni i Meni Radi ™ , hence to ne pije vode buraz, ja sam prepametan zato, to ne postoji u hrvatskoj toliko pa nije problem, argument je na razini dječijeg vrtića, gdje klinci uče kako se crta u Paintu. Googlaj si malo statistike za cyber kriminal te razne inovacije i metode koje na godišnjim reportima jer toliko glup vjerujem nisi, a onda nađi poseban segment vezan za mobilne aplikacije i koliki je porast tog kriminala i gubitak banaka općenito radi toga svake godine. Toliko barem možeš. Nisu to svete krave koje nemaju problema sa sigurnosnim rizicima i financijskim gubitcima, samo što to nećeš tako lako naći na googletu, jer takve stvari se ne eksponiraju toliko, pogotovo ne Fortune 500 ekipa. 

 

Možda i jesi negdje napisao neki app (uz podršku vjerovatno cijelog tima koji ima nesreću da dijele radni prostor sa tobom) ali o security stvarima nemaš blage veze, a ako imaš lupaš ko otvoren prozor čisto da kontriraš nekom uvredom bez smisla i argumentacije. Iako sam debelo uvjeren da o programiranju ,osim ako smatraš to što si rootao neki svoj kineski best buy mobitel, i što ti u avataru stoji onaj retard Moss iz IT crowd serije, ustvari nemaš blagog pojma,  Ali zaista. 

 

 

Sigurnost ostalih platformi uopće nitko nije spominjao ni u topicu općenito ni ja kao argument, totalno nebitno za temu, to što si ti ove postove shvatio kao moj napad na Android (kojeg i sam koristim uspješno i sigurno iako je rootan i ima banking/pay appse na sebi) je tvoj problem. Argument ti je potpuno invalidan kao i cijeli tvoj ovaj post gore.

 

Zapeo si za horoskop appove očekivano, grubo preloša generalizacija onoga što sam ti linkao također, a sve ostalo si naravno uredno preskočio, jer sve je to kita buraz, tog nema na globalnoj skali, i to je nebitno, bitan sam ja i moj mali mjehurić. I evo priznajem, bilo je jače od mene, išao sam vidjeti šta si nakenjao gore u reply, i sad mi je žao što jesam, jer nisam vjerovao sebi da je to čisti gubitak vremena, ali da ti netko mora malo ukazati koliko si glup, jebiga evo bit ću dežurni koji će popiti taj metak, za dobrobit drugih kad kreneš drugi put srat po forumu sa visoka bez pokrića u zlatu, samo fiat valuta, ilitiga gola kita.

 

Kakaš o nekom korištenju googla i linkovima iako si tražio neke primjere, i dao sam ti ih, gole osnove, baš u srazmjeru sa tvojim kapacitetima, kao, valjda sam ti valjda trebao napisati esej, elaborat, seminarski rad na temu, pa ti to mailati na kućnu adresu u papirnatom obliku  

 

Programer koji smatra korištenje googla kardinalnim neznanjem i brukanjem. Veće gluposti nisam pročitao od kako je Nives Celzius izbacila svoju knjigu (nije da sam čitao ali priča narod) Nažalost papir trpi svašta, a internet još više.

 

Srdačan pozdrav vodeći programeru, javi se kad izađeš iz ove kategorije dole na slici  jebeni klaune  :

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
9 godina
offline
Re: Iz priče "Kako je EU uništio beskontaktno plać
Colossus7 kaže...
digitall kaže...
O_O_O kaže...
digitall kaže...

kasno sam editirao gore....

 

zamisli da si sistemac toliko godina, i imas toliko malo tehnickog znanja.. kakav poraz.. ja bi bolje presao u baustelu od sramote, to je taman posao u rangu toga..

takvim tempom taman jos 20 godina i dodes do junior developera.. da dodes do core informacija o svijetu oko sebe, da imaš barem 1% kompetencije za poluozbiljnu raspravu..

iako za takav posao moras imati ipak malo veci iq.. tako da, sorry

 O cemu su svi ovi jubito linkovi. 

odgovor ti je u postu prije tog.

tj odgovor nasem direktoru svemira kojem poslodavac isplacuje placu putem sigurnog internet explorera.

covjek uziva u sigurnoti dok nama svakodnevno nestaju pare s racuna preko android mobitela, stas, opametit cemo se i mi jednog dana (nekoliko nestalih milijuna s mobitela jos uvijek nije dovoljno da to prestanemo koristiti),  kad budemo tolko matori.. bit ce usluga za uslugu..

nema djecak odgovor pa me kao blokirao, jer da ima pokusao bi odgovoriti, a ne reci da mu je "iskocila notifikacija na temu" sto je nemoguce jer ga nitko nije spomenuo niti quotao.. haha kakav fail

sve vise se ponizava

i dalje naravno ocekivano nemam odgovora kako ce mi s mog nesigurnog androida skinuti lovu s bankarstva (zaba, pbz, gpay).. ma samo jedan teoretski primjer da mi pokusa dati.. tehnicki mogu samo sanjati da cu dobiti od njega (ali ga mogu dati :) )

 

 S obzirom da na tim aplikacijama radi kalibar *programera* poput tebe , bar taj Internet explorer nije skoro jedini browser koji firmama radi minimalno sranja za banking pizdarije sa ActivClient/Java/Gemlato/Fina/Certifikatima/Card readerima, jer sa ostalim browserima je čupanje kose sa glave dok to ne proradi, to ti može potvrditi bilo koji sistemac bilo koje firme ili serviser koji ima klijente koji koriste isti, i to bi znao da nisi najobičniji prodavač magle koji pametuje o stvarima, gdje ti je razina znanja duboka koliko i asfaltna bara poslje proljetne kiše. Zaista nema potrebe više o tehnikalijama sa tobom uopće išta pisati, poslje ovakih idiotskih postova, gdje neznaš gdje bi počeo demantirati a gdje završio, previše posla brate, čak i za raspoloženu osobu koja se upustila u serendanje preko foruma, kao sad ja sa tobom, pokemonom rijetko viđenim čak i u divljini forumskih dubina.

 

Postoji notifications kada te netko kvota ili obilježi imenom, a postoji nešto što se zove *Teme u kojima sudjelujem* koji također izbacuje aktivnosti na forumu pa ako te zanima klikneš. Ali to bi trebao znati i sa minimalno znanja kako funkcionira forum, ali s obzirom na način na koji radiš reply svaki put na kilometarske postove i koliko puta uređuješ temu, mislim da je to razina koja je malo previše za očekivati od bipsića poput tebe.

 

 

 

 

Nije se desilo meni i Meni Radi ™ , hence to ne pije vode buraz, ja sam prepametan zato, to ne postoji u hrvatskoj toliko pa nije problem, argument je na razini dječijeg vrtića, gdje klinci uče kako se crta u Paintu. Googlaj si malo statistike za cyber kriminal te razne inovacije i metode koje na godišnjim reportima jer toliko glup vjerujem nisi, a onda nađi poseban segment vezan za mobilne aplikacije i koliki je porast tog kriminala i gubitak banaka općenito radi toga svake godine. Toliko barem možeš. Nisu to svete krave koje nemaju problema sa sigurnosnim rizicima i financijskim gubitcima, samo što to nećeš tako lako naći na googletu, jer takve stvari se ne eksponiraju toliko, pogotovo ne Fortune 500 ekipa. 

 

Možda i jesi negdje napisao neki app (uz podršku vjerovatno cijelog tima koji ima nesreću da dijele radni prostor sa tobom) ali o security stvarima nemaš blage veze, a ako imaš lupaš ko otvoren prozor čisto da kontriraš nekom uvredom bez smisla i argumentacije. Iako sam debelo uvjeren da o programiranju ,osim ako smatraš to što si rootao neki svoj kineski best buy mobitel, i što ti u avataru stoji onaj retard Moss iz IT crowd serije, ustvari nemaš blagog pojma,  Ali zaista. 

 

 

Sigurnost ostalih platformi uopće nitko nije spominjao ni u topicu općenito ni ja kao argument, totalno nebitno za temu, to što si ti ove postove shvatio kao moj napad na Android (kojeg i sam koristim uspješno i sigurno iako je rootan i ima banking/pay appse na sebi) je tvoj problem. Argument ti je potpuno invalidan kao i cijeli tvoj ovaj post gore.

 

Zapeo si za horoskop appove očekivano, grubo preloša generalizacija onoga što sam ti linkao također, a sve ostalo si naravno uredno preskočio, jer sve je to kita buraz, tog nema na globalnoj skali, i to je nebitno, bitan sam ja i moj mali mjehurić. I evo priznajem, bilo je jače od mene, išao sam vidjeti šta si nakenjao gore u reply, i sad mi je žao što jesam, jer nisam vjerovao sebi da je to čisti gubitak vremena, ali da ti netko mora malo ukazati koliko si glup, jebiga evo bit ću dežurni koji će popiti taj metak, za dobrobit drugih kad kreneš drugi put srat po forumu sa visoka bez pokrića u zlatu, samo fiat valuta, ilitiga gola kita.

 

Kakaš o nekom korištenju googla i linkovima iako si tražio neke primjere, i dao sam ti ih, gole osnove, baš u srazmjeru sa tvojim kapacitetima, kao, valjda sam ti valjda trebao napisati esej, elaborat, seminarski rad na temu, pa ti to mailati na kućnu adresu u papirnatom obliku  

 

Programer koji smatra korištenje googla kardinalnim neznanjem i brukanjem. Veće gluposti nisam pročitao od kako je Nives Celzius izbacila svoju knjigu (nije da sam čitao ali priča narod) Nažalost papir trpi svašta, a internet još više.

 

Srdačan pozdrav vodeći programeru, javi se kad izađeš iz ove kategorije dole na slici  jebeni klaune  :

uf uf sad vise nije notofikacija nego "teme u kojima sudjelujem" :) ok.... lol fail.

gledaj, bit tvojih postova s visoka je tako promasena, tako da popij nesto za smirenje.

vidis, nakon toliko vremena pogodio si jednu stvar od sveg ovog bullshita - banke gube novac ako se tako nesto desi. bravo, time potvrdujes moju izjavu "ako nisi kriv banka pokriva trosak" i demantiras svoju izjavu "pucanj u nogu". 2 u 1.

 

"nemas potrebe vise o tehnikalijama pisati".. hahah pa to cekam od pocetka da pocnes, ali normalno da ne mozes, jer nisi u tome, zato te malo zezam jer kako ti mene tako ja tebe, znam da ne znas, jer jako malo ljudi u hr i opcenito zna :)

 

inace ne diras me ni 2% jer vidim da pojma o pojmu nemas, kao sto pojma o meni nemas, vjerojatno sam milijardama svjetlosnih godina ispred tebe po tom pitanju.. al nema veze..

al eto neka si meni odgovorio napokon :) pa makar u tom svom pljuvackom stilu, punog ponosa sto si tamo neki sistemac loooool, jer ocigledno nemas argumenata, da imas ne bi tako lose pisao..

tako lijepo si napisao; android i bankarstvo- pucanj u nogu. ok, onda pogledaj realno svijet oko sebe i umjesto android ubaci bilo sto drugo i to je to. zar ne? zasto ga onda koristis i jos imas root.. zasto se sramotis? zasto si pucas u nogu? kontradiktoran si, plasis ljude..

dobro pa se jos nisi pohvalio da si instalirao horoskop/svjetiljku/shitload app od developera "givemeyourmoney"..

 

gle, ne moraju ti glavni argumenti biti vrijedanje, pljuvanje, uzdizanje samog sebe do nebesa, nemogucnost normalnog razgovora, frajersko uletavanje u temu tipa; ja pametan ti glup.. decko nije to lijepo.

polako i sve ce biti u redu, mozda i neki faks zavrsis kad budes imao vise od 20 godina, jer po pisanju se jedino moze zakljuciti da si ocigledno obicni frustrirani balavac na maminoj sisi koji je popio svu pamet googla, i koji se uvrijedi kao malo dijete kad netko nesto kaze protiv njegove izjave..

kaze dao sam ti linkove.. loooool to moja djeca nadu na netu i zakljuce u cemu je "problem"

 

zakljucak; sigurnosni problemi postoje oduvijek i postojati ce, u svemu i svacemu, neki ce se manifestirati na jedan, neki na drugi nacin, neki na nikakav nacin.. za normalne korisnike (pod tim smatram sve koji imaju iq veci od sobne temperature i imaju normalan vid i razum) je to jako daleko od pucnja u nogu sto neuspjesno pokusavas prezentirati.

 

i jedan moj savjet (u stilu tvog); nemojte kupovati nove luksuzne aute, ukradu ih za 10 minuta putem laptopa, jebes napredak tehnologije, ajde vi najbolje pjeske, sto je sigurno sigurno je...

 

pusa

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.9.2019 22:13 (digitall).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice