Kako do magnetizirane pločice za šarafe?

poruka: 12
|
čitano: 5.507
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kako do magnetizirane pločice za šarafe?".
Kako do magnetizirane pločice za šarafe?

Nedavno sam si kupio iFixit set odvijača te sam s njim dobio tu pločicu. Velika bijela ploča sa dosta jakim magnetima te ima podlogu po kojoj se može pisati. S donje strane je anti-slip guma da ploča ne klizi po stolu. U slobodnoj prodaji košta $20, što je malo puno no isplati se kad se kupi u kompletu. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kako do magnetizirane pločice za šarafe?
Ja kupio 3 vece posudice u Lidlu, mislim da je bila 25kn svaka... vrlo jak magnet.
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.10.2020 8:12 (Mad Ant).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Kako do magnetizirane pločice za šarafe?

Alternative su i komad stiropora ili spužvice pa šarafe ubosti, a matice u neku posudicu. 

 

Ja sam sve te šarafiće držao u pepeljari dok sam nedavno radio homemade open case.  

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.10.2020 9:10 (boxer).
Moj PC  
1 0 hvala 0
Kako do magnetizirane pločice za šarafe?

Jedan sam od onih koji se stvarno ne zamaraju time , šarafiće držim u plastičnim posudicama, ili čašicama. Samo što nije bio neki tutorial o onome da na željeznu pločicu namotaš žicu pa pustiš struju, nešto tako, pa se stvori magnet?

 

 

Ono što bih volio jest magnetizirani šarafciger (odvijač, kacavida, kako god vi kazali) jer imam dvije lijeve ruke pa nikako šarafit; Posebice kad moram u drvo s premalenom rupom ušarafit (hvala Emmezeta!!), nikako da ostane na šarafcigeru.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kako do magnetizirane pločice za šarafe?
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Jedan sam od onih koji se stvarno ne zamaraju time , šarafiće držim u plastičnim posudicama, ili čašicama. Samo što nije bio neki tutorial o onome da na željeznu pločicu namotaš žicu pa pustiš struju, nešto tako, pa se stvori magnet?

 

 

Ono što bih volio jest magnetizirani šarafciger (odvijač, kacavida, kako god vi kazali) jer imam dvije lijeve ruke pa nikako šarafit; Posebice kad moram u drvo s premalenom rupom ušarafit (hvala Emmezeta!!), nikako da ostane na šarafcigeru.

 

 

 Frend mi rekao da vrhom odvijača prevlačim po magnetu i da će se tako odvijač magnetizirati. Nisam probao...

Nisam ja ništa prčko.
15 godina
offline
Re: Kako do magnetizirane pločice za šarafe?
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

 

  

Ono što bih volio jest magnetizirani šarafciger (odvijač, kacavida, kako god vi kazali) jer imam dvije lijeve ruke pa nikako šarafit; Posebice kad moram u drvo s premalenom rupom ušarafit (hvala Emmezeta!!), nikako da ostane na šarafcigeru.

 

 

 Imam set šarafcigera raznih dimenzija koji imaju magnetizirane glave. Super korisno kod malih šarafića na nepristupačnim mjestima. 

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kako do magnetizirane pločice za šarafe?
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Jedan sam od onih koji se stvarno ne zamaraju time , šarafiće držim u plastičnim posudicama, ili čašicama. Samo što nije bio neki tutorial o onome da na željeznu pločicu namotaš žicu pa pustiš struju, nešto tako, pa se stvori magnet?

 

 

Ono što bih volio jest magnetizirani šarafciger (odvijač, kacavida, kako god vi kazali) jer imam dvije lijeve ruke pa nikako šarafit; Posebice kad moram u drvo s premalenom rupom ušarafit (hvala Emmezeta!!), nikako da ostane na šarafcigeru.

 

 

 Ovo isto nije lose rjesenje: https://www.conrad.de/de/p/toolcraft-821009-magnetisierer-entmagnetisierer-l-x-b-x-h-55-x-48-x-28-mm-821009.html?gclid=EAIaIQobChMI9oWfgMzS7AIVxuzVCh09pQ9oEAQYASABEgLnp_D_BwE&hk=SEM&WT.srch=1&WT.mc_id=google_pla&s_kwcid=AL%21222%213%21290271695906%21%21%21g%21%21&ef_id=EAIaIQobChMI9oWfgMzS7AIVxuzVCh09pQ9oEAQYASABEgLnp_D_BwE%3AG%3As

 

16 godina
offline
Kako do magnetizirane pločice za šarafe?

Šaraf?

 

Valjda jebeni vijak.

 

Board Games Fanatic
 
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kako do magnetizirane pločice za šarafe?
Kakve ti to vijke koristis?
15 godina
offline
Re: Kako do magnetizirane pločice za šarafe?
Kada ti budeš dosljedan sam sebi pa se umjesto Motorna testera nazoveš Motorna pila onda ćemo možda, ali samo možda uvažiti tvoju repliku. :)
Yippee ki-yay, motherfucker! :)
8 godina
neaktivan
offline
Re: Kako do magnetizirane pločice za šarafe?

Uzeti jači magnet( iz mikrovalne, hard diska, nabolje neodimijski) i povlačiti njime par puta od drške do vrha odvijaća.

Bitno je vuči uvijek u istom smjeru, znači kad vraćate magnet prema dršci malo ga odmaknite od iste(napravite luk).

Jedino je loše u tome da onda lovi sve željezno u blizini. Pozdrav.

 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Kako do magnetizirane pločice za šarafe?

A kaj fali šarafu ???

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice