Kako izgleda kada se tehnologijom disruptira moćna

poruka: 35
|
čitano: 11.931
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kako izgleda kada se tehnologijom disruptira moćna".
15 godina
offline
Kako izgleda kada se tehnologijom disruptira moćna

Jesam se lijepo nasmijao na naslov.

Nije nitko ništa sebi disruptirao, nego si je multiplicirao potencijalnu dobit.

 

Ukoliko totalno zanemarimo to da su nove "e" cigarete slabije, pa dugogodišnji pušači pale više nego prije, a novim pušačima se je lakše navući, ostaje činjenica da su nove "e" cigarete daleko, daleko, profitabilnije nego stare.

 

Karikiram i bacam brojke napamet, ali bitna je logika iza njih.

 

Stare cigarete:

XXXg duhana

Cijena 28kn

Od toga država cca 22kn

 

"E" cigarete:

tri puta manje duhana nego stare

Cijena 28kn

Od toga država cca 8-10kn

 

Znači, ako je tvornica prije imala prihod od 5kn po kutiji, sada će biti minimalno na 15kn.

Do sada su bile milijarderi, sada će biti? :)

 

EDIT: Baš tražim negdje natpis "promo članak" pa ne nalazim. Uvijek je TDR bio inovativan u reklamama.

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.11.2018 8:24 (Mikeyy).
 
5 0 hvala 0
10 godina
offline
Kako izgleda kada se tehnologijom disruptira moćna

Ja bih bio suzdrzan kod izjava tipa "uz 90 do 95 posto manje štetnih tvari, u odnosu na dim klasične cigarete" jer je duhanska industrija poznata po skrivanju/placanju znanstvenika kod isticanja stvarne stetnosti cigareta (dok ne dodje do nezavisnog istrazivanja koji ce potvrditi tu tezu).

I ne bi se slozio da je disrupcija izvrsena iznutra, po meni je to puno slozenije pogotovo kad se pogleda koliko se pokusava osvjestiti da je pusenje stetno, pa do raznih zabrana i stvaranja stava da je pusenje nesto lose ne samo za pusaca vec i za okolinu. Tako da je veliki pritisak izvrsen i izvana da se promjeni konzumacija cigareta. 

 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kako izgleda kada se tehnologijom disruptira m

naravno da je "promo članak": https://www.bug.hr/recenzije/isprobali-smo-vjerojatno-najmanje-stetan-duhanski-proizvod-na-svijetu-6349

da nije, napisali bi nešto i o konkurenciji: link1link2

 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Kako izgleda kada se tehnologijom disruptira m
Dobro plaća taj BAT, već drugi 'spontani' članak o istom proizvodu pun hvalospjeva.
Znam, nisu ti mehanički satovi jeftini, i Sanader je morao malo uzimati sa strane da bi održavao kolekciju.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kako izgleda kada se tehnologijom disruptira moćna

2.5 milijarde dolara za razvoj vaporizera

 

"sofisticirana tehnologija"   pa dajte ljudi,  i ovo nije promo članak? 

Welcome my son...
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Kako izgleda kada se tehnologijom disruptira moćna

Pušaći žive desetak godina manje od nepušaća, a to je za duhansku industriju desetak godina manje ubiranja profita. Kad bi to smanjili za koju godinu, zamislite koliko bi dodatne love digli.

 

Zato postoji nada da ove njihove "tehnološke" pizdarije nisu samo reklamni trik.

 

 

p.s.

 

Oh, zabrovih "sofisticirane".

42
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.11.2018 13:05 (markoBT).
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kako izgleda kada se tehnologijom disruptira m
Osnovna stvar je da za pušenje postoje stoljetni podaci o štetnosti, koje duhanska industrija više ne može ozbiljno opovrgavati. Uvođenjem nove tehnologije kreće se od nule s NJIHOVOM tvrdnjom da je 95% manje štetna. Sada treba 20-30 godina skupljati podatke da bi se utvrdilo da je i ona možda prilično štetna, a za to vrijeme oni posluju bez stigme, dapače s aurom spasitelja i iscjelitelja.
Naravno prije ili kasnije krenut će i kampanja da se novim proizvodima dozvoli konzumacija u javnim prostorima, jer eto nisu štetni poput cigareta.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Kako izgleda kada se tehnologijom disruptira moćna

nemojte bit tak zločesti. BAT, osim što ima posebne ljude koji u "državama regije" ucjenama, pritiscima i kojekakvim nepodopštinama uništavaju konkurenciju (npr. male dilere proizvoda koji nisu njihovi - dežurni operativac hristo vučev, zvan "tuta bugarin") i prodaju (uz monopolističko uguravanje daljnjim ucjenama) čisto smeće na hrvatsko tržištu (dno dna kvalitete duhana), u osnovi su duboko filantropska i altruistička firma koja se brine za čovjeka i njegov boljitak. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Kako izgleda kada se tehnologijom disruptira m
Čisti promo članak. Pa logično je da se proizvođači cigareta bore za kupce svojih proizvoda koji doživljavaju transformaciju.
Što je njima 2,5 milijardi $. Pitanje je samo da li je pisac članka plaćen putem računa ili je dobio ecigarete
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kako izgleda kada se tehnologijom disruptira moćna

Ma možete napisati 100 članaka i na glavu se postaviti, ali ja od škije ne odustajem.

Platon: Vidiš ona tri čobana tamo na brdu? E, dok god oni budu mogli nadglasiti mene i Sokrata, ja neću vjerovati u demokraciju.
Moj PC  
2 1 hvala 0
16 godina
offline
Kako izgleda kada se tehnologijom disruptira moćna

A da prestanete proizvodit i jednostavno zabranite duhanske proizvode jer radi se o štetnoj drogi koja uništava čovjeka... Mladi da nemaju mogućnost pušenja i da ne znaju što je to duhan i cigareta, jednostavno ne bi ni pušili ili bi pušio vrlo mali dio koji bi uspjevao uzgojiti duhan i napraviti cigaretu. 

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Kako izgleda kada se tehnologijom disruptira moćna

Zanimljivo je da je konkurencija izbacila svoj 1. interni prototip početkom '90.ih. Upravo se spremaju izbaciti komercijalno 3. verziju proizvoda koji je IMHO funkcionalniji, a po dostupnoj dokumentaciji uložili su između 10 i 12 milijardi $ u razvoj. Toliko su uvjereni u uspjeh da planiraju prestati proizvoditi klasične cigarete do 2030. godine. Tako da ovaj prikriveni oglas BAT-a manje vrijedi od ovog mog neprikrivenog oglasa konkurencije :-)

 

 

 
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Kako izgleda kada se tehnologijom disruptira moćna

nema ništa dok ne posadiš duhan osušiš i pušiš

CAUSE BABY I COULD BUILD A CASTLE OUT OF ALL THE BRICKS THEY THREW AT ME
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Kako izgleda kada se tehnologijom disruptira moćna

Zašto nije nigdje naznačeno da se radi o promo-članku? Ne da je promo samo po tesktu, već i po pridruženim vizualnim materijalima koji su dobavljeni direktno od proizvođača. Kako je već dugo vremena granica između oglašavanja i novinarstva "zamrljana", ako ne i posve nestala, tako da i nije neki skandal...

In the land of the blind, the one-eyed man is stoned to death. - Joan D. Vinge
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kako izgleda kada se tehnologijom disruptira m
lllnuclearlll kaže...

A da prestanete proizvodit i jednostavno zabranite duhanske proizvode jer radi se o štetnoj drogi koja uništava čovjeka... Mladi da nemaju mogućnost pušenja i da ne znaju što je to duhan i cigareta, jednostavno ne bi ni pušili ili bi pušio vrlo mali dio koji bi uspjevao uzgojiti duhan i napraviti cigaretu. 

 

 

 Lega, u Kanadi marihuanu legalizirali a ti bi nama i duhan zabranio!? Pa gdje će ti duša?

Platon: Vidiš ona tri čobana tamo na brdu? E, dok god oni budu mogli nadglasiti mene i Sokrata, ja neću vjerovati u demokraciju.
16 godina
offline
Re: Kako izgleda kada se tehnologijom disruptira m
Jura iz druge galaksije kaže...
lllnuclearlll kaže...

A da prestanete proizvodit i jednostavno zabranite duhanske proizvode jer radi se o štetnoj drogi koja uništava čovjeka... Mladi da nemaju mogućnost pušenja i da ne znaju što je to duhan i cigareta, jednostavno ne bi ni pušili ili bi pušio vrlo mali dio koji bi uspjevao uzgojiti duhan i napraviti cigaretu. 

 

 

 Lega, u Kanadi marihuanu legalizirali a ti bi nama i duhan zabranio!? Pa gdje će ti duša?

Da, zabranio bih sve vrste droga koje izazivaju tako jaku ovisnost... Štetnost je za ljudski rod i civilizaciju i ljudi bi bez problema živjeli bez toga što ne donosi ama baš nikakvu dobrobit društvu.

13 godina
odjavljen
offline
Re: Kako izgleda kada se tehnologijom disruptira m
lllnuclearlll kaže...

 

 

 Lega, u Kanadi marihuanu legalizirali a ti bi nama i duhan zabranio!? Pa gdje će ti duša?

Da, zabranio bih sve vrste droga koje izazivaju tako jaku ovisnost... Štetnost je za ljudski rod i civilizaciju i ljudi bi bez problema živjeli bez toga što ne donosi ama baš nikakvu dobrobit društvu.

 Potpisujem. 

 

Ni sam nikad nisam razumio, niti mi je itko ikad uspio objasniti, zašto ljudi uvlače dim u pluća i onda ga ispuhuju van. Nema smisla, doslovno je bolje zapaliti novčanicu od 20 kuna dnevno nego pušiti. Marihuana je druga stvar, ali cigarete, pune katrana i tko zna čega već ne, to ne razumijem. Bonus bodovi ako osoba puši a antivakcinaš je 

15 godina
offline
Re: Kako izgleda kada se tehnologijom disruptira m
lllnuclearlll kaže...

Da, zabranio bih sve vrste droga koje izazivaju tako jaku ovisnost... Štetnost je za ljudski rod i civilizaciju i ljudi bi bez problema živjeli bez toga što ne donosi ama baš nikakvu dobrobit društvu.

 a alkohol koji je najopasnija droga, a legalna, a loče se na sve strane? nemoj zaboraviti da se državni proračun obilno puni iz tih "poroka", a onda tom lovom financiraju javne djelatnosti i uhljebi. (napomene čisto radi ravnoteže informacija) 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kako izgleda kada se tehnologijom disruptira m
I koji je tvoj zaključak, da ne treba zabraniti cigarete, jer bi uhljebi ostali bez financiranja? Ne vidim gdje je tu problem.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
9 godina
neaktivan
offline
Kako izgleda kada se tehnologijom disruptira moćna

kad se mota džoja stavi se cigare isto, ko još puši čistak, btw da droga, alkohol i cigare ne valjaju ne bi ljudi konzumirali

CAUSE BABY I COULD BUILD A CASTLE OUT OF ALL THE BRICKS THEY THREW AT ME
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kako izgleda kada se tehnologijom disruptira m
Mikeyy kaže...

...

"E" cigarete:

tri puta manje duhana nego stare

...

 u industriji cigareta trošak duhana je najmanja stavka (mislim da je manje od 3%), i još je subvencionirana kultura. Jedino što će korisnik ovisnik kupiti više cigareta ako stave manje duhana.

Ajar kaže...

nemojte bit tak zločesti. BAT, osim što ima posebne ljude koji u "državama regije" ucjenama, pritiscima i kojekakvim nepodopštinama uništavaju konkurenciju (npr. male dilere proizvoda koji nisu njihovi - dežurni operativac hristo vučev, zvan "tuta bugarin") i prodaju (uz monopolističko uguravanje daljnjim ucjenama) čisto smeće na hrvatsko tržištu (dno dna kvalitete duhana), u osnovi su duboko filantropska i altruistička firma koja se brine za čovjeka i njegov boljitak. 

 U doba dok je tržište bilo zanimljivo drugima BAT je bio potpuno nemoćan na ovim prostorima. Sad zamisli kakve tek ljude su imali TDR i PM. Svi to rade. U jednom trenutku je Pepsi htio ozbiljnije ući na naše tržište. Coca Cola Hrvatska je tad imala svoje huligane kojima je bio posao da idu okolo i razbijaju Pepsi frižidere na terenu, uz usputnu prijateljsku ćakulu s ugostiteljima.

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.11.2018 11:58 (jozef).
16 godina
offline
Re: Kako izgleda kada se tehnologijom disruptira m
Ajar kaže...
lllnuclearlll kaže...

Da, zabranio bih sve vrste droga koje izazivaju tako jaku ovisnost... Štetnost je za ljudski rod i civilizaciju i ljudi bi bez problema živjeli bez toga što ne donosi ama baš nikakvu dobrobit društvu.

 a alkohol koji je najopasnija droga, a legalna, a loče se na sve strane? nemoj zaboraviti da se državni proračun obilno puni iz tih "poroka", a onda tom lovom financiraju javne djelatnosti i uhljebi. (napomene čisto radi ravnoteže informacija) 

Alkohol ne izaziva ovisnost kao cigarete... Znaš nekog pušača da zapali tu i tamo, ili samo vikendom, pa onda ne puši 3-4 mjeseca, pa onda ponovno zapali koju. Ja osobno ne znam, ili duvaš svakodnevno kutiju/dvije ili uopće ne pušiš...

 

A hrpetinu ljudi znam koji alkohol popiju samo u posebnim prilikama tipa rođendana, izlazaka i sl... Naravno ima i tu zloupotreba, ali ne radi se o drogi koja izaziva jaku psihičku i fizičku ovisnost u tako kratkom roku... Istina, kod nekih koji pretjeruju duži vremenski perion izaziva, ali mislim da si shvatio što sam htio reći... Alkohol u malim količinama čak povoljno djeluje na čovjeka i njegovo zdravlje, što se za cigarete ne može reći.

 

Kod alkohola je opasan alkoholozam kao poremećaj, a pušenje 1-2 kutije cigareta dnevno što 99% pučaša radi samo po sebi je već poremećaj... Ajd da zapališ tu i tamo, ali pušači to ne rade tako već duvaju svakodnevno (svakih sat vremena, ako ne i češće pale cigaru), i truju sve oko sebe...

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.11.2018 13:12 (lllnuclearlll).
15 godina
offline
Re: Kako izgleda kada se tehnologijom disruptira m
Visak kaže...
Dobro plaća taj BAT, već drugi 'spontani' članak o istom proizvodu pun hvalospjeva.
Znam, nisu ti mehanički satovi jeftini, i Sanader je morao malo uzimati sa strane da bi održavao kolekciju.

 -novinari, ljudi (nazovimo profesionalci) koji pišu.. za novac. Ponekad ono što znaju, razumiju, ponekad ne ali od nečeg se živjeti mora. Osim bezvezarije, u tome im pripomažemo upravo čitanjem, komentiranjem, jer to je razlog zašto je i sam članak (promo, reklama) natipkan. Čitatelji.. da nas nema, ne bi bilo ni reklama ili bi prirodnim procesom odumrle dok im mi ovim postovima dajemo život, smisao.. pa do klikbajta. Novinari? Kao i prostitucija, postoji i klijent koji generira potražnju-ponudu..

-ne komentirati? :)) kvaka-22..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Kako izgleda kada se tehnologijom disruptira m
lllnuclearlll kaže...

Alkohol ne izaziva ovisnost kao cigarete... Znaš nekog pušača da zapali tu i tamo, ili samo vikendom, pa onda ne puši 3-4 mjeseca, pa onda ponovno zapali koju. Ja osobno ne znam, ili duvaš svakodnevno kutiju/dvije ili uopće ne pušiš...

 

A hrpetinu ljudi znam koji alkohol popiju samo u posebnim prilikama tipa rođendana, izlazaka i sl... Naravno ima i tu zloupotreba, ali ne radi se o drogi koja izaziva jaku psihičku i fizičku ovisnost u tako kratkom roku... Istina, kod nekih koji pretjeruju duži vremenski perion izaziva, ali mislim da si shvatio što sam htio reći... Alkohol u malim količinama čak povoljno djeluje na čovjeka i njegovo zdravlje, što se za cigarete ne može reći.

 

Kod alkohola je opasan alkoholozam kao poremećaj, a pušenje 1-2 kutije cigareta dnevno što 99% pučaša radi samo po sebi je već poremećaj... Ajd da zapališ tu i tamo, ali pušači to ne rade tako već duvaju svakodnevno (svakih sat vremena, ako ne i češće pale cigaru), i truju sve oko sebe...

 hm ... u svim popisima alkohol je opasniji od duhana. jasno, većina počinje umjereno ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
15 godina
online
Kako izgleda kada se tehnologijom disruptira moćna

I veliš, baš disrupcija?!!!

 

Kad će se više taj lektor vratiti sa godišnjeg odmora?

 

:D :D :D

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kako izgleda kada se tehnologijom disruptira m
A čuj, tak je u promo materijalu pisalo. Ne možeš mijenjati kupcu tekst reklame.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
11 godina
offline
Re: Kako izgleda kada se tehnologijom disruptira m
footballer kaže...

Ni sam nikad nisam razumio, niti mi je itko ikad uspio objasniti, zašto ljudi uvlače dim u pluća i onda ga ispuhuju van. Nema smisla, doslovno je bolje zapaliti novčanicu od 20 kuna...

 kad smo već kod nerazumijevanja i tvojeg nicka, nije nit meni jasno, niti mi je itko ikad uspio objasniti, zašto ljudi ganjaju onu loptu po tratini. Nema smisla, doslovno je bolje svakom od njih kupiti jednu loptu, pa nek se zabavljaju kako spada... 

13 godina
odjavljen
offline
Re: Kako izgleda kada se tehnologijom disruptira m
lllnuclearlll kaže...

Alkohol ne izaziva ovisnost kao cigarete... Znaš nekog pušača da zapali tu i tamo, ili samo vikendom, pa onda ne puši 3-4 mjeseca, pa onda ponovno zapali koju. Ja osobno ne znam, ili duvaš svakodnevno kutiju/dvije ili uopće ne pušiš...

 

A hrpetinu ljudi znam koji alkohol popiju samo u posebnim prilikama tipa rođendana, izlazaka i sl... Naravno ima i tu zloupotreba, ali ne radi se o drogi koja izaziva jaku psihičku i fizičku ovisnost u tako kratkom roku... Istina, kod nekih koji pretjeruju duži vremenski perion izaziva, ali mislim da si shvatio što sam htio reći... Alkohol u malim količinama čak povoljno djeluje na čovjeka i njegovo zdravlje, što se za cigarete ne može reći.

 

Kod alkohola je opasan alkoholozam kao poremećaj, a pušenje 1-2 kutije cigareta dnevno što 99% pučaša radi samo po sebi je već poremećaj... Ajd da zapališ tu i tamo, ali pušači to ne rade tako već duvaju svakodnevno (svakih sat vremena, ako ne i češće pale cigaru), i truju sve oko sebe...

 

Izaziva on ovisnost, ali polaganije.

 

Druga strana medalje je ta da, iako ne izaziva ovisnost ni približno brzo koliko ju izazivaju cigarete, cigarete ne utječu na npr. vozače, gdje je više puta ustanovljeno da čak i male količine smanjuju sposobnost vožnje i produžuju vrijeme reakcije. 

Na stranu sve to, meni još uvijek nije jasno zašto ljudi puše, to je doslovno aktivnost koja je manje od besmislene. Zapališ cigaretu, uvlačiš dim i ispuhuješ ga, cigareta izgori do kraja i baciš opušak u smeće. U tih par minuta doslovno ništa nisi napravio (ništa korisnoga). 

11 godina
offline
Re: Kako izgleda kada se tehnologijom disruptira m
footballer kaže...

Na stranu sve to, meni još uvijek nije jasno zašto ljudi puše, to je doslovno aktivnost koja je manje od besmislene. Zapališ cigaretu, uvlačiš dim i ispuhuješ ga, cigareta izgori do kraja i baciš opušak u smeće. U tih par minuta doslovno ništa nisi napravio (ništa korisnoga). 

 na stranu ona zajebancija s nogometom, teško je nepušaču objasniti razloge pušenja

to bi bilo kao nekom tko se nikad nije poseksao objasniti čemu toliko muke, znoja i batrganja ako ne misliš praviti djecu, još kad uračunaš koliko se moraš potruditi da uopće curu dovedeš do kreveta, rekao bi - budalaština

 

jednostavno je stvar u guštu, a s druge strane niti meni nije jasno zašto se ne bacim tih faking cigara kad toliko opasnosti vreba za to malo gušta

ovisnost je zajebana, to je sigurno

15 godina
odjavljen
offline
Re: Kako izgleda kada se tehnologijom disruptira m
Nemoj, brate, duhan zabraniti, nećemo valjda travu čistu pušiti...
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice