Kako izgraditi uspješnu developersku karijeru i ko

poruka: 80
|
čitano: 23.175
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kako izgraditi uspješnu developersku karijeru i ko".
15 godina
offline
Re: Kako izgraditi uspješnu developersku karijeru
Dex.pwn kaže...

..

S 15 tisuća(neto) bi bio zadovoljan.

..

 - onaj tko plaća također treba biti zadovoljan.. ili koliko plaćaš kavu konobarici, koliko auto.. pa zamjeni mjesta.. Tj. onaj tko plaća mora za to dobiti nešto, da bi bio radnik ti moraš vlansiku (onom tko plaća) stvoriti više nego što te plaća.. to je osnovna formula (osim uhljeba..).

 

Dex.pwn kaže...

Eh, a sad jedno dobro pitanje - Odakle krenuti?

Kako ja sa svojih 20 godina, mlad, zelen da krenem? Doslovno puno pitanja, a malo odgovora.

 

 - pitanje.. da si npr nogometaš, kad bi započeo i bi li tad pitao kako biti nrp 'ronaldo' kojeg plaćaju recimo 100.mil €.. (i j abi to želio, no tad sam zakasnio, tj trebaš početi na vrijeme + određeni broj godina raditi, učiti, probijati se, neovisno jel to nogomet, pečenje palačinki-žongliranje ili programiranje.. odnosno, ako želiš biti blagajnica u konzumu samo dođeš i radiš.. to možeš za par minuta znati (kasa-novac i sl.. pa i za to ipak treba neko trgovačko znanje i poslodavac će radije zaposliti onog tko zna.. ili cijena).

. .i vidi jedan od odgoovra:

Friday kaže...
Dex.pwn kaže...

Eh, a sad jedno dobro pitanje - Odakle krenuti?

Kako ja sa svojih 20 godina, mlad, zelen da krenem? Doslovno puno pitanja, a malo odgovora.

 

 

Ja sam pomalo programirao od osnovne skole...

 .. on se nije pitao s 20, nego deset ranije.. i s 24 je već znao što želi-može, koliko vrijedi i sl.. + nastavio je učiti, raditi i sad je tu gdje je. Da se jedno jutro probudio i otvorio ovakvu temu i dalje bi samo visio na forumu, njurgao.. i ne bi baš ništa pomoglo ovo što sad ja-ostali tipkamo. Po tom kriteriju, nemaš šanse, bar ne u dogledno vrijeme.. 5-10god, tad ponovi pitanje uz preduvjet da se to vrijeme baviš konkretnom branšom, programiranje-dev, da nešto napraviš, da nekoj firmi središ sve.. igra, app, baze, .. što god, ali nešto moraš imati nakon tog vremena ili nisi 'ronaldo'..

 

Entry Point kaže...
Friday kaže...

 

15K neto nakon 3 godine... Smells like BS

 

Ne kazem da nema iznimnih pojedinaca koji to imaju ali ne treba ljude lagati i prezentirati to kao nesto lako ostvarivo.

 Ima i više nego što misliš. Znam ljude koji rade za početnu od 3.5k EUR pa na dalje. Sve ovisi za koga se radi, gdje se radi i kakvo razmišljanje imaju oni koji vode tvrtku. Naravno ovi koji rade za 3.5k su ljudi koji stalno ulažu u sebe kroz edukacije, konferencije itd.

 

Znam i ljude koji rade support za 2k EUR pa na više. Linux/Windows support za velike kompanije.

 

Ima tu svega, kao što je rečeno, ovisi o firmi, na kojem tržištu rade, kako vode firmu i kako planiraju budućnost. Netko tko želi razvijati tvrtku, sebe i planira budućnost, prati tehnologije, taj će ti dati poštenu plaću. Onaj koji planira voziti SLK za 2 godine će ti nuditi siću.

 -ima, naravno ima svega, izuzetaka, jackpotova na lotu, udara groma.. ili bandićeva 'netjaka', koja je za kuhanje kave imala pristojan posao-plaću.. zapravo samo plaću. :) ..

-sve je moguće, plaća od 3000-300.000 .. bilo koja valuta. No ono što početnici žele (i to je prirodno, i ja bi.. i tata bi sine..) :)) .. je nerealno, tj žele puno a ne nude ništa. Ne razumiju da osim uhljeba neće dobiti puno za malo, mora ponuditi puno-više. (ili obrnuto, ako misle da je npr 15kkn neka ok plaćica.. nek otvore frimu-soft i zaposle devove i nalupaju profite.. kao direktori koji ne moraju ništa znati.. i tad će vidjeti da to nije baš tako..). Roba (sve je roba, soft, rad, znanje..) se mora prodati-naplatiti, mora vrijediti, mora se nešto dati za neku cijenu i postoje dvije suprotstavljene strane-interesi, vlansik koji plaća i radnik koji naplaćuje, trošak-zarada. Ako netko ne zarađuje više od troška tad nema šanse .. a mladi devovi misle da je to samo tako..

 

-naše ljude (provjereni devovi-programeri koji su radili u brnaši +5godina, nebrojeno prije toga započeli s učenjem kao friday..) kupe vani bez posebnog problema za cca 5000€... dobiju deva, ostali koji tek započinju moraju proći xeroxboy fazu, raditi za 1800, stan, troškovi.. nešto napraviti, dokazati se, doći do 2.500, možda 3000, možda više.. nakon desetljeća u kojem su vlansiku stvorili barem dvostruko više koristi nego troška. A to nije lako, prodavati aute, paradajze, sladolede, kave, znanje, soft-app-igre.. treba to napraviti i prodati, naplatiti. Biznis nije igranje lota nego radno mjesto koje u soft-ITu tek nakon par godina prisutnosit na tržištu (kad firme steknu povjerenje, npr poslovna rješenja, sigurnost.. nešto).. jedina branša u kojoj to može 'brže' je nešto online, andorid-store-appsi-igre, gdje se može desiti gangamstyle efekt i u kratkom veremenu prodati x-miliona nečega, sporedno jel to kava-čep pive ili tetris..

-ideja, grafičko rješenje, vizitka, image, ekipa profesionalaca od kojih svatko obavi jedna manji dio kao glazba-design-marketing-pravo-prodaja.. i dev-programer koji tipkajući to napravi. No to nije netko tko se s 20 sjeti da bi bio dev, da bi bio zadovoljan tu s 15kkn.. a pri tome ne nudi ništa, nego traži savjet.

 

-grubo? Realno. Nije MickJagger pitao kako napraviti pjesmu na forumu i tražio note, nije Tesla pitao tu kako napraviti neki generator, nije S.Jobs pitao treba li raditi mac ili ajfon.. ili ronaldo kako zabiti gol i kako dobiti plaću.. Odnosno, odgovor im je, budite poslodavac koji plaća takvog nogometaša/deva (neki rad) i tad će vam biti jasno što takva osoba mora imati (ne tražiti-željeti..), mora imati i to dati, jesu li to sise u kurveraju, krampanje na baušteli ili mješanje pizze.. što znaš, koliko to vrijedi i koliko možeš naplatiti-prodati, možeš li danas, sutra, za mjesec?

Tad se većina ipak spusti na zemlju i zadovolje poslom blagajnice, jer nisu ronaldo..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Re: Kako izgraditi uspješnu developersku karijeru
Ezio kaže...
Friday kaže...
andrijam kaže...

 moš mislit to mogu vjerovati tek kad vidim IP obrazac.

 

To ti isto nije nikakav pokazatelj. Imam frenda (izvan IT branse) kojeg je gazda prijavio na 20k bruto. Ovaj mu pola svoje neto place svaki mjesec vrati na ruke.

 

ima li ovo smisla, ako je "gazda" vlasnik firme?

 

 Nema smisla, jeftinije je isplatiti dobit nego placu

15 godina
offline
Re: Kako izgraditi uspješnu developersku karijeru

.. osim mogućih izuzetaka.. npr subvencioniranje, posebne olakšice za porez/prirez po mjestu djelatnosti/stanovanja i sl... tj elementarna matematika, usporediti porez (apsolutni iznos, 'čisto'..) koliko s eplati poreza i doprinosa na plaću ovisno po razredima i porez na dobit.. u pravilu se ne isplati kako je već rećeno, no naši ljudi su snalažljivi i ako to netko radi vjerojatno ima računicu.. osim što je to vjerojatno tad porezna prevara i zloupotreba neke subvencije-benefita.. pa i zelenaštvo ako je to uvjet za posao..

 

npr, mlade žene bez zaposlenja mogu plaćati posao.. plaća se nekoj frimi-gazdi trošak koji se formalno plaća (porezi).. i osoba se vodi kao zaposlena, time pravo na porodiljnji, zdravstveno i sl.. dok očekuje bebu/trudnoću. To se relativno često koristi, 'snalažljivost'..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.5.2019 14:36 (ihush).
14 godina
online
Re: Kako izgraditi uspješnu developersku karijeru
Sasoon kaže...
Ezio kaže...
Friday kaže...
andrijam kaže...

 moš mislit to mogu vjerovati tek kad vidim IP obrazac.

 

To ti isto nije nikakav pokazatelj. Imam frenda (izvan IT branse) kojeg je gazda prijavio na 20k bruto. Ovaj mu pola svoje neto place svaki mjesec vrati na ruke.

 

ima li ovo smisla, ako je "gazda" vlasnik firme?

 

 Nema smisla, jeftinije je isplatiti dobit nego placu

Očito "gazda" nije gazda nego je taj "gazda" netko tko troši tuđe novce. Neki šef u uhljebničkoj službi ili direktor d.d.-a

 

PSN - darklydexter
16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako izgraditi uspješnu developersku karijeru
ihush kaže...

 

-naše ljude (provjereni devovi-programeri koji su radili u brnaši +5godina, nebrojeno prije toga započeli s učenjem kao friday..) kupe vani bez posebnog problema za cca 5000€... dobiju deva

 

Sad bi ti Tracer rekao da je to glupost i da vani pocinjes od nule. Dokazivanje i kako to sve ide...

 

Freak Show Inc.
12 godina
odjavljen
offline
Re: Kako izgraditi uspješnu developersku karijeru
Krenuo sam u šestom razredu s PAWNom. Nije sad neki wau početak no opet nisam s 20 krenuo
16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako izgraditi uspješnu developersku karijeru
Ezio kaže...
Sasoon kaže...
Ezio kaže...
Friday kaže...
andrijam kaže...

 moš mislit to mogu vjerovati tek kad vidim IP obrazac.

 

To ti isto nije nikakav pokazatelj. Imam frenda (izvan IT branse) kojeg je gazda prijavio na 20k bruto. Ovaj mu pola svoje neto place svaki mjesec vrati na ruke.

 

ima li ovo smisla, ako je "gazda" vlasnik firme?

 

 Nema smisla, jeftinije je isplatiti dobit nego placu

Očito "gazda" nije gazda nego je taj "gazda" netko tko troši tuđe novce. Neki šef u uhljebničkoj službi ili direktor d.d.-a

 

 

Ne, lik je vlasnik privatne firme koja jako dobro posluje. Ne znam kako i sta je bolje ali znam da mu ovaj pola place svaki mjesec digne i nosi njemu. Navodno je win-win situacija jer je frendu trebalo radi stambenog kredita (da ima bolji prosjek) a gazda opet dobije neki kes ekstra. Toliko znam

Freak Show Inc.
16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako izgraditi uspješnu developersku karijeru
Dex.pwn kaže...
Krenuo sam u šestom razredu s PAWNom. Nije sad neki wau početak no opet nisam s 20 krenuo

 

Ma nije nikad kasno. Ali ono sto te mora tome privuci je ljubav a ne novci. Mene je barem 5-6 frendova/poznanika pitalo kako bi oni mogli poceti s time kad su culi koliku placu imam (i to prije dosta godina). To je grozno i nakaradno jer misljenja sam da ako nesto radis samo radi novca nikada s time neces biti sretan (sto je pogotovo nakaradno u informatici gdje profesionalci istinski vole svoj posao).

 

Sjecam se da sam taj tecaj platio 5.500 kn sto je onda bilo poprilicno novca. Zeni sam onda rekao "u buducnosti cu to moci zaraditi sa jednom placom, mozda i sa pola". Danas mi je neto dnevnica veca od mjesecne place kad sam poceo i jos uvijek smatram da ne radim za "prave novce"...

Freak Show Inc.
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.5.2019 15:54 (Friday).
12 godina
odjavljen
offline
Re: Kako izgraditi uspješnu developersku karijeru

A gle, svatko teži većoj plaći(i time boljim životom). No naravno da ne očekujem 3k eura plaću odmah.

5-6 tisuća je sasvim okej plaća za programera koji je krenuo bez faksa, u Hrvatskoj...

I da, volim programiranje dok errori ne izbiju

15 godina
offline
Re: Kako izgraditi uspješnu developersku karijeru
Nemoj onda pisati errore 😛
13 godina
offline
Kako izgraditi uspješnu developersku karijeru i ko

I meni je odmah bilo nerealno da juniori dobivaju 8-10k.

Posebno u Osijeku ali i u Zg mislim da je to teško. Znam ljude koji su počinjali sa 3k sa završenim feritom. Da, takva je situacija u Slavoniji.

 

Ja sam počeo sa 5k, dogurao u godinu i pol do 6.5K, prebacio se u drugu tehnologiju i drugu firmu te krenuo sa 5.5k i u 2 godine dogurao do 10k.

Isto sam kao Friday uložio u tečaj masne pare (tada mi je to bilo stvarno puno para) ali ja sam išao za Java developera, no završio sam i faks. I tečaj mi je osigurao prvi posao, odnosno projekt koji sam napravio a ne faks jer sam tada još studirao.

 

Sada radim u firmi preko bare s malo manje od 5 godina overall iskustva (manje od 3 u trenutnoj tehnologiji) i zarađujem lijepu placu kakvu mi ovdje nitko ne može dati.


No isto, kad frendovi čuju kakvu placu imam odmah svi žele programirati no ne shvaćaju da će izgorjet i da će na kraju krajeva biti nesretni.


EDIT:
@Dex.pwn 
Nikad nije kasno za pocet ucit. Samo moraš znati da je proces ucenja ponekad tezak i ponekad prođu dani i tjedni da mislis da se nisi pomakao ali onda sve sjedne u svoje mjesto. Ako te stvarno to zanima, ne odustaj!

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.5.2019 18:46 (Stryder).
Moj PC  
5 0 hvala 1
16 godina
online
Re: Kako izgraditi uspješnu developersku karijeru
Dex.pwn kaže...

I da, volim programiranje dok errori ne izbiju

Ako misliš da je programiranje pisanje koda metodom pokušaja dok ne prestanu "izbijati error" onda mi to baš i ne izgleda kao nešto što voliš i u čemu ćeš uživati.

Kao i puno drugih kreativnih i/ili inžinjerskih poslova ništa bez ideje, papira i olovke (ok, može i neki grafički tablet :) ), vizualizacije u glavi i razumijevanja problema kojeg treba riješiti.

Napisao sam nešto koda u životu, pa mogu potvrditi koliki je gušt kad potpuno "razvališ" problem, napišeš kod (smisliš algoritam) koji rješava sve moguće varijante problema odjednom ili ga optimiziraš da se izvrši par puta brže nego prethodna verzija, skužiš bug koji ti je cijelo vrijeme bio pred nosom ... neprocjenjivo, a i mastercard dođe vremenom  :).

 

 

12 godina
offline
Kako izgraditi uspješnu developersku karijeru i ko

Moguce je bez fakulteta, ja sam automehanicara zavrsio i programiram bez problema. Nema tajne oko ucenja programiranja, sjednete i ucite svaki dan po nekoliko sati. 

Darko
 
9 0 hvala 1
Kako izgraditi uspješnu developersku karijeru i ko

Ali ono što morate znati jest; Netko se jebe s kodom a netko s ženama. Odaberite mudro. Ovce i novce nemošte imat.

Moj PC  
1 3 hvala 0
10 godina
offline
Kako izgraditi uspješnu developersku karijeru i ko

 


Predivna emisija koja mi u najboljem mogucem tonu i tonaltietu "para" uši.
Hvala Draganu, Domagoju i Tomislav na predivnih 20-ak minuta sadržajne, inspirativne, strucne, te informativne
emisije.
Nedjelja, više nego ispunjena.

Gledam da si "skrenem" karijeru u dev pricu, sa ove IT-ske sistem inženjerske.
Tehnologija nije previše bitna, samo da se hendla sa kôdovima. O.K., i sada
unutar svojih zaduženja na poslu radim neke manje stvari sa SQL-om, al' nije to-to.
Iako i sadašnji posao nudi izazove, te veliko zadovoljstvo kada se radi. Jednostavno idem za
time da delam nekaj kreativnije.

 

Neki to ne znaju cijeniti, ali rad unutar IT je jedan od najljepših poslova na svijetu.
Ako to volite, eh onda ne radite ni jedan dan u životu. I tada je rad u IT, odnosno
na kompjuterun ajljepši posao na svijetu.

 

Za samo developanje, praksa pokazuje da ne treba nužno imati visoke škole.
Kolega koji je u mojoj kompaniji radi koa vanjski suradnik, nema konkretno fakultet, ali
je kao samouk naučio Pyton, prijavio se u svoji kompaniju na natječaj, pokazao se i zaposlio.
Mada ako se već može nešto više završiti, svako bih preporučio da to napravi.
Veće firme traže da se ima fakulte po svojem statutu.

 

 

Što se tiče toga nesretnog novca. Hm, pa ljudi to je jednostavno tržište.
Ponuda-potražnja radi svoje. Zaposliš se frende u nekoj firmi, te ako ti
je mala para, ideš dalje. Samo treba rokati po znanju, te će pare doći sa vremenom.

 


Programiranje je to što čovjeka drži budnim i kada jedva gleda.

 

Hvala još jednom Draganu, Domagoju i Tomislav na super emisiji.
Hvala i našim forumašima koji su pridonijeli svojim konstruktivnim komentarima sadržaju emisije.

Panzerkampfwagen.d-ZG.Hard work, pays off.
Moj PC  
2 3 hvala 0
16 godina
offline
Kako izgraditi uspješnu developersku karijeru i ko

Stanje je alarmantno kada se seniorima smatraju ljudi s 5 godina iskustva. 

 

Sta su onda developeri s 15+ godina iskustva? Jediji?

 
7 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kako izgraditi uspješnu developersku karijeru
dado kaže...

Stanje je alarmantno kada se seniorima smatraju ljudi s 5 godina iskustva. 

 

Sta su onda developeri s 15+ godina iskustva? Jediji?

Iskustvo i senioritet nisu u kauzalnoj vezi, ali korelacija uglavnom postoji. Govoreci za generalni slucaj, 5 godina punog radnog vremena se prevede u circa 10 000 sati, sto je navodno dovoljno iskustva da bi se netko nazivao majstorom zanata. Ekvivalent majstora u sintaksi senioriteta je senior, stoga mi to zvuci legitimno. Sljedeca stepenica su arhitekti, ali to nije nova razina senioriteta, vec je nova dimenzija - svaki arhitekt je senior, ali nije svaki senior arhitekt.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Kako izgraditi uspješnu developersku karijeru

Ne nego se zovu matori programeri

https://hooloovoo.rs/matori-java-developer/

https://www.youtube.com/channel/UCgos5WloYoxCvCeUIi47ZxQ
12 godina
offline
Kako izgraditi uspješnu developersku karijeru i ko

Znam deva koji nije imao veliku plaću, nekih 5800 kn u firmi ali je u fušu mlatio velike novce, po 20.000 mjesečno (sve dok nije pao s dvjesto grama).

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.5.2019 8:55 (ante_etna).
 
13 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kako izgraditi uspješnu developersku karijeru
dado kaže...

Stanje je alarmantno kada se seniorima smatraju ljudi s 5 godina iskustva. 

 

Sta su onda developeri s 15+ godina iskustva? Jediji?

Znam curu koja je postala senior developer nakon 2 mjeseca. Još ćuvam screenshot  promjenu statusa linkedinu. 

12 godina
odjavljen
offline
Re: Kako izgraditi uspješnu developersku karijeru
Bogovi
7 godina
protjeran
offline
Re: Kako izgraditi uspješnu developersku karijeru
Friday kaže...
Dex.pwn kaže...
Krenuo sam u šestom razredu s PAWNom. Nije sad neki wau početak no opet nisam s 20 krenuo

 

Ma nije nikad kasno. Ali ono sto te mora tome privuci je ljubav a ne novci. Mene je barem 5-6 frendova/poznanika pitalo kako bi oni mogli poceti s time kad su culi koliku placu imam (i to prije dosta godina). To je grozno i nakaradno jer misljenja sam da ako nesto radis samo radi novca nikada s time neces biti sretan (sto je pogotovo nakaradno u informatici gdje profesionalci istinski vole svoj posao).

 

Sjecam se da sam taj tecaj platio 5.500 kn sto je onda bilo poprilicno novca. Zeni sam onda rekao "u buducnosti cu to moci zaraditi sa jednom placom, mozda i sa pola". Danas mi je neto dnevnica veca od mjesecne place kad sam poceo i jos uvijek smatram da ne radim za "prave novce"...

 Ljubav, hmm? Ma da, ja kao i svaki pravi programer u subotu navecer otvaram bocu vina i fini sir, te idem na github da citam source code linux kernela. Ako to ne radis nema ljubavi.

4 godine
neaktivan
offline
Re: Kako izgraditi uspješnu developersku karijeru

.

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.5.2019 21:15 (j.lenic).
4 godine
neaktivan
offline
Re: Kako izgraditi uspješnu developersku karijeru

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.5.2019 21:15 (j.lenic).
15 godina
offline
Re: Kako izgraditi uspješnu developersku karijeru
Friday kaže...
ihush kaže...

 

-naše ljude (provjereni devovi-programeri koji su radili u brnaši +5godina, nebrojeno prije toga započeli s učenjem kao friday..) kupe vani bez posebnog problema za cca 5000€... dobiju deva

 

Sad bi ti Tracer rekao da je to glupost i da vani pocinjes od nule. Dokazivanje i kako to sve ide...

 

 -a da čitaš.. tamo gdje napraviš rez u quotanju, pročitao bi (nastavak...) .. da tamo; xeroxboy počinje od nule, 1800€ itd.. :))

ah, lako je pasti ovce na zelenim pašnjacima.. treba biti ovdje, ''u rovovima'' :))) .. realnost da je ovdje čak dobro ako su kune=euri a mladi lavovi žele biti ronaldinjo mada ni tehnicirati do 5 ne znaju ili napraviti neki goto u subu..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
offline
Kako izgraditi uspješnu developersku karijeru i ko

 

 

Hm, ekipo kaj se tiče ljubavi i novaca. Friday je u pravu. Ako nešto ne voliš, ne znam tko će ti naplatiti svo ono vrijeme što si proveo radeći na sebi tokom života.

Nemaju svi tu sreću da rade ono što vole, ali probajte se barem boriti. Bez borbe niišta.

Meni je nakon što sam počeo tražiti posao u IT, trebalo oko 6 mjeseci da ga nađem. Nije bilo developanje, nego specifična pozicija u bank IT, nešto kao specijalist za jedan dio sustava.

Tokom tog vremena tražim nešto u devu, sa više ili manje zalaganja. Međutim, ni tu gdje jesam nije mi loše, pa čekam pravu priliku...Ne trčim u bilo koju kompaniju...

I tako, ne vidi ništa čudo u tome da se subotom ili petkom uči Java ili C++. 

 

To vam je isto kada netko voli gledati TV, pa to radi svaki slobodan trenutak. Tako vam je i sa devom.

Druga je stvar što je to kod nas na Balkanu neprihvatljivo u globalu, jer eto tu vole kukati, te previše vjeruju da su im drugi krivi za njihove problem....

Al' ne  volim se koncentrirati na negativne stvari, nego svima onima koji žele biti nešto u devu kao ja toplo preporučam učenje.  Svakodnevno.

E, da i Friday je ljudina od čovjeka.

 

Svima kao i uvijek svako dobro.

Panzerkampfwagen.d-ZG.Hard work, pays off.
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kako izgraditi uspješnu developersku karijeru
Evo vam realnije plaće https://www.developeri.place/2017
Moj PC  
2 0 hvala 1
6 godina
offline
Re: Kako izgraditi uspješnu developersku karijeru
Dex.pwn kaže...

Kroz neko vrijeme budem ciljao na tečajeve za programiranje. Trenutno radim s čovjekom u tvornici kombajna i lansiram proizvodnju(s njime) za minimalac.

Budem polako odvajao za tečaje jer mi faks(bar po priči onih koji su prošli kroz njega) nema nekog meda. Što dalje, to manje prakse a više teorije. Pričam o FERITu, smjer računarstvo.

 Evo čitam polako jedan po jedan komentar, sviđa mi se tema, ono što ti mogu reći da ćeš dobiti na faksu, a teško ćeš postići sam (osim ako si nadaren) je matematike, jaka matematika.

Trust nobody, become the best !
6 godina
offline
Re: Kako izgraditi uspješnu developersku karijeru
Entry Point kaže...
Gajotres kaže...

 Jel može imena tih velikih firmu u hr. 

 To su male firme, ne velike. Ne želim ih imenovati jer nemaju otvorena radna mjesta pa s time ne želim poplavu mejlova i CV-a kod njih. Prošle godine je jedna od njih imala otvoreni natječaj za junior devopsa 12,5 - 15k plaća, skoro pa se nitko nije javio.

 Ovo potpisujem, devopse je jako teško naći, a poslodavci ih iznimno poštuju, plaće devopsa idu do €10k koliko god to zvuči nevjerojatno.

Trust nobody, become the best !
14 godina
offline
Re: Kako izgraditi uspješnu developersku karijeru
Stryder kaže... 

No isto, kad frendovi čuju kakvu placu imam odmah svi žele programirati no ne shvaćaju da će izgorjet i da će na kraju krajeva biti nesretni.

 Ma za takve se ne moraš brinuti, samo pošalješ neke tutoriale, i kad vide koliko toga ima samo za uvod odustanu od te ideje.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice