Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

poruka: 1.608
|
čitano: 684.949
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni".
14 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Imam racun u zaba, povezan s paypalom. Par puta mi je bratic iz US slao iznose od 100-ak USD na paypal. Ti iznosi su jednom mjesecno bili isplaceni direktno na zaba racun. Ako sam dobro shvatio to je default postavka za HR, ne moze ti novac od uplata ostati na paypal saldu vec se isplacuje na racun. Da li isto vrijedi i za revolut karticu ili sredstva ostaju na paypalu za daljnje koristenje. Naime ovih 100 USD je namijenjeno za daljnji online shopping, banka i paypal uzmu dio kolaca prilikom konverzije. Bilo bi dobro ako bi to moglo ostati na paypal saldu.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
creat1n kaže...
Imam racun u zaba, povezan s paypalom. Par puta mi je bratic iz US slao iznose od 100-ak USD na paypal. Ti iznosi su jednom mjesecno bili isplaceni direktno na zaba racun. Ako sam dobro shvatio to je default postavka za HR, ne moze ti novac od uplata ostati na paypal saldu vec se isplacuje na racun. Da li isto vrijedi i za revolut karticu ili sredstva ostaju na paypalu za daljnje koristenje. Naime ovih 100 USD je namijenjeno za daljnji online shopping, banka i paypal uzmu dio kolaca prilikom konverzije. Bilo bi dobro ako bi to moglo ostati na paypal saldu.

Automatsko prebacivanje s PayPal-a na naše banke je isključeno prije par godina i sav iznos ti sada ostaje na PayPal-u dok ga ne potrošiš (ili "ručno" aktiviraš prebacivanje na banku).

14 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Nisam primijetio da je tako, da mi nije podeseno negdje po defaultu da prebacuje na racun?
13 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
creat1n kaže...
Nisam primijetio da je tako, da mi nije podeseno negdje po defaultu da prebacuje na racun?

Primijetio ti ili ne, to tako funkcionira zadnjih nekoliko godina. Ovdje je popis zemalja za koje se automatsko mjesečno povlačenje sredstava još uvijek odrađuje i tu možeš vidjeti da Hrvatska više nije uključena: https://www.paypal.com/ga/webapps/mpp/ua/recpymt-full

14 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Hvala na linku i odgovoru
10 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Da li je netko upučen oko promjena nas korisnika sa 31.1.2020 ....

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
deephouse kaže...

Da li je netko upučen oko promjena nas korisnika sa 31.1.2020 ....

Just a heads up that over the next few weeks, you will receive new account details for use on GBP transfers within the UK. You’ll notice a new account number and a new sort code ‘04-00-75’. It’s part of our commitment to making Revolut faster and easier, allowing you to make and receive transfers in minutes.

 

Why is this great news?

For one thing, you’ll be able to make GBP transfers to and from your Revolut account, much faster than ever before (that includes top-ups via bank transfer). Currently, GBP transfers can take a few hours or more. With your new account details, transfers will take just minutes.

 

What do I need to do?

Your new account details will appear automatically in the app, and we’ll let you know when this happens. Once your new details are live in the app, you can start using them right away. Just a heads up, your old account details will stop working from the 31st January 2020.

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.12.2019 9:28 (persona_user).
6 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Kakve benefite ove promjene donose za nas korisnike oko 1k€ mjesečno?
Transferi će biti bez naknada?
Ili će ovi sa 7kn pasti na 4,5 kn? Mislim na prebacivanje s Revoluta na "hrvatske" kartice.
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Kako se prebacuju novci iz primjerice Zabe u revolut ??

Trebam li odabrati prijenos novca u inozemstvo ?

 

što znači ono BIC i još piše REVO unutar IBANA. 

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
T700 kaže...

Kako se prebacuju novci iz primjerice Zabe u revolut ??

Trebam li odabrati prijenos novca u inozemstvo ?

 

što znači ono BIC i još piše REVO unutar IBANA. 

na net bankingu ides na SEPA transakciju. al tako imaš naknadu. naplatiš to sa debitne kartice direkt, mestro ili visa. nema naknade i instant transakcija

8 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Bi li imao tko voljan da napravi PDF upute i opis o Revolutu koliko se razlikuje od bankovnih kartica pa da to stavimo Na prvu stranicu na početni post.

 

Zašto, zato jer trebamo čuti informacije od iskusnih korisnika to jest iz Hrvatske koji mogu reći svoje dojmove a ne dojmove od kompanije.

 

Možete li mi reći razlog tj usporedbu sa Zabinom deviznim računom.  Koliko se obično cijena razlikuje.

 

Primjetio sam da neki kupuju sa njom u dučanu, pa pitanje, dali vam se to isplati u odnosu na bankovnu za tekući račun ?

 

Ja sam mislio samo zamjenit devizni račun revolut i koristiti za internet kupovinu ebay aliexpres itd . Mogao bi povezati i sa mobitelom tj NFC samo nisam siguran dali sam u prednosti ili u gubitku u odnosu na maestro od ZABE.  Maestro moram imati radi plaće koju primam.

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.12.2019 18:06 (T700).
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

HPB mi je prokuzio revolut kao stranu karticu i nudi konverziju tečaja... Koje sranje a to je jedini bankomat koji mi je usput do posla da nemoram skretati... Za 100 kn mi uzme 110 kn  ... HRK-> USD -> HRK...

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Mislim da te ne smije po nekoj EU regulativi natjerati da on radi konverziju. Mora te pitati i moraš imati opciju da to odbiješ (da eventualnu konverziju radi izdavač kartice). Jesi siguran da te nije pitalo za konverziju?
It is hard being a person!
13 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
To radi samo hpb ....drugi bankomati nee
14 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
bed-boy11 kaže...
Mislim da te ne smije po nekoj EU regulativi natjerati da on radi konverziju. Mora te pitati i moraš imati opciju da to odbiješ (da eventualnu konverziju radi izdavač kartice). Jesi siguran da te nije pitalo za konverziju?

 Nudili mi konverziju po svom tecaju, i po tuđem, valjda od revoluta. Jebiga zurba bila stisnuo po njihovom, iduci put cu drugu opciju pa da vidim.

Samo da napomenem da to HPB nije radio prije cca 2 mj... jer sam redovito dizao...

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
9 godina
odjavljen
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Pbz isto naplaćuje naknadu za dizanje s bankomata, i to 16 kn, neko rekao

A frendu podravska banka uzima naknadu za svaki top-up, iako oni vele da je to do revoluta
 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

PBZ do sada mi nije nikad uzeo proviziju od topupa. Dizao eure negdje u Grazu i nikakva konverzija ili dodatno nisam morao plaćati. Zasada jako jako pozitivna iskustva sa Revolutom imam. 

The villian strikes, The world is thorn. A war begins, a Hero is born, The Nemesis sets the sky alight. A Heroes sacrifice sets everything right. - Drakes epitaph
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob

Pozdrav, imam problema sa Revolut karticom u Mexicu, mogu podizati gotovinu na bankomatima ali mi odbija karticu na većini prodajnih mjesta... U aplikaciji mi ne dođe razlog odbijanja kartice, onu opciju swipe payments imam uključenu. Bio bi jako zahvalan ako mi netko može reći zbog čega se to dešava. Kartica je nova, nisam je do sada nikada koristio na putu, u Hrvatskoj nisam nikada imao problema sa njom a stalno plaćam njome... Samo da napomenem da frendu njegova Viza od Erste banke uredno prolazi na svim prodajnim mjestima.

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.1.2020 6:04 (Zločko).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob

meki dućani uredno odbijaju naplatu preko Revoluta...ima ih i u Hrvatskoj (ne sjećam se gdje točno, ali mi jednom odbilo). Ali malo čudno da ti ne piše razlog.

Steam ID: MasterG ; Origin ID: MasterGCro
11 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Jel Visa ili Mastercard? Mislim da je općenito u latinskoj americi visa puno više prihvacena od mc
It is hard being a person!
12 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Mastercard je. Danas sam 2 puta normalno platio s Revolutom, natočio gorivo na nekoj benziskoj i u McDonaldsu uzeo sladoled 🙂. Hvala na odgovorima 🙂
11 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Molim kod u pm za free karticu ako netko ima. Hvala.

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

S kojom karticom radite nadoplatu Revolut računa? Debitnom ili kreditnom?

 

Klijent sam ZABE.

 

Topup Revoluta radim ili preko debitne (Maestro) ili kreditne (MasterCard).

 

Moje pitanje vezano je uz eventualno hakiranje računa. Imate li uvijek spojenu jednu od kartica s kojom vršite nadoplatu ili ju s vremena na vrijeme dodate pa uplatite veći iznos? I u slučaju krađe telefona, imam pin na telefonu, pin na revolut aplikaciji ali mi je blesavo držati gore non stop debitnu karticu na kojoj mogu, trenutno, otići do 30k u minus, a u plusu sam 20k. Na MC-u limit je 6k kuna no opet... Pitam jer na Maestru postoji limit za plaćanje bez pina (100 kn) dok mi je danas preko GPaya i Revoluta prošla kupovina od 220 kn bez traženja pina, ili sam podsvjesno upisao ne razmišljajući  o tome.

 

Obzirom da je revolutov IBAN GB s e-zabe, pretpostavljam da mogu uplatiti samo kao na račun u inozemstvu, znači, eure. Danas sam probao i prošlo je na zabi, sad čekam da se pojavi na Revolutu da vidim koliko deru.

 

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob

ako placas mobitelom onda ti niti za 1000 kn ne treba pin. jedino moras otkljucati mobitel.

 

ja sam neki dan uplatio 500€ i sjelo je tocno toliko. raiff.at na revolut.

 

nakon toga sam curi isao uplatiti 200€ na njen kunski racun i bio je bolji tecaj nego sto sam ja izracunao po pbzu.

6 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

ima neko invite za poslat?

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Invite na pm?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.1.2020 10:01 (darkborg).
14 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
olrak kaže...

S kojom karticom radite nadoplatu Revolut računa? Debitnom ili kreditnom?

 

Klijent sam ZABE.

 

Topup Revoluta radim ili preko debitne (Maestro) ili kreditne (MasterCard).

 

Moje pitanje vezano je uz eventualno hakiranje računa. Imate li uvijek spojenu jednu od kartica s kojom vršite nadoplatu ili ju s vremena na vrijeme dodate pa uplatite veći iznos? I u slučaju krađe telefona, imam pin na telefonu, pin na revolut aplikaciji ali mi je blesavo držati gore non stop debitnu karticu na kojoj mogu, trenutno, otići do 30k u minus, a u plusu sam 20k. Na MC-u limit je 6k kuna no opet... Pitam jer na Maestru postoji limit za plaćanje bez pina (100 kn) dok mi je danas preko GPaya i Revoluta prošla kupovina od 220 kn bez traženja pina, ili sam podsvjesno upisao ne razmišljajući  o tome.

 

Obzirom da je revolutov IBAN GB s e-zabe, pretpostavljam da mogu uplatiti samo kao na račun u inozemstvu, znači, eure. Danas sam probao i prošlo je na zabi, sad čekam da se pojavi na Revolutu da vidim koliko deru.

 

 

 

Ja sam u pbz-u.

Na pocetku me je  trazio #withkey za svaki iznos. Zatim od 200 kn.

Neki dan sam radio Top up od 400kn bez da me je ista pitao.

Vec sam mislio da me vise niti nece pitati i onda se pojavio #withkey kada sam radio top up od 300€.

 

 

Gale
14 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Miro kaže...

Postovi se referral linkovima se BRIŠU!

 

Ponudite zainteresiranima da vam se jave privatnom porukom sa zatjevom za pozivnicu, to nije zabranjeno pravilima foruma.

 Samo podsjetnik za ekipu...

http://www.bug.hr/forum/topic/sluzbene-obavijesti-pravila/pravila-foruma/96209.aspx
10 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob

Ekipa, idem u Švicarsku sutra. Kak sad prebacim u franke il kaj već trebam napraviti da mogu tamo kupovati karticom? 

Steam ID: MasterG ; Origin ID: MasterGCro
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice