Kako odabrati Android TV box

poruka: 168
|
čitano: 64.644
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kako odabrati Android TV box".
9 godina
neaktivan
offline
Re: Kako odabrati Android TV box
Envy kaže...
bik kaže...
Envy kaže...
* * *

torrenti i skidanje filmova su odavno stvar prošlosti. * * *

Na vrhovnom sudu za tvoj "nesvakidašnji slučaj", kako su ga mediji nazvali, proglašen si krivim. Sudije su jednoglasno odlučile (15 glasova DA, 0 glasova NE) da si kriv po svim tačkama optužnice.

 Jedan "da" je zbog toga sto sam sebe opovrgava pa nema smisla raspravljati.

 

Zbog netflixa sam mislio uzeti jedan box da li bi to bio onda xiaomi ili?

Pitam ovdje jer vidim da je tamo tema mrtva. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.2.2019 22:10 (Kolacic).
15 godina
offline
Re: Kako odabrati Android TV box
Kolacic kaže...
* * *

 

Zbog netflixa sam mislio uzeti jedan box da li bi to bio onda xiaomi ili?

Pitam ovdje jer vidim da je tamo tema mrtva. 

Pitao sam i ja šta je sa filmom smještenim u jednan folder sa prevodom ubačen u USB stick pa nisam dobio neke odgovore.

Trebali bi otvoriti negdje novu temu pa da korisnici sami daju neka svoja iskustva a ne da se ovdje raspravljamo oko UHD ripa skinutog sa torrentu i Streaming servisima.

14 godina
offline
Re: Kako odabrati Android TV box

Ako stavis film i prijevod isto naziva u folder i ustekas u media player ili direkt u tv radi normalno ako je TV 4k i podrzava format u kojem je film znaci hevc za h265 recimo

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
9 godina
offline
Re: Kako odabrati Android TV box
Marko :D kaže...

Ne znam kada si ga ti koristio, ali ja ga koristim otkada imam Chromecast (dakle od početka 2018.) i sve radi u redu; nema nikakvog trzanja slike i zvuka, a i titlovi se prikazuju normalno. Kodi nema podršku za Chromecast, pa je i za očekivati da on neće raditi kako treba.

 

tada sam ga otprilike i isprobavao.

Prikaz titlova iz HBO aplikacije na mobitelu nije radio kako spada, Netflix je bio ok, ali tu pak nisu česti hr titlovi na sadržaju pa ni od toga nema velike koristi.

Kodi sam uspio izbaciti preko LocalCast aplikacije, ali ponovno titlovi nisu bili prikazani.

 

Gdje tebi uredno izbacuje titlove, s kojeg app-a?

9 godina
offline
Re: Kako odabrati Android TV box
Kolacic kaže...
Envy kaže...
bik kaže...
Envy kaže...
* * *

torrenti i skidanje filmova su odavno stvar prošlosti. * * *

Na vrhovnom sudu za tvoj "nesvakidašnji slučaj", kako su ga mediji nazvali, proglašen si krivim. Sudije su jednoglasno odlučile (15 glasova DA, 0 glasova NE) da si kriv po svim tačkama optužnice.

 Jedan "da" je zbog toga sto sam sebe opovrgava pa nema smisla raspravljati.

 

Zbog netflixa sam mislio uzeti jedan box da li bi to bio onda xiaomi ili?

Pitam ovdje jer vidim da je tamo tema mrtva. 

 ako si spreman plaćati Netflix, onda je čvrst odgovor da, xiaomi mi box S ti je najpovoljnije i najbolje rješenje za netflix u 4k (i niže reze naravno).

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.2.2019 16:06 (skyactive).
13 godina
offline
Re: Kako odabrati Android TV box
skyactive kaže...
Marko :D kaže...

Ne znam kada si ga ti koristio, ali ja ga koristim otkada imam Chromecast (dakle od početka 2018.) i sve radi u redu; nema nikakvog trzanja slike i zvuka, a i titlovi se prikazuju normalno. Kodi nema podršku za Chromecast, pa je i za očekivati da on neće raditi kako treba.

 

tada sam ga otprilike i isprobavao.

Prikaz titlova iz HBO aplikacije na mobitelu nije radio kako spada, Netflix je bio ok, ali tu pak nisu česti hr titlovi na sadržaju pa ni od toga nema velike koristi.

Kodi sam uspio izbaciti preko LocalCast aplikacije, ali ponovno titlovi nisu bili prikazani.

 

Gdje tebi uredno izbacuje titlove, s kojeg app-a?

Preko Videostreama mi se titlovi najnormalnije prikazuju. Samo si u postavkama namjesti da ti se titlovi čitaju kao Central Europe, da ne moraš svaki titl ručno spremati u UTF-8 i to je to.

9 godina
offline
Re: Kako odabrati Android TV box
Marko :D kaže...
skyactive kaže...
Marko :D kaže...

Ne znam kada si ga ti koristio, ali ja ga koristim otkada imam Chromecast (dakle od početka 2018.) i sve radi u redu; nema nikakvog trzanja slike i zvuka, a i titlovi se prikazuju normalno. Kodi nema podršku za Chromecast, pa je i za očekivati da on neće raditi kako treba.

 

tada sam ga otprilike i isprobavao.

Prikaz titlova iz HBO aplikacije na mobitelu nije radio kako spada, Netflix je bio ok, ali tu pak nisu česti hr titlovi na sadržaju pa ni od toga nema velike koristi.

Kodi sam uspio izbaciti preko LocalCast aplikacije, ali ponovno titlovi nisu bili prikazani.

 

Gdje tebi uredno izbacuje titlove, s kojeg app-a?

Preko Videostreama mi se titlovi najnormalnije prikazuju. Samo si u postavkama namjesti da ti se titlovi čitaju kao Central Europe, da ne moraš svaki titl ručno spremati u UTF-8 i to je to.

 za koje appove konkretno ti se normalno sve prikazuje? I prikaz č i ć i veličina titla je ok?

 

Meni je ionako bitan Kodi, a tu Chromecast ne prolazi.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Kako odabrati Android TV box
skyactive kaže...

 za koje appove konkretno ti se normalno sve prikazuje? I prikaz č i ć i veličina titla je ok?

 

Meni je ionako bitan Kodi, a tu Chromecast ne prolazi.

 kako misliš appove?  HBO to GO i sl...to castam sa mobitela na chromecast i sve je uredno sa titlovima.

 

videostream je prost ko pasulj i služi...

 

ubost folder sa filmom

+

ubost titlove iz foldera

 

=

 

gledaš na tv-u film sa pc-a

 

 

 

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
13 godina
offline
Re: Kako odabrati Android TV box
skyactive kaže...

za koje appove konkretno ti se normalno sve prikazuje? I prikaz č i ć i veličina titla je ok?

 

Meni je ionako bitan Kodi, a tu Chromecast ne prolazi.

Koristim samo Videostream i kod njega se titlovi normalno pokazuju; č,ć,đ,š,ž su isto tako normalno prikazani. Jednom prilikom sam isprobao i Terrarium TV dok je radio, i on mi je normalno pokazivao titlove. 

 

Ako aplikacija podržava slanje titlova na Chromecast, titlovi će se prikazati. Hoće li Chromecast prikazati dijakritičke znakove (č,ć,đ,š,ž,...) ovisi o tome kako su titlovi kodirani i kako su namještene postavke aplikacije.

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.2.2019 17:43 (Marko :D).
9 godina
offline
Re: Kako odabrati Android TV box
torrente kaže...
skyactive kaže...

 za koje appove konkretno ti se normalno sve prikazuje? I prikaz č i ć i veličina titla je ok?

 

Meni je ionako bitan Kodi, a tu Chromecast ne prolazi.

 kako misliš appove?  HBO to GO i sl...to castam sa mobitela na chromecast i sve je uredno sa titlovima.

 

videostream je prost ko pasulj i služi...

 

ubost folder sa filmom

+

ubost titlove iz foldera

 

=

 

gledaš na tv-u film sa pc-a

 

 

 

 mislio sam na VLC i slične appove ali vidim da ti direktno iz Videostreama streamaš i da ti to kako kažeš radi bez greške.

 

Naime, čitao sam razna iskustva po forumima da mnoge aplikacije znaju imat problema sa chromecastom, onih o kojima pričam, npr. za VLC:

 

I have been jumping between Videostream, Plex and VLC nightly in the last few months. They seem to play all kind of video files but subtitles remain to be a hard problem. VLC simply doesn't support it (or I didn't figure out how to enable subtitles). Videostream is buggy. Plex works with a specific version only (had to downgrade to get back subtitles)... The search continues I guess.

 

Uglavnom, svejedno mi je to s Videostreamom nekoliko koraka više (downloadanje filma pa titlova i sl.) no sa Kodijem u kojem otvoriš link na odredeni film ili seriju i on ti to zavrti odmah sa učitanim titlovima (koje prethodno namjestiš da se defaultno učitavaju jednom i to je to).

 

Chromecast je dobar za Youtube i Netflix (dakle uglavnom njihove serije), ali bojim se da za filmove nije najpraktičnije rješenje iz gore navedenog razloga. A puno je dobrog sadržaja i van Netflixa, pa opet kupovat Xiaomi Mi box S samo zbog njega pitanje koliko ima smisla.

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.2.2019 18:34 (skyactive).
16 godina
neaktivan
offline
Kako odabrati Android TV box

kada je u pitanju podrška titlova za VLC na chromecastu, pitanje je dana....jedan developer iz tima zadužen je za taj rad i izgleda da podrška dolazi kroz par dana..

 

https://forum.videolan.org/viewtopic.php?f=12&t=142667&sid=0a606141142ce0ccf1743cd428cb1427&start=25

 

i da...sada je castanje preko VLC-a glatko, radi bezprijekorno, što nije bilo do nedavno.  izbacili podršku za chromecast i nije radilo mjesecima.  iz VLC-a su skloni uz fanfare najavit svaku novotariju..ali ispeglat ćemo bugove onako uz put kroz sljedećih 5-6 ažuriranja.

 

to sa kodijem je stvar ukusa, organizacije medijskog sadržaja i sl.  recimo ovo što ti pitaš sa čćžđ...na videostrimu radi bezprijekorno,a na  Plexu...jelte...velikom Plexu...možeš se slikat...umjesto č i ć imaš neko kinesko slovo (provjereno, ne može se dobit č i ć).

Osobno volim imat na svom disku medijsku datoteku i strimat je po uređajima...zato mi je Kodi uvijek bio dalek i neatraktivan.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kako odabrati Android TV box
torrente kaže...

kada je u pitanju podrška titlova za VLC na chromecastu, pitanje je dana....jedan developer iz tima zadužen je za taj rad i izgleda da podrška dolazi kroz par dana..

 

https://forum.videolan.org/viewtopic.php?f=12&t=142667&sid=0a606141142ce0ccf1743cd428cb1427&start=25

 

i da...sada je castanje preko VLC-a glatko, radi bezprijekorno, što nije bilo do nedavno.  izbacili podršku za chromecast i nije radilo mjesecima.  iz VLC-a su skloni uz fanfare najavit svaku novotariju..ali ispeglat ćemo bugove onako uz put kroz sljedećih 5-6 ažuriranja.

 

to sa kodijem je stvar ukusa, organizacije medijskog sadržaja i sl.  recimo ovo što ti pitaš sa čćžđ...na videostrimu radi bezprijekorno,a na  Plexu...jelte...velikom Plexu...možeš se slikat...umjesto č i ć imaš neko kinesko slovo (provjereno, ne može se dobit č i ć).

Osobno volim imat na svom disku medijsku datoteku i strimat je po uređajima...zato mi je Kodi uvijek bio dalek i neatraktivan.

 slažem se da je lijepo streamat vlastite datoteke ali izgleda da to ne ide baš glatko, čitam dosta žalopojki na forumima.

Al opet Kodi ti sve to streama bez problema, pogotovo se još neka sića uplati za real debrid linkove dok sa ovim videostreamom i sličnim appovima očito ne štima sve kako bi trebalo.

 

Neki od problema koje imaju korisnici.

 

https://chrome.google.com/webstore/detail/videostream-for-google-ch/cnciopoikihiagdjbjpnocolokfelagl

13 godina
offline
Re: Kako odabrati Android TV box

VLC je donedavno imao velikih problema s Chromecastom; pa ga ne pronalazi, pa se sruši, pa video zapinje i sl. Ne znam da li je problem sada riješen jer ga nisam već duže vrijeme isprobao.

 

Što se tiče Kodija, nije Google kriv što Kodi nema podršku za Chromecast. Google je javno dao API i rekao tko hoće neka napravi podršku za Chromecast; ekipa Kodija ili namjerno ne želi dodati podršku, ili im nije hitna. Inače, Kodi je namijenjen za Android boxeve, a ne za Chromecast.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Kako odabrati Android TV box

 ja ne znam što je taj plugin...

odavde skidam

 

https://getvideostream.com/download/#

 

koristim ga svakodnevno.  ponekad po tri filma dnevno,a nekada se satima vrte fullhd crtići sa pc-a na tv. nikada niti najmanji problem.  ti komentari su očito vezani za taj plugin.

 

marko jel ja dobro kopčam?  ovo što ja linkam ima 50mb,a ta extenzija 22mb?

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
9 godina
offline
Re: Kako odabrati Android TV box
Marko :D kaže...

VLC je donedavno imao velikih problema s Chromecastom; pa ga ne pronalazi, pa se sruši, pa video zapinje i sl. Ne znam da li je problem sada riješen jer ga nisam već duže vrijeme isprobao.

 

Što se tiče Kodija, nije Google kriv što Kodi nema podršku za Chromecast. Google je javno dao API i rekao tko hoće neka napravi podršku za Chromecast; ekipa Kodija ili namjerno ne želi dodati podršku, ili im nije hitna. Inače, Kodi je namijenjen za Android boxeve, a ne za Chromecast.

 naravno da nije Google kriv, znam to, ali je činjenica da se Kodi ne može streamat preko Chromecasta a playback filmova preko Kodija meni osobno je najjednostavniji jer pokreneš film i gledaš, slično kao na Netflixu, samo što Plex recimo ima puno ljepše sučelje gdje se vidi sve o filmu. opis, glumci sa cover slikom i slikama glumaca te ocjenom na idmbu sve na jednom ekranu.

Isprobao sam i Plex koji radi dobro kad ga vrtis na pcu, uključujući i hr titlove, e sad kako radi preko Chromecasta probao nisam jer nemam Chromecast.

 

Btw, najjeftiniji način za Chromecastanje (i to u 4K-u) je upravo Android box - Xiaomi mi Box S. Ok, chromecast ćeš naći za manje novce od tog boxa, ali ovaj podržava i streaming 4K sadržaja a uz sve to mogu se i vrtit sadržaji preko Kodija.

 

Drugim riječima, Plex i Videostream su dobri ako se želi streamat vlastita kolekcija sadržaja, ali za jednostavno gledanje filmova i serija bez potrebe za skidanjem istih je Kodi IMHO i dalje najbolji od besplatnih appova.

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.2.2019 21:27 (skyactive).
13 godina
offline
Re: Kako odabrati Android TV box
torrente kaže...

 ja ne znam što je taj plugin...

odavde skidam

 

https://getvideostream.com/download/#

 

koristim ga svakodnevno.  ponekad po tri filma dnevno,a nekada se satima vrte fullhd crtići sa pc-a na tv. nikada niti najmanji problem.  ti komentari su očito vezani za taj plugin.

 

marko jel ja dobro kopčam?  ovo što ja linkam ima 50mb,a ta extenzija 22mb?

Ukratko, radi se o aplikaciji za Chrome (nije dodatak). Ima iste funkcionalnosti kao i samostalni program. Mislim da je program isto tako temeljen na Chromiumu (kao i, recimo, Soda Player).

 

I da, aplikacija za Chrome se gasi kada i Chrome, a samostalna verzija nakon izlaska, ostaje raditi u pozadini. U tome je jedina razlika.

 

U glavnom, što se tiče tih problema; kriva je nadogradnja za Chrome. Na Redditu Videostreama je već napisano kako se problem može riješiti. Ja taj problem ni nemam jer ja sam upalim Chrome i sadržaj puštam preko mobitela iz Videostream aplikacije.

skyactive kaže...

naravno da nije Google kriv, znam to, ali je činjenica da se Kodi ne može streamat preko Chromecasta a playback filmova preko Kodija meni osobno je najjednostavniji jer pokreneš film i gledaš, slično kao na Netflixu, samo što Plex recimo ima puno ljepše sučelje gdje se vidi sve o filmu. opis, glumci sa cover slikom i slikama glumaca te ocjenom na idmbu sve na jednom ekranu.

Isprobao sam i Plex koji radi dobro kad ga vrtis na pcu, uključujući i hr titlove, e sad kako radi preko Chromecasta probao nisam jer nemam Chromecast.

 

Btw, najjeftiniji način za Chromecastanje (i to u 4K-u) je upravo Android box - Xiaomi mi Box S. Ok, chromecast ćeš naći za manje novce od tog boxa, ali ovaj podržava i streaming 4K sadržaja a uz sve to mogu se i vrtit sadržaji preko Kodija.

 

Drugim riječima, Plex i Videostream su dobri ako se želi streamat vlastita kolekcija sadržaja, ali za jednostavno gledanje filmova i serija bez potrebe za skidanjem istih je Kodi IMHO i dalje najbolji od besplatnih appova.

Imaš hrpu aplikacija za streamanje sadržaja koje rade s Chromecastom (pogledaj PP). Plex je odličan program, radi odlično s Chromecastom, čak se i titlovi pokazuju bez ikakvih problema. Ono što ne volim kod njega je to komplicirano postavljanje. Videostream instaliraš, pokreneš i to je to.

 

Ja biram Chromecast prvenstveno zbog podrške; uvijek se ažurira na najnoviju verziju i iz Googlea nemaju u planu gašenje podrške za bilo koji Chromecast (recimo, prva generacija i dalje radi normalno i još je uvijek podržana). Android boxevi ili dolaze s starim Androidom ili dođu s najnovijim, ali jako brzo izgube podršku. Onda za par godina aplikacije polako prestaju s podrškom i mogu ga jedino bacit u smeće. 

4K mi stvarno nije ni bitan jer nemam niti planiram kupiti 4K televizor u skorije vrijeme. 1080p je za mene dosta, kao i za većinu ljudi. 🙂

9 godina
offline
Re: Kako odabrati Android TV box
Marko :D kaže...
torrente kaže...

 ja ne znam što je taj plugin...

odavde skidam

 

https://getvideostream.com/download/#

 

koristim ga svakodnevno.  ponekad po tri filma dnevno,a nekada se satima vrte fullhd crtići sa pc-a na tv. nikada niti najmanji problem.  ti komentari su očito vezani za taj plugin.

 

marko jel ja dobro kopčam?  ovo što ja linkam ima 50mb,a ta extenzija 22mb?

Ukratko, radi se o aplikaciji za Chrome (nije dodatak). Ima iste funkcionalnosti kao i samostalni program. Mislim da je program isto tako temeljen na Chromiumu (kao i, recimo, Soda Player).

 

I da, aplikacija za Chrome se gasi kada i Chrome, a samostalna verzija nakon izlaska, ostaje raditi u pozadini. U tome je jedina razlika.

 

U glavnom, što se tiče tih problema; kriva je nadogradnja za Chrome. Na Redditu Videostreama je već napisano kako se problem može riješiti. Ja taj problem ni nemam jer ja sam upalim Chrome i sadržaj puštam preko mobitela iz Videostream aplikacije.

skyactive kaže...

naravno da nije Google kriv, znam to, ali je činjenica da se Kodi ne može streamat preko Chromecasta a playback filmova preko Kodija meni osobno je najjednostavniji jer pokreneš film i gledaš, slično kao na Netflixu, samo što Plex recimo ima puno ljepše sučelje gdje se vidi sve o filmu. opis, glumci sa cover slikom i slikama glumaca te ocjenom na idmbu sve na jednom ekranu.

Isprobao sam i Plex koji radi dobro kad ga vrtis na pcu, uključujući i hr titlove, e sad kako radi preko Chromecasta probao nisam jer nemam Chromecast.

 

Btw, najjeftiniji način za Chromecastanje (i to u 4K-u) je upravo Android box - Xiaomi mi Box S. Ok, chromecast ćeš naći za manje novce od tog boxa, ali ovaj podržava i streaming 4K sadržaja a uz sve to mogu se i vrtit sadržaji preko Kodija.

 

Drugim riječima, Plex i Videostream su dobri ako se želi streamat vlastita kolekcija sadržaja, ali za jednostavno gledanje filmova i serija bez potrebe za skidanjem istih je Kodi IMHO i dalje najbolji od besplatnih appova.

Imaš hrpu aplikacija za streamanje sadržaja koje rade s Chromecastom (pogledaj PP). Plex je odličan program, radi odlično s Chromecastom, čak se i titlovi pokazuju bez ikakvih problema. Ono što ne volim kod njega je to komplicirano postavljanje. Videostream instaliraš, pokreneš i to je to.

 

Ja biram Chromecast prvenstveno zbog podrške; uvijek se ažurira na najnoviju verziju i iz Googlea nemaju u planu gašenje podrške za bilo koji Chromecast (recimo, prva generacija i dalje radi normalno i još je uvijek podržana). Android boxevi ili dolaze s starim Androidom ili dođu s najnovijim, ali jako brzo izgube podršku. Onda za par godina aplikacije polako prestaju s podrškom i mogu ga jedino bacit u smeće. 

4K mi stvarno nije ni bitan jer nemam niti planiram kupiti 4K televizor u skorije vrijeme. 1080p je za mene dosta, kao i za većinu ljudi. 🙂

 

Znači tebi se sve vrti uredno sa videostreama kao dodatka Chromeu? Planiram kupit Xiaomi Mi Box S pa ću baš isprobati. App za Chrome kao extension? Ako je extension, onda je dodatak. Misliš na Videostream for Google Chromecast ekstenziju za Chrome?

Pročitao sam pp, te aplikacije koje navodiš se često gase i dođu naravno neke nove a često imaju i dugačke reklame prije nego što možeš pokrenuti stream što je najveća mana tih appova. Osim toga, kada sam ih isprobavao preko Chromecastra (imali smo jedan na poslu, mislim da je bila verzija 1) nije mi to radilo kako spada, sa hr titlovima a neke uopće.

 

Ovo za Androdi boxeve je donekle točno, da, često nemaju upgrade na nove verzije Androida, ali Xiaomi koliko znam ima i imati će podršku za upgrade softvera Chromecasta (na kraju krajeva ima ugrađen Googleov 4K Chromecast). Osim toga, Kodi radi odlično i sa starijim verzijama Android OS-a a realno ćeš ionako mijenjati box svakih cca dvije godine jer dolazi sve bolji i bolji hardver.  Mi Box S je jeftiniji od originalnog Google 4K Chromecasta, tako da ako i ne bi dobio nadogradnju na novije Android OS-eve, ostaje ti Chromecast s nadogradnjama za cijenu manju od originalnog CC-a. Tako da ne vidim kako takva kupnja ne bi bila isplativija od kupnje samo CC-a.

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.2.2019 19:24 (skyactive).
13 godina
offline
Re: Kako odabrati Android TV box

Da, ali napominjem - to nije ekstenzija (dodatak) već aplikacija za Chrome. Tako je to s piratskim stvarima, rade neko vrijeme i onda odu, ali nešto od toga što sam ti poslao u PP postoji već godinama. Što se oglasa tiče, instaliraš neki ad blocker i oglasa nema.

 

Iskreno, ne znam radi li se u tom Xiaomijevom boxu o punokrvnom Chromecastu, pronalazi li ga Google Home aplikacija i slično. Kao što rekoh, nemam 4K televizor niti ga planiram kupiti u neko skorije vrijeme, za mene je 1080p dosta. Upravo iz tog razloga imam Chromecast 2, a ne Ultra.

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.2.2019 20:11 (Marko :D).
9 godina
offline
Re: Kako odabrati Android TV box
Marko :D kaže...

Da, ali napominjem - to nije ekstenzija (dodatak) već aplikacija za Chrome. Tako je to s piratskim stvarima, rade neko vrijeme i onda odu, ali nešto od toga što sam ti poslao u PP postoji već godinama. Što se oglasa tiče, instaliraš neki ad blocker i oglasa nema.

 

Iskreno, ne znam radi li se u tom Xiaomijevom boxu o punokrvnom Chromecastu, pronalazi li ga Google Home aplikacija i slično. Kao što rekoh, nemam 4K televizor niti ga planiram kupiti u neko skorije vrijeme, za mene je 1080p dosta. Upravo iz tog razloga imam Chromecast 2, a ne Ultra.

sad sam probao sve aplikacije koje si spomenuo u pp - popcorn time, tvzion i apollo. Apollo ne radi uopće (ne otvaraju se linkovi za filmove, ok u beti je, ali cinjenica je da ne radi nikako) Popcorn Time radi jako kilavo (probao sam i android i desktop verziju, ista stvar) uz iritantan skočni prozor o nužnosti aktiviranja VPN-a. Ok, svaki put zanemarim taj VPN i onda mi neko vrijeme učitava stream da bi tek onda počeo streamat i to jako kilavo, ako hoćeš ubrzati do određene točke u filmu to vrti unedogled i ponovno prikazuje iritantan VPN prozorčić..

p.s. - probao sam malprije i TvZion, zavrtio Bohemian Rhapsody a ono prikaže mi cam verziju užasne kvalitete slike i to bez titlova. Dok je na kodiju dostupna vrlo kvalitetna verzija filma, 1080p pa čak i 720p verzije su sa super slikom (p.s. - dostupna je i 4K verzija tog filma u addonu Magic Dragon).

 

Castanje nisam ni probao sa appovima jer i ovako ima previše bugova, mogu mislit koliko bi problema tek bilo kad bi probao prebacit sve to na tv, zajedno s titlovima.

 

uglavnom jako loše, niti do koljena Kodiju. 

 

p.s. - to o čemu govoriš je ekstenzija za Chrome, tako se i zove (extension)

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.2.2019 8:43 (skyactive).
16 godina
neaktivan
offline
Kako odabrati Android TV box

Ja i dalje ne kontam o čemu pišete...jel o videostreamu?  Gdje je ta reklama?

 

Ako pričate o p2p strimanju piratskih servisa, popcorn i sl tu se koristi kodi. Meni nezanimljivo  

 

Ne znam gdje je u toj priči chromecast?

Zbunjen sam.

 

Ja sam u temi samo spominjao staru školu...

Imaš folder sa filmom i titlovima.

Pališ videostream, nađeš folder i film je na tv-u.

Stvar RADI 110% glatko.

 

Chromecast uredno casta ajmo reć uredne stvari...videostream, netflix, hbo..vip now ili a1 xpore castam nonstop... I sad bi trebali castat piratski kupus??! Jel to problem?

Zbunjen sam.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kako odabrati Android TV box
torrente kaže...

Ja i dalje ne kontam o čemu pišete...jel o videostreamu?  Gdje je ta reklama?

 

Ako pričate o p2p strimanju piratskih servisa, popcorn i sl tu se koristi kodi. Meni nezanimljivo  

 

Ne znam gdje je u toj priči chromecast?

Zbunjen sam.

 

Ja sam u temi samo spominjao staru školu...

Imaš folder sa filmom i titlovima.

Pališ videostream, nađeš folder i film je na tv-u.

Stvar RADI 110% glatko.

 

Chromecast uredno casta ajmo reć uredne stvari...videostream, netflix, hbo..vip now ili a1 xpore castam nonstop... I sad bi trebali castat piratski kupus??! Jel to problem?

Zbunjen sam.

ja pricam o tome kako je Kodi najbolje rješenje za p2p, vjerojatno i za streamanje lokalnih datoteka jer iako je Plex tu odličan, nisam isprobao kako radi preko Chromecasta kojeg podržava (mislim na to kako se prikazuju hr titlovi prije svega). Isto tako i van kućne mreže, zasad nisam uspio podesit Plexov remote access, Kodijev vjerujem da hocu.

 

Što se Videostreama tiče, kužim da ga hvališ za staru školu kako kažeš ali obzirom da ga dugo nisam koristio, ne znam da li se išta kod njega popravilo, sudeći po komentarima mobilne aplikacije (Videostream for mobile) i dodatka za Chrome, ima puno bugova i pogotovo u zadnje vrijeme recenzije su dosta loše: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.videostream.Mobile&hl=en&showAllReviews=true

 

Kažem, dok ne isprobam konkretno Videostream ponovno sa Chromecastom, konačan sud ne mogu dati, ali je Plex tu već na prvi pogled kao app definitivno bolje rješenje, sudeći po tome da radi odlično unutar kućne mreže i da je sučelje daleko bolje nego kod Videostreama, sve je pregledno s puno informacija o sadržaju, slično Netflixu recimo. Uz to, film možeš zaplejat odmah u Plexu, što kod VS-a ne možeš, već ga samo streamat dalje. I dalje, Plex podržava plejliste besplatno, kod Videostreama moraš nadoplatiti na premium verziju.

 

Dakle, ukratko sažetak moje priče:

 

P2P: Kodi

Streaming lokalnih datoteka: Plex ili Kodi, vjerojatno je i tu Kodi moćniji jer mi ne radi remote access u Plexu.

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.2.2019 9:09 (skyactive).
13 godina
offline
Re: Kako odabrati Android TV box
skyactive kaže...

sad sam probao sve aplikacije koje si spomenuo u pp - popcorn time, tvzion i apollo. Apollo ne radi uopće (ne otvaraju se linkovi za filmove, ok u beti je, ali cinjenica je da ne radi nikako) Popcorn Time radi jako kilavo (probao sam i android i desktop verziju, ista stvar) uz iritantan skočni prozor o nužnosti aktiviranja VPN-a. Ok, svaki put zanemarim taj VPN i onda mi neko vrijeme učitava stream da bi tek onda počeo streamat i to jako kilavo, ako hoćeš ubrzati do određene točke u filmu to vrti unedogled i ponovno prikazuje iritantan VPN prozorčić..

p.s. - probao sam malprije i TvZion, zavrtio Bohemian Rhapsody a ono prikaže mi cam verziju užasne kvalitete slike i to bez titlova. Dok je na kodiju dostupna vrlo kvalitetna verzija filma, 1080p pa čak i 720p verzije su sa super slikom (p.s. - dostupna je i 4K verzija tog filma u addonu Magic Dragon).

 

Castanje nisam ni probao sa appovima jer i ovako ima previše bugova, mogu mislit koliko bi problema tek bilo kad bi probao prebacit sve to na tv, zajedno s titlovima.

 

uglavnom jako loše, niti do koljena Kodiju. 

 

p.s. - to o čemu govoriš je ekstenzija za Chrome, tako se i zove (extension)

Prva aplikacija koristi torrent za streamanje, pa ako nema seedera ili ima jako puno leechera, logično je da će biti sporo otvaranje. Druga traži web za streamove, a treća je tek neki dan izašla i još se radi na razvoju (pogledaj na Reddit).

 

Kodi ne volim jer je sučelje jako nepregledno i neprikladno, pogotovo na mobitelima. Koliko sam skužio, castanje ne radi samo u ovoj trećoj aplikaciji, u svima ostalima radi bez problema. Mogu reći da su te aplikacije puno bolje dizajnirane nego sam Kodi. 

 

Ne, govorim o aplikaciji. Za Chrome postoje i aplikacije i dodaci i to nije isto. Sve što ti se instalira pod Apps je aplikacija, a sve što se instalira pod Extensions je dodatak ili ekstenzija.

 
 
 

torrente kaže...

Ja i dalje ne kontam o čemu pišete...jel o videostreamu?  Gdje je ta reklama?

 

Ako pričate o p2p strimanju piratskih servisa, popcorn i sl tu se koristi kodi. Meni nezanimljivo  

 

Ne znam gdje je u toj priči chromecast?

Zbunjen sam.

 

Ja sam u temi samo spominjao staru školu...

Imaš folder sa filmom i titlovima.

Pališ videostream, nađeš folder i film je na tv-u.

Stvar RADI 110% glatko.

 

Chromecast uredno casta ajmo reć uredne stvari...videostream, netflix, hbo..vip now ili a1 xpore castam nonstop... I sad bi trebali castat piratski kupus??! Jel to problem?

Zbunjen sam.

On priča o piratskim aplikacijama za streamanje da su sve pune reklama i tvrdi da kod tih aplikacija ne radi Chromecast, a radi.

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.2.2019 12:08 (Marko :D).
9 godina
offline
Re: Kako odabrati Android TV box
Marko :D kaže...
skyactive kaže...

sad sam probao sve aplikacije koje si spomenuo u pp - popcorn time, tvzion i apollo. Apollo ne radi uopće (ne otvaraju se linkovi za filmove, ok u beti je, ali cinjenica je da ne radi nikako) Popcorn Time radi jako kilavo (probao sam i android i desktop verziju, ista stvar) uz iritantan skočni prozor o nužnosti aktiviranja VPN-a. Ok, svaki put zanemarim taj VPN i onda mi neko vrijeme učitava stream da bi tek onda počeo streamat i to jako kilavo, ako hoćeš ubrzati do određene točke u filmu to vrti unedogled i ponovno prikazuje iritantan VPN prozorčić..

p.s. - probao sam malprije i TvZion, zavrtio Bohemian Rhapsody a ono prikaže mi cam verziju užasne kvalitete slike i to bez titlova. Dok je na kodiju dostupna vrlo kvalitetna verzija filma, 1080p pa čak i 720p verzije su sa super slikom (p.s. - dostupna je i 4K verzija tog filma u addonu Magic Dragon).

 

Castanje nisam ni probao sa appovima jer i ovako ima previše bugova, mogu mislit koliko bi problema tek bilo kad bi probao prebacit sve to na tv, zajedno s titlovima.

 

uglavnom jako loše, niti do koljena Kodiju. 

 

p.s. - to o čemu govoriš je ekstenzija za Chrome, tako se i zove (extension)

Prva aplikacija koristi torrent za streamanje, pa ako nema seedera ili ima jako puno leechera, logično je da će biti sporo otvaranje. Druga traži web za streamove, a treća je tek neki dan izašla i još se radi na razvoju (pogledaj na Reddit).

 

Ja Kodi ne volim jer je sučelje jako nepregledno i neprikladno, pogotovo na mobitelima. Castanje ne radi samo u ovoj trećoj aplikaciji, u svima ostalima radi bez problema. Mogu reći da su te aplikacije puno bolje dizajnirane nego sam Kodi. 

 

Ne, govorim o aplikaciji. Za Chrome postoje i aplikacije i dodaci i to nije isto. Sve što ti se instalira pod Apps je aplikacija, a sve što se instalira pod Extensions je dodatak ili ekstenzija.

Kodi+v18 Kodi+v18
   

torrente kaže...

Ja i dalje ne kontam o čemu pišete...jel o videostreamu?  Gdje je ta reklama?

 

Ako pričate o p2p strimanju piratskih servisa, popcorn i sl tu se koristi kodi. Meni nezanimljivo  

 

Ne znam gdje je u toj priči chromecast?

Zbunjen sam.

 

Ja sam u temi samo spominjao staru školu...

Imaš folder sa filmom i titlovima.

Pališ videostream, nađeš folder i film je na tv-u.

Stvar RADI 110% glatko.

 

Chromecast uredno casta ajmo reć uredne stvari...videostream, netflix, hbo..vip now ili a1 xpore castam nonstop... I sad bi trebali castat piratski kupus??! Jel to problem?

Zbunjen sam.

On priča o piratskim aplikacijama za streamanje da su sve pune reklama i tvrdi da kod tih aplikacija ne radi Chromecast, a radi.

 Vezano za ovaj dio oko Chrome aplikacija - mislim da si tu zabrijao jer kad otvoris taj link u kojem se spominju aplikacije ("apps"), u adress baru ti prikazuje ovaj link: https://chrome.google.com/webstore/category/extensions. Što će reći da se radi o ekstenzijama.

Dakle, riječ je o istom. I te sve "aplikacije" su zapravo ekstenzije (proširenja) za Chrome.

 

Što se tiče ovih appova koje si spomenuo a koje sam isprobao, u principu nema se tu što više dodati, ne rade kako spada i automatski otpadaju i bez isprobavanja castinga što se tiče mene, a vidim i ostalih forumaša, bez obzira na način na koji rade.  

 

Kodi nepregledan? Daleko od toga, vrlo je jednostavan za korištenje i pregledan, a i jako podesiv i u tom pogledu.

Ovako npr. izgleda pregledavanje filmova na mobitelu, koji i nema prevelik ekran (5.5'') za današnje standarde. https://unsee.cc/f0ec7451/ 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.2.2019 11:43 (skyactive).
13 godina
offline
Re: Kako odabrati Android TV box

Google je namjestio redirekciju na extensions stranicu jer aplikacije polako gube podršku, no one su i dalje tu, samo nisu javno vidljive. Probaj Videostream pronaći na stranici s dodacima; vidjet ćeš da ga nema.

9 godina
offline
Re: Kako odabrati Android TV box
Marko :D kaže...

Google je namjestio redirekciju na extensions stranicu jer aplikacije polako gube podršku, no one su i dalje tu, samo nisu javno vidljive. Probaj Videostream pronaći na stranici s dodacima; vidjet ćeš da ga nema.

 uguglao sam videostream for chrome i opet ga izbacuje kao ekstenziju, odnosno pise ovo: https://chrome.google.com/webstore/detail/videostream-for-google-ch/cnciopoikihiagdjbjpnocolokfelagl/related

 

na kraju krajeva, nije vazno kako se zove, cinjenica je da postoji kao proširenje za Chrome ali mane sam naveo i ne cini mi se kao bolji odabir za streaming lokalnog sadrzaja od Plexa i Kodija.

13 godina
offline
Re: Kako odabrati Android TV box
skyactive kaže...
Marko :D kaže...

Google je namjestio redirekciju na extensions stranicu jer aplikacije polako gube podršku, no one su i dalje tu, samo nisu javno vidljive. Probaj Videostream pronaći na stranici s dodacima; vidjet ćeš da ga nema.

 uguglao sam videostream for chrome i opet ga izbacuje kao ekstenziju, odnosno pise ovo: https://chrome.google.com/webstore/detail/videostream-for-google-ch/cnciopoikihiagdjbjpnocolokfelagl/related

Uguglao si, ali nisi tražio na stranici. Kad ga tražiš na stranici, ne pojavljuje se pod proširenjima jer više ne postoji kategorija aplikacije. 😀

skyactive kaže...

ali mane sam naveo i ne cini mi se kao bolji odabir za streaming lokalnog sadrzaja od Plexa i Kodija.

Kako? Videostream je jednostavniji za postaviti nego Plex i Kodi, čak ima i nativnu podršku za Chromecast. Kodi ne možeš castati i to mu je najveća mana, a i vrijeme koje je potrebno za njegovo postavljanje. Plex je u redu, ali treba znati i imati vremena za njega postaviti.

9 godina
offline
Re: Kako odabrati Android TV box
Marko :D kaže...
skyactive kaže...
Marko :D kaže...

Google je namjestio redirekciju na extensions stranicu jer aplikacije polako gube podršku, no one su i dalje tu, samo nisu javno vidljive. Probaj Videostream pronaći na stranici s dodacima; vidjet ćeš da ga nema.

 uguglao sam videostream for chrome i opet ga izbacuje kao ekstenziju, odnosno pise ovo: https://chrome.google.com/webstore/detail/videostream-for-google-ch/cnciopoikihiagdjbjpnocolokfelagl/related

Uguglao si, ali nisi tražio na stranici. Kad ga tražiš na stranici, ne pojavljuje se pod proširenjima jer više ne postoji kategorija aplikacije. 😀

skyactive kaže...

ali mane sam naveo i ne cini mi se kao bolji odabir za streaming lokalnog sadrzaja od Plexa i Kodija.

Kako? Videostream je jednostavniji za postaviti nego Plex i Kodi, čak ima i nativnu podršku za Chromecast. Kodi ne možeš castati i to mu je najveća mana, a i vrijeme koje je potrebno za njegovo postavljanje. Plex je u redu, ali treba znati i imati vremena za njega postaviti.

 Chrome appova nema više, pomiri se s tim :-) Postoji samo web store koji kad otvaraš otvara ekstenzije za Chrome.

 

Čudi me ovo što si rekao za Plex da ga je teško postaviti - pa ja sam onda genijalac jer sam ga složio u roku nekoliko minuta, instaliraš Plex server i player na drugoj strani (kod mene je server na pcu a player na Xiaomi mobitelu). Ravnao sam se prema vodiču s Bug-ove stranice: https://www.bug.hr/savjeti/kako-konfigurirati-i-koristiti-plex-jednostavnu-mocnu-i-modernu-aplikaciju-za-7456

 

Dakle smatram da ga je izuzetno lako postaviti (a po meni i Kodi), a to što za Videostream treba najmanje vremena za postavljanje dovoljno govori o njegovoj kvaliteti - s njime možeš samo castat, ne možeš pokretati filmove unutar njega, pregledavati ih s drugog uređaja (npr. mobitel), playliste nemaš besplatno, sučelje je očajno, cijela stvar radi dosta kilavo i nepouzdano (prema mojem osobnom iskustvu od prije cca god dana ali i prema brojnim iskustvima korisnika danas) itd. Pa sad ti biraj želiš li 2 minute manje posla ili kvalitetu i pouzdanost.

 

Kodi btw možeš kastat (ima na Googleu kako) ali to radi otprilike pouzdano kao i Videostream, dakle slabo, pogotovo s hr titlovima. No, za Kodi nema potrebe za castanjem po meni jer instaliraš Kodi na uređaju na kojem ga želiš gledati, dodaš izvor (2 minute posla), namjestiš neke sitnice i dalje samo uživaš :-)

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.2.2019 13:39 (skyactive).
15 godina
offline
Kako odabrati Android TV box

Naišao sam na mecool m8s pro s 3gb sad je oko 50 e, u youtube recenziji vidi se da ima drm L1, čini mi se da bi bio bolja opcija od xiaomija...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kako odabrati Android TV box

Ti i dalje ne razumiješ. Videostream RADI normalno i s titlovima koji sadrže č, ć, đ, š, ž. To što kod tebe tada nije radilo ne znači da ne radi drugima.

 

Što se tiče Kodija, ne možeš ga castati normalno nego moraš ili castati ekran ili poslati kroz neki drugi program, ali onda to nije to.

9 godina
offline
Re: Kako odabrati Android TV box
Gee kaže...

Naišao sam na mecool m8s pro s 3gb sad je oko 50 e, u youtube recenziji vidi se da ima drm L1, čini mi se da bi bio bolja opcija od xiaomija...

 gdje je 50€ ? ja za 50€ nisam nigdje našao..

to je u principu bitno samo za Netflix, Kodi i Youtube vrte 4K. Meni osobno je veći + Chromecast na tv boxu.

 

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice