Kako odabrati Android TV box

poruka: 168
|
čitano: 64.816
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kako odabrati Android TV box".
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kako odabrati Android TV box
skyactive kaže...
Marko :D kaže...

Google je namjestio redirekciju na extensions stranicu jer aplikacije polako gube podršku, no one su i dalje tu, samo nisu javno vidljive. Probaj Videostream pronaći na stranici s dodacima; vidjet ćeš da ga nema.

 uguglao sam videostream for chrome i opet ga izbacuje kao ekstenziju, odnosno pise ovo: https://chrome.google.com/webstore/detail/videostream-for-google-ch/cnciopoikihiagdjbjpnocolokfelagl/related

 

na kraju krajeva, nije vazno kako se zove, cinjenica je da postoji kao proširenje za Chrome ali mane sam naveo i ne cini mi se kao bolji odabir za streaming lokalnog sadrzaja od Plexa i Kodija.

 pa kome sam ja ovo već linkao...magarcima?

 

kakve nesretne extenzije, dodaci..bilo što...

 

link sa službene stranice

 

https://getvideostream.com/download/#

 

i normalno da veze s pameti nemaju komentari na nekoj extenziji kad o njoj ne pričamo....

 

 

As of 2018, Google is discontinuing Chrome Apps.
The newest version of Videostream (v2, baby!)
installs right onto your computer.

 

sad neka opet neko nastavi pričat o extenzijama i sl!!

 

Plex?

Šuštić neki dan objavi recenziju i setup istoga na bugu.  Banalan je za postavku i već sam ga koristio. ALI GDJE SU Č i Ć?

Nema ih, niti ih možeš dobit!!

Isto kao što ti komentiraš da nešto samo baciš preko ramena, tako i ja...nema ČiĆ...ne želim to koristit.

 

Strimanje filmova preko kodija...koristio 2-3 mjeseca..kao i nekada davno popcorn klonove...dok je novi film, sve ok...gleda mi se nešto iz 80ih...zaboravi.

 

Nebitno...bitno je da smo shvatili da videostream nema veze sa onim starim linkovima gdje se su se stalno provlačile zapuštene extenzije.

btw na akciji se puna Lifetime verzija plati 20$.  zaslužuje.

 

 

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
5 godina
offline
Kako odabrati Android TV box

Toga Xiaomi-a sam eliminirao kod kupnje Android boxa zbog više stvari koje mi ne pašu kod njega - samo 8 GB memorije koje se brzo napune, slabiji proc i gpu, nedostatak LAN-a i ima samo Android TV. Ne znam jer se može uopće metnuti običan Android. Kupio Minix NEO U9-H i prezadovoljan s njime. Napunio ga s hrpom aplikacija, iptv liste, cijeli kodi build s dvadesetak addona, igricama i to sve u kombinaciji s airmouseom NEO A2 Lite radi besprijekorno. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kako odabrati Android TV box
torrente kaže...
skyactive kaže...
Marko :D kaže...

Google je namjestio redirekciju na extensions stranicu jer aplikacije polako gube podršku, no one su i dalje tu, samo nisu javno vidljive. Probaj Videostream pronaći na stranici s dodacima; vidjet ćeš da ga nema.

 uguglao sam videostream for chrome i opet ga izbacuje kao ekstenziju, odnosno pise ovo: https://chrome.google.com/webstore/detail/videostream-for-google-ch/cnciopoikihiagdjbjpnocolokfelagl/related

 

na kraju krajeva, nije vazno kako se zove, cinjenica je da postoji kao proširenje za Chrome ali mane sam naveo i ne cini mi se kao bolji odabir za streaming lokalnog sadrzaja od Plexa i Kodija.

 pa kome sam ja ovo već linkao...magarcima?

 

kakve nesretne extenzije, dodaci..bilo što...

 

link sa službene stranice

 

https://getvideostream.com/download/#

 

i normalno da veze s pameti nemaju komentari na nekoj extenziji kad o njoj ne pričamo....

 

 

As of 2018, Google is discontinuing Chrome Apps.
The newest version of Videostream (v2, baby!)
installs right onto your computer.

 

sad neka opet neko nastavi pričat o extenzijama i sl!!

 

Plex?

Šuštić neki dan objavi recenziju i setup istoga na bugu.  Banalan je za postavku i već sam ga koristio. ALI GDJE SU Č i Ć?

Nema ih, niti ih možeš dobit!!

Isto kao što ti komentiraš da nešto samo baciš preko ramena, tako i ja...nema ČiĆ...ne želim to koristit.

 

Strimanje filmova preko kodija...koristio 2-3 mjeseca..kao i nekada davno popcorn klonove...dok je novi film, sve ok...gleda mi se nešto iz 80ih...zaboravi.

 

Nebitno...bitno je da smo shvatili da videostream nema veze sa onim starim linkovima gdje se su se stalno provlačile zapuštene extenzije.

btw na akciji se puna Lifetime verzija plati 20$.  zaslužuje.

 

 

 ne znam kakve ti magarce oko sebe vidiš (smiri živce) ali ja ovdje pričam o ekstenziji jer je netko stavio link na ono za što misli da je Chrome app kojih više Chrome nema nego su to sve ekstenzije.

I ovo za što ti pogrešno misliš da je standalone app je zapravo intregriran app u Chrome, dakle dio Chromea. Da je standalone app, otvorio bi se zasebno a ne unutar Chromea, ajde razmisli malo  )

 

Sve u svemu, Videostream je smeće u odnosu na Kodi, isprobao sam ga, a po komentarima mnogih korisnika vidim da je i dalje pun bugova. To što ti ne znaš koristit Kodi i što smatraš Plex kompliciranim za instaliranje je samo tvoj problem.

 

Kako nema č i ć u Plexu?? Haha, ovim si se razotkrio, pa ti nisi u stanju ni Plex s hr titlovima postavit :-)  

 

Evo ti dokaz da ima: https://unsee.cc/b0d0c808/

 Jedan screen capture je s servera (PC) a drugi s moba (player). Na oba se uredno prikazuju hr titlovi.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.2.2019 9:19 (skyactive).
13 godina
offline
Kako odabrati Android TV box

torrente Da li još uvijek Videostream nakon gašenja radi u pozadini ili je dodana mogućnost kompletnog izlaska iz programa?

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kako odabrati Android TV box
manubis kaže...

Toga Xiaomi-a sam eliminirao kod kupnje Android boxa zbog više stvari koje mi ne pašu kod njega - samo 8 GB memorije koje se brzo napune, slabiji proc i gpu, nedostatak LAN-a i ima samo Android TV. Ne znam jer se može uopće metnuti običan Android. Kupio Minix NEO U9-H i prezadovoljan s njime. Napunio ga s hrpom aplikacija, iptv liste, cijeli kodi build s dvadesetak addona, igricama i to sve u kombinaciji s airmouseom NEO A2 Lite radi besprijekorno. 

 8GB-a memorije nije puno, ali ako tv box koristiš za Kodi i za Plex, ne treba ti niti toliko. Za igre taj box ionako nije.

Problem s LAN-om riješiš lako preko LAN adaptera a meni osobno LAN nije niti malo bitan jer mi je brzina neta preko wifia s 5Ghz frekvencije 120 Mbps i samim tim je brži od svakog 100 megabitnog LAN-a.

Koliko sam čitao, a čitao sam puno recenzija o tom boxu, 5Ghz wifi radi odlično na njemu.

 

Generalno sam i ja prije za neki box s kvalitetnijim hardverom, ako te prije svega zanimaju Kodi, IPTV liste i pogotovo igre. IPTV lista nisam fan osim ukoliko kanali nisu HD kvalitete, što se u pravilu plaća a kanala s hr ili srp prijevodom s HD slikom baš i ne nalazim (tipa da je slika al pari onoj s Bneta koji imam doma i koji jako malo plaćam, tv dio).

 

Dakle, taj Xiaomijev box ima prednost u vidu podrške za 4K Chromecast i Widevine L1 (Netflix u 4K). Što bi u prijevodu značilo da bi streamanje lokalnog sadržaja s Plexa preko Chromecasta radilo odlično (mada se to ruku na srce može i bez CC-a), da ti se Netflix (tko ga plaća) vrti u 4K rezoluciji (doduše sa većinom sadržaja bez hr titlova) i gdje i dalje možeš komotno koristit Kodi. I za taj box će moguće biti i nadogradnji Android OS-a što za Minix vjerojatno neće.

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.2.2019 9:32 (skyactive).
10 godina
online
Re: Kako odabrati Android TV box
skyactive kaže...

 8GB-a memorije nije puno, ali ako tv box koristiš za Kodi i za Plex, ne treba ti niti toliko. Za igre taj box ionako nije.

Problem s LAN-om riješiš lako preko LAN adaptera a meni osobno LAN nije niti malo bitan jer mi je brzina neta preko wifia s 5Ghz frekvencije 120 Mbps i samim tim je brži od svakog 100 megabitnog LAN-a.

Koliko sam čitao, a čitao sam puno recenzija o tom boxu, 5Ghz wifi radi odlično na njemu.

 

Generalno sam i ja prije za neki box s kvalitetnijim hardverom, ako te prije svega zanimaju Kodi, IPTV liste i pogotovo igre. IPTV lista nisam fan osim ukoliko kanali nisu HD kvalitete, što se u pravilu plaća a kanala s hr ili srp prijevodom s HD slikom baš i ne nalazim (tipa da je slika al pari onoj s Bneta koji imam doma i koji jako malo plaćam, tv dio).

 

Dakle, taj Xiaomijev box ima prednost u vidu podrške za 4K Chromecast i Widevine L1 (Netflix u 4K). Što bi u prijevodu značilo da bi streamanje lokalnog sadržaja s Plexa preko Chromecasta radilo odlično (mada se to ruku na srce može i bez CC-a), da ti se Netflix (tko ga plaća) vrti u 4K rezoluciji (doduše sa većinom sadržaja bez hr titlova) i gdje i dalje možeš komotno koristit Kodi. I za taj box će moguće biti i nadogradnji Android OS-a što za Minix vjerojatno neće.

U9-H ima podršku za Microsoft Play Ready 3.0 i Google Widevine Level 1, dakle jedina prednost je ka Chromecast iako realno instaliras Kore ili Yatse na mob i priko botuna share ides na play to Kodi i imaš prakticno istu stvar. 

Inače Kodi 18 s inputstream adaptive addonom vrti i Netflix i Prime u 1080p, radi dodavanje u Kodi biblioteku i vanjski titlovi s Kodi addona...

9 godina
offline
Re: Kako odabrati Android TV box
om-prat kaže...
skyactive kaže...

 8GB-a memorije nije puno, ali ako tv box koristiš za Kodi i za Plex, ne treba ti niti toliko. Za igre taj box ionako nije.

Problem s LAN-om riješiš lako preko LAN adaptera a meni osobno LAN nije niti malo bitan jer mi je brzina neta preko wifia s 5Ghz frekvencije 120 Mbps i samim tim je brži od svakog 100 megabitnog LAN-a.

Koliko sam čitao, a čitao sam puno recenzija o tom boxu, 5Ghz wifi radi odlično na njemu.

 

Generalno sam i ja prije za neki box s kvalitetnijim hardverom, ako te prije svega zanimaju Kodi, IPTV liste i pogotovo igre. IPTV lista nisam fan osim ukoliko kanali nisu HD kvalitete, što se u pravilu plaća a kanala s hr ili srp prijevodom s HD slikom baš i ne nalazim (tipa da je slika al pari onoj s Bneta koji imam doma i koji jako malo plaćam, tv dio).

 

Dakle, taj Xiaomijev box ima prednost u vidu podrške za 4K Chromecast i Widevine L1 (Netflix u 4K). Što bi u prijevodu značilo da bi streamanje lokalnog sadržaja s Plexa preko Chromecasta radilo odlično (mada se to ruku na srce može i bez CC-a), da ti se Netflix (tko ga plaća) vrti u 4K rezoluciji (doduše sa većinom sadržaja bez hr titlova) i gdje i dalje možeš komotno koristit Kodi. I za taj box će moguće biti i nadogradnji Android OS-a što za Minix vjerojatno neće.

U9-H ima podršku za Microsoft Play Ready 3.0 i Google Widevine Level 1, dakle jedina prednost je ka Chromecast iako realno instaliras Kore ili Yatse na mob i priko botuna share ides na play to Kodi i imaš prakticno istu stvar. 

Inače Kodi 18 s inputstream adaptive addonom vrti i Netflix i Prime u 1080p, radi dodavanje u Kodi biblioteku i vanjski titlovi s Kodi addona...

 odlično za box, koliko si ga platio?

 

Kod tih boxeva treba dobro pogledati recenzije, jer se jako razlikuju u praksi, neki štekaju a drugi rade odlično.

 

Chromecast nije toliko bitan ako imaš spojen android box na tv jer preko njega, instalirajući Plex ili Kodi, gledaš i sadržaje u cloudu (Kodi) ili lokalne sadržaje preko kućne mreže (Plex ili ponovno Kodi). Fora je jedino kod CC-a što možeš jednostavno s moba streamat na tv (Xiaomi box s ima ugrađen 4K Chromecast ili pak neki tv dolaze već sa CC-om), kažeš da to radi uredno i sa Kore ili Yatse, ali da li sa svim appovima, tipa ako želiš streamat s mobitela Plex sadržaj, možeš li to?

 

Dakle jedino zbog CC-a bih razmišljao o Kodiju jer mi je zgodno s mobitela sve castat na tv...

 

p.s. - u ovoj recenziji čitam da se Netflix vrti na max 720p, defaultno ? https://www.avforums.com/review/minix-neo-u9-h-android-tv-media-hub-review.13570

Isto tako, vidim da je to poprilično stari box, vrtio je defaultno android 6.0 (da li je došao update na novije verzije, spominje se 7.1)? I cijena je visokih 117 dolara na aliju, dok za više nego 2x manje para (50 USD) dobiješ box sličnih performansi, npr. T95Q je odlično prošao na testu youtubera TechZon a performanse su mu vrlo slične, u detaljima i bolje i ima novi čip (s905x2, performansama blizak S912) sa 2x više RAM-a i 2x više prostora na disku.

 

T95Q ima gigabitni LAN, a realna izmjerena brzina preko LAN-a je čak 700-800 Mbps, preko wifi-ja je isto jako brz, u svemu ostalom je odličan, naravno bez podrške za CC i Widevine L1.

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.2.2019 10:23 (skyactive).
10 godina
online
Re: Kako odabrati Android TV box
skyactive kaže...
om-prat kaže...

 odlično za box, koliko si ga platio?

 

Kod tih boxeva treba dobro pogledati recenzije, jer se jako razlikuju u praksi, neki štekaju a drugi rade odlično.

 

Chromecast nije toliko bitan ako imaš spojen android box na tv jer preko njega, instalirajući Plex ili Kodi, gledaš i sadržaje u cloudu (Kodi) ili lokalne sadržaje preko kućne mreže (Plex ili ponovno Kodi). Fora je jedino kod CC-a što možeš jednostavno s moba streamat na tv (Xiaomi box s ima ugrađen 4K Chromecast ili pak neki tv dolaze već sa CC-om), kažeš da to radi uredno i sa Kore ili Yatse, ali da li sa svim appovima, tipa ako želiš streamat s mobitela Plex sadržaj, možeš li to?

 

Dakle jedino zbog CC-a bih razmišljao o Kodiju jer mi je zgodno s mobitela sve castat na tv...

 Neman taj box, iman trenutno Gemini Lake ka HTPC/NAS u boravku i Firestick 4K i x96 na Libreu u dvi sobe, iskreno Android TV me uopće ne zanima. 

Pitanje je zašto bi to radio kad imaš plex i plex kodi connect addon, ne vidim kako je lakše s moba to odradit.

U teoriji tribalo bi radit sa svim appovima koji imaju share botun, Kore i Yatse moraš instalirat da dobiješ tu opciju play to Kodi pod share. 

Postoji i Tube Cast addon za Kodi, ali nisam se baš igra s tim. 

 

10 godina
online
Re: Kako odabrati Android TV box
skyactive kaže...

 

p.s. - u ovoj recenziji čitam da se Netflix vrti na max 720p, defaultno ? https://www.avforums.com/review/minix-neo-u9-h-android-tv-media-hub-review.13570

Isto tako, vidim da je to poprilično stari box, vrtio je defaultno android 6.0 (da li je došao update na novije verzije, spominje se 7.1)? I cijena je visokih 117 dolara na aliju, dok za više nego 2x manje para (50 USD) dobiješ box sličnih performansi, npr. T95Q je odlično prošao na testu youtubera TechZon a performanse su mu vrlo slične, u detaljima i bolje i ima novi čip (s905x2, performansama blizak S912) sa 2x više RAM-a i 2x više prostora na disku.

 

T95Q ima gigabitni LAN, a realna izmjerena brzina preko LAN-a je čak 700-800 Mbps, preko wifi-ja je isto jako brz, u svemu ostalom je odličan, naravno bez podrške za CC i Widevine L1.

 To je do Netflixove hardware partnership policy ne do samog boxa. Nisam tvrdio da vrti Netflix u 4k  nego da ima Widevine L1, nije Netflix jedini streaming servis. 

Performanse su nebitne, ovo je jedan od ritkih boxova na kojem recimo deinterlacing radi.

16 godina
neaktivan
offline
Kako odabrati Android TV box

Maliciozni nesretniče ne izvrći i ne trpaj nekome nešto što nije napisao.

Grom te pogodio ,tko je igdje spominjao da kodi i videostream imaju sličnosti ili sličnu namjenu?

 

GTFO sa kvačicama.

 Radi ti vraga crnoga na tv-u..ne zanima me server i pc.

Što čovjek treba..imat duple konvertirane titlove i još pluginova..ma bježi..

 

 https://forum.titlovi.com/plex-ne-prikazuje-nasa-slova_t87579.html

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.2.2019 12:34 (torrente).
 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kako odabrati Android TV box
om-prat kaže...
skyactive kaže...

 

p.s. - u ovoj recenziji čitam da se Netflix vrti na max 720p, defaultno ? https://www.avforums.com/review/minix-neo-u9-h-android-tv-media-hub-review.13570

Isto tako, vidim da je to poprilično stari box, vrtio je defaultno android 6.0 (da li je došao update na novije verzije, spominje se 7.1)? I cijena je visokih 117 dolara na aliju, dok za više nego 2x manje para (50 USD) dobiješ box sličnih performansi, npr. T95Q je odlično prošao na testu youtubera TechZon a performanse su mu vrlo slične, u detaljima i bolje i ima novi čip (s905x2, performansama blizak S912) sa 2x više RAM-a i 2x više prostora na disku.

 

T95Q ima gigabitni LAN, a realna izmjerena brzina preko LAN-a je čak 700-800 Mbps, preko wifi-ja je isto jako brz, u svemu ostalom je odličan, naravno bez podrške za CC i Widevine L1.

 To je do Netflixove hardware partnership policy ne do samog boxa. Nisam tvrdio da vrti Netflix u 4k  nego da ima Widevine L1, nije Netflix jedini streaming servis. 

Performanse su nebitne, ovo je jedan od ritkih boxova na kojem recimo deinterlacing radi.

 nisam ni rekao da je do samog boxa :-) Sve ja to znam, činjenica je da je widevine L1 bitan samo za neke appove koji i nisu toliko bitni onom koji ne plaća sadržaj koji gleda.

torrente kaže...

Maliciozni nesretniče ne izvrći i ne trpaj nekome nešto što nije napisao.

Grom te pogodio ,tko je igdje spominjao da kodi i videostream imaju sličnosti ili sličnu namjenu?

 

GTFO sa kvačicama.

 Radi ti vraga crnoga na tv-u..ne zanima me server i pc.

Što čovjek treba..imat duple konvertirane titlove i još pluginova..ma bježi..

 

 https://forum.titlovi.com/plex-ne-prikazuje-nasa-slova_t87579.html

 pa tko je rekao da sam ja spomenuo igdje da je netko spomenuo to što si sad napisao? Pričamo o android boxevima i o tome koji box uzeti a nakon nekoliko komentara (ponajviše tvojih) o tome da je Videostream najbolja aplikacija i da su Kodi i Plex zaostali, komplicirani i nepotrebni, moja je reakcija i  tvrdnja (s kojom se ti ne moraš složiti, niti se bilo tko mora složiti s njom) da su Kodi i Plex najbolji appovi za tu namjenu, a obe aplikacije android boxevi podržavaju. I sad kad smo to zaključili, ostaje pitanje samo uzeti li Xiaomi Mi Box S sa podrškom za CC i widevine L1 (razumne cijene ali ograničenog hardvera), uzeti box s boljim hardverom i najnovijom verzijom android OS-a za 50$ (ja sam najbliži tom rješenju) ili uzeti neke boxeve koji se tu preporučuju a koji koštaju 120$, ali imaju stari hardver i softver i ono najgore malo RAM-a i prostora.

 

Što se titlova i Plexa tiče, vidim da si jako tvrdoglav i da citiraš postove iz daleke 2017. godine na tu temu, a ja ti dajem linkove na screenshotove najnovije verzije Plexa i to od danas., Nema druge, morat ću capturirat i video da se uvjeriš da je to zaista Plex. I nikakve konverzije mrtve titlova nije bilo, skinem .srt file s neta (titlovi.com ili slično), stavim ih u isti folder sa filmom i Plex mi to sve uredno učita i prikaže na bilo kojem od uređaja. I ne vidim zašto sumnjaš u to da bi se ti titlovi prikazivali tako i na tvu, ako Plex app postoji za Android a ja sam ti stavio screenshot upravo s Android appa, za koji je sasvim svejedno pokrećeš li ga s moba ili android boxa spojenog na tv.

 

Ti patiš od bolesti zvane "najpametniji sam, svi odhebite" ali kad ukrstimo argumente, daleko si od toga bez uvrede.

 

Ništa što već nije viđeno u 20ak godina koliko sam na forumima :-)

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.2.2019 15:40 (skyactive).
15 godina
offline
Re: Kako odabrati Android TV box
skyactive kaže...
Gee kaže...

Naišao sam na mecool m8s pro s 3gb sad je oko 50 e, u youtube recenziji vidi se da ima drm L1, čini mi se da bi bio bolja opcija od xiaomija...

 gdje je 50€ ? ja za 50€ nisam nigdje našao..

to je u principu bitno samo za Netflix, Kodi i Youtube vrte 4K. Meni osobno je veći + Chromecast na tv boxu.

 

 

 Imaš na aliexpress za 50, jučer je bio i na geekbuying oko 55eura, sad je oko 60, a što se tiče netflixa piše za njega negdje da je 720p, a negdje HD, dakle niš od 4k... a ovaj sa s905x2 je sa 4gb ram-a 52eura na geekbuying

14 godina
offline
Re: Kako odabrati Android TV box
Gee kaže...
skyactive kaže...
Gee kaže...

Naišao sam na mecool m8s pro s 3gb sad je oko 50 e, u youtube recenziji vidi se da ima drm L1, čini mi se da bi bio bolja opcija od xiaomija...

 gdje je 50€ ? ja za 50€ nisam nigdje našao..

to je u principu bitno samo za Netflix, Kodi i Youtube vrte 4K. Meni osobno je veći + Chromecast na tv boxu.

 

 

 Imaš na aliexpress za 50, jučer je bio i na geekbuying oko 55eura, sad je oko 60, a što se tiče netflixa piše za njega negdje da je 720p, a negdje HD, dakle niš od 4k... a ovaj sa s905x2 je sa 4gb ram-a 52eura na geekbuying

Ma da, baš i sam gledam nešto poput toga al' po zadnjim informacijama, ako se baš želi gledati Netflix, niš od toga!

 

Naime, počeli su sa sigurnosnim provjerama i naravno na tržištu ima svega par Android TV Box-ova koji su platili licencu za sve sigurnosne protokole tako da...

 

Na kraju biti će Xiaomi Mi TV Box S ili Nvidia Shield iako ovo potonje je onako, prilično oskupo al' skoro uvijek to ionako ispadne u stilu "preko preče, naokolo bliže".

15 godina
offline
Re: Kako odabrati Android TV box

Navodno ima neki modani apk za netflix, a osim toga ima i google chromecast ultra...

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.2.2019 23:35 (Gee).
15 godina
offline
Kako odabrati Android TV box

Ja uzeo amazonov fire stick 4k, ima sve licence, a i ipak je amazonov pa mislim da bi podrška treala biti bolja od kineskih box-eva.

Još koji dan da mi stigne pa napišem dojmove

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.2.2019 23:58 (ZgGost).
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kako odabrati Android TV box
Ja ga imam nekih 2mj i prezadovoljan sam. Radi bez ikakvih problema. Jesi mjenjao launcher ili si ostavio tvornicki?
9 godina
offline
Re: Kako odabrati Android TV box
Gee kaže...
skyactive kaže...
Gee kaže...

Naišao sam na mecool m8s pro s 3gb sad je oko 50 e, u youtube recenziji vidi se da ima drm L1, čini mi se da bi bio bolja opcija od xiaomija...

 gdje je 50€ ? ja za 50€ nisam nigdje našao..

to je u principu bitno samo za Netflix, Kodi i Youtube vrte 4K. Meni osobno je veći + Chromecast na tv boxu.

 

 

 Imaš na aliexpress za 50, jučer je bio i na geekbuying oko 55eura, sad je oko 60, a što se tiče netflixa piše za njega negdje da je 720p, a negdje HD, dakle niš od 4k... a ovaj sa s905x2 je sa 4gb ram-a 52eura na geekbuying

nije baš, sad sam pogledao i najjeftinije što sam našao sa procesorom S912 je 57 dolara, sa poštarinom za hr. S time da je to bez voice remotea kojeg želiš, s njim je to 61 dolar.

Govorim o 8S PRO L verziji s tim procem, postoje znatno jeftinije W verzije sa kilavim S905W procesorom.

Iako ta cijena nije loša, za cca 50 dolara se nađu noviji boxevi sa s905x2 procem koji je al pari s912, čak i bolji u detaljima (vidim po testovima da ovaj box ne vrti dobro 4K@60, dok ga konkretno T95Q vrti bez problema a jeftiniji je). I ti novi boxevi imaju obično noviji android, 8.1 i više RAM-a te ROM-a (4/32 vs 3/16 kod mecool).

Na jednoj od recenzija stoji doduše da MeCool box ima widevine L1 specifikaciju i da vrti Netflix u 1080p, pa je po tome dobar izbor, ako je to istina. Samo kako je Netflix krenuo s povećavanjem cijena pretplata, pitanje je uopće da li je L1 widevine uopće više i bitan, pogotovo što svega toga ima i na Kodiju, doduše ne u 4K kvaliteti, ali za tve kakve uglavnom koristimo (do 55'') i s udaljenosti s kojima ih gledamo 4K nije toliko bitan.

 

Jehonan kaže...
Gee kaže...
skyactive kaže...
Gee kaže...

Naišao sam na mecool m8s pro s 3gb sad je oko 50 e, u youtube recenziji vidi se da ima drm L1, čini mi se da bi bio bolja opcija od xiaomija...

 gdje je 50€ ? ja za 50€ nisam nigdje našao..

to je u principu bitno samo za Netflix, Kodi i Youtube vrte 4K. Meni osobno je veći + Chromecast na tv boxu.

 

 

 Imaš na aliexpress za 50, jučer je bio i na geekbuying oko 55eura, sad je oko 60, a što se tiče netflixa piše za njega negdje da je 720p, a negdje HD, dakle niš od 4k... a ovaj sa s905x2 je sa 4gb ram-a 52eura na geekbuying

Ma da, baš i sam gledam nešto poput toga al' po zadnjim informacijama, ako se baš želi gledati Netflix, niš od toga!

 

Naime, počeli su sa sigurnosnim provjerama i naravno na tržištu ima svega par Android TV Box-ova koji su platili licencu za sve sigurnosne protokole tako da...

 

Na kraju biti će Xiaomi Mi TV Box S ili Nvidia Shield iako ovo potonje je onako, prilično oskupo al' skoro uvijek to ionako ispadne u stilu "preko preče, naokolo bliže".

 na ovoj recenziji stoji da podržava L1? https://hometheatrelife.com/mecool-m8s-pro-l-review/

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.2.2019 11:16 (skyactive).
9 godina
offline
Re: Kako odabrati Android TV box
Gee kaže...

Navodno ima neki modani apk za netflix, a osim toga ima i google chromecast ultra...

 Google Chromecast Ultra je neisplativ pored Xiaomi Mi Box S koji ima taj isti ultra chromecast ugrađen + što ga možeš koristiti za Kodi i slične appove te kačit storage na njega (sve navedeno velika prednost) a košta barem 150 kn manje od najjeftinijeg ultra chromecasta (najjeftiniji je 615 kn u hr dućanima)

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.2.2019 10:14 (skyactive).
13 godina
offline
Kako odabrati Android TV box

Ekipa koja koristi Plex; kako povećati titlove? Na Normal mi na televizoru budu mali, a na Large budu ogromni. Može li se negdje namjestiti da budu negdje između? 

 

Btw koja je razlika između Plex Media Server i Plex Media Player? Mogu li oba castati na Chromecast?

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.2.2019 19:47 (Marko :D).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kako odabrati Android TV box
skyactive kaže...

nije baš, sad sam pogledao i najjeftinije što sam našao sa procesorom S912 je 57 dolara, sa poštarinom za hr. S time da je to bez voice remotea kojeg želiš, s njim je to 61 dolar.

 

 

 

 Tu .... (ja govorim o eurima)

(i ne znam kako sam do sada živio bez tog voice remote-a)

16 godina
offline
Re: Kako odabrati Android TV box
Imam MeCool M8S PRO+ dva komada vec par godina i rade bez greske. Jedino kaj sam dodatno kupil je daljinac koji je airmouse i ima full tipkovnicu sa druge strane.

Ko ima 4K TV taj ima Netlifx i Amazon na njemu pa ne trebaju skupe boxeve.
MeCool je debelo best buy i do sad sam kupil sve generacije rpija i amazon stick. Cak je novi amazon stick bolji od nvidie te onog xaomi boxa cisto za gledanje streama i kodi.

Kupite Mecool i platite si real debrid. Ne trebate nist skidat jednostavno streamate, nikakvi torenti a ako bas ocete ima bezbroj stranica sa linkovima koje onda skinete sa jdownloader koji podrzava real debrid. Samim time ne trebate torrent niti vpn.
9 godina
offline
Re: Kako odabrati Android TV box
Marko :D kaže...

Ekipa koja koristi Plex; kako povećati titlove? Na Normal mi na televizoru budu mali, a na Large budu ogromni. Može li se negdje namjestiti da budu negdje između? 

 

Btw koja je razlika između Plex Media Server i Plex Media Player? Mogu li oba castati na Chromecast?

 imaš u Plex playeru kad pokreneš film u postavkama (ikona kotačića) opciju titlovi i tamo podešavaš veličinu titla (4 su razine).

NEW_MAN kaže...
Imam MeCool M8S PRO+ dva komada vec par godina i rade bez greske. Jedino kaj sam dodatno kupil je daljinac koji je airmouse i ima full tipkovnicu sa druge strane.

Ko ima 4K TV taj ima Netlifx i Amazon na njemu pa ne trebaju skupe boxeve.
MeCool je debelo best buy i do sad sam kupil sve generacije rpija i amazon stick. Cak je novi amazon stick bolji od nvidie te onog xaomi boxa cisto za gledanje streama i kodi.

Kupite Mecool i platite si real debrid. Ne trebate nist skidat jednostavno streamate, nikakvi torenti a ako bas ocete ima bezbroj stranica sa linkovima koje onda skinete sa jdownloader koji podrzava real debrid. Samim time ne trebate torrent niti vpn.

točno, dobar android box + airmouse,  npr. ovaj  

recenzija: 

 

+ real debrid (simboličan iznos, iako realno ima i boljih debrida ali su znatno skuplji i nema potrebe za skidanjem torrenta.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.2.2019 14:31 (skyactive).
9 godina
offline
Re: Kako odabrati Android TV box
Gee kaže...
skyactive kaže...

nije baš, sad sam pogledao i najjeftinije što sam našao sa procesorom S912 je 57 dolara, sa poštarinom za hr. S time da je to bez voice remotea kojeg želiš, s njim je to 61 dolar.

 

 

 

 Tu .... (ja govorim o eurima)

(i ne znam kako sam do sada živio bez tog voice remote-a)

 i dalje su povoljniji novi modeli s 905x2 koji je u segmentima i bolji od tog s912, a neki od tih boxeva imaju i neke druge prednosti (osjetno veći radni takt procesora, gigabitni ethernet umjesto 100 megabitnog, više RAM-a i prostora, što je najvažnije DDR4 RAM umjesto DD3 memorije u Mecoolovom boxu, USB3.0 vs USB2.0, podrška za Dolby Vision kod s905x2 itd)

Npr. govorim o 

 boxu, ali ima i drugih u cjenovnom rangu M8S PRO L, recimo KM9 za 360 kn, također MECOOL

Isto tako, Mecool ima čudno sučelje, bolja su mi tu ona standardna sučelja.

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.2.2019 15:31 (skyactive).
13 godina
offline
Re: Kako odabrati Android TV box
skyactive kaže...
Marko :D kaže...

Ekipa koja koristi Plex; kako povećati titlove? Na Normal mi na televizoru budu mali, a na Large budu ogromni. Može li se negdje namjestiti da budu negdje između? 

 

Btw koja je razlika između Plex Media Server i Plex Media Player? Mogu li oba castati na Chromecast?

 imaš u Plex playeru kad pokreneš film u postavkama (ikona kotačića) opciju titlovi i tamo podešavaš veličinu titla (4 su razine).

Ma znam za to, ali mislim, ima li negdje drugdje postavka da se fino može namjestiti veličina titlova. Na Normal su titlovi, na Chromecastu, mali, a na Large su ogromni. Plex Media Player ima tu neku datoteku s postavkama koja se može modificirati, ali Plex Media Server nema.

 

Izgleda da sam prisiljen koristiti Videostream. Isprobao sam taj Plex i dobro radi, nemam primjedbi osim za titlove. Da ima postavka, da ja fino mogu ručno odabrati veličinu titlova, bio bi odličan. 😐

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.2.2019 15:09 (Marko :D).
9 godina
offline
Re: Kako odabrati Android TV box
Marko :D kaže...
skyactive kaže...
Marko :D kaže...

Ekipa koja koristi Plex; kako povećati titlove? Na Normal mi na televizoru budu mali, a na Large budu ogromni. Može li se negdje namjestiti da budu negdje između? 

 

Btw koja je razlika između Plex Media Server i Plex Media Player? Mogu li oba castati na Chromecast?

 imaš u Plex playeru kad pokreneš film u postavkama (ikona kotačića) opciju titlovi i tamo podešavaš veličinu titla (4 su razine).

Ma znam za to, ali mislim, ima li negdje drugdje postavka da se fino može namjestiti veličina titlova. Na Normal su titlovi, na Chromecastu, mali, a na Large su ogromni. Plex Media Player ima tu neku datoteku s postavkama koja se može modificirati, ali Plex Media Server nema.

 

Izgleda da sam prisiljen koristiti Videostream. Isprobao sam taj Plex i dobro radi, nemam primjedbi osim za titlove. Da ima postavka, da ja fino mogu ručno odabrati veličinu titlova, bio bi odličan. 😐

taj problem ćeš imati sa gotovo svakim appom kad je riječ o castanju preko Chromecasta. O tome i pričam ovih nekoliko stranica.

Nisam doduše probao castanje s Plexa, ali ukoliko imaš android box povezan na tv, chromecast ti niti ne treba da bi gledao sadržaje s Plexa i da bi se titlovi prikazivali normalno. 

13 godina
offline
Re: Kako odabrati Android TV box

Opet pričaš gluposti. Taj problem se pojavljuje samo kod Plex-a, sve ostale aplikacije prikazuju titlove normalne veličine, pa čak i Videostream. Čak i sadržaj kada castam ekran uređaja ima titlove normalne veličine. Font i veličina titlova kakve ima Videostream, su zadani za Chromecast.

 

Ne znam što imaš toliko protiv tog Chromecasta, ali meni osobno je to bolje i od samih Android boxeva.

9 godina
offline
Re: Kako odabrati Android TV box
Marko :D kaže...

Opet pričaš gluposti. Taj problem se pojavljuje samo kod Plex-a, sve ostale aplikacije prikazuju titlove normalne veličine, pa čak i Videostream. Čak i sadržaj kada castam ekran uređaja ima titlove normalne veličine. Font i veličina titlova kakve ima Videostream, su zadani za Chromecast.

 

Ne znam što imaš toliko protiv tog Chromecasta, ali meni osobno je to bolje i od samih Android boxeva.

 ja pričam gluposti a ti konju ne znaš kako povećati titlove u Plexu? )

13 godina
offline
Re: Kako odabrati Android TV box

Pa da jer tvrdiš da aplikacije imaju problema s titlovima na Chromecastu, a nemaju. Ja znam povećati titlove, ali ta opcija svoj posao i ne radi najbolje.

16 godina
neaktivan
offline
Kako odabrati Android TV box

Lik besramno prči i siluje svaki spomen chromecasta.  Spravica koju nitko osim njega ovdje ne izjednačava sa android boxovima , kodijem i plexom.

Znači ja i Marko nismo zainteresirani za jebeni fensi-plexy lajberije niti za piratsko strimanje preko kodi servisa. 

 

Za takve potrebe* jedino videostream (i kontravezna sodaplayer) pruža fluidan (bez narezane slike koda joj fali 3-4 frejma po sekundi) cast svakojakog video materijala na tv sa urednim hr titlovima.

 

*"za takve potrebe"- klikneš mkv ili bilo koji video fajl + titlovi i u boravku na velikom ekranu gledam bezprijekornu sliku filma sa PC-a

 

 

Dok je još Bog hodao zemljom i radili se pouzdani uređaji, ovo sam koristio nekoliko godina...

 

 

..sve nakon toga su kineski gulaši sa gomilom shita gdje si osuđen po forumima čekat nadogradnje koje će isravit stari shit i uvest novi.

 

Stoga iza WD-a , najpouzdanija spravica za pogledat film na tv-u je chromecas...jel vidio neko nekakav forum gdje juzeri chromecasta kmeče i čekaju peč da se ispravi gomila bugova?

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kako odabrati Android TV box
torrente kaže...

Lik besramno prči i siluje svaki spomen chromecasta.  Spravica koju nitko osim njega ovdje ne izjednačava sa android boxovima , kodijem i plexom.

Znači ja i Marko nismo zainteresirani za jebeni fensi-plexy lajberije niti za piratsko strimanje preko kodi servisa. 

 

Za takve potrebe* jedino videostream (i kontravezna sodaplayer) pruža fluidan (bez narezane slike koda joj fali 3-4 frejma po sekundi) cast svakojakog video materijala na tv sa urednim hr titlovima.

 

*"za takve potrebe"- klikneš mkv ili bilo koji video fajl + titlovi i u boravku na velikom ekranu gledam bezprijekornu sliku filma sa PC-a

 

 

Dok je još Bog hodao zemljom i radili se pouzdani uređaji, ovo sam koristio nekoliko godina...

 

 

..sve nakon toga su kineski gulaši sa gomilom shita gdje si osuđen po forumima čekat nadogradnje koje će isravit stari shit i uvest novi.

 

Stoga iza WD-a , najpouzdanija spravica za pogledat film na tv-u je chromecas...jel vidio neko nekakav forum gdje juzeri chromecasta kmeče i čekaju peč da se ispravi gomila bugova?

 kakve mrtve nadogradnje, o čemu ti baljezgaš? 

Kodi radi normalno, bez ikakvih problema za razliku od tog sr..a od Videostreama kojem jedva da titlove možeš izbacit, kamoli s dijakritičkim znakovima.

I ne piši kao seljak "bezprijekoran", piši hrvatski i ispravno "besprijekoran" 

Raspisali ste se o CC-u iako su tema android boxevi, toliko o tome tko siluje :-)

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice