Koliko imate aktivnih kreditnih/debitnih kartica?

poruka: 73
|
čitano: 21.131
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Koliko imate aktivnih kreditnih/debitnih kartica?".
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koliko imate aktivnih kreditnih/debitnih karti
BOGDO kaže...
Kolacic kaže...

Htio bih pitati ako netko zna.

Kako ide s minusom ili kreditom ako osoba koja koristi umre. 

Npr vidio sam da neki imaju dosta visok minus i to je ono Sto nije dobro.

 Vraća ga nasljednik, supružnik.

 Ako ga nema? 

9 godina
offline
Re: Koliko imate aktivnih kreditnih/debitnih karti
HCMAA kaže...
Stavim plaću cilu u djep....i do sljedećeg miseca....prije toga jedan dio ode u black fond..i kasicu prasicu...odat ću vam tajnu...samog sebe kreditiram...znači punim kasicu....iz nje kupujem i kasnije opet u nju vraćam....s tim da sam u mladosti bio VRLO ŠTEDLJIV....tako da je kasica prasica u biti DEBELA KRMAČA:)

koja je razlika izmedu tvoje kasice prasice i tekuceg (kojeg si rekao da imas) na kojem bi ta lova mogla biti?

razlika je sto ti tu lovu netko moze maznut, zagubit, izgorit u pozaru, izgubit u poplavi, itd, itd, dok je na tekucem osigurana cak i u slucaju pljacke banke.. i jos dobijes koju kunu pozitivne kamate svaki mjesec.. ovisno koliko imas..

i jos bitnija razlika, karticom podignes koliko ti treba gdje god ti treba, nije valjda da na godisnji nosis bunt novcanica sa sobom? i razmisljas da li neki kriminalac vidio da imas toliko kod sebe.. ili ne poneses dovoljno jer mislis da ti ne treba, i onda ti zatreba i onda ides kuci umjesto do prvog bankomata..? tko jos zivi tako 19 stoljece style?

 

ili da ides na dalji put, pa nebi ti ni dali da preneses neku vecu kolicinu kesa na drugi kontinent.. a treba ti..

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.8.2019 23:51 (digitall).
5 godina
offline
Re: Koliko imate aktivnih kreditnih/debitnih karti
Kolacic kaže...
BOGDO kaže...
Kolacic kaže...

Htio bih pitati ako netko zna.

Kako ide s minusom ili kreditom ako osoba koja koristi umre. 

Npr vidio sam da neki imaju dosta visok minus i to je ono Sto nije dobro.

 Vraća ga nasljednik, supružnik.

 Ako ga nema? 

 Vraca ga lokalna samouprava (grad/selo/opcina), ako postoji ista za naslijediti ili, ako se nasljednici odreknu nasljedstva. Ako ne postoji nista za naslijediti, onda je to rizik poslovanja same banke

12 godina
offline
Re: Koliko imate aktivnih kreditnih/debitnih karti
wyks kaže...
Zivis u kuci roditelja?

Kako misli da ce osoba sa 6000kn place, bez roditelja, kupiti svoju nekretninu u gradu u kojemu zaradjuju dovoljnu plaću?

Ne živim s roditeljima, srećom, jer su se pobrinuli da mi riješe stambeno pitanje - kao što su njihovi roditelji učinili njima.

Mislim da je to pošteno, ali sam svjestan da nema svaka osoba taj luksuz (ako se krov nad glavom može nazvati luksuzom - ne živim u vili na Tuškancu, naravno).

 

Plaća mi je osjetna veća od navedene brojke no još uvijek nije u peteroznamenkastoj zoni, možda kroz neko vrijeme.

Možda da nadopunim svoj prethodni post - mislim da je stambeni kredit prilično rizičan za samce poput mene te da se ne bi trebali upuštati u to. Da nemam svoj stan prije bih išao u najam nego sam dizao kredit.

Jedna od povoljnosti braka je upravo ta nekakva pojačana financijska sigurnost dok su samci SPOF-ani, barem ja to tako vidim. Ako izgubiš posao, razboliš se ili nešto treće te nisi više u mogućnosti uredno otplaćivati kredit uvijek ti može bračni partner pripomoći neko vrijeme (pod uvjetom da je zaposlen/a, naravno). Banke, ako se ne varam, uzimaju u obzir i bračni status prilikom provjere kreditne sposobnosti odnosno prije odobrenja kredita.

 

Uglavnom, nije to za mene. Ni kredit, a bogami ni (b|m)rak.

0100011001000001010100000010000000110100001000000100110001001001010001100100010100100001
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.8.2019 0:05 (pr0n_addict).
14 godina
offline
Re: Koliko imate aktivnih kreditnih/debitnih karti
BOGDO kaže...
Kolacic kaže...

Htio bih pitati ako netko zna.

Kako ide s minusom ili kreditom ako osoba koja koristi umre. 

Npr vidio sam da neki imaju dosta visok minus i to je ono Sto nije dobro.

 Vraća ga nasljednik, supružnik.

 

ne vraca ga nasljednik, vec se vraca iz nasljedstva, ukoliko ono postoji

15 godina
offline
Re: Koliko imate aktivnih kreditnih/debitnih karti
pr0n_addict kaže...

Jedna od povoljnosti braka je upravo ta nekakva pojačana financijska sigurnost dok su samci SPOF-ani, barem ja to tako vidim. Ako izgubiš posao, razboliš se ili nešto treće te nisi više u mogućnosti uredno otplaćivati kredit uvijek ti može bračni partner pripomoći neko vrijeme (pod uvjetom da je zaposlen/a, naravno). Banke, ako se ne varam, uzimaju u obzir i bračni status prilikom provjere kreditne sposobnosti odnosno prije odobrenja kredita.

 

Uglavnom, nije to za mene. Ni kredit, a bogami ni (b|m)rak.

 zato se pazi: kad te komad milo gleda (na poslu, u birtiji, u srkvi ...), zove na kavu i to, najvjerojatnije ipak samo traži jamca za kredu. to je snažan motiv za emancipaciju u socijalnim i intimnim kontaktima. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
10 godina
offline
Koliko imate aktivnih kreditnih/debitnih kartica?

4x Visa različitih (debitnih)

1x Amex

 

Koristim samo 1x Visa i Amex. Ostalo stoji u novčaniku.

Samomrzeći hrvat
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Koliko imate aktivnih kreditnih/debitnih kartica?

dobro je što ove od tekućeg imaju opciju obročne otplate. nekad nije loše neku điđu ispilat na 4-5 rata.

 

glede kreditnih kartica. ne koristim ih,ali vjerujte vremena postaju sve grđa. za njih se uglavnom vežu komentari "to služi da bi se zavaljivali nepotrebnim stvarima".

 

u zadnje vrijeme sam svjedočio nekim zanimljivim situacijama. ljudi kreditnu znaju držati doma kao osigurač "zlu ne trebalo".  priča mi čovjek...

- jbga, naručilo me u bolnicu za 10 mjeseci i pitanje je kako će mi to pregledati,a do tada stvar može eskalirati. pošao odmah sutradan na magnet u privatnika i amexom tih 1600kn podijelio na 4 rate.

 

 

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koliko imate aktivnih kreditnih/debitnih karti
torrente kaže...

dobro je što ove od tekućeg imaju opciju obročne otplate. nekad nije loše neku điđu ispilat na 4-5 rata.

 

glede kreditnih kartica. ne koristim ih,ali vjerujte vremena postaju sve grđa. za njih se uglavnom vežu komentari "to služi da bi se zavaljivali nepotrebnim stvarima".

 

u zadnje vrijeme sam svjedočio nekim zanimljivim situacijama. ljudi kreditnu znaju držati doma kao osigurač "zlu ne trebalo".  priča mi čovjek...

- jbga, naručilo me u bolnicu za 10 mjeseci i pitanje je kako će mi to pregledati,a do tada stvar može eskalirati. pošao odmah sutradan na magnet u privatnika i amexom tih 1600kn podijelio na 4 rate.

 

 

 Treba znati koristiti kreditne kartice. Većina ljudi ne zna, misle da je to izvor besplatnog novca, zakopaju se dugovima i onda krive banku, kartice i svijet jer oni ne znaju raspolagati svojim novcem.

Samomrzeći hrvat
14 godina
offline
Koliko imate aktivnih kreditnih/debitnih kartica?

3 kartice, jedna za plaću, jedna za štednju i jedna za kupnju preko interneta.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koliko imate aktivnih kreditnih/debitnih kartica?

Samo dvije:

Visa tekući za plaću, plaćanje na rate 

Devizni: PayPal i ostala inozemna plaćanja ( na njemu nemam puno love, kada nesto kupim prebacim na njega)

 

Štednje 4: 

- Za maloga: žena i ja odvojimo 100€ svaki mjesec

- Za auto: ovaj će potrajati još 5 godina pa ćemo kupovat noviji, ja uplatim 700 kn, žena 300

- E kasica: kada plaćam karticom zaokružuje mi na prvi okrugli iznos pa razlika ide na štednju, 2% od podizanja love na bankomatu i jednom mjesecno ubacim sitniše u automat - oročeno na godinu dana, skupim od 2000-2500kn - platim registraciju

- Za moj gušt: svakog ponedjeljka ubacim 30 kn ( ili 60 ako taj tjedan nisam jeo junk food), to trošim baš na sebe - za sada si kupio Galaxy Watch, Dualshock2 i HyperX Alpha Gaming slušalice, idući je PS5 ( taman do izlaska skupim)

 

Uglavnom sve rješavam preko aplikacije i internet bankarstva, u banku ulazim samo kada mi istekne kartica, u novčaniku max 200 kn ( za pijac i pekaru).

 

I od 2008. si vodim mjesečnu potrošnju u excell tablicama, tako da znam na šta trošim, gdje pretjeram, a gdje mogu više. 

 
11 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Koliko imate aktivnih kreditnih/debitnih karti
E to je odgovoran i pametan menadžment prihoda.
Samomrzeći hrvat
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koliko imate aktivnih kreditnih/debitnih karti
matawww kaže...

Od kad sam prešao na Revolut, ostavljam samo tekući...

 Bas sam se pitao kako to da to nitko nije spomenuo.

Ja presao na Revolut.. iz vise razloga.

Zivim u Norveskoj odnedavno.. dosao ovdje s kesom ko rusi, kao, da mi se nadje... na puno mjesta uopce ne prihvacaju gotovinu..

da ne kazem kakve sam probleme imao s eurima, banke ne mijenjaju strane valute, ima samo Forex banka, i tajlandska baba, i to 160 km u vecem mjestu; svi drapaju ekstra, a osobito ako dodjes s novcanicom od 500 eura, moras ispuniti posebni formular otkuda kako zasto ..

neki drugi svijet... uzeo revolut premium, svu lovu iz hrvatske si bez dodatnih IBAN naplata prebacio na norveski racun.

revolut je fakat zakon..

off topic, ima ovdje revolutasa? kakva su vasa iskustva?

12 godina
offline
Re: Koliko imate aktivnih kreditnih/debitnih karti
Jednu.
Jer sam mišljenja da od 5000 kn primanja ne možeš potrošiti 8000 kn a da negdje ne fali...
O Matijeviću jesi li pri piću?!Kud će boca nego da se joca.
Moj PC  
7 0 hvala 0
16 godina
offline
Koliko imate aktivnih kreditnih/debitnih kartica?

Maestro za plaću i sve ćešće koristim Mastercard od Revoluta.

 

Visu Electron pomalo zapostavljam.

Koristite blage riječi i jake argumente
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Koliko imate aktivnih kreditnih/debitnih kartica?

Imam Visu za PayPal... Amex iz PBZa i Maestro od tekućeg... Sa time da svu lovu držim na računu i kupujem isključivo Maestro karticom... Amex mi je tu samo kad mi u nepredvidivim situacijama treba veća količina love... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koliko imate aktivnih kreditnih/debitnih karti
gmit kaže...
BOGDO kaže...
Kolacic kaže...

Htio bih pitati ako netko zna.

Kako ide s minusom ili kreditom ako osoba koja koristi umre. 

Npr vidio sam da neki imaju dosta visok minus i to je ono Sto nije dobro.

 Vraća ga nasljednik, supružnik.

 

ne vraca ga nasljednik, vec se vraca iz nasljedstva, ukoliko ono postoji

 

Znači ako osoba A premine, a ima nasljednika osobu B -dijete, brat, sestra,onda osoba B ima izbor vratiti dug ili se odreći tipa nekretnine od koje će se banka naplatiti, a ako osoba B ne postoji onda se banka namiri od lokalne samouprave, koja tvoju nekretninu prodaje na licitaciji.

Ne vjeruj računalu kojeg ne možeš baciti kroz prozor!!
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koliko imate aktivnih kreditnih/debitnih karti
maestro za plaću i visa za paypal koji koristim za plaćanja na ebayu i sličnim stranicama, stvarno mi više od toga ne treba
<3 YNWA <3
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Koliko imate aktivnih kreditnih/debitnih karti
BOGDO kaže...

 

Znači ako osoba A premine, a ima nasljednika osobu B -dijete, brat, sestra,onda osoba B ima izbor vratiti dug ili se odreći tipa nekretnine od koje će se banka naplatiti, a ako osoba B ne postoji onda se banka namiri od lokalne samouprave, koja tvoju nekretninu prodaje na licitaciji.

 

Osoba B ima pravo na nasljedstvo, kojeg se moze, ali i ne mora prihvatiti. Prihvacanjem nasljedstva, prihvaca se i eventualni dug.

 

Neprihvacanjem nasljedstva, odricanje u korist neke druge strane, ako postoji, ili ako je osoba B jedini nasljednik, i ne zeli se prihvatiti nasljedstva, ne prihvaca se ni eventualnih dugova.

 

Znaci, ukoliko je osoba A imala nekretninu, osoba B prihvaca nasljedstvo, prihvaca i obavezu podmirivanja dugova. 

 

Ukoliko osoba A ima samo dugove, odnosno nema pokretne i nepokretne imovine (stan, njiva, novci u banci i slicno), osoba B nista prakticki ne nasljedjuje, osim duga, ako se prihvati nasljedstva.

 

E sad, nekad je postojalo da se taj dug "obracunava" samo do iznosa visine nasljedstva... znaci, ako osoba B nasljedjuje 10.000 eura, a osoba A je bila duzna 30.000 eura, osoba B nasljedjuje dug u visini 10.000 eura. Znaci, ne moze nasljedjeni dug biti veci od vrijednosti stvarnog nasljedstva. Dali je to jos tako neznam.

 

Skraceno, ako se prihvacas nasljedstva, prihvacas se i eventualnih dugova. Ukoliko se nitko ne prihvaca nasljedstva iza osobe A, ili isto ne postoji u materijalnom obliku, nema automatizma kojim nasljedjujes dugove osobe A.

Children Shouldnt Play with Dead Things
7 godina
online
Re: Koliko imate aktivnih kreditnih/debitnih karti
Ajar kaže...

 zato se pazi: kad te komad milo gleda (na poslu, u birtiji, u srkvi ...), zove na kavu i to, najvjerojatnije ipak samo traži jamca za kredu. to je snažan motiv za emancipaciju u socijalnim i intimnim kontaktima. 

Tak ti kod mene u selu di sam živio, bila jedna ženska, imala građevinsku firmu i zaposlila sve lokalne naivce  i kad je zatvorila biznis tak im uvalila neku spiku i bili su joj jamci za neke oveće kredite, ne znam kakva im je obećanja prodala, izbacila sisu i likovi popadali masovno, a ona zbrisala natrag u Rumunjsku (od kud ju je muž kupio), a ovi još i dan danas idu po sudovima, i pola njih se nije još izvuklo od dugova 

 

 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.8.2019 11:15 (fer-de-lance).
14 godina
offline
Koliko imate aktivnih kreditnih/debitnih kartica?

Visa tekući, Visa elektron i Visa kreditna za po vani ako je potrebno.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koliko imate aktivnih kreditnih/debitnih kartica?

ima ona metoda uštede - za svaku psovku 10 novaca u staklenku. da sam tako postupao, sad bih mogao kupiti pola svijeta (gotovinom) ali ne bih u međudobu plaćao režije, hranu ... ništa. bio bih četiri/petilijarder bez novčića za išta osim u staklenku (ako i to, poslije mjesec dana). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koliko imate aktivnih kreditnih/debitnih karti
Ajar kaže...

ima ona metoda uštede - za svaku psovku 10 novaca u staklenku. da sam tako postupao, sad bih mogao kupiti pola svijeta (gotovinom) ali ne bih u međudobu plaćao režije, hranu ... ništa. bio bih četiri/petilijarder bez novčića za išta osim u staklenku (ako i to, poslije mjesec dana). 

 Ako klinci hodaju za tobom i za svaku tvoju psovku kažu: "Mama, 2 kune u kasicu." brzo prestaneš psovati... barem pred njima.

 

 

 

Diners koristim za pravilniju preraspodjelu većih troškova tijekom godine.

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.8.2019 14:26 (Juzerica).
12 godina
offline
Koliko imate aktivnih kreditnih/debitnih kartica?

Jednu, standardna visa electron.

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Koliko imate aktivnih kreditnih/debitnih kartica?

Imam od zabe vizu deviznu i od erste kunsku vizu već godinama. Prestao sam skroz koristiti obadvije u korist revoluta jer ni jedna ne nudi tu razinu sigurnosti i nema toliko korisnih fora, od dizanja gotovine bez naknade, puno boljeg tečaja, zamjene broja kartice, instant prebacivanja love, itd, itd...

 

Nedavno sam nešto kupovao online i nakon minute primjetim da sam sa krive stranice kupio, tj preko one koja zaračunava neku suludu proviziju, a otkazivanje u kratkom vremenu se naplaćuje sa 30%. Jednstavno sam u 5 sec promijenio broj kartice u revolutu i onda otkazao. Naravno majstori su mi čak dva puta htjeli skinuti cijeli iznos bez obzira na to što sam otkazao na vrijeme.. ali skinuli su 0kn jer ta kartica više nije postojala 

 

 

Evo mog referal linka za revolut LINK

 

Po interentu je već poplava revolut referral linkova znam. Ne stavljam to ovdje da se okoristim za 50kn koliko dobijete i vi i ja ako se registrirate preko njega nego jer mi fali još 2je od 5 ljudi za free premium karticu na godinu dana (nešto više gotovine se može dizat na bankomatu bez naknade). Štoviše.. pošaljite mi podatke na PP (ime i broj) i još vam prebacim svojih 30kn evo. Znači 80kn vam sjedne.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.8.2019 14:58 (Zeljko9r).
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koliko imate aktivnih kreditnih/debitnih karti
Kreditnom trosis ono sto si tehnicki vec zaradio ali ti jos nije isplaceno. Ti duzan kartici, firma duzna tebi.
Problem nastaje kad pocnes trosit vise neg zaradjujes.
Ja svoje limite imam tak smesno malo postavljene da se covjek zapita kaj opce imam kreditnu (diners). Oslobodjen sam clanarine, nema kamata... Nek stoji.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koliko imate aktivnih kreditnih/debitnih karti
Zeljko9r kaže...

Imam od zabe vizu deviznu i od erste kunsku vizu već godinama. Prestao sam skroz koristiti obadvije u korist revoluta jer ni jedna ne nudi tu razinu sigurnosti i nema toliko korisnih fora, od dizanja gotovine bez naknade, puno boljeg tečaja, zamjene broja kartice, instant prebacivanja love, itd, itd...

 

Nedavno sam nešto kupovao online i nakon minute primjetim da sam sa krive stranice kupio, tj preko one koja zaračunava neku suludu proviziju, a otkazivanje u kratkom vremenu se naplaćuje sa 30%. Jednstavno sam u 5 sec promijenio broj kartice u revolutu i onda otkazao. Naravno majstori su mi čak dva puta htjeli skinuti cijeli iznos bez obzira na to što sam otkazao na vrijeme.. ali skinuli su 0kn jer ta kartica više nije postojala 

 

 

Evo mog referal linka za revolut LINK

 

Po interentu je već poplava revolut referral linkova znam. Ne stavljam to ovdje da se okoristim za 50kn koliko dobijete i vi i ja ako se registrirate preko njega nego jer mi fali još 2je od 5 ljudi za free premium karticu na godinu dana (nešto više gotovine se može dizat na bankomatu bez naknade). Štoviše.. pošaljite mi podatke na PP (ime i broj) i još vam prebacim svojih 30kn evo. Znači 80kn vam sjedne.

 

 sve to ok, ali ako često ne kupuješ izvana i ne dižeš novce onda ništ koristi od te kartice, samo smeta

16 godina
offline
Koliko imate aktivnih kreditnih/debitnih kartica?

Debitnu za placu, wirex za kripto

Intel i7 8700K;asrock z370 extreme 4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; SLI 2 X Nvidia GeForce 1080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Koliko imate aktivnih kreditnih/debitnih karti
Ja volim cash...i šta sad...svatko ima neki fetish...moj su papirnate novčanice....inače moje pare su bile na više banaka...kako je koja banka sputavala kmt...bi išao dalje....zadnjih par godina su u kući....nedam svoju muku za 1% godišnje...neko vrime sam imao i u škz...po kmt od 15%...ako rodbini zatriba...posudom uz kmt da poništi inflaciju i to je to...

Umisto da recimo kupim tv na rate....ja se strpim njekolko godina...svaki misec u debeli krmaču ubacim....i sad kad budem kupovao.... vjerojatno 2020...tv se kupi za cash odjednom...
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koliko imate aktivnih kreditnih/debitnih karti
HCMAA kaže...
Ja volim cash...i šta sad...svatko ima neki fetish...moj su papirnate novčanice....inače moje pare su bile na više banaka...kako je koja banka sputavala kmt...bi išao dalje....zadnjih par godina su u kući....nedam svoju muku za 1% godišnje...neko vrime sam imao i u škz...po kmt od 15%...ako rodbini zatriba...posudom uz kmt da poništi inflaciju i to je to...

Umisto da recimo kupim tv na rate....ja se strpim njekolko godina...svaki misec u debeli krmaču ubacim....i sad kad budem kupovao.... vjerojatno 2020...tv se kupi za cash odjednom...

ma ok, svatko voli nesto drugo..

uglavnom sad sam se sjetio da sam i ja tako kupovao prije dosta godina kada se nije moglo kupovati tako jednostavno na rate bez kamata, potpisivanja ugovora, cekova, itd.

 

onda kad se to uvelo pod normalno, shvatio sam da ne moram cekati 2 godine ostavljajuci svaki mjesec sa strane, da mogu uzivati u novom tv-u odmah i to isto raditi (ostavljati ratu sa strane - tj. banka sama skida).. tako da mi sada nema smisla cekati i skupljati mjesecima i godinama, kad to mogu dobiti odmah za iste novce, tj. odmah na pocetku stednje za tu stvar, umjesto na kraju stednje za tu stvar...

 

btw ako mozes cekati dvije godine da kupis nesto onda ti to vjerojatno ni ne treba.. jer ako mozes dvije godine bez toga onda mozes cekati jos dvije pa kupiti jos bolji za iste novce.. i tako u nedogled..

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice