Koristite li piratski ili ilegalni softver?

poruka: 190
|
čitano: 42.360
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Koristite li piratski ili ilegalni softver?".
14 godina
offline
Koristite li piratski ili ilegalni softver?
prije sam skidao sad vise ne maknuo se sa iskona oni su dopustavali torrente otkad sam na gradskoj samobor wireless mrezi oni ne dopustavaju tj blokirali su portove al hebiga jedino je to negativno u vezi mreze te. + je sta je cijena samo 500 Godisnje za sve ostalo postoji kodi ili vpn koji mi se ne placa bas
Samobor je lepa varoš
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koristite li piratski ili ilegalni softver?
DuxCro kaže...

Original Windows 10 pro platio $1,50 na ebayu. Igara toliko jeftinih, pa i besplatnih da ih ne stignem ni odigrati. Zašto da kradem developerima kruh?

 Nisam bas shvatio na koji bi to nacin developerima krao kruh ako nabavis piratsku igru koju ni u kojem slucaju ne mislis legalno kupiti... nije mi jasna ta racunica...

12 godina
offline
Koristite li piratski ili ilegalni softver?

Pričate od windowsima 10 čiji key kupuju svi preko ebaya za ono 2 eura max, dok ja imam softwer-a za glazbenu produkciju oko ~2000 eura vrijednog samo...

Redovito kupujem sve original, a što se tiče piratizacije uvijek pokušavam izbjeći je.
Znači na svakoj "akciji" ili popustu pokušam ugrabiti ili nači slični program,
primjer je dobar Ashampo-ov software, koji je bio free na par dana, pa sam ugrabio što mi je trebalo. I recimo lite verzija photoshop-a, i slično.

everyday i'm shuffling...
Moj PC  
3 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koristite li piratski ili ilegalni softver?
DuxCro kaže...

Original Windows 10 pro platio $1,50 na ebayu. Igara toliko jeftinih, pa i besplatnih da ih ne stignem ni odigrati. Zašto da kradem developerima kruh?

 Ne kradeš ti developerima kruh već njihovim debeloguzim kapitalističkim vlasnicima. Kada hoću platiti developeru, platim onome koji ima svoj račun i koji lijepo napiše uplatite koliko možete.

učo kaže...

Ja kao učitelj imam džaba penđerse i office, tako da nemam potrebe za piratlukom. U svezi glede igara situacija je malko drugačija - nikada nisam kupio igricu, a igram se...mada su to uglavnom besplatne igrice

 Učitelju moj !

Suze mi krenu kada pročitam tu nakaradnu izvedenicu s lukom odn. piratlukom.

 

Piratstvom se inače bavim profesionalno.

Završio sam magisterij i imam titulu Magister Corsar, i to po Bolonji.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
6 godina
protjeran
offline
Re: Koristite li piratski ili ilegalni softver?
Luka123 kaže...

Pričate od windowsima 10 čiji key kupuju svi preko ebaya za ono 2 eura max, dok ja imam softwer-a za glazbenu produkciju oko ~2000 eura vrijednog samo...


 ako od npr cubasea, FL studia i sličnih zarađuješ lovu, imaš glazbeni studio, logično je da si ga legalno nabavio a free VSt dobrih pluginova ima na bacanje.

za pokući su dobri i krekisani Kjubejsi.....

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
15 godina
offline
Koristite li piratski ili ilegalni softver?

ima ihush pravo: piratski softver je predmet iz bajke. nitko ne uzima tuđi softver, preinači ga malo (ili ne - samo promijeni naziv) i prodaje pod svoj. 

 

a zašto je krekiran bolji od kupljenog i registriranog? zbog marketinga. imam za prijevode kupljenu licenciju programa i neprestano (ali neprestano) me zatrpavaju "fenomenalnim ponudama", "zadnji čas za nadogradnju", "webinarima" i sličnim beskorisnom sranjima. imam noviju verziju tog programa (jednako bugovitu kao i prijašnja legalna, usprkos sp 1, 2, 3 ...), uredno cracknutu i ... mir božji. nikakvih ponuda, reklama, sranjapranja. čak sam maknuo legalnu verziju i njihovu poštu označio kao spam da mi se više skinu s jetre. neki kreknuti softveri se mogu i normalno ažurirati, bez frke (neću vam reći koji ali koštaju inače u mp3). dakle, ovdje imamo načelo borbe protiv "marketinga". ne zanima me živi li netko od toga (nek si nađe pošten posao) ali neće bogami na moj račun. ne želim oglase, majkumu! sam ću potražiti informacije o onome što me zanima. a oglase si mami doma porinite. programeri ionako od toga ne dobivaju ništa. no recimo da dobiju. u gore navedenom konkretnom primjeru stalno su tražili povratne informacije radi "poboljšanja", "dodavanja funkcionalnosti" i ostale bandićarije. gledam po forumima, većina traži isto no od proizvođača/programera ni "trc". ne jebu korisnika ni pol promila. "nove" verzije izlaze i, osim kozmetike, niš. sam nek ja kupim i čkomim (i trpim spam). e, neš majci. osim toga, klijenti traže rad u tom softveru, ne ja. a plaćaju uratke možda nekad malo nekako. e, pa, ne želim biti na dnu hranidbenog lanca (bosanski grb u neodređenom smjeru). 

 

a propos windowsa, kupio sam jednom davno vistu (samo u rvackoj: oem kao retail u dućanu) i eno je još na polici. nikad više. bila je strahota raditi u njoj. jedva dočekah sedmicu (aktivirana i ažurirana uredno, molim lijepo). nemreš starog lisca sam tak na trulu dasku.  

 

tu su još neke sitnice: većina programa (pa i os-a) sadrži i do 90% beskorisnih gluparija koje bi valjalo u đuture platiti iako ih ne koristiš (i čak smetaju) a ono što ti treba - nema (ili se plaća posebno ili treće strane nešto izmisle). možda bi programeri i načinili modularni softver, kad ne bi bilo marketinga. (... govor mržnje ...) marketingu i korporacijama. 

 

sve u svemu, vrijedi ona: ako želiš nešto načiniti kako valja, moraš to obaviti sam. nažalost nisam (na sve još i) programer pa sam prisiljen "snaći se". pa dobro. snalazim se. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.10.2019 15:43 (Ajar).
Moj PC  
10 0 hvala 0
16 godina
offline
Koristite li piratski ili ilegalni softver?

Evo da se pohvalim, neki dan sam kupio key za win10 preko stranice koja se reklamira na Bugu, pa kontam da je više manje legalan.

Dopizxxo mi watermark: "Activate win" u donjem desnom kutu 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Koristite li piratski ili ilegalni softver?
crozoki kaže...

Evo da se pohvalim, neki dan sam kupio key za win10 preko stranice koja se reklamira na Bugu, pa kontam da je više manje legalan.

Dopizxxo mi watermark: "Activate win" u donjem desnom kutu 

 

Definitivno legalno.

Misliš da bi na Bugu bilo reklama za "piratski ili ilegalan" software?

How dare you???

12 godina
offline
Koristite li piratski ili ilegalni softver?

Hvala Bogu pa postoje programi kao removeWAT i KMSpico

Moj PC  
7 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Koristite li piratski ili ilegalni softver?
Aldo kaže...
DuxCro kaže...

Original Windows 10 pro platio $1,50 na ebayu. Igara toliko jeftinih, pa i besplatnih da ih ne stignem ni odigrati. Zašto da kradem developerima kruh?

 Nisam bas shvatio na koji bi to nacin developerima krao kruh ako nabavis piratsku igru koju ni u kojem slucaju ne mislis legalno kupiti... nije mi jasna ta racunica...

 Kada ti i tebi slični ne bi imali opciju nabavke piratskih kopija, tj. kada bi postojao savršeni DRM za sve igre, siguran sam da bi s vremena na vrijeme i ti kupio neku original igru. Jer inače nikada ne bi ništa igrao. Srećom, ne razmišljaju svi na svijetu kao ti. "Zašto da kupim, kad jednostavno mogu krasti bez posljedica?" Jer u tom slučaju svi dev timovi bi bankrotirali i nitko ne bi radio sve one AAA igre koje toliko voliš krasti. Bilo bi entuzijasta koji rade i uvijek će raditi neke besplatne igre, ali ni blizu današnjim AAA naslovima.

Twitch-Duxcro
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.10.2019 16:20 (DuxCro).
12 godina
offline
Koristite li piratski ili ilegalni softver?

AAA naslove koje platis 60e , izade 5 dlcova po 20e ili u jos gorem slucaju nakon godinu dana umre player base.Ako cemo realno danas se zarduje na lootboxovima.

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koristite li piratski ili ilegalni softver?
ihush kaže...

MS prihvaća ili odbija validaciju unešenog keya. Time se win aktivira ili se ne aktivira. Jedini MS ima to pravo i kriterij jedini koji je moguć, ako MS kaže OK, tad je key OK.

 

vidiš da nemaš pojma.. jel znaš kako funkcioniraju ti ključevi sa ebaya?

netko sklopi volume license ugovor, kupi na desetke tisuća keyeva za siću i onda ih prodaje po 5-10$ na ebayu.. svi koji kupe takvu licencu, znači desetci tisuća ljudi imaju isti key i uvijek će se moći aktivirati.

ALI to nije legalno, microsoft proganja takve preprodavače i kelji im globe, ali keyeve i dalje možeš aktivirati.

 

gledaj nije da to izvlačim iz guzice, slušao sam prošle godine na IM-Top sajmu predavnje od sat i pol od microsoftovog odvjetnika točno o toj temi i ponavljam, to što ti možeš kupiti ključ za koji euro i aktivirati ga, ne znači da je isti legalan.

 

Marko :D kaže...

Da je Microsoft htio nekoga 'globiti', 'globili' bi ga već odavno. Između ostalog eBay i slične stranice, pune su jeftinih ključeva za Windowse. 

 

microsoftu nije u interesu nikoga proganjati, svjestni su oni i te kako postotka aktiviranih instalacije koje nemaju potpuno konformnost, ali su i svjesni da im to omogućava kvazi-monopol koji imaju.

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
13 godina
offline
Re: Koristite li piratski ili ilegalni softver?

Nikakav volume license ugovor. Tu se radi o korištenim iliti refurbished licencama. Zato u nekim oglasima na eBay-u i piše da nakon unosa ključa kontaktiraš Microsoft za aktivaciju. I koliko mi je poznato, po zakonu EU korištene licence smiju se prodavati...

 

https://pcchip.hr/softver/must-have/windows-10-licenca-za-20kn-na-ebayu-o-cemu-se-radi/

16 godina
offline
Re: Koristite li piratski ili ilegalni softver?
DuxCro kaže...
Aldo kaže...
DuxCro kaže...

Original Windows 10 pro platio $1,50 na ebayu. Igara toliko jeftinih, pa i besplatnih da ih ne stignem ni odigrati. Zašto da kradem developerima kruh?

 Nisam bas shvatio na koji bi to nacin developerima krao kruh ako nabavis piratsku igru koju ni u kojem slucaju ne mislis legalno kupiti... nije mi jasna ta racunica...

 Kada ti i tebi slični ne bi imali opciju nabavke piratskih kopija, tj. kada bi postojao savršeni DRM za sve igre, siguran sam da bi s vremena na vrijeme i ti kupio neku original igru. Jer inače nikada ne bi ništa igrao. Srećom, ne razmišljaju svi na svijetu kao ti. "Zašto da kupim, kad jednostavno mogu krasti bez posljedica?" Jer u tom slučaju svi dev timovi bi bankrotirali i nitko ne bi radio sve one AAA igre koje toliko voliš krasti. Bilo bi entuzijasta koji rade i uvijek će raditi neke besplatne igre, ali ni blizu današnjim AAA naslovima.

 Potpuno si i krivu. Osobno se ne igram na računalu jer za to nemam vremena, dok sam imao vremena prije deset-dvadeset godina onda nisam imao novaca i morao sam se snalaziti ako sam htio ponekad odigrati neku bolju igru. Ne vjerujem da sam time ikog ostetio jer definitivno nije bila opcija da se igra legalno kupi. Po cemu sam ja recimo bio gori od lika koji je legalne (refurbished) igre kupovao na njuskalu od likova kojima su dosadile?

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.10.2019 18:02 (Aldo).
10 godina
offline
Re: Koristite li piratski ili ilegalni softver?
Za ps4 samo orginale,za pc i ps2 not so much.
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.10.2019 18:04 (Spacecraft).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koristite li piratski ili ilegalni softver?
Kupio sam i ja jer je to Native promo članak, pa sam mislio da je sve ok.

Iako znam da je sve to siva zona, prepustio sam Bug-u razmisljanje o tome jer je bas Native Ad clanak, a ne klasicni oglas ili google ad.

Pa opet - kljuc nisam nikad dobio, popušio 11€ .

Radi se o LvLGO oglasima.
You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
13 godina
offline
Re: Koristite li piratski ili ilegalni softver?

sramota da je novinar uspio toliko krivo interpretirati MAR. najveći vic tog članka su zadnja dva odlomka, di autor doslovno daje do znanja da nema pojma o čemu se radi.

trebaš razlikovati licence za refurbished računala (nešto kao OEM u sklopu MAR-a) i refurbished licence - nelegalno.

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
16 godina
neaktivan
offline
Koristite li piratski ili ilegalni softver?

trebalo bi napravit analizu, životne dobi i osobnih prihoda.

s vremenom se to promijeni...neš ti troška igrat se na Steamu, pisat i cloudat sa Office 365...poslušat nešto muzike na Deezeru.

 

+ masu dobrih free alternativa za edit slike, zvuka i videa

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.10.2019 18:28 (torrente).
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Koristite li piratski ili ilegalni softver?

Gdje mogu pirateriju i dalje rabim pirateriju još od sredine 90ih. Eh sad se događa da neke stvari više nisu prikladne za pirateriju pa trošim novce.

Bio sam ponosni 100% gusar za igre, ali onda sam krenuo sa aviosimulacijama i tako krenuo kupovati original software.

 

Eh sad što se tiče Windowsa, Offica, filmova, serija, mp3ica i svega ostaloga.... rum i crna zastava sa lubanjom i dvije sablje ispod toga.

il2 Sturmovik, DCS, War Thunder
 
0 0 hvala 0
8 godina
online
Re: Koristite li piratski ili ilegalni softver?
I da i ne....

Da u smislu da ne kupujem ono sto nisam isprobao - primarno igre.....

Ne u smislu ako mi se igra svidi, onda je kupim.
Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koristite li piratski ili ilegalni softver?
nine kaže...
ihush kaže...

MS prihvaća ili odbija validaciju unešenog keya. Time se win aktivira ili se ne aktivira. Jedini MS ima to pravo i kriterij jedini koji je moguć, ako MS kaže OK, tad je key OK.

 

vidiš da nemaš pojma.. jel znaš kako funkcioniraju ti ključevi sa ebaya?

netko sklopi volume license ugovor, kupi na desetke tisuća keyeva za siću i onda ih prodaje po 5-10$ na ebayu.. svi koji kupe takvu licencu, znači desetci tisuća ljudi imaju isti key i uvijek će se moći aktivirati.

ALI to nije legalno, microsoft proganja takve preprodavače i kelji im globe, ali keyeve i dalje možeš aktivirati.

 

gledaj nije da to izvlačim iz guzice, slušao sam prošle godine na IM-Top sajmu predavnje od sat i pol od microsoftovog odvjetnika točno o toj temi i ponavljam, to što ti možeš kupiti ključ za koji euro i aktivirati ga, ne znači da je isti legalan.

 

Marko :D kaže...

Da je Microsoft htio nekoga 'globiti', 'globili' bi ga već odavno. Između ostalog eBay i slične stranice, pune su jeftinih ključeva za Windowse. 

 

microsoftu nije u interesu nikoga proganjati, svjestni su oni i te kako postotka aktiviranih instalacije koje nemaju potpuno konformnost, ali su i svjesni da im to omogućava kvazi-monopol koji imaju.

 gluposti, tj u prvom citatu pišeš da MS proganja, u drugom da mu nije u interesu proganjati.. ili daj konkretan argument o nekoj MS tužbi ili prekini s dezinformacijama ili vlk licencama... jer pojima nemaš.

-globa? tko koga može globiti ili imamo neku ms-državu gdje je ms policajac? možda u cloudeu..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Koristite li piratski ili ilegalni softver?

a da se naučiš čitati postove? neće proganjati averagae joe-a, proganjat će naravno ilegalne preprodavače, i globit će firme koje koriste ilegalne licence ukoliko dođe do audita..

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.10.2019 19:14 (nine).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koristite li piratski ili ilegalni softver?
nine kaže...

a da se naučiš čitati postove? neće proganjati averagae joe-a, proganjat će naravno ilegalne preprodavače, i globit će firme koje koriste ilegalne licence ukoliko dođe do audita..

 ok, može jedan primjer? ima li nešto u medijima, neka tužba, presuda? Ima li nešto iz ovog stoljeća?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Koristite li piratski ili ilegalni softver?

kao prvo, zašto je to relevantno.. kao drugo, zar misliš da takve stvari stvarno možeš naći u žutom tisku? ali da, sve veće softverske firme (MS, oracle, adobe, autodesk) imaju nenajavljene licence compliance audite.

ne da mi se natezati, ako misliš da je win 10 licenca sa ebay-a od 5-10$/€ potpuno legalna, tvoj problem.. samo se nadam da kao MSP ne prodaješ takve licence poslovnim korisnicima..

uostalom, nazovi microsoft hotline i pitaj njih doslovno riječima "dali je win 10 licenca sa ebay-a od 5-10$/€ potpuno legalna".. siguran sam da već znaš koji će outcome biti 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.10.2019 20:09 (nine).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Koristite li piratski ili ilegalni softver?

MS hotline:

- gospodine to vam qrc ,a ne licenca

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
4 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Koristite li piratski ili ilegalni softver?

Sve original, na G2Play uhvatim akcije, otkako kupujem originale rijetko kad imam problema.

 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Koristite li piratski ili ilegalni softver?

Win imam licencu preko MSDN-a (preko firme, legalno), office originalan za sve ukucane (365 home), igre igram iskljucivo koje imam na originu ili steamu (nisam skinuo nikakvu igru sa torrenata valjda 10 godina). Imam 3 licence za minecraft za svoje 3 kceri. Ali koristim vmware workstation (razmisljam o kupovini) i devex komponente. To je to...

Freak Show Inc.
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.10.2019 20:36 (Friday).
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koristite li piratski ili ilegalni softver?
Friday kaže...

Ali koristim vmware workstation (razmisljam o kupovini)

 

ako imaš win 10 pro ili enterprise, jednostavno koristi hyper-v, osim ako ti iz nekog razloga baš specifično treba workstation..

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
16 godina
odjavljen
offline
Re: Koristite li piratski ili ilegalni softver?
nine kaže...
Friday kaže...

Ali koristim vmware workstation (razmisljam o kupovini)

 

ako imaš win 10 pro ili enterprise, jednostavno koristi hyper-v, osim ako ti iz nekog razloga baš specifično treba workstation..

 

A znam ali nisam bas veliki ljubitelj hyper-v. Iako planiram za novi kucni server dici full virtualizaciju na hyper-v, cisto da mu dam pravu priliku. Imam serverske licence i sve ali do sada sam ga zaobilazio

Freak Show Inc.
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.10.2019 20:42 (Friday).
13 godina
offline
Re: Koristite li piratski ili ilegalni softver?
Friday kaže...

..ali do sada sam ga zaobilazio

 

funkcionalnost ti je praktički ista, malo drugačiji UI, tako da se po meni ne isplati kupovati workstation..

ako vrtiš max 1 virtualku od jednom, ti je dovoljan i vmware player koji je free 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice