Koristite li piratski ili ilegalni softver?

poruka: 190
|
čitano: 42.411
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Koristite li piratski ili ilegalni softver?".
7 godina
protjeran
offline
Re: Koristite li piratski ili ilegalni softver?
ihush kaže...
O_O_O kaže...
..

 Mozda predjem na Linux. Onda nema ni racuna. A 1000 servera je nista. Pocnes sa 50, pa polako dodajes. Svaka firma srednje velicine ima ili renta toliku kolicinu.

Lako je traziti reklamaciju problem je utroseno vrijeme i ako server ne radi. Vrijeme je novac.

 aaa, tako :) znači počenm s 50 i dodam .. (kad? drugi dan?) koliko 950? ili svaki dan po jedan? No kad smo to riješili, kave to veze ima s naslovom teme i btw krati citate pogotovo kad nema poveznice ni sa čime.. :)

 Pa sad ide relativno brzo, ali sporije nego prije gledajuci relativne postotke. Vozio sam val kripto valuta i prenamjenio servere za hosting. :)

A sa temom ima poveznica Winodws licence sve je povezano.

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.10.2019 13:10 (O_O_O).
15 godina
offline
Re: Koristite li piratski ili ilegalni softver?
O_O_O kaže...
..

A sa temom ima poveznica Winodws licence sve je povezano.

 -mrežnim kablom? Drugu poveznicu baš ne vidim :)

imaš pirat server ili pirat linux ili pirat kripto ili ilegalno? .. tj to što možda radiš na crno, bez registrirane firme i poreza je stvar poreza, ne soft-licenci, ali da, tad si daleko bliži naslovu mada nas BSA želi takvim naslovima uvjeriti u surotno.

pa tnx, možda i mediji (osim BSA) počnu na odgovarajući način i pisati naslove, bar da neke veze priati imaju s piraterijom ili zakonom na koji se pozivaju.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
protjeran
offline
Re: Koristite li piratski ili ilegalni softver?
ihush kaže...
O_O_O kaže...
..

A sa temom ima poveznica Winodws licence sve je povezano.

 -mrežnim kablom? Drugu poveznicu baš ne vidim :)

imaš pirat server ili pirat linux ili pirat kripto ili ilegalno? .. tj to što možda radiš na crno, bez registrirane firme i poreza je stvar poreza, ne soft-licenci, ali da, tad si daleko bliži naslovu mada nas BSA želi takvim naslovima uvjeriti u surotno.

pa tnx, možda i mediji (osim BSA) počnu na odgovarajući način i pisati naslove, bar da neke veze priati imaju s piraterijom ili zakonom na koji se pozivaju.

 Licenca koja nije direktno kupljena od pruzatelja software je uvijek siva zona. Ali eto ohrabren sam tvojim upisima, te cu im ponosno pokazati eBay racun. Firma je uredno registirirana na Cipru, i svi se porezi uredno tamo placaju.

15 godina
offline
Re: Koristite li piratski ili ilegalni softver?

ako ti dođe domaći inspektor tad nije važno što je neka firma registrirana na cipru, tu je.. tu nađe firmu-osobe i sredstva i ako nemaš tu papire, tad si na crno. Podružnica nisi, jer bi tad bio podružnica firme s cipra :)i svijet bi opet bio krasan (ne siva zona..)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
6 godina
protjeran
offline
Koristite li piratski ili ilegalni softver?

ihush , samo ti njima reči...

stvarno, umori me brate...radiš li c/p svojih postova ili non stop pišeš jedno te isto.

Kako ti se samo da, ubi me, majke mi....(84 god.)

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put čet 31.10.2019 12:29 (Anđeo bez falinge).
 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Koristite li piratski ili ilegalni softver?
ihush kaže...

ako ti dođe domaći inspektor tad nije važno što je neka firma registrirana na cipru, tu je.. tu nađe firmu-osobe i sredstva i ako nemaš tu papire, tad si na crno. Podružnica nisi, jer bi tad bio podružnica firme s cipra :)i svijet bi opet bio krasan (ne siva zona..)

 Pa ja jesam produznica firme sa Cipra, ured ima samo customer service, tajnicu i mene. Servere odrzavaju pausalci i serveri nisu u uredu, vec na kolokaciji u DC.

Poruka je uređivana zadnji put čet 31.10.2019 13:04 (O_O_O).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koristite li piratski ili ilegalni softver?
O_O_O kaže...
ihush kaže...
O_O_O kaže...
..

 Znaci sve je ok. ..

 -nešto očigledno nije.. a gukni golube, pitaj.. što te muči? :)

 

-možeš li kupiti ms-win key u nekoj trgovini? -možeš, ne moraš..

-možeš li skinuti čist-origigi win-install s ms stranice, bez keya, možeš li ga instalirati bez keya.. možeš win10 (ne možeš win7-8, taži key). To je stvar MS-vlasnika. Nije stvar zakona-države ili poreza.

-radi li win bez keya? -radi, onemogućeno podešavanje izgleda DEa, ali radi (prije je bio trial 30 dana, gašenje svaki sat i sl. tj to je odluka MSa, vlansika).

-možeš li u bilo kojem trenu utipkati-aktivirati važeći-valjani key kojeg ms server validira i prihvati (ili odbije) time aktivira win licencu? -možeš.

-propisuje li zakon cijenu li trgovinu kupnje? -ne. Čak ni ms jer je cijena stvar tržišta dok je trgovina stvar slobode i zakona tržišta kao i cijena.

-možeš tako kupiti win licencu u usa, uk, fra, ger, ita, slo, japan, kina.. ili hr. U trgovini konzuma, hgspota, linksa, softwaredealsa, webshopu bilo gdje, kao i sve ostale robe ili soft, steam, google.. ako prodaju traženo (ne možeš ako ne prodaju).

-vrijedi li licenca ako si kupio win npr u francuskoj? -da.

-vrijedi li licenca ako je kupiš u npr hgspotu? -da .. tj kad ukucaš key on se aktivira ili ne. Radi ili ne radi i jedini kojeg se to pita je upravo taj ms-server.

-ako kupiš key na ebayu za 3$ pošto ni trgovina ni cijena nisu kriterij kao ni država ili online (gdje god to bilo, možda je server u texas-dallasu, možda u roterdamu, možda u tašimeksatanu..) i aktivacija prihvati, tad je taj key važeći i win je aktiviran. Tad imaš važeću licencu za taj win.

-mali kućni korisnik nikad nikome ne mora dokazivati računom kupnju (do izlaska iz trgovine moraš imati račun.. moguća kazna ako nemaš).

-poslovni moraju sve troškove knjižiti u poslovne knjige, poreze i sl. .. i svaka porezna muljaža je kažnjiva a jel to soft ili paradajz na računu je nevažno.

-za naše poslovne račune moraš imati R1 jer tako propisuje država, tj oib za identifikaciju pravnog subjekta (samo za njega vriedi račun tj trošak tj predporez .. sve ostalo je porezna prevara i zato je R1 obvezna froma) uz što je i iskazan PDV kao na svakom računu.. ali na običnom računu nema podataka kupca kao obia..

-R1 ne postoji tj to je samo zadna forma koja uključuje i oib-mb tj podatke firme-kupca i služi dvostranoj kontroli tj poreznim muljažama.. ukinuto ulaskom u eu kao obveza i isključivo za domaće..

-ako nešto kupiš u inozemstvu, tad na tom računu ne može biti iskazan hr-porez-pdv jer nitko osim hr ne naplaćuje hr porez. Kupi u texasu, nema hr poreza, a hoćeš li platiti usa porez ili taxfree ovisi.. npr kao nekad mawerštore austrije, platiš pa dobiješ povrat za izvoz .. tj online možeš kupiti bilo gdje i ne plaćaš porez tamo nego u zemlji uvoza kao i carinu.. i tu nastane mali problem kako tad knjižiti knjigovodstveno.. tj neznanje računovođe koji to treba znati.

-odnosno, zašto bi uopće knjižio trošak i pretporez za 20kn.. pogotovo ako tako uštediš 1000kn.. :)

-ms te ne traži račun i ako traži imaš račun ebaya, ms te traži key i ti si key upisao-aktivirao time je priča s msom i licencom gotova a porezna je nešto drugo. Knjige moraju biti uredne, sve ostalo je porezni prekršaj koji nema veze s soft-licencom nego knjigovodstvenim nezannjem ili muljažom.

 

-kao koristiš loader-crack i sl, ako skineš zakonom zaštićen sadržaj torrentom/distribucija tad si pirat, tj tad kršiš kazneni zakon i tad to nema veze s licencom ili r1 računom. Ako crackaš ili kršiš copyright tad si pirat i uopće nije važan R1 račun ili licenca. Ako koristiš u skladu s uvjetima tad nisi pirat, ako ne kršiš neki zakon tad si nevin, normalan građanin a ako kršiš porezni, prometni ili neki treći zakon nisi postao pirat nego prekršitelj tog zakona-djela...

 Jasno mi je to, ne brinu me racuni niti porezna. Vec da bi kljucevi u jednom trenutku mogli prestati raditi. Dosta tih sellera na eBayu i na Bugovim stranicama, koriste enterprise  volume licence za generiranje kljuceva. Ti ne mozes kontrolirati tko to radi, kad kupujes online. A prodaja tih kljuceva jer zabranjena EULAom.

 I takve volume licence mozes preprodati uz uvjet da ih ne smijes razdvajati. 

Procitaj malo sto je EU sud presudio u slucaju Usedsoft vs. Oracle.

Sigurna trazilica: https://www.startpage.com/ Sigurna e-posta: https://protonmail.com/
13 godina
offline
Re: Koristite li piratski ili ilegalni softver?
intel2hoky kaže...

dakle ne kupujem software. Ne zato da bi pokrao developere već zato da oni ne kradu mene.

 Pazi logike. Jel te tko tjera da to koristiš ako ti je preskupo? Znači igra/softver je smeće i ne opravdava cijenu, ali isto ću je skinuti jer ju moram imati.

 

To je kao da kažeš da ti je najnoviji BMW preskup pa ga ukradeš nekome jer ga eto moraš koristiti iz nekog razloga. I onda još uvjeravaš da su oni zapravo tebe probali pokrasti.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.11.2019 0:44 (antimadridista).
6 godina
offline
Re: Koristite li piratski ili ilegalni softver?
niti piratsko,niti ilegalno...samo gusarsko
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
2 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Koristite li piratski ili ilegalni softver?

Samo 

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice