Kraj travnja je i kraj za Ubuntu 14.04 LTS

poruka: 14
|
čitano: 4.533
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kraj travnja je i kraj za Ubuntu 14.04 LTS".
15 godina
offline
Kraj travnja je i kraj za Ubuntu 14.04 LTS

Ja ću svoju vm mašinu sa 14.04 ostavit unucima. Kad odem u penziju. :)

Moj PC  
4 0 hvala 0
8 godina
offline
Kraj travnja je i kraj za Ubuntu 14.04 LTS

Imam već pripremljen Linux Mint 19.1 ("Tessa", MATE), podržan je do 2023. 

 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Kraj travnja je i kraj za Ubuntu 14.04 LTS

:) moja KODIbuntu instalacija (bazirana na Ubuntuu 14.04) ovaj tjedan ide ća, stavljam zadnji LTS, pa sve nanovo... dva sata posla, nadam se, ne više :)

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Kraj travnja je i kraj za Ubuntu 14.04 LTS

Kod mene je 18.04 mislim da je to najnoviji LTS, mene je zezao bootloader pa mi je uzelo više od dva sata

Trust nobody, become the best !
15 godina
offline
Re: Kraj travnja je i kraj za Ubuntu 14.04 LTS
Father_Dougal kaže...

:) moja KODIbuntu instalacija (bazirana na Ubuntuu 14.04) ovaj tjedan ide ća, stavljam zadnji LTS, pa sve nanovo... dva sata posla, nadam se, ne više :)

 ako sve radi? zašto?

 

samo zato volim linux. radi? radi! ne diram. jedino kad se ugasi je kad windowsi polude pa mi pogase vbox. al da nije njih vjerovatno bi moralo doć do nekog fizičkog oštećenja diska da se nešto desi. :D

16 godina
offline
Re: Kraj travnja je i kraj za Ubuntu 14.04 LTS
ranko091 kaže...

 ako sve radi? zašto?

 

samo zato volim linux. radi? radi! ne diram. jedino kad se ugasi je kad windowsi polude pa mi pogase vbox. al da nije njih vjerovatno bi moralo doć do nekog fizičkog oštećenja diska da se nešto desi. :D

Ma evo sam već jutros promijenio mišljenje :) radi od siječnja 2015. godine (čini mi se, možda i ranije) bez ikakvih problema.
(edit): Realno, zato jer ne mogu koristiti zadnji Kodi, to je to. Ovo je već treći mjesec cimanja bih - ne bih :)

#nedamise

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.4.2019 10:35 (Father_Dougal).
15 godina
offline
Re: Kraj travnja je i kraj za Ubuntu 14.04 LTS
Father_Dougal kaže...
ranko091 kaže...

 ako sve radi? zašto?

 

samo zato volim linux. radi? radi! ne diram. jedino kad se ugasi je kad windowsi polude pa mi pogase vbox. al da nije njih vjerovatno bi moralo doć do nekog fizičkog oštećenja diska da se nešto desi. :D

Ma evo sam već jutros promijenio mišljenje :) radi od siječnja 2015. godine (čini mi se, možda i ranije) bez ikakvih problema.
(edit): Realno, zato jer ne mogu koristiti zadnji Kodi, to je to. Ovo je već treći mjesec cimanja bih - ne bih :)

#nedamise

 -zato jer korisnik ne koristi OS, nego appse, koje traže što traže.. a to je ugl upgrade-update. Oni koji ne koriste ništa mogu vječno ostati na bilo kojoj verziji softwarea (neovisno jel to bios, driver, os, app..), dok oni koji koriste internet kao sinonim komunikacije nemaju neki izbor.. nije ili-ili, samo jedan ili.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Kraj travnja je i kraj za Ubuntu 14.04 LTS
ihush kaže...

 -zato jer korisnik ne koristi OS, nego appse, koje traže što traže.. a to je ugl upgrade-update. Oni koji ne koriste ništa mogu vječno ostati na bilo kojoj verziji softwarea (neovisno jel to bios, driver, os, app..), dok oni koji koriste internet kao sinonim komunikacije nemaju neki izbor.. nije ili-ili, samo jedan ili.

 slažem se. ali ako zadnja verzija programa ne nosi ništa revolucionrano i bitno za sam rad osobe. ne vidim svrhu. a u konkretnom slučaju kodi će vrtit filmove i serije na bilo kojoj inačici. bitni su samo možda noviji kodeci, mada neznam za šta. x265 i sve ostalo je već utaboreno dobro. znači eventualno hdr10 ili takvi problemi...

16 godina
offline
Re: Kraj travnja je i kraj za Ubuntu 14.04 LTS
ranko091 kaže...

 slažem se. ali ako zadnja verzija programa ne nosi ništa revolucionrano i bitno za sam rad osobe. ne vidim svrhu. a u konkretnom slučaju kodi će vrtit filmove i serije na bilo kojoj inačici. bitni su samo možda noviji kodeci, mada neznam za šta. x265 i sve ostalo je već utaboreno dobro. znači eventualno hdr10 ili takvi problemi...

Pa, v18 donosi DRM, tako da postoje nativni pluginovi za servise kao što je Netflix, podrška za HDR je parcijalna, a i nije mi bitno obzirom da mi je TV star 8 godina i 720p je :)

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
15 godina
offline
Re: Kraj travnja je i kraj za Ubuntu 14.04 LTS

-kad gledaš samo jednu app kao player tad možeš vječno ostati na istoj verziji.. ali i tu ima previše izmjena-nadogradnji-evolucija, npr hw akceleracija i minimalni req. koje tad novije verzije appsa traže i kao lančana posljedica je čitav novi (noviji) OS i tad je prakričnije baciti staru distru, uzeti novu, biti opet miran idućih 2-5god.. dok nadogradnje starog mogu postati problem tj kako vrijeme odmiče tako se taj jaz povečava. Jednostavno neusporedivo je zatvoren sustav ili ''internet'' tj način kako se danas koriste uređaji (ne samo pc, mob-tablet.. player, jer playeri su kao i routeri, nasovi.. zapravo kutija-pc.. i jedina razlika je što kutiju moraš baciti kad nema supporta dok pc možeš instalirati noviju distru.. za normalne juzere, napredni mogu kemijati što žele no i naprednima kao fatheru je draže jednostavno koristiti računalo, radi, ne svaki drugi dan nešto nadograđivati.. možemo reći kao stari auto, kad krenu kvarovi itd..).

-lts ima petogodišnj ecikluse-support i to je to.. nije to moj-njegov izbor nego neka izmišljena-postavljena granica nakon čega treba 'reset' .. alternativa je gubiti vrijeme na kemijanje vs korištenje.. oni koji profesionalno rade, održavaju.. nakon nekog vremena jednostavno nemaju više hobističku želju stalno čačkati, jer život-vrijeme nije neograničeno, može ga se i drugačije iskoristiti. .. tj i to je izbor. To je razlika između početnika (ne zbog količine znanja, nego zasićenosti..) i starog korisnika.

-nasuprot tome, canonical-ubuntu ekipa lijepo posloži sve i izbaci distru, sve radi, .. pretenciozno bi bilo vjerovati da ću ja bolje složiti 'svoju' frankenštajn distru dok ako mi se nešto ne sviđa odaberem mint, suse, deb.. ili neku desetu.

 

-a sad nešto sasvim suprotno.. sve je to isti-jedan linux.. i baš ni jednog razloga nema ostati na staroj verziji kojoj se gasi support (ako netko nij upućen, lts je svaka druga-parna 5g 14-18-22.. dok su ostale 2god.) jer sve kreće od kernela, drivera, biosa, uefi-gpt, boot, novi hw kao chipset-mbo, nova vga.. uz izmjene x11.. guija, kao i okusa kde-gnome.. jednostavno, ništa se ne dobija ostankom na starom, samo problemi, jer svi, sav soft gurka na noviju verziju a pri tome se oslanjaju upravo na OS.. i to je svrha OSa, rad appsa, tj ono što korisnik koristi.. npr chrome ili kodi.. a oni su ti koji prisile na nadogradnju, ne izbor-želja juzera koji samo može birati boju-okus.. ili je izuzetak (zatvoren sys, neovisan o tim izmjenama, npr file server i dalje koristim distru od prije desetak godina sles.. odnosno kad ju mijenjam to je zbog podrške HWa-evolucije koja me natjera..). Soft je vječan, nepoderiv, ali beskoristan ako nije kompatibilan, hw+sw i najvažnije, da radi (ono što korisnik treba), ne kako se naziva ili koja je verzija a OS je 'samo' os.. kao što je i driver samo driver ili bios-mbo smao bios.. istina, bez bilo čega od navedenog ne radi računalo, ali ni auto ne radi bez goriva.. ili nema smisla bez ceste ali nećemo reći da je to auto ili čak cestu vozač zapravo koristi dok je auto samo sredsvo, može pješice, biciklom.. isto je s OSom. Odbijati noviji.. noviji-jači-veći-bolji.. auto/plaću samo zato jer nam je stari dovoljan ok, može.. ali kad se ostatak uvjeta mijenja tad stari ne zadovoljava requirementse i tad se baca, uzima novi. Jednako i OS kao i ostatak softa kao chrome i sl. (ili znaš nekog tko koristi npr chrome od prije par godina, FF.. kodi?)..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Re: Kraj travnja je i kraj za Ubuntu 14.04 LTS
ihush kaže...

-kad gledaš...
...(ili znaš nekog tko koristi npr chrome od prije par godina, FF.. kodi?)..

Stari, meni je tvoje postove teško pratiti, nit glave nit repa, kao da imaš neki bullshit generator u koji upišeš ono, tri rečenice, a on izgenerira masu bespotrebnih stvari, pa pejstaš.
Da, znam ljude koji koriste softver star par godina, i to na svakodnevnoj bazi.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
7 godina
offline
Re: Kraj travnja je i kraj za Ubuntu 14.04 LTS
Father_Dougal kaže...

Stari, meni je tvoje postove teško pratiti, nit glave nit repa, kao da imaš neki bullshit generator u koji upišeš ono, tri rečenice, a on izgenerira masu bespotrebnih stvari, pa pejstaš. ...

 

Dosad najbolji opis ihushevih tekovina...

 

☺️

 

6 godina
protjeran
offline
Re: Kraj travnja je i kraj za Ubuntu 14.04 LTS

Nemojte biti tako grubi. Njegovi bi se odgovori bez problema mogli naći na popisu lektire za prvi razred srednje škole. Prosječan ih čovjek razumije jednako slabo kao i starogrčke epove, a ne zaostaju ni brojem riječi.

 

P. S. Nisam htjela zvučati zlobno pa reći da i od njegovih postova, i od Homerovih dvaju epova nakon nekoga vremena poželiš skočiti kroz prozor. No ne bi bilo sasvim pogrešno tvrditi nešto u tome stilu.

frajerica
15 godina
offline
Re: Kraj travnja je i kraj za Ubuntu 14.04 LTS
Father_Dougal kaže...
..
Da, znam ljude koji koriste softver star par godina, i to na svakodnevnoj bazi.

-koji soft? konkretno u primjeru je npr chrome-ff... internet/yt.. kodi i sl. Što od tog možeš koristiti godinama bez nadogradnji? Imaš izbor?

-s druge strane, kad mi ne treba 'internet' (soft tipa komunikacije s ostatkom globusa, kompatibilnost.. zatvoren sys ili nešto što se ne mjenja stoljećima), tad koristim prastaro, npr ff 1.6-2.0, ubuntu 9.10-sles11 itd.. =radi ono što mi treba ali beskorisno za 'prosječnog korisnika' tj današnje apps-potrebe/navike kao whatsapp-viber, gledanje filmova i sl. .. odnosno, upravo kao što si bio na lts14 i nakon 5g ideš na novije.. =zašto? zbog playera..

 

što je tu tako nejasno? :)) osim mog tipkanja koje je defalutni đabriš..

 

korisnik koristi appse, ne sam OS, appsi određuju requirementse, ne OS ili želje juzera. O tome ovisi izbor, ne o mojim željama... osim ako se želim inatiti.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice