Krajem ljeta mogao bi stići Surface Duo, Microsoft

poruka: 21
|
čitano: 4.864
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Krajem ljeta mogao bi stići Surface Duo, Microsoft".
9 godina
offline
Krajem ljeta mogao bi stići Surface Duo, Microsoft

Čitam i ne vjerujem. Idem opet pogledat svoju Lumiu 920 da li piše Microsoft na njoj.  

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Krajem ljeta mogao bi stići Surface Duo, Microsoft

vid'la žaba gdje konja potkivaju ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Krajem ljeta mogao bi stići Surface Duo, Microsoft

Po ovome što vidim, uređaj je neupotrebljiv kad je "zatvoren". Fail.

 
3 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Krajem ljeta mogao bi stići Surface Duo, Micro
Nevjerovatno je i to, da je 99% laptopa neupotrebljivo kad je zatvoreno 🤣
Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
11 0 hvala 2
12 godina
offline
Re: Krajem ljeta mogao bi stići Surface Duo, Micro
Čitatelj kaže...
Nevjerovatno je i to, da je 99% laptopa neupotrebljivo kad je zatvoreno 🤣

 A tek knjiga? Ili oraha? 

7 godina
protjeran
offline
Krajem ljeta mogao bi stići Surface Duo, Microsoft

I padobran isto, sto ne znaci da je fail ako je zatvoren kada treba biti zatvoren,

a otvoren kada treba biti otvoren.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
6 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Krajem ljeta mogao bi stići Surface Duo, Micro
BlueMax kaže...

Po ovome što vidim, uređaj je neupotrebljiv kad je "zatvoren". Fail.

Trebao si napisati "...uređaj je neupotrebljiv.". Točka.

 

Iskreno, ne kužim fascinaciju preklopnim uređajima, donekle su mi još razumljivi ovi koji se iz pola telefona rasklope u cijeli (iako ni to mi nije baš privlačno), no ovi hibridi između telefona i tableta... I da bi užas bio veći MS napravi konceptualno uređaj tehnološki i ergonomski godinama iza konkurencije. Na Androidu. Da nije tragično bilo bi komično

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
12 godina
offline
Re: Krajem ljeta mogao bi stići Surface Duo, Micro
Čitatelj kaže...

I padobran isto, sto ne znaci da je fail ako je zatvoren kada treba biti zatvoren,

a otvoren kada treba biti otvoren.

 Normalno da je fail ako ga moraš otvoriti za banalne stvari kao što su vidjei koliko je sati, nazvati nekoga ili se javiti, pročitati notifikacije...

Smisao preklopnih mobitela je u tome da imaš veći ekran kad ti treba, a kad ne treba da je uređaj kompaktan. Ako ti uređaj moraš rasklopiti zavidjeti ko te zove i onda tako rasklopljen držati na uhu dok razgovaraš .... .

1983. godina - za razgovor s mobitelom potrebna jedna ruka.

2020. godina - za istu stvar sad trebaš dvije ruke 

10 godina
neaktivan
offline
Krajem ljeta mogao bi stići Surface Duo, Microsoft

Nemam običaj raspravljati po forumima, iako pročitam prvih par komentara ispoz meni zanimljivih vijesti.

 

Ali ovo je šok i vjeverica, na ovom forumu nekako očekuješ trunku "bolju" publiku od uobičajenog HR internet warriora, trollova i inih pljuvača svega što je novo i drugačije.

 

Ljudi, pa fino vam piše (video nemamo, ali komentiramo što čitamo trenutno):

 

"Između dva zaslona smjestio je šarke koja omogućavaju da se telefon rasklopi, odnosno sklopi za 360 stupnjeva."

 

 

Pa kako vi uspijete iz ovoga isčitati da treba otvarati uređaj da bi ga korisitli?

 

Ok, treba ako ste ga preklopili na način da ga zatvorite i štitite ekrane kad vam je za to potreba.

Ali ko vam brani korištenje preklopom u suprotni stranu poput drugih savitljivih modela i korištenje oba ekrana i mobitela normalno, odnosno isto kao i kod ostale savitljive braće?

 

Možda sam ja u krivu pa su vaše reakcije na mjestu, ali meni preklop u 360 stupnjeva znači do kraja u oba smijera...

Cy
 
11 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Krajem ljeta mogao bi stići Surface Duo, Micro
Cynical kaže...

 

"Između dva zaslona smjestio je šarke koja omogućavaju da se telefon rasklopi, odnosno sklopi za 360 stupnjeva."

 

Pa kako vi uspijete iz ovoga isčitati da treba otvarati uređaj da bi ga korisitli?

 

Ok, treba ako ste ga preklopili na način da ga zatvorite i štitite ekrane kad vam je za to potreba.

Ali ko vam brani korištenje preklopom u suprotni stranu poput drugih savitljivih modela i korištenje oba ekrana i mobitela normalno, odnosno isto kao i kod ostale savitljive braće?

 

Možda sam ja u krivu pa su vaše reakcije na mjestu, ali meni preklop u 360 stupnjeva znači do kraja u oba smijera...

 Točno. Znači ako se kroz šarke može progurati neka šipkica, možeš igrati klik-klak. I to nije sve, prednja kamera je istovremeno i stražnja.

10 godina
offline
Krajem ljeta mogao bi stići Surface Duo, Microsoft

Dva klasična ekrana barem nisu deklarirana brojem preklapanja kojeg vjerovatno proizvođači skrivaju ko zmija noge .. :)

 
1 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Krajem ljeta mogao bi stići Surface Duo, Micro
Možda se može i u drugu stranu preklopiti?
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Krajem ljeta mogao bi stići Surface Duo, Micro
Jos kad bi novi Windows bio baziran na Linuxu mozda bi i nesto bilo od MSa. Trebalo ih je davno raskomadati.
 
0 2 hvala 0
8 godina
offline
Krajem ljeta mogao bi stići Surface Duo, Microsoft

A paz sad situacije da MS počne surađivati s Huaweijem i počne na Surface Duo gurati HMS (Huawei Mobile Service) umjesto GMS, uz svoj Store?

MSu inače iz tko zna kojeg razloga to niti nije zabranjeno; MS Office Mobile se uredno nalazi u Huawei AppGallery, a Huawei Matebook uredno dolazi s Windozama.

 

To mi palo na pamet jer sam jučer pročitao jedno, ne tako ludo objašnjenje, zašto Google cvili da mu se dozvoli suradnja s Huaweijem:

Njih 12-tak ponajvećih kineskih proizvođača se udružuje u GDSA, za "zajednički app store"; samo ovih top 4 drže preko 40% tržišta.

Ako bi im se Samsung pridružio, to je preko 90%! Praktički standard za sve Android uređaje (ok, tu je još i Amazonov Fire OS, a i Chrome OS).

 

Za developere to znači da deplojaš jednom, a app ti radi (edit:) i prodaje se svugdje (a sad kako stvari stoje, bar Huawei, Honor, ZTE će imati poseban eko sustav).
Praktički izbacuju PlayStore iz igre.

Fora je da Samsung već duže vrijeme pokušava izbjeći ovisnost o Googletu (svoj Store, a i Tizen, jelte), a ovako bi ostao u istoj Android priči; samo bi svoj Store morao usaglasiti sa ostalima (a ostao glavna faca u selu).

Inače, koliko sam skužio, Amazon gotovo pa surađuje s Huaweijem, jer ekipa na HMS uredno sideloada appsove sa Amazon Storea, ove koje im Huawei ne smije predinstalirati. 

 

Ugl, kad bi to MS napravio, mogli bi reći da je kurvanjski, ali boj ne bije svijetlo oružje već niski udarci... :D

Google bi praktički rel. naglo ostao na ledini, jer ne bi bilo garancije da appsovi iz Play Storea rade na svakom Androidu, a kod konkurencije upravo suprotno.

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.3.2020 22:16 (Zechina).
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Krajem ljeta mogao bi stići Surface Duo, Micro
Zechina kaže...

A paz sad situacije da MS počne surađivati s Huaweijem i počne na Surface Duo gurati HMS (Huawei Mobile Service) umjesto GMS, uz svoj Store?

MSu inače iz tko zna kojeg razloga to niti nije zabranjeno; MS Office Mobile se uredno nalazi u Huawei AppGallery, a Huawei Matebook uredno dolazi s Windozama.

 Sumnjam da bi to Trump dozvolio, a niti da bi to Microsoft napravio.

8 godina
offline
Re: Krajem ljeta mogao bi stići Surface Duo, Micro
dd.inc kaže...
Zechina kaže...

A paz sad situacije da MS počne surađivati s Huaweijem i počne na Surface Duo gurati HMS (Huawei Mobile Service) umjesto GMS, uz svoj Store?

MSu inače iz tko zna kojeg razloga to niti nije zabranjeno; MS Office Mobile se uredno nalazi u Huawei AppGallery, a Huawei Matebook uredno dolazi s Windozama.

 Sumnjam da bi to Trump dozvolio, a niti da bi to Microsoft napravio.

 

Naravno (slažem se), ali nikad ne reci nikad.

Čuo sam već teorije da Trump čuva "najbolji trgovački deal s Kinom ikad" za neki crescendo njegove predizborne kampanje (...a to može biti sutra).

MS-u to odgovara, a Trump hejta Google (već kolega obrazložio na susjednom topicu zašto).
I luđe stvari su se dešavale (vidi niže).

 

S druge strane, pa nema tu puno izbora: Kina je apsolutno najveće mobilno tržište na svijetu, vrijeme otkucava i već sad je izgledno da, čak i ako sutra skinu ne samo Googleu već uopće "sankcije" suradnji s Kinom, da će Huawei i dalje gurati svoj HMS, pa i Harmony OS, a također i da će ova GSMAlijansa nastaviti sa djelovanjem.
To je kao da laješ, svađaš se ili udaraš u zid: Kina radi svoje enivej; pridruži im se, ratuj, ignoriraj... dugoročno ne mijenja bitno na ishodu (osim po tebe).

Možda glupa usporedba, ali stanje i strategija glede korona virusa, Kina vs USA:

https://www.worldometers.info/coronavirus/#countries
Isprva zatečena Kina to sasjekla fokusirano brutalno, broj zaraženih pada brzo skoro koliko se i širilo (sad upola), a u USA tek počela pisdarija, u par dana dosegli trocifrene brojke.
Kina: ognjem i mačem;

USA: pravit ćemo se da se ne dešava, samo će proći.

("Media’s coronavirus stories trying to hurt Trump, Mick Mulvaney says as he urges public to turn off TV")
https://www.cnbc.com/2020/02/28/trump-chief-of-staff-mulvaney-suggests-people-ignore-coronavirus-news-to-calm-markets.html

Koliko je suluda ta "strategija" valjda ne treba naglašavati. "Ako FoxNews nije objavio, ne postoji."??? :o

 

Analogno, sada bi MS trebao zabiti glavu u pijesak i praviti se da se ništa ne dešava, jer će USA & podanički mediji izignorirati stvaranje nove globalne paradigme?
Realno: ako je MS već napravio zaokret i progutao gorki Android zalogaj, zašto se ne bi u "ostatku svijeta" pridružio tržištu?

NNNI ;) 

12 godina
offline
Re: Krajem ljeta mogao bi stići Surface Duo, Micro
Cynical kaže...

Nemam običaj raspravljati po forumima, iako pročitam prvih par komentara ispoz meni zanimljivih vijesti.

 

Ali ovo je šok i vjeverica, na ovom forumu nekako očekuješ trunku "bolju" publiku od uobičajenog HR internet warriora, trollova i inih pljuvača svega što je novo i drugačije.

 

Ljudi, pa fino vam piše (video nemamo, ali komentiramo što čitamo trenutno):

 

"Između dva zaslona smjestio je šarke koja omogućavaju da se telefon rasklopi, odnosno sklopi za 360 stupnjeva."

 

 

Pa kako vi uspijete iz ovoga isčitati da treba otvarati uređaj da bi ga korisitli?

 

Ok, treba ako ste ga preklopili na način da ga zatvorite i štitite ekrane kad vam je za to potreba.

Ali ko vam brani korištenje preklopom u suprotni stranu poput drugih savitljivih modela i korištenje oba ekrana i mobitela normalno, odnosno isto kao i kod ostale savitljive braće?

 

Možda sam ja u krivu pa su vaše reakcije na mjestu, ali meni preklop u 360 stupnjeva znači do kraja u oba smijera...

 Ako je napravljen tako da se može preklopiti na obje strane onda ima drugi, još veći problem.

8 godina
offline
Re: Krajem ljeta mogao bi stići Surface Duo, Micro

Na drugu (full otklopljenu) stranu staviš par "staklenih" folija + štajaznam, Sugru štosdenfere na ćoškiće :P i više-manje riješen problem.

 

Mda; da me to pali, uzeo bi "Psion remake" Gemini ili Cosmo: nije dual već 1+0,2 screen :D, ali zato je robusan, ima pravu tipkovnicu (magnetic pop-up), notifikacije izvana...

Multi-boot Android, Sailfish, Linux (Kali/Debian). Cijena: sitnica (nepitaj)

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.3.2020 16:48 (Zechina).
11 godina
offline
Re: Krajem ljeta mogao bi stići Surface Duo, Micro
Zechina kaže...

MSu inače iz tko zna kojeg razloga to niti nije zabranjeno, ... a Google cvili da mu se dozvoli suradnja s Huaweijem:

 što je dozvoljeno caru, nije volu 

12 godina
offline
Re: Krajem ljeta mogao bi stići Surface Duo, Micro
picajzla0707 kaže...
Zechina kaže...

MSu inače iz tko zna kojeg razloga to niti nije zabranjeno, ... a Google cvili da mu se dozvoli suradnja s Huaweijem:

 što je dozvoljeno caru, nije volu 

 Ima li saznanja zašto je car dopustio volu da njegov Windows Mobil posere taj vol?  

Nisam ja ništa prčko.
11 godina
offline
Re: Krajem ljeta mogao bi stići Surface Duo, Micro
Spiridon kaže...

 Ima li saznanja zašto je car dopustio volu da njegov Windows Mobil posere taj vol?  

to je zajebancija - a odnosi se na politiku koja stoji iza svega, ne na mobilne prozore koji nemaju veze s temom

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice