Biste li kupili ciglu od Elona Muska?

poruka: 14
|
čitano: 5.904
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Biste li kupili ciglu od Elona Muska?".
14 godina
offline
Biste li kupili ciglu od Elona Muska?

Isto bi se pitanje moglo postaviti: biste li se vozili njegovom novom podzemnom željeznicom? Odgovor se nameće sam po sebi: dok se ne ispitaju tehnička svojstva i utvrde stvarne cijene (ne one koje bi dotični gospodin želio da budu), ne bih od njega ništa kupovao. Ovako mi to sve izgleda kao nedovoljno provjerena i bombastična vijest koja više cilja na dioničko tržište, nego na krajnje kupce. Drugim riječima, kao obična medijska kampanja, a ne vijest.

 
3 0 hvala 1
6 godina
protjeran
offline
Biste li kupili ciglu od Elona Muska?

Iz iskustva vam velim: ako je i kupite, nemojte je baciti kasnije!

Salt n Pepa - Push It
Moj PC  
8 0 hvala 0
7 godina
offline
Biste li kupili ciglu od Elona Muska?

Čim sam vidio naslov, pomislih: opet Drago inspiriran.

Ali grdo sam se prevario 😥😥😥😥😥😥😥

 

 

Kruha i igala...
 
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Biste li kupili ciglu od Elona Muska?
U Hrv., a vjerujem i u brojnim drugim zemljama - plaća se koncesija za korištenje ruda ako koristite zemlju/pijesak sa svog zemljišta na kojem gradite. Pa ovakav ekperiment ne bude puno povoljniji od kupovnog proizvoda
 
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Biste li kupili ciglu od Elona Muska?

samo ako je na baterije. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 0 hvala 0
8 godina
offline
Biste li kupili ciglu od Elona Muska?

Nije svaka zemlja za ciglu, a i pitanje kakve je kvalitete cigla ispečena iz svakojake zemlje. Na kraju za ciglu nije dosta iskopati zemlju, nego je treba oblikovati, sušiti i na kraju peći. Sve skupa to je marketinški trik i ništa više. 

 
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Biste li kupili ciglu od Elona Muska?

 Meni bi, iskreno, bilo zao da od takvog jednog covjeka naprave ciglu... Mislim da je zasluzio vise

You have to be odd to be number one
Moj PC  
11 1 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
Re: Biste li kupili ciglu od Elona Muska?
Ovo nisu klasične cigle nego betonski blokovi za zidanje. Nema pečenja. Neko se pogubio u prijevodu.
 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Biste li kupili ciglu od Elona Muska?
antiratar kaže...
Ovo nisu klasične cigle nego betonski blokovi za zidanje. Nema pečenja. Neko se pogubio u prijevodu.

 hm.. jesi siguran? kako se to zemlja iskopana bušenjem pretvara u beton? Ok kad se radi u dalmaciji tunel, pa se drobi stijena... ali pod los angelesom nije tako.
Inače, neki dan je prilično pukao. https://www.cnbc.com/2018/07/16/british-diver-mulls-legal-action-after-elon-musk-calls-him-pedo-guy.html

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.7.2018 5:49 (overhaul).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Biste li kupili ciglu od Elona Muska?

po meni zaslužio je i armaturu.

Svaka akcija ima svoju reakciju.
14 godina
offline
Biste li kupili ciglu od Elona Muska?

Ne kuzim se u gradjevinu, tako da taj dio ne znam. Pogledao sam od cega se sastoji trosak bucenja tunela ( i slicnih stvari) i 15% se odnosi na materijal koji se mora izvaditi i prebaciti negdje drugdje. Znaci ako mozes taj materijal nekako prepakirati u proizvod i da ga prodas za minimum minimuma - onda mozes napraviti veliku ustedu u samom busenju.

Da li te cigle - kao takve uopce imaju svoju svrhu, je druga prica i osobno nemam pojma.

 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Biste li kupili ciglu od Elona Muska?

Jobs se prevrće što se on nije prvi sjetio prodavati cigle. Njegove ne bi išle po 10 ¢, a za ugradnju bi bilo nužno imati iPhone ili Mac i posebne zidarske žlice.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
4 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Biste li kupili ciglu od Elona Muska?

Zbog načina izrade znam da je beton. Polusuhi beton se vibrira i preša u isto vrijeme i dobiješ betonski blok ili drugi proizvod (ovisno o kalupu) koji se onda suši i paletira. Glinena cigla se tako ne proizvodi. Potpuno je drukčiji način proizvodnje. Ovo o sastavu tla koji koristi za proizvodnju tih blokova ne znam ali ako je mekano i u njemu ima dovoljno pijeska onda se to separacijom prilično jednostavno riješi. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.7.2018 0:44 (antiratar).
7 godina
offline
Re: Biste li kupili ciglu od Elona Muska?
Top Bugovac kaže...

 Meni bi, iskreno, bilo zao da od takvog jednog covjeka naprave ciglu... Mislim da je zasluzio vise

 Hm, a kakvi bi to i bila cigla bez zemlje, pijeska ili čega već što treba za ciglu, blok a toga u Muska nema ... Bolje onda napraviti paštetu ... 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice